ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Αϊ Βασίλης και η σημασία του....τελικά -ασχέτως της υπαρξής του- είναι καλός ο Αϊ Βασίλης???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 12:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εαρινός

[...] γενικά δεν βιάζομαι


Ωραία.

Λοιπόν, θα σου εξηγήσω το σκεπτικό μου. Από την οδηγική συμπεριφορά κάποιου, μπορείς να καταλάβεις πολλά. Ήθελα βασικά να δω, γιατί επηρρεάστηκες τόσο πολύ από το Troll, κατά συνέπεια γιατί ασχολήθηκες τόσο πολύ μαζί του.

Αν υποθέσουμε λοιπόν πως το Troll, είναι ένας τέτοιος οδηγός, κάποιος δηλ. που εκεί που πηγαίνεις, μπαίνει μπροστά σου (στο αριστερό σου ρεύμα) και με κάποιον τρόπο, διακόπτει την πορεία σου. Στην ουσία, αυτό συνέβει, αν το παρατηρήσεις καλά. Μπήκε αυτός ο απίθανος, και εκεί που εσύ "προχωρούσες" με κάποια ταχύτητα στο δρόμο σου, σε "έκοψε", σε έκανε να ελλατώσεις την ταχύτητά σου και ήταν σαν να πήγαινες από πίσω του. Ήθελα λοιπόν να δω, γιατί συνέβει αυτό σε σένα, γι' αυτό και σε ρώτησα κάποια πράγματα σχετικά με την οδηγική σου συμπεριφορά.

Εφ' όσον μου λες ότι γενικά δεν βιάζεσαι ήταν αναμενόμενο να πας από πίσω του, να "ακολουθήσεις" δηλ. για λίγο την αργή του πορεία αφού κάπως έτσι αντιδράς και στον δρόμο, οδηγώντας δηλ. το αυτοκίνητό σου.



Aν δείς την πορεία των πραγμάτων , δεν προκλήθηκα εγώ κατ'αρχάς...
Ξαφνικά κάποια στιγμή βρέθηκα αντιμέτωπος με μια εικόνα , όπου κάποιος απο το πουθενά έβριζε ασύστολα κάποιους συνδικτύους...
Η αλήθεια είναι ότι το έχω αυτό και όλες σχεδόν τις φορές που έχει μπεί σε διαδικασία στην ζωή μου αντιπαράθεσης , το έχω κάνει για συνανθρώπους μου ακόμα και στον δρόμο και με ανθρώπους που δεν γνωρίζω...
Σε διαβεβαιώνω , ότι σχεδόν ποτέ και για προσωπικού λόγους δεν μου έχει συμβεί να αρπαχθώ με κάποιον και δεν μου συμβαίνει είναι η αλήθεια...
Ωστόσο , δεν μπορώ να αποστασιοποιηθώ απο καταστάσεις , όπυ βλέπω να συμβαίνουν γύρω μου και ειδικότερα καταστάσεις όπου κάποιος / οι απειλούν ή προβαίνουν σε ωμότητες παρουσία μου...θα επέμβω δεν υπάρχει περίπτωση...

Ουδέποτε προκάλεσα άνθρωπο και μάλιστα το θεωρώ μη-αντρίκιο...και ουδέποτε πρόσβαλλα άνθρωπο διότι δεν μπορώ να το κάνω...ενδεχομένως σε κάποιους αυτό να φαίνεται ως "δήθεν δήλωση" αλλα έτσι είναι ακριβώς και όσοι με γνωρίζουν -ακόμα και απο εδώ- το ξέρουν αυτό...αλλα την αδικία και το πολύ αντριλίκι δεν το πάω...εκεί θα γίνει της π@@@@νας..!!!

Δεν μπορεί την διακριτική ευγένεια και καλοσύνη ορισμένοι να τα εκλαμβάνουν ως αδυναμία , διότι αποθρασύνονται Zip...

Καλημέρα!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 12:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο τη δικη μου οπτικη ειναι σαν ενας οδηγος πλησιαζοντας απο πισω και χωρις να αναψει φλας,το να αναβοσβηνεις φωτα ειναι υποτιμητικο και συμφωνα με τον κοκ χρησιμοποιουνται μονο για παραχωρηση προτεραιοτητας και οχι για αιτηση εκχωρησεις της προτεραιοτητας του αλλου,οπως επισης και χωρις να περιμενει την αντιδραση (παραμερηση) του προπορευομενου κοβει δεξια προσπερναει και η αντιδραση του αλλου ειναι η καταδιωξη του με ταυτοχρονη χρηση των φωτων...
Για να αφησουμε τους παραλληλισμους πρωτα ποσταρε ο λουπους,ακολουθησε μηνυμα του αυτοαποκαλουμενου εαρινου ηπιο για τα κοινα δεδομενα μεν προκαλωντας ομως την αντιδραση του λουπους συμπαρασυροντας και το υπολοιπο κομβοϊ σε μια ξεφρενη πορεια καταδιωξης!

Το ποσο ευθικτος και καλπικος στα αισθηματα ειναι αυτος ο χαρακτηρας που ολοι τρεξατε να συνδραμετε ειναι προφανες για την δικια μου αντιληψη,αλλωστε και κατι δηλωσεις του αθεου προ μηνος ανεκρουσαν πρυμναν μπροστα στον κοινο εχθρο...

Αν σας πειραζει που οποιοσδηποτε θελει να εκφραστει με οποιον τροπο αυτος θελει και πιστευει οτι του αρμοζει εσας τους τοσο κοσμιους και καλοπροαιρετους ανθρωπους,τοτε παρακαλειστε να τον αφησετε στον κοσμο του και μαλιστα σε εναν συγκεκριμενο κοσμο αυτων,των ιδεων...

συνεχιζεται...


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 12:31:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν σας πειραζει που οποιοσδηποτε θελει να εκφραστει με οποιον τροπο αυτος θελει και πιστευει οτι του αρμοζει εσας τους τοσο κοσμιους και καλοπροαιρετους ανθρωπους,τοτε παρακαλειστε να τον αφησετε στον κοσμο του και μαλιστα σε εναν συγκεκριμενο κοσμο αυτων,των ιδεων...

συνεχιζεται...


You've got to fight for your right

to fight


Τι λές ρε μεγάλε , έτσι το κάνουν στο χωριό σου δηλαδή...βρίζουν και κάνουν και άλλα όμορφα και το θεωρείτε αυτό ως τρόπο έκφρασης ???

Δικαίωμά σου να επιλέγεις τις όποιες απόψεις σε εκφράζουν και δικαίωμά σου να σκεφτεσαι και να ζείς ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ...ΑΛΛΑ δεν είναι δικαίωμά σου να βρίζεις και να θεωρείς τους άλλους που δεν σε ακολουθούν σε αυτό τον δρόμο , ως κάλπικους...διότι αν μπούμε σε αυτήν την λογική όλοι μας , τότε φαντάζεσαι τι θα γίνει...

Απο την άλλη μεριά μιλάς για κάποιον κόσμο ιδεών και τον οποίο ουδέποτε γνωρίσαμε ... ποιός είναι αυτός ο "αόρατος κόσμος" Geostat..???

Ή θεωρείς ότι με την φαιδρή στρατηγική που έχεις επιλέξει , ότι θα φιμώσεις ανθρώπους..???

ΑΥΤΟ ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ...και μην ταλαιπωρείσαι άδικα εκθέτοντας ασυνείδητες αδυναμίες σου...και άστα αυτά τα τερτίπια και τα καμώματα..



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 12:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
geostat

Αν σας πειραζει που οποιοσδηποτε θελει να εκφραστει με οποιον τροπο αυτος θελει και πιστευει οτι του αρμοζει εσας τους τοσο κοσμιους και καλοπροαιρετους ανθρωπους,τοτε παρακαλειστε να τον αφησετε στον κοσμο του και μαλιστα σε εναν συγκεκριμενο κοσμο αυτων,των ιδεων...


Εμένα προσωπικά, δεν με πειράζει καθόλου geostat. Και γι' αυτό, αν θα δεις, δεν συμμετείχα στην όλη φάση. Όσο γι' αυτό που λες, πως εμείς είμαστε δήθεν κόσμιοι και καλοπροαίρετοι, εγώ θα σου πω το εξής : Υπήρξα κι εγώ στο παρελθόν troll στο esoterica.gr. Για άλλους λόγους, διαφορετικούς, που πιθανόν να έχει ο τωρινός Troullis. Τώρα βλέπω πως ήταν μια ανοησία. Ε, κάποια στιγμή θα το δει και ο τρέχον Troullis.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 15:30:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι ειναι αυτό που σε έκανε να μπείς ως troll και τι είναι αυτό που σε κάνει τώρα να το θεωρείς ανοησία.

Κατ`αρχήν εσύ οτι είπες δεν χρειάστηκες να μπείς ως troll τα είπες ως zip και αυτά που είπες δεν διέφεραν και τόσο απο αυτά που λέει τώρα ο trullis.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 15:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
allzzaro

Tι ειναι αυτό που σε έκανε να μπείς ως troll και τι είναι αυτό που σε κάνει τώρα να το θεωρείς ανοησία. [ Ε, τώρα, 'ντάξει, αυτές είναι παλιές ιστορίες, δεν έχει νόημα να πω. Απλά, το θεωρώ ανοησία μου γιατί τώρα το βλέπω απ' την "απ' έξω" που λέμε, αποστασιοποιημένος δηλ. από την τότε φάση. Ε, και βλέπω πως ήταν ανοησία. Ανοησία βέβαια ήταν και άλλα πράγματα που έκανα τότε αλλά 'ντάξει, ήταν μια φάση ... ]

Κατ`αρχήν εσύ οτι είπες δεν χρειάστηκες να μπείς ως troll τα είπες ως zip και αυτά που είπες δεν διέφεραν και τόσο απο αυτά που λέει τώρα ο trullis. [ Κατ' αρχήν φίλε, μάθε να βάζεις σημεία στίξης στις προτάσεις σου γιατί είναι πολύ δύσκολο να καταλάβει κάποιος τι λες. Έπειτα, σχετικά με αυτό που λες ... αν νομίζεις εσύ πως δεν διαφέρουν, ok, τι να σου πω ; Αλλά για βρες μου ένα κοινό σημείο, έτσι για να δούμε δηλ. αν υπάρχει και βάση σε αυτό που λες και δεν το λες δηλ. έτσι, για να δημιουργήσεις εντυπώσεις ... ]

allzzaro, αναφέρομαι σε μια εποχή όπου έμπαινα όχι ως zip αλλά χρησιμοποιώντας λογαριασμούς άλλων ανθρώπων. Υπαρκτούς λογαριασμούς με μεγάλο αριθμό μηνυμάτων, παλιούς, όχι νέους. Για να αποκτήσω πρόσβαση σε εκείνους τους λογαριασμούς, έπρεπε πρώτα να αποκτήσω "πρόσβαση" στους κατόχους τους. Εγώ τότε το έβλεπα σαν παιχνίδι αυτό, όμως πλήγωσα πολλούς ανθρώπους και πλήγωσα και τον εαυτό μου φυσικά. Πολλοί άνθρωποι χάσαν τον ύπνο τους, ταλαιπωρήθηκαν, αγανάκτησαν, θύμωσαν. Βασικά, εκείνη η περίοδος ήταν μια ταραγμένη περίοδος για μένα. Μέσα μου εννοώ. Τώρα λοιπόν που έχουν τελειώσει όλα αυτά, μπορώ να λέω πως ήταν μια ανοησία.



Edited by - zip on 30/11/2010 16:36:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 16:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην αρχαία Ελλάδα, μιλώντας για μυστήρια και εσωτερισμο, ήταν αλληλένδετα συνδεδεμονο, με κάθαρση.

Πάντα αναρωτιομουν, ακόμα και όταν επισκέφθηκα το Άγιον όρος, τον δολοφωνο απο μέσα μας, πως τον καθαρίζουμε. Θα σας εχει τύχει, κάποιος κάτι να σας έκανε, και να θέλετε να τον καθαρισεται.

Ο φιλος Εαρινος, το έγραψε κιόλας, αν σε είχα μπροστά μου...

Του γαργαλησα λίγω τα πιστεύω, και είδα τι απαντησε. 

Προσωπικά στο εσωτερικά, υπήρξαν στο παρελθόν, διάφορες με μέλη. Όταν με βριζανε, ζητάγα στην Αμαλία να μην τα σβήνει.

Έβγαλα ένα σωρό πράγματα απο μέσα.....

Κάντε ότι νομίζεται, μα δώστε στο Λουπους, λίγο χρόνο. 

Δεν είναι μονο αντίδραση. (όπως όλοι μας) 

τι στην ευχή, εσωκοιταγομαστε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 16:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Εμένα προσωπικά, δεν με πειράζει καθόλου geostat. Και γι' αυτό, αν θα δεις, δεν συμμετείχα στην όλη φάση. Όσο γι' αυτό που λες, πως εμείς είμαστε δήθεν κόσμιοι και καλοπροαίρετοι, εγώ θα σου πω το εξής : Υπήρξα κι εγώ στο παρελθόν troll στο esoterica.gr. Για άλλους λόγους, διαφορετικούς, που πιθανόν να έχει ο τωρινός Troullis. Τώρα βλέπω πως ήταν μια ανοησία. Ε, κάποια στιγμή θα το δει και ο τρέχον Troullis.



Σε θυμαμαι με τον υπηρετη μονο στην κοντρα με τα αστρικα ταξιδια!Εκει δε διεκρινα τρολ απλα συγκρουση αποψεων,με σενα να ζητας αποδειξης για ενα κοσμο που δεν υφιστανται τετοιες...Τοτε μαλιστα σου ειχα γραψει για να κανω μια μεταφορα στον κοσμο των αισθησεων (γιατι μονο ετσι μπορεις να λειτουργησεις φερνοντας εντυπωσεις σε ευκολα αντιληπτα συστηματα) για την καταδυση και τις εντυπωσεις απο τα αντιστοιχα βαθη(τοτε επεμενες και που ξερεις εσυ οτι μ'αρεσουν οι καταδυσεις για να δω προσφατα σε μια ανταλλαγη μηνηματων με την nst οτι την προκαλουσες για μια εμπειρια στα 35 μετρα βαθος...πονηρουλη!)


Θα μου επιτρεψης ομως να συνεχισω...


Με την επαναφορα της παρουσιας μου στο φορουμ λοιπον και απο το πρωτο μηνυμα εδω μεσα,ο αφανταστος αυτος (το ευ θα το θεωρουσα προσβολη για τους ανθρωπους που ανηκουν σε αυτη την κατηγορια) κυριος και ενω προσπαθουσα να δωσω ενα στιγμα για την υπαρξη αυτων των δυο κοσμων... η αδυναμια αντιληψης των οποιων καταδυκνυει για ακομα μια φορα το ποσο αδιαντροπος ειναι (βλεπεις η αντιληψη δε γινετε copy paste απο το net)...Ο κυριος λοιπον αυτος,με χλευασμους και μερικα τσιτατα απο βικι γαρνιρισμενα με το στυλακι που αχνοφαινεται πιο πανω, ακολουθουσε κατα ποδας προσπαθωντας και συνεχισε σε ολη την πορεια εδω μεσα και με καθε ευκαιρια,να προκαλεσει, μια αναλογη αντιδραση απο μερους μου.
Του επισημανα με τον τροπο μου,γραφοντας του δηλαδη οτι η εμφανιση του μου θυμιζε τη μαλακια μου που με ακολουθει και με δερνει χωρις μαλλον να ενοησει οτι εκεινες τις στιγμες την αναπαριστουσε στο ακεραιο.Οχι οτι βρισκω κακη την εν λογω συμπεριφορα τουναντιον με μετρο μπορει και να καταστει ευεργετικη,γι'αυτο και συνεχισα να ασχολουμαι μαζι του με τη διαφορα οτι ειχε πια αποκτησει το προσονυμιο εΦη στη συνειδηση μου!

Προς επιρρωση λοιπον της αντιληψης μου συνεχιζε να απανταει με τα copy paste και τους καλπικους συναισθηματισμους του (ευτυχως μακρυα απο μενα).Σε προκλησης δε της αντιληψης του,μια απο αυτες και η τελευταια που μπορειτε να δειτε ΕΔΩ οι απαντησεις του ηταν αναλογες αυτης στο συγκεκριμενο θεμα στην καλυτερη και κατι ασυναρτησιες (που να βρεις copy paste) συνοδεια απο φατσουλες με χαμογελα αυταρεσκειας!Τελευταια μαλιστα μετατραπηκαμε σε ουριτσα,οταν απο καιρο τον ειχα ενταξει στην ομαδα αυτου που διασκεδαζει με τους αρχικυβιστες για αυτο και τον δεχτηκε οταν το πρωτο του μηνυμα καταφερονταν εναντιον του με τις επισημανσεις..ταδε εφη,κεινος εφη μασεντον τι εφη;...αλλα τα βρηκαν(βλεπε τακτικες επιβιωσης απο υποδιεστερα ειδη) και ενσωματωθηκε!Κατα τ'αλλα ουριτσα!

Μιας και ασχολειτε λοιπον με θεματα ψυχολογιας να του επισημανω οτι η εκδηλωση υπερβολικης ευγενιας και ευαισθησιας δειχνει ατομα με προβληματικη,απο μια ηληκια και μετα κυριως σεξουαλικη,συμπεριφορα η οποια σε συνδιασμο με τον διακαη ποθο για φυσικη συναντηση-επαφη με τα μελη ενος φορουμ (αυτα τα επι πληρωμη φορουμ του ξεφυγαν αλλα συνεισφερουν και αυτα στο σχηματισμο της εικονας) με βαζουν σε υποψιες...!Ευχομαι μακρυα απο βεβαιοτητες!


Ταδε εΦη εαρινος(αρεσκομαι σε πλεονασμους!!!!)


Μακαρι να ειχα ασχοληθει τοσο και με θεματα που με ενδιεφεραν,μεγαλη η χαρη του.


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 16:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α! μπραβο.
Το εχω ξαναπει,οι τρελοι παλια θεωρουνταν ατομα σταλμενα απο το θεο για να πουν την αληθεια...σημερα τα κενα ανθρωπακια τα θεωρουν περιγελο!

Δε δινω την ιδια εννοια στη λεξη τρελος με την καθομιλουμενη!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 16:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Στην αρχαία Ελλάδα, μιλώντας για μυστήρια και εσωτερισμο, ήταν αλληλένδετα συνδεδεμονο, με κάθαρση.

Πάντα αναρωτιομουν, ακόμα και όταν επισκέφθηκα το Άγιον όρος, τον δολοφωνο απο μέσα μας, πως τον καθαρίζουμε. Θα σας εχει τύχει, κάποιος κάτι να σας έκανε, και να θέλετε να τον καθαρισεται.

Ο φιλος Εαρινος, το έγραψε κιόλας, αν σε είχα μπροστά μου...

Του γαργαλησα λίγω τα πιστεύω, και είδα τι απαντησε. 

Προσωπικά στο εσωτερικά, υπήρξαν στο παρελθόν, διάφορες με μέλη. Όταν με βριζανε, ζητάγα στην Αμαλία να μην τα σβήνει.

Έβγαλα ένα σωρό πράγματα απο μέσα.....

Κάντε ότι νομίζεται, μα δώστε στο Λουπους, λίγο χρόνο. 

Δεν είναι μονο αντίδραση. (όπως όλοι μας) 

τι στην ευχή, εσωκοιταγομαστε.


Φίλε Πλάτωνα , μια διόρθωση...
Αναρρωτήθηκα -και δεν είπα αν σε είχα μπροστά μου ... ότι...κλπ..κλπ..εν-νοώντας ότι θα χειροδικούσα εναντίον του" αν είμασταν τετ-α-τετ , αν θα τολμούσε να ξεστομίσει όλα όσα λέει στην ανωνυμία που του προσφέρει ο χώρος...όχι μόνον σε μένα αλλα στον οποιοδήποτε...πιθανολογώντας ότι θα το σκεφτόταν...και ίσως να μην λάμβανε τα μηνύματα που λαμβάνει τώρα απο μένα ... απο σένα ή οποιονδήποτε συνδίκτυο!!!

Απο την άλλη μεριά πάλι , έχω την αίσθηση ότι πολλά απ'οσα "όμορφα" συμβαίνουν εδώ , δεν θα συνέβαιναν αν συζητήσαμε ο ένας απέναντι απο τον άλλο...διότι τότε έχουμε άλλη επαφή και κατανοούμε πολύ περισσότερα για τον άλλον...!!!

Υπάρχει βέβαια πάντα η περίπτωση και να έπεφταν ψιλές αλλα δεν το επιλέγω και θεωρώ ότι θα πρέπει να εξαντληθούν πολλά άλλα περιθώρια ... οπότε θεωρώ ότι οι πιθανότητες για κάτι τέτοιο , είναι μηδαμινές...και σε κάθε περίπτωση η αμεσότητα της μιας συζητήσεως με κάποιον άλλο , ε! έχει μεγάλη διαφορά...

Αυτά...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 16:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
geostat

Σε θυμαμαι με τον υπηρετη μονο στην κοντρα με τα αστρικα ταξιδια!Εκει δε διεκρινα τρολ απλα συγκρουση αποψεων,με σενα να ζητας αποδειξης για ενα κοσμο που δεν υφιστανται τετοιες...Τοτε μαλιστα σου ειχα γραψει για να κανω μια μεταφορα στον κοσμο των αισθησεων (γιατι μονο ετσι μπορεις να λειτουργησεις φερνοντας εντυπωσεις σε ευκολα αντιληπτα συστηματα) για την καταδυση και τις εντυπωσεις απο τα αντιστοιχα βαθη(τοτε επεμενες και που ξερεις εσυ οτι μ'αρεσουν οι καταδυσεις για να δω προσφατα σε μια ανταλλαγη μηνηματων με την nst οτι την προκαλουσες για μια εμπειρια στα 35 μετρα βαθος...πονηρουλη!)

[ Δεν υπήρχε ίχνος πονηριάς σε εκείνο το μήνυμα, σε διαβεβαιώ, αλλά μπορεί να στο διαβεβαιώσει και η nst. Με την nst γνωριζόμαστε, είμαστε φίλοι, έχουμε βγει πολλές φορές, έχουμε κουβεντιάσει πολύ, έχω γνωρίσει την οικογένειά της και μπορούμε να κάνουμε πλάκα σε πιο "προχωρημένο" επίπεδο, με την έννοια δηλ. ότι κάνουμε ένα πιο ελεύθερο χιούμορ. Πάντα φιλικό όμως και μέσα σε λογικά πλαίσια. Και γι' αυτό την εκτιμώ. ]

Είπα και στον allzzaro, το επαναλαμβάνω : Αναφέρομαι σε μια περίοδο που έμπαινα όχι ως zip αλλά χρησιμοποιώντας λογαριασμούς άλλων ανθρώπων. Υπαρκτούς λογαριασμούς με μεγάλο αριθμό μηνυμάτων, παλιούς, όχι νέους. Και έμπαινα από τον χώρο τους ... από τα σπίτια τους δηλ.


Edited by - zip on 30/11/2010 16:55:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 16:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα λεει,
ρε φτιαξτε του ενα πριβε φορουμ να εκθετει οτι γουσταρει με αντιγραφες αποφθεγματων και αη βασιληδες που θελει και αποσυμβολισμους σε αγιους της κοκα κολα...ο αστειος!
Ζητω ο αη νικολας ρε!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 16:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Βλέπω το διόρθωσες..
zip
quote:
allzzaro, αναφέρομαι σε μια εποχή όπου έμπαινα όχι ως zip αλλά χρησιμοποιώντας λογαριασμούς άλλων ανθρώπων. Υπαρκτούς λογαριασμούς με μεγάλο αριθμό μηνυμάτων, παλιούς, όχι νέους. Για να αποκτήσω πρόσβαση σε εκείνους τους λογαριασμούς, έπρεπε πρώτα να αποκτήσω "πρόσβαση" στους κατόχους τους. Εγώ τότε το έβλεπα σαν παιχνίδι αυτό, όμως πλήγωσα πολλούς ανθρώπους και πλήγωσα και τον εαυτό μου φυσικά. Πολλοί άνθρωποι χάσαν τον ύπνο τους, ταλαιπωρήθηκαν, αγανάκτησαν, θύμωσαν. Βασικά, εκείνη η περίοδος ήταν μια ταραγμένη περίοδος για μένα. Μέσα μου εννοώ. Τώρα λοιπόν που έχουν τελειώσει όλα αυτά, μπορώ να λέω πως ήταν μια ανοησία.

Eγώ ξέρεις zip τα έζησα αυτά, εννοώ οτι ήμουν μέλος του esoterica τότε και τα παρακολουθούσα.
Δεν μπορώ να πω τίποτα για αυτά, δεν με αφορούσαν, απλά τα παρακολουθούσα.
Αφού κατάφερνες και είχες πρόσβαση στο λογαριασμό τους αυτό σημαίνει οτι σου είχαν εμπιστοσύνη και λογικό είναι να έχασαν τον ύπνο τους.
Δεν αναφέρομαι όμως σε αυτά ρε φίλε αναφέρομαι σε αυτά που είπες στο τόπικ ``σήκω πάνω Αχιλλέα``.
Κοίταξε zip δεν έχω ανάγκη να δημιουργήσω εντυπώσεις, δεν είμαι απο αυτούς που θέλω να δημιουργήσω εντυπώσεις και γιατί να δημιουργήσω εντυπώσεις. Είσαι παλιό μέλος με κάποιους έχει τύχει να έχεις πιεί κρασί, με εμένα έχει τύχει να μιλήσουμε γραπτώς, σε ξέρω ρε φίλε δεν είσαι άγνωστος και δεν θέλω με ανθρώπους που έχω πεί ενα ``γειά`` να τους χρησιμοποιώ για να δημιουργήσω εντυπώσεις.
Απλά μιας και σε βλέπω πως το λένε, έτσι σε ``καλή φάση`` και μιας και κάνεις εναν απολογισμό για αυτά που έχεις πεί και που έχεις κάνει να τοποθετηθώ και εγώ..

Tώρα με τα σημεία στίξης, τα χρόνια περνάνε zip μεγαλώνουμε δεν βλέπουμε καλά κάνουμε και λάθη, αλλα γράφουμε και αλλα θέλουμε να πούμε με λίγη προσπάθεια ο καθένας μπορεί να τα παραβλέψει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 16:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
geostat

Σε θυμαμαι με τον υπηρετη μονο στην κοντρα με τα αστρικα ταξιδια!Εκει δε διεκρινα τρολ απλα συγκρουση αποψεων,με σενα να ζητας αποδειξης για ενα κοσμο που δεν υφιστανται τετοιες...Τοτε μαλιστα σου ειχα γραψει για να κανω μια μεταφορα στον κοσμο των αισθησεων (γιατι μονο ετσι μπορεις να λειτουργησεις φερνοντας εντυπωσεις σε ευκολα αντιληπτα συστηματα) για την καταδυση και τις εντυπωσεις απο τα αντιστοιχα βαθη(τοτε επεμενες και που ξερεις εσυ οτι μ'αρεσουν οι καταδυσεις για να δω προσφατα σε μια ανταλλαγη μηνηματων με την nst οτι την προκαλουσες για μια εμπειρια στα 35 μετρα βαθος...πονηρουλη!)

[ Δεν υπήρχε ίχνος πονηριάς σε εκείνο το μήνυμα, σε διαβεβαιώ, αλλά μπορεί να στο διαβεβαιώσει και η nst. Με την nst γνωριζόμαστε, είμαστε φίλοι, έχουμε βγει πολλές φορές, έχουμε κουβεντιάσει πολύ, έχω γνωρίσει την οικογένειά της και μπορούμε να κάνουμε πλάκα σε πιο "προχωρημένο" επίπεδο, με την έννοια δηλ. ότι κάνουμε ένα πιο ελεύθερο χιούμορ. Πάντα φιλικό όμως και μέσα σε λογικά πλαίσια. Και γι' αυτό την εκτιμώ. ]




Ναι ρε οκ!
δηλαδη και αλλιως να ισχυε το πονηρουλη ετρεχε τιποτα!
Την nst αμα τη δεις να της πεις οτι μου δημιουργησε τυψεις απο το πουθενα!Καταραμενες μαγισσες...Ρε στην πυρα!!!

Και χακερας!!!! +1


You've got to fight for your right

to fight

Edited by - geostat on 30/11/2010 16:58:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 17:01:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου ρε φίλε Πλάτωνα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 17:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
allzzaro

Δεν αναφέρομαι όμως σε αυτά ρε φίλε αναφέρομαι σε αυτά που είπες στο τόπικ ``σήκω πάνω Αχιλλέα``.

[ Ναι, το φαντάστηκα εκ' των υστέρων για πιο πράγμα μιλούσες. Εκείνο το topic βέβαια ανοίχθηκε για κάποιο σκοπό. Αν παρατηρήσεις, όλα εκείνα τα υβριστικά μηνύματα είχαν από πάνω τίτλο. Σκοπίμως. Και αφού τελείωσαν όλα αυτά και μετά την είσοδο του elo, υπάρχει μια δική μου απάντηση. Δες, αν έχεις την καλοσύνη, πως αρχίζει και πως τελειώνει εκείνη η απάντησή μου. Eπίσης δες, αν θες, και κάποιες αντιδράσεις μελών, περίεργες θα έλεγε κάποιος όμως πολύ εύστοχες. Αυτό δεν μπορεί να χαρακτηρισθεί trolliά, άλλο πράγμα είναι και άλλον σκοπό εξυπηρετεί. ]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 17:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου allzzaro, χρόνια και ζαμανια. :))))

Διαβάζω πόστ των τελευταίων χρόνων

. Ο Ζιπ όπως γράφει, γινεται ότι θέλει. Μια τον βρίσκω άνδρα, μια γυναίκα, (έγραψε κάπου χρυσε μου), χαχα, άντε να βγάλεις άκρη. Ειδικα στο ποστ που αναφέρεις. Ασε που με τα κόκκινα, που γράφει, σου βγαίνουν τα ματια.

Τέλος πάντων, αν διαβάσετε τα τελευται του φίλου Λουπους, σκέφτεται Άγιον όρος. Ντροπή μας βρε. Φίλους χρειάζεται, και κατάνοηση.

στο Άγιο όρος να παει ο Ζιπ!!!
Φαντασθηται το Ζιπ σε κελί, η να προσευχεται... ολονυχτιο. :))))))

Αερινε, δεν είμαι και τόσο σίγουρος, πως δεν θα αντίδρουσες. Πάντως το τετ α τετ, είναι άλλο...έχεις δίκαιο.


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 30/11/2010 17:23:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 17:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:


Εμένα προσωπικά, δεν με πειράζει καθόλου geostat. Και γι' αυτό, αν θα δεις, δεν συμμετείχα στην όλη φάση. Όσο γι' αυτό που λες, πως εμείς είμαστε δήθεν κόσμιοι και καλοπροαίρετοι, εγώ θα σου πω το εξής : Υπήρξα κι εγώ στο παρελθόν troll στο esoterica.gr. Για άλλους λόγους, διαφορετικούς, που πιθανόν να έχει ο τωρινός Troullis. Τώρα βλέπω πως ήταν μια ανοησία. Ε, κάποια στιγμή θα το δει και ο τρέχον Troullis.



Σε θυμαμαι με τον υπηρετη μονο στην κοντρα με τα αστρικα ταξιδια!Εκει δε διεκρινα τρολ απλα συγκρουση αποψεων,με σενα να ζητας αποδειξης για ενα κοσμο που δεν υφιστανται τετοιες...Τοτε μαλιστα σου ειχα γραψει για να κανω μια μεταφορα στον κοσμο των αισθησεων (γιατι μονο ετσι μπορεις να λειτουργησεις φερνοντας εντυπωσεις σε ευκολα αντιληπτα συστηματα) για την καταδυση και τις εντυπωσεις απο τα αντιστοιχα βαθη(τοτε επεμενες και που ξερεις εσυ οτι μ'αρεσουν οι καταδυσεις για να δω προσφατα σε μια ανταλλαγη μηνηματων με την nst οτι την προκαλουσες για μια εμπειρια στα 35 μετρα βαθος...πονηρουλη!)


Θα μου επιτρεψης ομως να συνεχισω...


Με την επαναφορα της παρουσιας μου στο φορουμ λοιπον και απο το πρωτο μηνυμα εδω μεσα,ο αφανταστος αυτος (το ευ θα το θεωρουσα προσβολη για τους ανθρωπους που ανηκουν σε αυτη την κατηγορια) κυριος και ενω προσπαθουσα να δωσω ενα στιγμα για την υπαρξη αυτων των δυο κοσμων... η αδυναμια αντιληψης των οποιων καταδυκνυει για ακομα μια φορα το ποσο αδιαντροπος ειναι (βλεπεις η αντιληψη δε γινετε copy paste απο το net)...Ο κυριος λοιπον αυτος,με χλευασμους και μερικα τσιτατα απο βικι γαρνιρισμενα με το στυλακι που αχνοφαινεται πιο πανω, ακολουθουσε κατα ποδας προσπαθωντας και συνεχισε σε ολη την πορεια εδω μεσα και με καθε ευκαιρια,να προκαλεσει, μια αναλογη αντιδραση απο μερους μου.
Του επισημανα με τον τροπο μου,γραφοντας του δηλαδη οτι η εμφανιση του μου θυμιζε τη μαλακια μου που με ακολουθει και με δερνει χωρις μαλλον να ενοησει οτι εκεινες τις στιγμες την αναπαριστουσε στο ακεραιο.Οχι οτι βρισκω κακη την εν λογω συμπεριφορα τουναντιον με μετρο μπορει και να καταστει ευεργετικη,γι'αυτο και συνεχισα να ασχολουμαι μαζι του με τη διαφορα οτι ειχε πια αποκτησει το προσονυμιο εΦη στη συνειδηση μου!

Προς επιρρωση λοιπον της αντιληψης μου συνεχιζε να απανταει με τα copy paste και τους καλπικους συναισθηματισμους του (ευτυχως μακρυα απο μενα).Σε προκλησης δε της αντιληψης του,μια απο αυτες και η τελευταια που μπορειτε να δειτε ΕΔΩ οι απαντησεις του ηταν αναλογες αυτης στο συγκεκριμενο θεμα στην καλυτερη και κατι ασυναρτησιες (που να βρεις copy paste) συνοδεια απο φατσουλες με χαμογελα αυταρεσκειας!Τελευταια μαλιστα μετατραπηκαμε σε ουριτσα,οταν απο καιρο τον ειχα ενταξει στην ομαδα αυτου που διασκεδαζει με τους αρχικυβιστες για αυτο και τον δεχτηκε οταν το πρωτο του μηνυμα καταφερονταν εναντιον του με τις επισημανσεις..ταδε εφη,κεινος εφη μασεντον τι εφη;...αλλα τα βρηκαν(βλεπε τακτικες επιβιωσης απο υποδιεστερα ειδη) και ενσωματωθηκε!Κατα τ'αλλα ουριτσα!

Μιας και ασχολειτε λοιπον με θεματα ψυχολογιας να του επισημανω οτι η εκδηλωση υπερβολικης ευγενιας και ευαισθησιας δειχνει ατομα με προβληματικη,απο μια ηληκια και μετα κυριως σεξουαλικη,συμπεριφορα η οποια σε συνδιασμο με τον διακαη ποθο για φυσικη συναντηση-επαφη με τα μελη ενος φορουμ (αυτα τα επι πληρωμη φορουμ του ξεφυγαν αλλα συνεισφερουν και αυτα στο σχηματισμο της εικονας) με βαζουν σε υποψιες...!Ευχομαι μακρυα απο βεβαιοτητες!


Ταδε εΦη εαρινος(αρεσκομαι σε πλεονασμους!!!!)


Μακαρι να ειχα ασχοληθει τοσο και με θεματα που με ενδιεφεραν,μεγαλη η χαρη του.


You've got to fight for your right

to fight


Πάλι κάτι προσπάθησες να πείς αλλα τελικά κατέθεσες τις φαντασιώσεις σου...
Αν δεν μπορείς αντιληφθείς το τι σου λέει ο άλλος -ο κάθε άλλος απέναντί σου...- αναζήτησέ το σε αδυναμία δική σου φίλτατε...
Αν θεωρείς ότι συζητάς και γίνεσαι κατανοητός και σεβαστός ως άνθρωπος -άσε μένα..- μπορείς να ρωτήσεις όλα τα μέλη και να πάρεις την απάντηση...στο ξαναείπα άσε αυτές τις μεθοδεύσεις , σε μένα δεν πιάνουν...αλλού αυτά και κεί που δέχονται να σε ακούσουν...!!!

Αποκόπτοντας απο μια ολόκληρη τοποθέτηση-άποψη του οποιουδήποτε -αν καταλαβαίνεις τι εν-νοώ- και να είναι αυτός φίλτατε μία πρόταση και όχι κοιτώντας όλο το σκεπτικό του, εξάγεις -και όλοι μας- λανθασμένα συμπεράσματα ... όσο για τις οδηγίες προς ναυτιλομένους κράτησέ τες για τον εαυτό σου...όπως και ο καθενας μας για τον εαυτό του εξάλλου!!!

Εκεί που παραπέμπεις τους άλλους να διαβάσουν , θα σου έλεγα να ξαναπάς και να ξαναδιαβάσεις ξανά και ξανά και αν -επιτέλους- καταλάβεις περί τίνος πρόκειται , τα ξαναλέμε...άντε μπράβο!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 20:45:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip
quote:
Δες, αν έχεις την καλοσύνη, πως αρχίζει και πως τελειώνει εκείνη η απάντησή μου. Eπίσης δες, αν θες, και κάποιες αντιδράσεις μελών, περίεργες θα έλεγε κάποιος όμως πολύ εύστοχες. Αυτό δεν μπορεί να χαρακτηρισθεί trolliά, άλλο πράγμα είναι και άλλον σκοπό εξυπηρετεί.

Οχι δεν το χαρακτηρίζω τρολιά, κάθε αλλο τώρα αν εξυπηρετούσε αλλο σκοπό πάω πάσο δεν είμαι σε θέση να αντιληφθώ το σκοπό.

Χρόνια και ζαμάνια φίλε Πλάτωνα
Θυμάμαι τους παλιούς καλούς καιρούς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2010, 02:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τά συλλυπητήρια μου γιά τήν αδερφή σου ,ν'άσε καλά καί νά θυμάσε τής καλύτερες στιγμέ σας .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2010, 09:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τά συλλυπητήρια μου γιά τήν αδερφή σου ,ν'άσε καλά καί νά θυμάσε τής καλύτερες στιγμέ σας .


Σ'Ευχαριστώ , νά'σαι καλά εσύ και ότι αγαπάς Πανδή..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2010, 19:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άν τελικώς αποκαλυφθεί πως όλα αυτά
έγιναν ύστερα από πολύ συγκεκριμένο "σχέδιο"
κάποιου "ικανὀτατου" ψυχολόγου-αναλυτή, και πως
ήταν ένα παιχνίδι, εντός ή εκτός εισαγωγικών,
τι θα πείτε αγαπητοί συνδίκτυοι;;;!!!

Και πρό πάντων τι θα σκεφτείτε, όταν αντιληφθείτε
πως και εσείς αποτελέσατε το "πειραματόζωο"κάποιου,
που ναι μεν θα έχει βγάλει τα συμπεράσματά του, ή
ακόμη κάνει και την "διατριβή" του, πάνω σας(...),αλλά
ταυτόχρονα θα το έχει και άκρως διασκεδάσει!!!

Προτείνω,όχι απλά να μην δίνουμε σημασία (προσωπικά το
έχω υιοθετήσει) σε κανενός είδους όν το οποίο εισέρχεται
στον χώρο με τις χειρότερες των διαθέσεων, αλλά και
να μην δίνεται σημασία και σε εκείνους που στο 'παρελθόν
είχαν πράξει αναλόγως ... ( οι μετανοημένες σεναριακής
μορφής αερολογίες είναι μάλλον για δική μας ...
διασκέδαση...)

Καλησπέρα σας !!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2010, 00:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άν τελικώς αποκαλυφθεί πως όλα αυτά
έγιναν ύστερα από πολύ συγκεκριμένο "σχέδιο"
κάποιου "ικανὀτατου" ψυχολόγου-αναλυτή, και πως
ήταν ένα παιχνίδι, εντός ή εκτός εισαγωγικών,
τι θα πείτε αγαπητοί συνδίκτυοι;;;!!!

Και πρό πάντων τι θα σκεφτείτε, όταν αντιληφθείτε
πως και εσείς αποτελέσατε το "πειραματόζωο"κάποιου,
που ναι μεν θα έχει βγάλει τα συμπεράσματά του, ή
ακόμη κάνει και την "διατριβή" του, πάνω σας(...),αλλά
ταυτόχρονα θα το έχει και άκρως διασκεδάσει!!!


Θα λέγαμε να βρει κάτι καινούργιο επιτέλους γιατί το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται κι ο παπάς.


quote:
"ικανὀτατου" ψυχολόγου-αναλυτή


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2010, 15:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά πλέον δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα...
Ποιός είναι ποιός...τι σκοπό έχει...αν είναι στρατολογημένος και κατευθυνόμενος...ποιοί και πόσους λογαριασμούς έχουν ... ποιά είναι η επίδιωξή τους...ένα αλαλούμ πραγματικά...

Και να πώ την αποψή μου , καμμιά σημασία απολύτως δεν έχει...
Τα αποτελέσματα βλέπω...
Πλέον υπάρχει μια απογοήτευση απ'ολους και αυτό προβάλλεται απο την μη συμμετοχή των μελών στα διάφορα θέματα...και προσωπικά τα θεωρώ λογικό -μετά απ'οσα συνέβησαν- αλλά θα έλεγα ότι δεν θα πρέπει να αφήσουμε την όποια συμπεριφορά διαφόρων "εισερχομένων" που μόνο σκοπο έχουν την ειρωνία και το βρίσιμο -για προφανείς ενδεχομένως λόγους- να επηρεάσουν την "πρόοδο" των συζητήσεων....

Είναι κρίμα , διότι υπάρχουν τόσες όμορφες σκέψεις στο χώρο και που μπορούν να "δώσουν" πολλά...και θα παρακαλούσα όλους τους φίλους συνδικτύους που τόσο καιρό με συνέπεια και ήθος πρόσφεραν με τις ιδέες και τις σκέψεις τους , να συνεχίσουν να το κάνουν ... μη αφήνοντας περιθώρια σε τίποτα και σε κανέναν για οπισθοδρόμηση ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2010, 15:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για κάποιους η ελεύθερη βούληση υφίσταται μόνο εντός ορισμένων πλαισίων και γραμμών ... "κόκκινων γραμμών"...

Η Αλήθεια κατ'αυτούς είναι μια και εφόσον δεν υπάρχει καμμιά διάθεση για την αμφισβήτησή της .... μπορεί να είναι αποδεκτά τα "πάντα" , αρκεί να μην αγγίξει κάποιος αυτήν την πόρτα και να διερευνήσει την εγγυρότητά της...

Αν γίνει και αυτό το ανεπίτρεπτο -κατ'αυτούς- ... αυτό αποτελεί ακραία συμπεριφορά και ασέβεια -δεν θέλω να πώ και άλλα που έχουν ήδη ειπωθεί-...

Η Έρευνα και η σκέψη πλέον απαγορεύονται ... μάλλον σκέπτονται "ΆΛΛΟΙ" για μας και καλύτερα απο μάς...οπότε η σκέψη μας , θα πρέπει ένθεν να μην κινείται πέραν των καταγεγραμμένων ως ορθά απο την "πλειοψηφία"....και αυτό επειδή "εκ των πραγμάτων" κατα την λογική τους αποτελεί ασέβεια και άλλα "πολλά"....ΑΛΛΑ και ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΗ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ...

Καμμιά απορία..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2010, 17:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μη χαλιεσαι και μη παιδευεσαι ... εσυ καλυτερα απο μενα ξερεις οτι ετσι ειναι , ετσι ηταν και ετσι θα ειναι παντα ... το νεο ερχεται παντα σε συγκρουση με το παλιο και σε μερικα χρονια που το νεο θα ειναι παλιο θα συγκρουεται και παλι με το τοτε νεο ...

συμφωνοι πρεπει να κραταμε και καποια ορια ... οκ ... αλλα δεν μπορουμε εμεις να κανουμε τιποτα αλλο απο τα να τα ΚΡΑΤΑΜΕΙ εμεις οι ιδιοι και οι αλλοι ας κανουν οτι θελουν , δικαιωμα τους αλλωστε ...

καλο σου απογευμα

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2010, 17:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μη χαλιεσαι και μη παιδευεσαι ... εσυ καλυτερα απο μενα ξερεις οτι ετσι ειναι , ετσι ηταν και ετσι θα ειναι παντα ... το νεο ερχεται παντα σε συγκρουση με το παλιο και σε μερικα χρονια που το νεο θα ειναι παλιο θα συγκρουεται και παλι με το τοτε νεο ...

συμφωνοι πρεπει να κραταμε και καποια ορια ... οκ ... αλλα δεν μπορουμε εμεις να κανουμε τιποτα αλλο απο τα να τα ΚΡΑΤΑΜΕΙ εμεις οι ιδιοι και οι αλλοι ας κανουν οτι θελουν , δικαιωμα τους αλλωστε ...

καλο σου απογευμα

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Τι καλό απόγευμα ρε Makfor..???
Που πάς αμέσως-αμέσως..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2010, 17:42:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πουθενα ρε φιλε , δεν το λες μονο οταν φευγεις και λεω και οταν ερχομαι ... χαχα αλλωστε μια ευχη παραπανω μονο καλο μας κανει χαχα

καλο σου απογευμα ξανα ΧΑΧΑΧΑ

απλα σε εισα λιγο ανησυχο και ειπα να στειλο εαν "καλο" ... αυτα

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 02/12/2010 17:46:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2010, 18:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εμενα ειπες που παω αλλα εσυ την εκανες ... καλάαααα ;)


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2010, 18:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εμενα ειπες που παω αλλα εσυ την εκανες ... καλάαααα ;)


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Μόλις έβαλα το κοτόπουλο να γίνεται ρε παλιοτόμαρο...και επανήλθα...λεμονάτο με ριγανούλα...κόλαση σου λέω...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2340088
Maintained by Digital Alchemy