ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Γιατι;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2008, 22:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

@ άθεος

Πολύ ωραία τα 10 ροζέ ανθρωπάκια με τα ανοικτά στοματάκια.

Να στείλω τα δέκα μικρά αραπάκια απο το τραγούδι, να τους κάνουνε παρέα;;;;

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE


τα μπερδεύεις με παπάδες τα ροζ ανθρωπάκιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2008, 22:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Απο πουθενα δε βγαινουν αυτα τα συμπερασματα με τις πληροφοριες που μας δινεις.

Λεω το ιδιο πραμα με αλλα λογια.Ο,τι δηλαδη απο πουθενα δεν βγαινουν αυτα τα συμπερασματα δεδομενου οτι
quote:
για καποιους συγκεκριμενους αθεους μπορει να ισχυει αλλα για αλλους λογους εκτος της αθεϊας

Η αθεία αυτη καθ αυτη δε βγαζει στα συμπερασματα που αναφερεις.


από την στιγμή που συμφωνείς ότι η αθεΐα αυτή κάθε αυτή δεν προάγει σε τέτοια συμπεράσματα τότε είναι λογική η απορία μου από που βγάζει το συμπέρασμα ο κάθε ένας και βαφτίζει ως αρχαιοθρησκους και προδότες τους μη χριστιανούς
quote:

Αναφερω για τα συμπερασματα των χριστιανων:
quote:
Αν δεν εχουν αιτιολογιση ή η αιτιολογιση που δινουν πιστευεις οτι δεν ειναι σωστη δειξε μας τα παραθεματα ωστε να σου πουμε την και εμεις την αποψη μας πανω σε αυτο.

Δεν μπορουμε να κρινουμε κατι που δεν βλεπουμε.


μπορείς να δεις τις απαντήσεις του ψηλού προς εμένα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2008, 22:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ άθεος

Σου αρέσει να τα μπερδεύεις τα αραπάκια ε;;;;

HASTA LA VICTORIA SIEMPREΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2008, 23:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ άθεος

Γράφεις:
"μπορείς να δεις τις απαντήσεις του ψηλού προς εμένα"

Όταν βρίζεις τους παπάδες ότι είναι ομοφυλόφιλοι, τι περιμένεις να σου πει ο Ψηλός, ότι είσαι ένας μετριοπαθής που ψάχνεται;;

Εγώ εάν ήμουνα παπάς και με τέτοιο χαρακτήρα που έχω, καλά κάνω και δεν είμαι, θα σου πρότεινα να έρθεις κι εσύ και όλη η παρεά σου, να δούμε ποιός θα φύγει μετά με τσούξιμο.

HASTA LA VICTORIA SIEMPREΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2008, 23:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
από την στιγμή που συμφωνείς ότι η αθεΐα αυτή κάθε αυτή δεν προάγει σε τέτοια συμπεράσματα τότε είναι λογική η απορία μου από που βγάζει το συμπέρασμα ο κάθε ένας και βαφτίζει ως αρχαιοθρησκους και προδότες τους μη χριστιανούς

Πού ακριβως καποιος χριστιανος χρησιμοποιει ως επιχειρημα την αθεία για να δοσει σε καποιον τους χαρακτηρισμους που αναφερεις?Γιατι εμενα δεν εχει υπο πεσει στην αντιληψη μου κατι τετοιο... θελεις να μας βαλεις καποιο παραθεμα να κατατοπιστουμε..??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 15:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
από την στιγμή που συμφωνείς ότι η αθεΐα αυτή κάθε αυτή δεν προάγει σε τέτοια συμπεράσματα τότε είναι λογική η απορία μου από που βγάζει το συμπέρασμα ο κάθε ένας και βαφτίζει ως αρχαιοθρησκους και προδότες τους μη χριστιανούς

Πού ακριβως καποιος χριστιανος χρησιμοποιει ως επιχειρημα την αθεία για να δοσει σε καποιον τους χαρακτηρισμους που αναφερεις?Γιατι εμενα δεν εχει υπο πεσει στην αντιληψη μου κατι τετοιο... θελεις να μας βαλεις καποιο παραθεμα να κατατοπιστουμε..??

ας δουμε την πρωτη απαντηση του ψηλου

ειναι η δευτερη στο θεμα η πρωτη ηταν της μαιμουδιτσας


quote:
quote:αθεος
είμαι κάποιες μέρες στο εσωτερικά και .......


Έχεις κάποιες μέρες στο Εσωτέρικα και με το καλημέρα, άρχισες να τα χώνεις στους Χριστιανούς και το Χριστιανισμό γενικότερα.

Όλα τα σχόλιά σου, αρνητικά σχεδόν όλα, αφορούσαν το Χριστιανισμό. Να είναι τυχαίο;

Δεν είπες τίποτα και δεν βρίσκεις τίποτα στην ειδωλολατρία!!
Να είναι τυχαίο άραγε από έναν «άθεο»;

Για όλα φταίει ο Χριστιανισμός και οι Χριστιανοί. Δεν βλέπεις κανένα μεμπτό κατά την αρχαιότητα και όλα ήταν μέλι γάλα. Ούτε πόλεμοι, ούτε βία, ούτε δουλεία, ούτε ανισότητα, ούτε μισογυνισμός, ούτε ..... τίποτα από όλα αυτά δεν συνέβησαν!!!

Και αν η ιστορία έχει καταγράψει τα παραπάνω, αυτό οφείλεται, κατ’ εσένα, σε κάτι «πωρωμένους εβραιοχριστιανούς» που έγραψαν την ιστορία όπως ήθελαν αυτοί, έτσι δεν είναι;;

Τόσα σου παρουσίασα στις μεταξύ μας συζητήσεις αλλά τα αρνείσαι όλα και μη έχοντας τι να αντιπαραθέσεις, το γυρνούσες στο «πόσο κακό έχει κάνει Χριστιανισμός».

Θεωρείς εσύ και αξιώνεις να το ασπαστούν και οι άλλοι πως Έλληνας = ειδωλολάτρης ή, όπως ίσως θα σου άρεσε, δωδεκαθεϊστής ή αρχαιόθρησκος και οποιοσδήποτε «ιουδαιοχριστιανός» είναι εχθρός της Ελλάδας και του πολιτισμού της. Αν κάνω λάθος να μου το πεις.

Σου έχουν ακυρώσει το δικαίωμα να σκέφτεσαι ελεύθερα και σου φύτεψαν στο κεφάλι πως για να είσαι Έλληνας θα πρέπει να είσαι ειδωλοάτρης και όχι, σε καμία περίπτωση, Χριστιανός. Μόνο οι ειδωλολάτρες έχουν την αποκλειστικότητα στο copy right Έλληνας!!

Άιντε εμείς οι «κακοί Χριστιανοί» είμαστε «πληρωμένοι», «φανατισμένοι» «δεξιοί ή φασίστες», όπως υπαινίσσεται η Μαϊμουδίτσα,, ..... και ότι άλλο θες εσύ.
Εσύ τι είσαι; Γιατί τόση επιμονή και καημό;
Ποιον και τι εξυπηρετείς;
Έτσι για την πλάκα επιμένεις; Μήπως κινείσαι από «αγαθούς σκοπούς» και την έχεις δει ιεραπόστολος που εκτελεί αγαθό έργο; (Βέβαια όχι μόνο εσύ αλλά και όλοι οι άλλοι που είναι ταγμένοι στον ίδιο σκοπό).
Αφού βλέπεις πως είμαστε «φανατικοί» γιατί τόση επιμονή να μας «αφυπνίσεις»;
Θες να μας «ξεστραβώσεις»; Σου το ζήτησε κανείς; Σε όρισε κανείς μέγα ινστρούκτορα (βλέπεις Μαϊμουδίτσα πως ξέρω να χρησιμοποιώ και όρους του άλλου χώρου;);

Δεν θέλω να σου κάνω επίθεση, αλλά τα ζητά ο ....... σου.
Κάνε σωστό παιχνίδι και θα δεις πως κανείς δεν θα σε καταχωρήσει στους «προδότες» της χώρας».

Οι αγωνιστές του 1821 ήταν ΟΛΟΙ τους Χριστιανοί. Δεν καταλαβαίνεις πως τους προσβάλλεις όταν προσπαθείς να απαξιώσεις την Πίστη τους;

Λες να ήταν τόσο χαζοί που ήταν Χριστιανοί, ενώ εσύ είσαι αυτός που ανέβλεψε και δεν την «πάτησε»;;;

Τι κάνεις και πώς νιώθεις όταν ακούς να τους αποκαλούν, υποτιμητικά, «εβραιοχριστιανούς» ή «ιουδαιοχριστιανούς»; Μήπως τους έχεις αποκαλέσει και εσύ ο ίδιος έτσι;
Δεν προσβάλλεσαι; Δεν νιώθεις ότι τους προσβάλλεις;

Αν άκουγες από κάποιους «Έλληνες» να καταφέρονται με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς κατά των αρχαίων μας και ανέπτυσσαν, με περίσσια επιμονή, μια επιχειρηματολογία που θα στόχευε στο να αποκόψει μια περίοδο των αρχαίων χρόνων αυτού του τόπου, την οποία θα θεωρούσαν πως δεν ανήκει στους Έλληνες, πώς θα αντιδρούσες;
Δεν θα αντιδρούσες; Πώς θα χαρακτήριζες αυτούς τους κάποιους;;;
Σε παρακαλώ να μου απαντήσεις σε αυτό!!!! Και η Μαϊμουδίτσα μπορεί να απαντήσει αν θέλει.


quote:
@ άθεος

Γράφεις:
"μπορείς να δεις τις απαντήσεις του ψηλού προς εμένα"

Όταν βρίζεις τους παπάδες ότι είναι ομοφυλόφιλοι, τι περιμένεις να σου πει ο Ψηλός, ότι είσαι ένας μετριοπαθής που ψάχνεται;;

Εγώ εάν ήμουνα παπάς και με τέτοιο χαρακτήρα που έχω, καλά κάνω και δεν είμαι, θα σου πρότεινα να έρθεις κι εσύ και όλη η παρεά σου, να δούμε ποιός θα φύγει μετά με τσούξιμο.



βλέπω ότι έχεις ένα πάθος για τον ομοφυλοφιλικό έρωτα θα πρέπει να το κοιτάξειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 16:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ άθεος

Γράφεις:
"βλέπω ότι έχεις ένα πάθος για τον ομοφυλοφιλικό έρωτα θα πρέπει να το κοιτάξεις"

Το ΑΝ ΕΙΜΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ παθιασμένος με τους πισινούς χωρίς να κοιτάω τι χάσκει ή τι κρέμεται δυο δάκτυλα πιο κάτω, δε σε αφορά. Το ΑΝ βγαίνεις δημόσια και βρίζεις τη θρησκεία μου, αναμασώντας κατηγορίες που δεν τις καταλαβαίνεις, με αφορά.

Περιμένω να πάρεις θέση σε αυτό που κατέβασες στο άλλο θέμα.

Τι γίνεται;;

Εκτός απο τις εκδρομούλες στην Αμοργό, μήπως δεν πληρώνει ο μπαμπάκας και τα ιδιαίτερα στα αρχαία;;;;

Δεν νομίζω...

HASTA LA VICTORIA SIEMPREΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 16:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ας δουμε την πρωτη απαντηση του ψηλου

Εχει αιτιολογιση.

Οταν πολεμας με τοσο στομφο τον χριστιανισμο και το κανεις αυτο υποσηριζοντας αλλες ιδεολογιες-ιδεες λογικο ειναι να θεωρησει καποιος οτι ενστερνιζεσαι αυτες τις ιδεες-ιδεολογιες.Εσυ τους δινεις αυτο το δικαιωμα.Απο εκει και περα εγω δεν ειμαι ο σωστος ανθρωπος να κρινω δεδομενου οτι εδω περα τσακωνεστε κ για συζητησεις απο αλλα θεματα τις οποιες δεν γνωριζω και στις οποιες ελπιζω να μη χρειαστει να παρω μεροςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 16:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαμουήλ, θεωρώ ότι κάπου χάνεις τον έλεγχο του εαυτού σου με τοποθετήσεις του τύπου:

Εγώ εάν ήμουνα παπάς και με τέτοιο χαρακτήρα που έχω, καλά κάνω και δεν είμαι, θα σου πρότεινα να έρθεις κι εσύ και όλη η παρεά σου, να δούμε ποιός θα φύγει μετά με τσούξιμο.

Εδώ γίνεται μια συζήτηση που αν αρχίσουμε όλοι να λέμε εξυπνάδες, σίγουρα θα ξεστρατήσει, άλλωστε πιθανόν μετά να μετανοιώνουμε για κάποια σχόλιά μας, που προκαλούν απάντηση και μετά ανταπάντηση και πάει λέγοντας.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 17:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ας δουμε την πρωτη απαντηση του ψηλου

Εχει αιτιολογιση.

Οταν πολεμας με τοσο στομφο τον χριστιανισμο και το κανεις αυτο υποσηριζοντας αλλες ιδεολογιες-ιδεες λογικο ειναι να θεωρησει καποιος οτι ενστερνιζεσαι αυτες τις ιδεες-ιδεολογιες.Εσυ τους δινεις αυτο το δικαιωμα.Απο εκει και περα εγω δεν ειμαι ο σωστος ανθρωπος να κρινω δεδομενου οτι εδω περα τσακωνεστε κ για συζητησεις απο αλλα θεματα τις οποιες δεν γνωριζω και στις οποιες ελπιζω να μη χρειαστει να παρω μερος


η μόνη τοποθέτηση μου ήταν το αρχικό μήνυμα μου το οποίο ήταν αυτό

quote:
είμαι κάποιες μέρες στο εσωτερικά και έχω διαπιστώσει ότι αρκετά άτομα από όσους δηλώνουν χριστιανοί έχουν μια τάση να τοποθετούν τους ανθρώπους που έχουν άλλη άποψη για διάφορα θέματα στους αρχαιόθρησκους
και στους προδότες της ελλάδας

ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως βγαίνει το συμπέρασμα ότι όσοι δεν ασπάζονται τον ορθόδοξο χριστιανισμό ότι πρέπει να είναι

1)αρχαιόθρησκοι
2)προδότες της ελλάδας

από που και ως που ο μη χριστιανός είναι προδότης της χώρας του;
και από που και ως που ο μη χριστιανός είναι αναγκαστικά αρχαιόθρησκος;


σε αυτή την τοποθέτηση μου ο ψηλός έδωσε το μήνυμα που παρέθεσα
όλα αυτά που λες είναι δικαιολογίες
για να γυρίσουμε στο θέμα εσύ μπορείς να απαντήσεις στα ερωτήματα μου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 17:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το ΑΝ ΕΙΜΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ παθιασμένος με τους πισινούς χωρίς να κοιτάω τι χάσκει ή τι κρέμεται δυο δάκτυλα πιο κάτω, δε σε αφορά. Το ΑΝ βγαίνεις δημόσια και βρίζεις τη θρησκεία μου, αναμασώντας κατηγορίες που δεν τις καταλαβαίνεις, με αφορά.

Περιμένω να πάρεις θέση σε αυτό που κατέβασες στο άλλο θέμα.

Τι γίνεται;;

Εκτός απο τις εκδρομούλες στην Αμοργό, μήπως δεν πληρώνει ο μπαμπάκας και τα ιδιαίτερα στα αρχαία;;;;

Δεν νομίζω...


μικρό χριστιανόπουλο εδώ δεν θα καταφέρεις να μπερδέψεις τα θέματα μεταξύ τους

ούτε βεβαίως σου επιτρέπω να αναρωτηθείς τι κάνει ή όχι ο πατέρας μου άπλα θα σε πληροφορήσω ότι εγώ από τα 15 μου συντηρώ τον εαυτό μου μόνος μου
τώρα εσύ αν περιμένεις ακόμη από τον μπαμπά και την μαμά σου να σε ταΐσουν είναι δικαίωμα σου όπως δικαίωμα σου είναι να κάνεις το τρενάκι με διάφορους άλλους άλλα αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι περιμένουν να τους ταΐσουν οι γονείς τους

όσο αφορά το άλλο θέμα οι τοποθετήσεις των άλλων μελών με έχουν καλύψει

στο θέμα μπορείς να απαντήσεις ή είσαι απασχολημένος προσπαθώντας να διαβαλεις το θέμα με μπούρδες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 18:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ γιάπετ

Γράφεις:
"Σαμουήλ, θεωρώ ότι κάπου χάνεις τον έλεγχο του εαυτού σου με τοποθετήσεις του τύπου"

Έρχεται κάποιος μασκαρεμένος με αχρωμία σε ένα χώρο συζήτησης, που γνωρίζει, ότι υπάρχει έντονη κουβέντα ανάμεσα σε δύο τρεις ή και περισσότερες απόψεις, κοσμοθεωρίες ή ιδεολογίες και ξαφνικά λέει:

Μα γιατί μαλώνετε εσείς οι κόκκινοι κι εσείς οι φανατικοί, πωρωμένοι, αμόρφωτοι και ομοφυλόφιλοι κίτρινοι;;;;

Μα γιατί μαλώνετε;; κοιτάξτε εμένα ποσο ψύχραιμος είμαι...

Τι του λές μετά;;;;

Εσύ το θεωρείς ανδρείο αυτό που κάνει;;;;

Η μήπως θεωρείς ανδρείο το ότι κατέβασε ένα ολόκληρο κείμενο για να κατηγορήσει τον Χριστιανισμό, στο οποίο εσύ και άλλοι πήρανε θέση και αυτός ο ίδιος κάνει την πάπια.

Να τέτοια κάνει, και με κάνει να του πω:

@ άθεος

Γράφεις:
"μικρό χριστιανόπουλο εδώ δεν θα καταφέρεις να μπερδέψεις τα θέματα μεταξύ τους"

Βλέπω έχεις αδυναμία να βάζεις στο στόμα σου κάποιες καταλήξεις...

HASTA LA VICTORIA SIEMPREΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 19:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
από την στιγμή που συμφωνείς ότι η αθεΐα αυτή κάθε αυτή δεν προάγει σε τέτοια συμπεράσματα τότε είναι λογική η απορία μου από που βγάζει το συμπέρασμα ο κάθε ένας και βαφτίζει ως αρχαιοθρησκους και προδότες τους μη χριστιανούς

Πού ακριβως καποιος χριστιανος χρησιμοποιει ως επιχειρημα την αθεία για να δοσει σε καποιον τους χαρακτηρισμους που αναφερεις?Γιατι εμενα δεν εχει υπο πεσει στην αντιληψη μου κατι τετοιο... θελεις να μας βαλεις καποιο παραθεμα να κατατοπιστουμε..??

ας δουμε την πρωτη απαντηση του ψηλου

ειναι η δευτερη στο θεμα η πρωτη ηταν της μαιμουδιτσας


quote:
quote:αθεος
είμαι κάποιες μέρες στο εσωτερικά και .......


Έχεις κάποιες μέρες στο Εσωτέρικα και με το καλημέρα, άρχισες να τα χώνεις στους Χριστιανούς και το Χριστιανισμό γενικότερα.

Όλα τα σχόλιά σου, αρνητικά σχεδόν όλα, αφορούσαν το Χριστιανισμό. Να είναι τυχαίο;

Δεν είπες τίποτα και δεν βρίσκεις τίποτα στην ειδωλολατρία!!
Να είναι τυχαίο άραγε από έναν «άθεο»;

Για όλα φταίει ο Χριστιανισμός και οι Χριστιανοί. Δεν βλέπεις κανένα μεμπτό κατά την αρχαιότητα και όλα ήταν μέλι γάλα. Ούτε πόλεμοι, ούτε βία, ούτε δουλεία, ούτε ανισότητα, ούτε μισογυνισμός, ούτε ..... τίποτα από όλα αυτά δεν συνέβησαν!!!

Και αν η ιστορία έχει καταγράψει τα παραπάνω, αυτό οφείλεται, κατ’ εσένα, σε κάτι «πωρωμένους εβραιοχριστιανούς» που έγραψαν την ιστορία όπως ήθελαν αυτοί, έτσι δεν είναι;;

Τόσα σου παρουσίασα στις μεταξύ μας συζητήσεις αλλά τα αρνείσαι όλα και μη έχοντας τι να αντιπαραθέσεις, το γυρνούσες στο «πόσο κακό έχει κάνει Χριστιανισμός».

Θεωρείς εσύ και αξιώνεις να το ασπαστούν και οι άλλοι πως Έλληνας = ειδωλολάτρης ή, όπως ίσως θα σου άρεσε, δωδεκαθεϊστής ή αρχαιόθρησκος και οποιοσδήποτε «ιουδαιοχριστιανός» είναι εχθρός της Ελλάδας και του πολιτισμού της. Αν κάνω λάθος να μου το πεις.

Σου έχουν ακυρώσει το δικαίωμα να σκέφτεσαι ελεύθερα και σου φύτεψαν στο κεφάλι πως για να είσαι Έλληνας θα πρέπει να είσαι ειδωλοάτρης και όχι, σε καμία περίπτωση, Χριστιανός. Μόνο οι ειδωλολάτρες έχουν την αποκλειστικότητα στο copy right Έλληνας!!

Άιντε εμείς οι «κακοί Χριστιανοί» είμαστε «πληρωμένοι», «φανατισμένοι» «δεξιοί ή φασίστες», όπως υπαινίσσεται η Μαϊμουδίτσα,, ..... και ότι άλλο θες εσύ.
Εσύ τι είσαι; Γιατί τόση επιμονή και καημό;
Ποιον και τι εξυπηρετείς;
Έτσι για την πλάκα επιμένεις; Μήπως κινείσαι από «αγαθούς σκοπούς» και την έχεις δει ιεραπόστολος που εκτελεί αγαθό έργο; (Βέβαια όχι μόνο εσύ αλλά και όλοι οι άλλοι που είναι ταγμένοι στον ίδιο σκοπό).
Αφού βλέπεις πως είμαστε «φανατικοί» γιατί τόση επιμονή να μας «αφυπνίσεις»;
Θες να μας «ξεστραβώσεις»; Σου το ζήτησε κανείς; Σε όρισε κανείς μέγα ινστρούκτορα (βλέπεις Μαϊμουδίτσα πως ξέρω να χρησιμοποιώ και όρους του άλλου χώρου;);

Δεν θέλω να σου κάνω επίθεση, αλλά τα ζητά ο ....... σου.
Κάνε σωστό παιχνίδι και θα δεις πως κανείς δεν θα σε καταχωρήσει στους «προδότες» της χώρας».

Οι αγωνιστές του 1821 ήταν ΟΛΟΙ τους Χριστιανοί. Δεν καταλαβαίνεις πως τους προσβάλλεις όταν προσπαθείς να απαξιώσεις την Πίστη τους;

Λες να ήταν τόσο χαζοί που ήταν Χριστιανοί, ενώ εσύ είσαι αυτός που ανέβλεψε και δεν την «πάτησε»;;;

Τι κάνεις και πώς νιώθεις όταν ακούς να τους αποκαλούν, υποτιμητικά, «εβραιοχριστιανούς» ή «ιουδαιοχριστιανούς»; Μήπως τους έχεις αποκαλέσει και εσύ ο ίδιος έτσι;
Δεν προσβάλλεσαι; Δεν νιώθεις ότι τους προσβάλλεις;

Αν άκουγες από κάποιους «Έλληνες» να καταφέρονται με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς κατά των αρχαίων μας και ανέπτυσσαν, με περίσσια επιμονή, μια επιχειρηματολογία που θα στόχευε στο να αποκόψει μια περίοδο των αρχαίων χρόνων αυτού του τόπου, την οποία θα θεωρούσαν πως δεν ανήκει στους Έλληνες, πώς θα αντιδρούσες;
Δεν θα αντιδρούσες; Πώς θα χαρακτήριζες αυτούς τους κάποιους;;;
Σε παρακαλώ να μου απαντήσεις σε αυτό!!!! Και η Μαϊμουδίτσα μπορεί να απαντήσει αν θέλει.


quote:
@ άθεος

Γράφεις:
"μπορείς να δεις τις απαντήσεις του ψηλού προς εμένα"

Όταν βρίζεις τους παπάδες ότι είναι ομοφυλόφιλοι, τι περιμένεις να σου πει ο Ψηλός, ότι είσαι ένας μετριοπαθής που ψάχνεται;;

Εγώ εάν ήμουνα παπάς και με τέτοιο χαρακτήρα που έχω, καλά κάνω και δεν είμαι, θα σου πρότεινα να έρθεις κι εσύ και όλη η παρεά σου, να δούμε ποιός θα φύγει μετά με τσούξιμο.



βλέπω ότι έχεις ένα πάθος για τον ομοφυλοφιλικό έρωτα θα πρέπει να το κοιτάξεις


Το μήνυμά μου απευθυνόταν αποκλειστικά σε σένα και στο ότι άνοιξες ακόμη ένα θέμα, μεταξύ των πολλών άλλων, για να την πεις στους Χριστιανούς. Ή μήπως κάνω λάθος;

Άλλο σε ρωτά ο Τζέκυλ, άλλο του απαντάς εσύ.

Προσπάθησα να σε φέρω στη θέση όσων ακούν συνεχώς την ίδια καραμέλα, αυτή που και εσύ αναμασάς, αλλά δεν ιδρώνει το αυτί σου.

Τα αυθαίρετα συμπεράσματα του αρχικού σου μηνύματος δεν τα ασπάζομαι διότι είναι προσωπικά και τελείως ανυπόστατα. Για το λόγο αυτό, σου είπα πως δεν υπήρχε ανάγκη να ανοίξεις ακόμη ένα θέμα. Θα μπορούσες να συνεχίσεις, όπως και το έκανες με το καλημέρα, να ανταλλάσεις φιλοφρονήσεις με τους άλλους .... "άθεους" στα ήδη υπάρχοντα θέματα.

Ήδη το ότι συμμετείχα με τόσα μηνύματα στο θέμα που άνοιξες, είναι αρκετό. Το έκανα γιατί με προκάλεσαν. Βέβαια, αυτοί που με προκάλεσαν πρώτοι, έσπευσες να τους δικαιολογήσεις. Πάλι ο κακό εγώ β
Και εσύ όμως, δεν ανέφερες από την αρχή ότι αυτά που έθεσες προς συζήτηση αποτελούν κανόνα και αξίωμα για τους συνομιλητές.

Την άλλη φορά που θα ανοίξεις παρόμοιο θέμα να το ορίσεις από την αρχή για να ξέρουμε να μην σας ενοχλούμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 20:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ψηλέ προσπαθείς να κρυφτείς πίσω από το δάχτυλο σου

το μόνο άτομο που είχε απαντήσει ήταν η μαϊμουδίτσα και μπήκες εσύ και άρχισες τις ασυναρτησίες

για πες μου επί προσωπικού και όχι γενικού
από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι δωδεκαθεϊστής και μου λες να κάνω θυσίες στον δια;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 23:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαμουήλ, πέρα απ' το ανδρείο υπάρχει και το συνετό που ορίζει ότι μια ενέργεια που δεν την θεωρούμε σωστή, την κρίνουμε, την κατακρίνουμε, κάνουμε υποδείξεις πάνω της, αλλά δεν κατεβάζουμε την επιχειρηματολογία μας, σε επίπεδα... τσουξίματος!!

Όποιος διαβάζει τους διαλόγους δεν βγάζει μόνο συμπεράσματα, αξιολογεί και τους λαμβάνοντες μέρος σ' αυτούς.

Άλλωστε ο καθένας μας, έχει ευθύνη γι' αυτά που γράφει, όχι γι' αυτά που διαβάζει...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 23:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
samuel1974 Eγώ εάν ήμουνα παπάς και με τέτοιο χαρακτήρα που έχω, καλά κάνω και δεν είμαι, θα σου πρότεινα να έρθεις κι εσύ και όλη η παρεά σου, να δούμε ποιός θα φύγει μετά με τσούξιμο.

Ευτυχώς που μας το επεσήμανες μεγάλε ερωτύλε για να πάρουμε τα μέτρα μας και να φορέσουμε τσίγκινα σώβρακα όταν συναντηθούμε .
Πάντως τον δικό σου επίπεδο και χαρακτήρα φαίνεται ότι είχαν οι παπάδες στην Αμερική που βίαζαν τα παιδάκια .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 00:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ Sesostris, γιάπετ

Καλά που ήρθανε οι κίνσορες της παρεάς μας σε κηδεμονικό ρόλο, να μου επισημάνουνε το ότι ρίχνω σε χαμηλό επίπεδο την κουβέντα, επειδή μίλησα για το τσούξιμο.

Το παλουκάρι που φοβηθήκατε ότι θα το βιάσω, έβγαλε, σαν απάντηση πάπιας Πεκίνου, δέκα ροζ ανθρωπάκια με βγαλμένες τις γλώσσες, και όταν του είπα αστειευόμενος, να στείλω τα δέκα μικρά αραπάκια απο το παιδικό τραγούδι να τους κάνουνε παρέα, μου απάντησε ότι θα πέρασα τα ανθρωπάκια για παπάδες....

Το να βρίζει ένας νεογνός της αρχαιολατρείας τους ιερείς του Θεού με τα πιο εκλεκτά επίθετα του ιδιώματος της οδού φυλής είναι το τέστ καταλληλότητας για πρόσβαση στα "ουρανομήκη" ύψη του αρχαίου "πνεύματος";;;;

Φοβηθήκατε μήπως και μολύνω την αθωώτητα των παιδικών του αυτιών, όταν ξέρει να λέει ότι είναι προβοκάτορες και ψευδοκατήγοροι όλοι οι Χριστιανοί, με το που ανοίγει καινούργιο θέμα;;;;

HASTA LA VICTORIA SIEMPREΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 01:05:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαμουήλ, μπορεί να διαφωνούμε στην ερμηνεία διαφόρων πραγμάτων, αλλά είναι αδύνατο να διαφωνήσουμε στο φέρεσθαι του καθενός.
Απλά, εκφράζεται η άποψη του καθενός μας σε σχέση μα το κοινά αποδεκτό, το οποίο αν προσκρούει στην υποκειμενική θεώρηση κάποιου, είναι δικαίωμά του και ουδείς έχει δικαίωμε υποδείξεων.

Όμως προσπάθησα να πω, ότι όποιος βρίζει στο φορουμ, σίγουρα υποδαυλίζει ο ίδιος την αξιοπιστία του, όταν όμως απαντάει σε ύβρεις με τον ίδιο τρόπο, απλά τους δίνει υπόσταση και τις δικαιολογεί.

Θεώρησε ότι το προηγούμενο μήνυμα δεν το έγραψα ποτέ.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 15:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικά samuel1974 έχεις σοβαρό πρόβλημα
το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην γράφεις κάνεις ρεζίλι τους χριστιανούς

Υ.Γ. τα ανθρωπάκια δεν έχουν την γλώσσα έξω και η τοποθέτηση τους δηλώνει σοκ για το χρώμα τους τα παράπονα σου να τα απευθύνεις στους διαχειριστές του φόρουμ

Υ.Γ.2 και σταμάτα την γκρίνια καταντάς κουραστικός

ερώτηση θα μπορούσες να πεις από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι δωδεκαθεϊστής;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 16:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αθεος
ψηλέ προσπαθείς να κρυφτείς πίσω από το δάχτυλο σου

Κάνεις μεγάλο λάθος. Όσο καιρό είμαι εδώ μέσα, από την πρώτη στιγμή είπα το ποιος είμαι (βέβαια όχι το πραγματικό μου όνομα) και το τι πιστεύω. Δεν δήλωσα κάτι ενώ υποστηρίζω κάτι άλλο, όπως κάνουν κάτι "άθεοι" σαν και του λόγου σου.

quote:
αθεος
το μόνο άτομο που είχε απαντήσει ήταν η μαϊμουδίτσα και μπήκες εσύ και άρχισες τις ασυναρτησίες

Ίσως γιατί η απάντησή της σου χάιδεψε τα αυτάκια.

quote:
αθεος
για πες μου επί προσωπικού και όχι γενικού
από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι δωδεκαθεϊστής και μου λες να κάνω θυσίες στον δια;;

Κοίτα, για να πω την αλήθεια δεν είμαι 100% σίγουρος ότι είσαι δωδεκαθεϊστής. Το σίγουρο είναι πως άθεος δεν είσαι. Επίσης, το σίγουρο είναι πως είσαι χριστιανομάχος.

Από τα λόγια σου και από το γεγονός πως δικαιολογείς ή και αποφεύγεις με πολύ προσοχή να σχολιάσεις κάποια δρώμενα των ειδωλολατρών, οδηγούν όποιον σε διαβάζει να θεωρεί πως ανήκεις και εσύ σε αυτό το χώρο.

Επαναλαμβάνω πως άθεος δεν είσαι σε καμιά περίπτωση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 16:49:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ άθεος

Το να σε αποκαλέσω εγώ εσένα ομοφυλόφιλο, και να σου κάνω παράλληλα και πρόταση να γίνεις η μνηστή μου, είναι κάτι διαφορετικό απο το να αποκαλέσω τους εκπροσώπους του ότι πιο ιερό έχεις ανώμαλους.

Γιατί στο κάτω της γραφής, μόνο ένας που καταπιέζει μέσα του την αδυναμία του στους μπετατζήδες, τσαντίζεται όταν του λες, ότι λαδώνει την μπάμια. Ένας στρεϊτ σου λέει "άσε φίλε, δε γουστάρω" κι ένας γκεϊ σου στέλνει το νούμερο του. Εάν εσύ τώρα δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου και γυρνάς και μου βρίζεις χριστοπαναγίες, επειδή σου ζητάω, έστω και με έναν όχι και τόσο συμβατικό τρόπο, να πάρεις θέση σε κάτι που παρέθεσες, τότε σκέψου, ποιός απο τους δυό μας έχει πραγματικά πρόβλημα. Και σκέψου εάν ο τρόπος που διάλεξες για να διασκεδάσεις, ανοίγωντας ένα ερώτημα με προβοκατόρικη υφή είναι ο καλύτερος.

Ερωτήσεις όλοι έχουμε και όλοι θέλουμε να κουβετιάζονται, αλλά εάν σε συναντήσει κάποιος στο δρόμο και σε ρωτήσει: "Γιατί η μητέρα σου.... ;;" θα το θεωρούσες ένα τέτοιο θέμα συζητήσιμο;;;

...Έτσι κάνεις και εσύ τώρα. Δεν αναρωτειέσαι προβληματιζόμενος, αλλά προβοκάρεις αναρωτόμενος.


HASTA LA VICTORIA SIEMPREΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 17:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

@ άθεος

Το να σε αποκαλέσω εγώ εσένα ομοφυλόφιλο, και να σου κάνω παράλληλα και πρόταση να γίνεις η μνηστή μου, είναι κάτι διαφορετικό απο το να αποκαλέσω τους εκπροσώπους του ότι πιο ιερό έχεις ανώμαλους.

Γιατί στο κάτω της γραφής, μόνο ένας που καταπιέζει μέσα του την αδυναμία του στους μπετατζήδες, τσαντίζεται όταν του λες, ότι λαδώνει την μπάμια. Ένας στρεϊτ σου λέει "άσε φίλε, δε γουστάρω" κι ένας γκεϊ σου στέλνει το νούμερο του. Εάν εσύ τώρα δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου και γυρνάς και μου βρίζεις χριστοπαναγίες, επειδή σου ζητάω, έστω και με έναν όχι και τόσο συμβατικό τρόπο, να πάρεις θέση σε κάτι που παρέθεσες, τότε σκέψου, ποιός απο τους δυό μας έχει πραγματικά πρόβλημα. Και σκέψου εάν ο τρόπος που διάλεξες για να διασκεδάσεις, ανοίγωντας ένα ερώτημα με προβοκατόρικη υφή είναι ο καλύτερος.

Ερωτήσεις όλοι έχουμε και όλοι θέλουμε να κουβετιάζονται, αλλά εάν σε συναντήσει κάποιος στο δρόμο και σε ρωτήσει: "Γιατί η μητέρα σου.... ;;" θα το θεωρούσες ένα τέτοιο θέμα συζητήσιμο;;;

...Έτσι κάνεις και εσύ τώρα. Δεν αναρωτειέσαι προβληματιζόμενος, αλλά προβοκάρεις αναρωτόμενος.


HASTA LA VICTORIA SIEMPRE



προσπαθώ να καταλάβω τι θες να πεις αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα
σε απλά ελληνικά χωρίς πούστηδες και λοιπές προσπάθειες χρωματισμού θα ήταν ότι καλύτερο


quote:
Κάνεις μεγάλο λάθος. Όσο καιρό είμαι εδώ μέσα, από την πρώτη στιγμή είπα το ποιος είμαι (βέβαια όχι το πραγματικό μου όνομα) και το τι πιστεύω. Δεν δήλωσα κάτι ενώ υποστηρίζω κάτι άλλο, όπως κάνουν κάτι "άθεοι" σαν και του λόγου σου.

η απάντηση μου ήταν για συγκεκριμένη σου απάντηση
μην προσπαθείς να διαστρεβλώσεις τα λεγόμενα μου

quote:
Ίσως γιατί η απάντησή της σου χάιδεψε τα αυτάκια.

αυθαίρετο συμπέρασμα αλλά τυπικό από άτομα σαν και του λόγου σου που βαφτίζουν τους πάντες ως χριστιανομάχους δωδεκαθεϊστές

quote:
Κοίτα, για να πω την αλήθεια δεν είμαι 100% σίγουρος ότι είσαι δωδεκαθεϊστής. Το σίγουρο είναι πως άθεος δεν είσαι. Επίσης, το σίγουρο είναι πως είσαι χριστιανομάχος.

Από τα λόγια σου και από το γεγονός πως δικαιολογείς ή και αποφεύγεις με πολύ προσοχή να σχολιάσεις κάποια δρώμενα των ειδωλολατρών, οδηγούν όποιον σε διαβάζει να θεωρεί πως ανήκεις και εσύ σε αυτό το χώρο.

Επαναλαμβάνω πως άθεος δεν είσαι σε καμιά περίπτωση.



μάλιστα ενδιαφέρον αφού με ξέρεις καλύτερα από ότι εγώ μπορείς να μου πεις και ποιο είναι το αγαπημένο μου φαγητό εγώ λέω ότι είναι τα μακαρόνια με θαλασσινά αλλά εσύ σίγουρα θα ξέρεις καλύτερα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 19:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ άθεος

Γράφεις:
"προσπαθώ να καταλάβω τι θες να πεις αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα
σε απλά ελληνικά χωρίς πούστηδες και λοιπές προσπάθειες χρωματισμού θα ήταν ότι καλύτερο"

Δεν χρειάζεται να τα καταλάβεις, αφού τα νιώθεις. ..έτσι μάλιστα όπως σου αρέσει να τα κρύβεις απο κάτω.

Η υπεκφυγή απαντήσεων και το μασκάρεμα αυτοπροσδιορισμού ξέρεις πως αλλιώς λέγεται στα νεοελληνικά;;;

HASTA LA VICTORIA SIEMPREΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 23:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
samuel1974
Το να βρίζει ένας νεογνός της αρχαιολατρείας τους ιερείς του Θεού με τα πιο εκλεκτά επίθετα του ιδιώματος της οδού φυλής είναι το τέστ καταλληλότητας για πρόσβαση στα "ουρανομήκη" ύψη του αρχαίου "πνεύματος";;;;

Με την απάντησή σου αυτή επιβεβαιόνεις το γεγονός , ότι για τους χριστιανούς υπάρχουν δύο κατηγορίες Ελλήνων , οι Ορθόδοξοι και οι 12 θεϊστές .
Από ότι γνωρίζω από τις εκάστοτε απαντήσεις του στα Forums , ο αθεος δεν έχει δηλώσει ποτέ αρχαιόθρησκός όπως τον κατατάσσεις .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 23:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο.

Για τους πιστούς της εταιρείας "Γιαχβέ και υιός", όποιος δεν πιστεύει στον δικό τους θεό, που είναι και ο "αληθινός", τότε είναι άθεος (είτε είναι δωδεκαθεϊστής είτε είναι πιστός οποιασδήποτε άλλης ή και καμμίας θρησκείας).


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 00:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τάδε έφην Θρασύβουλοι...

Οι άθεοι δεν λένε για καλημέρα "οι ομοφυλόφιλοι παπάδες, που οδηγούνε στον φανατισμό και στην μισαλλοδοξία τους πωρωμένους Χριστιανούς, που βλέπουνε πίσω απο κάθε αλλόθρησκο κι έναν ρουφιάνο, προδότη της χώρας..."

Ένας άθεος δεν κατεβάζει σεντόνια και είδη προικός πειραϊκής πατραϊκής απο τον γνωστό μπαχτσέ ιστιοσελίδων των αρχαιόθρησκων.

Το ότι κατέβασε εκείνο το συγκεκριμένο κείμενο με τις γνωστές μικρές, αλλά ενδεικτικές παραχαράξεις απο τα γνωστά χέρια ήτανε και η αιτία της αποκάλυψης του. Απο εκείνα τα χέρια τρώει και την πνευματική του τροφή.

Έχετε δει το έργο The Eagle Has Landed, που σε μια φάση ένα γερμανάκι ντυμένο σαν εγγλέζος στρατιώτης καρφώνεται με το που ακούει τη λέξη Χίτλερ και κάθεται σούζα....

Έτσι έπαθε το παλουκάρι...

Τώρα ότι και να πείτε...

HASTA LA VICTORIA SIEMPREΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 16:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
samuel1974 πρέπει να σταματήσεις να μπερδεύεις τα πάντα στο μυαλό σου
το μόνο που έχω κατεβάσει είναι οι αναθεματισμοί χωρίς καμιά παρέμβαση
ή τροποποίηση
έχω βάλει και την σελίδα που τα βρήκα
από εκεί και πέρα το μυαλό σου μπορεί να φτιάχνει ότι σενάρια θέλει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 22:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Από ότι γνωρίζω από τις εκάστοτε απαντήσεις του στα Forums , ο αθεος δεν έχει δηλώσει ποτέ αρχαιόθρησκός όπως τον κατατάσσεις .

Και τι διαφορα κανει? Κανει καποια διαφορα για εμας?Οι αντιχριστιανικες πραξεις του παυουν να ισχυουν?
quote:
Με την απάντησή σου αυτή επιβεβαιόνεις το γεγονός , ότι για τους χριστιανούς υπάρχουν δύο κατηγορίες Ελλήνων , οι Ορθόδοξοι και οι 12 θεϊστές .

Εδω κανεις καθαρη συκοφαντια φιλτατε.Απο που και ως που ενα ανυπαρκτο γεγονος επιβεβαιωνεται κιολας?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 01:39:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
samuel1974
Τάδε έφην Θρασύβουλοι...
Οι άθεοι δεν λένε για καλημέρα "οι ομοφυλόφιλοι παπάδες, που οδηγούνε στον φανατισμό και στην μισαλλοδοξία τους πωρωμένους Χριστιανούς, που βλέπουνε πίσω απο κάθε αλλόθρησκο κι έναν ρουφιάνο, προδότη της χώρας..."
Ένας άθεος δεν κατεβάζει σεντόνια και είδη προικός πειραϊκής πατραϊκής απο τον γνωστό μπαχτσέ ιστιοσελίδων των αρχαιόθρησκων.
Το ότι κατέβασε εκείνο το συγκεκριμένο κείμενο με τις γνωστές μικρές, αλλά ενδεικτικές παραχαράξεις απο τα γνωστά χέρια ήτανε και η αιτία της αποκάλυψης του. Απο εκείνα τα χέρια τρώει και την πνευματική του τροφή.
Έχετε δει το έργο The Eagle Has Landed, που σε μια φάση ένα γερμανάκι ντυμένο σαν εγγλέζος στρατιώτης καρφώνεται με το που ακούει τη λέξη Χίτλερ και κάθεται σούζα....
Έτσι έπαθε το παλουκάρι...
Τώρα ότι και να πείτε...

Το μόνο που μπορεί να πη κάποιος διαβάζοντας της απάντησή σου , είναι το ότι αντικατοπτρίζει το αδιέξοδο και την αμηχανία σου .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 14:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικά απάντηση δεν βλέπω να δίνετε στα ερωτήματα μου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy