ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Βρυλ" ή "Βριλ" -ΤΙ ΕΙΝΑΙ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 11:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με τους δίσκους των NAZI και την Vril Scociety αυτή είναι μια κακή φωτογραφία ενός από τους δίσκους Vril του Β'ΠΠ μαζί σε σχηματισμό διακρίνεται και ένα μαχητικό της luftwaffe.

Τό Vril-7:

περισσότερα εδώ:
http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/germanufos.htm

"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Beba
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2005, 11:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Beba  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SUNNY γεια σου!
Δεν είδα και πολύ σοβαρή ανταπόκριση στο αρχικό ερώτημά σου περι Bρυλ...
Aπο αυτά που έχω μελετήσει θα σου πω πως η Bρυλ είναι μια μορφή ενέργειας, σαν ηλεκτρισμός, μόνο που περιέχει και άλλες φυσικές δυνάμεις, όπως μαγνητισμός, γαλβανισμός κλπ. Πρόκειται για μια ολόκληρη φυλή, που λέγεται πως ζει στο εσωτερικό της Kοίλης Γης, όπου η χλωρίδα και πανίδα αναπτύσσονται χάρη σε αυτή την ενέργεια-με μορφή πράσινου φωτός (τεχνητός ήλιος)- που έχει άλλωστε θεαθεί κοντά σε σημεία και σε σπήλαια που θεωρούνται ΠYΛEΣ.
Oι Bρυλ λοιπόν σχετίζονται με τις θεωρίες περι KOIΛHΣ ΓHΣ, YΠEPBOPEIAΣ και ναι, υπάρχουν καταγεγραμμένες μαρτυρίες πως ο Xίτλερ τους έψαχνε...
H Eλλάδα είναι η χώρα με τις περισσότερες σπηλιές σε όλη την Eυρώπη και πολλές απο αυτές οδηγούν εκεί...H ιστορία και η μυθολογία το λένε, άσχετα αν κάποιοι προσπαθούν να το καλύψουν...
Διάβασε αν θέλεις το βιβλίο του Λόρδου Λύττον "Bρυλ-H φυλή που θα μας διαδεχθεί" (The coming Race) και το "Kοίλη Γη" του Iωάννη Γιαννόπουλου!
Θα ξεκαθαριστούν αρκετά πράγματα!

Φιλικά
bebaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SoSaT
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
106 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 22:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SoSaT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δύναμη Βρύλ ίσως βοήθησε στη κατασκευή των αρχαίων ναών.
Μαθηματικής ακρίβειας μετακινήσεις και τοποθετήσεις μαρμάρων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 15:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διάβασε αν θέλεις το βιβλίο του του Iωάννη Γιαννόπουλου!
Θα ξεκαθαριστούν αρκετά πράγματα!

Tώρα σώθηκες!...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 17:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.

σας παρακαλω μην καρφωνετε τα οχηματα Της Υπηρεσιας που κινουνται με βριλ παουερ (ή κωδικά οστιν παουερς)

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 17:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου ρε JONNIE.)

Δεν ξερω πολλα για το θεμα.

Γνωριζω τουτο:Υπαρχει ενας πολεμος απο αρχαιοτατων χρονων αναμεσα στην δυναμη Vril και στην δυναμη Μel.

Ο χιτλερ προσωρινα εκανε την ζυγαρια να κλεινει προς την δυναμη Βριλ χτιζοντας τα σπιτια των αξιωματικων του στα Βριλησσια.Σε αυτον αφειλεται η πολυ καλη διαμορφωση του δημου.

Ακομα και σημερα στο δημοτικα συμβουλια των περιοχων αυτων Μελισσια και Βριλλησια μπορει κανεις να διακρινει χναρια του αρχαιου μισους που τρεφει η μια κοινοτητα για την αλλη.

Απο τον πολεμο αυτον μια τριτη δυναμη ξεπηδησε ξακουστη με το ονομα Πατ.
Ο δημος που ελκυει την μεγαλυτερη απο αυτην την κοσμικη δυναμη ονομαστηκε Πατησια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 21:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο δημος που ελκυει την μεγαλυτερη απο αυτην την κοσμικη δυναμη ονομαστηκε Πατησια.

Επίσεις μην ξεχνάμε τα τούνελ με τις ανωμαλίες και τις διαστρευλώσεις


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 00:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επίσεις μην ξεχνάμε τα τούνελ με τις ανωμαλίες και τις διαστρευλώσεις
Ειδικά αυτές...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
acrazy
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 00:30:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους acrazy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα,
έχω ακούσει την εξής άποψη ότι ο Χιτλερ ναι μεν ηταν υπερμαχος της Αρειας φυλής,αλλά ότι ειχε προγονους Βριλ. Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό γιατι ποτε δεν εχω δει Βριλ και ουτε προκειτααι να δω τον Χιτλερ, επομενως το θεωρώ απίθανο. Μην ξεχνάμε πως ο Χιτλερ ήταν παθιασμένος με την αρχαια ελληνική φιλοσοφίακαι τον αρχαιο ελληνικό πολιτισμό αλλα την ειχε δει κάπως.
Μια που το ανέφερα έχω να κανω τη εξης ερώτηση αν και είναι εκτός κλίματος. Αν οι Εβραίοι θεωρουνται κακοι ,ο Χιτλερ που ηθελε να τους αφανίσει γιατι θεωρειται τρελλος? Εννοώ πως συμφωνα μετα λεγομενα καποιων δεν τηα επρεπε να τον επαινουμε? Οχι πως υποστηριζω τις απόψεις του απλα αναρωτιέμαι. Ευχαριστώ φιλακια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 09:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα,
έχω ακούσει την εξής άποψη ότι ο Χιτλερ ναι μεν ηταν υπερμαχος της Αρειας φυλής,αλλά ότι ειχε προγονους Βριλ.



Συμπέρασμα:

MHN ΑΚΟΥΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ !

quote:

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό γιατι ποτε δεν εχω δει Βριλ

Αντε πάλι τα ίδια ....

Γιατί δεν κάνεις έναν κόπο να διαβάσεις έστω και δύο τρία πόστ σε αυτό το θέμα ???


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 23:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι τραβας και συ ρε Vril..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 23:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Tι τραβας και συ ρε Vril..

Η διαφορά μεταξύ ελευθερίας και ασυδοσίας του λόγου, απόψεων και ιδεών...

Έτσι όπως πάμε, έτσι όπως ο καθένας λέει ότι του καπνίσει, σε λίγο όλες οι λέξεις θα σημαίνουν για τον καθέναν από κάτι άλλο.

Για τον έναν "νερό" θα σημαίνει το χαρτί που πάμε στην εφορία, για τον άλλον το καύσιμο που βάζουμε στο τεπόζιτο, για τον άλλον θα είναι το σύνολο των βιβλίων σε μια βιβλιοθήκη, για τον άλλον η είσοδος της σπηλιάς...

...άντε να βγάλεις άκρη !


ΕΡΩΤΗΣΗ
πρός όλους όσους λένε "άκουσα" ή "μου είπαν"

Αν σας πούν ή ακούσετε να σας λένε, να πάτε να πέσετε από τον γκρεμό ή να πάτε να πνιγείτε σε βαθιά θάλασσα/λίμνη/ποτάμι... επειδή κάνει καλό στην επιδερμίδα ...
θα το πιστέψετε και θα το (απο)δεχτείτε το ίδιο ... άκριτα ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

acrazy
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 23:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους acrazy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΡΙΑ POST ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 23:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν σας πούν ή ακούσετε να σας λένε, να πάτε να πέσετε από τον γκρεμό ή να πάτε να πνιγείτε σε βαθιά θάλασσα/λίμνη/ποτάμι... επειδή κάνει καλό στην επιδερμίδα ...
θα το πιστέψετε και θα το (απο)δεχτείτε το ίδιο ... άκριτα ?


Χεχεχε!
Κι ένα καλό λασπόλουτρο κάνει καλό στην επιδερμίδα λένε...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 04:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και από εμένα παιδιά,

Τελικά, μπορούν να μας πούν, οι φίλοι που έχουν διαβάσει τα συγκεκριμένα βιβλία... και έχουν πειστεί [κατά συνέπεια, έχουν βγάλει και συμπεράσματα], οι Βριλ είναι πλάσματα που μοιάζουν με νανάκια.... [όπως πιστεύουν κάποιοι...], ή είναι αντιπροσωπευτικά δείγματα της Άρειας φυλής [όπως πιστεύουν κάποιοι άλλοι, μεταξύ αυτών και ο Χίτλερ] ??????

Όχι τίποτα άλλο, αλλά να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιποι, γιατί κάπου μας έχουνε μπερδέψει...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 18:40:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά μια άποψη Βρίλ είναι η ονομασία μιας εξωγήινης φυλής προερχομένης από τον αστερισμό του Ωρίωνα.
Το μορφότυπό τους είναι νανάκια όπως σωστά είπες, με κοντά άκρα, μεγάλο κεφάλι και τεράστια μάτια (για τα μάτια υπάρχει και "έκδοση" με μικρά).
Ουσιαστικά τα Βρίλ είναι οι γνωστοί μας από την αμερικάνικη υποκουλτούρα ΑΤΙΑ, ΓΚΡΙΖΟΙ ή νεοελληνιστί greys
Κατοικούν κάτω από την επιφάνεια της Γης, είναι υποχθόνιοι δηλαδή, λατρεύουν τα σπήλαια, και στη χώρα μας την περιοχή της Πεντέλης!
Το είδος χωρίζεται σε 2 εκδόσεις, την υποχθόνια και την διαστημική με τα γνωστά δισκοειδή ΑΤΙΑ και τα μικρά μάτια που λέγαμε παραπάνω

Υπάρχει και μια 2η άποψη που ξέρω από τη θεωρία της κούφιας Γής για την φυλή των VRIL-YA η οποία συγκλίνει παρουσιαστικά στο Άρειο μορφότυπο.


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2005, 02:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mάλιστα...!!!!!

Επομένως καλά είχα καταλάβει, από όσα έχω ακούσει, πως τα "Βριλ" είναι κοντά και γενικά μοιάζουν με νανάκια...

Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο...

Το φυσικό τους χρώμα, είναι σαν το δικό μας..., ή μήπως είναι μπλε...????

Γιατί, αν θυμάμαι καλά, έχω ακούσει και κάτι για φυσικό χρώμα μπλε..., αλλά νομίζω πως υπάρχει και μια άλλη άποψη, που αναφέρει πως είναι όλα ντυμένα με τον ίδιο τρόπο, με μαύρα ρούχα και μαύρο καπέλο..., προκειμένου να μην αναγνωρίζονται από εμάς...

Εν τω μεταξύ, γιατί λες ότι θεωρούνται υποχθόνια..., τι είναι αυτό που τα χαρακτηρίζει έτσι...???

Αν μπορούσαν, τι θα έκαναν, σε εμάς... και γιατί...????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2005, 02:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν μπορούσαν, τι θα έκαναν, σε εμάς... και γιατί...????

θα μας εστιβαν σα λεμονοκουπες

εχουν ελλειψη απο λεμονοκουπες γιατι τις πετανε σε μερικους που τις χρειαζονται

(απο ντοματες εχουν ξεμεινει εδω και πααααρα πολυ καιρο)

Edited by - wolfowitz on 19/08/2005 02:52:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 10:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερώτηση: ""Βρυλ" ή "Βριλ" -ΤΙ ΕΙΝΑΙ; "

Απάντηση: Διαγωνισμός ποιός θα πεί τη μεγαλύτερη βλακεία.


Τα φαβορί είναι θεαματικά, υπάρχουν αρκετοι που πάνε για πρώτο βραβείο, αν και προσωπικά λέω οτι το Όσκαρ δεν έχει προταθεί ακόμα.

Κάτι σε Ναϊτες-Εξωγήινους, να πρωτοτυπήσουμε ????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 19:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το φυσικό τους χρώμα, είναι σαν το δικό μας..., ή μήπως είναι μπλε...????


Ορίστε ένα vrill για να σου λυθούν οι απορίες....

Ανακρινόμενο σε στρατιωτική βάση.

quote:

Εν τω μεταξύ, γιατί λες ότι θεωρούνται υποχθόνια..., τι είναι αυτό που τα χαρακτηρίζει έτσι...???


Προτιμούν τις υπόγειες τοποθεσίες και τα σπήλαια.

quote:

Αν μπορούσαν, τι θα έκαναν, σε εμάς... και γιατί...????


Ως εξωγήινη φυλή, είναι σύμμαχοι της δρακονιανής αυτοκρατορίας .... επίσης διαθέτουν αξιόλογη τεχνολογία η οποία έχει υποκλαπεί εν μέρη από τις μυστικές υπηρεσίες.


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 20:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διακύρηξη πανελλήνιου διαγωνισμού ανάδειξης εργολάβου παρασκευής, διανομής και εφαρμογής καρπαζιών.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 22:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διακύρηξη πανελλήνιου διαγωνισμού ανάδειξης εργολάβου παρασκευής, διανομής και εφαρμογής καρπαζιών.

Κάπτεν, δε μας είπες αν χρειάζεται και κατασκευαστικό πτυχίο Α τάξης, ΕΔΕ, ΕΠΕ, ΑΤΕ, ή απλώς ΟΕ...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 10:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προβλέπω οτι θα έχει πολύ δουλειά, οπότε ανάλογα με την περίφτωση... όλοι θα πάρετε να κάνετε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 11:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπω την δουλειά πας να την κάνεις με μίζα, που είναι βρε το κείμενο του διαγωνισμού, τι θα κερδίσουμε, πως θα μας πληρώσεις? με βριλ-πάουερ?

Δεν βλέπω πουθενά να αναφέρεις τι θα πάρει αυτός που θα κερδίσει το πρώτο βραβείο ή το όσκαρ, θέλω να ξέρω εάν αξίζει ν΄ασχοληθώ ή όχι.

Και επειδή δεν σου έχω καμμία εμπιστοσύνη, σε κόβω να περνάς τους δικούς σου, προτείνω να ψηφίσουμε για την κριτική επιτροπή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 12:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Το φυσικό τους χρώμα, είναι σαν το δικό μας..., ή μήπως είναι μπλε...????


Ορίστε ένα vrill για να σου λυθούν οι απορίες....

Ανακρινόμενο σε στρατιωτική βάση.

quote:

Εν τω μεταξύ, γιατί λες ότι θεωρούνται υποχθόνια..., τι είναι αυτό που τα χαρακτηρίζει έτσι...???


Προτιμούν τις υπόγειες τοποθεσίες και τα σπήλαια.

quote:

Αν μπορούσαν, τι θα έκαναν, σε εμάς... και γιατί...????


Ως εξωγήινη φυλή, είναι σύμμαχοι της δρακονιανής αυτοκρατορίας .... επίσης διαθέτουν αξιόλογη τεχνολογία η οποία έχει υποκλαπεί εν μέρη από τις μυστικές υπηρεσίες.

Δε θέλω να σου αντιμιλήσω, γιατι ο γιατρός έχει δώσει σαφείς οδηγίες και τα φάρμακα είναι βαρια...

Αλλά αυτό που δείχνεις στη φωτογραφία είναι ΝεοΕρυθρήλλ, αυτά που μένουν κάτω από την Νέα Ερυθραία και η φωτογραφία που παραθέτεις είναι από πρόσφατη ανάκριση στη μυστική Βάση πάνω στη Λεωφ. Πεντέλης


Προσοχή, κίνδυνος, άμα πετύχουν μαλάκα γίνονται τρομερά επικίνδυνα...

Στο λέω, επειδή εγώ δεν κινδυνεύω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lord_Asriel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 12:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lord_Asriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο όσο θυμάμαι, διάβασα σε κάποιο Post σου Vril ότι το The Coming Race
το έχεις διαβάσει. Δεν το τελείωσα ακόμη άλλα αν το κατάλαβα καλά, οι Vril-Ya,
πέρα απο το ότι είχαν αυτό το όνομα στο στυλ πας μη Έλλην βάρβαρος δηλαδή
οι εκπολιτισμένοι ήταν Vril-Ya απο την δύναμη Vril που μπορούσαν να χρησιμοποιήσον,
χρησιμοποίησαν την δύναμη αυτή για να "δημιουργήσουν" την "Κουφια Γη"
έτσι ώστε να μπορέσουν να κανουν την ζωή τους καλύτερη και χρησιμοποιούσαν
την δύναμη Vril για φωτισμό, ανάρωση και άλλα. Πιό πολύ τους βλέπω σαν τους
νάνους του Tolkien παρά ως εσωγήινους. Τώρα αναφορά για "Κούφια Γή" και
εσωτερικό ήλιο κτλ δεν συνάντησα ακόμη όπως είχα διαβάσει σε αλλα θέματα καποιων.
Όπως και να χει ενα μυθυστόρημα είναι.

Καλημέρα.


Oh last night,
and the night before
Tommyknockers,Tommyknockers
knocked at your back door.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 12:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απο όσο θυμάμαι, διάβασα σε κάποιο Post σου Vril ότι το The Coming Race
το έχεις διαβάσει. Δεν το τελείωσα ακόμη άλλα αν το κατάλαβα καλά, οι Vril-Ya,
πέρα απο το ότι είχαν αυτό το όνομα στο στυλ πας μη Έλλην βάρβαρος δηλαδή
οι εκπολιτισμένοι ήταν Vril-Ya απο την δύναμη Vril που μπορούσαν να χρησιμοποιήσον,
χρησιμοποίησαν την δύναμη αυτή για να "δημιουργήσουν" την "Κουφια Γη"
έτσι ώστε να μπορέσουν να κανουν την ζωή τους καλύτερη και χρησιμοποιούσαν
την δύναμη Vril για φωτισμό, ανάρωση και άλλα. Πιό πολύ τους βλέπω σαν τους
νάνους του Tolkien παρά ως εσωγήινους. Τώρα αναφορά για "Κούφια Γή" και
εσωτερικό ήλιο κτλ δεν συνάντησα ακόμη όπως είχα διαβάσει σε αλλα θέματα καποιων.
Όπως και να χει ενα μυθυστόρημα είναι.

Καλημέρα.


Oh last night,
and the night before
Tommyknockers,Tommyknockers
knocked at your back door.



Ακριβώς έτσι είναι. Και το σωστότερο απ όλα είναι, οτι είναι ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑ.

Τώρα, άν για μερικούς Βρίλ ή Βρύλ είναι μέχρι και ... πίτσα με μανιτάρια και σαντιγύ, μη με ρωτάς, ξέρω οτι κυκλοφορεί πολύ βλακεία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 18:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διακύρηξη πανελλήνιου διαγωνισμού ανάδειξης εργολάβου παρασκευής, διανομής και εφαρμογής καρπαζιών

To πρωτόκολλο για την αίτηση είναι εδώ ή απλά χρειάζομαι βίσμα?

Α! Επειδή μένω Ν.Ερυθραία και δεν έχω δει πουθενά Νεοερυθρύλλδε μου λες που συχνάζουν? (εκτός κι αν συχνάζουν σε στοές όπου δε συχνάζω εγώ...)


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 23:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Α! Επειδή μένω Ν.Ερυθραία και δεν έχω δει πουθενά Νεοερυθρύλλδε μου λες που συχνάζουν? (εκτός κι αν συχνάζουν σε στοές όπου δε συχνάζω εγώ...)

Σε πληροφορώ ότι τα έχουν πάρει από τα φανάρια και τα έχουν πάρει για ανακρίσεις σε μυστική στρατιωτική βάση, στη διαστάυρωση Λ.Πεντέλης και Βριλισσίων.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fad3.In
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 00:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fad3.In  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Προσοχή, κίνδυνος, άμα πετύχουν μαλάκα γίνονται τρομερά επικίνδυνα...
Στο λέω, επειδή εγώ δεν κινδυνεύω.

Κινδυνευεις ομως να σε πουν ετσι με βαση τον τροπο που απαντας!
Προσεξε:Μην κατανταμε ολοι ιδιοι επειδη οντως καποιοι ειναι μαλακες!
Φιλικα παντα
Ν.

Μισησε με,δωσ'μου δυναμη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy