ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΑΧΤΑΡΜΑΣ (φωτόνια, γνώση, γλώσσα κλπ) ΓΙΑ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΛΥΤΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 16:37:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


εγω θα κανω τον Αλ Πατσινο...

η ματαιοδοξια ειναι η αγαπημενη μου αμαρτια, ειπε ο διαβολος...


λιγη λαίκη σοφια για γαρνιτουρα

οποιου του μελλει να πνιγει, ποτε του δεν πεθαινει

παλεψε ο Διγενης στ αλωνι, σαν Ελληνας, αλλά τοκανε για την παρτη του - ηξερε οτι θα χασει

ο θανατος του καθενος παιρνει την μορφη που τον ελκυει

λιγα χρονια και καλα

ωραια μερα για να πεθανω, σημερα


και το βασικο συστατικο για το τελος

ΖΗΣΤΕ ΤΟ ΤΩΡΑ ΣΑΣ - μονο αυτο εχετε

μουσικη υποκρουση, η διασκευη της μισιρλους στο παλπ φιξιον


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2006, 22:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τυχερούλη, εδώ είμαι!!!

Λοιπόν: 8-1-3-9-2-7

Το άτομο που φέρει αυτή την ημερομηνία γέννησης, είναι άτομο των άκρων. Δεν είναι ένα άτομο το όποίο μπορεί να μπει σε καλούπι και κυρίως δεν μπορεί κάποιος να το ελέγξει με κάποιο τρόπο εύκολα – θα έλεγα πως τείνει προς το αδύνατο...
Δεν έχει μέσα του το 5 και το 6. Άρα δεν είναι ούτε άτομο του λαού, άλλα ούτε και αρχηγός. Όμως είναι ένα από τα άτομα το οποίο μπορεί να εληχθεί άνετα ανάμεσα σε λαό και αρχηγό, παραμένοντας όμως έξω από αυτούς. Παράδειγμα: δεν λατρεύει το να είναι σε μία πλάζ με χιλιάδες κόσμο – αλλά μπαίνει μέσα, ξέρει ότι δεν του αρέσει να διοικεί κόσμο ή να είναι πάνω από το κεφάλη τους – αλλά θα το κάνει χωρίς να σκεφτεί το αντίθετο εάν του προταθεί... Παραμένει όμως πάντα σαν – να το πω – παρατηρητής.

Δεν έχει το 4 – άρα δεν τα πάει και τόσο καλά με την καθαρή τύχη. Η τύχη του (αν μπορούμε να το πούμε έτσι) είναι η αποστασιοποίηση από λαό και αρχηγούς. Παραμένοντας ουδέτερος και ικανός να μπαίνει ανάμεσας τους δύο – φτιάχνει ΑΥΤΟΣ την τύχη του. Εάν είσαι εσύ μπορώ να καταλάβω το παρατσούκλι σου.

Τι 8 δηλώνει ότι μπορεί να καταλάβει τη τεχνολογία ή τα τεχνικά θεμάτα από όποια πλευρά και αν είναι αυτή... Παράδειγμα: στην πρώην μου δουλειά ζητούσαμε γραμματέα, ο οποίος θα αναλάμβανε και τον τομέα των προμηθειών. Προσλάβαμε ένα μάγειρα (σεφ)– ο διευθηντής είπε ότι ξέρει κάτι από τεχνικά... Του ζήτησα την ημερομηνία γέννησης του, είχε μέσα 8. Το άτομο δεν έγινε σεφ γιατί του άρεσε η κουζίνα, αλλά γιατί λάτρευε την τεχνολογία πίσω από την μαγειρική. Φυσικά αυτή την στιγμή κάνει τις παραγγελίες σα να ήταν μηχανολόγος...

Το 1 πίσω από το 8 δηλώνει πεισματικό 8. Θα τολμούσα να πω ότι έχει σχέση (εργάζεται) με κάποιο τομέα της τεχνολογίας ακόμα και εάν αυτός δεν υπάγεται στην απευθείας τεχνολογία. Μία κοπέλα που είχα γνωρίσει ήταν παλαβή με την συντήρηση αρχαιοτήτων και έπαιζε την Ελληνική ιστορία στα δάκτυλα της. Την ρώτησα γιατί δεν έγινε αρχαιολόγος. Ενώ θα μπορούσε και είχε τους βαθμούς δεν την συγκοινούσε το θέμα της αρχαιολογίας, αλλά της άρεσε η τεχνολογία της αρχαιότητας. Είχε 8 που ακολουθούνταν από 4. Έκανε αυτό που ήθελε μια και το 4 της έδωσε τύχη στην τεχνολογία.

Το 3 βέβαια μας τα χαλάει και ακολουθείται από το 9 και το 2.
Σκοτάδι δηλαδή, το οποίο το ταράζει το χάος, το οποίο χάος το κάνει να πάλεται ο αέρας.

Λυπάμαι που το λέω αλλά αυτό το άτομο δεν είναι καθόλου τακτικό. Έχει όμως στιγμές που προχωράει με πολύ συντονισμένα βήματα προς το σκοπό του. Εάν είναι γυναίκα λυπάμαι που το λέω αλλά σαν νοικοκυρά πέρνει κάτω της βάσης, το ίδιο και εάν είναι άντρας. Είναι όμως σχετικά καλός χαρακτήρας και καλός για φίλος. Δεν είναι πεισματάρης, δεν είναι άτομο μονόχνωτο και είναι συζητήσιμος.
Το μόνο κακό που έχει είναι ότι που και που θα έχει κάτι βαρβάτα ξεσπάσματα – στα οποία δεν θέλεις να είσαι μπροστά...

Πρόσεξε: 1-3-9-2
Ένα αρκετά έξυπνο άτομο, το οποίο δεν είναι συντηριτικό και μπορεί να καταλάβει πιο βαθιά από τους άλλους ιδεές και νοήματα. Το χάος και ο αέρας του καταστρέφουν το σκοτάδι αλλά ταυτόχρονα την ίδια του την ζωή. Είπαμε δεν μπορεί να μπει σε καλούπια και ειδικότερα στο καλούπι που λέγεται δουλειά. Ουσιαστικά η ζωή του, επαγγελματική και οικογενειακή, φτιάχνεται μέσα από εκρήξεις και καταστροφές του σκότους. Μία ωραία πρωία θα πάει στην δουλειά και θα γίνει χοντρός καυγάς, όχι όμως για το τίποτα – αργότερα θα αναρωτιέται πως το έκανα εγώ αυτό. Το ίδιο και στην προσωπική του ζωή. Το νούμερο δείχνει ένα άτομο που δεν δέχεται να ντύνεται τετριμένα και συντηριτικά (καλό για γυναίκα). Μία συγκεκριμένη μέρα αυτό το άνετο διαφορετικό λουκ στην εμφάνιση και στον χαρακτήρα θα κάνει να τσιμπήσει το άλλο φύλο.

Τυχερούλη εάν το άτομο αυτό είναι μηχανολόγος θέλω να το γνωρίσω... Εάν είναι γυναίκα μακριά μου, θέλω να τρώω και ένα ζεστό φαί (που και που). Εκτός βέβαια εάν βγάζει λεφτά με ουρά – που είναι ικανό να το κάνει...

Mercury!!! Ειδού τα δικά σου...

1-3-1-1-5-9-6

Να σου πω ότι δεν θυμάμαι εάν είσαι ο ή η Μercury, αλλά και στις δύο περιπτώσεις την έχω κάνει, γιατί λέω μόνο την αλήθεια ο μ...ς.

Έχουμε λοιπόν ένα άτομο το οποίο έχει πείσμα γαιδουρινό, μόνο το δικό του θα γίνει... Δεν έχει 7 πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχει καμία κλίση προς τις την όποια μορφή τέχνης. Δεν έχει 8, άρα δεν μπορεί να καταλάβει τη τεχνολογία. Δεν έχει 4 που σημαίνει την κάτσαμε από τύχη και δεν έχει 2 που δίνει στα άτομα αυτό λέμε δροσιά και διαφορετικό χαρακτήρα...

Προσωπικά και χωρίς παρεξήγηση εγώ θα καθόμουν μακριά από αυτό το άτομο.

Έγραψα ότι είναι πεισματάρικο άτομο. Όμως το 3, το κάνει και επικίνδυνο. Η κακία μέσα του ενισχύεται από το 1. Φαντάσου ένα υφαίστειο το οποίο εκρύγνηται και μάλιστα συχνά. Έτσι είναι όταν θυμώσει. Κρατάει τον θυμό και θα πάρει εκδίκιση αρκετά αργότερα.
Το επάγγελμα του σχετίζεται με την Γη. Σπίτια – εκσκαφές – γεωργία – εμπόριο φρούτων και λαχανικών – δρόμοι – εμπόριο που σχετίζεται με την Γη. Οτιδήποτε μπορεί να το χαρακτηρίζει η Γη, όχι όμως η τεχνολογία και όχι η καλλιτεχνική έκφραση.
Αναλόγως τις ψυχολογικές του εμπειρίες αυτό το άτομο θα είναι ή κολλημένο στην οικογένεια του ή θα είναι αυτοκαταστροφικό προς την οικογένεια. Με λίγα λόγια: Το 5 ακολουθείται από το 9. Δείχνει το χάος πάνω στο νούμερο του λαού. Ο άνθρωπος αυτός θα ήταν κοινωνικός εάν δεν ακολουθόταν από το 9. Τώρα το 9 του το καταστρέφει αυτό. Μπορεί να είναι ο ιδανικός οικογενειάρχης – αλλά μπορεί οι έξω να τον βλέπουν έτσι και μέσα στην οικογένεια η σαπίλα να έχει καταφάει τα πάντα. Μπορεί να δείχνει το τέλειο άτομο για οικογένεια, αλλά στην πραγματικότητα να μην τον ενδιαφέρει καθόλου.
Έχει κρίσεις που άλλοτε το οδηγούν στο να είναι μέσα στο πλήθος και άλλοτε να απομονόνεται μέσα στα βουνά. Ναι αυτό του αρέσει – δεν πολυσυμπαθεί την θάλασσα.
Τέλος αυτός ο άνθρωπος θέλει πάντα τάξη στην ζωή του. Δεν μιλάω για τακτικότητα – είναι κάτι παραπάνω... Ακόμα και εάν σκοτώσει κάποιον (όχι πάνω σητν έκρηξη του) θα το έχει προμελετήσει και θα το εκτελέσει τόσο καλά και τόσο μεθοδικά που θα είναι δύσκολο να τον πιάσουν...
Τώρα εάν είναι τα δικά σου νούμερα μην μου πεις ότι «σε ευχαριστώ που με έβγαλες δολοφόνο και αντικοινωνικό».


Ellovos, sorry man, αλλά έπεσες στην περίπτωση. Το 14.30 δεν κάνει, πρέπει να μου γράψεις εάν είναι 14.31 ή 14.29. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο δικός σου αριθμός έγινε το γεφύρι της Άρτας
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2006, 22:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τυχερούλη, εδώ είμαι!!!

Λοιπόν: 8-1-3-9-2-7

Το άτομο που φέρει αυτή την ημερομηνία γέννησης, είναι άτομο των άκρων. Δεν είναι ένα άτομο το όποίο μπορεί να μπει σε καλούπι και κυρίως δεν μπορεί κάποιος να το ελέγξει με κάποιο τρόπο εύκολα – θα έλεγα πως τείνει προς το αδύνατο...
Δεν έχει μέσα του το 5 και το 6. Άρα δεν είναι ούτε άτομο του λαού, άλλα ούτε και αρχηγός. Όμως είναι ένα από τα άτομα το οποίο μπορεί να εληχθεί άνετα ανάμεσα σε λαό και αρχηγό, παραμένοντας όμως έξω από αυτούς. Παράδειγμα: δεν λατρεύει το να είναι σε μία πλάζ με χιλιάδες κόσμο – αλλά μπαίνει μέσα, ξέρει ότι δεν του αρέσει να διοικεί κόσμο ή να είναι πάνω από το κεφάλη τους – αλλά θα το κάνει χωρίς να σκεφτεί το αντίθετο εάν του προταθεί... Παραμένει όμως πάντα σαν – να το πω – παρατηρητής.

Δεν έχει το 4 – άρα δεν τα πάει και τόσο καλά με την καθαρή τύχη. Η τύχη του (αν μπορούμε να το πούμε έτσι) είναι η αποστασιοποίηση από λαό και αρχηγούς. Παραμένοντας ουδέτερος και ικανός να μπαίνει ανάμεσας τους δύο – φτιάχνει ΑΥΤΟΣ την τύχη του. Εάν είσαι εσύ μπορώ να καταλάβω το παρατσούκλι σου.

Τι 8 δηλώνει ότι μπορεί να καταλάβει τη τεχνολογία ή τα τεχνικά θεμάτα από όποια πλευρά και αν είναι αυτή... Παράδειγμα: στην πρώην μου δουλειά ζητούσαμε γραμματέα, ο οποίος θα αναλάμβανε και τον τομέα των προμηθειών. Προσλάβαμε ένα μάγειρα (σεφ)– ο διευθηντής είπε ότι ξέρει κάτι από τεχνικά... Του ζήτησα την ημερομηνία γέννησης του, είχε μέσα 8. Το άτομο δεν έγινε σεφ γιατί του άρεσε η κουζίνα, αλλά γιατί λάτρευε την τεχνολογία πίσω από την μαγειρική. Φυσικά αυτή την στιγμή κάνει τις παραγγελίες σα να ήταν μηχανολόγος...

Το 1 πίσω από το 8 δηλώνει πεισματικό 8. Θα τολμούσα να πω ότι έχει σχέση (εργάζεται) με κάποιο τομέα της τεχνολογίας ακόμα και εάν αυτός δεν υπάγεται στην απευθείας τεχνολογία. Μία κοπέλα που είχα γνωρίσει ήταν παλαβή με την συντήρηση αρχαιοτήτων και έπαιζε την Ελληνική ιστορία στα δάκτυλα της. Την ρώτησα γιατί δεν έγινε αρχαιολόγος. Ενώ θα μπορούσε και είχε τους βαθμούς δεν την συγκοινούσε το θέμα της αρχαιολογίας, αλλά της άρεσε η τεχνολογία της αρχαιότητας. Είχε 8 που ακολουθούνταν από 4. Έκανε αυτό που ήθελε μια και το 4 της έδωσε τύχη στην τεχνολογία.

Το 3 βέβαια μας τα χαλάει και ακολουθείται από το 9 και το 2.
Σκοτάδι δηλαδή, το οποίο το ταράζει το χάος, το οποίο χάος το κάνει να πάλεται ο αέρας.

Λυπάμαι που το λέω αλλά αυτό το άτομο δεν είναι καθόλου τακτικό. Έχει όμως στιγμές που προχωράει με πολύ συντονισμένα βήματα προς το σκοπό του. Εάν είναι γυναίκα λυπάμαι που το λέω αλλά σαν νοικοκυρά πέρνει κάτω της βάσης, το ίδιο και εάν είναι άντρας. Είναι όμως σχετικά καλός χαρακτήρας και καλός για φίλος. Δεν είναι πεισματάρης, δεν είναι άτομο μονόχνωτο και είναι συζητήσιμος.
Το μόνο κακό που έχει είναι ότι που και που θα έχει κάτι βαρβάτα ξεσπάσματα – στα οποία δεν θέλεις να είσαι μπροστά...

Πρόσεξε: 1-3-9-2
Ένα αρκετά έξυπνο άτομο, το οποίο δεν είναι συντηριτικό και μπορεί να καταλάβει πιο βαθιά από τους άλλους ιδεές και νοήματα. Το χάος και ο αέρας του καταστρέφουν το σκοτάδι αλλά ταυτόχρονα την ίδια του την ζωή. Είπαμε δεν μπορεί να μπει σε καλούπια και ειδικότερα στο καλούπι που λέγεται δουλειά. Ουσιαστικά η ζωή του, επαγγελματική και οικογενειακή, φτιάχνεται μέσα από εκρήξεις και καταστροφές του σκότους. Μία ωραία πρωία θα πάει στην δουλειά και θα γίνει χοντρός καυγάς, όχι όμως για το τίποτα – αργότερα θα αναρωτιέται πως το έκανα εγώ αυτό. Το ίδιο και στην προσωπική του ζωή. Το νούμερο δείχνει ένα άτομο που δεν δέχεται να ντύνεται τετριμένα και συντηριτικά (καλό για γυναίκα). Μία συγκεκριμένη μέρα αυτό το άνετο διαφορετικό λουκ στην εμφάνιση και στον χαρακτήρα θα κάνει να τσιμπήσει το άλλο φύλο.

Τυχερούλη εάν το άτομο αυτό είναι μηχανολόγος θέλω να το γνωρίσω... Εάν είναι γυναίκα μακριά μου, θέλω να τρώω και ένα ζεστό φαί (που και που). Εκτός βέβαια εάν βγάζει λεφτά με ουρά – που είναι ικανό να το κάνει...

Mercury!!! Ειδού τα δικά σου...

1-3-1-1-5-9-6

Να σου πω ότι δεν θυμάμαι εάν είσαι ο ή η Μercury, αλλά και στις δύο περιπτώσεις την έχω κάνει, γιατί λέω μόνο την αλήθεια ο μ...ς.

Έχουμε λοιπόν ένα άτομο το οποίο έχει πείσμα γαιδουρινό, μόνο το δικό του θα γίνει... Δεν έχει 7 πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχει καμία κλίση προς τις την όποια μορφή τέχνης. Δεν έχει 8, άρα δεν μπορεί να καταλάβει τη τεχνολογία. Δεν έχει 4 που σημαίνει την κάτσαμε από τύχη και δεν έχει 2 που δίνει στα άτομα αυτό λέμε δροσιά και διαφορετικό χαρακτήρα...

Προσωπικά και χωρίς παρεξήγηση εγώ θα καθόμουν μακριά από αυτό το άτομο.

Έγραψα ότι είναι πεισματάρικο άτομο. Όμως το 3, το κάνει και επικίνδυνο. Η κακία μέσα του ενισχύεται από το 1. Φαντάσου ένα υφαίστειο το οποίο εκρύγνηται και μάλιστα συχνά. Έτσι είναι όταν θυμώσει. Κρατάει τον θυμό και θα πάρει εκδίκιση αρκετά αργότερα.
Το επάγγελμα του σχετίζεται με την Γη. Σπίτια – εκσκαφές – γεωργία – εμπόριο φρούτων και λαχανικών – δρόμοι – εμπόριο που σχετίζεται με την Γη. Οτιδήποτε μπορεί να το χαρακτηρίζει η Γη, όχι όμως η τεχνολογία και όχι η καλλιτεχνική έκφραση.
Αναλόγως τις ψυχολογικές του εμπειρίες αυτό το άτομο θα είναι ή κολλημένο στην οικογένεια του ή θα είναι αυτοκαταστροφικό προς την οικογένεια. Με λίγα λόγια: Το 5 ακολουθείται από το 9. Δείχνει το χάος πάνω στο νούμερο του λαού. Ο άνθρωπος αυτός θα ήταν κοινωνικός εάν δεν ακολουθόταν από το 9. Τώρα το 9 του το καταστρέφει αυτό. Μπορεί να είναι ο ιδανικός οικογενειάρχης – αλλά μπορεί οι έξω να τον βλέπουν έτσι και μέσα στην οικογένεια η σαπίλα να έχει καταφάει τα πάντα. Μπορεί να δείχνει το τέλειο άτομο για οικογένεια, αλλά στην πραγματικότητα να μην τον ενδιαφέρει καθόλου.
Έχει κρίσεις που άλλοτε το οδηγούν στο να είναι μέσα στο πλήθος και άλλοτε να απομονόνεται μέσα στα βουνά. Ναι αυτό του αρέσει – δεν πολυσυμπαθεί την θάλασσα.
Τέλος αυτός ο άνθρωπος θέλει πάντα τάξη στην ζωή του. Δεν μιλάω για τακτικότητα – είναι κάτι παραπάνω... Ακόμα και εάν σκοτώσει κάποιον (όχι πάνω σητν έκρηξη του) θα το έχει προμελετήσει και θα το εκτελέσει τόσο καλά και τόσο μεθοδικά που θα είναι δύσκολο να τον πιάσουν...
Τώρα εάν είναι τα δικά σου νούμερα μην μου πεις ότι «σε ευχαριστώ που με έβγαλες δολοφόνο και αντικοινωνικό».


Ellovos, sorry man, αλλά έπεσες στην περίπτωση. Το 14.30 δεν κάνει, πρέπει να μου γράψεις εάν είναι 14.31 ή 14.29. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο δικός σου αριθμός έγινε το γεφύρι της Άρτας


Περιμένω τις κρίσεις σας και τα καντήλια σας...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2006, 18:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα σχολιασω πολυ συντομα.
ακονιζω.......
δες και το 28-2-1969
04:48.

----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2006, 19:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ξέρεις τυχερούλε ότι εδώ υπάρχει και άμαχος πληθυσμός.
Γυναίκες, παιδιά και "αδερφές".
Σε κάθε περίπτωση πάντως λυπήσου τον έχων κλάδο ελαίας και άσπρη σημαία.
Επίσης λυπήσουν τον καναπέ - δεν έφτεξαι σε τίποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2006, 21:11:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε OANNHSEA

προσπαθω να κρατησω μια ουδετερη σταση απεναντι στα οσα διαβασα.
αναμενω και την δευτερη απαντηση και μετα θα τοποθετηθω.
οσο αφορα αφορα το θεμα της πιθανης σου "εκτελεσης" θα γινει με τροπο διακριτικο
(δεν υποσχομαι ανωδυνο)μακρυα απο τα ματια της οικογενειας σου..

----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 14:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Μήπως κάτι άλλο ορίζει την στιγμή αλλά και τον τρόπο του φυσικού μας θανάτου?


ΕΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΖΩΗ 100% ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ, ΤΟΤΕ ΟΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ 100% ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ.

ΕΑΝ ΟΧΙ, ΤΟΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΟΡΙΣΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ, ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΜΑΣ ΟΠΩΣ (ΣΕΙΣΜΟΙ, ΛΙΜΟΙ, ΚΑΤΑΠΟΝΤΙΣΜΟΙ, ΑΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΑ ΤΕΤΟΙΑ).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 14:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Αν αυτή την στιγμή που σου γράφω γίνει ένας σεισμός και πέσει και με πλακώσει ένα ολόκληρο κτίριο, πως προκάλεσα εγώ τον θάνατο μου?
Αν πάλι βγω έξω και με χτυπήσει κεραυνός πως προκαλώ εγώ τον θάνατο μου?


ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΣΟΥ.

ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΣΕΙΣΜΟΥ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΗΝ (ΤΥΧΗ) ΣΟΥ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΚΤΙΡΙΟ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ, ΠΟΤΕ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΚΑΙ ΒΑΣΗ ΠΙΑΝΟΥ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΝΑ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΑΝ ΘΑ ΖΗΣΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΤΙΡΙΟ Η ΟΧΙ.

ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΦΟΣΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΖΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΣΜΟΓΕΝΗ ΧΩΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΚΟΥΝΗΜΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΤΡΑΠΕΖΙ Η ΓΡΑΦΕΙΟ.

ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙΣ ΝΑ ΜΗ ΖΕΙΣ Η ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ΣΕ ΙΣΟΓΕΙΟ ΟΤΑΝ ΑΠΟ ΠΑΝΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΝΤΕ ΟΡΟΦΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟ.

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΠΟΛΛΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΕΙΣΜΟΥ, ΑΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΩΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΕ ΠΛΑΚΩΣΗ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΤΙΡΙΟ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝA ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ.

ΤΟ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΟΛΟΝ, ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΙΣ ΤΡΙΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ 99,99%.

ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ.

ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗ ΕΝΝΟΩ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 22:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τυχερούλη!!! Here I am again....

Υπενθημίζω, μην κάνετε εμέτο στην πίστα και μην πυροβολείτε τον πιανίστα. Και οι καναπέδες και οι πολυθρόνες έχουν δικαίωμα στην ζωή – δεν έφταιξαν σε τίποτα...

5 – 2 – 8 – 2 – 9 – 6

Ωραίο νούμερο!
Λοιπόν δεν έχουμε:
1 = δεν είναι και τόσο καλό να μην υπάρχει
3 = πολύ καλό που δεν υπάρχει
4 = ισώς καλό που δεν υπάρχει
7= θα έπρεπε να υπάρχει το νούμερο των πνευμάτων.

Έχουμε λοιπόν ένα άτομο το οποίο δεν είναι πεισματάρικο και εγωκεντρικό (λείπει το 1). Είναι ένας άνθρωπος έξω καρδιά χωρίς αρχηγικά πιστεύω αλλά καθώς το 5 επειρεάζεται από το 2 είναι η ψυχή της παρέας. Ειδικότερα εάν τύχη να βρεθεί κοντά σε μηχανολογικά θέματα. Π.χ. ένα αμάξι θα το κάνει όχι αντικείμενο μεταφορά ή επίδειξης αλλά πραγματικής διασκέδασης, δεν θα κολώσει να βάλει πολλά άτομα σε αυτό να πάνε κάπου, γιατί για αυτό το άτομο δεν έχει σημασία εάν πάθει ζημιά το αμάξι – σημασία έχει να περάσει ωραία. Τώρα ένα είναι γυναίκα, σαν φίλη ή σχέση είναι καταπληκτική – σαν σύντροφος όμως... Εκτός αν δεν έχει κάποια κολλήματα αυτός που θα την πάρει, όπως καθαρά ρούχα, καθαρό σπίτι, ζεστό φαγητό...
Ξέρουμε λοιπόν ότι δεν είναι κακός άνθρωπος ή έχει κάποια δόση κακία μέσα του – το αντίθετο σε ορισμένες περιπτώσεις θα σκιστεί για τους άλλους.
Ο αέρας το κάνει να συμπεριφέρεται κάπως αλλοπρόσαλα και κυρίως να ακούει την καρδιά του και το ένστικτό του, αντί για την λογική. Αυτό το έχει πληρώσει κάμποσες φορές στην ζωή του.
Στον αέρα αρέσουν τα ταξίδια και η διασκέδαση – άρα είναι ένα άτομο το οποίο μάλλον είναι ξενυχτάδικο και γλεντζέδικο.
Ξέρουμε επίσης ότι δεν έχει καμία σχεσή με τις τέχνες και τα γράμματα. Ακόμα και ο χαρακτήρας του ενώ είναι αέρας και λατρεύει το ωραίο ντύσιμο – το αεράτο, το εντυπωσιακό – εντούτοις υπάρχουν στιγμές στις οποίες όλοι λένε «δεν είχε κάτι άλλο να φορέσει»; Για να καταλάβεις εάν ήταν γυναίκα το 90 θα ήταν ντυμένη κάποιες φορές σαν επαναστάτησα.
Το άτομο αυτό δεν χρειάζεται την τύχη. Η τύχη του είναι ολόγυρα του είναι οι άνθρωποι. Αν και έχει πληρώσει ακριβά τον παρορμητισμό του εντούτοις η κάθε αναποδιά δεν χτίζει, χάνεται ύστερα από λίγο καιρό, γιατί σαν αέρας – τον οποίο υποβοηθάει το χάος – δεν μένει κολλημένο σε στερεότυπα ή σε ότι το πλήγωσαν, πάει πάντα πιο πέρα, αλλού.

Τώρα να σου πω τι δουλειά κάνει... Σίγουρα είναι ανάμεσα τον λαό ή κάνει κάτι για τον λαό. Ας πούμε αεράτος πωλητής κάτι μηχανολογικού ή ιατρός σε μηχανολογικό τομέα, η και γραμματεάς σε μηχανολογικό τομέα. Όταν λέω μηχανολογικό μην πάει το μυαλό σου στις μηχανές, εννοώ κάτι το τεχνολογικό πάντα και στην συγκεκριμένη περίπτωση κάτι το οποίο έχει σχέση με τον άερα (όχι κυριολεκτικά ε;).

Να υπενθημίσω ότι στο ένα χέρι κρατώ κλάδο ελαίας και στο άλλο άσπρη σημαία με το σήμα της ειρήνης πάνω. Peace man, peace.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 09:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------


Μήπως κάτι άλλο ορίζει την στιγμή αλλά και τον τρόπο του φυσικού μας θανάτου?

--------------------------------------------------------------------------------


ΕΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΖΩΗ 100% ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ, ΤΟΤΕ ΟΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ 100% ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ.


Αγαπητέ ellovos, δεν εννοούσα αυτό!
Ας μην επεκταθούμε όμως σε αυτό που ήθελα να πω εγώ γιατί θα ξεφύγουμε από το θέμα...
Παρόλα αυτά αν κοιτάξεις στην Κατηγορία .-= Η ΣΟΦΙΑ =-. θα δεις οτι η απάντηση μου βρίσκεται σε κάποιο από τα θέματα που συζητιούνται τελευταία.

quote:
ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΦΟΣΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΖΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΣΜΟΓΕΝΗ ΧΩΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΚΟΥΝΗΜΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΤΡΑΠΕΖΙ Η ΓΡΑΦΕΙΟ.

Αγαπητέ μου, εάν το κτίριο πέσει μπορεί να σκοτωθεί ένα άτομο ακόμη κι αν είναι κάτω από ένα τραπέζι.
Δεν ξέρω, φίλε μου, αλλά δε μπορώ να κατανοήσω πως γίνεται να ορίζουμε εμείς 100% τον θάνατο μας.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 14:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Περιμένω τις κρίσεις σας και τα καντήλια σας...

Εκπληκτικο το αποτελέσμα,ειδικα αν ληφθεί υποψιν και η
μικρη παγιδα που εστησα στον εναν απο τους δυο αριθμους.
Θα ηθελα να μαθω περισσότερα για την μεθοδο,διοτι το αποτελεσμα δινει την εντυπωση πως περιγράφεις ανθρωπους που γνωριζεις
30 χρονια...

-----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 16:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Αγαπητέ μου, εάν το κτίριο πέσει μπορεί να σκοτωθεί ένα άτομο ακόμη κι αν είναι κάτω από ένα τραπέζι.


ΝΑ, ΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΚΟΤΩΘΕΙ.

quote:

Δεν ξέρω, φίλε μου, αλλά δε μπορώ να κατανοήσω πως γίνεται να ορίζουμε εμείς 100% τον θάνατο μας.


ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΩ ΠΛΗΡΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΒΙΒΛΙΟ, ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΡΓΕΣ ΟΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΝ ΔΕΝΤΡΩΝ ΣΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΔΙΩΝ.

ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ, Η ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ.

ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 23:01:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τυχερούλη εάν το λες αλήθεια αυτό με τιμάς ειλικρινά.

Από την άλλη το εξήγησα πιο πάνω αυτό - είναι μία από τις μορφές της γραμμικότητας. Μπορώ να δώσω περισσότερα στοιχεία εάν αυτό θέλεις εδώ στην συζήτηση αλλά, το ξαναγράφω, ΔΕΝ έχω εμβαθύνει, γιατί δεν μπορεί ούτε το δικό μου μυαλό να δεχτεί τα όσα συμβαίνουν γύρω από την γραμμικότητα. Το ξαναέγραψα, με λίγη έρευνα θα έβρισκα και τον χαμένο λογάριθμο για να βρίσκω τον χρόνο θανάτου του κάθε ανθρώπου...
Ποιός είναι έτοιμος να δεχτεί κάτι τέτοιο;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 08:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ellovos, θεωρώ κι εγώ πως το θέμα που συζητάμε μπορεί να λάβει μεγάλες προεκτάσεις και να κάνουμε το topic να ξεφύγει λίγο από τον αρχικό του σκοπό.

Αν κάποια στιγμή συναντηθούμε, φυσικά και θα μπορούσαμε να κάνουμε ένα διάλογο επ' αυτού του θέματος!

quote:
ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ

Ναι, φίλε μου!
Το έχω διαβάσει.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 14:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Mercury!!! Ειδού τα δικά σου...

1-3-1-1-5-9-6

Να σου πω ότι δεν θυμάμαι εάν είσαι ο ή η Μercury, αλλά και στις δύο περιπτώσεις την έχω κάνει, γιατί λέω μόνο την αλήθεια ο μ...ς.


Την έχεις κάνει δε λες τίποτα αγαπητέ (που λέει ο λόγος)OANNHSEA. Το σατανικό μυαλό μου έχει πράγματι εδώ και χρόνια συλλάβει το "τέλειο έγκλημα". Μόνο το θύμα μου έλειπε αλλά τώρα το βρήκα και αυτό χεχεχεχεχε

Λοιπόν, και για να σοβαρευτούμε,ακολουθεί η κριτική μου πάνω στη μέθοδο σου με βάση την ανάλυση σου. Πριν από αυτό όμως θα σου πω ότι εξαιτίας της πολύχρονης ενασχόλησης μου με την έρευνα της αστρολογίας διαθέτω μια πολύ μεγάλη συλλογή από ακριβέστατα δεδομένα γεννήσεων, πολλά από τα οποία συνοδευονται με επίσης ακριβέστατες ημερομηνίες και ώρες θανάτου. Θα έχω πρόσβαση σε αυτά όταν ανέβω ολλανδία σε 10 μέρες περίπου.Στη διάθεση σου όταν τα χρειαστείς για να τεστάρεις τη μέθοδο σου. Θα σου υπενθυμίσω επίσης ότι σου ζήτησα τήν πρόβλεψη της μεθόδου σου για την ημερομηνία θανάτου μου στο προηγούμενο μήνυμα μου.
Πάμε λοιπόν...

quote:

Έχουμε λοιπόν ένα άτομο το οποίο έχει πείσμα γαιδουρινό, μόνο το δικό του θα γίνει...

Nαι εδώ είσαι πολύ μέσα.Είμαι πολύ πεισματάρης κύρίως όταν είμαι πεπεισμένος ότι έχω δίκιο. Όταν ανακαλύπτω ότι έχω άδικο όμως συνήθως το 'παίζω' ακόμα πεισματάρης (για την τιμή των όπλων) αλλά τελικά υποχωρώ. Άρα ναι μεν είμαι πεισματάρης,αλλά όχι δεν γίνεται πάντα το δικό μου.

quote:
Δεν έχει 7 πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχει καμία κλίση προς τις την όποια μορφή τέχνης.

Ναι, σωστός αν εννοείς ότι προσωπικά δεν έχω κάποιο καλλιτεχνικό ταλέντο (μελωδική φωνή,υποκριτικό ταλέντο κλπ) Όχι, αν εννοείς ότι δεν τρέφω εκτίμηση για τις καλές τέχνες.Με ενδιαφέρουν όλες οι καλές τέχνες και κυρίως η μουσική,ο κινηματογράφος και η φωτογραφία.


quote:

Δεν έχει 8, άρα δεν μπορεί να καταλάβει τη τεχνολογία.

Είναι πολύ γενικό αυτό που λες εδω. Ο όρος τεχνολογία μπορεί να αναφέρετε σε χιλιάδες πράγματα. Ξέρω κομπιουτερά που παίζει τους υπολογιστές στα δάχτυλα αλλα την ίδια στιγμή δεν μπορεί να αλλάξει το λάστιχο στο αυτοκίνητο του.Μπορεί να καταλάβει απο τεχνολογία αυτός ή όχι?Τωρα αν με τον όρο τεχνολογία αναφέρεσαι στην κβαντομηχανική, πράγματι δεν μπορω να την καταλάβω. Αν αναφέρεσαι όμως στις νέες τεχνολογίες και στην πρακτική τους χρήση έχεις πέσει πολύ έξω.


quote:

Δεν έχει 4 που σημαίνει την κάτσαμε από τύχη και δεν έχει 2 που δίνει στα άτομα αυτό λέμε δροσιά και διαφορετικό χαρακτήρα...

Δεν είμαι τυχερός με την έννοια ότι δεν έχω κερδίσει κάποιο σημαντικό ποσό στο λόττο πχ? Αν το εννοείς έτσι έχεις δίκιο. Αν όμως δεν το εννοείς έτσι θα σου πω απλά ότι θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό και μόνο απο το γεγονός ότι δεν είχα ποτέ το παραμικρό ατύχημα στην μέχρι τώρα ζωή μου.

"Δροσιά" και διαφορετικός χαρακτήρας δεν είναι ταυτόσημα,φίλε μου.Σε μια κοινωνία οπου όλοι είναι ή προσπαθούν να είναι δροσεροί και light διαφορετικοί είναι αυτοί που δεν είναι ή δεν το προσπαθούν.Προσωπικά πάντα ένιωθα 'διαφορετικός'

quote:

Προσωπικά και χωρίς παρεξήγηση εγώ θα καθόμουν μακριά από αυτό το άτομο.

Nα κάτσεις,να κάτσεις...Απο μακριά και αγαπημένοι που λένε...

quote:

Έγραψα ότι είναι πεισματάρικο άτομο. Όμως το 3, το κάνει και επικίνδυνο. Η κακία μέσα του ενισχύεται από το 1. Φαντάσου ένα υφαίστειο το οποίο εκρύγνηται και μάλιστα συχνά. Έτσι είναι όταν θυμώσει. Κρατάει τον θυμό και θα πάρει εκδίκιση αρκετά αργότερα.

χαχχχαχα...κοίτα το ποινικό μου μητρώο είναι καθαρό!(προς το παρόν)
Θεωρώ τον εαυτό μου αλλεργικό στην "κακία" αλλά μπορεί και να αυταπατώμαι ασφαλώς, και να είμαι εγω ο "κακός" Το 'ηφαίστειο' εκρήγνυται αλλά πολύ σπάνια. Τον θυμό τον κρατάω αρκετά συχνά αλλά θά πρέπει να υπάρχει λόγος γιαυτό,να μην κάνω μεγαλύτερη ζημιά ας πούμε. Εκδίκηση δεν έχω πάρει ποτέ,έχω συγχωρέσει άτομα που μου κάναν μεγάλο κακό. Γενικά θεωρώ την εκδίκηση και το να κρατάς κακίες επιζήμιο περισσότερο γιαυτόν που τις κρατά μάλλον.Εκτός αυτού τα θεωρώ και μικρότητες,και στις μικρότητες είμαι σίγουρα αλλεργικός...

quote:

Το επάγγελμα του σχετίζεται με την Γη. Σπίτια – εκσκαφές – γεωργία – εμπόριο φρούτων και λαχανικών – δρόμοι – εμπόριο που σχετίζεται με την Γη. Οτιδήποτε μπορεί να το χαρακτηρίζει η Γη, όχι όμως η τεχνολογία και όχι η καλλιτεχνική έκφραση.

To πέτυχες αλλά όχι απόλυτα...Εμπόριο που σχετίζετε με τη γη,ναι.
Παρόλαυτα σκέψου ότι σύγχρονο εμπόριο χωρίς χρήση τεχνολογίας επικοινωνιών τουλάχιστον, δεν νοείται.Όσο για την καλλιτεχνική έκφραση θα σου πω απλά ότι η ίδια η Γη μπορεί να είναι και ο σπουδαιότερος καλλιτέχνης χεχεχεχε


quote:

Αναλόγως τις ψυχολογικές του εμπειρίες αυτό το άτομο θα είναι ή κολλημένο στην οικογένεια του ή θα είναι αυτοκαταστροφικό προς την οικογένεια. Με λίγα λόγια: Το 5 ακολουθείται από το 9. Δείχνει το χάος πάνω στο νούμερο του λαού. Ο άνθρωπος αυτός θα ήταν κοινωνικός εάν δεν ακολουθόταν από το 9. Τώρα το 9 του το καταστρέφει αυτό. Μπορεί να είναι ο ιδανικός οικογενειάρχης – αλλά μπορεί οι έξω να τον βλέπουν έτσι και μέσα στην οικογένεια η σαπίλα να έχει καταφάει τα πάντα. Μπορεί να δείχνει το τέλειο άτομο για οικογένεια, αλλά στην πραγματικότητα να μην τον ενδιαφέρει καθόλου.


Κολλημένο στην οικογένεια σίγουρα όχι. Τώρα αυτοκαταστροφικό προς την οικογένεια,τι εννοείς και πάλι? Εδω σε χάνω τελείως κυρίως όταν στη συνέχεια εξηγείς την πρώτη παραγραφο με όρους κοινωνικότητας. Ο πατέρας μου πχ ήταν άκρως κοινωνικός,δημοφιλής και ευχάριστος με τις παρέες και τους φίλους του, ενω στο σπίτι ήταν πραγματικός δικτάτορας...Πως συνδέεις κοινωνικότητα και οικογενειακή ζωή λοιπόν?
Δεν ξέρω αν δείχνω το τέλειο άτομο για οικογένεια, το θέμα όμως είναι ότι όχι μόνο δεν είμαι αλλά δεν θέλω και να δείχνω ότι είμαι.Είμαι κατά του γάμου σαν θεσμού, και γενικά οποιαδήποτε μορφή δεσμευσης αυτού που αισθάνομαι σαν προσωπική μου ελευθερία με βρίσκει ενάντιο.


quote:

Έχει κρίσεις που άλλοτε το οδηγούν στο να είναι μέσα στο πλήθος και άλλοτε να απομονόνεται μέσα στα βουνά. Ναι αυτό του αρέσει – δεν πολυσυμπαθεί την θάλασσα.

καμμια σχέση...τα πλήθη μου τη δίνουν άσχημα γιαυτο δεν πήγα ποτέ και σε προεκλογική συγκέντρωση. Τα βουνά μου αρέσουν όσο και η θάλασσα αλλά ποτέ δεν απομονωθηκα σε σπηλιά,ούτε είχα κάποια τέτοια τάση...Η θάλασσα μου αρέσει αλλα κυρίως οι ερημικές παραλίες.

quote:

Τέλος αυτός ο άνθρωπος θέλει πάντα τάξη στην ζωή του. Δεν μιλάω για τακτικότητα – είναι κάτι παραπάνω... Ακόμα και εάν σκοτώσει κάποιον (όχι πάνω σητν έκρηξη του) θα το έχει προμελετήσει και θα το εκτελέσει τόσο καλά και τόσο μεθοδικά που θα είναι δύσκολο να τον πιάσουν...

Όταν η ταξη συνοδευεται από δικαιοσύνη και ομορφιά είναι ότι καλύτερο. Όταν όμως συνοδευει την αδικία και την ασχήμια τότε να είσαι σίγουρος ότι προτιμώ το χάος και την πλήρη αποδιοργάνωση χεχεχεχε Μπορώ να είμαι πολύ οργανωμένος,μεθοδικός και μελετημένος με την απαραίτητη προυπόθεση ότι αυτό που θα κάνω με ενδιαφέρει προσωπικά,με παρακινεί σε μια συναισθηματική βάση αν θές. Αν βαριέμαι όμως δεν μπορώ να βάλω τάξη ούτε καν στο γραφείο μου...

Φόνο ίσως θα μπορούσα να κάνω σε κάποια ακραία περίπτωση αλλά η επόμενη κίνηση μου θα ήταν η αυτοκτονία.Και γιαυτο είμαι σίγουρος...


quote:

Τώρα εάν είναι τα δικά σου νούμερα μην μου πεις ότι «σε ευχαριστώ που με έβγαλες δολοφόνο και αντικοινωνικό».


Δικά μου είναι,στο είχα πει άλλωστε. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον εαυτό μου, και έτσι ότι και να με έβγαζες δεν θα είχε ιδιαίτερη σημασία για μένα. Απλά ήθελα να δω αν δουλευει αυτή η μέθοδος.Μην σκοτίζεσε χωρίς λόγο λοιπόν...

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που διέθεσες για μενα.



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 15:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα Mercury, μην μου κάνεις τσαλιμάκια.
Δεν θα μου βγάλεις εσύ λάθος την Σουμεριακή αριθμολογία...
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ...

Δεν είμια ο θεός για να τα βλέπω όλα σωστά σε μερικά νούμερα. Έπεσα όμως σε κάποια μέσα...
Εγώ σε ευχαριστώ που μου δώσατε την ευκαιρία για να δείξω ότι δεν λέω μπούρδες.
Περιμένω τα νούμερα που υποσχέθηκες - ΜΟΝΟ ομως τα μισά για να μπορούμε να επιβεβαιώσουμε ανεξάρτητα τα αποτελέσματα. Τα νούμερ απου θα μου στείλεις όμως να είναι πάνω από 40 ε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

isNoGood
Νέο Μέλος

Laos
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 03:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους isNoGood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
johnniebegood:
quote:

Αλλά η πλέον εξωφρενική άποψη του ολογραφικού εγκεφαλικού μοντέλου του καθηγητή Pribram είναι εκείνη που προκύπτει ενώνοντας το μοντέλο αυτό με τη θεωρία του Bohm. Αν η πραγματικότητα του κόσμου δεν είναι τίποτε άλλο παρά μια δευτερεύουσα πραγματικότητα και αυτό που υπάρχει δεν είναι τίποτε άλλο παρά μια ολογραφική δύνη συχνοτήτων και αν ακόμη ο εγκέφαλος είναι μόνο ένα ολόγραμμα που επιλέγει μερικές από τις συχνότητες αυτές μετασχηματίζοντάς τις σε αισθητικές αντιλήψεις, τι μένει από την αντικειμενική πραγματικότητα;

Με απλά λόγια δεν μένει τίποτα, η αντικειμενική πραγματικότητα δεν υπάρχει !"


Καλό!

Πως προκύπτει ότι αν ισχύουν τα δύο υποδείγματα, ότι η αντικειμενική πραγματικότητα δεν υπάρχει;

Εννοείς μάλλον ότι δεν υπάρχει per se, δηλαδή ως τέτοια, όχι ότι δεν υπάρχει καθόλου. Γιατί και η ολογραφική θεωρία δέχεται ότι υπάρχει "κάτι", το οποίο στη συνέχεια προβάλλεται από τον εγκέφαλο σε τρεις διαστάσεις. Αυτό το κάτι, σίγουρα δεν είναι αυτό που "βλέπουμε" αλλά ούτως ή άλλως, το γεγονός αυτό είναι παραδεκτό ήδη και χωρίς την ολογραφική θεωρία. Ότι δηλ. υπάρχει "κάτι" το οποίο απεικονίζεται με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο.

Αν εννοείς όμως ότι δεν υπάρχει τίποτα και απλά ο εγκέφαλος παράγει την πραγματικότητα, ως ένα "όνειρο", όπως στο ινδικό παράδειγμα που αναφέρεις, αυτό για πολλούς λόγους δεν μπορεί να ισχύει.

Αλλά, πόσο αλήθεια είναι κάτι τέτοιο (ολογραφικό μοντέλο), φυσικά δεν τεκμηριώνεται. Για μια ακόμα φορά έχουμε ανέξοδες θεωρίες που δεν είναι και καινούργιες συν τοις άλλοις.

Αν ήταν όμως έτσι και ίσχυε η ολογραφική θεωρία, τότε γιατί σε όλα τα άλλα φαινόμενα πλην της διεμπλοκής των φωτονίων απαιτείται κάποιος χρόνος για την επικοινωνία και δεν υπάρχει και εκεί ακαριαία ή σχεδόν ακαριαία επικοινωνία;

Η δεύτερη θεωρία για την ολογραφική απεικόνιση του εγκεφάλου, πάλι ξεκινάει από μια λανθασμένη μάλλον βάση. Υποθέτει ότι δεν υπάρχει ο απαραίτητος χώρος στον εγκέφαλο για την αποθήκευση των πληροφοριών στους νευρώνες και ότι με την ολογραφική μέθοδο μπορούν οι πληροφορίες ενδεχομένως να αποθηκεύονται στις συνάψεις μάλλον και στη συνέχεια ανάλογα με την σχηματογραφία των συνάψεων αποδίδονται οι πληροφορίες.

Εδώ, μπορούμε να παρατηρήσουμε ότι πρώτον, υπάρχει χώρος στο DNA των νευρώνων για την αποθήκευση των πληροφοριών και δεύτερον ότι δεν τεκμηριώνεται μαθηματικά καμμιά άλλη διαδικασία/διεργασία του εγκεφάλου παρά μόνο η απεικόνιση. Κι αυτή όμως αίολη είναι καθώς ούτε κι αυτή αποδεικνύεται.

Στο ουσιώδες ερώτημα, αν πράγματι είναι έτσι, παρότι δηλαδή δεν υπάρχει επαρκής τεκμηρίωση, αν πράγματι ισχύει το ολογραφικό μοντέλο αυτό όσο αφορά την πραγματικότητα δεν μπορεί να αποκλειστεί, αλλά είναι δύσκολο και να αποδειχτεί.

Όσο αφορά τον εγκέφαλο, είναι πολύ χλωμό και σε κάθε περίπτωση όπως προείπα δεν αποδεικνύεται.

Αυτά τα ολίγα,

ath.


Edited by - isNoGood on 30/09/2006 03:55:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 09:52:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγχαρητήρια σε όλους,παιδιά, που γράφετε στο τόπικ αυτό, είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον!
Δυστυχώς δεν έίχα προλάβει να το διαβάσω από τότε που ξεκίνησε, και τώρα προσπαθώ να απορροφήσω τις εξαιρετικές σκέψεις και δεδομένα που γράφετε εδώ..

Φίλε OANNHSEA,θα μπορούσες να μου αναλύσεις μιά ημερομηνία γέννησης με τη μέθοδο σου?

Είναι 09-08-1963, ώρα 09.05 π.μ.
( ΔΕΝ είναι η δικη μου)

Εχω μια ερώτηση για την ανάλυση της μεθόδου:

Παίρνω σαν παραδειγμα την ημ/νια του Τυχερούλη, που έδωσε

13.9.1972, ώρα 8.20,

και την αναλύεις ως 8-1-3-9-2-7
- Αυτό σημαίνει ότι από την ώρα παίρνεις το 8 μόνον, και μετά 13-9
και την χρονιά, που είναι 72, σαν 2-7?

_ διόρθωσε με , αν κάνω λάθος.Ετσι, θα μπορέσουμε και οι υπόλοιποι, να αναλύσουμε και άλλα γνωστά μας άτομα, να δούμε και άλλες πτυχές της προσωπικότητας τους που μας είχαν διαφύγει, η και να επιβεβαιώσουμε ότι η μέθοδος δουλεύει.

- Και μία ερώτηση ακόμα: Είναι δυνατόν να προβλεψει κανείς την ημερομηνία θανάτου απο τη μέθοδο αυτή? ( κάτι τέτοιο διάβασα παραπάνω..)

Ευχαριστώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 14:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Εννοείς μάλλον ότι δεν υπάρχει per se, δηλαδή ως τέτοια, όχι ότι δεν υπάρχει καθόλου. Γιατί και η ολογραφική θεωρία δέχεται ότι υπάρχει "κάτι", το οποίο στη συνέχεια προβάλλεται από τον εγκέφαλο σε τρεις διαστάσεις.



ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΩΣ ΤΕΤΟΙΑ.


quote:

Αυτό το κάτι, σίγουρα δεν είναι αυτό που "βλέπουμε" αλλά ούτως ή άλλως, το γεγονός αυτό είναι παραδεκτό ήδη και χωρίς την ολογραφική θεωρία. Ότι δηλ. υπάρχει "κάτι" το οποίο απεικονίζεται με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο.



ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΗΔΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΟΛΟΓΡΑΦΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ, ΑΛΛΑ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ;

quote:

Αλλά, πόσο αλήθεια είναι κάτι τέτοιο (ολογραφικό μοντέλο), φυσικά δεν τεκμηριώνεται. Για μια ακόμα φορά έχουμε ανέξοδες θεωρίες που δεν είναι και καινούργιες συν τοις άλλοις.



ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΝΕΤΑΙ 100% ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ;

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΕΞΟΔΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΟ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΤΥΠΩΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΚΤΩΛΟΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ.

Η ΕΑΝ ΑΠΟΔΕΙΚΤΟΥΝ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΕΝΟΥΜΕ ΦΥΛΑΚΗ .

quote:

Αν ήταν όμως έτσι και ίσχυε η ολογραφική θεωρία, τότε γιατί σε όλα τα άλλα φαινόμενα πλην της διεμπλοκής των φωτονίων απαιτείται κάποιος χρόνος για την επικοινωνία και δεν υπάρχει και εκεί ακαριαία ή σχεδόν ακαριαία επικοινωνία;



ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ;

quote:

Η δεύτερη θεωρία για την ολογραφική απεικόνιση του εγκεφάλου, πάλι ξεκινάει από μια λανθασμένη μάλλον βάση. Υποθέτει ότι δεν υπάρχει ο απαραίτητος χώρος στον εγκέφαλο για την αποθήκευση των πληροφοριών στους νευρώνες και ότι με την ολογραφική μέθοδο μπορούν οι πληροφορίες ενδεχομένως να αποθηκεύονται στις συνάψεις μάλλον και στη συνέχεια ανάλογα με την σχηματογραφία των συνάψεων αποδίδονται οι πληροφορίες.



ΤΑ ΥΠΟΑΤΟΜΙΚΑ ΣΩΜΑΤΙΑ , ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΟ ΟΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΑΣΤΡΑ, ΤΟΥΣ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ, ΜΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ , ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΗ ΧΩΡΙΣΤΑ ΤΟΥ ΟΛΟΥ ΑΛΛΑ ΟΨΕΙΣ ΤΕΜΑΧΙΩΝ ΜΙΑΣ ΒΑΘΥΤΕΡΗΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΞ ΙΣΟΥ ΟΛΟΓΡΑΦΙΚΗ ΚΑΙ ΑΔΙΑΙΡΕΤΗ .

Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ PRIBRAM ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΝΕΥΡΩΝΕΣ Η ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΩΝ ΝΕΥΡΩΝΩΝ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΣΧΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΩΝ ΝΕΥΡΙΚΩΝ ΕΡΕΘΙΣΜΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΠΕΡΝΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΣΧΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΩΝ ΑΚΤΙΝΩΝ LASER ΠΟΥ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΠΕΡΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΦΙΛΜ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΛΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ.

ΕΠΟΜΕΝΩΣ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΩΣ ΕΝΑ ΟΛΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ PRIBRAM ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΩΣ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΤΟΡΘΩΝΕΙ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΝΑΜΝΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΣΕ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΟ.

Ο ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΙΑΣ ΜΕΣΗΣ ΖΩΗΣ, ΠΟΥ ΙΣΟΔΥΝΑΜΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕ 8 ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑΣ.


ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ ΧΩΡΟΣ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ, ΔΙΝΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΝΟΥΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙ.

quote:

Στο ουσιώδες ερώτημα, αν πράγματι είναι έτσι, παρότι δηλαδή δεν υπάρχει επαρκής τεκμηρίωση, αν πράγματι ισχύει το ολογραφικό μοντέλο αυτό όσο αφορά την πραγματικότητα δεν μπορεί να αποκλειστεί, αλλά είναι δύσκολο και να αποδειχτεί.


ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕΙ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ, ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΜΕ ΤΗ ΓΑΡΙΔΑ, Η ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΟΥ ALAIN ASPECT, ΑΥΤΗ Η ΘΕΩΡΙΑ ΑΠΑΝΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ, ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 20:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MERCURY, sorry.
Μπορείς να μου δώσεις και τον τρόπο που πεθαναν τα άτομα αυτά. Είμαι κατά 99% σίγουρος ότι ο αλγόριθμός θα μπορεί (αν τον βρω) να βρει και το είδος του θανάτου του κάθε ατόμου...

Nausika317, θα αργήσω λίγο γιατί έχω κάποιες δουλειές - προς το τέλος της εβδομάδας. Την ώρα του θάνατου δεν την ξέρω - τον αλγόριθμο οιυ την δίνει προσπαθώ να βρω. Τα υπόλοιπα θα τα γράψω προς το τέλος της εβδομάδας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2006, 13:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΦΙΛΕ OANNHSEA ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΨΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ ΧΑΡΙΣΜΑ !!!!!

ΔΕ ΠΑΡΑΤΑΣ ΤΟ ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΟ KAI ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙΣ ΣΤΟ 090 ΝΑ ΚΟΝΟΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2006, 20:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε OANNHSEA

Πως θα προβλεψεις τον θανατο καποιου αν σε καθε στιγμη της ζωης μας εχουμε δυο επιλογες?
Υποστηριζεις την αποψη οτι υπαρχει πεπρωμενο και οχι ελευθερη
βουληση?

---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2006, 14:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

MERCURY, sorry.
Μπορείς να μου δώσεις και τον τρόπο που πεθαναν τα άτομα αυτά. Είμαι κατά 99% σίγουρος ότι ο αλγόριθμός θα μπορεί (αν τον βρω) να βρει και το είδος του θανάτου του κάθε ατόμου...

Aγαπητέ OANNHSEA θα έχεις τα στοιχεία στο ξεκίνημα της άλλης εβδομάδας.Αυτή τη στιγμή δεν έχω πρόσβαση στον υπολογιστή μου και δεν μπορω να σου δωσω τίποτα.

Έχω πάρα πολλά ακριβέστατα δεδομένα γεννήσεων και θανάτων ατόμων που έχασαν τη ζωή τους συνήθως με βίαιο τρόπο (ατυχήματα και εγκληματικές ενέργειες),μια συγκεκριμένη και καταγεγραμμένη με απολυτη ακρίβεια χρονική στιγμή.Τα περισσότερα στοιχεία προέρχονται απο τις Ηνωμένες Πολιτείες (τα αμερικάνικα νοσοκομεία καταγράφουν τις γεννήσεις με ακρίβεια λεπτου).Εχω πολλα στοιχεία απο θύματα των επιθέσεων της 11ης Σεπτεμβρίου πχ Υπάρχουν επίσης ειδικά βιβλία με πάρα πολλά τέτοια στοιχεία (βασικά εκδόσεις αποκλειστικά για ερευνητές αστρολογίας) που θα μπορούσα να σου συστήσω αν θές να κάνεις κάποια έρευνα σε ακόμα μεγαλύτερο δείγμα.


Θα σου συνιστούσα πάντως να μην είσαι ποτέ κατα "99% σίγουρος".Κράτα και "μια πισινή" που λεμε γιατί οι μεγάλες προσδοκίες φέρνουν συνήθως και μεγάλες απογοητευσεις. Ειλικρινά πάντως θα χαρώ πολύ αν τα καταφέρεις να αποδείξεις έστω και την ύπαρξη κάποιου ελάχιστου συσχετισμού. Λίγη υπομονή μέχρι την άλλη βδομάδα λοιπον.



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
isNoGood
Νέο Μέλος

Laos
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2006, 16:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους isNoGood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Αν ήταν όμως έτσι και ίσχυε η ολογραφική θεωρία, τότε γιατί σε όλα τα άλλα φαινόμενα πλην της διεμπλοκής των φωτονίων απαιτείται κάποιος χρόνος για την επικοινωνία και δεν υπάρχει και εκεί ακαριαία ή σχεδόν ακαριαία επικοινωνία;


ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ;



Που ακριβώς είναι ψευδαίσθηση; Στην επικοινωνία των φωτονίων ή και στο μακρόκοσμο;


quote:

quote:

Η δεύτερη θεωρία για την ολογραφική απεικόνιση του εγκεφάλου, πάλι ξεκινάει από μια λανθασμένη μάλλον βάση. Υποθέτει ότι δεν υπάρχει ο απαραίτητος χώρος στον εγκέφαλο για την αποθήκευση των πληροφοριών στους νευρώνες και ότι με την ολογραφική μέθοδο μπορούν οι πληροφορίες ενδεχομένως να αποθηκεύονται στις συνάψεις μάλλον και στη συνέχεια ανάλογα με την σχηματογραφία των συνάψεων αποδίδονται οι πληροφορίες.



ΤΑ ΥΠΟΑΤΟΜΙΚΑ ΣΩΜΑΤΙΑ , ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΟ ΟΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΑΣΤΡΑ, ΤΟΥΣ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ, ΜΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ , ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΗ ΧΩΡΙΣΤΑ ΤΟΥ ΟΛΟΥ ΑΛΛΑ ΟΨΕΙΣ ΤΕΜΑΧΙΩΝ ΜΙΑΣ ΒΑΘΥΤΕΡΗΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΞ ΙΣΟΥ ΟΛΟΓΡΑΦΙΚΗ ΚΑΙ ΑΔΙΑΙΡΕΤΗ .

Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ PRIBRAM ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΝΕΥΡΩΝΕΣ Η ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΩΝ ΝΕΥΡΩΝΩΝ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΣΧΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΩΝ ΝΕΥΡΙΚΩΝ ΕΡΕΘΙΣΜΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΠΕΡΝΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΣΧΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΩΝ ΑΚΤΙΝΩΝ LASER ΠΟΥ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΠΕΡΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΦΙΛΜ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΛΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ.

ΕΠΟΜΕΝΩΣ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΩΣ ΕΝΑ ΟΛΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ PRIBRAM ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΩΣ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΤΟΡΘΩΝΕΙ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΝΑΜΝΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΣΕ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΟ.

Ο ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΙΑΣ ΜΕΣΗΣ ΖΩΗΣ, ΠΟΥ ΙΣΟΔΥΝΑΜΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕ 8 ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑΣ.


ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ ΧΩΡΟΣ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ, ΔΙΝΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΝΟΥΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙ.


Ας είμαστε προσεκτικότεροι στην ανάγνωση θεωριών. Ένα από τα βασικότερα επιχειρήματα στην ολογραφική θεωρία του εγλεφάλου είναι ότι οι νευρώνες δεν διαθέτουν την αποθηκευτική χωρητικότητα που απαιτείται. Άλλωστε κι εσύ το λες: "ΕΠΟΜΕΝΩΣ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΩΣ ΕΝΑ ΟΛΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ PRIBRAM ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΩΣ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΤΟΡΘΩΝΕΙ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΝΑΜΝΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΣΕ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΟ.".

Εκτός αν δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις...

quote:

quote:

Στο ουσιώδες ερώτημα, αν πράγματι είναι έτσι, παρότι δηλαδή δεν υπάρχει επαρκής τεκμηρίωση, αν πράγματι ισχύει το ολογραφικό μοντέλο αυτό όσο αφορά την πραγματικότητα δεν μπορεί να αποκλειστεί, αλλά είναι δύσκολο και να αποδειχτεί.


ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕΙ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ, ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΜΕ ΤΗ ΓΑΡΙΔΑ, Η ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΟΥ ALAIN ASPECT, ΑΥΤΗ Η ΘΕΩΡΙΑ ΑΠΑΝΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ, ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ.


Όσο για το πείρμα του Aspect είναι αυτό που είπαμε παραπάνω με τα φωτόνια και το χρόνο και το αναλύσαμε... Μην το επαναλαμβάνουμε.

Όσο για την γαρίδα, ας είμαστε σοβαρότεροι.. Θέλω να το ελπίζω τουλάχιστον.

ΥΓ. Μιας και μιλάμε για σοβαρότητα, ελπίζω η συζήτηση να μην παρεκτραπεί/αναλωθεί σε φαιδρότητες περί αστρολογικών προβλέψεων..

ath.

[/quote]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 16:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Edited by - ellovos on 03/10/2006 16:12:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 16:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Που ακριβώς είναι ψευδαίσθηση; Στην επικοινωνία των φωτονίων ή και στο μακρόκοσμο;


ΠΑΝΤΟΥ.

quote:

Εκτός αν δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις...


ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ.

quote:

Όσο για την γαρίδα, ας είμαστε σοβαρότεροι.. Θέλω να το ελπίζω τουλάχιστον.


ΣΟΥ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΤΙΜΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ, ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 17:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΥΓ. Μιας και μιλάμε για σοβαρότητα, ελπίζω η συζήτηση να μην παρεκτραπεί/αναλωθεί σε φαιδρότητες περί αστρολογικών προβλέψεων..

ath.


Aγαπητέ isnoGood αφού σε καλωσορίσω στο φόρουμ θα σου ζητήσω καταρχήν να κρατήσεις για τον εαυτό σου τις προσωπικές σου απόψεις για το τι είναι φαιδρό και τι σοβαρό, και ακόμα περισσότερο θα σου ζητήσω να μην μας κάνεις υποδείξεις για το τι θα πρέπει να συζητάμε και τι όχι.

Υποδείξεις κάνουν οι διαχειριστές και συντονιστές αγαπητέ, και αυτό το σάιτ που θα σου υπενθυμίσω ότι είναι σαιτ εσωτερισμού και αποκρυφισμού και όχι φυσικομαθηματικών,διαθέτει αρκετούς.




"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2006, 09:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνομιλητές σας έγραψα τα βασικά στοιχεία της γραμμικότητας πιο πάνω. ΔΕΝ είμαι για τα 090 για τον απλό λόγο ότι δεν είμαι απατεώνας.
Σας το ξαναγράφω: η θεωρία λέει ότι κινούμαστε πάνω σε γραμμές αριθμών και μόνο όταν συγκρουστούμε με τους αριθμούς των άλλων λογαρίθμων που τρέχουν πεθαίνουμε. Ξέρωντας όμως από πριν το πως εξελίσεται η εξίσωση του κάθε ανθρώπου - κοινωνίας - πλανήτη, μπορούμε και να προβλέψουμε το μέλλον. Όμως καθώς τρέχουν οι εξισώσεις φανερώνουν ότι το μέλλον είναι προυπολογισμένο. Το ξέρω, ούτε και σε μένα μου αρέσει η ιδέα αλλά... Ξέρεις τι λένε οι αριθμοί; Ότι το 2012 περίπου θα συμβεί ένα βαρβάτο γεγονός. Είναι 6 χρόνια ακόμα το ξέρω, αλλά πιστεύω ότι είναι αρκετά για να συνεχίσω να πιστεύω ή όχι στην θεωρία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2006, 16:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

OANNHSEA

Σας το ξαναγράφω: η θεωρία λέει ότι κινούμαστε πάνω σε γραμμές αριθμών και μόνο όταν συγκρουστούμε με τους αριθμούς των άλλων λογαρίθμων που τρέχουν πεθαίνουμε.



οι γραμμες των αριθμων που συγκρουονται μου θυμιζουν την συγχρονικοτητα που εγω "βλεπω", και την παροιμια "οποιου του μελλει να πνιγει, ποτε του δεν πεθαινει"

αν μπορεις να την αναλυεις σε αριθμους, ειναι αξιοθαυμαστο φιλε μου


quote:

Ξέρωντας όμως από πριν το πως εξελίσεται η εξίσωση του κάθε ανθρώπου - κοινωνίας - πλανήτη, μπορούμε και να προβλέψουμε το μέλλον.



θα σου πω γιατι δεν θελω να προβλεπω το μελλον μου: για να ζω το Τωρα μου χωρις αγχος


quote:

Όμως καθώς τρέχουν οι εξισώσεις φανερώνουν ότι το μέλλον είναι προυπολογισμένο.



δεν το δεχομαι, οχι γιατι δεν μ αρεσει η ιδεα, αλλά γιατι η πραγματικοτητα δεν ειναι αυτη που αντιλαμβανομαστε, με οιονδηποτε τροπο

με ελκει η απροσδιοριστια του Χαϊζενμπεργκ


quote:

Ξέρεις τι λένε οι αριθμοί; Ότι το 2012 περίπου θα συμβεί ένα βαρβάτο γεγονός. Είναι 6 χρόνια ακόμα το ξέρω, αλλά πιστεύω ότι είναι αρκετά για να συνεχίσω να πιστεύω ή όχι στην θεωρία...



να πω τι περιμενουμε στα σιγουρα?

το περασμα ενος αστεροειδη (διαμετρου αρκετης για να εξαφανισει το 90% της ζωης στον πλανητη), πολυ κοντα μας

θα ειναι η τελευταια μας ευκαιρια να κινηθουμε γρηγορα ωστε να συλλεξουμε στοιχεια ωστα να προσδιορισουμε με ακριβεια την τροχια του, γιατι στο επομενο περασμα του, μπορει να μας κουτουλησει

αν μεινουμε με αμφιβολιες, τοτε θα μιλαμε στ αληθεια για ενα πιθανο τελος του κοσμου, οπως τον γνωριζουμε


προσωπικα ειμαι αισιοδοξος


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2006, 00:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά τι είναι αυτή η συγχρονικότητα που αναφέρεις κάθε τόσο jonniebegood;

Έχεις κανένα καλό link για το θέμα;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1699219
Maintained by Digital Alchemy