ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πνεύματα κακής προέλευσης?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2003, 10:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το χειρότερο είναι οτι δεν λογίζεται "άγνοια" απο πάνω ...ούτε.. "τα παιδιά δεν ξέρανε..."
Αλλά μιας και βλέπω τόση όρεξη για επάφές ...ο Δάσκαλος είπε " Οπου δύο (πόσο μάλλον 14!!!) ομιλούν για εμένα εγώ βρίσκομαι αναμεσά τους.
Γιατι δεν δοκιμάζετε αυτό ?
Βέβαια εκεί δεν έχει ποτηράκια και κουζινικά αλλά έχει κάτι καλύτερο...ΑΝΟΙΓΜΑ ΚΑΡΔΙΑΣ ...

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2003, 19:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tο ότι αμφισβητώ κάποιες μαρτυρίες ανθρώπων δεν πάει να πει πως αμφισβητώ ότι υπάρχουν κακά πνεύματα. Όπως όταν αμφισβητεί κάποιος μαρτυρίες για u.f.o. δεν σημαίνει πως αμφισβητεί τους εξωγήινους γενικότερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 18:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλοι μου.
Φίλε Avallon τονίζω και εγώ τα λεγόμενα σου. Προσοχή φίλοι μου. Δεν αξίζει να διαλέγουμε πάντα τον εύκολο δρόμο. Δεν είναι πάντα ο σωστός.
Η επικοινωνία μας με τα Θεία δεν είναι απλή υπόθεση που μπορεί απλά να μπει σε ένα καλούπι και να αποτελέσει μια εύκολα πραγματοποιήσιμη συνταγή. Ότι καλό θέλει κόπο. Δεν λέω ότι το καλό είναι ένα είδος ανταμοιβής, αλλά ότι αποτελεί κάτι που δεν είναι εύκολα προσβάσιμο...

Φίλε Wolffaced καλά κάνεις και αμφισβητείς. Η αμφισβήτηση πολλές φορές οδηγεί στην αλήθεια και στη γνώση. Ξέρεις μόνο τί με τρομάζει; Πώς μπορείς απλά να αμφισβητείς χωρίς επιχειρήματα; Η σιγουριά με την οποία απορρίπτεις το θέμα από που πηγάζει;
Προσωπικά όταν πιστεύω ότι βρίσκομαι μπροστά σε ένα ψέμα, τότε απλά το προσπερνώ.
Αν τώρα δω ότι από αυτό το ψέμα κινδυνεύουν να "παραμυθιαστούν" κάποιοι άλλοι άνθρωποι τότε τους συνιστώ την προσοχή.
Μην απορρίπτεις μερικά πράγματα μόνο και μόνο γιατί...(εδώ συνεχίζεις εσύ)
Δε σου κάνω αυτές τις ερωτήσεις για κάποιο συγκεκριμένο λόγο και δε με νοιάζουν οι απαντήσεις τους, όσο με νοιάζει το εξής: όταν ο κύκλος αυτού του θέματος θα έχει κλείσει η απάντηση στο ερώτημα που θέτω ("Πνεύματα κακής προέλευσης?") να είναι ένα μεγάλο ΝΑΙ .
Αν μπορείς να βοηθήσεις δίνοντας κάποια επιχειρήματα υπέρ ή κατά αυτής της απάντησης τότε περιμένω με ανυπομονησία τη συμμετοχή σου.

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 22:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ξέρεις μόνο τί με τρομάζει; Πώς μπορείς απλά να αμφισβητείς χωρίς επιχειρήματα; Η σιγουριά με την οποία απορρίπτεις το θέμα από που πηγάζει;

Μα, ΔΕΝ απέριψα το θέμα. Ούτε αμφισβήτησα τα κακά πνεύματα. Σαφώς και μπορεί να υπάρχουν και ίσως να μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί τους. Το μόνο που αμφισβήτησα ήταν ένα περιστατικό που συνέβη σε μια κοπελιά σε ένα bar και αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του θέματος. Μου φάνηκε πολύ τραβηγμένο. Ποιος ξέρει βέβαια ίσως κάποιος έκανε πλάκα στην κοπελιά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 00:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WOLFACED ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΠΑΡ ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΣΕ (ΤΗΝ ΚΑΤ ΝΟΜΙΖΩ Ε;),ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΣΤΕΙΟ ΑΠΟ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ,ΓΙΑΤΙ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ!ΕΠΙΣΗΣ SECONDBORN ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΘΕΙΑ,ΠΙΣΤΕΥΩ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ,ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΑΠΟΜΑΚΡΟ...ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΙΑ,ΠΟΥ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΟΣ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 19:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΣΤΕΙΟ ΑΠΟ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ,ΓΙΑΤΙ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ!

Τι να πω; Εάν όντως η cat πιστεύει ότι όντως της συναίβει κάτι το πραγματικό, δεν έχω κομπλεξ για να την αμφισβητώ συνεχώς.

Υ.Γ. πολύ ωραία η φωτογραφία σου Glorfindel.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTRIANNA
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2003, 21:06:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTRIANNA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΝΕΥΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2003, 21:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pluton
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2003, 00:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pluton  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Φίλοι μου καλησπέρα. 'Εχω καλέσει κι εγώ πνεύματα στο παρελθόν αλλά ευτυχώς έκοψα τη συνήθεια γρήγορα όταν αναγκάστηκα μια φορά να επιστρατεύσω όλη μου την ψυχραιμία για να επιβάλλω στο πνεύμα να φύγει. Μετά άρχισα να σκέπτομαι ότι ίσως να ήταν φαινόμενο που το προκαλούσε κάποιος από τους παρευρισκόμενους, κάτι σαν τηλεκίνηση ή γενικά φαινόμενα που προκαλούνται από την σκέψη. Μετά από αυτό το συμβάν κάλεσα άλλη μια φορά τα πνεύματα, αλλά πλέον γνωστό μου, φίλο πνεύμα, συγκεκριμένο και ζήτησα να με καθοδηγήσει αυτό. 'Ε, λοιπόν από τότε και μετά δεν προσερχόταν κανένα πνεύμα. 'Αρχισα να αναρωτιέμαι αν ''έχασα τη δύναμή μου'', ή αν με προστάτευε το φίλο πνεύμα. Αποφάσισα να μην ασχοληθώ περαιτέρω. Πιστεύω ότι υπάρχουν τα καλά πνεύματα (αγγελικά) που επειδή έχουν συλλογική συνείδηση και δύσκολο είναι να τα επικαλεστείς, και κάτι πολύ συγκεκριμένο πρέπει να θέλουν να σου πουν που αφορά κυρίως την εξέλιξη της ψυχής και πρέπει να δώσεις καλό αντάλλαγμα. Από την άλλη τα πρόσγεια πνεύματα, ψάχνουν από ποιον θα ρουφήξουν λίγη ενέργεια. 'Οσο για τα πιο κακά είναι εύκολο να έρθουν γιατί και εδώ γύρω είναι αφού τρέφονται με την κακή μας ενέργεια που από αυτή είναι γεμάτος ο κόσμος και συνήθως προσκαλούνται από τα ταπεινά μας κίνητρα που συνήθως γι αυτά τα επικαλούμαστε. Πάντως να λείπουν οι επαφές γιατί έτσι εδραιώνονται. font=Tahoma][/font=Tahoma]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vvvvvvv
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 12:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vvvvvvv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν εγώ δεν έχω καμία τέτοια εμπειρία.Όμως έχω διαβάσει βιβλία σχετικά με τα πνέυματα και για τη Κουφια γή.Δεν έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα στο forum αλλα απο αυτά που διάβασα έχω να ρωτήσω τα εξής
Απο πού μάθατε να καλείτε πνεύματα?Σε βιβλία λέει για τα ouija ομώς όχι πως να φτιάχνεις ένα.'Ενας φίλος μου έχει ενα βιβλίο για το πώς να μετακινείς πραγματα(τηλεκινησία) και άλλα,λέτε να δοκιμάσω? .Σας παρακαλώ πείτε μου το τρόπο να φτιάξω ενα ouija και δεν θα το χρεισιμοποίσω.
'Αλλοστε είμαι μονο 14 ετών και δεν σκοπεύω να δοκιμάσω να καλέσω πνεύματα!
billyxs@yahoo.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 13:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μικρέ μάλλον τόση ώρα που εμείς μιλάγαμε εσύ... τι να πω?
Μπες τουλάχιστον στον κόπο να διαβάσεις όλα τα post από την αρχή και ίσως πάρεις την απάντησή σου...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 13:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου "Vvvvvvv"

Θα σε συμβούλευα ως Διαχειριστής του Forum να περιμένεις μερικά χρόνια ακόμα για να διαμορφώσεις καλύτερα την προσωπικότητά σου πριν προσπαθήσεις να βάλεις σε εφαρμογή οποιοδήποτε συζητείται εδώ μέσα, αν όντως είσαι 14 ετών.

Θα ήταν καλύτερα να επικεντρωθείς περισσότερο σε αυτά που σε αφορούν άμεσα για να ενηλικιωθείς και να είσαι σίγουρος ότι θα είσαι πιο έτοιμος να αποφασίσεις τι είναι σωστό να κάνεις και τι όχι, όταν φτάσεις στα 18 σου χρόνια.

Κανονικά δεν επιτρέπεται να συμμετέχει στο forum, οποιοσδήποτε είναι κάτω από 18 ετών αλλά αυτό είναι μάλλον αρμοδιότητα του ADMIN.

Μην με παρεξηγήσεις, είναι μια φιλική και υπεύθυνη συμβουλή.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 14:20:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Thoth γειά σου!
Θα ήθελα να σχολιάσω το μηνυμα σου οπως και τα μηνυματα των υπόλοιπων μελών και συγκεκριμένα:
*Zητω συγγνωμη από τον δημιουργο του θεματος Secondborn για το περιεχόμενο του μηνυματος μου που δεν εχει
σχεση με την ουσια του θεματος.
quote:
Κανονικά δεν επιτρέπεται να συμμετέχει στο forum, οποιοσδήποτε είναι κάτω από 18 ετών αλλά αυτό είναι μάλλον αρμοδιότητα του ADMIN.


Μάλλον θα ξέρεις πως είμαι και εγώ 14 ετων.(όπως και οι φίλοι wicca,Rock Boy,vvvvvv κτλ) πιστεύω όπως και εσύ πως υπάρχουν κάποιες γνώσεις και κάποιες θεωρίες οι οποίες είναι απαγορευμένες και σίγουρα επικίνδυνες σε παιδιά της ηλικίας μας και πως φυσικά δεν θα πρέπει να εφαρμόζουμε τεχνικές ή ο,τι άλλο χωρίς να έχουμε την σχετική εμπειρία πανω στο οποιοδηποτε θέμα.
Πιστεύω επίσης πως συγκεκριμένα θέματα περί μεταφυσικού,φιλοσοφιων,
σοφίας,ανεξηγητων φαινομένων κτλ με τα οποια ασχολείται κυρίως
το esoterica είναι θέματα αρκετά εξειδικευμένα και προορίζονται
για σιγουρα μεγαλύτερης ηλικιας ατομα...
Εκει που θέλω να καταλήξω ομως είναι πως σε διαβεβαιώνω πως η δική μου συμμετοχή μου σε αυτό το φορουμ και η συμμετοχη οποιαδηποτε αλλης Δαναης στην συνεχεια όσο μικρη και αν είναι παίζει σημαντικό ρόλο τοσο για την αναπτυξη της προσωπικότητας μου όσο και για την επικοινωνία με άτομα και καταστασεις που φυσικα δεν συναντω στην καθημερινη μου ζωη...(και που φυσικα με ενδιαφερουν)
επίσης σκέψου και τον αληθινό κόσμο και τους κίνδυνους
που κρύβει...
Πιστευω ετσι νιωθουν και τα άλλα "παιδια" και σιγουρα δεν θελουμε να
κανουμε τους έξυπνους ή προηγμένους από την γενιά μας ανθρωπους...
Το μηνυμα αυτο δεν είναι σε καμια μορφη επιθεση εναντιον σου ή των υπόλοιπων μελών απλά
ήθελα να καταλαβεις πως...όλοι εχουμε το δικαιωμα να βλεπουμε την αληθεια που βρισκεται εκει εξω.

Ευχαριστω πολυ
Δανάη


Edited by - Danai on 07/06/2003 09:22:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vvvvvvv
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 21:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vvvvvvv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H danai έχει απόλιτο δίκιο.Ασχολούμαι αρκετό καιρο με τη μεταφυσική.
Ευχαριστώ για τη συμβουλή!!
Έχω διαβάσει για πνεύματα και ouija ξέρο αρκετά αλλά δεν κάνω τελετές
.τελετες δεν ξέρω αν κάνω κα οταν μεγαλώσω!Ξέρω να φτιάχνω ένα ouija αλλά δεν κάνω γιατί είμαι μικρός αλλά σκέφτομαι κιόλας.....
Sorry..επειδή είμαι εκτός θέματος αλλά δεν θα το ξανα κάνω......
Bye fro now..............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 21:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α! εδω ειναι "η Δαναη η απαγορευση και ο πινακας ouija..."(ωραιο τρισυποστατο θεμα!)

τι να πω η ψυχη...

θυμαμαι τους τσιγγανους /παντρευονται πριν απο τα 13...

ω!τρισμεγιστε...δενδρο-ποταμος το εσωτερικα...

ΠΑΝΤΩΣ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΥ 14...ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΜΕΡΙΛΙΝ...
(ΝΑΙ! ΤΗΣ ΜΟΝΡΟΕ/ΜΠΡΡΡΡΡΡΡ....)...)
(ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΝΟΩ ...ΤΗΝ ΤΟΤΕ ΞΑΝΘΙΑ ΜΟΥ ΦΙΛΟΔΟΞΙΑ...)



Let there be Light!

Edited by - ΑΤΜΑ on 07/06/2003 01:46:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 22:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και πάλι.

Υπάρχουν μερικά πράγματα με τα οποία δεν μπορούμε να παίζουμε. Και ένα από αυτά είναι η ύπαρξη του Esoterica.gr.

Να είστε σίγουροι ότι αυτό έχω στο μυαλό μου για όλα όσα είπα παραπάνω και όχι προσωπικές μου απόψεις.

Ο Νοών νοείτω....

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 23:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΑΝΤΩΣ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΥ 14...ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΜΕΡΙΛΙΝ...
(ΝΑΙ! ΤΗΣ ΜΟΝΡΟΕ/ΜΠΡΡΡΡΡΡΡ....)...)
(ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΝΑΝΟΩ ...ΤΗΝ ΤΟΤΕ ΞΑΝΘΙΑ ΜΟΥ ΦΙΛΟΔΟΞΙΑ...)

ATMAAA! TI EINAI AYTA ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?
EΣΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΣ ΜΙΜΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ
Aχ!!

Παιδιά μην την ακούτε ήθελε να γράψει 41 και από λάθος έγραψε 14...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 23:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θυμαμαι τους τσιγγανους /παντρευονται πριν απο τα 13...



Tώρα τελευταία πάνε στην εκκλησία και με ελικόπτερα

ΑΤΜΑ...WELL COME BACK


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 01:58:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...δεν πειραζει,Αβαλον!

...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΝΗ ΩΣ ΕΧΩ !
ΠΑΡΑ "ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ"...ΠΡΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ...
Α!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ 41....ΙΣΑ ΠΟΥ ΦΤΑΝΩ ΤΑ ΜΙΣΑ ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ...
(ΝΗΣΙ,ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΙΠΑΜΕ;..)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΙΓΡΗ...
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΕΛΙΔΩΝ ΤΩΡΑ...



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 02:12:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΑΛΑΝΑ...
ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ.

Η ΓΝΩΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΒΙΑΣΤΑ,ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ+ΤΗ ΜΕΛΕΤΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ.
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ Τ'ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ .

ΤΟ ΜΑΣΤΙΓΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ.
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΑΓΝΟΙΑ ΚΙΝΔΥΝΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΘΕΑΜΑΤΙΚΟ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΤΟΥΣ.ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΚΙΝΔΥΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ,ΙΔΙΩΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΑΙΔΙΑ.

ΕΔΩ ΘΑ ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΩ ΓΙΑΤΙ;
ΑΛΗΘΕΙΑ
ΓΙΑΤΙ;
ΠΟΤΕ ΞΕΧΝΑΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΔΙ.

ΕΤΣΙ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ + ΛΥΣΗ...

ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΗΡΕΜΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ! ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΟΡΜΗ.

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΤΟΣΟ ΠΑΙΔΙΑ...ΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ.

ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ "ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΤΑ..."ΗΜΕΡΑ."

ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΣΑΤΕ ΑΚΟΜΗ ΟΜΩΣ ...ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΣΑΤΕ.



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 09:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και πάλι!
Mαλλον παρεξηγήσατε μερικά δικά μου λόγια...
Δεν σκέφτηκα ποτέ πως η ύπαρξη του esoterica είναι ένα παιχνίδι,
και φυσικά δεν ήθελα να σας πανικοβάλω με τις απόψεις μου.
Δεν θα ήθελα ομως να μεγαλώσω την διάσταση του θέματος
αφού ήδη έχει ξεφύγει.
Πάντως αν οποιοσδήποτε από εσάς έχει πρόβλημα
με την συμμετοχή μας στο forum,
σας διαβεβαιώνω πως εγώ θα πάψω να συμμετέχω.
Έχετε απόλυτο δίκιο με τις απόψεις σας και είναι σεβαστές.
Ωστόσο ακόμη και το ότι είπαμε την πραγματική μας ηλικία
και δεν παίξαμε τον ρόλο κάποιου μεγαλύτερου πιστεύω
δείχνει την ωριμότητα μας.

Ευχαριστώ πολύ
Δανάη

"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 10:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mόνο ανωριμότητα δε μπορούμε να σου προσάψουμε Δανάη μου.

Tα γραφόμενά σου θα τα ζήλευαν πολλοί ενήλικες εδώ μέσα...

αλλά "Τake it easy" αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι...

Μη βιάζεσαι... η γνώση όπως είπε και η φίλη ΑΤΜΑ έρχεται εμπειρικά και πολύ λίγο μπορούν να συνειδφέρουν τα βιβλία σε αυτό...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 12:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας!
Μιας και απ'ότι καταλαβαίνω το μικρό-θεματάκι που δημιουργήθηκε θεωρείται ως μη γενόμενο πια, ας κάνω μια ερώτηση να αναθερμάνουμε το θέμα μας.


Φίλε Vvvvvvv(ελπίζω να είναι τόσα...) γιατί συγχέεις την ηλικία με αυτά τα θέματα. Δεν παίζει ρόλο για εμένα πόσα χρόνια ζεις σε τούτο τον κόσμο. Δε νομίζω ότι το να καταλάβεις το συμπέρασμα αυτού του θέματος απαιτεί και κάποιο συγκεκριμένο όριο ηλικίας!

Είναι "Κατάλληλο για όλους"...όπως αναφέρεται και στην τηλεόραση.
Τονίζω λοιπόν το συμπέρασμα που εγώ τουλάχιστον ήθελα να καταλήξουμε με τούτο το θέμα:

Είναι ύποπτος ο "δρόμος" όταν αυτός είναι εύκολος. Όταν δεν έχει και την ανηφορίτσα του το μονοπάτι πώς θα αντιληφθούμε όλοι μας τη "δροσιά" της έναρξης της κατηφόρας; Πώς θα εκτιμήσουμε την άνεση της ευθείας; Αναγάγετε τώρα το συμπέρασμα αυτό στην περίπτωση που στο "δρομολόγιό" σας υπάρχει και ένας "Γολγοθάς"! Φανταστείτε την ανακούφιση που θα νιώθατε με μια γουλιά νερό...
Ε όλα αυτά πώς θα γίνουν αντιληπτά όταν στο δρόμο μας παρουσιάζονται μόνο ευκολίες; Μήπως τότε θα πρέπει να αλλάξουμε κατεύθυνση; Μήπως αν συνεχίσουμε υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μας "καταπιεί" ο ίδιος ο δρόμος που πριν φαινόταν ως ο πιο λαμπερός και αθώος;


Σκόρπιες σκέψεις στη διάθεσή σας...

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vvvvvvv
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 20:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vvvvvvv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα αυτο νομίζω πρέπει να τελειώσει(για τα παιδια κτλ.),γι αυτό ας αρχίσουμαι πάλι να μηλάμε για τα πνεύματα
Από ότι ξέρω συνήθως τα πνεύματα που καλούμε με τα ouija είναι απο το χαμηλοτερο αστρικο επιπεδο(right?)Δηλαδή είναι αυτά που έχουν πεθάνει από δολοφονίες,αυτοκτονίες και ατυχήματα.Από ότι ξέρω σε καλοπιάνουν απατώντας σου ερωτήσεις και παρέχοντας ορθές προβλέψεις.Όμως αν τους πεις απόδειξέ μου ότι υπαρχεις θα είναι πολύ επικίνδυνο το μετα.
Γι'αυτο θέλω να ρωτήσω.Μπορούν να σου απαντήσουν σε ερωτήσεις δύσκολες όπως εαν υπάρχει ομάδα <Ε>,αν η γή είναι κούφια,εαν υπαρχουν εξωγήινοι και που και άλλες τέτοιες?Και ΄γιατί να θέλουν να έρθουν στο φυσικό κόσμο μας?(εκτός βέβαια γα να πάρουν εκδίκηση!)Και πόσο επικύνδινο μπορεί να είναι ένα πνεύμα στο φυσικό κόσμο,πως σου αποδεικνίουν ότι υπαρχουν(έχω ακούσει για ραγισμένα τζάμια και καθρέφτες μέχρι και τοίχους βαμένους με αίμα!Συνγνώμη που γίνομαι κουραστικος αλλλα όπως ξέρετε να παιδιά ρωτούν τους μεγάλους για να μάθουν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 22:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mόνο ανωριμότητα δε μπορούμε να σου προσάψουμε Δανάη μου.
Tα γραφόμενά σου θα τα ζήλευαν πολλοί ενήλικες εδώ μέσα...
αλλά "Τake it easy" αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι...
Μη βιάζεσαι... η γνώση όπως είπε και η φίλη ΑΤΜΑ έρχεται εμπειρικά και πολύ λίγο μπορούν να συνειδφέρουν τα βιβλία σε αυτό...

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπητε Avallon.
Τα λόγια σου σημαίνουν πολλά για εμένα!
(Να φανταστεις χαμογελούσα όλη την ημέρα)
Οσο για την βιασυνη...δεν υπάρχει λόγος βιασυνης όπως και εσύ και η φίλη Ατμα λετε πολύ σωστα,ουτε βιαζομαι να αποχτησω γνωσεις και εμπειριες απλά αυτές έρχονται πάνω μου και εγω τις αξιοποιώ καταλληλα!("Το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον"όπως
λες και στο προφίλ σου)

quote:
Είναι ύποπτος ο "δρόμος" όταν αυτός είναι εύκολος. Όταν δεν έχει και την ανηφορίτσα του το μονοπάτι πώς θα αντιληφθούμε όλοι μας τη "δροσιά" της έναρξης της κατηφόρας; Πώς θα εκτιμήσουμε την άνεση της ευθείας; Αναγάγετε τώρα το συμπέρασμα αυτό στην περίπτωση που στο "δρομολόγιό" σας υπάρχει και ένας "Γολγοθάς"! Φανταστείτε την ανακούφιση που θα νιώθατε με μια γουλιά νερό...
Ε όλα αυτά πώς θα γίνουν αντιληπτά όταν στο δρόμο μας παρουσιάζονται μόνο ευκολίες; Μήπως τότε θα πρέπει να αλλάξουμε κατεύθυνση; Μήπως αν συνεχίσουμε υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μας "καταπιεί" ο ίδιος ο δρόμος που πριν φαινόταν ως ο πιο λαμπερός και αθώος;

Εντυπωσιάστηκα πραγματικά με το παραδειγμα σου φίλε Secondborn.
Αν και δεν νομίζω ο δρόμος που περιγράφεις να
είναι πάντα εύκολος σίγουρα θα
παρουσιαστούν δυσκολίες είτε αμεσα είτε εμμεσα.
Οπως επίσης και πολλές είναι οι φορές που θα βρεθεί κάποιος
σε "αδιέδοξο".

Καλή σας νυχτα
Δανάη


Edited by - Danai on 07/06/2003 23:31:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 13:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το θέμα αυτο νομίζω πρέπει να τελειώσει(για τα παιδια κτλ.),γι αυτό ας αρχίσουμαι πάλι να μηλάμε για τα πνεύματα
Από ότι ξέρω συνήθως τα πνεύματα που καλούμε με τα ouija είναι απο το χαμηλοτερο αστρικο επιπεδο(right?)Δηλαδή είναι αυτά που έχουν πεθάνει από δολοφονίες,αυτοκτονίες και ατυχήματα.Από ότι ξέρω σε καλοπιάνουν απατώντας σου ερωτήσεις και παρέχοντας ορθές προβλέψεις.

Aφού τα ξέρεις ΟΛΑ φίλε VVVVVVV τότε τι ρωτάς??

Α! Και το θέμα λέω ότι πρέπει να τελειώσει εδώ... (όχι αυτό περί ηλικίας αλλά το άλλο...)


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 13:53:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα αγαπητέ μου Vvvvvvv δεν είναι αν μπορούν να σου απαντήσουν στα ερωτήματα που θέτεις. Το θέμα είναι αν πρέπει να τα ρωτήσεις.
Προσωπικά θα σου συνιστούσα να μην μπεις στον κόπο ποτέ...

Όσο για το "αδιέξοδο" που αναφέρεσαι φίλτατη Danai, συμφωνώ ότι είναι βάσιμη η ύπαρξή του. Όμως τις πιο πολλές φορές(αν όχι όλες) δε θα παρουσιαστεί από την αρχή. Εξάλλου και η ίδια η έκφραση "αδιέξοδο" υποδηλώνει ένα τέλος, μια ήδη βιώσιμη διαδρομή.
Πάρε λοιπόν ως δεδομένο ότι οι "πύλες" όλων των διαδρομών που θα ακολουθήσεις στην αρχή θα έχουν πολλά πολλά μυρωδάτα "λουλούδια".
Εξάλλου πώς αλλιώς θα μπεις στη διαδικασία να τους ακολουθήσεις αν στην αρχή δε σε εντυπωσιάσει το μονοπατάκι;

Ίσως όμως στην περίπτωση μας να λειτουρεί περισσότερο η περιέργεια παρά ο εντυπωσιασμός...

Τώρα για την περιέργεια τί να πω; Καλύτερα ρωτήστε τη γάτα(cat που είσαι;;;).

Avallon γιατί να κλείσει το θέμα; Ας αποφασίσουν καλύτερα τα μέλη αν θα κλείσει ή όχι...
Είναι πιο δημοκρατικό.

Φιλικά

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 14:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρεγήγησις φίλε secondborn...

Δεν είπα να κλειδωθεί και ακόμα και αν ήμουν διαχειριστής δε θα το έκρινα σωστό... απλά να τελειώσει για το συγκεκριμένο μέλος γιατί έχει πάρει μια τροπή άκαρπη και μη επικοδομητική αν κρίνω από τις ερωτήσεις του...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 15:45:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όσο για το "αδιέξοδο" που αναφέρεσαι φίλτατη Danai, συμφωνώ ότι είναι βάσιμη η ύπαρξή του. Όμως τις πιο πολλές φορές(αν όχι όλες) δε θα παρουσιαστεί από την αρχή. Εξάλλου και η ίδια η έκφραση "αδιέξοδο" υποδηλώνει ένα τέλος, μια ήδη βιώσιμη διαδρομή.
Πάρε λοιπόν ως δεδομένο ότι οι "πύλες" όλων των διαδρομών που θα ακολουθήσεις στην αρχή θα έχουν πολλά πολλά μυρωδάτα "λουλούδια".
Εξάλλου πώς αλλιώς θα μπεις στη διαδικασία να τους ακολουθήσεις αν στην αρχή δε σε εντυπωσιάσει το μονοπατάκι;

Ίσως όμως στην περίπτωση μας να λειτουρεί περισσότερο η περιέργεια παρά ο εντυπωσιασμός...



Εχεις ένα πολύ ωραίο τρόπο να παρουσιάζεις γεγονότα και
καταστάσεις,(μου θυμίζεις τον αγαπημένο Παολο Κοέλο και συγκεκριμένα τον ήρωα του Σαντιαγκο στο βιβλίο του ο Αλχημιστής-ο οποιος μεσα απο τις δυσκολιες που το παρουσιαζονταν και καταφέρνοντας να τις ξεπεράσει έφτασε στην πραγματοποιηση του προσωπικού του μύθου)
μέσα λοιπον από τα δύσκολα μονοματια μπορεί καποιος αποκτώντας εμπειρίες να δυναμώσει τόσο πνευματικά όσο και σωματικά
Και σίγουρα γίνεται πιο δυνατός
ωστε να μπορεσει αντεπεξέλθει σε κάθε εμποδιο της ζωης.

Καλό σας απόγευμα
Δανάη

"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 18:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τίποτα δεν είναι τυχαίο αγαπητή Danai. Ίσως να σου θυμίζω τον Σαντιάγκο γιατί έχω ταξιδέψει και εγώ στους στίχους του "Αλχημιστή"...
Σ'αυτό το σημείο ας θυμιθούμε τον Coelho να λέει:
"...Τα παιδιά μπορούν να διδάξουν τρία πράγματα στους μεγάλους: α)να χαίρονται χωρίς λόγο, β)να ασχολούνται πάντα με κάτι και γ) να απαιτούν με όλη τους τη δύναμη αυτό που επιθυμούν..."

Ίσως μόλις απάντησα στο μικρο-θεματάκι που είχε δημιουργηθεί...

Και θα τελειώσω με δυο λόγια ενός Ανθρώπου που ΔΕΝ έπρεπε να φύγει τόσο νωρίς:
Με την ευχή η ΜΟΝΑΔΙΚΗ πρόταση-πρόκληση ζωής να γίνει πράξη


"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy