ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2003, 11:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SPERES PEDES !
SAS PARA8ETO PLIROFORIES APO :http://www.geocities.com/xmorfos/ccbook4.htm GIA SIZITISI DISTIXOS 8A LIPSO GIA LIGO KAIRO KAI DEN 8A BORESO NA SIZITISO
ORISTE ;) :

«Μερικές φορές έχεις αναφερθεί στην ενέργεια, λέγοντας ότι κάνουμε κακή χρήση της. Τι εννοείς;»

«Η υποταγή στα πάθη, η σπατάλη της ενέργειας -που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί στο μονοπάτι του πολεμιστή- είναι αξιοθρήνητη.»

«Σύμφωνα, όμως, με το ανέκδοτο του νορβηγού τραβεστί που μου έχεις διηγηθεί, κι εσύ επίσης συνήθιζες να την σπαταλάς. Τι συνιστάς σε κάποιον για να αλλάξει η συμπεριφορά;»

«Ο δον Χουάν μου είπε ότι όλοι ερχόμαστε στον κόσμο με μια συγκεκριμένη ποσότητα ενέργειας που καθορίζεται από τις συνθήκες κάτω από τις οποίες πραγματοποιήθηκε η σύλληψή μας. Αν η συνουσία ήταν βαρετή, χωρίς οργασμό, το νέο ον θα έχει λιγοστή ενέργεια.» Έφερε ως παράδειγμα την περίπτωσή του: «Η μητέρα μου ήταν δεκαπέντε ετών. Η επαφή της με τον πατέρα μου έγινε πίσω από μια πόρτα. Εκείνη δεν τελείωσε. Γι' αυτό, ο δον Χουάν με συμβούλευσε να μην σπαταλώ τη σεξουαλική μου ενέργεια. Η σεξουαλική πράξη -συνέχισε με διδακτικό ύφος- έχει τεράστια σημασία. Καταναλώνει μεγάλη ποσότητα ενέργειας και αποτελεί γεγονός για την τεκνοποίηση. Δεν μπορείς να τη σπαταλάς με χυδαίο τρόπο.» Υπάρχουν και άλλα θέματα σχετικά με την τεκνοποίηση, που επίσης μου εξήγησε: «Το παιδί όταν γεννιέται παίρνει από τη δική μας ενέργεια, και στο φωτεινό αυγό το οποίο είμαστε μπορεί να παρατηρηθεί η ύπαρξη τόσων σκοτεινών κηλίδων όσα παιδιά έχουν γεννηθεί. Όταν ανησυχούμε μήπως χτυπήσουν τα παιδιά, στην πραγματικότητα ανησυχούμε για την ενέργεια την οποία τους έχουμε παραχωρήσει.» Και διαβεβαιώνει: «Δεν πρέπει να αγκαλιάζουμε τα παιδιά από μπροστά, γιατί τα αποδυναμώνουμε στην ασυνείδητη επιθυμία μας να ανακτήσουμε αυτή την ενέργεια και να ξαναγίνουμε πλήρεις.»

DEN LEO OUTE AN SIMFONO I DIAFONO APLA BOI8AO TIN SIZITISI
KALI SINEXIA
ME EKTIMISI
GIANNIS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2003, 06:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Flawless, πολύ σημαντικά τα όσα παρέθεσες.
Συμφωνώ σε όλα και ιδιαίτερα στο σημείο που αναφέρει ο Δον Χουάν για την διάθεση του ζεύγους κατά τη στιγμή που κάνουν σέξ με στόχο την τεκνοποίηση.
Είναι πολύ σημαντικό θέμα, η διάθεση που έχουν κατά τη διάρκεια της τεκνοποίησης.
Αν το κάνουν απο συνήθεια, τότε τα παιδιά που θα γεννηθούν, όντως, θα έχουν χαμηλά ποσοστά ενέργειας.
Αντίθετα αν τα παιδιά που θα γεννηθούν είναι αποτέλεσμα έρωτως (και εμού συμπεριλαμβανομένου),
τότε τα παιδιά αυτά έχουν μια ιδιαίτερα αυξημένη ενέργεια καθώς και άλλες έντονα αναπτυγμένες ικανότητες.
Απο προσωπικές παρατηρήσεις και σε άλλα άτομα που η γέννησή τους ήταν αποτέλεσμα έρωτως των γονιών τους καταλήγω στο συμπέρασμα πως αυτά τα παιδιά, είναι κατά κάποιο τρόπο ιδιαιτέρως ευλογημένα.
Έχουν μια λάμψη στα μάτια και στην καρδιά.


~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 23:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζητούνται Σεξοβόμβες… πληροφορίες εντός..!!

Βόμβα = Εκρηκτική ενέργεια.

Γιώργος
….Bomb disposal unit expert...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 05:01:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aν ψάχνεις σεξοβόμβες φίλε μου, άνοιξε κάποιο άλλο θέμα αναλόγου βαρύτητας γιατί εδω πέρα μόνο σεξοβόμβες δε ψάχνουμε.
Ευχαριστώ για τη...σημαντική σου τοποθέτηση στο θέμα...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 11:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αστο φιδακια.!! (μαλλον με μπερδεψες με καποιους αλλους)

Μιλαμε για ενεργεια (σεξουαλικη ενεργεια) .. Λοιπον....ποια απο τις κυρίες/δεσποινιδες εχει παιξει η χειριστει την εκρηκτικη ενεργεια της {σεξοβομβας}..?

Ας ακουσουμε σχόλια για το πως ειναι το να εισαι/αισθανεσαι Σεξοβομβα... και τι αποτελεσματα ειχε...

ζητουνται σεξοβομβες λοιπον... πληροφορίες εντος (του θέματος)

Γιώργος.
. ...ζητα και θα λάβεις.. (λενε)


Edited by - Γιώργος on 23/07/2003 13:01:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 23:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε σε μπέρδεψα με κανέναν, εσύ μπέρδεψες την ύπαρξη αυτού του θέματος, όπως και το χώρο στον οποίο βρίσκεται.
'
'
Το θέμα έχει άλλο λόγο ύπαρξης, γι' αυτό και δε βρίσκεται στο Τυρί και Αχλάδι
Στο ξαναλέω, αν θέλεις να κάνεις καμάκι, πήγαινε άνοιξε σχετικό θέμα στο Τυρί και Αχλάδι.
Εδώ είναι "Η Γνώση".

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 02:17:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δε σε μπέρδεψα με κανέναν, εσύ μπέρδεψες την ύπαρξη αυτού του θέματος, όπως και το χώρο στον οποίο βρίσκεται.
'
'
Το θέμα έχει άλλο λόγο ύπαρξης, γι' αυτό και δε βρίσκεται στο Τυρί και Αχλάδι
Στο ξαναλέω, αν θέλεις να κάνεις καμάκι, πήγαινε άνοιξε σχετικό θέμα στο Τυρί και Αχλάδι.
Εδώ είναι "Η Γνώση".

Ούτε καμάκι (εξάλλου το ποιος κάνει καμάκι φαίνεται πάντα ) κάνω αγαπητέ μου αλλά ούτε έχω μπερδέψει την ύπαρξη του θέματος
Και προπαντός δεν είσαι σε θέση να μου υποδείξεις τίποτα …


Πιστεύω έχω δώσει σαφής εξήγηση σχετικά με το Σεξοβομβα (εκρηκτική σεξουαλικότητα) – και μου κάνει τρομερή εντύπωση που το έχεις παραξειγησει..

Μην σπαταλάς την ενέργεια σου σε ανούσιες ειρωνείες και ανώφελες υποδείξεις…
Όσο για τα παράπονα σου παρακαλώ …στον συντονιστή

Περιμένω πάντα τις απαντήσεις σας κορίτσια..
Θα μου πεις γιατί όχι τα αγοράκια.. (.. εμείς νομίζουμε παντού και πάντα ότι είμαστε σεξοβομβες μεχρι αποδηξεως του αντιθετου…)

Γιώργος
Let sex be the first step, but not the last (Osho)
Let sexuality be the first step , but not the last (George)


Edited by - Γιώργος on 24/07/2003 02:25:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 03:09:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Εντάξει, σ' αφήνω να γελοιοποιηθείς μόνος σου

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 15:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Εντάξει, σ' αφήνω να γελοιοποιηθείς μόνος σου

~Γρηγόρης~


Γιώργος
....Bite me!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Traveller
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2003, 11:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Traveller  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ REPTILESALONICA,

ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΡΟΝ TOPIC ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ : " Η ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΦΤΕΡΩΤΟΣ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ " ΤΟΥ IVANHOF, ΘΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΦΙΛΙΚΑ

TRAVELLER

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2003, 22:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALISPERA AGAPITI FILOI MOU!!!

ELIPSA GIRISA ANANEOMENOS
KAI TA BLEPO OLA STASIMA
APOGOITEUSI !!

NA STE KALA,,,,,MANIA TO ESOTERICA ;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 18:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Traveller, σε ευχαριστώ πολύ για την βιβλιο-πρόταση, θα το ψάξω το βιβλίο.


~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 00:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν κανεις σεξ εχω την εντυπωση οτι χανεται η ενεργεια μα οταν κανεις ερωτα...εκει οτι δινεις σου επιστρεφεται...δυο ενεργειες
ανακατεμενεσ...κατι σαν μαγικο φιλτρο...

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 05:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε συμφωνώ,
Όταν κάνεις έρωτα, επιτελείται η αρχέγονη σύζευξη ενέργειας, αρσενικό και θετικό με σκοπό τη δημιουργία.
Όπου δημιουργία νοείται ως η συνεχώς καινούργια κατάσταση στην οποία τα δύο μέρη (άνδρας-γυναίκα) ανταλλάσουν ενέργεια και δανείζονται μικρό κομμάτι του Θεικού μυστικού...
Εκείνη η στιγμή είναι Θεία αποκάλυψη των μυστικών του Δημιουργού
για την ανταλλαγή ενέργειας, τη δημιουργία, τη γέννηση...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 12:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δικιά μου άποψη, μετά από εκτεταμμένη έρευνα όπως πάντα, είναι ότι η σεξουαλική μαγεία θεωρείται η πιο ιερή (πιο ιερή και από την ενωχιανή) λόγω του ότι πρόκειται για τη διαδικασία της δημιουργίας. Αυτό σημαίνει ότι η κακή χρήση της είναι η πιό μαύρη... μαύρη μαγεία.

Δεν ξέρω αν αυτό ειπώθηκε ήδη, δεν μπόρεσα να τα διαβάσω όλα, αλλά μία από τις χρήσεις της σεξ. μαγείας είναι το γέμισμα των τάλισμαν, καθώς και η δημιουργία παντoδύναμων στοιχειακών (elementaries, nit elementals), αρκετά επικίνδυνων σε χέρια μη έμπειρου.


Αυτά και από 'μένα.
Καλή Κυριακή! (παναγιά μου τι μας περιμένει αύριο )
-YHVH

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 14:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν ξέρω αν αυτό ειπώθηκε ήδη, δεν μπόρεσα να τα διαβάσω όλα, αλλά μία από τις χρήσεις της σεξ. μαγείας είναι το γέμισμα των τάλισμαν, καθώς και η δημιουργία παντoδύναμων στοιχειακών (elementaries, nit elementals), αρκετά επικίνδυνων σε χέρια μη έμπειρου.



Λιγη βοηθεια παραπανω...?
Θελω να πω,αν μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικη...
Ταλισμαν,αν δεν απατωμαι ειναι τα φυλακτα?
nit elementals?
Επικινδυνα?

Οσο για τη Δευτερα...
Για μενα ολη η εβδομαδα στο πανεπιστημιο ειναι παραδεισος...
Το Σαβ/κο στο μπουζουξιδικο....Κολαση!χθες γυρισα 6 το πρωι...
Πολυ δουλεια...

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 14:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνίσω με τον φίλο ΥΗVH
Το παρακάτω κείμενο είναι απόσπασμα από το περίφημο βιβλίο του Kenneth Grant's "The Magical Revival." που αναφέρεται στην σεξουαλική μαγεία του Άγγλου μάγου A.O Spaire… οπού χρησιμοποιεί το τελετουργικό «γεμίσματος» της «πήλινης» παρθένου (που για δες είναι αρχαίας Ελληνικής προελεύσεως)

Όσο για μετάφραση σορρυ αλλά δεν είμαι τόσο καλός .. και δεν θα ήθελα να δημιουργηθούν λάθος εντυπώσεις από λάθος μετάφραση…

===================================================================
Spare often supplemented the process by a sexual formula which endowed it with added efficacy. He derived most of his sex-magical formulae from a Delphic Pythoness who communed with him during sessions of automatic writing. This Delphic Oracle was probably the spirit of old Mrs. Paterson, guiding him from beyond.
One such formula enabled him to "give life to the autistic, by an earthenware virgin". In view of the present-day predilection for auto-erotic aids to ecstasy, the resuscitation of the dildo (At the time of writing, my attention has been drawn to "the first European sex paper" which reflects the current obsession with purely mechanistic aspects of self-love. Nevertheless, such methods employed in a magical manner may place the practitioner in direct contact with his daemon or genius.) and the widespread curiosity about the sorcery of sex, Spare's formula of the Earthenware Virgin is of particular interest, though for Spare it had an exclusively magical aim.
Until he received this formula he had, as he put it, "copulated merely with the atmosphere, or rode whores, witches and bitches of all kinds, there being few virgins".
In order to translate a specified desire from the level of subjective consciousness to the material or objective plane, the Pythoness instructed him to construct an urn in conformity with the dimensions of the erect penis. Sufficient space- but no more- was to be left at the end of the vessel in order to form a vacuum when the phallus was inserted. The cavity was to contain the sigillized wish, which was automatically consecrated at the moment of orgasm. The greatly enhanced pleasure induced by the suctional power of the vacuum increased the size of the penis and caused an unusually prolonged orgasm. At the critical moment, the desire was to be vividly visualized and held steadily in mind for as long as possible. When the mental image began to wane and disappear the urn was hermetically sealed and buried in a casket filled with earth, or in the ground itself.
Spare maintained that this was the formula used by the ancient Greek urnings; hence the designation. In one of his unpublished writings he give the following instructions: "Bury the urn at midnight, the moon being quartered. When the moon wanes, disinter the urn and- while repeating a suitable incantation- pour its contents as a libation on to the earth. Then re-bury it."
As the sperm would by that time have congealed, Spare advised a replenishment before the second "burial". He describes the Earthenware Virgin as "the most formidable formula known; it never fails and is dangerous. Hence, what is not written down must be guessed.
"From this formula was derived the legend of the genii of the brazen vessel associated with Solomon."
Whether this is so, I do not know, but there is a curious illustration in Payne Knight's celebrated Discourse on the Worship of Priapus (London, 1865) which is not satisfactorily explained in the text. It is in two parts and depicts a male figure with sexual organ erect; in his raised right hand he holds a vase-shaped sheath which he is about to clamp upon the phallus. The second part of the illustration shows the same image, but with penis drooping languidly after ejaculation, and the waist of the figure girdled with fruits symbolic of the rite's fulfilment. There are also one or two illustrations in Reinach's Repertoire des Vases Peints (Paris, 1899), which suggest a similar magical practice.
Spare could undoubtedly materialize atavisms from his own subconsciousness and clothe them fleetingly in the sexual ectoplasm (or astral semen) of his atmospheric copulations.
Occasionally, these entities actually achieved a degree of density sufficient to make them visible- and even palpable- to other people. He called them "elemental automata" or "intrusive familiars". They frequently copulated amongst themselves, engendering offspring simultaneously. Spare has depicted many of these creatures in their peculiar pursuits and has written several accounts of the Sabbath which he attended in their company. Old Mrs. Paterson's influence is here very marked, for he used her likeness as the type of the ancient witch in many of his drawings.

=================================================================
Σε αρκετά βιβλία περί μαγείας που έχω διαβάσει θεωρούν την αρχαία Ελληνική σεξουαλική/Ερωτική μαγεία ως την ποιο αποτελεσματική και την ποιο επικίνδυνη…

Γιώργος.
..ζητείται super ήρωας να τα βάλει με την ( γουφ..γουφ) πρώην μου… πληροφορίες εντός…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 19:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θελω να πω,αν μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικη...

Πιο αναλυτικΟΣ !!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δε φταις εσύ, απλά όλοι έτσι με λένε....Μήπως θέλουν να μου πουν κατι?
θα αλλάξω το όνομά μου σε O φιλΟΣ σας YHVH...

quote:
nit elementals?
Ναι... ήθελα να γράψω Elementaries, not Elementals, αλλά ο βεελζεβούλ μετακίνησε με δόλο το δάχτυλό μου ενα πλήκτρο αριστερά...Πώς λέμε ξένος δάχτυλος....

quote:
Επικινδυνα?
Ω ναι, αρκετά δυνατά στοιχειακά όπως η "πήλινη παρθένος" μπορούν σιγά-σιγά λόγω του ενστίκτου της επιβίωσης να αποκτήσει βούληση και δύναμη και να θελήσει να επηρεάσει αρνητικά το δημιουργό του. Αυτά δεν είναι παραμυθάκια ούτε η Φαντασία του Ντίσνευ.
Τάλισμαν είναι ΜΕΡΙΚΑ φυλακτά, ένα είδος φυλακτών, όχι όλα. Αλλά ο κάθε έμπορας της λαικής μπορεί να "βαφτίσει" να χαϊμάλια του τάλισμαν.... (Που προέρχονται από το τελέω-τελώ, δηλαδή γεμίζουν με κάποιο τελετουργικό)

quote:
Οσο για τη Δευτερα...
Για μενα ολη η εβδομαδα στο πανεπιστημιο ειναι παραδεισος...
Το Σαβ/κο στο μπουζουξιδικο....Κολαση!χθες γυρισα 6 το πρωι...
Πολυ δουλεια...

Ώπα ρε φίλε!

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 21:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έτσι όπως ήρθε η συζήτηση έχω την εντύπωση πως πρέπει να κάνουμε Σεξ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 02:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Aς μην υποβιβάζουμε τη σπουδαιότητα του θέματος παρακαλώ.
Δεν αναφέρομαι ούτε στο σεξ, ούτε στη χρησιμοποίηση της σεξουαλικής ενέργειας σε σχέση με τη μαγεία.
Αυτό που ενδιαφέρει είναι η επίτευξη, ανάμεσα σε έναν άνδρα και μια γυναίκα, μιας συνειδησιακής κορύφωσης, η προσεδάφιση αλλιώς, σε μια ξεχωριστή πραγματικότητα, χρησιμοποιούμενης της σεξουαλικής ενέργειας ως καύσιμο για την επίτευξη αυτού του στόχου.
Σε παλαιότερα μηνύματά μου έκρινα σκόπιμο και θετικό βήμα την καλή κατάσταση του σώματος, ώστε ελαφρύ πλέον να μπορέσει να συμπλεύσει με τις κορυφώσεις του πνεύματος.
Είναι μια κατάσταση ανώτερης συνειδητότητας και χρειάζεται προσεκτική διερεύνιση.

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 03:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα!
[b]ΦΙΛΑΡΑ ΜΟΥ[/bYHVH,
Αρχικα θελω να σε ευχαριστησω που μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις,ωστοσο οι αποριες μου για μερικα παραμενουν...

quote:
Ναι... ήθελα να γράψω Elementaries, not Elementals, αλλά ο βεελζεβούλ μετακίνησε με δόλο το δάχτυλό μου ενα πλήκτρο αριστερά...Πώς λέμε ξένος δάχτυλος....

Με το elementaries εννοεις κατι σαν δυναμεις-ενεργειες-στοιχεία?

quote:
Ω ναι, αρκετά δυνατά στοιχειακά όπως η "πήλινη παρθένος" μπορούν σιγά-σιγά λόγω του ενστίκτου της επιβίωσης να αποκτήσει βούληση και δύναμη και να θελήσει να επηρεάσει αρνητικά το δημιουργό του. Αυτά δεν είναι παραμυθάκια ούτε η Φαντασία του Ντίσνευ.

Δεν αμφιβαλλω καθολου για τους κινδυνους που εγκυμονουν,αλλα ακομη δεν καταλαβα τι ειναι πηλινη παρθενος...

quote:
Ώπα ρε φίλε!



Μαλλον καταλαβες πως στα μπουζουκια πηγα για διασκεδαση....Μακαρι!
Ευτυχως ή δυστυχως,εκει δουλευω..

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 17:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, εκεί δουλέυεις... Σόρρυ!
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ναι... ήθελα να γράψω Elementaries, not Elementals, αλλά ο βεελζεβούλ μετακίνησε με δόλο το δάχτυλό μου ενα πλήκτρο αριστερά...Πώς λέμε ξένος δάχτυλος....
--------------------------------------------------------------------------------


Με το elementaries εννοεις κατι σαν δυναμεις-ενεργειες-στοιχεία?



Ναι, είναι πλάσματα πολύ κατώτερα του ανθρώπου που δημιουργούνται με βάση 1 ή περισσότερα στοιχεία (από τα 4). Tα Elementals παλι είναι "στοιχειώδη", δηλαδή έχουν μόνο πνευματικό σώμα και όχι ψυχικό ή φυσικό σώμα.

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μια
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Netherlands
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2004, 01:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η σεξουαλικη ενωση ειναι ο αντικατοπτρισμος της δημιουργιας της υλης απο την ολοκληρωτητα. Οταν για αυτην την ενωση δεν υπαρχει ενας Σκοπος και ειναι απλως μια στιγμιαια ικανοποιηση τοτε μπορει να ειναι χασιμο ενεργειας. Εκεινη τη στιγμη η ενεργεια δεν δημιουργειται αλλα καταστρεφεται γιατι ουτε ο αντρας ουτε η γυναικα κοιτανε στα βαθη της ψυχης τουσ ωστε να βιωσουν αυτην την ενεργεια με ολο τους το ΕΙΝΑΙ.
Να συνειδητοποιησουν οτι βιωνουν παραλληλα εκεινη τη στιγμη τη ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΗΤΑΣ. Οτι απο τη Δυαδικοτητα μπαινουν στην ενεργεια του ΠΕΜΠΤΠΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ και παραλληλα ΤΟΥ ΕΝΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2004, 04:25:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλώς όρισες Μια,
Αν και αργοπορημένα, είσαι απο τους λίγους που συμφωνώ απόλυτα, στο θέμα αυτό της σεξουαλικής ενέργειας, χρησιμοποιούμενη ως "καύσιμο" για ταξίδι στα βάθη και πλάτη της συνειδητότητας του Ανθρώπου-(Άνω-θρώσκω).


Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 11/01/2004 04:26:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikosnostos
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2004, 23:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikosnostos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dεν διαβασα ολες τις απαντησεις σας δυστυχως διοτι στην αρχη του φορουμ κολιωμενος σε καποιες απαντησεις τις οποιες παραθεσατε το οσον αφορα το οτι ο ερωτας η αλλιως Σεχ ( χες :κοιταξτε σε ποιον αριθμο αντιστοιχει στα ελληνικα) ειναι μια σπαταληση ενεργειας και οτι ειπατε και πραξατε πολλυ σωστα πιστευω¨), ακολουθει το μονοπατι τις προσωπικης σας ευχαριστησης και τροπου ζωης.
Κατ`αρχας η αισθηση και τεχνικη αυτη μας δωθηκε απο τον πλαστη μας για την διαιωνηση του ειδους μας οπως συμβαινει και σε ολα τα ζωα χωρις να σκεφτωνται την ηδονη και ευχαριστηση παρα μονο την διαιωνηση τους (εξαλου εχουν νιωσει την ευχαριστηση αυτη) και οχι σαν απολαυση του.
Gιατι δεν ειναι ενα αισθημα ευχαριστο?Dεν αντιπροσωπευει αρεν και θυλη?
H απαντηση ειναι απλη αν εχετε ασχοληθει με τον αγαπητο και δασκαλο δ.λιαντινη (αναφωρα μεσα απο το λιμπιτο).
Sας παραπεμπτω στο σιτε liantinis.gr
Ακομα υπαρχει και μια αλλη εκδοχη στα σεξουαλικα πνευματα οπου ζουν αναμεσα μας και αποζημουν την ενεργεια μας μεσα απο την σεξουαλικοτητα ,τα σεξουαλικα βαμπιρ τα οποια χωριζωνται σε ορισμενες κατηγορειες ,ενα περιστατικο το οποιο το εχω ζησει μεσα απο τα ονειρα μου προτου μαθω για αυτα ειναι τα incubi και succubi.
Θα μπορουσα να αναπτυξω αυτο το θεμα και να μιλαω για αυτο ωρες ατελειωτες ομως μεσα απο εδω δεν ειναι του παροντος και εξ`αλλου δεν εχει χαρη αν δεν βρεις το <<μονοπατι;>> μονος σου .
καλη κουραση λοιπον και ευχομαι να βρειτε την πραγματικη αιτια του φαινομενου αυτου(οστοσο ειμαι πολλυ κουρασμενος και δεν μπορω να βοηθησω παραπανω και συγχωρεστε με για τον τροπο τον οποιο γραφω)
α!και μην ξεχνατε τον αυνααν της παλαιας διαθηκης νομιζω `ειδατε δεν με βοηθαει το μυαλο η` η μνημη μου (εξ ου και το αυνανιζωμαι).
αυτα που λενε οι castanedes καi oi nagouals δεν ειναι τιποτα αλλο απο την γνωση που ειχαμε εμεις προσφερει παλι πολλυ παλια για τον κοσμο ολοκληρο.
α!(παλι το α!) οπως ειπε και ο alister ,
every man and a woman is a star

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μια
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Netherlands
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2004, 05:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
reptillesalonica μπορείς να μου εξηγήσεις τη σημαίνει Άνω-θρώσκω;

Edited by - Μια on 12/01/2004 05:50:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2004, 11:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ακομα υπαρχει και μια αλλη εκδοχη στα σεξουαλικα πνευματα οπου ζουν αναμεσα μας και αποζημουν την ενεργεια μας μεσα απο την σεξουαλικοτητα ,τα σεξουαλικα βαμπιρ τα οποια χωριζωνται σε ορισμενες κατηγορειες ,ενα περιστατικο το οποιο το εχω ζησει μεσα απο τα ονειρα μου προτου μαθω για αυτα ειναι τα incubi και succubi.

Φίλε nikosnostos,

Θέλεις να μας αναφέρεις λίγο περισσότερα πράγματα για τα σεξουαλικά πνεύματα και τα incubi και succubi;

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2004, 11:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια, άνω θρώσκω σημαίνει κοιτάζω ψηλά, αφουγκράζομαι το Δημιουργό.
Στέφανε, Incubus Succubus αν δε κάνω λάθος, είναι η αρσενική και θηλυκή ενέργεια αντίστοιχα-ας με διορθώσει όποιος γνωρίζει σαφέστερα περι αυτού.
Φίλε nikosnostos, απο το σημείο όπου αρχίζεις και αναφέρεσαι σε πνεύματα που απομυζούν σεξουαλική ενέργεια και μέχρι τέλους του μηνύματός σου, δε μπορώ να το αποδεχτώ γιατί είναι κάτι που δε γνωρίζω ή/και θεωρώ εξαιρετικά απίθανο να συμβαίνει.


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2008, 03:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και μια ενδιαφέρουσα σελίδα... χμ.. σχετικά με την σεξουαλική ενέργεια ..

εξερετικό ενδιαφέρον έχει η παράγραφος που αναφέρεται στο απόκρυφο .. ευαγγέλιο "Greater Question of Mary"

Γιώργος
στο εντωμεταξύ όμως κάπου στην Αθήνα .. και στην ζωηρή φαντασία ενός νεαρού μάγου ..

"λες να μας πούμε... να το κάνουμε και εμείς ..."
"χμ... άραγε.."
"μα ποιος είμαι εγώ που θα αμφισβητήσω τον μεγάλο John Dee "
....

είπε ....σκεπάζοντας την κρυστάλλινη σφαίρα .. σκεπτόμενος συγχρόνως και τα καλοσχηματισμένα οπίσθια της συντρόφου του καλύτερου του φίλου και συνεργάτη στο δύσκολο έργο της Αγγελικής Μαγείας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Leon_
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2008, 23:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Leon_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.sacred-sex.org/

Μια ακόμα σχετική με το θέμα σελίδα. Έχει αναφορές για την σεξουαλικότητα μέσα από τις διάφορες θρησκείες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy