ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Νεα Γενιά ( indigo )
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2003, 05:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΝDIGO CHILD
ΧΡΩΜΑ-ΛΟΥΛΑΚΗ-ΙΩΔΗΣ ΓΕΝΙΑ-ΠΑΙΔΙΑ
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΥΝΕΧΗΣ ΜΕΤΑΛΑΣΩΜΕΝΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ ΠΕΔΙΟ.ΣΑΝ ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΜΕΓΑΓΩΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΑΙ.ΣΑΝ ΑΙΤΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ,ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΜΙΣΤΕΙ ΤΟ ΟΛΟ.ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΥΡΕΣ.ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΧΡΩΜΑ-ΛΟΥΛΑΚΙ-ΕΚΔΗΛΩΘΗΚΕ ΜΕ ΟΥΡΑΝΙΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ.ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΥΛΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΔΙΑ Η ΝΕΑΡΟΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΥΛΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΦΙΛΙΚΗ ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΚΑΙ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΜΑΣ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΝΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΑΝΤΕΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥΣ.
ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΛΟΥΛΑΚΙ ΠΑΙΔΙΩΝ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΛΗΣΗ -ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΑΝΘΡΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΛΛΙΕΡΗΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΓΡΟΝΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ
ΝΑ ΤΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΤΑΣΗ ΤΗΣ ΜΟΝΤΕΡΝΑΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕΡΙΚΩΝ ΑΠΟ ΑΥΤΩΝ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΘΑ ΤΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ.ΟΜΩΣ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΥΛΑΚΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ "ΤΥΧΕΡΑ".
ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΥΛΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΗΓΕΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΒΙΩΣΕΙ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΠΛΗΡΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΟΥΛΑΚΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΑΝΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΤΑ ΛΟΥΛΑΚΙ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΟΝΟΙΑ.ΟΜΩΣ Η ΜΟΡΦΗ ΤΗΣ ΣΥΜΠΟΝΟΙΑΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΟΝΤΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΛΥΣΕΙΣ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΥΛΑΚΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΥΡΑΣ .Η ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΔΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΩΦΕΛΗ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΥΛΑΚΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΟΥΝ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ,ΦΥΣΙΚΟ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΗ ΥΨΗΛΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΗΧΟΥ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΑ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΚΥΜΑΤΑ ΗΧΟΥ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΜΒΕΛΕΙΕΣ.ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΥΠΕΡΦΟΡΤΩΣΗ.ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΟΥΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΘΟΡΥΒΟ Η ΧΑΟΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΑ ΝΕΥΡΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ.Ο ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ Η Η ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΗ ΔΙΕΓΕΡΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΤΟΥΣ.ΟΙ ΕΝΗΛΙΚΟΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΑΡΑΝΟΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΣΑΝ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΟΝ Η ΔΥΣΚΟΛΟ.
ΣΑΝ ΝΗΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΠΙΦΥΛΑΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟ ΠΙΟ ΣΥΧΝΟ ΣΧΟΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΦΥΠΝΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΟΡΘΑΝΟΙΧΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΟΥ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΗΠΙΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΝΟΣ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟΥ.
ΣΤΑ ΛΟΥΛΑΚΙ ΠΑΙΔΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΥΠΝΟ ΑΠΟ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟΥ.ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΠΟΡΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ.ΑΥΤΟ ΔΙΜΙΟΥΡΓΕΙ ΜΙΑ ΑΝΥΣΗΧΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΤΕΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ.ΟΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΙ ΥΠΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΙΟ ΒΑΡΙΟΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΒΑΘΙΟΙ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΣ ΥΠΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΥΠΝΟ ΣΥΧΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΞΥΠΝΙΟΙ ΜΕΧΡΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΙΣ ΝΥΧΤΑΣ.ΣΥΧΝΑ ΞΥΠΝΑΝΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ Η ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΞΥΘΥΜΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΑΠΟΤΟΜΑ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΟΣ,ΤΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΕΝΑ ΑΠΑΛΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΥΛΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΛΑΦΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΩΝ ΔΕΚΑ ΜΕ ΤΡΙΑΝΤΑ ΛΕΠΤΩΝ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΩΡΟ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΑΝΤΑΠΩΔΩΣΟΥΝΕ ΜΕ ΜΙΑ ΛΑΜΠΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΗΜΕΡΑ!
Η ΨΥΧΟΣΥΝΘΕΣΗ ΤΩΝ ΛΟΥΛΑΚΙ ΠΑΙΔΙΩΝ ΕΝΣΩΜΑΤΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΘΥΛΗΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΑ ΜΕΤΑΕΦΗΒΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ Η ΗΘΙΚΕΣ ΑΞΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΤΕΡΟΦΥΛΙΑ,ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ,
Η ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΦΙΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ.ΕΤΣΙ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ.ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΠΑΡΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ.Η ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΟΥ ΘΥΛΗΚΟΥ Η ΤΟΥ ΑΡΣΕΝΙΚΟΥ,ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΝΑ ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΨΥΧΗ.Η ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΚΦΡΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΣΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΤΟΣΟ ΒΑΘΙΑ ΕΔΡΑΙΩΜΕΝΟ ΟΣΟ ΤΟ ΣΕΞ ΓΙΑΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΗΣ ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΛΟΥΛΑΚΙ.ΟΙ ΛΟΥΛΑΚΙ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ.ΕΝΘΑΡΥΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΑ ΤΗΝ ΒΑΘΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΣΕΧΟΥΑΛΙΚΗΣ ΑΝΤΑΛΑΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΡΑΞΗ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΑΣ ΛΟΥΛΑΚΙ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΨΥΧΙΚΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ,ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ,ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΟΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΙΟ ΑΝΑΖΩΟΓΟΝΗΤΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ..

quote:
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ thoth.ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΕΝΑ ΑΘΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ!

ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ

Edited by - indigo_boy on 28/06/2003 11:13:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2003, 17:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)




-καλως
ηρθες
παλι
εδω
λοιπον!-



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2003, 21:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέρον θέμα indigo boy! Τόσο πολύ μου άρεσε που "κάθησα" διάβασα όλες τις σελίδες του τόπικ
Να ξέρεις οτι δεν απέχω πολύ απο το θέμα indigo children.
Είμαι 34 ετών και νοιώθω και εκφράζομαι κατά πολύ νεότερος. Και βεβαίως ούτε μου φαίνεται
Ακόμη και εσωτερικά, νοιώθω και είμαι παιδί, γι' αυτό και "πληρώνω" συνεχώς τα τιμήματα απέναντι στην κοινωνία των ενηλίκων. Σε κάθε έκφανση και απόφαση στη ζωή μου, "έσκυψα" και άκουσα πρώτα το παιδί μέσα μου...μου μιλάει συχνά...δε θα μπορούσα να μη το ακούσω...
Αυτό το παιδί...είμαι εγω...
Νά' σαι πάντα καλά φίλε μου και ό,τι και να γίνει στη ζωή σου, ΜΗΝ πρός θεού, ΜΗΝ ξεχάσεις το παιδί που συνεχώς ρωτά και συνεχώς σε εξελίσει σε μια ανώτερη ψυχή...το παιδί μέσα σου...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2003, 02:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ !
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ
ΚΑΙ ΤΟΣΟ
quote:
Νά' σαι πάντα καλά φίλε μου και ό,τι και να γίνει στη ζωή σου, ΜΗΝ πρός θεού, ΜΗΝ ξεχάσεις το παιδί που συνεχώς ρωτά και συνεχώς σε εξελίσει σε μια ανώτερη ψυχή...το παιδί μέσα σου...

ΩΡΑΙΑ ΦΡΑΣΗ!

ΚΑΛΕΣ ΖΕΣΤΕΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Manick
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2004, 00:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Manick  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια επειδη ειναι καπως δυσκολο να βρω καποια σελιδα που σου λεει για το χρωμα της αυρας σου.. μηπως μπορειτε να με "φωτισετε" πανω στο θεμα? Γενικα θελω να ασχοληθω με αυτο το θεμα (θελω γενικα να "ανυψωσω το πνευματικο μου επιπεδο) αλλα ειναι τοοοσα πολλα που το περιβαλλον που χρειαζομαι λιγη βοηθεια!

Να ειστε καλα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Manick
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2004, 01:07:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Manick  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
A! Παιδια οταν ειδα που συζητουσατε για τις γενιες (ειμαι του 84 γεννηθης) και λεγατε για trance Κλπ θυμηθηκα τον εαυτο μου....μεχρι πριν λιγο καιρο ημουν και dj και μολις το ψιλοπαρατησα, ηρθε ο καιρος που (χωρις ουσιαστικο λογο) αρχισα να δαβαζω βιβλια, να ψαχνω για τη ψυχη μου, να θελω και παλι το καλο ολων (στα πολυ νεοτερα μου χρονια νοιαζομουν για ολα αυτα και μετα για ενα διαστημα αυτο μου εφυγε εντελως, αλλα τωρα και παλι επανηλθε) και γενικα να θελω να ανεβασω το πνευματικο μου επιπεδο. Δεν τα λεω απο επαρση, απλα μου εκανε εντυπωση και μολις μιλησατε για new age, κατ'ευθειαν την εψαξα και απο τοτε δεν εχω ξεκολλησει! Ειναι η μουσικη που παντα εψαχνα και δεν εβρισκα! Τελος παντων συγκεκριμενα τωρα...θελω να με βοηθησει οποιος ξερει τα σχετικα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2004, 20:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλως ηρθες εσωτερικα λοιπον:)
--συμπλευση ομως!..αφου μολις ηρθα απο εκεινο το τοπικ:)--//
διαβασε τουτο το ενδιαφερον τοπικ που αφορα στις αποριες σου:

Ενεργειακα Κεντρα+Εσωτερισμος

υπαρχει βεβαια + το φορουμ της θεραπειας- εκει καλεισαι να εντοπισεις ολα τα σχετικα θεματα...-οπως ανακαλυψες το δρομο της δικης σου μουσικης:)


+ παλι καλως ηρθες (απο την "neverland"..:)--


...aum...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 17:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
what an shame!!!!!what a pity...αυτο εχω να πω μονο...
τετοιο θεμα...και το αφησατε στη τυχη του...
ειδικα τωρα που προσηλθα και εγω...τελος παντων,γεννηθηκα το 1991 στις 7 ιανουαριου.και το ονομα μου προερχεται απο την ημερομηνια αυτη.ειμαι στα ορια των ιντιγκο...και η ΑΤΜΑ κατι μου ειπε για τα ΕΓΩ και ετσι ταιριαζει.

ασημενιος ψυθιρος...φφφσσσ...

Δεν χρειαζεται να ξηπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 21:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ????????
ρε παιδια καντε κατι αξιζει τον κοπο!
ρε ατμα,και εσυ?

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...

Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 23:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ΨΥΧΟΣΥΝΘΕΣΗ ΤΩΝ ΛΟΥΛΑΚΙ ΠΑΙΔΙΩΝ ΕΝΣΩΜΑΤΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΘΥΛΗΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ


Να λοιπον που ο ερμαφροδιτος ξαναεμφανιζεται ως ενσωματωμενο χαρακτηριστικο στις πιο εξευγενισμενες "φυλες".

Γνωριζει κανεις να μου πει σε ποια ριζα φυλη κατατασει η θεοσοφια τα
μπλε παιδια;Ή εστω σε ποια ενδιαμεση φυλη;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madcat
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 21:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και συγχαρητήρια για την όμορφη σελίδα σας! Παρακολουθώ σχεδόν καθημερινά τα θέματα του φόρουμ και χαίρομαι που σ'αυτή την κοινωνία που ζούμε υπάρχουν φωτισμένα και ανοιχτά μυαλά! Για το θέμα που ανοίξατε για τα "μπλε παιδιά" δεν έχω πολλές γνώσεις αλλά θα θελα να πω και εγώ την γνώμη μου. Θα συμφωνήσω ότι υπάρχουν εκλεκτοί άνθρωποι ανάμεσα μας αλλά θα διαφωνούσα ως προς τον διαχωρισμό που γίνετε ηλικιακά. Κάθε εποχή έχει τους δικούς της "σωτήρες" και δεν έχει σχέση με το αν η γενιά του 80 είναι καλύτερη απο την γενιά του 70, σημασία έχει η εσωτερική ανάπτυξη του ατόμου αυτό τον κάνει ξεχωριστό. Έχω την τύχη να δουλεύω με παιδιά ηλικίας απο 9 έως 25 χρόνων και μπορω να σας πω μερικά πράγματα απο την εμπειρία μου. Τον τελευταίο καιρό παρατήρησα με μεγάλη μου έκπληξη κάποια παιδάκια ηλικίας 14-15χρόνων να παρακολουθούν βιντεάκια στο ιντερνετ απο ενα παράλογο τηλεπαιχνίδι που γίνεται στην Αμερική (όπου το προστατεύει και ο νόμος), στο οποίο παλεύουν δυο πυγμάχοι και προσπαθεί ο ένας να σκοτώσει τον άλλο, χρησιμοποιώντας οποιοδήποτε αντικείμενο ή μέσο (απο καρέκλα μέχρι μπετονιέρα).Με λύπη μου διαπίστωσα ότι τα παιδιά είχαν πρότυπο έναν "πυγμάχο" που σκότωσε 21 ανθρώπους! Και όταν τους ρώτησα τι βρίσκουν εντυπωσιακό σ'αυτό, μου απάντησαν ότι τον θαυμάζουν για τον τρόπο που παλεύει και σκοτώνει. Η εκπομπή παίζεται στις 3 το βράδυ και δεν χάνουν επεισόδιο. Κάθονται και βλέπουν ζωντανές δολοφονίες! Ακόμα και να υποθέσουμε ότι είναι "στημένη" αυτη η εκπομπή μόνο που πιστεύουν τα παιδιά ότι είναι πραγματικά αυτά που βλέπουν είναι πολύ ανησυχητικό.
Επίσης κάτι άλλο που θέλω να μοιράστώ μαζί σας και ίσως να το έχετε παρατηρήσει και εσείς είναι ότι πολλοί νέοι άνθρωποι 18 και άνω είναι άθεοι. Με τρομάζει λίγο η νέα γενιά αν και θεωρώ πως και εγώ σ'αυτή ανήκω (γεννημένη το 77) αλλά μεγαλώνουν με διαφορετικές αρχές και αξίες (ίσως οι περισσότεροι να μην ξέρουν τι είναι αυτές). Διδάσκω πληροφορική και απο την μια μεριά χαίρομαι που έρχονται πολύ νωρίς με την τεχνολογία αλλά απο την άλλη μεριά μαθαίνουν απο πολύ μικρά να παίρνουν έτοιμες τις πληροφορίες χωρίς να βάλουν το μυαλό τους να δουλέψει.
Μαθαίνουν μηχανικά μια διαδικασία και δεν αναπτύσουν την κρίση τους. Ακόμη τα online παιχνίδα τύπου WoW (Worl of Warcraft) έχουν εκατομμύρια φανατικούς οπαδούς (επίσημους εγγεγραμμένους παίχτες πάνω απο 2 εκατομμύρια ηλικίας απο 18 χρονών και άνω). Υπνωτισμένοι νέοι στο κόσμο του παιχνιδιού παίζουν καθημερινά πάνω απο 12 ώρες την μέρα το λιγότερο. Έχω διαβάσει φόρουμ παιχνιδιών όπου όταν πέφτει ο server του παιχνιδιού αγανακτούν λέγοντας "τώρα εγώ τι θα κάνω στην ζωή μου"; Όσο μεγαλώνει η μοναξιά τόσο μεγαλώνουν και οι χρήστες σ'αυτά τα παιχνίδια. Γιατί οι νέοι να ξοδεύουν τον χρόνο τους σε ανούσιες αποστολές σε τέτοιου είδους παιχνίδα αντί να αναζητήτουν την δική τους αποστολή στο δικό τους παιχνίδι..στο παιχνίδι της ζωής τους;

Edited by - madcat on 13/08/2005 22:03:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 22:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
madcat, καλώς ήλθες!
Είναι θλιβερό όντως να βλέπεις πως με την πάροδο των χρόνων τα πρότυπα των εφήβων αλλάζουν και γίνονται πιο "άγρια".
Ζούμε σε μία κοινωνία αρκετά σκληρή και ολοένα πιο απρόσωπη.
Ο καθένας κοιτάει τον εαυτό του και το πως θα αποκτήσει περισσότερα υλικά αγαθά.
Η αποξένωση κι η απομόνωση κάνουν την εμφάνιση τους όλο και περισσότερο και τα παιδιά το βιώνουν καλά αυτό, κι ίσως μαθαίνουν να προσαρμόζονται και σε αυτό.
Είμαι 23 ετών, δεν έχω πολλά χρόνια ζωής ούτε και πείρας.
Όμως παρατηρώ μία ραγδαία μεταβολή στη συμπεριφορά και στον τρόπο σκέψης των παιδιών της ηλικίας των 14-15 από τα παιδιά της δικής μου γενιάς και τις μεγαλύτερες.
Τα παιδιά όσο περνάνε τα χρόνια γίνονται πιο σκληρά και πιο αυστηρά με τους γύρω τους, κάποιες φορές και με τον εαυτό τους.
Σχετικά με το θέμα που έθιξες οτι πολλά παιδιά άνω των 18 είναι άθεα, κι εγώ είμαι άθεος εδώ και χρόνια.
Πιστεύεις οτι αυτό είναι κακό?
Δεν είναι εκεί που εστιάζεται το πρόβλημα.
Όταν ένα παιδί γαλουχείται και μεγαλώνει σε ένα περιβάλλον υγιές και με σωστές αξίες και πρότυπα, μπορεί να γίνει ένας ισορροπημένος και χρήσιμος άνθρωπος στην κοινωνία του.


In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 09:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ESOTERICA ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΛΑ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...!
ΟΛΑ ΣΥΜΠΗΠΤΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΑΝ ΜΠΟΡΩ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΩ ΜΠΛΕ Η΄ ΒΙΟΛΕΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΧΩ ΥΠΟΣΤΕΙ ΑΥΘΥΠΟΒΟΛΗ! Η' ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΜΕ ΗΡΕΜΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΣΤΑ ΡΟΥΧΑ, ΣΤΙΣ ΛΑΜΠΕΣ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ??

ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ Ε?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 14:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

3ADA
Χμ..μπορεις να ξεκινησεις απο εδω:

http://forums.delphiforums.com/Indigo_kids/start

αν θες διαβασε και τα παρακατω σχετικα με την Αυρα:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1466


καθως και για παιδια indigo:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2255
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3055

Dο your homework και τα ξαναλεμε.)


Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 09:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ....!!!!

...... ΚΟΥΡΑΓΙΟ..ΣΝΙΦ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hommy
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 17:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hommy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Γειά σας
διάβασα όλο το θέμα και λυπάμαι που δεν έχει κι' άλλο!

Πρώτη φορά στα ελληνικά ένα τέτοιο θέμα. Νομίζω να το διαβάσουν πρέπει όλοι. Νιώθω την ανάγκη να κλάψω σαν ένα μη τυχερό ιντιγκο. Έχω καταλήξει πλέον ένας πικραμένος γέρος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

07-10
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 18:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 07-10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η νέα αυτή γενιά,κατά τη γνώμη σας,περιορίζεται σε γεννηθέντες στον ελλαδικό χώρο;Ή,ίσως,και κάπως βορειοανατολικότερα;

Κι ένα σχετικό άρθρο από το περιοδικό "New Dawn":
http://www.newdawnmagazine.com.au/articles/Children%20of%20the%20New%20Millennium.html

Edited by - 07-10 on 04/12/2005 19:14:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 18:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Namaste:)

καλωσορίζωντας τα νέα μέλη να περάσω στο ερώτημα που τέθηκε μόλις
..
δεν νομίζω πως περιορίζεται στον ελλαδικό χώρο αλλα δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος χώρος που συγκεκριμένα "φύονται¨" τα παιδιά της ιώδους ακτίνας:)
Οι χώρες δε που σχετίζονται με τυχόν ερευνες μάλλον είναι συγκεκριμένες και αυτό δεν είναι επί του παρόντος να συζητηθεί.

Ερώτηση προς Αντμιν:
Γιατί κλειδώθηκε το θέμα συζήτησης "τα παιδιά του Απρίλη του'83";
Αν τίθεται θέμα πολλαπλών θεμάτων,κατανοώ τη σκοπιμότητα της κίνησης//δεδομένου όμως ότι "τα παιδιά της ιώδους ακτίνας" είναι ένα άλλο θέμα και δεν είναι "το αυτό"..θα ήθελα να εκφράσω την δυσαρέσκεια μου για "την κίνηση κλειδώματος" του εκεί τόπικ που μάλλον είχε αρκετά επικοδομητικά στοιχεία προς συνέχιση του..
Παρακαλώ δώστε "σημεία πλεύσης" εντός, για να γνωρίζουμε πως θα συνεχίσουμε την παρούσα αναζήτηση,αποφεύγοντας τυχόν παρεκτροπές από την ουσία του εδώ θέματος:)


φως και αγάπη


Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 19:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Ατμα!/υποθέτω ότι θεωρήθηκε "συγγενές" θέμα
γιατί πριν λίγο καιρό έγινε αυτό.


"There's no gene for fate"
Valnta + Gattaca

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
07-10
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 19:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 07-10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι χώρες δε που σχετίζονται με τυχόν ερευνες μάλλον είναι συγκεκριμένες και αυτό δεν είναι επί του παρόντος να συζητηθεί.

Xαίρετε,

Ευχαριστώ,καταρχήν,το μέλος "ΑΤΜΑ" για το καλωσόρισμα.

ΑΤΜΑ,τι εννοείς με το παραπάνω;
Συγκεκριμένα,γιατί δεν είναι του παρόντος να συζητηθεί;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 20:01:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γειά σου Ατμα!/υποθέτω ότι θεωρήθηκε "συγγενές" θέμα
γιατί πριν λίγο καιρό έγινε αυτό.

Namaste Valnta !_!
θεωρείται πως υπάρχει ομοιότητα(σύμφωνα με τις έρευνες..και σύμφωνα με την αυτή μου άποψη..)//πάραυτα το θέμα των παιδιών του συγκεκριμένου Απριλίου δεν χρωματίζεται ως ταυτόσημο..

Θαρρώ πως όποιος δεν γνωρίζει καν την υπόθεση δεν είναι συνετό να τα εξομοιώνει/αν το κάνει παραυτα θα ήθελα να το συζητήσουμε περαιτέρω ..έστω στο αυτό θέμα.)

Όπως έγραψα στο θέμα που κλειδώθηκε (το οποιο έδωσα πιο πάνω)
υπάρχει μια ομοιότητα/η συγκεκριμένη όμως έρευνα δεν αφορά στα όπωσδήποτε στα παιδιά ιντιγκο αλλά στα συγκεκριμένα που φέρουν --συμφωνα με το προ-ανακοινωθέν μερος του ερωτηματολογίου,στην αναφερθείσα τηλ. εκπομπη --και χαρακτηριστικά που παραπέμπουν σε όσα ψάχνει η σαϊεντολογική ..πλευρά//
θα ήτο φρόνιμο θαρρώ να ξεχωρίσουμε τα δύο ζητήματα για να μην τεθεί θέμα λαθεμένης πληροφόρησης στην όποια κουβέντα..
Θα ήθελα να ζητήσω απο τον αγαπητό Αντμιν να επιληφθεί του θέματος που προέκυψε.)
---πάντως σ'ευχαριστώ για την γοργή ενημέρωση καλο'μ:)---


quote:
ΑΤΜΑ,τι εννοείς με το παραπάνω;
Συγκεκριμένα,γιατί δεν είναι του παρόντος να συζητηθεί;


07-10, μετά απ'όσα μόλις έγραψα ίσως κατάλαβες γιατί διαχώρησα τιουτοτρόπως τα πργμτ και για ποιό λόγο δεν θεωρώ σκόπιμο να συζητηθεί εδώ το συγκεκριμένο θέμα.)

( λίγα παραπάνω για τις χώρες..:οι χώρες που συμμετείχαν στην έρευνα πλήν της Ελλάδος,αν "δεν απατώμαι"ίσως έχουν κάποια σχέση με την σαϊεντολογία--το πανεπιστήμιο της αγγλίας αν θυμάμαι καλώς--και θαρρώ πως τα παιδιά ίντιγκο δεν αφορούν στην σαϊεντολογία αλλα στην κίνηση I AM//αν ασχολείσαι με θεραπείες ίσως γνωρίζεις σε τι ακριβώς αναφέρομαι.)

anyways..//

Satyat nasti pari dharmah


Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005


Edited by - ΑΤΜΑ on 05/12/2005 20:24:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

07-10
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 20:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 07-10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απ΄όσα γνωρίζω,καταλήγω ότι τα "indigo" παιδιά μαζί με τα "Απριλιάτικα του ΄83" μοιράζονται,αν όχι όμοια,παρόμοια χαρακτηριστικά.Ίσως να έχω παραπληροφορηθεί,τι να πω!

Αν γνωρίζεις κάτι παραπάνω,τότε,καλώς επισήμανες ότι δεν πρέπει να συζητηθούν τα δύο αυτά ζητήματα σε κοινό "θρεντ".
Ωστόσο,αν θέλεις και μπορείς,θα εκτιμούσα ιδιαίτερα να προχωρήσεις σε μια περαιτέρω ανάλυση της διαφοράς τους.

Στο ζήτημα της σχέσης μεταξύ Σαηεντολογίας και "παιδιών 04/΄83",νομίζω ότι πρέπει να λάβουμε υπόψη και τους πολιτικούς λόγους για τους οποίους οι Σαηεντολόγοι έχουν διωχθεί δικαστικά σε κάποιες ευρωπαϊκές χώρες,όπως και στην Ελλάδα γύρω στο ΄93, αν θυμάμαι καλά.


Edited by - 07-10 on 05/12/2005 20:38:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzinadel
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 02:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzinadel  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος tzinadel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εκανα και σε αλλο topic αυτη την ερωτηση χωρις ειρωνια οπως χαρακτηριστηκε.... ειμαι 30 3 83 υποτιθεται πως ειμαι ενα μπλε παιδι? οσο για τα ΄συμπτωματα ΄- χαρακτηριστικα καποια ισχυουν......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 19:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Namaste tzinadel!

--χωρίς ειρωνία εδώ--
Κανένας δεν θα σου πει ποιος είσαι και αυτό να είναι αληθές,χωρίς προηγουμενως εσύ έχεις κάνει μια κίνηση ..για να μάθεις ποιος είσαι//
κάνε το τέστ καλό μ':)
Ισως αυτό σου πιστοποιήσει αυτό που αναρωτιέσαι λόγω της ημερομηνία γέννησης σου,η οποία αντιστοιχεί στην έρευνα που έγινε απο κάποια πανεπιστήμια και ουχί στους ..rainbow warriors.. η στην κίνηση Ι ΑΜ//

καλή συνέχεια στην αναζήτησή σου:)


φως και αγάπη


Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tzinadel
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 22:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzinadel  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος tzinadel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστω ATMA θα το κανω ειμαι περιεργηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
07-10
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 18:34:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 07-10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε ευχαριστω ATMA θα το κανω ειμαι περιεργη


Ποιο τεστ είναι αυτό;
Ενδιαφέρεται ένα φιλικό μου πρόσωπο,που γεννήθηκε 04/΄83.

Edited by - 07-10 on 08/12/2005 18:35:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

07-10
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 23:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 07-10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι κάτι σχετικό από τη σημερινή "Pravda":

New human race of indigo children appears on Earth
12/08/2005 12:25
Indigo children's immune system is several thousand times stronger than that of an average human being

Περισσότερα:
http://english.pravda.ru/science/19/94/377/16593_indigo.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 03:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας παραθετω μια δημοσιευση που διαβασα προσφατα.
Το αρθρο ειναι της Συμβουλου Αστρολογιας,
κ. ΛΙΛΙΑΝ ΣΙΜΟΥ:


quote:
Ο πλανήτης Quaoar και μία ιδιαίτερη γενιά παιδιών? - 07-12-2005, 02:22

--------------------------------------------------------------------------------

Ποια είναι τα παιδιά Indigo?

Με αφορμή ερώτηση μέλους σχετικά με την πρόσφατη εκπομπή της τηλεόρασης στην οποία αναφέρθηκε μία γενιά παιδιών τον Απρίλιο του 1983, γράφω το άρθρο αυτό, που ίσως έχει μία σύνδεση με το θέμα της εκπομπής. Δεν είδα την εκπομπή, αλλά με ενημέρωσαν φίλοι που την παρακολούθησαν. Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να δεχθώ πως μόνο σε ένα μήνα ενός έτους, υπάρχουν άτομα με ιδιαιτερότητες. Δεν το αποκλείω, καθώς δεν διαθέτω στοιχεία προς έρευνα, αλλά εξακολουθώ να έχω σοβαρές επιφυλάξεις.

Ωστόσο, μπορώ να παραθέσω πληροφορίες που διαθέτω, μετά την ανακάλυψη ενός από τους πλανήτες που ονομάζονται «γενιάς», δηλαδή αφορούν σώματα μακρινότερα του Πλούτωνα και σχετίζονται με θέματα ομάδων ανθρώπων, κι όχι ιδιαίτερα με το ατομικό μας ωροσκόπιο.

Ο Quaoar, είναι ένα τέτοιο σώμα, το οποίο μου κέντρισε το ενδιαφέρον από την αρχή σχεδόν της ανακάλυψής του. Θα αναφερθώ σε ένα μελλοντικό άρθρο για τον πλανήτη αυτόν.
Ο πλανήτης συνδέεται με μία γενιά παιδιών, που αποκαλούνται Indigo παιδιά (παιδιά με το χρώμα του λουλακιού!). Ας μην φανεί αστείο το χαρακτηριστικό του χρώματος, γιατί το συγκεκριμένο χρώμα σχετίζεται με το τσάκρα του τρίτου ματιού, επομένως εννοούν οι ερευνητές ότι αυτά τα παιδιά θα έχουν ικανότητα χρήσης του τρίτου ματιού και των ψυχικών δυνάμεων που σχετίζονται με αυτό.

Τα παιδιά ανήκουν στην δεκαετία του 1980 σε μικρό αριθμό, σε μεγαλύτερο αριθμό στη δεκαετία του 1990 και λίγα ενσαρκώθηκαν προς το τέλος του 2002. Εννοείται, φυσικά, πως δεν μιλάμε για όλες τις γεννήσεις αυτών των περιόδων. Αλλά αυτές οι περίοδοι, έχουν σε ασυνήθιστο βαθμό και συχνότητα, ενσαρκώσεις ατόμων με ψυχικές δυνάμεις.

Τα Indigo παιδιά λέγεται πως είναι μοναδικά. Οι δάσκαλοι, οι γονείς, το περιβάλλον τα θεωρούν «διαφορετικά», αν και δεν είναι σε θέση ακόμη κάποια από αυτά να δείξουν την διαφορετικότητά τους. Δονούνται και δέχονται δονήσεις υψηλές και θα ξεχωρίζουν από αυτά που έχουμε ως τώρα δει. Αν μπορούσαμε να περιγράψουμε το αστρολογικό τους αποτύπωμα, θα λέγαμε πως είναι ένας συνδυασμός των βαρέων πλανητών, δηλαδή του Ουρανού, του Ποσειδώνα, του Πλούτωνα και του Quaoar. Στην ουσία, ο Πλούτωνας και ο Quaoar είναι οι δείκτες αυτής της γενιάς.

Η σειρά αυτή των παιδιών θεωρείται πως ξεκίνησε το 1983, όταν οι δύο αυτοί πλανήτες εισήλθαν στο ζώδιο του Σκορπιού (άραγε είναι σύμπτωση η συνύπαρξή τους στο ζώδιο της αναγέννησης, του αποκρυφισμού και της μύησης?). Εκείνη τη χρονιά μάλιστα, τα δύο αυτά σώματα έκαναν τη πρώτη τους σύνοδο μετά τη δεκαετία του 1940. Δηλώνουν ενδεχόμενα την έναρξη μίας ακόμη σημαντικής γενιάς, που θα χαρακτηρίσει κάποια μελλοντική εποχή. Λέγεται πως στην ώριμη ηλικία τους, θα είναι σε θέση να βοηθήσουν στον μετασχηματισμό του πλανήτη μας!

Η γενιά αυτή παίρνει μεγαλύτερη ώθηση και αυξάνεται, κατά την δεκαετία του 1990, όταν οι δύο πλανήτες είναι σύνοδο, ανοιχτή στην αρχή (8 μοιρών πάνω-κάτω) και φθάνουν σε στενή σύνοδο 2-3 μοιρών στο τέλος του 1993. Συνεχίζουν να είναι σε σύνοδο, αλλά καταλαμβάνουν δύο ζώδια, τον Σκορπιό και τον Τοξότη. Ως το 1995, είναι σε σύνοδο άλλοτε στον Σκορπιό κι άλλοτε στον Τοξότη (λόγω ανάδρομης κίνησης), οπότε και μπαίνουν και οι δύο στον Τοξότη από τον Ιανουάριο του 1995 και για επτά χρόνια ως τον Νοέμβριο του 2002.

Με τις έντονες αυτές επιδράσεις, τα άτομα που αναφέρω, θα βιώνουν στον εσωτερικό τους κόσμο το χάος και την ανάγκη για ριζική αλλαγή, πλήρη μετασχηματισμό. Λόγω της διαφορετικής ποιότητας κι απόκλισης της όψης, θα έχουν μεταξύ τους διαφορές, αλλά πάντα με μία ψυχική ικανότητα που θα τα χαρακτηρίζει και θα τα κάνει να ξεχωρίζουν.

Στην γενιά αυτή, συμμετέχει η σύνοδος του Ουρανού με τον Ποσειδώνα, από τον Ιανουάριο του 1990 ως τον Δεκέμβριο του 1996. Ο ιδεαλισμός που επαναστατεί ή ανατρέπεται, στο ζώδιο του Αιγόκερου, των κοινωνικών και συντηρητικών μας θεσμών. Σε εξάγωνο η σύνοδος του Ουρανού και του Ποσειδώνα με τη σύνοδο του Πλούτωνα με τον Quaoar, έχουμε μία γενιά ανθρώπων με εξαιρετικές δυνατότητες δονήσεων, βαρέων πλανητών και μεταφυσικής δυναμικής. Θα είναι σε θέση να δημιουργήσουν τριγμούς στο σαθρό σύστημα της κοινωνίας μας και να κάψουν κυριολεκτικά κάθε τι το σάπιο και το αρρωστημένο. Θέματα φιλοσοφίας, γνώσης, επιστήμης, ιατρικής, ιδεολογίας, θεσμών κοινωνικών, θα περάσει από την εξονυχιστική έρευνα και μελέτη αυτών των ατόμων και θα αλλάξει ριζικά. Το κατεστημένο θα αλλάξει, θα μετασχηματιστεί και θα αναγεννηθεί.

Τα τελευταία Indigo παιδιά, θα έχουν τη σύνοδο Πλούτωνα και Quaoar στον Τοξότη, αλλά θα τους λείπει το εξάγωνο με τον Ουρανό και τον Ποσειδώνα. Ο μεγάλη μεταλλαγή, θεωρητικά πάντα μιλώντας, πρέπει να βασιστεί στη γενιά αυτή του Σκορπιού, με το εξάγωνο των δύο προαναφερθέντων πλανητών. Αυτό μοιάζει να είναι το πλέον ισχυρό σχήμα. Αλλά τα τελευταία Indigo, θα έχουν την αποστολή να επεκτείνουν την νέα φιλοσοφία ζωής που θα προκύψει.

Η ενέργεια της συνόδου του Πλούτωνα, αυτού του τόσο σημαντικού πλανήτη μας με τον νέο-ανακαλυφθέντα Quaoar, χαρακτηρίζει και την είσοδο στον 21ο αιώνα. Αυτά τα δύο σώματα μοιάζουν να στεφανώνουν με την ισχύ τους και την αργή και βαθιά δράση τους, τη νέα χιλιετηρίδα. Θεωρείται από τους ερευνητές, πως η γενιά των Indigo παιδιών τελειώνει γύρω στο τέλος του 2002, ενδεχόμενα με τη σύνοδό τους τον Νοέμβριο. Αλλά, δηλώνουν πως πρέπει να ερευνηθεί η στιγμή της αναχώρησης του Πλούτωνα από τον Τοξότη το 2008 και του Quaoar το 2017. Πιθανοί σταθμοί σημαντικών γεγονότων, ή η πρώτη μας αντίληψη για τη γενιά των Indigo? Γιατί δεν αποκλείεται τα παιδιά αυτά να είναι η έναρξη μίας εποχής με ανθρώπους διαφορετικούς, ίσως να είναι προάγγελοι γι' αυτούς της εποχής του Πλούτωνα και του Quaoar στον Αιγόκερο. Μία εποχή αρκετά δύσκολη και σκληρή.

Αυτό που φαίνεται για τη γενιά που περιγράφω, είναι πως καθορίζουν μία μεταβατική περίοδο. Θα μπορούν να κατανοήσουν το χάος και να δημιουργήσουν νέες μορφές μέσα από αυτό. Δεν θα διστάσουν να αλλάξουν τον κόσμο, ίσως μέσα από ένα συμβολικό θάνατο και μία εκ βαθέων αλλαγή. Μπορεί να μας διδάξουν την παροδικότητα όλων των πραγμάτων και το τέλος μίας ολόκληρης εποχής, στο κατώφλι του Υδροχόου. Να αναζητήσουν την απελευθέρωση από την πλεονεξία, την κτητικότητα, την θρησκοληψία, το σαθρό πολιτικό σύστημα, την μόλυνση του περιβάλλοντος. Ο Πλούτωνας θα τους ωθήσει να θέσουν τέλος. Ο Quaoar να ανακαλύψουν μέσα στο χάος, μία νέα αχτίδα ελπίδας και ζωής.

Ωραίο ακούγεται… Μακάρι η γενιά αυτή να είναι πρωτεργάτες μίας νέας εποχής!



Edited by - angi on 09/12/2005 03:09:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

excellent
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 01:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους excellent  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 08:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα

Όπως έγραψα και στον Πίνακα Ανακοινώσεων, αύριο Σάββατο 28/1/2006 στις 18.00 στην αίθουσα διαλέξεων του ξενοδοχείου Museum (Μπουμπουλίνας 16 & Λεωφ. Αλεξάνδρας) θα προβληθεί το ντοκυμαντέρ "Indigo Evolution" (υποτιτλισμένο) το οποίο αναφέρεται στα indigo children. Με ενημέρωσαν ότι η είσοδος είναι 12 ευρώ.

Ευχαριστώ πολύ.
Unseen

******* By Art we live *******Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy