ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΤΟ ΓΕΝΟΣ ΜΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Πρίγκιπας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 02:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πρίγκιπας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εύγε Αναλύωνα!

Edited by - Πρίγκιπας on 26/01/2004 02:44:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 00:45:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
File Analywn... thn neoelliniki glwssa thn xrhsimopoiw alla oxi ayth thn stigmh logw texnikwn provlimatwn toy pc.. ta opoia dystyxws den me exoun afhsei edw kai kairo..

Isws na se exw kourasei kiolas me thn symmetoxh mou se ayto to 8ema.. isws kapou na mhn kolane ta xnwta mas opws leei kai o laos.. alla ...

quote:
Με το ανωτέρω παράδειγμα ήθελα να σας επισημάνω πως ΑΠΕΥΘΕΙΝΟΜΑΙ ΣΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ!!!
Ti ennoeis?

Epishs

quote:
Τα κόμματα και τους πολιτικούς μην τους λαμβάνετε καθόλου υπόψη γιατί δεν μπορούν να ξεφύγουν από ΤΙΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΩΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΤΩΝ όσο κι αν κάποιος απ'αυτούς να το θέλει.Μπορούμε να τους ψηφίζουμε,ο καθ'ένας μας κατά το προσωπικό του συμφέρον σχετικά με τα διάφορα μέτρα που εξαγγέλουν,(γιατί πρέπει και να δουλέψουμε για να ζήσουμε)!!
Symfwnw kai egw en merh me thn apopsh ayth.. alla esy telika ti proteineis?

Kata thn gnwmh mou to kampanaki exei xtyphsei edw kai kairo.. xronia to akouw ayto to "paramy8i" pws den antexoume allo kai loipa.. alla xronia twra den vlepw tipota para mono logia..
Pws 8a allaxei to olo 8ema pou mas plhgei peri paideias kai allwn.. me thn siwph?

Anaferesai kapou gia tous an8rwpous pou einai exousiodothmenoi.. mhpws ekeinh den thn exoun parei apo tis en logw kyvernhseis pou den mporoune na xefygoun apo tis entoles twn pagosmiopoihtwn?

Panta me filiki dia8esh

Η ομορφιά απλώνεται.....

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 00:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλες και φίλοι γεια σας.

Δυστυχώς μια γρίπη με κρατάει ακόμη μακρυά σας.Τέλος πάντων.

Αγαπητέ φίλε Πρίγκηπα , καλώς μας όρισες!!!!

Αγαπητή φίλη Simori , ρωτάς τι εννοώ όταν λέω συναδέλφους , μα έδωσα στην αρχή δύο παραδείγματα.Αλλά ας γίνω πιο αναλυτικός.
Όταν μιλάς για την παρασκευή ψωμιού , θα σε καταλάβει ένας φούρναρης.
'Ισως να σε καταλάβουν και κάποιοι άλλοι,αλλά κατά ποσοστό , όχι στην κυριολεξία.
Όταν μιλάς για αλχημεία, θα σε καταλάβει ένας αλχημιστής και κανένας άλλος.Όταν μιλάς για πνευματισμό , θα σε καταλάβει ένας πνευματιστής ή ένα μέντιουμ και κανένας άλλος.
Μπορεί πολλοί να καταλάβουν για ποιο θέμα μιλάς,όμως δεν θα καταννοούν αυτά που λες παρά μόνο αν είναι ειδικοί του θέματος δηλαδή : π.χ. ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ (εδώ κολλάει η φράση).Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ
να εξηγήσω περισσότερα.ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ , ΛΙΓΟΙ ΟΙ ΕΚΛΕΚΤΟΙ!!

Πριν αρχίσουμε τις σκέψεις και προτάσεις μας για ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ , θα πρέπει να καταλήξουμε ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ που θεωρούμε ΙΔΑΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΟΣ ΜΑΣ.
α. ΑΡΧΑΪΖΟΥΣΑ
β. ΑΡΧΑΙΑ
γ. ΚΑΘΑΡΕΥΟΥΣΑ
δ. ΔΗΜΟΤΙΚΗ
ε. ΚΑΘΟΜΙΛΟΥΜΕΝΗ
ζ. ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

Θα ήθελα τις προτάσεις σας επί του θέματος.

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAIHINGER
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 00:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAIHINGER  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος VAIHINGER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TΟ ΝΟΗΜΑΤΗΣ ΖΩΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΣΜΙΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΡΗΞΗ, ΑΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΣΦΥΚΤΙΟΥΜΕ….ΜΑΚΡΥΑ, ΛΟΙΠΟΝ, ΑΠΟ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ…..ΣΕΙΣΜΟΣ, ΣΕΙΣΜΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΛΑΟΣ. ΣΤΙΣ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ ΔΩΣΤΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ, ΤΟ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ, ΤΟ ΕΛ-ΛΗΝΙΚΟ…ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΙΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΕΣ…..ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ…ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ…..ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ Η ΕΛ-ΛΑΣ!!!!!!!!!!! ΕΛ-ΛΑΣ-ΕΛΛΗΝΩΝ-ΕΘΝΙΚΩΝ,…….ΤΩΝ ΣΙΩΝΙΣΤΩΝ.ΟΙ ΕΘΝΙΚΟΙ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΛΑΟΣ..ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΚΤΟΞΕΥΣΗ…ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΝΩΜΕΝΗ, ΠΟΤΕ ΗΤΤΗΜΕΝΗ!!!!!!

ΠΒ*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 13:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗ ΤΟ ΠΙΞΟΥΜΕ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΤΙΛΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ!!!!!

ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΑ!!!


Η ΑληθΕΙα δΕν εΙΝαΙ πΑνΤΑ λΟγΙΚη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 00:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι γεια σας.

Ο φίλος μας ΑΝΑΖΗΤΗΤΗΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ έχει δίκηο!
Ο χώρος που μας φιλοξενεί επιτρέπει μόνο απόψεις περί εσωτερισμού
και πνευματικών αναζητήσεων , δεν είναι πολιτικός χώρος , ούτε χώρος
ανταλλαγής και σύγκρουσης πολιτικών θεμάτων και συζητήσεων.
Θερμή παράκληση : ΑΣ ΚΡΑΤΗΘΟΥΜΕ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ.
Άλλωστε , δεν πιστεύω να θεωρείτε πως θα βοηθηθεί κανείς μας πνευματικά εάν ψηφίσει το Α ή Β κόμμα!!

Όμως , δεν μου απαντήσατε , προκειμένου να γίνει μία αναδιάρθρωση
της παιδείας μας σε ΝΕΑ ΙΔΑΝΙΚΗ ΒΑΣΗ ποια γλώσσα νομίζετε πως θα ήταν η ΙΔΑΝΙΚΗ και θα έφερνε οφέλη στους Έλληνες.

Παρακαλώ να μου απαντήσετε , πριν προχωρήσω στο επόμενο θέμα.

Ευχαριστώ

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2004, 15:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όμως , δεν μου απαντήσατε , προκειμένου να γίνει μία αναδιάρθρωση
της παιδείας μας σε ΝΕΑ ΙΔΑΝΙΚΗ ΒΑΣΗ ποια γλώσσα νομίζετε πως θα ήταν η ΙΔΑΝΙΚΗ και θα έφερνε οφέλη στους Έλληνες.

καλησπερα:)))))))))

η δικη μου αποψη ειναι απλη,επιτρεψτε μου να ξεκινησω απο κατι διαφορετικο.

ειναι ευστοχο και ευλογο το ερωτημα,ετσι μας δινεται η ευκαιρια,να κοιταξουμε μια ευστοχη απαντηση να βρουμε:)

επειδης οι προσωπικοτητες,οι χαραχτηρες ,δημιουργουν χασματα,οπως ακριβως οι ηλικιες,θα ξεκιναγα απο τις νοοτροπιες.

τι εννοω,αν βλεπουμε πως ορισμενοι μεσηλικες η ηλικιωμενοι συμπεριφερονται αναρμοστα,αντιστοιχα νεοι της ηλικια μας η και μικροτεροι συμπεριφερονται εξισου επιπολαια,απερισκεπτα,χωρις σεβασμο...νομιζω πως οποια ελληνικα και να χρησιμοποιησουν μεταξυ τους,θα ειναι ματαιο ,το αποτελεσμα δε ,ας μην το χαραχτηρισουμε.

πιστευω πως σκοπος αρχαικος ,ειναι να προσαρμοστουν οι συνθηκες νοοτροπιας σε επιπεδα υψηλα,που θα αρκουν ομως,στην κατανοηση απο ολους σε οποιαδηποτε ελληνικη διαλεκτο.

τα αρχαια ελληνικα ,θα μπορουσαν να ηταν σε ικανοποιητικο επιπεδο,πλαισιο,εαν και εφοσον δεν υπηρχε η νοοτροπια απο καθηγητες ,πολιτεια,να τα παραμερισουν με τον τροπο τους.

τα αρχαια ελληνικα αλλωστε ,με τον ενα η τον αλλο τροπο τα χρησιμοποιουμε στην καθομιλουμενη:)

δεν ξερω ποσο βοηθησα,γι'αυτο αν καπου κανω λαθος ,συγνωμη,σιγουρα καποιος που εχει παραπανω μορφωση και ειναι μεσα στα πραγματα,να μπορει να τα εκφρασει καλυτερα και να τα παρουσιασει καλυτερα ,ολα οσα αναφερα:)))))))))))))))))))

ευχαριστω:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 00:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!
ΜΕΛΕΤΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΑ FORUM ΤΟΥ SITE ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ (ΣΧΕΔΟΝ) ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΨΑΧΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΩΡΙΜΟΙ. ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΕ ΜΕΝΑ. ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΘΟΤΙ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

ΦΙΛΕ ΑΝΑΛΥΩΝ, ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΥΣΤΑΣΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΟΛΟΔΟΥΛΕΙΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΑΡΧΟΝΤΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ. ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΣΤΗΣΩ ΚΑΠΟΤΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΤΩΝ ΣΟΦΩΝ ΤΗΣ ΣΙΩΝ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ (ΚΑΘΟΤΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΦΙΛΕΙΡΙΝΙΣΤΗΣ)! Η ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΤ ΤΕΤΟΙΟ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΕΚΛΕΚΤΑ ΕΘΝΗ ΚΑΙ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΦΙΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΙΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΟΜΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΝΑΦΕΡΩΜΕΝΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Η ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
ΚΑΤ΄ΑΡΧΑΣ ΘΑ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΕΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΕΚΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΑΣΠΙΑ. ΚΑΘΕ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΧΩΡΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΜΟ. ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΘΝΗ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ. ΜΙΑ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΟΥΜΕΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ. ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΔΥΟ ΚΟΥΛΤΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΕΣ: Η ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΚΑΙ Η ΓΑΛΛΙΚΗ (ΒΓΑΖΩ ΤΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ ΑΠΕΞΩ). ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ. ΘΑ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΛΑΤΙΝΙΚΑ. ΔΕ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΗ ΒΑΛΚΑΝΙΚΗ.ΟΙ ΛΕΥΚΟΙ ΘΑ ΔΙΑΣΠΑΣΤΟΥΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΥΝΑΣΠΙΣΤΟΥΝ ΕΝΑΝΤΙ ΤΩΝ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΩΝ ΤΟΥΣ ΠΛΕΟΝ ΙΝΔΩΝ (ΑΤΣΙΔΩΝ ΣΤΟΥΣ Η/Υ), ΑΦΡΟΕΥΡΩΠΑΙΩΝ,ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΩΝ, ΡΩΣΩΝ ΚΑΙ ΕΒΡΑΙΩΝ. ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΗΛ. Η ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΚΟΥ-ΚΛΟΥΞ-ΚΛΑΝ.
ΟΙ ΝΕΟΙ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΕΛΗΝΕΣ ΤΡΕΛΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ. ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΠΛΕΟΝ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ ΝΑ ΜΕΤΟΙΚΗΣΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ. ΚΑΙ ΝΙΩΘΟΥΝ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΔΕΡΦΙΑ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΙΑ ΤΩΝ ΣΗΜΕΡΙΝΩΝ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΥΠΟΥ ΕΡΑΣΜΟΥΣ. ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ. ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ!
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ;ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΞΕΝΑ ΚΕΝΤΡΑ ΛΗΨΗΣ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ.ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΛΑΟΣ ΠΑΘΑΙΝΕΙ Ο,ΤΙ ΑΝΕΧΕΤΑΙ.ΕΧΩ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΣΤΟ ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ. ΘΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΒΑΡΒΑΡΟΙ ΜΕ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΜΕ. ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΒΛΑΧΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗΝ ΕΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΙ. ΠΟΥ ΜΕ ΤΗ ΒΛΑΧΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗ...ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΜΑΣΟΝΩΝ ΠΟΥ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΝΑ ΧΑΛΙ. ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΦΟΙΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΙ ΟΙ 8-ΟΡΟΦΕΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΕΣ ΕΠΕΣΕ ΝΑ ΜΕ ΦΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΡΟΠΟΛΗ! ΕΝΑ ΑΙΣΧΟΣ ΜΕ ΑΚΡΟΠΟΛΗ! ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ ΦΕΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΚΤ ΚΑΛΟ. ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ: ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ. ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΙΚΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ. ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ ΕΤΡΩΓΑΝ ΞΥΛΟ, ΕΔΩ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟ ΤΠΤ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ. ΔΕΝ ΞΕΧΑΣΕ ΟΜΩΣ ΕΝΑΣ ΝΑ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΕΙ ΟΤΙ ΕΝΑΝ ΑΛΒΑΝΟ ΚΑΠΟΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΟΣ ΧΩΡΙΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΑΙΞΑΝΕ! ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΕ ΠΑΙΖΑΝΕ ΜΙΚΡΟ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΩΣ ΑΘΗΝΑΙΟ, ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕ ΤΠΤ ΚΑΝΕΝΑΣ! ΟΙ ΛΕΓΟΜΕΝΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ "ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ"; ΔΩΣ'ΤΟΥΣ ΠΟΡΙΕΣ Κ ΑΝΤΙΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΔΙΚΤΑΤΟΡΑ ΚΑΣΤΡΟ Κ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ, ΕΣΤΩ Κ ΑΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ Κ ΑΡΧΙΚΑΠΙΤΑΛΕΣ. ΕΓΩ ΔΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟ ΜΑΣΟΝΟ Κ ΤΟΝ ΑΛΒΑΝΟ, ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ. ΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΛΗΣΤΕΨΕΙ Ο ΞΕΝΟΣ ΘΑ ΒΓΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ. Ο ΤΖΕΝΑΙ (ΤΟΝ ΘΥΜΑΣΤΕ;)ΗΡΘΕ ΠΡΩΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ. ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΠΡΩΤΟΥ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ. ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΟΧΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ Κ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ. ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ, ΕΜΕΙΣ ΟΧΙ. ΕΔΩ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΖΗΛΕΥΟΥΝ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ. ΟΙ ΜΑΣΟΝΟΕΒΡΑΙΟΙ; ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΜΑΣ. ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ 3 ΜΑΣΟΝΟΙ ΙΔΡΥΣΑΝ ΤΗ ΦΙΛΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ ΠΛΗΡΗ ΑΦΟΣΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ (ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΥΠΕΡΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΕΒΡΑΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ). ΑΛΛΟ ΑΝ ΒΓΗΚΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΑΝ ΗΡΩΕΣ! ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΟ 'ΦΕΡΕ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ, ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΖΗΣΟΥΜΕ ΩΣ ΕΘΝΟΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΝ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΜΑΣ, Κ ΟΧΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ (ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΒΑΖΩ Κ ΤΟΥΣ ΜΙΚΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ)
ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΑΘΗΝΑ; 1200 ΠΟΛΙΤΕΣ, 5000 ΜΕΤΟΙΚΟΙ, 50000 ΔΟΥΛΟΙ. Η ΠΡΟΑΙΩΝΙΑ AΠΟΣΤΡΟΦΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ Κ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ!

ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΠΩΣ ΕΝΩ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ "ΙΠΠΟΤΕΣ" ΔΗΛ. ΝΑ ΤΙΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΧΕΙΡΑΦΕΤΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ, ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟΔΑΠΟ ΤΗΣ ΑΡΕΣΚΕΙΑΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΟΛΗ/ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΚΕΙΑΣ ΤΟΥΣ (ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΑΡΙΣΙ, ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ, Ν.Υ., Β.ΙΤΑΛΙΑ ΚΛΠ.)ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΤΗΜΕΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΙΟ ΤΡΕΛΕΣ ΘΥΣΙΕΣ; ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΟ ΤΡΕΛΟ ΚΥΝΗΓΗΤΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΟΥΛΓΑΡΟΡΩΣΙΔΕΣ;
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΘΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΟ ΩΣΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ, ΜΗΝΥΜΑ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ, ΝΑ ΕΙΣΧΩΡΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΑΝΑΛΥΩΝ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ποσειδώνας
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 16:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ποσειδώνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΑΛΛΙΣΟ,ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΜΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΑΝΟΔΟΣ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ ΤΗΣ ΓΗΣ,ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΥΛΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΛΛΕΞΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ,ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΡΩΤΟΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ,ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ,ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΜΑΣ ΠΡΟΓΟΝΩΝ,ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΤΟΥΣ.
ΥΣΤΕΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ,ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΕΛΛΑΣ ΚΑΘ'ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ.ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ.
ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑ ΕΧΡΙΚΑ ΚΑΘΕΣΤΩΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟΥΣ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΥΤΟΥΝ ΜΕΣΩ ΣΥΝΕΧΗΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΒΙΒΛΙΩΝ,ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗ,ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ,ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΠΗΓΩΝ[ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΤΕΙ].
ΤΕΛΟΣ,ΑΦΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΟΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΜΑΣ,ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ.

"Ξυπνήστε.Εγερθήτε.Και επαναστατήστε
κατα του εαυτού σας.
Και αναβαπτισθείτε εις το θείον φως της γης σας.
και εις τα παραδείσεια ελληνικά νερά.
Θα εξέλθετε:ΖΩΝΤΑΝΟΙ,και θα εξέλθετε:ΕΛΛΗΝΕΣ"

"Το πρώτο σου χρέος,εκτελώντας τη θητεία σου στη ράτσα,
είναι να νιώσεις μέσα σου όλους τους προγόνους.
Το δεύτερο,να φωτίσεις την ορμή τους και να συνεχίσεις
το έργο τους.
Το τρίτο σου χρέος, να παραδώσεις στο γιο τη μεγάλη εντολή
να σε ξεπεράσει."

"Ο ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ του Έλληνα εις τον κόσμο αυτό,ήτο και είναι
εις κάθε εποχή,σήμερα και αύριον:
Ο ΕΞΑΝΘΡΩΠΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗΣ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 15:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΒΑΡΕΤΟ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΥΠΗΡΧΕ ΥΠΕΡΒΑΛΩΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ. ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ ΘΑ ΠΕΡΙΚΟΠΤΩ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ.
ΦΙΛΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΜΗΘΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΜΑΣ (ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟΙ - ΕΙΧΑΝ ΔΟΥΛΟΥΣ). ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ. ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΓΙΑ ΝΑΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ, ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΣ, ΣΕΒΑΣΜΟΣ, ΤΙΜΙΟΤΗΤΑ, ΟΡΘΗ ΣΚΕΨΗ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΔΙΑΛΟΓΟΣ, ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ. ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΣΥΝΤΑΓΗ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΜΕΡΟΥΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ! ΑΥΤΑ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΧΕΙΤΩΝΑ, ΤΟΥ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟΥ, ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΓΛΩΣΣΑΣ, ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΚΡΑΤΩΝ. ΠΩΣ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΗΙΝΟΥΣ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 00:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητές φίλες και αγαπητοί μου φίλοι γεια σας.

Αγαπητοί Ποσειδώνα και Κάλλισσε συμφωνώ εν μέρει μέρει και με τους
δυο σας!
Ο σκοπός που ρωτώ ποιά γλώσσα θα χρησιμοποιούμε είναι ότι "ο κάθε
φθόγγος έχει τη δική του δόνηση μέσα στο χώρο" και θα πρέπει έμείς
οι Έλληνες ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΕΝΟΥΣ ΜΑΣ!!
Επίσης,δεν θέλουμε να μας καταλαβαίνουν οι ξένοι.Τώρα αν κάποιος ξένος μάθει τα Ελληνικά που θα μιλάμε και μας καταλαβαίνει,αυτό δεν
θα είναι εις βάρος μας αλλά υπέρ μας και ΥΠΕΡ ΤΟΥ!
Σκεφθείτε πως χωρίς .....διασπορά πληθυσμού για προσέγγιση των ξένων στα Ελληνικά ιδεώδη,αυτό ΘΑ ΤΟ ΚΆΝΕΙ Η ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ!!!
Σκεφθείτε το λίγο και ...τα ξαναλέμε.

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ABBYSS
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 02:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ABBYSS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε φιλε Καλλισε,,να επιζεισει το εθνος μας,θα πρεπει να μαθουμε
την ιστορια μας.Φαντασου για παραδιγμα να γνωριζαμε περι Μακεδονιας,
θα ελεγε ο Μητσοτακης την φραση οτι το ζητημα αυτο θα ξεχαστει
σε δεκα χρονια? Δεν θα τολμουσε ουτε καν να το σκεφτει:-)

abbyssΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ποσειδώνας
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 16:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ποσειδώνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΑΛΛΙΣΣΟ,ΕΚΤΙΜΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙΣ ΚΑΤΙ:ΞΕΡΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΕΛΛΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΡΩΜΑΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΗΚΕ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΕΜΟ Ε?ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΜΑΣ,ΠΟΥ ΕΞΑΝΘΡΩΠΙΣΕ ΤΗΝ ΤΟΤΕ ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΗ ΡΩΜΑΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ.
ΛΟΙΠΟΝ,ΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ,ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΕΞΑΝΘΡΩΠΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΣΣΩΝΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ.
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ:ΜΕΛΕΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΜΑΣ ΚΕΙΜΕΝΑ,ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΤΩΝ ΠΡΟΓΩΝΩΝ ΜΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 17:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΑ ΣΥΣΤΗΣΩ ΚΑΠΟΤΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΤΩΝ ΣΟΦΩΝ ΤΗΣ ΣΙΩΝ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ (ΚΑΘΟΤΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΦΙΛΕΙΡΙΝΙΣΤΗΣ)!

Aγαπητέ ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ η φράση σου αυτή ΔΕΝ είναι συμβιβάζεται με τις λέξεις που υπάρχουν στην παρένθεση…Βασιλιάς λοιπόν στην θέση του βασιλέως…
Γενικότερα φίλοι μου θα πρέπει να είσαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί καθώς πίσω από ευγενείς κατά τα άλλα σκοπούς, υποβόσκουν ο εθνικισμός και ο ρατσισμός…
Είναι ιστορικά καταγεγραμμένο ότι όταν το παρόν είναι ζοφερό και το μέλλον δυσοίωνο τότε έχουμε επιστροφή στις ρίζες…
Οι συνθήκες αλλάζουν όμως και οι άνθρωποι προσαρμόζονται. Η αφύπνιση έχει να κάνει με μία στάση ζωής τόσο πνευματική όσο και πρακτική. Οι φανφάρες είναι πολυτέλεια. Αυτό που διέκρινε τους Έλληνες ήταν η ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ Η ΑΡΕΤΗ. Στα μάτια μου η γενιά μας μοιάζει με κακομαθημένα παιδία που υπερηφανεύονται για τον πατέρα τους, αλλά το μόνο που κάνουν είναι να απολαυμβάνουν τα υλικά αγαθά τα οποία δίχως κόπο απόκτησαν…
Βγείτε το πρωί στον δρόμο και δείτε το ΚΑΛΛΟΣ αυτής της πόλης.., την καθαριότητα, το πράσινο, τον τρόπο συμπεριφοράς των Ελλήνων, την ευγένεια, κ. λ. π. Συγκρίνεται ατό που βλέπεται με χώρες που έχετε επισκεφτεί και κάνετε τις συγκρίσεις…
Η επανάσταση ξεκινά από τον κάθε ένα από εμάς ξεχωριστά.

Ο σεβασμός κερδίζεται ΔΕΝ χαρίζεται ΟΥΤΕ επιβάλλεται…!!!!!!!!!!

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Edited by - ΠΛΩΤΙΝΟΣ on 22/03/2004 17:05:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 20:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με τον "ΠΛΩΤΙΝΟ" απολύτως.

Επίσης με προβληματίζει το γεγονός ότι αυτό το topic έτσι όπως εξελίσσεται έχει ξεφύγει προ πολλού τουλάχιστον από την Θεματική Κατηγορία "ΣΟΦΙΑ".

Προτείνω στον ADMIN να δει το θέμα και ίσως να χρειαστεί να μεταφερθεί το topic στην κατηγορία "ΑΠΟΨΕΙΣ".

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 21:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ ΤΕΥΧΟΣ 81, ΤΟΝ ΟΡΟ "ΣΛΑΒΟΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΕΘΝΟΣ" ΤΟΝ ΕΜΠΝΕΥΣΤΗΚΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ! ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΙΣΤΟΡΙΑ;
ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΔΕ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ; ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ; ΟΙ ΓΑΛΛΟΙ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!
ΤΟ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ ΤΑ ΙΔΕΩΔΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗ ΦΥΛΗ ΣΟΥ ΑΦΗΝΩΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΗΣΥΧΟΥΣ, Ή ΜΑΛΙΣΤΑ ΒΟΗΘΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟ! ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΩΣ! ΜΟΛΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΑ ΤΗ ΜΕΛΕΤΗ ΤΟΥ ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΟΡΓΟΥΕΛ, "Η ΦΑΡΜΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ" ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.
ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΚΙΝΕΖΟΥΣ, ΑΡΑΒΕΣ, ΙΝΔΟΥΣ, ΙΟΥΔΑΙΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΔΩΣΑΜΕ ΟΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΑΜΥΝΗΣ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΤΤΟΙ!
ΕΠΙΠΛΟΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ. ΑΝ ΕΝΑ ΑΡΧΕΓΟΝΟ ΕΘΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΠΑΣΤΑΡΔΕΜΕΝΟ, ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΩΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 03:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
thoth:
quote:
... το topic έτσι όπως εξελίσσεται έχει ξεφύγει προ πολλού τουλάχιστον από την Θεματική Κατηγορία "ΣΟΦΙΑ".

Προτείνω στον ADMIN να δει το θέμα και ίσως να χρειαστεί να μεταφερθεί το topic στην κατηγορία "ΑΠΟΨΕΙΣ".


Το είδα, συμφωνώ, και η Συζήτηση μεταφέρεται στο Forum Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.(από το .-= Η ΣΟΦΙΑ =-. που το φιλοξένησε έως τώρα...).

Φυσικά, συνυπογράφω και τα λόγια του φίλου ΠΛΩΤΙΝΟΥ:

quote:
Βγείτε το πρωί στον δρόμο και δείτε το ΚΑΛΛΟΣ αυτής της πόλης.., την καθαριότητα, το πράσινο, τον τρόπο συμπεριφοράς των Ελλήνων, την ευγένεια, κ. λ. π. Συγκρίνεται ατό που βλέπεται με χώρες που έχετε επισκεφτεί και κάνετε τις συγκρίσεις...

Η επανάσταση ξεκινά από τον κάθε ένα από εμάς ξεχωριστά.



-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ποσειδώνας
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 16:29:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ποσειδώνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΙΣΕΙ ΕΝΑΣ ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ,ΔΕΝ ΕΥΘΗΝΟΝΤΕ ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ.ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΕΥΘΗΝΟΝΤΕ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΔΙΔΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΥΣΤΗΡΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 01:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητές μου φίλες και φίλοι γεια σας.

Σας διαβεβαιώνω πως νοιώθω μεγάλη χαρά κάθε φορά που επικοινωνώ μαζί σας.

Διάβασα πως το θέμα μου έχει ξεφύγει από την αρχική του δομή και ότι δεν ανήκει στα θέματα "Η ΣΟΦΙΑ"!!

Πιστεύω πως εγώ σαν συγγραφέας του θέματος και σαν υπεύθυνος θα μπορούσα να το ελέγξω αυτό το πράγμα και να επαναφέρω τους αγαπητούς μου φίλους ,που ίσως να είχαν παρεκκλίνει ή παρεκτραπεί, στην τάξη!!.
Εάν δεν το κατόρθωνα τότε θα μπορούσα ΜΟΝΟΝ ΕΓΩ να ζητήσω να αλλάξει θέση ή ακόμη και να ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος άλλος φίλος ,πλην εμού, κρίνει ότι το θέμα ξέφυγε απ'τον σκοπό του και ότι πρέπει ν'αλλάξει θέση.

Άλλωστε ποιός σας είπε πως ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΟΦΙΑΣ ΕΞΑΓΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΑ;

Η ψυχολογία εξάγει ωφέλιμα συμπεράσματα από πολλούς δρόμους!!!!

Επίσης παρατήρησα πως δεν αντελήφθηκαν ορισμένοι φίλοι τι εννοούσα όταν ζητούσα τη δημιουργία ομάδας.
Δεν ζητούσα να φτιάξω πολιτικό κόμμα,ούτε να κάνω ... πραξικόπημα!!

Όμως το να ΞΑΝΑΣΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΓΕΝΟΣ "ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΗΚΕΙ" από την αρχλη στις σωστές του βάσεις ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΦΙΑ;;;
Δεν απαιτείται να είναι κανείς ΣΟΦΟΣ για να βάλει τα πράγματα στη σωστή τους βάση ;;

Δεν με πειράζει η μεταφορά του θέματος σε άλλη θέση,με πειράζει που ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ κάποιοι φίλοιτι προσπαθώ να κάνω.

Δεν πειράζει όμως,εγώ κι απ'τη νέα θέση θα συνεχίσω να παλεύω ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΤΟ ΓΕΝΟΣ ΜΑΣ αλλοιώς ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ!!!!!!!!!!!!

Με αγάπη, ΑΝΑΛΥΩΝ.

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 23:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΝΑΛΥΩΝΑ, ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΑΠΟ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΑΡΘΡΟ ΜΟΥ:
quote:

ΘΑ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΕΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΕΚΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΑΣΠΙΑ. ΚΑΘΕ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΧΩΡΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΜΟ. ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΘΝΗ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ. ΜΙΑ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΟΥΜΕΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ. ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΔΥΟ ΚΟΥΛΤΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΕΣ: Η ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΚΑΙ Η ΓΑΛΛΙΚΗ (ΒΓΑΖΩ ΤΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ ΑΠΕΞΩ). ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ. ΘΑ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΛΑΤΙΝΙΚΑ. ΔΕ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΗ ΒΑΛΚΑΝΙΚΗ.

ΠΩΣ Η ("ΕΛΛΗΝΙΚΗ")ΕΛΛΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΙΣΧΥΡΟ ΚΡΑΤΟΣ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΦΩΝΗ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΝΟΜΙΚΑΔΕ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 23:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΟΣ ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΟΥ SITE ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2004, 01:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι γεια σας.

Αγαπητέ φίλε ΚΑΛΛΙΣΣΕ , πρώτα με ενδιαφέρουν οι ΕΛΛΗΝΕΣ όπου κι αν βρίσκονται και μετά η ΕΛΛΑΣ.

Για μας , τους κατοίκους της Ελλάδας ,Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!!
Για τους έλληνες του εξωτερικού Η ΕΛΛΑΔΑ είναι εκεί που ζουν.

ΕΚΕΙ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 22:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΝΑΛΥΩΝ,
ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΤΟ ΕΞΗΣ! ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ ΑΜΕΡΙΜΝΟΣ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ, ΟΤΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΚΟΥΣΑ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΔΥΟ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΝΑ ΔΙΑΣΧΙΣΟΥΝ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΣΠΑΣΩ ΕΠΕΜΕΝΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΩ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΠΑΡΑ ΤΑ ΟΣΑ ΑΚΟΥΓΑ! ΩΣΠΟΥ Ο ΕΝΑΣ ΕΞ ΑΥΤΟΝ ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΠΡΩΞΕ! ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΠΡΩΞΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΠΕΦΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟΥ ΚΟΒΟΤΑΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΟ ΔΙΕΡΧΟΜΕΝΟ ΟΧΗΜΑ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ, ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΕΝ ΩΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΛΥΩΜΟΥΝ!
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΥΠΕΡΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!

Για τους έλληνες του εξωτερικού Η ΕΛΛΑΔΑ είναι εκεί που ζουν.

ΕΚΕΙ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!

ΟΣΟΙ ΚΑΛΟΠΕΡΝΑΝΕ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΙΖΕΣ ΤΟΥΣ! ΑΝΑΤΡΕΧΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΜΟΝΟΝ ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ ΥΠΑΡΞΙΑΚΟΙ ΛΟΓΟΙ, ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΥΟΥΝ ΣΤΗ ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ, ΤΗ ΣΑΙΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ!
ΠΟΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΗΔΗ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΑ ΚΥΡΗΓΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΜΑΣ, ΤΟΥΣ ΦΙΓΟΥΡΑΤΖΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 01:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητές φίλες και αγαπητοί φίλοι γεια σας.

Αγαπητέ φίλε Κάλλισσε , ο άνθρωπος είναι στην πλειοψηφία του ΜΙΜΗΤΙΚΟ
ΟΝ!!
Θέλει να κάνει ότι βλέπει και είναι διαφορετικό από τα συνηθισμένα,
είτε για να το δοκιμάσει είτε γιατί τον έχουν πείσει μέσω τον διαφημίσεων ή των διαφόρων έργων (κυρίως αυτών) που μας δείχνει η
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ;; τηλεόραση.
Δεν φταίνε πάντα οι νέοι γι αυτό , φταίμε κι εμείς οι μεγαλύτεροι
που δεν κάνουμε τίποτα για ν'αλλάξουν τα πράγματα.
Όταν εμείς μένουμε απαθείς στις πολυθρόνες μας μπροστά στην τηλεόραση
χωρίς να επαναστατούμε μ'αυτά που δείχνει ή επαναστατώντας μόνο με
λόγια,τότε τι περιμένει κανείς από τη νεολαία.Άλλωστε δεν είναι λίγοι
οι γονείς που στέλνουν τα παιδιά τους να δουν τηλεόραση για να τους
αφήσουν ήσυχους.
Γι αυτό πρέπει να επιστρέψουμε στις ρίζες μας,όχι μόνο τις φυλετικές
αλλά και στις ηθικές αξίες της φυλής μας.
Καλά έκανες και δεν έσπρωξες τα παιδιά.Εάν πάθαιναν κάτι ο πρώτος που
θα ένοιωθε τύψεις θα ήσουν εσύ.Κατώρθωσες να συγκρατηθείς,(και πίστεψέ
με αυτό δεν είναι πάντα εύκολο),και μπράβο σου!!Βλέπεις εσύ ξέρεις
ποιός είσαι και τι θέλεις να κάνεις στη ζωή σου,ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ
ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΥΝ μόνο που ψάχνουν σε λάθος δρόμους και με λάθος
τρόπο!!
Για όλους αυτούς τους λόγους πρότεινα τη δημιουργία μιας ομάδας που το
κάθε ΙΣΟΤΙΜΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ θα είχε κάτι να προτείνει για να αλλάξουμε το
λάθος κατεστημένο επιστρέφοντας ή ΠΡΟΧΩΡΟΝΤΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ πάνω στα αχνάρια
που άφησαν οι πατέρες μας και που εμείς,σε όποια ηλικία κι αν είμαστε,
φερόμαστε σαν κακομαθημένα παιδιά.
Ίσως κάποιος θα έπρεπε να .. μας τραβήξει το αυτί για να συνέλθουμε,
γιατί ήμαστε σαν τα φυτά σε ύπνωση ή σε λανθάνουσα κατάσταση.
Αν καταφέρουμε να τραβήξουμε το αυτί μας μόνοι μας,αυτό θα ήταν ευχής
έργον. Δεν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε;;

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 21:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΑΝΑΛΥΩΝ, συγγνώμη που δε διευκρίνησα προηγουμένως κάτι: ήταν δύο οι μηχανές, ένας οδηγός σε κάθε μία και αυτός που με έσπρωξε θα ήταν σίγουρα πάνω από 35, τη στιγμή που εγώ είμαι 26!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 22:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΛΛΙΣΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΑΝΑΛΥΩΝ, συγγνώμη που δε διευκρίνησα προηγουμένως κάτι: ήταν δύο οι μηχανές, ένας οδηγός σε κάθε μία και αυτός που με έσπρωξε θα ήταν σίγουρα πάνω από 35, τη στιγμή που εγώ είμαι 26!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 01:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι γεια σας.

Ας κάνω μια αρχή σχετικά τις δονήσεις της Ελληνικής γλώσσας που έχουν άμμεση σχέση με την προφορά.

π.χ. η λέξη ΠΑΙΣ = παιδί και η λέξη ΠΕΣ = μίλα.

Αν αφήσουμε στην άκρη την αριθμολογία και τις εξετάσουμε ηχητικά,
πως νομίζετε ότι θα έπρεπε να τις προφέρουμε για να καταλάβει κάποιος
τι εννοούμε ; Μήπως θα έπρεπε τη λέξη ΠΑΙΣ να την προφέρουμε μακρόσυρτα και τη λέξη ΠΕΣ κοφτά ;
Μην λάβετε υπόψιν σας ότι οι λέξεις αυτές θα είναι μέσα σ'ένα κείμενο,οπότε ο καθένας θα μπορεί να καταλάβει τι σημαίνουν,λάβετέ τες σαν μεμονωμένες.

Θα ήθελα τι γνώμη σας.

ΑΝΑΛΥΩΝ.

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 01:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητές φίλες και φίλοι γεια σας.

Επειδή δεν βλέπω να υπάρχει ενδιαφέρον σχετικά με τις δονήσεις των Ελληνικών λέξεων,θα προχωρήσω ατο επόμενο θέμα.

ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ;
Δηλαδή,πιστεύετε πως ενέργειες του παρελθόντος,είτε έγιναν τυχαία,είτε προγραμματίσθηκαν ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΤΕΛΕΣΘΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ή να
φορτίσουν τα άτομα με Κάρμα ;
Και αν ναι,με ποιόν τρόπο μπορεί κανείς να τις διορθώσει ή να τις αποφύγει ;

Περιμένω τις απόψεις σας.

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2004, 02:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητές φίλες και αγαπητοί φίλοι γεια σας.

Πιστεύω πως όλοι θα διαπιστώσατε την ΑΦΥΠΝΗΣΗ του Γένους μας μετά την
κατάκτηση του κυπέλου από την Εθνική μας ομάδα.
Ίσως και να απόρησαν πολλοί για την ΟΜΟΨΥΧΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΕ ΟΛΟΝ
ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
'Ομως,αυτό ακριβώς είναι που ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ ΓΕΝΟΣ ΜΑΣ "Η ΟΜΟΨΥΧΙΑ"!!
Αρκούσε ένα γεγονός,όπως οι ποδοσφαιρικοί αγώνες,για να διαπιστώσει ο
καθένας μας χωριστά,αλλά και όλοι μαζί,πως οι Έλληνες διαθέτουν κάποιες δυνάμεις που τις είχαν αφήσει να κοιμούντε επειδή έτσι μας ήθελαν ΚΑΠΟΙΟΙ!!
Μην μου πείτε ότι συνομωσιολογώ,απλώς ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ.
Επάνω λοιπόν "στη γλύκα" άρχισαν οι Ολυμπιακοί αγώνες και μαζίτους
άρχισε να ξαναδονείται η Ελληνική ψυχή.ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΣΕ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ
ΜΑΣ ΑΧΡΗΣΤΕΥΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΞΑΝΑΡΙΞΟΥΝ ΣΕ "ΛΗΘΑΡΓΟ" , πώς ; μα με τις
ΠΕΡΙΦΗΜΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΤΟΠΑΡΙΣΜΑΤΑ!!! ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΝΟΙΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ
ΕΠΙΤΥΧΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ
ΔΙΟΤΙ "ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΝΤΟΠΑΡΙΣΜΕΝΟΙ"!!!!!
Και δυστυχώς αυτές οι κατηγορίες και οι υπόνοιες βρίσκουν πρόσφορο
έδαφος και σε ορισμένα μέσα μαζικής ενημέρωσης που θέλουν,τάχα,να "βγάλουν λαβράκια".Δεν αντιλαμβάνονται οι ηλίθιοι ότι οπλίζουν τα χέρια των εχθρών των Ελλήνων,αλλά τους βοηθούν να ΚΑΜΨΟΥΝ ΤΟ ΦΡΟΝΗΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΨΥΧΗΣ.

ΑΔΕΛΦΙΑ ΓΡΗΓΟΡΕΙΤΕ!!

ΑΝΑΛΥΩΝ


+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2004, 19:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σχετικά με την ΠΑΙΔΕΙΑ,πέραν από την ΑΓΩΓΗ,πρώτον ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ και δεύτερον ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ,ίσως θα έπρεπε να αρχίσουμε και τη διόρθωση της ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ , μέχρι να επιστρέψουμε στη ...ΜΗΤΡΙΚΗ ΜΑΣ!!!

ΜακAριοϊ_hοϊ πτοοκhοΪ_τοοϊ_πνΕουματιι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy