ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Δημιουργία "Ομάδας Συνεργατών των Forums - Συντονιστών"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 21:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οργώνοντας
ο διαβάτης που ρώτησε
για το δρόμο, χάθηκε


σε ελεύθερη μετάφραση :

προ οποιασδήποτε άλλης απαίτησης για το τι δουλειά κάνουν ή δεν κάνουν οι συντονιστές και οι διαχειριστές
ίσως πρέπει όλοι να σταματήσουμε να "οργώνουμε" τα θέματα.... γιατί χάνουμε μαζί με τους εαυτούς μας
και τον δρόμο...

προτού απαιτήσουμε τα δικαιώματα των μελών, ας είμαστε όλοι εν δυνάμει συντονιστές και διαχειριστές του
λόγου μας... του δικού μας προσωπικού λόγου, όχι των άλλων...

η όποια ταμπέλα, είναι βάρος και όχι στέμμα...

την σηκώνουν αυτοί που συνειδητοποιούν αυτό το βάρος και οι υπόλοιποι εμείς δήθεν "μπαϊράκι"....

να προλάβω κάποια σχόλια με το εξής :
1ον, εγώ πρώτη έχω σηκώσει "μπαϊράκι" και είδα ότι δεν λέει...
2ον, το γλύψιμο δεν είναι του γούστου μου και ΔΕΝ θέλω να γίνω συντονιστής/διαχειριστής
θέλω όμως να είμαι μέλος με το Μ κεφαλαίο.... κι αυτό είναι κάτι που κατακτιέται, δεν χαρίζεται

Galadriel

bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 14:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οργώνοντας
ο διαβάτης που ρώτησε
για το δρόμο, χάθηκε


σε ελεύθερη μετάφραση :

προ οποιασδήποτε άλλης απαίτησης για το τι δουλειά κάνουν ή δεν κάνουν οι συντονιστές και οι διαχειριστές
ίσως πρέπει όλοι να σταματήσουμε να "οργώνουμε" τα θέματα.... γιατί χάνουμε μαζί με τους εαυτούς μας
και τον δρόμο...

προτού απαιτήσουμε τα δικαιώματα των μελών, ας είμαστε όλοι εν δυνάμει συντονιστές και διαχειριστές του
λόγου μας... του δικού μας προσωπικού λόγου, όχι των άλλων...

η όποια ταμπέλα, είναι βάρος και όχι στέμμα...

την σηκώνουν αυτοί που συνειδητοποιούν αυτό το βάρος και οι υπόλοιποι εμείς δήθεν "μπαϊράκι"....

να προλάβω κάποια σχόλια με το εξής :
1ον, εγώ πρώτη έχω σηκώσει "μπαϊράκι" και είδα ότι δεν λέει...
2ον, το γλύψιμο δεν είναι του γούστου μου και ΔΕΝ θέλω να γίνω συντονιστής/διαχειριστής
θέλω όμως να είμαι μέλος με το Μ κεφαλαίο.... κι αυτό είναι κάτι που κατακτιέται, δεν χαρίζεται

Galadriel

bitch and bites



Αγαπητή G. ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΟΟΟΛΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 17:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο έλεγε ο Ντοστογιέφσκυ. ΄Ισως και η ποιητική αρμονία σε όλα. ΄Η ο σωστός λόγος όπως έλεγε ο καθηγητής μου ο εξαίρετος Μπαμπινιώτης.
Καλό.
Η αντιπαράθεση της σαφήνειας στη θεληματική ασάφεια. Μιά σαφήνεια στην ποιητική έκφραση που δεν μειώνει το ποιητικό κλίμα αλλά μόνο που διαλύει την εκφραστκή ομίχλη μέσα στην οποία σαν αγρίμια κρύβονται αρκετοί άτεχνοι και χωρίς κανένα ταλέντο δήθεν μοντέρνοι.
Δημιουργοί του λόγου μας και των εκφράσεών μας λοιπόν. Της αληθείας μας. Ας είμαστε. Συντονιστές του εαυτού μας;
Με λόγο ποιητικό αρεστό ή μη.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 17:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

προτείνω ως συντονιστές , άνεργους συντονιστές .

Αν υπάρξουνε πολλοί, να γίνει αξιοκρατική επιλογή .



Σε βρίσκω διακριτικά σοφό.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 21:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ galadriel ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
προτού απαιτήσουμε τα δικαιώματα των μελών, ας είμαστε όλοι εν δυνάμει συντονιστές και διαχειριστές του
λόγου μας... του δικού μας προσωπικού λόγου, όχι των άλλων...

η όποια ταμπέλα, είναι βάρος και όχι στέμμα...

την σηκώνουν αυτοί που συνειδητοποιούν αυτό το βάρος και οι υπόλοιποι εμείς δήθεν "μπαϊράκι"....



ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 01:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
Admin ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ,ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΠΕΥΣΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ!
ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΛΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ,ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ,ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΒΟΗΘΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΑ!ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΟΥΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1088867
Maintained by Digital Alchemy