ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Βρυλ" ή "Βριλ" -ΤΙ ΕΙΝΑΙ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 10:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ/ΤΑ ΒΡΥΛ(ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΣΩΣΤΑ?) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ?

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 20:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά τον Φουράκη είναι εσωγήινοι, δηλαδή πλάσματα που έρχονται από το εσωτερικο του πλανήτη (Κούφια Γη). Είναι νάνοι και βγαίνουν κοντά στα Βριλήσια. Για να επικοινωνήσεις μαζί τους πρέπει να βρεις έναν μυστικό κρύσταλο τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 21:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδιά τι είναι αυτά που ακούω (εεε... συγνώμη, που βλέπω, ήθελα να πω);;;

Τα Βριλ βγαίνουν από τα Βριλήσια !!!

Μετά από τα Βριλ θα έχουμε τα.. "Πατ" που θα βγαίνουν από τα... Πατήσια ;;;

Τι να πω ρε παιδιά αυτός δεν θα έπρεπε να λέγεται Φουράκης αλλά... Κουφουράκης

Συγνώμη, φίλοι μου, αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις επιβάλλεται επειγόντως χιούμορ γιατί αλλιώς θα πάθω οξεία εγκεφαλοπάθεια. Μόλις ακούω τέτοια αποκτώ αυτό το απλανές βλέμμα που έχει η αγελάδα όταν κοιτάζει (μασουλώντας) το τρένο να περνά.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 21:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συμπληρωνω ...
εχουμε και τα κρητ που βγαινουν στην κρητη.... μακρινος ξαδερφος των οποιων ειναι το κρι κρι που ζει σε απομωνομενα νησια του αιγαιου περιμενοντας την ομαδα Ε
εχουμε τα λαρ που βγαινουν στην λαρισα και τα πουλουν στις λαικες με το κιλο κατι σαν τα χορτα
επεισις πολυ γνωστα ειναι κηφ που καμια σχεση δεν εχουν με κηφισια αλλα με τους κηφηνες
ακομα εχουμε και τα γκατζολ αυτα εχουν 4 ποδια και ουρα και τα συνανταμε στα χωρια κυριως και κανουν γκα γκα ενιοτε του φοραμε και σαμαρι...
Εχουμε και τα γιδ που μας δινουν τον εξωγηινο χυμο τους και τον βρισκουμε στα ψυγεια με ημερομηνια ληξης λιγων ημερων τελευταια βεβαια επιστιμονες ανακαλυψαν ή μαλλον μεταφεραν τεχνωγνωσια απο το outerspase ετσι ωστε να κανουν το χυμο του γιδ να κραταει παραπανω (υψηλη παστεριωση λεγεται και δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι ακριβη μεταφραση)
Να μην ξαχασω τα μουσκαρ που τρωγωνται και βοσκουν ολη μερα στην λιακαδα και εκτρεφωνται σε μυστηριωδεις βασεις εξωγηινων που εχουν σαν σημαια τους το γραμα Δ ....δελτα κι καποιες παρομιες βασεις με το κρυπτογραφημενο ΦΑΓΕ...
Επισεις στην πινδο σε ορεινη περιοχη υπαρχουν κατι οντα που γενουν "αυγουλοτα" παιδια κανουν κα κα κα και καποιοι λενε οτι προερχονται απο της αρχαιες ορνιθες που αποκτησαν υπερηψηλη τεχνολογια και μεταναστευσαν στο διαστημα οπου μεταλαχτηκαν και επεστρεψαν πανω σε ιπταμενα σκουποξυλα ...
Η φυλη αυτη σημερα λεγετε ΟΡ.ΚΟΤ "πινδος"


love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 22:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παραθετω την σημαια των δελτα για τους σκεπτικιστες

Υπαρχουν και αλλες σημαιες τους ολογυρα μας, ειναι παντου γυρω μας, θα βρω τα συμβολα τους και θα επανερθω για να τους ξεκεπασω

οπως ακριβως σας τα ελεγα...

προτυπο φυλης των ΟΡ.ΚΟΤ "πινδος"

ειναι παντου γυρω μας
παρακατω παραθετω μια βαση με μοσκαρ και παρακαλω να προσεξεται οτι ζουν στο ημιφως αλλα καποιοι επισημενουν οτι τα εχουν δει να λιαζονται

θα επανερθω με νεοτερα στοιχεια συντομα
κρητ δεν μπορεσαμε να βρουμε και λαρ το ιδιο γιατι δεν ειναι η εποχη τους....

love for what is comming and forgivness for the past...

Edited by - drumx13 on 03/05/2003 22:15:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 01:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Άγγλος ιστορικός, γεωγράφος και μυστικιστής Sir John Watertown , σε ένα σύγγραμμά που κατέθεσε στη βασιλική γεωγραφική εταιρία το 1928, γράφει στον επίλογό του : ".... Πιστεύω ακράδαντα ότι πέρα από τους πάγους του βόρειου πόλου στην Υπερβόρεια υπάρχει μια θερμή χώρα που στέκει απαγορευμένη για τους σύγχρονους ανθρώπους αλλά στο παρελθόν διατηρούσε ανοιχτή επικοινωνία με πολλούς λαούς , οι οποίοι θεωρούσαν τους κατοίκους της ως θεούς, ημίθεους και ήρωες. Οι κάτοικοί της είναι πολύ ψηλοί και ξανθοί με λευκογάλανα μάτια και διατηρούσαν έναν πολύ ανεπτυγμένο πολιτισμό που χρησιμοποιούσε ανώτερες τεχνολογίες όπως την εκμετάλλευση της γήινης ενέργειας που ο λόρδος Λύττον ονόμασε "δύναμη Βριλ" και προηγμένη αεροναυτική μηχανική που τους επέτρεπε να πετούν χωρίς καύσιμα. Στις περιοχές αυτές δεν μπορούν να προσεγγίσουν εξερευνητικές αποστολές εξαιτίας των ειδικών συνθηκών που επικρατούν εκεί. Το προπύργιο αυτού του πολιτισμού ανέκαθεν βρισκόταν σε ένα νησί που οι παλαιότεροί μας ονόμαζαν Ultima Thule.

Είμαστε έτοιμοι;
Χαμογελάστε παρακαλώ.
ΚΛΙΚ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 13:18:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ (ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΥΤΟΥΣ, ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΗΜΑ...).
ΕΓΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΧΙΤΛΕΡ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΑΝ.

Edited by - SUNNY on 04/05/2003 13:22:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 14:20:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να τος πάλι το αγόρι μας ο Αδόλφος...Κι έλεγα κι εγώ, δεν θα εμφανιστεί; Μα αυτός έφαγε τα νιάτα του στο ψάξιμο, ο καημένος! Μια με την Αρεία φυλή, μια με τους Βριλ, μια με το ένα, την άλλη με το άλλο. Μιλάμε για ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ, βρε αδελφέ! Τελικά μάλλλον τζίφος διότι αν κρίνω από το τέλος του, δεν πρέπει να βρήκε και πολλά πράγματα. Τώρα όμως που το ξανασκέφτομαι...ναι...βέβαια...γι' αυτό και κατέλαβε την Αθήνα! Για να μπορεί να κυνηγάει νανάκια με την άνεσή του! Τώρα, για το αν ο Φουράκης είπε ότι αυτοί βγαίνουν από τα Βριλήσια, δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να θεωρηθεί αξιόπιστη πηγή ο συγκεκριμένος κύριος. Ας κάνουμε ένα πείραμα...Βάζω από τώρα στοίχημα ότι η επόμενη δήλωσή του για το θέμα θα είναι η εξής : "Ο πόλεμος που έγινε στο Δήμο Βριλησίων για το θέμα του υποσταθμού της ΔΕΗ δεν ήταν καθόλου τυχαίος, αλλά έγινε επειδή κάποιοι κρατικοί φορείς αποφάσισαν να καταπατήσουν τις εστίες των Βριλ και οι κάτοικοι, που φυσικά είναι τσιράκια τους, ξεσηκώθηκαν για να το αποτρέψουν." Αμφιβάλλετε ότι αυτό θα πει;

Edited by - durden_alie on 04/05/2003 14:21:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 16:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΒΡΙΛ ΑΠΟ ΤΑ ΒΡΙΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΒΡΙΛΗΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΙΛ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ITNOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 00:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ITNOS  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ITNOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ta sugxaritiria mou ston kyrio Noti_29 giati me thn sobarh tou apanthsh pou kata pasa pithanotita einai kai h alhthinh,eri3e ligo fws sthn ypothesh.Kati tetoio gnwrizw kai egw kai exw thn entypwsh pws o sxoliasmos pou mas parethese anaferete kai apo ton P.Giannoulaki sthn Koufia Gh.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orionboy
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 01:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orionboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το χιούμορ και η πλάκα είναι όμορφα όταν γίνονται με σύνεση. Ο εκχυδαϊσμός όμως ενος θέματος με ομοβροντίες ιδίου στυλ αστειων είναι ανεπίτρεπτος. Προσωπική άποψη.

Ειδικά για αυτούς που "τρελαίνονται" όταν ακούνε ότι ο αδόλφος είναι πάλι ανακατεμένος με ένα θέμα θα πώ: ο άνθρωπος την είχε δεί κάπως και ήθελε να κατακτήσει τους πάντες. Αν το πίστευε όντως θα ξέθαβε οποιαδήποτε ιστορία, πληροφορία, συνομωσία και οτιδήποτε ερχόταν στην αντίληψή του για να βρεί τρόπους να το πετύχει. Αυτό λέει η λογική. Εμείς φταίμε δηλαδή που κάποιοι έγραψαν για την υπερβορεία?

Υπήρξε ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο στο ένθετο "Φαινόμενα" του Ελεύθερου Τύπου (τεύχος 3 - 10/4/2002) που αναφέρεται στο χίτλερ, την υπερβορεία, τη δύναμη βρίλ που εξηγεί ίσως και την ψύχωση του αδόλφου με την αρεια φυλή, τη μανιωδη αναζήτηση των προγόνων τους στην υπερβορεία και τη μυστική τους δύναμη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 12:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΙΓΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΡΙΞΩ ΛΙΓΟ ΦΩΣ ΑΝ ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΞΟΥΝ.

ΒΡΥΛ - ΝΟΤΙΟΣ ΠΟΛΟΣ - ΤΡΥΠΑ ΤΟΥ ΟΖΟΝΤΟΣ - ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ - '50


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 14:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΒΟΡΕΙΟΣ Ή ΝΟΤΙΟΣ ΠΟΛΟΣ? ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 14:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΕ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΟΤΙΟ ΠΟΛΟ ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ..Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΗΓΗ ΜΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΓΡΙΦΟΥΣ ΚΑΙ ΣΦΥΓΜΕΝΑ..ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΟΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ..

ΓΗΙΝΟΣ ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ - ΑΝΤΙΒΑΡΥΤΗΤΑ - BMW - ΧΙΤΛΕΡ

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΣΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ.............

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 15:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΆΛΑΒΩ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η BMW

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 22:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ orionboy,
Θα ήθελα, μια και αναφέρθηκες σε μένα προσωπικά, να σου απαντήσω, και το κάνω αυτό όχι για κανέναν άλλο λόγο, παρά για να εξηγήσω περισσότερο το σκεπτικό μου. Κατ' αρχήν ΔΕΝ προσπάθησα να κάνω "πλάκα" ούτε να εκχυδαϊσω το θέμα, άσχετα αν αυτό ίσως φάνηκε από τον κάπως γλαφυρό τρόπο με τον οποίο αναφέρθηκα σ' αυτό. Πιστεύω ότι τόσο η παραμονή μου μετά από 3 μήνες εγγραφής στο χώρο του esoterica όσο και η όλη παρουσία μου εδώ κάθε άλλο παρά δείχνουν ότι δεν σέβομαι τα θέματα που τίθενται από τους διάφορους συνομιλητές. Ο σκοπός μου δεν ήταν ούτε να κοροϊδέψω ούτε να γελιοποιήσω κανέναν. Απλά διαφωνώ με την από πολλούς εκφερόμενη άποψη ότι "ο Χίτλερ ήταν κατά τα άλλα ένας άνθρωπος που γνώριζε πολλά μυστικά, που ήταν ένας γίγαντας της εσωτερικής σοφίας" και διάφορα άλλα τέτοια. Δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να το δεχτώ αυτό για έναν χασάπη, έναν σφαγέα τόσων εθνοτήτων, μεταξύ των οποίων εξέχουσα θέση καταλαμβάνουμε κι εμείς, οι Έλληνες. Θα συμφωνήσω όμως μαζί σου σε ένα πράγμα. Ο φίλος SUNNY δεν εξέφρασε την άποψη αυτή, απλά μια απορία. Ναι, στο σημείο αυτό παρασύρθηκα, αλλά το έκανα μόνο και μόνο για να "φωνάξω" την άποψή μου και σε καμία περίπτωση για να θίξω τον αγαπητό SUNNY. Και θέλω να ζητήσω συγγνώμη και από αυτόν και από εσένα και από όποιον άλλο θίχτηκε από την άποψη αυτή, αλλά σε πληροφορώ ότι δεν είχα "κακό σκοπό". Μάλιστα, εσύ έθεσες το θέμα σε μια πιο σωστή βάση, λέγοντας ότι ίσως πρέπει να δούμε τις όποιες αναζητήσεις του Χίτλερ μέσα στο γενικότερο παραλήρημά του. Ελπίζω στην κατανόηση και τη δική σου και των υπολοίπων συνομιλητών.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orionboy
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 00:25:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orionboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε durden_alie,
Περισσότερο με ενόχλησε η προσέγγιση με τα γνωστά λογότυπα γαλακτοβιομηχανιών και παραγωγής πουλερικών παρά η δική σου τοποθέτηση.

Οτι ο χιτλερ ήταν αυτός που ήταν κανεις δεν μπορεί να το αρνηθεί.
Πάντως ακόμα και οι πλέον αδίστακτοι, τρελοί και ψυχάκηδες δεν μπορούν να αποκλειστούν από στιγμές φυσιολογικής ακόμα και ευφυούς σκέψης. Ισως όσο πιο ευφυής είναι κανείς τόσο πιο κοντά στη τρέλα βρίσκεται! (ισχύει και το ανάποδο!)

Τώρα για το θέμα των βρίλ και σία ΔΕΝ αποκλείω τίποτα. Εξάλλου οι πλέον αγαπημένες μου ρήσεις είναι το "εν οίδα ότι ουκ οίδα" και το "τα πάντα ρεί".

Σωκράτης και Ηράκλειτος αφήνουν ανοιχτή πόρτα σε ΟΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 14:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΟΤΙ ΕΣΤΩ ¨ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ¨ ΟΤΙ ΟΙ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΗ ΦΥΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ?
Π.Χ. ΧΙΤΛΕΡ -> ΥΠΕΡΒΟΡΕΙΟΙ, ΒΡΙΛ
ΣΗΜΕΡΑ: ΑΜΕΡΙΚΗ -> ΕΞΩΓΗΙΝΑ ΟΝΤΑ, ΛΗΨΗ ΓΝΩΣΕΩΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 14:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΧΑΙΑ ΑΙΓΥΠΤΟΣ ΦΑΡΑΩ-ΡΑ
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ..ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΛΟΓΙΚΕΥΣΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΔΥΣΝΟΗΤΑ; ΠΑΛΙΑ ΑΠΟΔΙΔΑΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ...ΣΗΜΕΙΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ(;)

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 14:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ SUNNY ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ BMW ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ARCHON ΕΙΝΑΙ ΔΙΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΑΛΙΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΩΝ (ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ -ΑΝΑΞΗΓΗΤΟ-ΒΙΒΛΙΑ ΓΙΑ ΑΤΙΑ) ΥΠΗΡΧΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΝΟΣ ΙΠΤΑΜΕΝΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΑΝ ΑΤΙΑ (ΔΙΣΚΟΣ) ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ BMW.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 14:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ κι εγώ με τον ARCHON...Μήπως όλα αυτά συμβαίνουν επειδή απλώς μυθοποιούμε τις κατά καιρούς "δυνάμεις" του πλανήτη. Πριν ξεκινήσει ο Β' Παγκόσμιος Πόλεμος, η πολεμική μηχανή του Χίτλερ θεωρούνταν ανίκητη. Μάλιστα στην αρχή του πολέμου οι Γερμανικές δυνάμεις είχαν μεγάλες επιτυχίες και όλες οι τότε εκτιμήσεις έλεγαν ότι τελικά θα κέρδιζαν τον πόλεμο. Μόλις όμως οι Σύμμαχοι ενώθηκαν κι αντιμετώπισαν απο κοινού τον κίνδυνο, ο Άξονας κατέρρευσε. Θέλω να πω ότι ίσως οι δυνάμεις αυτές δεν είναι και τόσο "δυνατές", απλά το "φοβερό" και "τρομερό" τους look μας οδηγεί, από φόβο, να πιστεύουμε ότι "κάτι υπερφυσικό συμβαίνει".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 14:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:
ΟΙ "ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ" Ή ΒΡΙΛ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΓΗΙΝΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ?? (ΧΙΤΛΕΡ,ΑΜΕΡΙΚΗ...)
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ.ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΑΝΑΤΑΛΛΑΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ.
ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΦΑΝΤΑΣΙΑ Ή ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΤV.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 15:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ
ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΚΟΥΣΕΙ (ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ) ΠΩΣ Ο ΧΙΤΛΕΡ ΕΙΧΕ ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΨΥΧΟΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΕΞΩΓΗΙΝΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ

ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ..ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ...ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ (ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ AΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑΥΤΙΖΟΝΤΑΙ) ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΗΓΕΤΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 16:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου άρεσε πολύ αυτό που έγραψε ο φίλος orionboy αναφερόμενος στον Χίτλερ:

«Ίσως όσο πιο ευφυής είναι κανείς τόσο πιο κοντά στη τρέλα βρίσκεται! (ισχύει και το ανάποδο!)»

Έχει προσέξει κανείς τα χαρακτηριστικά του Χίτλερ?
Ένας κοντός, μελαχρινός, με μαύρα μάτια, έπεισε ολόκληρη Γερμανία (υπερδύναμη τότε) ότι ο τέλειος άνθρωπος είναι ψηλός, ξανθός, με γαλανά μάτια (άρεια φυλή).

Αυτό κι αν είναι τρέλα. H μήπως “ευφυΐα”?

Παραβλέψτε την απάντηση μου για να μη ξεφύγουμε από το θέμα.


Θεέ μου συχώρεσε με, τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 16:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ (ΑΝ ΕΧΕΙ )Η ΠΕΝΤΕΛΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΡΙΛ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΒΡΙΛΙΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΡΙΛ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2003, 16:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νότη, μια μικρή παρατήρηση μόνο : Ο Χίτλερ δεν έπεισε μόνος του. Είχε στο πλευρό του τον Γκαίμπελς και όλο το επιτελείο του, τον άνθρωπο που έκανε την προπαγάνδα επιστήμη, που ανάμιξε αλήθεια και ψέμα σε έναν εκρηκτικό συνδυασμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2003, 13:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΠΕΣ ΠΕΣ ΚΙ ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΜΕΝΕΙ"
ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΑ ΦΙΛΕ durden_alie

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2003, 15:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ (ΑΝ ΕΧΕΙ )Η ΠΕΝΤΕΛΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΡΙΛ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΒΡΙΛΙΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΡΙΛ.




ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 13:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παρόν θέμα μετονομάζεται σε " "Βρυλ" ή "Βριλ" -ΤΙ ΕΙΝΑΙ; " από " ΤΙ ΕΙΝΑΙ? " για την καλύτερη λειτουργία της Αναζήτησης.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 16:03:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.

Πάντως, για να αποφύγουμε κι εδώ τις όποιες παρεξηγήσεις, καλό θα ήτανε όποιος έχει διαβάσει ή ακούσει κάτι για το θέμα και έχει μια ολοκληρωμένη άποψη σχετικά, να την παραθέσει εδώ, ώστε να συνεχίσει η ενδιαφέρουσα συζήτηση.

Προσωπικά, ελάχιστη ιδέαν έχω, αλλά από τα λίγα που άκουσα, διέκρινα δύο αντιφατικές υποθέσεις:
- Τα "βριλ", τα οποία κατά τον κύριο Φουράκη, είναι πλάσματα ύψους περίπου 60 εκατοστών, κάτι σαν καλικάντζαροι (μου έρχεται στο νου), και τα οποία είναι κάτοικοι της υπόγειας γης, ιδιαίτερα στην περιοχή των Βριλισίων. Προσωπικά η θεωρία αυτή, μου ακούγεται κάπως...
- Οι "βριλ-για", κάτοχοι της μυστηριώδους δύναμης "βριλ", που πιστεύεται ότι είναι απόγονοι κάποια υπερβόρειας φυλής, η οποία κάποια στιγμή για να σωθει από γεωλογικούς μετασχηματισμούς, αποίκησε το κέντρο της γης. Υποτίθεται ότι τα πλάσματα αυτά, είναι 2-3 μέτρα ψηλά, κινούνται πολύ γρήγορα, έχουν ανεπτυγμένες τηλεπαθητικές και τηλεκινητικές ικανότητες, κ.λ.π.

Αυτά τα ελάχιστα έχω ακούσει, περιμένω από κάποιον σχετικότερο να με συμπληρώσει ή και να με διορθώσει, εκτός εάν προλάβω και βρω κάποια άλλη πληροφορία στο διαδίκτυο, οπότε και θα συμπληρώσω εγώ τον εαυτό μου.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 16:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.conspiracyarchive.com/NWO/Vril_Society.htm
http://www.crystalinks.com/vril.html

http://www.sacred-texts.com/atl/vril/ (νουβέλα του Sir Edward Bulwer-Lytton, η οποία γράφτηκε το 1871, και περιγράφει την υποτιθέμενη συνάντηση του συγγραφέως με πλάσματα - βριλ, σε μία πόλη στο κέντρο της γης. Η συγκεκριμένη νουβέλα θεωρήθηκε τότε από πολύ κόσμο, σαν εικασία της πραγματικής ύπαρξης αυτής της φυλής).

Τα περισσότερα site, που σκετίζονται με τους βριλ, είναι γερμανικά...

Παρέθεσα τα παραπάνω - αποτέλεσμα μίας γρήγορης έρευνάς μου - τα οποία σχετίζουν τη δύναμη βριλ και τους βριλ - για με την οργάνωση του μαύρου Ηλιου και τους ναζί.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy