ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Η ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΓΛΥΚΩΝ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
patrinos_ston_kosmo_tou
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2004, 17:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους patrinos_ston_kosmo_tou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΝΑ ΠΩ??????????ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ...........ΑΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΤΕ.........
ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΔΕΟΥΜΕ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΩΡΑΙΟ ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ???????????ΔΕΝ ΧΕΡΩ.................ΤΙ ΛΕΤΕ?????????????????????ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ........................... Β Ο Η Θ Ε Ι Α ! ! !

ETSI.............ETSI..................

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2004, 04:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα αυτό μεταφέρεται στην θεματική ενότητα ".-= Η ΨΥΧΗ =-." από την ενότητα .-= Η ΓΝΩΣΗ =-. που άνοιξε αρχικά.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 18:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι γνωστό ότι η σοκολάτα επηρεάζει ορισμένες ορμόνες στον ανθρώπινο εγκέφαλο και δρα σαν υποκατάστατο του σεξ…

…για όσους έχουν άμεση ανάγκη από υποκατάστατα…

«Τα βραχάκια»
…βάζουμε την κουβερτούρα να λιώσει σε μπεν μαρί και σπάμε τα αμύγδαλα σε ένα γουδί ανεβοκατεβάζοντας το γουδοχέρι και κινώντας με δύναμη κυκλικά…

…η μαύρη σοκολάτα λιώνει, και καθώς την χαϊδεύουμε απαλά με το κουτάλι απελευθερώνει το αμαρτωλό της θηλυκό άρωμα, είναι έτοιμη να δεχτεί έναν εραστή… ρίχνουμε μέσα κρέμα γάλακτος…

…τα δύο υλικά ενώνονται αισθησιακά σε ένα ηδονικό, για την γλώσσα, σώμα και εισχωρούν το ένα στο άλλο ερωτικά καθώς τα ανακατεύουμε… πριν την κορύφωση του πάθους τους ρίχνουμε τα αμύγδαλα που μοιάζουν με σταγόνες ιδρώτα πάνω στα καυτά κορμιά τους …

…όταν πια έχουν φτάσει στον οργασμό της γευστικής απόλαυσης τα λούζουμε με λίγο λικέρ που αναδεικνύει το αιθέριο άρωμα του πάθους τους…

…αποκαμωμένα πια, με το κουτάλι τα βοηθάμε να ξαπλώσουν σε μια λαδόκολλα μέχρι να παγώσουν και να είναι έτοιμα να λιώσουν στο στόμα μας προσφέροντας μια γευστική ερωτική εμπειρία άνευ προηγουμένου…

…καλή σας όρεξη…

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 18:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μμμ... μου άνοιξε η όρεξη...

για μικρούς κόκκους σοκολάτας... μικρότερους από τα γευστικά επιθηλία της γλώσσας που σπαρταράει σε κάθε συνάντηση μαζί τους...

για γευστικές ηδονές που το σώμα ντρέπεται να ομολογήσει αλλά που κάθε κύτταρο του περιμένει με λαχτάρα...

για σοκολάτα που αναδεύεται στον ουρανίσκο όπως η γυναίκα κάτω από το σώμα του εραστή της...

για την γλυκιά εκείνη αίσθηση που μόνο η σοκολάτα και ο έρωτας στο αποκορύφωμα του οδηγούν την ψυχή...

για εκείνο το γευστικό αποκορύφωμα που σε κάνει να μην ξέρεις που τελειώνει η γη και που αρχίζει ο ουρανός... και που το σώμα ακολουθεί σαν σκλάβος την ηδονή που του δίνεται τόσο απλόχερα....

ααχ.... ένα τσιγάρο...


Θηλυκά, Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 18:59:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηδονικό όργιο με δαμάσκηνα και σοκολάτα...

Χύνουμε 150γρ κρέμα γάλακτος σε μια κατσαρόλα και την αφήνουμε μέχρι να γίνει καυτή... περιλούζουμε με την καυτή, αχνιστή μας κρέμα 150γρ κουβερτούρα τεμαχισμένη και σιγά σιγά ανακατεύουμε στο κέντρο της ηδονής...

...βάζουμε με κουταλιά του γλυκού μέλι και συνεχίζουμε τον ερωτικό χορό των υλικών μας μέχρι να γίνουν ένα ερεθιστικό σώμα...

...κάνουμε μια παύση, το αφήνουμε να κρυώσει για λίγο... αλλά όχι να παγώσει... παίρνουμε 30 μεγάλα, μαλακά, χωρίς κουκούτσια δαμάσκηνα και τα γεμίζουμε με την πλούσια γέμιση με σίγουρες, δυνατές, ωθήσεις του κουταλιού μας...

... όπως τα κορμιά τους είναι ιδρωμένα τα κυλάμε σε ένα παχύ στρώμα από σκόνη κακάο μέχρι κάθε τους σημείο όπως και μέσα έτσι και έξω να έχει γεμίσουν από την πλούσια σκόνη...

... τα βάζουμε σε μια πιατέλα... τα γεμισμένα δαμάσκηνα αγγίζονται ερωτικά σε ένα όργιο πάθους για το στόμα μας... σε προκαλούν να τα γευτείς... να χώσεις τα δόντια σου στην μαλακή τους σάρκα...

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 19:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μμμμ.... αυτή η συνταγή είχε σχεδόν μεταφυσικές προεκτάσεις...

κάθε εσωτεριστής γνωρίζει τα γλυκά μυστικά που κρύβονται στη γνώση της ηδονής ή στην ηδονή της γνώσης...

κι ο αποκρυφιστής που θα ανακαλύψει μέσα σε κάθε δαμάσκηνο την κρυφή γοητεία της σοκολάτας θα έχει διερευνήσει και την πιο κρυφή πτυχή στο σώμα και τις αισθήσεις...

και ο μυστικιστής γλύφοντας την σκόνη του κακάο από κάθε δαμάσκηνο θα αποκαλύψει το μυστικό που κρύβεται μέσα σε κάθε μπουκιά... εκείνο το γλυκό μυστικό που κάνει τον κόσμο να γυρνάει και να έχει σημασία...

το ελιξήριο της ζωής είναι στα χέρια αυτού που στην γεύση θα αναγνωρίσει το μέλι, σ'αυτόν που η ζουμερή σάρκα του δαμάσκηνου θα δώσει νέο ερέθισμα για άγγιγμα τρυφερό αλλά τόσο έντονο..

και η φιλοσοφική λίθος θα μετατρέπει κάθε δαγκωματιά σε χρυσάφι του έρωτα και της προσμονής του...


Θηλυκά, Galadriel


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 19:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 19:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχλάδια με σοκολάτα

…γδύνουμε αργά και προσεκτικά τα αχλάδια, μέχρι να αντικρίσουμε την χρυσαφένια απαλή και σφικτή σάρκα τους, χωρίς να κόψουμε το κοτσανάκι τους…

… τα βάζουμε όρθια σε μια κατσαρόλα και τα περιλούζουμε με 500γρ νερό, 200γρ γλυκό λευκό κρασί… ρίχνουμε 50γρ ζάχαρη και ένα ξυλάκι κανέλα και τα αφήνουμε μέχρι να βράσουν και να απορροφήσουν όλο το άρωμα των υλικών…

… τα ακουμπάμε προσεκτικά σε μια πιατέλα και λιώνουμε 100γρ κουβερτούρας στους σιροπιασμένους χυμούς των αχλαδιών…

…εμπλουτίζουμε με 20γρ μαλακό βούτυρο, τον κυκεώνα των μελωμένων χυμών και τους αφήνουμε να κυλήσουν αργά… ηδονικά… ερεθιστικά… πάνω στα ώριμα κορμιά των αχλαδιών…

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 19:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μμμ... ναι...

ή πως με την κατάλληλη φροντίδα η λευκή σάρκα οδηγεί αυτόν που την γεύεται σε νέες ηδονικές καταστάσεις...

και αυτό το μικρό κοτσάνι που μένει δεν είναι παρά η υπενθύμιση πως πρέπει ακόμα και στις πιο τρυφερά χάδια κάτι να παραμένει σκληρό στην επαφή...

και πως κάτω από το σκοτάδι του έρωτα η σάρκα παραμένει γλυκιά και έτοιμη να υποδεχτεί αυτόν που θα την πλησιάσει...

και θα του δώσει τους καλύτερους χυμούς της και θα επιστρέψει στον ουρανίσκο σε κάθε ηδονή που θα προέρχεται από την δαγκωματιά, την ηδονή της ζάχαρης και του λυωμένου βούτυρου

στο σκοτάδι της σοκολάτας κρύβεται το φως της ζωής...

Θηλυκά, Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 19:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψητά αχλάδια με παγωτό σοκολάτα και ελαιόλαδο...

…σε ένα καυτό… αχνιστό τηγάνι αφήνουμε 40γρ βούτυρο μαζί με 50γρ μαύρη ζάχαρη να λιώσουν… γυμνώνουμε μερικά αχλάδια και ανοίγουμε το σώμα τους στα δύο…

…τα ξαπλώνουμε στο τηγάνι και τα αφήνουμε να καραμελώσουν γυρνώντας τα απ’ όλες τις μεριές…

…τα πασπαλίζουμε με ξύσμα πορτοκαλιού και σβήνουμε τα αναμμένα σώματα τους με χυμό πορτοκαλιού…

…βάζουμε μια μεγάλη μπάλα παγωτού σοκολάτας σε ένα μπολ και αφήνουμε τα αχλάδια μας να αναπαυτούν δίπλα της…

…ρίχνουμε λίγό από τον καραμελωμένο ερωτικό χυμό πάνω στο ζεστό κορμί του αχλαδιού και τρίβουμε φρέσκο μαύρο πιπέρι πάνω του… αφήνουμε μια κουταλιά αγνού… παρθένου ελαιόλαδου να κυλήσει απαλά σαν ιδρώτας…

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 20:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...τι 'ναι αυτό που το λένε αγάπη?

μήπως η διαδικασία γύμνωσης της σάρκας από τα περιττά?
και αποκάλυψης των πιο γευστικών της σημείων?

μήπως η στιγμή που το περιβάλλον γίνεται καυτό και προσκαλεί την σάρκα να γίνει ένα με την φωτιά του?

μήπως η στιγμή που η σάρκα ανοίγει για να δεχτεί μέσα της την γλυκιά ηδονή της ζάχαρης και να καραμελώσει μαζί της?

μήπως η στιγμή της κορύφωσης που σαν σε πυροτεχνήματα η λευκή σάρκα λούζεται με το πορτοκάλι?

μήπως και ο πιο παγερός όγκος κρύβει μια γλύκα μέσα του που λιώνει στην συνάντηση του με την ζεστή κόλαση?

κι όταν όλα αυτά γίνουν ένα και οι χυμοί ενωθούν, και οι γεύσεις προσδιορίσουν ένα νέο επίπεδο ύπαρξης ποιος είναι αυτός που δεν θα παραδοθεί στην ηδονή τους?

με τόσα γλυκά... άντε να κοιμηθεί "μπρούμυτα" κανείς...

μμμ... μου φαίνεται τελείωσα για απόψε...


Θηλυκά, Galadriel


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 20:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φουρνιστά ξανθά μήλα…

…παίρνουμε δύο πράσινα στρογγυλά, σαν στήθη, μήλα και σκάβοντας με το εργαλείο μας αφαιρούμε τα κουκούτσια… ανοίγοντας μια τρύπα από το κοτσανάκι ως το κάτω μέρος του καρπού…

…γεμίζουμε την τρύπα με ξανθές και μαύρες γλυκές αφροδισιακές σταφίδες…

…σε ένα μπολ ανακατεύουμε δύο ποτήρια κονιάκ με δύο κουταλιές του γλυκού κανέλα και 80γρ ζάχαρη…

…αφήνουμε τα μήλα να ψηθούν ενώ τα λούζουμε με το σιροπιασμένο καυτό χυμό τους μέχρι που να μελώσουν…

…τα αποθέτουμε σε ένα πιάτο με μερικά φύλλα δροσερής μέντας και τον αρωματικό, αχνιστό, ερωτικό χυμό τους…

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 20:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια εικόνα.... χίλιες λέξεις....

στο κέντρο κάθε μήλου που στέκεται στητό και αφράτο οι σταφίδες κοιτούν τον ουρανό έτοιμες να παραδώσουν το μυστικό τους....

και μία σε κάθε μήλο να ήταν πάλι οι αισθήσεις θα ξύπναγαν και θα ζήταγαν φιλιά, αγγίγματα, χάδια , μικρά δαγκώματα...

κάθε σιρόπι βρίσκει τον προορισμό του και ζητάει να γεμίσει άρωμα και γεύση το κέντρο του καρπού της αμαρτίας και της λύτρωσης..

και όταν η λύτρωση έρθει.... οι γεύσεις δε σταματάνε.... μόνο δροσίζουν με την μέντα το στόμα που ζητάει απελπισμένα...
...ένα τσιγάρο!

Θηλυκά,Galadriel


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 20:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φράουλες με σαντιγί...

…κόβουμε τα κοτσανάκια από τις ζουμερές κατακόκκινες φράουλες και τις βάζουμε σε ένα βαθύ μπολ…

…τις ραντίζουμε με κονιάκ και ζάχαρη, τις ανακατεύουμε και αφήνουμε τα λαχταριστά κορμάκια τους να απορροφήσουν το άρωμα του κονιάκ και την γλύκα της ζάχαρης…

…βάζουμε 2 φλιτζάνια κρέμα γάλακτος σε ένα κοίλο δοχείο και την ραντίζουμε με θρυμματισμένο πάγο, ρίχνουμε 3 κουταλιές ζάχαρη και λίγη βανίλια και την χτυπάμε μέχρι να είναι ένα σφιχτό συμπαγές σώμα…

…τοποθετούμε τις γλυκές αρωματισμένες μεθυστικές φράουλες σε ένα κρυστάλλινο μπολ… τις περιχύνουμε με το ροδαλό σιρόπι του κονιάκ και αφήνουμε την σαντιγί να κυλήσει πάνω τους ηδονικά…

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 21:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H άνοιξη έχει γεμίσει με μεθυστικές μυρωδιές αυτό το δειλινό....

έχει αρχίσει να κάνει και ζέστη.... από τα ανοιχτά παράθυρα το φως του σούρουπου βάφει κόκκινους τους τοίχους....
...κόκκινους είπα? στα παρτέρια οι φράουλες έχουν γίνει!

τις έχω λαχταρήσει τόσο... την τρυφερή τους σάρκα, το άρωμα τους που αναστατώνει τις σκέψεις μου....

με κονιάκ και ζάχαρη θα ραντίσω φράουλες και σκέψεις, όσο η καρδιά μου θα χτυπάει στο στήθος μου για να τις γευτεί....
τι προσμονή κι αυτή...

και όταν η κρέμα γάλακτος ενώσει στο σώμα της την γλύκα της ζάχαρης, την μυρωδιά της βανίλιας, την δροσιά του πάγου... η ανάσα μου γίνεται πιο γρήγορη και πιο βαθειά... τα χείλη μου λαχταρούν να βρεθούν μαζί της...

όχι ακόμα μου λέει...το διάφανο κρύσταλλο του μπολ δεν μπορεί να κρύψει τίποτα ... μόνο να αγκαλιάσει τις φράουλες, να δεχτεί το ειδικό βάρος της σαντιγύ, να δωθεί άνευ όρων στο ροδαλό σιρόπι....

μα δεν αντέχω άλλο... το σώμα μου υποφέρει... όλο λαχτάρα το δάχτυλο μου χώνεται στο μπολ και γυρεύει μια φράουλα.... την βρίσκει, ποτισμένη στο σιρόπι και μαγεμένη από την σαντιγύ φτάνει στο στόμα μου... κι αυτό την δέχεται όπως ο παράδεισος τους αγγέλους του...

του Μάη και του Θανάτου μου 'χαν πει κάποτε...
κι εγώ κλείνω το μάτι στον Μάη που με έστειλε στον πιο γλυκό Θάνατο..


Θηλυκά, Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 21:30:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πρόχειρο γλύκισμα με φράουλες…

…παίρνουμε γινωμένες αρωματικές φράουλες, τις λιώνουμε με ένα πιρούνι και τις πασπαλίζουμε με ζάχαρη…

…κόβουμε σε φέτες μια στρώση παντεσπάνι και αφού τις ξαπλώσουμε σε μια πιατέλα, απλώνουμε πάνω τους σαντιγί και μετά το γλυκό πορφυρό πολτό από τις φράουλες…

…σκεπάζουμε την ηδονική αμαρτία ξανά με βελούδινη παγωμένη σαντιγί και γαρνίρουμε με μικρές αφράτες φράουλες…

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 21:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα δύο σώματα ακουμπούν το ένα πάνω στο άλλο...

το ένα αφράτο και γλυκό σαν παντεσπάνι.....
και το άλλο μεστές φράουλες που έχουν λιώσει από λαχτάρα και που αναδύουν την γλύκα τους, όμοια ζάχαρη....


ο έρωτας σκεπάζει τα κορμιά και των δυό και αναβει τις γεύσεις τους που φτάνουν στο αμήν!

και τι αμήν είναι αυτό θεέ μου...! όταν η ένωση στην γλώσσα γίνει οριστική, τα μάτια δακρύζουν, το αίμα τρέχει γρήγορα στις φλέβες, το σώμα ριγάει και σπαρταρώντας από γευστική ηδονή αφήνει να κυλήσει μέσα του η ζωή...


Θηλυκά, Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 21:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μήλα φούρνου… γκρατινέ…

…γδύνουμε δύο δάχτυλά το σώμα των μήλων και το σκάβουμε για να βγάλουμε τον πυρίνα τους...

…τα βάζουμε σε ένα ταψί με νερό που να τα λούζει μέχρι εκεί που ξεκινά η φλούδα τους…

…ρίχνουμε στο νερό 5-6 κουταλιές ζάχαρη και τα αφήνουμε να βράσουν…

…τα γυρίζουμε και τα αφήνουμε πάλι να βράσουν…

…πασπαλίζουμε το γυμνό τους μέρος με ζάχαρη και τα ψήνουμε μέχρι να αποκτήσουν μια χρυσόξανθη καραμελένια κρούστα…

…όταν παγώσουν τα ραντίζουμε με το κολασμένο σιρόπι τους και γεμίζουμε το άδειο σώμα τους με θεϊκή σαντιγί…

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 22:11:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η θερμοκρασία ανεβαίνει...

τα υγρά έχουν αρχίσει και κοχλάζουν και γίνονται μια δίνη που παρασέρνει στο πέρασμα της τα σώματα που βρέθηκαν γυμνά στην αγκαλιά της....

σώματα που αναδεύονται, γυρίζουν , λιώνουν, συγχωνεύονται στη γλύκα της ζάχαρης.....
στο βάθος αυτής της κόλασης αποκτούν καινούρια μορφή και γεύση.... καραμελώνουν...

και όταν πέσουν οι ρυθμοί... και ο χορός γίνει πιο αργός και πιο βαθύς και η θερμοκρασία μοιάζει να είναι φυσιολογική....

... ο ουρανός σκάει σε ένα ντελίριο γεύσεων που γεμίζει τα σώματα γλυκό και άσπρο αφρό και σιρόπι ηδονικό....

... το κουτάλι χώνεται στην μελωμενη πια σάρκα και μου δίνει αυτό που μόνο η φαντασία μου μπορούσε να προσεγγίσει...
και η φαντασία βγαίνει φτωχή στη σύγκριση και εγώ αφήνομαι να λιώσω απαλά με την πραγματικότητα...


Θηλυκά,Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 22:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γλύκισμα Τίτας

…χτυπάμε τους κρόκους από 12 αυγά με 300γρ ζάχαρη, προσθέτουμε 300γρ θρυμματισμένα γυμνά αμύγδαλα και 4 μεγάλα θρυμματισμένα παξιμάδια …

…ρίχνουμε σε ένα μπολ τα ασπράδια και τα χτυπάμε με μικρές και ελαφριές κινήσεις, σαν σκληρά χάδια, για λίγο...

...επιταχύνουμε τον ρυθμό μας και βαθμιαία γινόμαστε πιο σκληροί...

...μέχρι να φουσκώσει εντελώς και να γίνει ένα πυκνό, λευκό, αιθέριο σώμα, η κρεμά μας…

…ενώνουμε τα δύο σώματα, το λευκό συννεφένιο με το χρυσόξανθο πυκνόρρευστο…

…το απλώνουμε σε ένα αλευρωμένο ταψί και το ψήνουμε…

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 22:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολα τελικά είναι θέμα ρυθμού....

όταν οι μάσκες και όλα τα περιττά στολίδια πέφτουν, όταν τα υλικά διασταυρώνονται και απελευθερώνουν την ουσία της γεύσης...

αυτό που κάνει την διαφορά είναι ο ρυθμός...

στην αρχή ήσυχος...σχεδόν ανεπαίσθητος

μετά γλυκαίνει ο ρυθμός και γλυκαίνει και η γεύση...

αλλού και όποτε χρειάζεται γίνεται για λίγο γρήγορος και σκληρότερος...

και έρχεται η ώρα που γίνεται βαθύς , έντονος, βασανιστικός ...

που αυτός ο ρυθμός οδηγεί τα υλικά στην μετουσίωση, την γεύση στην ηδονή, την σκέψη στην αμαρτία, την πράξη στην τελείωση...

όλα λίγο ψήσιμο χρειάζονται...

κι εδώ τελείωσα κι εγώ κι απόψε..

Θηλυκά, Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 00:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολυ ωραιοι γευστικοι πειρασμοι
επειδη υπαρχει περιπτωση οταν φτασετε στην συνταγη για το γαλακτομπουρεκο να ξεχασετε να δωσετε την συμβουλη

θα την πω τωρα

"μην βαζετε πολυ κρεμα μεσα γιατι μπορει να φουσκωσει το γλυκο και να ανοιξει η επιφανεια"
ομως με την καταλληλη φορμα δεν θα εχετε προβλημα
αν περισεψει κρεμα ομως μην την πεταξετε
πολλοι ανθρωποι γουσταρουν να την δοκιμαζουν οπως ειναι ρευστη ακομα

ετσι με το καταλληλο εργαλειο μπορειτε να οδηγησετε την γεμιση στο στομα του ανθρωπου που θελετε να γλυκανετε
και να παρει μια ιδεα απο το υπεροχο γλυκισμα που εχετε
και φυσικα ετσι κανετε και μια εισαγωγη στο γλυκο σας ταλεντο.

συγνωμη για την παρεμβαση αλλα ειπα να βαλω ενα χερακι στην ενημερωτικη σας προσπαθεια
οχι για να το παιξω συντονιστης του εργου σας
ετσι και αλλιως οι ειδημονες χανουν την ουσια και κανουν μηχανικα τα πραγματα χωρις μερακι
και
με το βιβλιο των συνταγων στο χερι δεν γινεται δουλεια
θελει και πειραματισμο το πραγμα σε αληθινες συνθηκες


αλλα σαν βοηθος ζαχαροπλαστη που δουλευει παραλληλα με τον εμπνευστη για να διδαξει κατι ποιοτικο στον κοσμο

ουφ! με τοσα γλυκα περασε η υπογλυκαιμια και η θολουρα στο μυαλο μου

να πειτε κι αλλες συνταγες για να ξεθολοσουν κι αλλα μυαλα γιατι υπαρχουν και ανθρωποι με σοβαρο προβλημα
εμεις νοιωσαμε καλυτερα σε χρονο μηδεν γιατι δεν ειχαμε προβλημα μονο μια μικρη ενοχληση
αλλα καποιοι χρειαζονται εντατικα μαθηματα και δοκιμες για να φτασουν επιτελους στην πραξη και να γινουν και αυτοι σαν εμας

κανονικοι ανθρωποι δηλαδη που ξερουν να γευονται και οχι ψυχροι ειδημονες με τον τσελεμεντε στο χερι

καλοι μου ειδημονες μην ξεχασετε να πειτε ενα ευχαριστω οταν γινεται καλα και καταφερετε επιτελους να λερωνεται με τα γλυκα σς και αλλους ανθρωπους και οχι μονο τα χερια σας.

mantis και galadriel ειμαι σιγουρος οτι θα ακουσετε πολλα ευχαριστω και μπραβο για τον αγωνα σας.

quote:
κι εδώ τελείωσα κι εγώ κι απόψε

και εγω
τι συμπτωση


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 00:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχλάδι βουτηγμένο σε καυτή σάλτσα από τυρί...

που μόνο να το φανταστείς μπορείς
παρά να το περιγράψεις...
ίσως όμως η φαντασία είναι η πιο αληθινή πραγματικότητα που διαθέτουμε.

Καλή συνέχεια, αλλά με εγκράτεια!

το θέμα (επανα-)μεταφέρεται, στην κατηγορία "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" - αυτή τη φορά

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 00:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί συντονιστές, αγαπητοί συνοδοιπόροι και φίλοι αναγνώστες και συγγραφείς,

Χαίρομαι όταν βλέπω το συντονιστικό έργο σε δράση, όπως επίσης χαίρομαι όταν βλέπω κάποιο μέλος να κάνει δημόσιες προσωπικές δηλώσεις…

quote:

που μόνο να το φανταστείς μπορείς
παρά να το περιγράψεις...
ίσως όμως η φαντασία είναι η πιο αληθινή πραγματικότητα που διαθέτουμε.

Επίσης πρέπει να ευχαριστήσω την αγαπητή συντονίστρια που είδε την "ατασθαλία" μας και μας έφερε στον ίσιο δρόμο… μόνο που δεν αντιλαμβάνομαι σε ποιο σημείο δεν δείξαμε την παιτούμενη... «εγκράτεια»… ή σε ποιο σημείο προσβάλαμε το θεματικό πλαίσιο την ενότητας «Η ψυχή»…

Τα γλυκά θρέφουν το σώμα και ο έρωτας θρέφει την ψύχη… αν κάποιος τον έχει ζήσει… το ξέρει…


Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 01:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

quote:
Αχλάδι βουτηγμένο σε καυτή σάλτσα από τυρί...

δεν το συνιστώ...

quote:
ίσως όμως η φαντασία είναι η πιο αληθινή πραγματικότητα που διαθέτουμε.

ναι, αλλά όχι και αχλάδια με τυρι....


quote:
το θέμα (επανα-)μεταφέρεται, στην κατηγορία "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" - αυτή τη φορά

και την επόμενη βδομάδα που θα είναι? σαν το τσαντήρι του γύφτου έγινε..

απ' την άλλη η διερεύνηση της ανθρώπινης ψυχής με σημειολογικές αναφορές στον έρωτα και την ζαχαροπλαστική δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάει στον αχλαδοτυρόκαμπο...

θα πρότεινα πάντως να τις δοκιμάσετε τις "συνταγές" και μετά κρίνετε...


να συγχαρώ τον "μάγο" endorama που εξασκεί την μαγεία με αξιοζήλευτη επιτυχία

Θηλυκά, Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 12:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολο το βράδυ πυρετός έκαιγε στα όνειρα μου...

μου μύριζε γαλακτομπούρεκο.... στριφογύρναγα και σκεφτόμουν την ζεστή και αφράτη του κρέμα , το φύλλο που ροδοψημένο είχε υποδεχτεί το μυρωδάτο σιρόπι και είχε πάρει την γεύση του πορτοκαλιου...

δεν άντεχα.... να περιμένω να κρυώσει... με το μαχαίρι έκοψα ένα κομμάτι... βέβαια η κρέμα ακόμα επειδή ήταν ζεστή κύλαγε μέσα από το φύλλο αλλά δεν με ένοιαζε...

ο ουρανίσκος μου κάηκε στην προσπάθεια να το φάω γρήγορα, να μην χάσω ούτε στιγμή από την γεύση που μου πρόσφερε...

και όπως κατέβαινε κάθε μπουκιά έκαιγε στο πέρασμα της τα σωθικά μου... μα ούτε αυτό με ένοιαζε...

ξύπνησα...
και το στόμα μου είχε ακόμα την γλύκα του...
και τα σεντόνια μου μύριζαν βανίλια...


Θηλυκά,Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 13:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αντε παλι τα ιδια
και τα ιδια
και τα ιδια
και τα ιδια

εχετε βαλει την κασσετα να παιζει ε?
στην μαγικη λεξη συντονιστης ξεπροβαλετε και βαλετε κατα ριπας

σας ευχαριστουμε που μας βαλατε στον ισιο δρομο και ευγνωμονουμε την προσπαθεια σας να κρατατε την ψυχη μας καθαρη

βεβαια αυτο μου θυμιζει κατι τυπους που στην προσπαθεια τους να καθαρισουν αυτον τον αδικο κοσμο εκαναν και τους ανθρωπους σαπουνια


τοσο καιρο δεν σε ενοχλουσε το θεμα ισως και να το διαβαζες αμαλια αλλα ειπα το κακο το ξορκι και επιασε

μπερδεψες την σοκολατα με το τυρι
εκει φτανουν οι γνωσεις σου
εκει απλωνεις το χερι σου
μεχρι σε εσενα δηλαδη γιατι για παραπερα δεν σε βλεπω σαν γεροντοκορη που κανει ηλιοθεραπεια στο ραφι μου φανηκες

οσο για την φαντασια σου ειναι επιστημονικη φαντασια γιατι χρειαζονται πολλοι επιστημονες για να την ανακαλυψουν

quote:
Τα γλυκά θρέφουν το σώμα και ο έρωτας θρέφει την ψύχη
και απο οτι φαινεται ακομα και οι επιστημονες δεν την ανακαλυψαν την φαντασια σου

νομιζεις οτι οι αισθησεις ανηκουν στο αχλαδοτυρο
νομιζεις οτι η ψυχικη ικανοποιηση ανηκει στο αχλαδοτυρο
νομιζεις οτι ο ερωτας ανηκει στο αχλαδοτυρο μπρρρ! προσεχε μην σπασεις κανενα νυχι οπως κρεμεσαι απο το ραφι

ειδες λοιπον οτι χρειαζεσαι γλυκακι?
βεβαια δεν σε κατηγορω μπερδεψες τον γλυκο καφε με τα γλυκα

αντε τσιμπα ενα γλυκακι να ξεθολωσεις το μυαλο σου.

και τωρα θα βαλεις την αλλη κασσετα?
που ερχεται ο admin (δυνατο ξορκι μην το λετε μπροστα σε καθρεφτες)
που θα βαλει τα πραγματα στην θεση τους και καπακι οι υπολοιποι οι οποιοι θα πουν οτι βανδαλοι μπηκαν στον αγνο αυτο χωρο και τον μολυναν και οτι ολοι θελουμε να καταστρεψουμε αυτον τον παραδεισο

και οτι δεχονται συνεχεια επιθεσεις χωρις λογο

καντε οτι θελετε μονο μην πλυνεται τα χερια σας με εμενα γιατι ειμαι σαπουνι με ξυραφακια


και στο κατω κατω αφου σε ενοχλησε ενα ποστ
το δικο μου δηλαδη
γιατι δεν το λες και μας μπουρδοφιλοσοφεις?
το θεμα εχασε τον δρομο του και επεσα απο το ραφι

με αυτη την λογικη
δηλαδη να μπαινουν θεματα στο αχλαδοτυρο εξαιτιας ενος ποστ
ολο το εσωτερικα πρεπει να μπει στο αχλαδοτυρο

ουτε καν προειδοποιησες οτι
ξερετε κατι? νομιζω οτι ξεφευγεται απο το θεμα

αλλα μπετσες
τοσες μερες δεν το ειχες δει το θεμα
μολις ειπα την κακια κουβεντα το ειδες και τα σκεφτηκες ολα αυτα.

το φορουμ το καθαρισατε και το τακτοποιησατε να δω πως θα καθαρισετε την ψυχη σας που απο το τριψιμο εχει ματωσει

με σαπουνι δεν καθαριζει
ουτε με το να λετε οτι ειναι καθαρη
ουτε με το να λετε οτι δεν ειναι καθαρη
ουτε με το να λετε οτι προσπαθειτε

δηλαδη δεν καθαριζει με λογια
οποτε αδικα την βασανιζεται με τριψιμο

ευτηχως που δεν εχω ψυχη γιατι βλεποντας τις δικες σας θα ντρεπομουν
ευτηχως που δεν εχω φαντασια γιατι βλεποντας την δικη σας θα στεναχωριομουνα
ευτηχως που δεν εχω ονειρα γιατι βλεποντας τα δικα σας θα αυτοκτονουσα
ευτηχως που διαβασες τις συνταγες και εμαθες οτι ο βαρυς γλυκος δεν ειναι γλυκισμα
στην υγεια σου λοιπον
και καλο ταξιδι
ΠΕΡΙΜΕΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

οοοοοοοοοχι εκεινο το βαγονι αυτο ειναι τουαλετα το τραινο ειναι απο την αλλη


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 14:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πωωωωωωωωωω,τι χλαπακιασμα ηταν αυτο;;;;
το ταπερακι...να παρω και για το σπιτι.....
εφαγα παρα πολυυυ..λιγωθηκα..αλλα το αξιζε....
...και ενα και δυο και τρια maalox χχαχαχα
παιδια με γεια στην εμπνευση και στα χερακια σας...
ηταν ενα ονειρο....θα το παρω μαζι μου...σε αλουμινοχαρτο....
αλουμινοχαρτο η ταπερακι; ιδου το τοπικ ...ιδου και το...δειλλημα χααχαχχαχαχαχααχαχ
απειρα φιλακια,την καλησπερα μου:)))))))))))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 15:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το "μάτι" άναψε....

το μπρίκι από μέταλλο δέχθηκε μέσα του νερό και ζάχαρη.....

το κουτάλι ανακάτεψε τα υλικά... κι όταν αυτά άρχισαν να ζεσταίνονται, προστέθηκε ο καφές...

βαρύς, πικρός , φρεσκοκομμένος μεστός από άρωμα και γεύση....

όμως η αρχική ζέστη, έγινε φωτιά.... τα υλικά κοχλάζουν... το νερό θέλει να ξεφύγει από την αγκαλιά του μέταλλου.... βγάζει φούσκες, γίνεται ατμός...

προσπαθεί... και όσο προσπαθεί γίνεται ένα με τον καφέ, με την ζάχαρη... αλλοιώνεται, μεταβάλλεται.... δεν είναι πια αυτό που ήταν... τώρα "έγινε"....

μια τελευταία προσπάθεια... να προφτάσει μήπως χυθεί από το μπρίκι...
όμως ξαφνικά το "μάτι" κλείνει, η θερμοκρασία πέφτει... το υγρό ξαναγυρίζει στη θέση του στεφανωμένο με "καϊμάκι"...

το φλυτζάνι αθώο και ψυχρό δεν ξέρει τι έχει συμβεί... από ποια κόλαση πέρασε το νερό για να γίνει ο καφές..

τον δοκιμάζω....
... ήθελε κι άλλη ζάχαρη


Θηλυκά,Galadriel


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 16:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην αρχή ένιωθα απορία...

μετά πέρασα στη φάση του ενδιαφέροντος...

μετά ένιωθα υπεύθυνος...

μετά στο στάδιο της αδιαφορίας...

κατέληξα στον οίκτο...

και νομίζω ότι αρχίζω να νιώθω

την αύρα της γραφικότητας...

Πρέπει να πάρω την απόφαση ότι ο ψυχικός μου κόσμος τελικά χωράει όλα τα συναισθήματα όπως και ο φυσικός μας κόσμος χωράει όλα τα είδη των όντων.

Που θα πάει; Θα τα καταφέρω. Λίγη υπομονή και στωική αταραξία χρειάζεται.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 16:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αφου ειστε δυσκοιλιοι με τα γλυκα φατε φυτικες ινες για να ανοιξει το αντερακι σας


αφου βαλατε το θεμα στο αχλαδοτυρο παρτε και τα αχλαδοτυρια σας
ετσι


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1401367
Maintained by Digital Alchemy