ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 *I N S O M N I A*
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 16:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

I N S O M N I A

Πάσχω από αυπνίες, δεν κοιμάμαι συνεχόμενα για 6 - 8 ώρες όπως λένε οι γιατροί, αλλά 6 - 8 ώρες με διακοπές ανά 1 1/2 με 2 ώρες.
Αυτό το φαινόμενο μου συμβαίνει τα τελευταία 7 χρόνια της ζωής μου.
Ομοιοπαθείς ασ βρούμε τη ΛΥΣΗ!

Taf


pentheas
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 16:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν γράφω για να πω τη λύση.... γράφω ως ασθενής.... για χρόνια κ χρόνια...insomnia....

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 02:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΤΑ ΒΟΤΑΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΤΕ ΠΟΤΕ???
ΑΝ ΟΧΙ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ...
ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ..

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 02:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Valnta δεν είπες ποιά μορφή αυπνίας έχεις ....

Ryche , κάποια στιγμή μου πρότειναν βαλεριάνες , αλλά .... nothing!
Εσύ , τι προτείνεις;
Εννοείται αποκλείουμε τα χάπια ε;!!!!

(Επίσης, δοκίμασα ζεστό γάλα, ζεστή σοκολάτα, σοκολάτα, μουσική (ή οποία κάποια στιγμή και μετά με ενοχλούσε, αλλά πάντα ξυπνούσα σε τακτα διατήματα των 2 ωρών!)

Insomniacs ενωθείτε!

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 11:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ έχω μια κατάσταση λίγο περίεργη... Ενώ νυστάζω πάρα πολύ, από τη στιγμή που θα ξαπλώσω κ μέχρι τα ξημερώματα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να με πάρει ο ύπνος. Ευτυχώς πιάνω δουλειά στις 11 κ προλαβαίνω να κοιμηθώ μερικές ώρες. Λοιπόν, έχω δοκιμάσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ κ δεν γίνεται ΤΙΠΟΤΑ.
Το παράξενο είναι ότι όλες αυτές τις ώρες είμαι τελείως χαλαρωμένη κ πολύ κουρασμένη, απλά... ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ!!!

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΙΣΙΦΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 18:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΙΣΙΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΕΛΟΝΙΣΜΟΣ.

DREAMWALKER
"ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΙ ΚΡΥΣΤΑΛΙΝΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΤΙ ΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 18:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο αρχαία είναι η μέθοδος, όσο αποτελεσματική και να λένε οι άλλοι.... Sorry, είναι απο τα λίγα που δεν πιστεύω... άσε που είναι και πανάκριβα!!!! Σε γδέρνουν κανονικά !!
Και δεν είμαι διατεθημένος να τα σκάσω σε κάτι που δεν είναι αξιόπιστο.
Και Γδαρμένος και τρυπημένος;
Όχι ευχαριστώ!

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 20:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρήκα αυτή τη σελίδα που περιέχει κάποια τεχνάσματα γιά πρόκληση ύπνου χωρίς χρήση φαρμακευτικών σκευασμάτων.

http://www.well.com/user/mick/insomnia/

Αναρωτιέμαι αν αυτά είναι που έχετε δοκιμάσει και δεν έγινε τίποτα(?)

Κάτι άλλο που διάβασα σε κάποια ιστοσελίδα και το θεώρησα πολύ σημαντικό είναι ότι έχουν καταγραφεί τουλάχιστον 80 διαφορετικές αιτίες πρόκλησης αυπνιών (insomnia) και γενικά διαταραχών ύπνου,και ότι σε κάθε περίπτωση η όποια θεραπεία εξαρτάται από τη φύση της αιτίας που προκαλεί το πρόβλημα.Με απλά λόγια μιά θεραπεία που για κάποιον μπορεί να αποδειχθεί θαυματουργή,γιά κάποιον άλλο θα μπορούσε να είναι από αναποτελεσματική ως επικίνδυνη.
Αν το παραπάνω είναι αληθινό, και αν είχα αυτό το πρόβλημα το πρώτο που θα έκανα θα ήταν να εξασφαλίσω την όσο πιο ακριβή και ασφαλέστερη διάγνωση των αιτιών που προκαλούν το πρόβλημα μου,και σε κάθε περίπτωση δεν θα έκανα πειράματα.
Σας εύχομαι το καλύτερο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 00:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ
ΠΑΡΤΕ ΜΟΛΥΒΙ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΓΡΑΨΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΒΟΤΑΝΑ...
ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΡΩΤΟΥ ΠΕΣΕΤΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΦΤΑΞΤΕ ΕΝΑ ΕΓΧΥΜΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΜΕΝΟ ΑΠΟ:
2 ΜΕΡΗ ΠΑΣΙΦΛΟΡΑ ΚΑΙ ΣΚΟΥΤΕΛΑΡΙΑ.ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΒΑΛΕΡΙΑΝΑ ΚΑΙ ΛΥΚΙΣΚΟ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΜΕΡΟΣ ΓΛΥΚΟΡΙΖΑ...
ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΤΑ ΒΟΤΑΝΑ...ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΑΠΟ ΜΟΥΣΕΛΙΝΑ ΒΑΛΤΕ ΒΟΤΑΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η΄ ΛΕΒΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΣΤΕ ΤΟ ΣΤΗΝ ΒΡΥΣΗ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ...
ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΤΟΥ ΤΣΑΓΙΟΥ ΞΥΔΙΟΥ ΜΗΛΙΤΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑΤΟΥ ΤΣΑΓΙΟΥ ΜΕΛΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΛΙΤΖΑΝΙ ΚΑΥΤΟ ΝΕΡΟ...
ΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...
ΑΑΑΑ...ΕΠΙΣΗΣ Η ΑΣΚΗΣΗ ΚΑΙ Ο ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΒΟΗΘΟΥΝ ΠΟΛΥ...

ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ!!!!

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 12:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΑΑΑ...ΕΠΙΣΗΣ Η ΑΣΚΗΣΗ ΚΑΙ Ο ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΒΟΗΘΟΥΝ ΠΟΛΥ...

Εμένα πάλι γιατί δεν με βοηθάει ΤΙΠΟΤΑ; Περπατάω 5 χλμ. κάθε μέρα κ κάνω 2 ώρες γιόγκα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ κ διαλογίζομαι κ χαλαρώνω κτλ. κτλ. Κ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ.... Θα μπορούσα να γράψω διατριβή για το ταβάνι μου κ κάποια στιγμή άρχισα ένα κολάζ στον τοίχο, ένα χαρτάκι για κάθε μέρα αγρύπνιας (αγρύπνια, αψηλάφητο ζώο...) κ το κολάζ έχει πιάσει ήδη το μισό δωμάτιο κάνοντας το κάθε ανυποψίαστο φυσιολογικό ον που το αντικρύζει να ανακαλύπτει επιφωνήματα του τύπου "γκασπ" κ άλλα λοιπά καρτουνίστικα...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 15:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Valnta μου θα μπορούσαμε να συνεργαστούμε , για να γράψουμε το εγκόλπιο της "Σωστής Αυπνίας" .......

.... Ryche, που θα μπορούσαμε να προμθευτούμε αυτά τα βότανα που ανάφερες και πως τα χρησιμοποιούμε για να κάνουμε ένα ρόφημα;

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 16:26:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω, ναι!!!! Να έχουμε κάτι να κάνουμε τα βράδυα, γιατί εγώ έχω καταλήξει γριά-raver.....

Communicating at an unknown rate...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 19:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
RYCHE XAIRETA ΑΥΠΝΟΥΣ...

Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ 30ΓΡ. ΒΟΤΑΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΧΟΥΦΤΑ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΛΙΤΖΑΝΙ ΝΕΡΟ.ΟΠΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΤΟ ΤΣΑΙ...
ΤΟ ΠΙΝΕΤΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΡΙΝ ΠΕΣΕΤΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΡΗΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΑΙΚΗ...

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 21:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.

1. ΔΟΚΙΜΑΣΑΤΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗΤΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΟΥ ΦΥΛΛΟΥ. ΕΑΝ ΚΟΙΜΗΘΗΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΙΑΞΕΤΕ "ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ"... ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΖΕΣΤΟ ΓΑΛΑ...ΜΠΙΑΧ ΓΑΛΑ.

2. ΔΟΚΙΜΑΣΑΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ CHILL OUT ΜΟΥΣΙΚΗ Ή ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΑΣ ΗΡΕΜΕΙ? ΜΟΥΣΙΚΗ ΛΕΩ ΟΧΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ!

3. ΔΟΚΙΜΑΣΑΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΤΕ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ? ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟ INTERNET ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ, ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟΥΑ!

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΒΟ.
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ ΣΑΝ ΜΕΛΙ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 03:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία τα "κουλουράκια" , αλλά αν δε συμπάσχει και το άλλο φύλλο στο στρώμα , είναι αγριευτικό, όταν εκείνη κοιμάται , και συ κάθεσαι και την παρατηρείς (Πως είναι η μύτη, το στόμα, τα αυτιά κλπ.)
Ειλικρινά εγώ σκιάχτηκα!

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 10:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ, συμφωνώ, συμφωνώ!!!!!!! Κάθεσαι κ τον παρατηρείς τον άλλον κ μετά από ώρα δεν μοιάζει καν άνθρωπος!!!! Κ ξεχνάς κ τα "κουλουράκια" κ τα "κρουασανάκια" κ τα πάντα κ ζώνεσαι τα σκόρδα σαν εξάρτηση κ παίρνεις κ τον σταυρό τον μυτερό στο χέρι.... Ξέρεις πόσους τέτοιους νυσταγμένους έχασα εγώ σε insomniaka ατυχήματα;.....

Communicating at an unknown rate...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 10:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΙΝΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ!
ΕΑΝ ΣΕ ΕΧΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!
ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΑΣΠΙΔΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ...

ΑΛΛΑ ΑΓΑΠΗΤΕ PENTHEA ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΣΧΕΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟ! ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ. ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΣΧΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΥΜΠΑΣΧΕΙ? ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ. ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΣ ΕΣΥ. ΕΓΩ ΑΠΛΩΣ ΦΕΡΩ ΓΝΩΜΗ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 11:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω, πολύ σοφή συμβουλή Cube!
"Ναι μωρό μου, σ'αγαπώ, κ φυσικά τα πάμε καλά τα τελευταία 10 χρόνια, αλλά.... δεν ξέρω πως να στο πω.... έχεις ένα ελάττωμα... κ πλέον δεν μπορώ να το παραβλέψω....κοιμάσαι τα βράδυα....ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ Κ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ; ΤΙ ΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ";....κτλ κτλ
Αχ Cube μόνο αν είχες αϋπνίες θα καταλάβαινες.... Πως δεν έχουν να κάνουν με αυτόν που μοιράζεσαι το κρεβάτι σου... κ ακόμα περισσότερο δεν έχουν να κάνουν με αγκαλιές.... Σκέψου λίγο... να είσαι μέσα σε δυο χέρια..... ΞΥΠΝΙΟΣ... κ να πρέπει να είσαι κ ήσυχος για να μη ξυπνήσεις τον άλλον τον δύστυχο που δεν σου φταίει σε τίποτα.... Δυστυχώς υπάρχουν στιγμές που μια αγκαλιά... όσο όμορφη κ αν είναι...φαντάζει ζουρλομανδύας....

Communicating at an unknown rate...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 11:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
VALDA

ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ.

"Ναι μωρό μου δεν μπορώ να κοιμηθώ, σε παρακαλώ ηρεμησέ με είμαι σε υπερένταση. Μπορείς να με βοηθησεις? θελεις να κατσουμε να μιλήσουμε λίγο για να ηρεμήσω και να κοιμηθώ και εγώ."

απαντηση συντρόφου...

"Φυσικά μωρό μου αφου ξέρεις πόσο σε αγαπώ και δεν μπορώ να σε βλάπω άγρυπνο, θα κάτσουμε να το συζητήσουμε. "

Ε ναί λοιπόν. Να κάστει και να μιλήσει μαζί με τον σύντροφο του/της μέχρι να βρούνε γιατί δεν μπορεί να κοιμηθεί.

ΑΜΑ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΣΧΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΟΥ ΜΙΣΟ ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΤΟΜΠΟΛΑ?
ΝΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΑΣΧΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΛΥΣΗ. Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΙΕΖΕΙ! ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΑΣ!
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΕΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΟΤΙ Η ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ! ΕΓΩ!

Και εγώ είχα αυπνίες. Εχω και σκοτούρες και άγχος και στρες κλπ.
Αλλά όταν ξαπλώνω στο κρεβάτι μου, με ή χωρίς παρέα κάνω το εξής...
ΚΛΕΙΝΩ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ! ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΦΗΝΩ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ!

ΚΑΛΟ ΥΠΝΟ.
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΚΥΒΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 13:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα δεν είναι ότι με απασχολεί κάτι κ δεν κοιμάμαι.... Αν είχες διαβάσει τις προηγούμενες απαντήσεις θα έβλεπες ότι είμαι πολύ χαλαρωμένη...απλά δεν κοιμάμαι. Κ όταν αυτό είναι χρόνιο δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση από τον άλλον να ξενυχτάει μαζί σου συζητώντας. Μη ξεχνάς κ την καθημερινότητα. Μη ξεχνάς ότι ζούμε σε ρυθμούς που ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να ξεκουραστείς για να αποδώσεις την άλλη μέρα στη δουλειά σου ή στο οτιδήποτε έχεις να κάνεις. Εγώ έχω συνηθίσει κ αντέχω έτσι. Δεν μπορώ να φανταστώ τον φίλο μου όμως να κοιμάται τα ξημερώματα. Ειδικά όταν μετά από 2 ώρες πρέπει να πάει στη δουλειά. Αν η αϋπνία είναι κάτι που συμβαίνει αραιά κ που, κ προκύπτει από άγχος ή κάτι άλλο, τότε ναι, συμφωνώ μαζί σου ότι "πρέπει" να "συμπάσχει" κ ο άλλος. Στην δικιά μου περίπτωση απλώς το βρίσκω άσκοπο κ εγωιστικό....

Communicating at an unknown rate...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 14:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ? ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΣΑΙ ΧΑΛΑΡΗ ΠΩς ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ?

ΤΣΟΥΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ?
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ?
ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ?
ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ?

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΙΤΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ?

ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ.

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΗΚΕΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΛΥΣΕΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟ.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΙΝ ΠΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΠΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ...ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ.

ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΡΟΒΑΤΑΚΙΑ?
ΛΙΓΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΔΕΝ ΕΒΛΑΨΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ.
ΦΙΛΙΚΑ ΚΥΒΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 15:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ? ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΣΑΙ ΧΑΛΑΡΗ ΠΩς ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ?

Δεν ξέρω.... απλά.... δεν με παίρνει ο ύπνος...
quote:
ΤΣΟΥΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ?
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ?
ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ?
ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ?

Ναι, τσούζουν τα μάτια μου αλλά τα μάτια μου τσούζουν πάντα... περνάω πάρα πολλές ώρες μπροστά σε οθόνες, γι'αυτό...
Τα κλείνω άνετα τα μάτια μου, δεν έχω πρόβλημα...
Το βράδυ δεν με πιάνει πονοκέφαλος. Το πρωί αρκετές φορές...
Σκέφτομαι διάφορα πράγματα, για να περάσει η ώρα. Δεν με απασχολεί κάτι ιδιαίτερα, αν εννοείς αυτό.
quote:
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΙΤΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ?

Κοιμάμαι... αλλά όταν αρχίζει να ξημερώνει.
quote:
ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ.

Μα τι να κάνει πια κ αυτός ο κακομοίρης; Μέχρι πέρυσι μέναμε μαζί... για 5 χρόνια. Την ώρα που εμένα με έπαιρνε ο ύπνος, αυτός έπρεπε να σηκωθεί. Φαντάζεσαι να τον έβαζα να κάνουμε ολονυχτία; Για 5 χρόνια συνεχόμενα; 2 μέτρα κάτω από τη γη θα ήταν τώρα κ γω θα πήγαινα να του ανάψω το καντήλι... Εντάξει στην αρχή προβληματιζόταν, ξύπναγε συνέχεια κ με έβλεπε ξύπνια κ προσπαθούσε να κάτσει κ αυτός μαζί μου... αλλά τι να γίνει; Στο τέλος μου'λεγε "καληνύχτα νυχτερίδα μου" κ ξανακοιμόταν... Δεν γίνεται να βάλεις τον άλλον στο δικό σου το τριπάκι... Αν με ξύπναγε εμένα κάθε μέρα στις 7 πως θα μου φαινόταν;
quote:
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΗΚΕΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΛΥΣΕΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟ.

Ναι, όντως το έχω χρόνια.... τόσα που δεν θυμάμαι πια πως ήταν τα βράδυα μου πριν.... Προσπάθησα να το λύσω... όταν ήταν σε μια φάση που με ενοχλούσε, όταν ήμουν κουρασμένη κ δεν τα κατάφερνα να ξεκουραστώ, όταν ακόμα "στριφογύριζα".... Αλλά πια δεν είναι έτσι. Τι να πω.. συνήθισα...
quote:
ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΙΝ ΠΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΠΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ...ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ.

Δεν είναι κάθε μέρα ίδια... Αλλά συνήθως κανά 3ωρο πριν κάνω γιόγκα κ μετά χαλάρωση... Tα συναισθήματά μου... δεν έχουν πια να κάνουν με την αυπνία, έχουν να κάνουν με το τι έγινε στην πορεία της ημέρας... Το αστείο στην υπόθεση είναι ότι εξακολουθώ να πέφτω για ύπνο. Θέλω να πω, μετά από τόσο καιρό θα έπρεπε να κάνω σχέδια για το βράδυ μου κ όχι να πηγαίνω για ύπνο..
quote:
ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΡΟΒΑΤΑΚΙΑ?

Ναι, αμέ. Όσα μέτρησα έχουν ψοφήσει εδώ κ χρόνια. Έχω δοκιμάσει τα πάντα...νομίζω... Κ έχω ασχοληθεί με άπειρα πράγματα τις άγρυπνες νύχτες μου... έμαθα ισπανικά... είδα όλα τα b-movies... διάβασα ένα σωρό βιβλία... έγραψα άπειρα πράγματα.... άκουσα αναρίθμητα cd..Tώρα τελευταία σηκώνομαι κ βγαίνω κ πάω κ χορεύω... δεν ξέρω.. θα βρω κάποιο μεταμεσονύχτιο χόμπι μάλλον....

Communicating at an unknown rate...

Edited by - Valnta on 02/09/2003 16:56:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 15:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΓΛΥΚΙΑ VALDA. ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ. ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΣΑΙ.

ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ?

ΚΥΒΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 15:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kοιμάμαι! Από τις 5.30 ή 6 μέχρι τις 10... Αλλά ναι, μερικές φορές κουράζομαι... Τα Σαββατοκύριακα κοιμάμαι μέχρι τ'απόγευμα. Στις διακοπές κοιμάμαι κ τα μεσημέρια... Τα βράδυα δεν κοιμάμαι.... άσε, μη ψάχνεις λογική εξήγηση....

Communicating at an unknown rate...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 16:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σε όοοοοοολους!

Άν έχετε προσε΄ξει τα περισσότερα μηνύματα μου είναι posted μετά τα μεσάνυχτα, μετά απο όλα τα telemarketing , και τις ελληνικές σειρές που είναι σε επνάληψη μετά απο 100 χρόνια , βρήκα επιτέλους παρηγοριά εδώ στο esoterica.
Βέβαια αν δε πάει η ώρα 5.30 - 6 το πρωί , και δω να φωτίζει απ'έξω , τα μάτια μου , δε κλείνουν.
Δοκίμασα να μετρήσω και γω προββατάκια και μετά τους λύκους που τα έτρωγαν ένα - ένα αλλά , μετα στεναχωριόμουν και σταματούσα. Μου θύμιζαν τα ντοκυμαντέρ στη ΝΕΤ ..........
Valnta , το δωμάτιο σου , έχει φως;

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 20:41:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που ύθελα να μάθω Valnta μου είναι, όταν πας για ύπνο , το δωμάτιο είναι σκοτεινό ή έχεις κάποιο φως (φωτάκι για τη νύχτα) ;

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 13:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το χειμώνα είναι τελείως σκοτεινό.... φωτάκια γενικά δεν έχω... μόνο μια σελήνη που φωσφορίζει κ κρέμεται από το ταβάνι, αλλά από το κρεβάτι μου βλέπω τη σκοτεινή πλευρά του φεγγαριού.... anyway, το φως είναι ελάχιστο, αν όχι ανύπαρκτο... Το καλοκαίρι έχω ανοιχτά, οπότε μπαίνει κάποιο φως από έξω....

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Η2Ο
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 13:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Η2Ο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[...κανά 3ωρο πριν κάνω γιόγκα κ μετά χαλάρωση...


Δοκίμασε να κόψεις τη γιόγκα...!

ΝΑΦΕΚΑΙΜΕΜΝΑΣΑΠΙΣΤΕΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 13:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λες; Μετά όμως δεν θα νιώθω κουρασμένη, θα είμαι τσίτα....

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 14:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δοκίμασε κάτι...

Βράσε χαμομήλι και περίμενε λίγο να κρυώσει.
Πάρε βαμβάκι και βούτηξε το στο χαμομήλι και άλοιψε το ελαφρά στα μάτια σου ως εξής...
Κλειστά τα μάτια και επάλειψη από πάνω προς τα κάτω...
Μετά με κλειστά τα μάτια επάλειψη από την μύτη προς τα έξω...
Και άσε το χαμομήλι να κάνει τα υπόλοιπα.
Μην το ξεπλύνεις το χαμομήλι μέρχι το πρωί.
Το πρωί θα έχεις λίγο παραπάνω τσίμπλα από ότι συνήθως.
Μην αγχωθείς θα είναι μικρόβια και βρωμιές που θα έχουν βγάλει τα μάτια σου.
Δοκίμασε το. Εάν δεν κοιμηθείς θα σου πάρει τουλάχιστον το τσούξημο από τα μάτια. Σε εμένα δούλεψε.
Καλή επιτυχία.

Φιλικά Κύβος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 14:16:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως μυστήριο πρόβλημα.

Μήπως το πρόβλημα είναι ότι βρίσκεστε σε λάθος... χώρα;

Αν μετακομίσετε σε άλλον μεσημβρινό όπου έχουμε 10-12 ώρες διαφορά ίσως λυθεί το πρόβλημα.

Αλλά και πάλι μήπως κι εκεί μετά από λίγες ημέρες θα ξαναγυρίσει η ίδια κατάσταση;

Μάλλον η μετανάστευση δεν είναι καλή ιδέα

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy