ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Βρυλ" ή "Βριλ" -ΤΙ ΕΙΝΑΙ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
scar_face
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
183 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 13:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scar_face  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όσο για το θέμα της κουφιοκοίλης γής...
ανάξιο λόγου πραγματικά.
Λυπάμαι για τον χρόνο που έχασα διαβάζοντας τέτοια τερατολογήματα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/ntavelis666/34522/434595/0/1.jpg


Καλέ μου Νταβέλη, δεν πρέπει να λυπάσαι για τον χρόνο που έχασες.
Γιατι ο χρόνος αυτός είναι που σε έκανε να αλλάξεις γνώμη μαζί με την ανάγκη σου για γνώση.
Πρέπει να λυπάσαι για τα παιδάκια που έφαγαν αμάσητες τις αηδίες που, άθελά σου, σέρβιρες.

υ.γ. Δεν θέλω να εκληφθεί το παραπάνω σαν επίθεση, ούτε προς εσένα, αλλά και ούτε προς κανέναν άλλο.


The love is like a ball. Ul c
.|.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 13:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατ εμε αλλο δυναμη βριλ και αλλο βριλ (τα εχει δει μια φιλη μου - εμπιστο ατομο)... Αληθεια υπαρχει κανεις εδω περα που να μπορει να μου δωσει ουσιαστικες απαντησεις με λεπτομερειες για το που πως και γιατι?

Ha ha ha haaa

Να ρωτήσεις τη φίλη σου, που τα είδε και είναι και ΕΜΠΙΣΤΟ άτομο ...

....


Και μετά σου λένε, οτι το ερώτημα της Φυσικής ήταν εκτώς ύλης...

Ρε , μια ζωή ΜΟΝΟ τα SOS θα διαβάζετε και μια ζωή στην ίδια τάξη θα μένετε...

Dim.Kar, όπως είπες "η Βλακεία είναι ακατανίκητη" και όπως σου είπα, άδικα χάνεις την ώρα σου...
Και πάνω του να σκοντάψουν, αποκλείεται να το δούν...
Μαύρη είν΄ η νύχτα στα βουνά


Edited by - Vril on 13/06/2005 13:06:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sadromanticghost
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
77 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 13:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sadromanticghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Κατ εμε αλλο δυναμη βριλ και αλλο βριλ (τα εχει δει μια φιλη μου - εμπιστο ατομο)... Αληθεια υπαρχει κανεις εδω περα που να μπορει να μου δωσει ουσιαστικες απαντησεις με λεπτομερειες για το που πως και γιατι?

Ha ha ha haaa

Να ρωτήσεις τη φίλη σου, που τα είδε και είναι και ΕΜΠΙΣΤΟ άτομο ...

....


Και μετά σου λένε, οτι το ερώτημα της Φυσικής ήταν εκτώς ύλης...

Ρε , μια ζωή ΜΟΝΟ τα SOS θα διαβάζετε και μια ζωή στην ίδια τάξη θα μένετε...

Dim.Kar, όπως είπες "η Βλακεία είναι ακατανίκητη" και όπως σου είπα, άδικα χάνεις την ώρα σου...
Και πάνω του να σκοντάψουν, αποκλείεται να το δούν...
Μαύρη είν΄ η νύχτα στα βουνά


Edited by - Vril on 13/06/2005 13:06:08



Την εχεις δει καπως εδω μεσα η μου φαινεται ρε φιλε? Εισαι ερευνητης με αποψη και γνωσεις απιστευτες και δε σηκωνεις μυγα στο σπαθι σου χλευαζοντας οτι σου φαινεται καπως? Αν σου ελεγε οτι τα ειδε η αδερφη σου δεν θα τη πιστευες επειδη το IQ σου χτυπαει κοκκινο σε σχεση με τους υπολοιπους ανθρωπους γυρω σου? Δεν εχω καταλαβει το υφακι σου...Παντα πιστευα οτι οι μειωνοτητες των ανθρωπων - και στη προκειμενη εμεις οι ερασιτεχνες ερευνητες αν θελεις ΠΡΕΠΕΙ να συμπορευομαστε και οχι να γελαμε ο ενας με το αλλον...Το εχω πει λοιπον και θα το ξαναπω...ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ FORUM ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΝΕΝΑΣ....αντε μπραβο

J.SΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 14:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ha ha ha haaa



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MAX - X5
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 15:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MAX - X5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ha ha ha haaa






Αντε τα καταφερες και εγινες θεμα...(Στην κυριολεξια!!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 16:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αντε τα καταφερες και εγινες θεμα...(Στην κυριολεξια!!)

Μπά.
Το έχω πεί, ξανά και ξανά.
Το Βρίλ το διάλεξα, γιατι είναι η Δύναμη Βρίλ, αυτή που κινεί τα πάντα.
Βλ. Λ.Λύττον, "η Επερχόμενη Φυλή", 1871

Αυτές οι μπούρδες περί νάνοι και τερατάκια, προέρχονται από ανθρώπους που προφανώς δεν ξέρουν ΟΥΤΕ να διαβάζουν.
( Έτσι δεν έχει καταλάβει καν την "καλυτεχνική απεικόνιση" της Δύναμης Βρίλ και την Ράβδο Βρίλ, που φαίνεται πιο κάτω στην εικόνα, που άμα κάνεις κλίκ με το ποντίκι, ανοίγει τη σελίδα που τα λέει όλα αυτά που λέω κει έχει μαλιάσει η γλώσσα μου πια ... )


Η ελληνική γλώσσα έχει έναν όρο γι αυτούς. Τους λέει "Α-ΓΡΑΜΜΑΤΟΥΣ"

Εντάξει, εγώ δεν είμαι τόσο σκληρός απέναντί τους. Τους λέω "Α"-στερητικό και ΝΟΗΣΗ.

αυτά.

ο κακός Βρίλ


Υ.Γ. και σιγά μη μου πεί ο κάθε ποντικαράς τι θα κάνω και που θα μπώ !



Edited by - Vril on 13/06/2005 16:33:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 16:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.


τον γνωρισες τον κακιστο βριλ?


ειναι ο μονος βριλ που γνωριζω.

.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 19:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή SCAR FACE,
δεν σε παρεξηγώ, έχεις απόλυτο δίκιο.


http://briefcase.pathfinder.gr/download/ntavelis666/34522/434595/0/1.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 21:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Lytton άν δέν κάνω λάθος ήταν ένας απο τους πάτρονες του Ναζισμού.
Ανέφερε για τα Vril οτι ζούν κάπου στα Ιμαλάια (καμιά σχέση με γέφυρα Βρηλισίων), και γι'αυτό ο Χίτλερ είχε οργανώσει μυστικές αποστολές στο Θιβέτ και άρχισε να πλάθει ιστορίες για την Άρια φυλή.
Όσον αφορά για την περιοχή των Βρηλισίων δέν έχω ακούσει ποτέ απο κανέναν ντόπιο τίποτα παρόμοιο, αλλά για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να ερευνήσει απο μόνος του.

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 01:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εχουμε και τα κρητ που βγαινουν στην κρητη.... μακρινος ξαδερφος των οποιων ειναι το κρι κρι που ζει σε απομωνομενα νησια του αιγαιου περιμενοντας την ομαδα Ε
εχουμε τα λαρ που βγαινουν στην λαρισα και τα πουλουν στις λαικες με το κιλο κατι σαν τα χορτα
επεισις πολυ γνωστα ειναι κηφ που καμια σχεση δεν εχουν με κηφισια αλλα με τους κηφηνες
ακομα εχουμε και τα γκατζολ αυτα εχουν 4 ποδια και ουρα και τα συνανταμε στα χωρια κυριως και κανουν γκα γκα ενιοτε του φοραμε και σαμαρι...


ας μην ξεχναμε και τους Κυπριους που βγαινουν απο την Κ.Υ.Π
μεγαλο conspiracy theory αστα να πανε... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 02:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.

θα σας αποκαλυψω μια πληροφορια, αλλα να μεινει μεταξυ μας!

η Υ.Α.Π. εχει στρατολογησει τον κακο βριλ!


ειναι βριλ, ειναι κακος, ειναι και πρακτορας!!!

πηγαινοερχεται Πεντελη - Ιμαλαϊα μεσω του τουνελ CE69.


.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 07:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θα σας αποκαλυψω μια πληροφορια, αλλα να μεινει μεταξυ μας!

η Υ.Α.Π. εχει στρατολογησει τον κακο βριλ!


Και ήταν ανάγκη ρε Johnnie να τους το πείς ????



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 13:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο Lytton άν δέν κάνω λάθος ήταν ένας απο τους πάτρονες του Ναζισμού.
Ανέφερε για τα Vril οτι ζούν κάπου στα Ιμαλάια (καμιά σχέση με γέφυρα Βρηλισίων), και γι'αυτό ο Χίτλερ είχε οργανώσει μυστικές αποστολές στο Θιβέτ και άρχισε να πλάθει ιστορίες για την Άρια φυλή.

Πολύ φοβάμαι οτι τα έχεις μπλέξει, και μάλιστα πολύ.

Η Φυλή των Βρίλ-Για "ζεί" στην Κούφια Γή, και καμία σχέση με τα Ιμαλάια, και με τη χρήση της Δύναμης Βρίλ με΄σω της ράβδου Βρίλ, η φυλή αυτή ζεί σε μια "ιδανική κοινωνία", και καμία σχέση με το Ναζισμό.

Παρόλλα αυτά, η λέξη "Βρίλ" και μάλλιστα με δύο "λ" -που εγώ την αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι- χρησιμοποιήθηκε επό το χιτλερικό καθεστώς και σαν όρος (βλ. ιπτάμενοι δίσκοι "VRILL") αλλά και αναφορές στην Κούφια Γή ενέπνευσαν κάποιους "εξερευνητές" να αναζητήσουν εισόδους προς αυτήν στα Ιμαλάια, στο δικό μας Δίστομο και αλλού.

Σε καμία περίπτωση δεν μίλησε κανείς για "ΤΑ" Βρίλ και τα Βριλήσσια ή τα Πατήσια, αυτές είναι μπαρούφες δικών μας "ερευνητών" .
Υπάρχουν βέβαια και οι "αξιόπιστες μαρτυρίες", που σε λίγο θα μας κάνουν να πιστέψουμε και σε λαγούς με πετραχείλια.

Σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να πούμε οτι ο Λύττον είναι πάτρονας του Ναζισμού, είναι πολύ τραβηγμένο.

Αφήστε τα πράγματα ώς έχουν και μην μπλέκετε το ένα με το άλλο.

Και οι Έλληνες είναι Αρία Φυλή.
Και ?


quote:

Όσον αφορά για την περιοχή των Βρηλισίων δέν έχω ακούσει ποτέ απο κανέναν ντόπιο τίποτα παρόμοιο, αλλά για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να ερευνήσει απο μόνος του.

Αχ αυτοί οι ντόπιοι...
Έχουν γίνει το μέτρο και το σταθμό των πάντων. Οτι πούν οι ντόπιοι.
Κάνεις έναν κόπο σε παρακαλώ, να δείς τι έχουν δεί οι ντόπιοι της Πεντέλης, ολόκληρο Λήσταρχο έχουν δει να μπαίνει στις στοές για να συναντήσει την αγαπημένη του...
Κάνε και έναν κόπο, και ξεκίνα να επαληθεύσεις αυτά που έχουν δεί οι ντόπιοι.

Και καλά κρασσά ....!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 18:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αλλά και αναφορές στην Κούφια Γή ενέπνευσαν κάποιους "εξερευνητές" να αναζητήσουν εισόδους προς αυτήν στα Ιμαλάια, στο δικό μας Δίστομο και αλλού.

δεν ξερω αν το χρησιμοποιησαν σαν προφαση οι ναζι...αλλα στα Ιμαλαια πηγαν για να αποδειξουν την συγγενια τον ντοπιων με την Αρεια ΦυληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 18:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιχώρ γράφεις:
quote:
δεν ξερω αν το χρησιμοποιησαν σαν προφαση οι ναζι...αλλα στα Ιμαλαια πηγαν για να αποδειξουν την συγγενια τον ντοπιων με την Αρεια Φυλη

Παντελώς άσχετα πράγματα φίλε μου... Έχεις δει θιβετιανούς; Έχεις δει γερμανούς; Ε, λοιπόν, καμμία σχέση... Άλλα ψάχναν, για άλλα πήγαν και με άλλα γύρισαν, όσοι γύρισαν...

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 18:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ξερω οτι ειναι παντελως ασχετα πραγματα αυτα φιλε διμ.καρ.

αλλα αυτη η ερευνα εγινε επι καιρο ΝΑΖΙ για σκοπους προπαγανδας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 19:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παραθετω τα πιο κατω...

The SS-Tibet expedition lead by Schδfer visited Tibet between April 1938 and August 1939. The purpose of the expedition was to acquire flora and fauna specimens, to perform an ethnological survey of the populace, and to gather cultural information on the Tibetans that included everything from their religious practices to the sexual positions used by older monks during homosexual relations with young adepts. There were rumors of secret tasks that included the SS making overtures to the Reting Regent to lay the groundwork for a German invasion of India through Tibet (if such a scheme had been formulated, Stalingrad stopped it cold). Schδfer was also rumored to be tasked with (dis)proving the "missing link" between apes and humans by collecting specimens that would prove his theory that the Abominable Snowman or Yeti was in fact nothing more than a species of bear that roamed between Nepal and Tibet. Schδfer failed to bag his "Yeti" bear, but the expedition did gather over fifty live animals that were sent back to Germany. Another interesting acquisition of the expedition was the 108-volume sacred document of the Tibetans, the Kangschur. Besides espionage and hunting for the Abominable Snowman, the SS-Tibet expedition may have also been involved in "geophysical" research to prove the "World Ice Theory", which may have included the search for fossilized remains of "giants" as part of the cosmology of the theory (more below).

Πηγη http://www.russianbooks.org/montsegur/ahnenerbe.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 01:02:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ιχώρ,

Το αποσπασμα δεν αναφέρει τίποτε τέτοιο. Η σύνδεση είναι άλλη και είναι παντελώς άσχετη με το topic. Πληροφοριακά πάντως, στη τελευταία μάχη του Β' Παγκοσμίου Πολέμου, την Μάχη του Βερολίνου, πέθαναν και μερικές εκατοντάδες Θιβετιανοι βουδιστές μοναχοί της σχολής Μπον.Δυστυχώς δεν μπορώ να σου παραθέσω βιβλιογραφία λόγω μετακόμισης.

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 07:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με την σχέση Lytton-Vril-Hitler διαβάστε λίγο εδώ :
http://anekdota.dyndns.org/jotd18/0102.html
Σίγουρα στόχος του Lytton δέν ήταν να προπαγανδίσει την Άρεια φυλή του Χίτλερ. Αυτό το έκαναν μυστικές εταιρείες αργότερα βασιζόμενες στα μυθιστορήματα του σχετικά με την δύναμη Vril και τα υπερόντα που την κατέχουν.


"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝ

Edited by - Krisnna on 15/06/2005 07:33:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 08:01:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλες και όλους

Αγαπητέ Ιχώρ έγραψα:

quote:
Το αποσπασμα δεν αναφέρει τίποτε τέτοιο

Φυσικά αναφερόμουν στην φυλετική συγγγένεια θιβετιανών - Γερμανών. Τα υπόλοιπα τα συζητάμε.

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 11:48:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το "ΤΑ" Βρίλ και οτι είναι μικροκαμωμένα τέρατα το έχουν κυκλοφορήσει κάποιοι ντόπιοι "ερευνηταράδες"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 16:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καπου διαβασα οτι το βασιλειο των βριλ βρισκεται σε μια κοιτη κατω απο ενα γεφυρι στο ρεμα των βριλισσιων (και δεν προκειται για λαποιο αστειο) ...Μηπως γνωριζει κανεις σας που ακριβως βρισκεται αυτο το γεφυρι?

quote:
Κατ εμε αλλο δυναμη βριλ και αλλο βριλ (τα εχει δει μια φιλη μου - εμπιστο ατομο)... Αληθεια υπαρχει κανεις εδω περα που να μπορει να μου δωσει ουσιαστικες απαντησεις με λεπτομερειες για το που πως και γιατι?

Συγνώμη φίλε μου για το γέλιο...δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου αλλά μου βγήκε αυθόρμητα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 16:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγνώμη φίλε μου για το γέλιο...δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου αλλά μου βγήκε αυθόρμητα...


Ξέρεις, κάποτε τσαντιζόμουν με τα βιβλία και περιοδικά που κυκλοφορούν, τα διάβαζα και έλεγα οτι απευθύνονται σε ΗΛΙΘΙΟΥΣ.

Σήμερα σκέφτομαι, οτι ο επιχειρηματίας που δεν έχει θυσαυρίσει με όλους αυτούς, πρέπει να είναι πολύ ΗΛΙΘΙΟΣ....



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 17:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό το "ΤΑ" Βρίλ και οτι είναι μικροκαμωμένα τέρατα το έχουν κυκλοφορήσει κάποιοι ντόπιοι "ερευνηταράδες"

Για να θησαυρίσουν πουλώντας κόμιξ και "κινούμενα σχέδια" για τα μικρά παιδιά

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 10:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρίλ σημαίνει Δύναμη.


Αυτό είναι και το βαθύτερο "νόημα" της εικόνας που συνοδεύει τα πόστ μου.

Όλα τα άλλα περί Βρίλ είναι απλά σαπουνόφουσκες !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 13:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό είναι και το βαθύτερο "νόημα" της εικόνας που συνοδεύει τα πόστ μου.

Φυσικά η λέξη Vril προέρχεται απο την λέξη αύρα Γερμανοποιημένη. Αύρα δέν είναι τίποτε άλλο απο την ισχυρή εξωτερική ενεργειακή ανθρώπινη δύναμη. Παραπάνω είχες γράψει:

quote:
Παρόλλα αυτά, η λέξη "Βρίλ" και μάλλιστα με δύο "λ" -που εγώ την αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι- χρησιμοποιήθηκε επό το χιτλερικό καθεστώς και σαν όρος (βλ. ιπτάμενοι δίσκοι "VRILL") αλλά και αναφορές στην Κούφια Γή ενέπνευσαν κάποιους "εξερευνητές" να αναζητήσουν εισόδους προς αυτήν στα Ιμαλάια, στο δικό μας Δίστομο και αλλού.

Αλλά η σημασία του ήταν ίδια. Φημολογείται οτι ήταν απο το Χιτλερικό καθεστώς μιά επιστημονική ομάδα παραγωγής ισχυρών υπερόπλων.Λέγεται οτι μετά το τέλος του Β! Παγκοσμίου πολέμου οι Βρετανοί ανακάλυψαν πολλά εργαστήρια κατασκευής «ιπταμένων οχημάτων » των Γερμανών και συνελήφθησαν –ουσιαστικά απήχθησαν –οι κορυφαίοι Γερμανοί επιστήμονες όπως λ. χ ο Φον Μπράουν και ο Κούρτ Ντάβις οι οποίοι εγκατεστάθησαν μυστηριωδώς στις ΗΠΑ πριν απο την έναρξη του πολέμου. Ο Αμερικανός ερευνητής Γουίλιαμ Χάμπινσον τονίζει πως « η Ομάδα VRILL έχει αναπτυχθεί σε τέτοιο βαθμό τεχνολογικά , ώστε κατορθώνει να ελέγχει χιλιάδες ανθρώπους με καίριες θέσεις σε όλο τον πλανήτη.


"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 13:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο Αμερικανός ερευνητής Γουίλιαμ Χάμπινσον τονίζει πως « η Ομάδα VRILL έχει αναπτυχθεί σε τέτοιο βαθμό τεχνολογικά , ώστε κατορθώνει να ελέγχει χιλιάδες ανθρώπους με καίριες θέσεις σε όλο τον πλανήτη.

Μάλλον εννοείς την Vrill Gesellschaft, σε ελέυθερη μετάφραση "Εταιρεία Βρίλλ"


~Οπως και να έχει, ξαναεπισημαίνω οτι όταν μια λέξη χρησιμοποιηθεί από ένα καθεστώς, όπως αυτο του Χίτλερ, και για σκοπούς πολύ διαφορετικούς από αυτούς που αρχικά είχε δοθεί, "ουδεμία ευθύνη αναλαμβάνουμε μετά την απομάκρυνση απ το ταμείο"

Να υπενθυμίσψ μόνο, οτι το πραξικόπημα της 21ης Απριλίου βαφτίστηκε από τους εμπνευστές του σαν .... επανάσταση του λαού.

Πάρε λοιπόν την επταετία, "πάντρεψέ" την με την λέξη "επανάσταση" και "λαός" και μετά μές σε κάποιο ακρωατήριο οτι ο Ρήγας Φεραίος ήταν ένας από τους πάτρονες της απριλιανής χούντας .... !

Μια συμβουλή. ΑΝ το πείς, σκύψε έγκαιρα να μη σε βρεί ... !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lord_Asriel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 13:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lord_Asriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους. Δεν ξέρω για τα Vril (πέρα από τον κάκιστο Βρυλ)
αλλά σύμφωνα με ένα post όχι πολύ πιο πίσω θα πρέπει να περιμένω
το "Lord Of The Rings 4 : Frodo,Back with vengeance" μιας και όπως
όλοι γνωρίζουμε η κουφια γη δεν είναι άλλη απο μέση γη του J.R.R. Tolkien
και όπως μαθαίνουμε τα Vril κατηκούν σε αυτη.

Καλή η μυθοπλασία αλλά με μέτρο.

Ευχαριστώ και ζητώ συγνώμη αν πρόσεβαλα καποιον.
Οι απόψεις μου είναι δικές μου και απαιτώ να μην τις δεχτει κάποιος
αν δεν τον καλύπτουν.

Oh last night,
and the night before
Tommyknockers,Tommyknockers
knocked at your back door.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 13:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δύναμη Βρίλ και όχι ΤΑ Βρίλ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lord_Asriel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 15:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lord_Asriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δύναμη Βρίλ και όχι ΤΑ Βρίλ

Συγνώμη για το λάθος.

Δεν θα ξαναεπαναληφθεί. Απλά μου βγήκε αυθόρμητα λόγω όλου του Topic.


Oh last night,
and the night before
Tommyknockers,Tommyknockers
knocked at your back door.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy