ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πνεύματα κακής προέλευσης?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vvvvvvv
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 18:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vvvvvvv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Aφού τα ξέρεις ΟΛΑ φίλε VVVVVVV τότε τι ρωτάς??

Α! Και το θέμα λέω ότι πρέπει να τελειώσει εδώ... (όχι αυτό περί ηλικίας αλλά το άλλο...)


Λοιπόν φίλε Avalon αν θες να μη ξαναγραψω σε αυτο το τοπικ δεν θα ξαναγραψω σου υποσχομαι.Απλα θα παρακολουθω γιατι βρισκω αυτο το τοπικ ενδιαφέρον.
Ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 18:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τί συγχρονισμός ήταν αυτός φίλε Vvvvvvvvv στις απαντήσεις μας!!!!!!
Φυσικά και θα ξαναγράψεις...
Αλλιώς θα έχεις να κάνεις μαζί μου!!!!

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 22:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε θέλω να μη γράψεις ξανά απλά θέλω να προσέξεις λίγο αυτά που έχουμε γράψει εμείς οι υπόλοιποι που έίχαμε εμπειρία πάνω στο θέμα...
ή τουλάχιστον να μην λες συνεχώς ξέρω για κάτι που δεν ξέρεις τίποτα γιατί απλά δεν ξέρει κανένας μας...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2003, 16:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τίποτα δεν είναι τυχαίο αγαπητή Danai. Ίσως να σου θυμίζω τον Σαντιάγκο γιατί έχω ταξιδέψει και εγώ στους στίχους του "Αλχημιστή"...
Σ'αυτό το σημείο ας θυμιθούμε τον Coelho να λέει:
"...Τα παιδιά μπορούν να διδάξουν τρία πράγματα στους μεγάλους: α)να χαίρονται χωρίς λόγο, β)να ασχολούνται πάντα με κάτι και γ) να απαιτούν με όλη τους τη δύναμη αυτό που επιθυμούν..."

Ίσως μόλις απάντησα στο μικρο-θεματάκι που είχε δημιουργηθεί...

Και θα τελειώσω με δυο λόγια ενός Ανθρώπου που ΔΕΝ έπρεπε να φύγει τόσο νωρίς:
Με την ευχή η ΜΟΝΑΔΙΚΗ πρόταση-πρόκληση ζωής να γίνει πράξη



Γειά σας και πάλι!
Αγαπητέ φίλε Secondborn πολύ σωστά τονίζεις το δίδαγμα που δινουμε σαν παιδιά στους μεγάλους.Εσείς σαν "μεγάλοι" μπορείτε να φροντίζετε το παιδί που έχετε μέσα σας για να διατηρησετε την περιέργεια τη χαρά και τον ενθουσιασμό για το άγνωστο.

quote:
Λοιπόν φίλη Avalon αν θες να μη ξαναγραψω σε αυτο το τοπικ δεν θα ξαναγραψω σου υποσχομαι.Απλα θα παρακολουθω γιατι βρισκω αυτο το τοπικ ενδιαφέρον.
Ευχαριστώ

Δεν νομίζω αγαπητέ Vvvvvv πως η φίλη Avallon είχε τετοια πρόθεση(οπως και η ιδια αναφερει παρακάτω) μερικές φορές τα γραπτά λόγια μπορούν να παρουν διαφορες μορφες και να οδηγηθουμε σε παρεξηγησεις.Απλά όλες οι ερωτησεις σου ή τουλάχιστον οι περισσότερες από αυτες εχουν ηδη σχολιαστεί σε άλλα θέματα αλλά και στο συγκεκριμένο.
Καλό σας απόγευμα
Δανάη

"Το μυστικό βρίσκεται εδώ,
στο παρόν.
Αν παρατηρήσεις το παρόν μπορείς
ακόμη και να το βελτιώσεις.
Αν βελτιώσεις το παρόν,
επιδιορθώνεις το μέλλον..."
Παολο Κοέλο


Edited by - Danai on 10/06/2003 23:27:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vvvvvvv
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2003, 21:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vvvvvvv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον συγγνωμη γιατι καταλαβα λαθος τα λογια του αβαλον
Υποχομαι οτι δεν θα ξαναχρησιμοποιησω τη φραση "απο οτι ξερω"
Και Avalon θελω να ξερεις πως σεβομαι τα ατομα που εχουν τετοιες εμπειριες και γνωσεις που εγω δεν εχω και οτι τη φραση "απο οτι ξερω"
την χρεισιμοποιησα χωρις να θελω να δειξω τιποτα.
!ΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!
Ευχαριστω
..VvvvvvvV..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2003, 23:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok! γλυκέ μου VVVVVVVVVV Tώρα μιλάμε...

Α! και κάτι άλλο: Eίμαι η Avallon!!

Καλή μου Δανάη είσαι πολύ παρατηρητική που πρόσεξες ότι οι ερωτήσεις που έθεσε ο VVVVvvvvvvvv είχαν ήδη απαντηθεί... Αυτό θα πει επικοδομητικό διάβασμα, μπράβο σου!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
magus
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 04:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους magus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΨΩ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ STANISLAS DE GUAITA "ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΠΕΔΙΟ" ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΤΕΤΡΑΚΤΥΣ.

ΣΥΝΔΙΑΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΛΕ ΜΠΟΝ "Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΟΧΛΟΥ" ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 01:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως ήρθες στην παρέα μας φίλε magus.
Μόλις βρω χρόνο και τα διαβάσω θα επανέλθω.
Σε ευχαριστώ.

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 06:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ Η ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΜΟΥ ΦΟΡΤΩΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΙ ΑΝΤΕ ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ ΜΕΤΑ,ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ,ΕΚΤΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΓΙΝΩ ΕΞΠΕΡ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΜΟΙΑΣΩ ΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΙΝΑ ΣΤΙΣ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ,ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΡΕΛΕΣ Η ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!
ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΟΡΟΦΟΥ,ΚΑΠΝΙΖΑ ΚΑΙ ΧΑΖΟΛΟΓΟΥΣΑ.Η ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΙΚ.ΡΩΤΗΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ,ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΤΟΝ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΩΣ ΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ.ΤΑ ΕΠΑΙΞΕ ΒΕΒΑΙΑ,ΔΙΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ.ΜΕΤΑ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΑΥΤΑ...
ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΩΤΗ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΠΑΣΙΜΟ ΚΥΚΛΟΥ?
ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΕΥΤΕΡΗ. ΚΑΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΟΤΙ ΟΙ ΑΥΤΟΧΕΙΡΕΣ Η ΣΚΟΤΩΜΕΝΟΙ ΣΕ ΑΤΥΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ?(ΑΡΓΟΤΕΡΑ Η ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΝΕΑΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΣΕ ΠΝΙΓΜΟ Η ΠΥΡΚΑΓΙΑ,ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ.ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΝΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΟΛΑΚΕΥΘΕΙ).
ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΡΙΤΗ. ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΠΝΕΥΜΑ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ?ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΑΛΛΗΣ ΔΙΑΣΤΑΣΗΣ,ΨΥΧΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ,ΦΑΝΤΑΣΜΑ?ΚΑΙ ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ?
ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΥΝΑΡΤΗΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ!ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΩΡΑ ΔΥΣΚΟΛΗ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy