ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΕΤΕΜΨΥΧΩΣΗ!!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 23:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΕΤΕΜΨΥΧΩΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΛΥΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ,ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ …ΟΧΙ! Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ Η ΨΥΧΗ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑ ΠΑΕΙ Η ΟΤΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ! Η ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΖΩΗΣ! ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΑ ΜΑΣ ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΡΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ,ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΥΝ ΣΕ ΥΠΝΩΤΙΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ,ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΓΙΝΕ ΥΠΝΩΣΗ ΣΤΑ 17 ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΑ ΑΠΟ ΠΝΙΓΜΟ ,ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Η ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΕΤΕΜΨΥΧΩΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ….ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 23:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Ντεμη και εγω πιστευω στην μετεμψυχωση και εχω και δικο μου ατομο να μου κανει υπνωση και να με παει σε ταξιδια που ειχα κανει σε αλλες ζωες και αυτο το ατομο δεν εχει μονο το ταλεντο να το πω χαρισμα μου εχει πει πολλα πραγματα που με βοηθησαν αλλα δεν θελει σε καμια περιπτωση να με φερει σε κατασταση υπνοσης!Τωρα γιατι και εγω ειλικρινα δεν ξερω....μπορει να μην ηταν και τοσο καλη η προηγουμενη ζωη μου!!

Μπορει καμια μερα να καταφερω να μαθω!

Διαβαζε οχι για να αντιλεγεις,
να αμφισβητεις,να αναιρεις,να διαψευδεις
και ανασκευαζεις,οχι για να πιστευεις,
και να τα παιρνεις ολα για αληθεια,
αλλα για να κρινεις και να εκτιμας σωστα την
κατασταση και να σκεφτεσαι σαν ανθρωπος

Φρανσις Μπείκον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 23:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου φιλε...ntemis
το θεμα που ανοιξες υπαρχει ηδη,θα σε παρακαλουσα να συνεχισεις εκει...
στα αριστερα επανω στην οθονη σου υπαρχει το κουμπι αναζητησης
θα σε συμβουλευα να το χρησιμοποιεις καθε φορα που θα ηθελες να ανοιξεις ενα θεμα για να δεις αν ηδη υπαρχει...

καλως ηλθες φιλε μου...
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=101


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2003, 20:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα το κλειδώσει κάποια στιγμή ο συντονιστής... μέχρι τότε χρησιμοποίησε την αναζήτηση πριν ανοίξεις ένα νέο θέμα!
Είναι το δεύτερο θέμα που ανοίγεις ενώ υπάρχει ήδη.
Μιλάω για το "κάλεσμα των πνευμάτων" που και αυτό θα πρέπει να συνεχιστεί στο παλιότερο τόπικ... και που ξέρεις ίσως εκεί πάρεις έτοιμες τις απαντήσεις που θέλεις...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 00:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με τελείως φιλική διάθεση θέλω να πω οτι δεν καταλαβαίνω γιατί μας αναγκάζετε να μπαίνουμε στα θέματα που υπαρχουν ήδη.Δηλαδή δεν μπορεί να αναπτυξει κάποιος τη δική του γωνίτσα μέσα εδώ?Η πληροφορίες δεν διαχέονται οπως λετε,αντιθέτως είναι πιο μαζεμένες γιατί αν ειναι ολα μαζι,συνήθως βγαίνουμε απο το θέμα και έχουμε σελιδες ολόκληρες με απαντήσεις του στιλ "συμφωνω κι εγω" .. "σε ευχαριστώ φίλε.." κλπ ακατάπαυστη αντιγραφή από βιβλία που πιάνουν πολύ χώρο.Είμαστε ή δεν είμαστε ελευθεροι εδώ μέσα να εκφραζόμαστε?Αν κλειδώνετε τα θέματα τι θα μείνει στο τέλος?Βρήκαμε τις απαντήσεις που ψάχνουμε και τα κλειδώνετε?Στην τελική να φτιάξει η ομάδα τα κύρια θέματα και όχι "όσοι προλαβαν,τον Κυριο είδαν"
Επιτέλους η αναζήτηση που λέτε συνεχώς στα νέα μέλη,δεν λειτουργεί σωστά,εμένα σχεδόν ποτε δεν μου βγάζει αυτό που ψαχνω κι αν το βγάλει ειναι άσχετο το θέμα με αυτο που θέλω εγώ να γράψω.Τονίζω η διάθεση μου ειναι φιλική και όχι αρνητική με την ομάδα.
Ευχαριστώ,Sonap

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 01:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας!

Αγαπητέ SONAP, μόλις έκανα έναν μικρό έλεγχο στη λειτουργία της αναζήτησης, για να διαπιστώσω εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Πληκτρολογώντας τη λέξη ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗ (που είναι και πιο έγκυρη από τη λέξη ΜΕΤΕΜΨΥΧΩΣΗ η οποία κάποιες φορές επίσης χρησιμοποιείται), εμφανίστηκαν -μεταξύ άλλων- τα τόπικ που σας παραθέτω! (Σχεδόν τα ίδια βγαίνουν και με τη χρήση της λέξης "μετεμψύχωση")

METENΣΑΡΚΩΣΗ
zwh meta thanato??
ΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ???????????
Μετεμψυχωση-μετενσαρκωση:ποια η διαφορα?
Αναδρομή
ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗ
Κάρμα & Μετενσάρκωση (σειρά γνώσης)
ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗ - ΜΕΤΕΜΨΥΧΩΣΗ
Μετενσάρκωση - Προσθήκη άρθρου
Μετενσάρκωση: εύρεση προηγ.ζωής

Οπως θα διαπιστώσεις και μόνος σου, είναι αρκετά.

Κατανοώ βέβαια τους λόγους τους οποίους αναφέρεις στην απάντησή σου, αλλά με τόσα θέματα βρε SONAP, δεν θα ξέρουμε στο τέλος ποιο απ'όλα να διαλέξουμε...έτσι δεν είναι;

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 09:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΝΤΕΜΗΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΤΕΜΨΥΧΩΣΗ.ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΛΑΤΡΕΙΑ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ.ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΡΗ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΕΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΗ ΜΕΓΑΛΗ Η ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΙΣΠΑΝΙΚΑ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΜΕΞΙΚΑΝΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ,ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΕΙ.ΣΗΜΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΤΟΥ ΜΕΞΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ,ΝΟΜΙΖΩ ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΞΙΚΑΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ,ΝΕΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΥΤΟ ΣΑΝ ΜΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΚΡΙΝΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΤΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ ΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ ΠΕΝΗΝΤΑ ΕΞΗΝΤΑ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΛΑΣΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariline
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 09:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariline  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα εγω έχω ακούσει οτι όχι μόνο ζούμε πολλές ζωές με τα ίδια πνεύματα αλλά οι σχέσεις μας μεταξί τους εξελίσονται, και επίσεις υπάρχει και το μέρος της εκδήκισης, για να καταλάβετε, εάν σε μια προηγούμενη ζωή μας έχουμε βερθεί άσχημα σε κάποιον στην επόμενη ζωή μας θα είναι η σειρά του να μας πονέσει, αλλά πάντα απ'οτι ξέρω υπάρχει κάποιο είδος εξέλιξης στις σχέσεις μας αυτές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 23:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΧΡΟΝΙΑ,ΣΑΝ ΜΙΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΕΩ ΠΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΙ ΝΑ ΕΩ ΖΗΣΕΙ,ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ...

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2009, 17:16:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

ΘΥΜΑΤΑΙ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ

Ο James Leininger ειναι μια απο τις πιο χαρακτηριστικές ιστορίας παγκοσμίως που "αποδεικνύουν" τη μετενσάρκωση. Πρόκειται για ένα παιδί 11 χρονών που οι δικοί του, αν και δεν πίστευαν ποτέ στην μετενσάρκωση, ειναι σίγουροι πλέον οτι ειναι η μετενσάρκωση του πιλότου James M Huston του δευτέρου παγκοσμίου πολέμου που πέθανε στα 21 του. Ολα ξεκίνησαν απο κάτι εφιάλτες που έβλεπε ο μικρός. Η μητέρα του τον άκουγε να φωνάζει για ένα αεροπλάνο που το χτυπάνε και τελικά το ρίχνουν. Στη συνέχεια ο μικρός έδειξε το μέρος στο οποίο έριξαν το αεροπλάνο. Μόνο ένα άτομο σκοτώθηκε εκεί, ο Huston. Οι γονείς εντόπισαν τους συγγενείς του πιλότου και όλοι έχουν εντυπωσιαστεί με τις λεπτομέρειες που γνωρίζει ο μικρός.

ΠΗΓΗ : http://troktiko.blogspot.com/2009/08/11_21.html

Για τους αγγλομαθείς υπάρχει και το παρακάτω βίντεο :

www.youtube.com/watch?v=NGixKr3Y-NA

Όπως και το παρακάτω ενδιαφέρον site :

http://skeptico.blogs.com/skeptico/2005/07/reincarnation_a.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2009, 00:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γιατί να είναι μετενσάρκωση και όχι εισβολή μιας ξένης ψυχής σε μία άλλη?

Η μετενσάρκωση ή υπάρχει ή δεν υπάρχει!....δεν μπορεί να εμφανίζεται μεμονωμένα!!.....για ποιο λόγο?

Ή λοιπόν έχουμε εισβολή! ή κάποιο λάκκο έχει η φάβα.


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2009, 10:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Ινδιάνοι λέγεται ότι κατά την διάρκεια του ύπνου, καθώς πιστεύουν ότι η ψυχή τους τότε εγκαταλείπει το σώμα ταξιδεύοντας σε αστρικό επίπεδο, φορούν φυλακτά τα οποία υποτίθεται ότι εμποδίζουν διάφορα περιπλανώμενα πνεύματα από το να εισέλθουν και να κατάσχουν το σώμα τους.

Τώρα, αν υπάρχει μετενσάρκωση ή όχι δεν γνωρίζω, αλλά δεν θεωρώ ότι αυτά τα πράματα είναι απόλυτα, μπορεί για κάποιους αδιευκρίνιστους λόγους κάποιοι (έστω μειοψηφία) να γυρίζουν ξανά εδώ ενώ κάποιοι άλλοι (πλειοψηφία) όχι, ποίος ξέρει ώστε να μιλά με σιγουριά για το τι συμβαίνει μετά θάνατον έτσι και αλλιώς.

Edited by - XD on 22/08/2009 10:46:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2009, 12:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τώρα, αν υπάρχει μετενσάρκωση ή όχι δεν γνωρίζω, αλλά δεν θεωρώ ότι αυτά τα πράματα είναι απόλυτα, μπορεί για κάποιους αδιευκρίνιστους λόγους κάποιοι (έστω μειοψηφία) να γυρίζουν ξανά εδώ ενώ κάποιοι άλλοι (πλειοψηφία) όχι, ποίος ξέρει ώστε να μιλά με σιγουριά για το τι συμβαίνει μετά θάνατον έτσι και αλλιώς.

Φίλε XD, μια άλλη πιθανότητα είναι πως όλοι επιστρέφουμε στον χρόνο που πρέπει και στην ενσάρκωση που πρέπει αλλά πολύ λίγοι το θυμούνται.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2009, 13:15:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και δεν μπορουμε να εχουμε "δοκιμες-τεστς" ωστε να δουμε τι πραγματικα συμβαινει!


η "επιστροφη" μπορει να γινεται αμεσα ή αν περασουν αρκετα χρονια!

H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy