ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Άγιος Λουκάς ο ιατρός , ο επιστήμονας επίσκοπος που αγίασε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 21:33:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μ' ενδιαφέρει στο παραμικρό το τι λέει ο κάθε ταλαίπωρος για μένα;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 21:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπα εγώ τίποτα τέτοιο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 22:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

macedon
δεν μπορείς απλά να πεις ότι δεν αναδίδει αγιότητα κατά τη γνώμη σου;
Πρέπει να το τραβήξεις σε σημείο εμπρησμού;

* Πάντως, ούτε και σε μένα προκαλεί τέτοια εντύπωση regulus.
Γιατί πιστεύεις ότι αναδίδει αγιότητα;






Γιατί φαίνεται σε κατασταση ήρεμου στοχασμού ή προσευχής. Αυτή η ηρεμία είναι η αγιότητα. Ο καθένας αποκαλύπτει τον εαυτό του και το επίπεδό του από τα λεγόμενά του. Λυπάμαι για λογαριασμό σου macedon ... Λυπάμαι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 22:57:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
regulus προς Αμαλία

quote:

Γιατί φαίνεται σε κατασταση ήρεμου στοχασμού ή προσευχής. Αυτή η ηρεμία είναι η αγιότητα.


Απορώ Αμαλία πώς σου διέφυγε κάτι τέτοιο.
η φωτογραφία είναι ομιλούσα.
Δεν διακρίνεις κοτζάμ αγιότητα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 23:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

regulus προς Αμαλία

quote:

Γιατί φαίνεται σε κατασταση ήρεμου στοχασμού ή προσευχής. Αυτή η ηρεμία είναι η αγιότητα.


Απορώ Αμαλία πώς σου διέφυγε κάτι τέτοιο.
η φωτογραφία είναι ομιλούσα.
Δεν διακρίνεις κοτζάμ αγιότητα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 23:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

regulus προς Αμαλία

quote:

Γιατί φαίνεται σε κατασταση ήρεμου στοχασμού ή προσευχής. Αυτή η ηρεμία είναι η αγιότητα.


Απορώ Αμαλία πώς σου διέφυγε κάτι τέτοιο.
η φωτογραφία είναι ομιλούσα.
Δεν διακρίνεις κοτζάμ αγιότητα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Τελικά είσαι πολύ αστείος. Συμβιβάστηκες με την ιδέα της αγιότητας βλέπω. Είδες οι άγιοι; Ακόμη και τους άθεους αλλάζουν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 23:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
regulus
Τελικά είσαι πολύ αστείος. Συμβιβάστηκες με την ιδέα της αγιότητας βλέπω. Είδες οι άγιοι; Ακόμη και τους άθεους αλλάζουν.

Αγαπητέ μου regulus, όπως είδες, έβαλα χοντρό χέρι στην Αμαλία, που δεν αναγνώρισε την αγιότητα.Παραδέχομαι, πώς η εμφάνιση αυτού του Αγίου Γέροντα, με έκανε να δώ την αλήθεια.Είναι δυο ώρες τώρα που προσεύχομαι σε μια εικόνα της Παναγίας μας,που βρήκα στην αποθήκη.περιτό να σου πώ πώς την έβαλα στην θέση που της ανήκει.Στο μαξιλάρι μου.

ομως αδελφέ regulus, δυο ώρες τώρα και δεν έχω τελειώσει.Δεν ξέρω πόσο θα μου πάρει να εξομολογηθώ τα ανομήματά μου τόσα χρόνια,που ενώ είχα μάτια δεν έβλεπα, είχα ώτα και δεν άκουα.

Ο καλός θεούλης μας σε έστειλε εδώ στο φόρουμ να σώσεις μια ψυχή.Είμαι τυχερός που ήταν η δική μου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 23:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
regulus
Γιατί φαίνεται σε κατασταση ήρεμου στοχασμού ή προσευχής. Αυτή η ηρεμία είναι η αγιότητα.

Για διαφωτίστε με βρε παιδιά κι εμένα τον αδαή για να καταλάβω ! Δηλαδή όποιος πέφτει σε κατάσταση αποχαύνωσης αγιάζει ?


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 23:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris δεν έχεις δίκιο.

Είναι εμφανέστατη η αγιοσύνη Του.
Παρατήρησε την γαλήνεια ακινησία του,το γεμάτο αγάπη και αλτρουϊσμό βλέμα του.

Κοίτα τον σταυρό του, που λάμπει λές και θείο φώς τον φωτίζει.

Sesostris τόσα χρόνια κάναμε λάθος.Ο Χριστός σώζει.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 00:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Sesostris δεν έχεις δίκιο.

Είναι εμφανέστατη η αγιοσύνη Του.
Παρατήρησε την γαλήνεια ακινησία του,το γεμάτο αγάπη και αλτρουϊσμό βλέμα του.

Κοίτα τον σταυρό του, που λάμπει λές και θείο φώς τον φωτίζει.

Sesostris τόσα χρόνια κάναμε λάθος.Ο Χριστός σώζει.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Τώρα κοροϊδεύεις αλλά κάποια μέρα θα τα λες και θα τα πιστεύεις. Εύχομαι σύντομα και να μη γίνεις φανατικός όπως γίνονται μερικές φορές οι πρώην άθεοι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 00:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τώρα κοροϊδεύεις αλλά κάποια μέρα θα τα λες και θα τα πιστεύεις. Εύχομαι σύντομα και να μη γίνεις φανατικός όπως γίνονται μερικές φορές οι πρώην άθεοι.


Εγινε ήδη αδελφέ.

Θαύμα.πίστευσέ το.

και χάριν εσου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 01:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

quote:
Ο καλός θεούλης μας σε έστειλε εδώ στο φόρουμ να σώσεις μια ψυχή.Είμαι τυχερός που ήταν η δική μου.

Δηλαδή εμείς γλυτώσαμε; Να'σαι καλά ρε ΝΙΚΟΜΑΧΕ!

ΥΓ: Επειδή δεν είσαι της πιάτσας, να σε ενημερώσω ότι η εικόνα για να δουλέψει πρέπει να είναι με τη ζωγραφιά προς τα πάνω και οπωσδήποτε έξω από τη μαξιλαροθήκη... Κάπου πίσω πρέπει να έχει οδηγίες χρήσης. Διάβασέ τις.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 02:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
regulus προς ΝΙΚΟΜΑΧΟ:

Τώρα κοροϊδεύεις αλλά κάποια μέρα θα τα λες και θα τα πιστεύεις. Εύχομαι σύντομα και να μη γίνεις φανατικός όπως γίνονται μερικές φορές οι πρώην άθεοι.


Ωχ...
Αυτό τώρα είναι απειλή προς το forum;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 02:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
macedon Αντίχριστε!!

Εχεις μια ευκαιρία να σωθείς.
Ο αδελφός regulus,είναι σταλμένος απο τον Πατέρα Παϊσιο.
Κι άν νομίζεις ότι έχει πεθάνει,πλανάσαι πλάνην οικτράν.
Ο Πατήρ Παϊσιος εν ζωή ακόμη, έκανε θαύματα με την παρουσία του.
Δεν χρειαζόταν να ταξιδεύει με το σώμα του.Η πνευματική παρουσία του, η οπτασία του, ήταν παντού όταν τον καλούσαν.

Και τώρα το πνεύμα του υλοποιείται κατα βούλησιν και οδηγεί συνανθρώπους μας στον δρόμο του θεού.
Τρανό παράδειγμα ο αδελφός regulus.

Ξέρω πολύ καλά γιατι του ζητώ να μου γνωρίσει, εμένα του αμαρτωλού, τον πνευματικό του.Ξέρω πολύ καλά ποιόν πνευματικό ζητώ.

Υ.Γ
macedon έλα μια βόλτα απο το Απόψεις.Αντιμετωπίζουμε...εισβολή!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 13:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
regulus προς ΝΙΚΟΜΑΧΟ:

Τώρα κοροϊδεύεις αλλά κάποια μέρα θα τα λες και θα τα πιστεύεις. Εύχομαι σύντομα και να μη γίνεις φανατικός όπως γίνονται μερικές φορές οι πρώην άθεοι.


Ωχ...
Αυτό τώρα είναι απειλή προς το forum;





Στον αέρα τα πιάνετε ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 13:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
regulus
Στον αέρα τα πιάνετε ...

Tο αντίθετο θα ήταν προσβολή, αγαπητέ αδελφέ regulus.

Μίλησέ μου σε παρακαλώ για τις εμφανίσεις του Οσίου Παϊσίου, μετά τον θάνατό του.Κάτι έχω ακούσει και σαν νέος στην ορθοδοξία, θα εκτιμούσα την προσφορά σου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 13:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
regulus
Στον αέρα τα πιάνετε ...

Tο αντίθετο θα ήταν προσβολή, αγαπητέ αδελφέ regulus.

Μίλησέ μου σε παρακαλώ για τις εμφανίσεις του Οσίου Παϊσίου, μετά τον θάνατό του.Κάτι έχω ακούσει και σαν νέος στην ορθοδοξία, θα εκτιμούσα την προσφορά σου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Εννοείς να ανοίξω θέμα για τον Παΐσιο; Γιατί τούτο εδω αφοράτον άγιο Λουκά. Ωραίες ιδέες βάζεις.Θα το κάνω εφόσον ανοίξεις εσύ το θέμα να μη θεωρηθεί ότι κάνω και προπαγάνδα όπως είπαν κάποιοι. Αναμένω με ενδιαφέρον να το κάνεις ως νέος στο χριστιανισμό καιπραγματικά ενδιαφερόμενος όπως είπες...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 13:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βεβαίως να το κάνω, αλλά δεν ξέρω τίποτα για τον Παϊσιο.
Μόνο μια συνάντηση είχα μαζί του, η οποία εξελίχθηκε λίγο άσχημα.
Την έχω αναφέρει στο φόρουμ παλαιότερα.

Δεν χρειάζεται να ανοίξεις θέμα, είναι ήδη πολλά.Μπορούμε κι εδώ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 14:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βεβαίως να το κάνω, αλλά δεν ξέρω τίποτα για τον Παϊσιο.
Μόνο μια συνάντηση είχα μαζί του, η οποία εξελίχθηκε λίγο άσχημα.
Την έχω αναφέρει στο φόρουμ παλαιότερα.

Δεν χρειάζεται να ανοίξεις θέμα, είναι ήδη πολλά.Μπορούμε κι εδώ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Εδώ σε καμμιά περίπτωση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 14:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

quote:
Ο αδελφός regulus,είναι σταλμένος απο τον Πατέρα Παϊσιο.
Κι άν νομίζεις ότι έχει πεθάνει,πλανάσαι πλάνην οικτράν.

Μπερδεύεις τον Παϊσιο με τον Ελβις.

macedon

Edited by - macedon on 26/02/2013 14:36:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 15:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
regulus
Θα το κάνω εφόσον ανοίξεις εσύ το θέμα να μη θεωρηθεί ότι κάνω και προπαγάνδα όπως είπαν κάποιοι.

Μπα ! Τέτοιο πράμα ! Ούτε πέρασε καν από το μυαλό μου τέτοια σκέψη .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 15:46:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε regulus γιατί μένεις μονάχα στον συγκεκριμένο άγιο , ενώ έχεις ένα σωρό άλλους που έκαναν μεγαλύτερα θαύματα ? Ο ερημίτης Ζώσιμος επί παραδείγματι έχασε κάποτε το μουλάρι του από ένα λιοντάρι . Μετά από αυτό ο Ζώσιμος φόρτωσε τα πράγματα του στο λιοντάρι , το οποίο φιλικά κουνώντας την ουρά του και γλείφοντας τα χέρια του αγίου , συνέχισε έτσι το ταξίδι του για την Καισαρεία.
Ο Άγιος Μακάριος θεράπευσε ένα δράκο ο οποίος μετά από αυτό γονάτισε με ευγνωμοσύνη , υποκλίθηκε και του φίλησε το γόνατο . ενώ ένας άλλος
δράκος τον οποίο θεράπευσε ο Άγιος Συμεών προσκυνούσε επί δύο ώρες το μοναστήρι του ευεργέτη του!
Ή για την αγία Θέκλα πάλι , όπως γράφει ο εκκλησιαστικός Διδάσκαλος Αμβρόσιος , που την έριξαν σε λεοπαρδάλεις , λιοντάρια , τίγρεις που βρυχώντουσαν τρομακτικά . Αλλά τα θηρία ξάπλωσαν σαν αρνιά στα πόδια της και την έγλειφαν με μεγάλη αγάπη . Ύστερα την έριξαν στην πυρά στη Ρώμη . Αλλά έμεινε άθικτη ανάμεσα στις φλόγες . Τελικά την έριξαν σε ένα λάκκο με φίδια, όπου όμως προτού προλάβουν να γλείψουν πάλι τη Θέκλα κεραυνοβολήθηκαν από αίθριο ουρανό.
Μια φορά ρίχνεται σε μια δεξαμενή γεμάτη θαλάσσιους ελέφαντες με την κραυγή: «Στο όνομα του Ιησού Χριστού δέχομαι την τελευταία ημέρα τη βάπτιση» . Αλλά τελικά δεν είναι το τέλος της . Ένας άλλος κεραυνός σκοτώνει τους θαλάσσιους ελέφαντες, και απελευθερώνεται με θαυμαστό τρόπο από δύο ταύρους στους οποίους τη δένουν . Ο ειδωλολάτρης μέλλων σύζυγος που την πίεζαν να τον παντερευτεί πέθανε , και εκείνη συνόδευσε τον Άγιο Παύλο και σε πολλά αποστολικά ταξίδια , συγκεντρώνοντας γύρω της και άλλες ευσεβείς παρθένες , κηρύττοντας μέχρι τα βαθιά γεράματα.

Αυτά είναι θάματα ! Όχι παίξε γέλασε .

*

Edited by - Sesostris on 26/02/2013 16:06:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 19:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sesostris
Για διαφωτίστε με βρε παιδιά κι εμένα τον αδαή για να καταλάβω ! Δηλαδή όποιος πέφτει σε κατάσταση αποχαύνωσης αγιάζει ?
Αν ήταν έτσι θα λέγαμε ο άγιος Sesostris και ο άγιος Macedon, κατα κόσμον Κωστάκης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 21:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
regulus

Σε άλλες θεματικές ενότητες, με πειράζουν και με κοροϊδεύουν, επειδή ασπάσθηκα τον χριστιανισμό.

Εγώ όμως προσεύχομαι για αυτούς και υπομένω τα σχόλιά τους.

Κάνω καλά αδελφέ regulus?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 22:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde
Αν ήταν έτσι θα λέγαμε ο άγιος Sesostris και ο άγιος Macedon, κατα κόσμον Κωστάκης.

Η πρέπουσα απάντηση στα trolling που κάνεις βρίσκεται στην αρχή της σελίδας .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 22:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι Sesostris μου, ναι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2013, 02:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο άγιος Λουκάς ως ιατρός και θεραπευτής συγχωρεί και θεραπεύει. το ακόλουθο φαινόμενο δεν εξηγείται με άλλο τρόπο.

Ναζάρ Στανιντσένκοφ: Κόπηκαν τα δάκτυλά μου, με προσευχή στον Άγιο …ξαναφύτρωσαν και συνέχισα ως πιανίστας


Αγαπητέ εν Χριστώ ξάδερφε. Μήπως κατέεις τη γραφή του ονόματος Στανιντσένκοφ στα ρώσικα; το «Ναζάρ» γράφεται «назар». Έψαξα μερικούς πιθανούς συνδυασμούς και δεν βρήκα τίποτα᾿ λογικά πρέπει να έχει γίνει μεγάλο πατιρντί στην πατρίδα του.

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2013, 08:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ο άγιος Λουκάς ως ιατρός και θεραπευτής συγχωρεί και θεραπεύει. το ακόλουθο φαινόμενο δεν εξηγείται με άλλο τρόπο.

Ναζάρ Στανιντσένκοφ: Κόπηκαν τα δάκτυλά μου, με προσευχή στον Άγιο …ξαναφύτρωσαν και συνέχισα ως πιανίστας


Αγαπητέ εν Χριστώ ξάδερφε. Μήπως κατέεις τη γραφή του ονόματος Στανιντσένκοφ στα ρώσικα; το «Ναζάρ» γράφεται «назар». Έψαξα μερικούς πιθανούς συνδυασμούς και δεν βρήκα τίποτα᾿ λογικά πρέπει να έχει γίνει μεγάλο πατιρντί στην πατρίδα του.

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2013, 08:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ο άγιος Λουκάς ως ιατρός και θεραπευτής συγχωρεί και θεραπεύει. το ακόλουθο φαινόμενο δεν εξηγείται με άλλο τρόπο.

Ναζάρ Στανιντσένκοφ: Κόπηκαν τα δάκτυλά μου, με προσευχή στον Άγιο …ξαναφύτρωσαν και συνέχισα ως πιανίστας


Αγαπητέ εν Χριστώ ξάδερφε. Μήπως κατέεις τη γραφή του ονόματος Στανιντσένκοφ στα ρώσικα; το «Ναζάρ» γράφεται «назар». Έψαξα μερικούς πιθανούς συνδυασμούς και δεν βρήκα τίποτα᾿ λογικά πρέπει να έχει γίνει μεγάλο πατιρντί στην πατρίδα του.

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;



Δεν ξέρω ρώσιικα. Εϊχα ακούσει ρπιν πολλά χρόνια για το θαύμα όταν αυτός ήταν ακόμα παιδάκι. Δεν το είχα ψάξει τότε. Το ξαναβρήκα τώρα που εψαχνα για τον αγιο Λουκά. Είχα ακουστεί πολύ πάντως. ΘΑ σου βρω μερικούς συνδέσμους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
regulus
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


460 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2013, 08:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους regulus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://soussanis.wordpress.com/2009/10/19/%CF%87%CE%B8%CE%B5%CF%83-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%B7%CE%BD%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF-%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%B1%CF%81-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BD%CF%84/
http://orthodoxwiki.org/Luke_%28Voino-Yasenetsky%29_of_Simferopol_and_Crimea

Μάλλον έχει έρθει στην Ελλάδα αυτό το παιδί γιαυτό δε βρίσκεις στα ρώσικα πληροφορίες. Και ηταν στην Κομοτηνή σε κάποια εκδήλωση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy