ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Αθηνα 2004 (καταστροφη ολυμπιακων αγωνων)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
notis2004
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 17:18:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι φιλοι
Ειμαι νεο μελος στο forum και φανατικος με τα παραξενα φαινομενα.Επειδη τωρα τελευταια ακουω διαφορα για τους ολυμπιακους αγωνες, αποφασησα να ανοιξω το θεμα και οποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει.Ακουσα πριν απο λιγες μερες στην τηλεοραση για να ειμαι ειληκρινης (απο γνωστους ελληνες επιστημονες) οτι την ημερα της εναρξης των ολυμπιακων αγωνων αλλα και στις επομενες που θα ακολουθησουν θα πληξει τη χωρα αλλα κυριως την Αθηνα μια σφοδρη κακκοκαιρια με σκοπο τη διακοπη των ολυμπιακων αγωνων.Δεν ξερω ακριβως κατα ποσο ισχυει κατι τετοιο αλλα αν κρινω απο τα λεγομενα των επιστημωνων, το φαινομενο αυτο ισχυριζονται οτι θα πραγματοποιηθει σιγουρα... παρακαλω αν γνωριζει καποιος-α κατι η εχει ακουσει κατι αντιστοιχο να μου απαντησει.
ευχαριστω.

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 17:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gia pes perisotera

akros endiaferousa apopsi

pios to eipe?
pou?
to dikaiologisan?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πρίγκιπας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 17:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πρίγκιπας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ notis2004

Καλώς ήρθες και εσύ στο χώρο...

Σου παραθέτω το παράλληλο θέμα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3406&whichpage=1&ARCHIVE=

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis2004
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 18:07:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι φιλοι
Κατ'αρχας να σαςευχαριστησω για το ενδιαφερον που δειξατε στο θεμα που εθεσα οπως και για τη διευθυνση στην οποια με παρεπεμψε ο φιλος πριγκηπας.Εχω διαβασει αυτα που ειπωθηκαν στη συγκεκριμενη διευθυνση αλλα δεν εβγαλα καποιο τελικο συμπερασμα,ακομα.Επισης φιλε _PiNhEaD_ αυτο το θεμα το εχω ακουσει εδω και πολυ καιρο να το συζητανε και οι δημοσιογραφοι του περιοδικου "Ε" με το αρθρο τους "ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ (αν κανω λαθως για το περιοδικο συγχωρεστε με γιατι εχω καιρο που το διαβασα)αλλα και απο γνωστες εφημεριδες.Τελος μου εκανε εντυπωση καποια ατομα τα οποια ηταν σιγουρα για το φαινομενο αυτο (αναφερομαι στην εκπομπη:ΧΩΡΙΣ ΜΟΝΤΑΖ του κυριου Κωστα Χαρδαβελα οπου οι προσκεκλημενοι του ανεφεραν τελευταια στιγμη την καταστροφη των ολυμπιακων αγωνων.)Παρακαλω αν γνωριζετε τιποτα περισσοτερο για το θεμα των ολυμπιακων αγωνων ενημερωστε με.
ευχαριστω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sparverius
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 19:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sparverius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι,

Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές. Δεν παρακολούθησα την εν λόγω εκπομπή αλλά δεν μπορώ να δεχτώ κάτι τέτοιο, όσες "ενδείξεις" κι αν παρουσιάσουν οι θιασώτες αυτής της άποψης. Παραείναι υπερβολικό. Οι ημέρες 14-29 Αυγούστου θα είναι κλασικές Ελληνικές καλοκαιρινές ημέρες και οι Ολυμπιακοί θα πραγματοποιηθούν όπως έχει εδώ και καιρό προγραμματιστεί.

Φιλικά,
sparverius

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 20:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πολύ πολύ να το γυρίσουμε σε χειμερινούς ολυμπιακούς, με σλάλομ, άλματα, έλκυθρα και τα συναφή.

My Karma ran over your Dogma
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 20:34:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με τον sparverius.
Ας μην μας διακατέχει πάντα η καταστροφολογία.Έτσι κι αλλιώς πληρώσαμε και θα πληρώσουμε..
Φίλε notis,δύσκολο αυτό που ζητάς..

quote:
Παρακαλω αν γνωριζετε τιποτα περισσοτερο για το θεμα των ολυμπιακων αγωνων ενημερωστε με.


Όπως και ο ίδιος έγραψες,αυτό για την ματαίωση των ολυμπιακών αγώνων,αφέθηκε στην εκπομπή προς το τέλος.Χωρίς καμμιά εξήγηση.
Αλλά και εξηγήσεις να σου δώσουν κάποιοι,νομίζεις πως θα σε πείσουν?
Ακούστηκε πως δεν θα γίνουν επειδή δεν θα το επιτρέψουν άλλες χώρες.
Ακούστηκε για άσχημες καιρικές συνθήκες.Τί να υποθέσω? Χιόνι στο κατακαλόκαιρο?
Εμένα δε με πείθουν.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Beholder
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 22:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Beholder  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Beholder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξεχνάμε πολύ εύκολα τελικά (χαρακτηριστικό των Νεοελλήνων γενικότερα) όμως και πρίν δύο χρόνια θα μπορούσαμε να πούμε το ίδιο για τον Αύγουστο (καύσωνασ, διακοπές, μελτέμια) αλλα τελικά πνίγηκε η μισή Ελλάδα απο τις βροχές. Ξεχνάμε μήπως τους ανεμοστρόβιλους (Αεροδρόμιο) ????

Δεν πιστεύω στα λόγια των εν λόγω επιστημόνων όμως βάση της εμπειρίας μου (που βασίζετα κυρίως στο θυμητικό μου) δεν μπορώ να το αποκλείσω. Ακόμα και με την παραδοχή πως δεν θα βάλει το χέρι της κάποια άγνωστη δύναμη....

Αναζητώντας την αλήθεια

Edited by - Beholder on 29/02/2004 22:07:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 23:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χτες ξεκίνησε να δοθεί μια εξήγηση,στην εκπομπή του Χαρδαβέλα και πάλι,για τα καιρικά φαινόμενα και από τι θα προκληθούν.
Θα τα προκαλέσουμε λοιπόν είπαν,όλοι εμείς,συγκινησιακά!
Έφερε το παράδειγμα των ινδιάνων και το χορό της βροχής,και τις περιφορές εικόνων Αγίων μας,σε περιόδους ξηρασίας.
Τί γνώμη έχετε γι'αυτό?

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 00:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΙΣ "ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ" ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΔΕΙΧΝΕΙ..ΘΥΜΑΣΤΕ ΙΣΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙ ΠΛΑΝΗΤΗ Χ ?

ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΔΟΥΜΕ..ΕΓΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ (ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ ΟΤΑΝ Η ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΧΕΧΕ !!)

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sparverius
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 01:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sparverius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χτες ξεκίνησε να δοθεί μια εξήγηση,στην εκπομπή του Χαρδαβέλα και πάλι,για τα καιρικά φαινόμενα και από τι θα προκληθούν.
Θα τα προκαλέσουμε λοιπόν είπαν,όλοι εμείς,συγκινησιακά!

Ε, καλά τώρα. Αυτή η άποψη προϋποθέτει ότι όλοι οι Έλληνες είναι εναντίον των Αγώνων, που δεν θεωρώ ότι ισχύει. Εγώ πάντως, φίλε beyond και φίλη Ελευθερία θα συγκεντρώσω όλες τις ψυχικές δυνάμεις μου ώστε οι Αγώνες να πάνε καλά και θα είμαι σε αρκετά αγωνίσματα. Άσχετα αν κάποιος δεν συμφωνεί, είναι κρίμα να επιδιώκει και να επιθυμεί αποτυχία της Ελλάδας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis2004
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 01:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι φιλοι
Κατ'αρχας να ευχαριστησω ολους εσας που δειξατε ενδιαφερον στο θεμα. Θα ηθελα να τονισω οτι σε όσους εχω πει περι καταστροφης των ολυμπιακων αγωνων. θεωρησαν το θεμα κουτο και ανιαρο. Συμπεριλαμβανω μεσα και ατομα που ξερω προσωπικα οτι θα πανε ως εθελοντες στους ολυμπιακους αγωνες. Ομως, επειτα απο καποιο χρονικο διαστημα τα ιδια ατομα ηρθαν και μου ζητησαν εξηγησεις... Θελω να πω οτι οσο και να ακουγεται παραλογο, αυτο που βλεπω, σε ατομα τουλαχιστον που θα πανε ως εθελοντες στους ολυμπιακους,ειναι οτι τους ενδιαφερει αφανταστα το θεμα και ψαχνουν οπως και'γω καποιες απαντησεις η καποιες εξηγησεις πανω σε αυτο.
Αγαπητη ελευθερια και υπολοιποι φιλοι
Οσον αφορα τη χθεσινη εκπομπη του κ. Χαρδαβελα, δεν ειχα την ευκαιρια να την παρακολουθησω.Ομως με ενημερωσαν καποια ατομα που την ειδαν, οτι εγινε λογος για ινδιανους και για καποιο χορο της βροχης(οπως ανεφερες και εσυ).Αυτο που ξερω ειναι οτι οι ινδιανοι πιστευουν παρα πολυ στα καιρικα φαινομενα και εξαρτωνται απο αυτα.Θα σας θυμησω πριν απο αρκετο καιρο,αν το ειδατε, ειχε δειξει η τηλεοραση καποιους ινδιανους να περιφερουν σε ενα ποταμι την εικονα ενος προεδρου της Αμερικης ( δε θυμαμαι ακριβως ποιος προεδρος ηταν και ποια φιλη ινδιανων το εκανε αυτο και γι'αυτο δεν αναφερομαι)για τη προστασια τους απο καιρικα φαινομενα.Δεν θελω να δωσω εκταση στις τακτικες των ινδιανων, αυτο που βλεπω ομως ειναι οτι ο ανθρωπος ανεκαθεν πιστευε πως με καποιες τελετες θα μπορεσει να κατευθυνει τα καιρικα φαινομενα.Σημερα εχουν αλαξει τα "μεσα" με τα οποια γινονται αυτα.Οπως θα ξερετε για αεροπλανα που ψεκαζουν καποιες ουσιες για να προκαλεσουν υγρασια, με σκοπο την διατηρηση καποιων κτηματων σε καλη κατασταση (γιατι οχι και αεροπλανα που θα ψεκαζουν και θα προκαλουν βροχοπτωση;).Οπως και για εφευρεσεις των αμερικανων που ισχυριζονται οτι εχουν κατασκευασει μηχανη, που μπορει να προκαλεσει σεισμο σε συγκεκριμενο τοπο και χρονο. Δε θελω να πιστευω οτι αν γινει η καταστροφη των ολυμπιακων αγωνων,θα οφειλεται σε τετοιου ειδους κατασκευασματα.Ομως αν γινει οντως η καταστροφη που λενε... σε τι θα οφέιλονται ολα αυτα; κατι δε θα πρεπει να υπαρχει που να τα δημιουργει; καπου δε θα υπαρχει μια εξηγηση;


φιλικα notis
(Υ.Γ. δεν κανω λογο στο θεμα για να προκληθει συγχηση απλα μου κανει εντυπωση η σιγουρια των επιστημονων αυτων, που βγαινουν και λενε οτι δε θα γινουν οι ολυμπιακοι αγωνες...Γι'αυτο θα'θελα και εγω οπως και πολυ αλλοι να μαθουμε το ΓΙΑΤΙ; Γιατι αναφερονται με τοση σιγουρια; που το στηριζουν; και γιατι να τους πιστεψουμε;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sparverius
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 10:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sparverius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Δεν κανω λογο στο θεμα για να προκληθει συγχηση απλα μου κανει εντυπωση η σιγουρια των επιστημονων αυτων, που βγαινουν και λενε οτι δε θα γινουν οι ολυμπιακοι αγωνες...Γι'αυτο θα'θελα και εγω οπως και πολυ αλλοι να μαθουμε το ΓΙΑΤΙ; Γιατι αναφερονται με τοση σιγουρια; που το στηριζουν; και γιατι να τους πιστεψουμε...


Φίλε notis2004,

Είναι πολύ εύκολο να φανεί κανείς σίγουρος για ο,τιδήποτε. Είναι όμως σημαντικό να θέτει κανείς συγκεκριμένα όρια στις πεποιθήσεις του για να μπορεί να επιλέγει τι θα ερευνήσει. Προσωπικά θεωρώ υπερβολικό ακόμα και να σκεφτώ ότι μπορεί... "συγκινησιακά" να συγκεντρωθεί δύναμη που θα μεταφραστεί σε φυσικά φαινόμενα ικανά να ματαιώσουν τους Αγώνες!

Ακούω επίσης να αναφέρεται συχνά η λέξη "επιστήμονας" σε κάθε αναφορά προς συγκεκριμένους ερευνητές. Δεν έχω διαβάσει κανένα βιβλίο των εν λόγω κυρίων (Φουράκη κ.ά.). Θα ήθελα όμως, πάντα στο πνεύμα της φιλικής συζήτησης που αναπτύσσουμε, να μάθω ποια κριτήρια χρησιμοποιείτε για να τους αποδώσετε αυτό τον χαρακτηρισμό.

Φιλικά
sparverius

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 14:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και ο λόγος για μετεωρολογικά φαινόμενα..

Κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει τίποτα όμως θα πρέπει να έχουμε πάντα υπόψη μας ότι η μετεωρολογία είναι μια εξαιρετικά πολύπλοκη επιστήμη ασχολούμενη με ένα εξίσου πολύπλοκο «μη – γραμμικό» (συνήθως) άρα «δυναμικό» φαινόμενο, δηλαδή τον «καιρό».

Ακόμα και με τα τελειότερα μαθηματικά μοντέλα πρόβλεψης (νομίζω ότι εισήχθησαν στην Ε.Μ.Υ. από το 1997 και μετά σε εξειδικευμένα Workstations –ισχυρά «PC» δηλαδή) δεν μπορούμε να προσδιορίσουμε ρεαλιστικά το «καιρικό γίγνεσθαι» πέραν ορισμένων ημερών και τούτο ακόμα όχι πάντα με μεγάλη επιτυχία.

Στα πλαίσια αυτά είναι εξαιρετικά παρακινδυνευμένο (για να μην πω ανεύθυνο) να μιλάμε με σιγουριά για τον καιρό που θα επικρατεί σε 5 μήνες από τώρα την στιγμή που για «χθες και σήμερα» είχαν προβλεφθεί «χιονιάδες» αλλά τελικά επεκράτησε «ηλιοφάνεια» και «υψηλές» θερμοκρασίες στην Αττική, μετατιθέμενα τα φαινόμενα αυτά για τις επόμενες μέρες (Πέμπτη/Παρασκευή)…

* Βέβαια, αυτά σε φυσικό επίπεδο καθώς αν πάμε στο μεταφυσικό τομέα τότε οι θεωρίες περισσεύουν καθώς όλα γίνονται ένας ωραιότατος «αχταρμάς» (Ε, Υπερτεχνολογίες –άραγε γιατί δεν σώζουν οι Η.Π.Α. τον εαυτό τους από τις Θεομηνίες που τις πλήττουν που και που, «Μασόνοι», κ.α.) διαφόρων «ειδικών» UFO-λόγων, Συνωμοσιολόγων , Ελληνόπληκτων, Θρησκόληπτων «και δεν συμμαζεύεται» ερευνητών…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 15:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ε, καλά τώρα. Αυτή η άποψη προϋποθέτει ότι όλοι οι Έλληνες είναι εναντίον των Αγώνων, που δεν θεωρώ ότι ισχύει. Εγώ πάντως, φίλε beyond και φίλη Ελευθερία θα συγκεντρώσω όλες τις ψυχικές δυνάμεις μου ώστε οι Αγώνες να πάνε καλά και θα είμαι σε αρκετά αγωνίσματα. Άσχετα αν κάποιος δεν συμφωνεί, είναι κρίμα να επιδιώκει και να επιθυμεί αποτυχία της Ελλάδας.



Εγώ θα πιαστώ πάλι από αυτό.
Πέρα από τα γνωστά-οικονομικά προβλήματα,που θα τα δούμε όλοι μας τα επόμενα χρόνια,δεν υπάρχει λόγος να είμαστε εναντίον.
Ίσα ίσα πιστεύω πως μπορούμε και να προσφέρουμε.Υπάρχουν και θετικά σημεία.Ο τουρισμός,με όλα αυτά που θα επιφέρει,και τελευταία ξέρουμε ότι περνούσε κρίση.
Η χώρα μας,που εύχομαι ολόψυχα να γίνει(ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) γνωστή και να μην ακούω συχνά πυκνά από Αμερικανούς:-ΩΩΩ!Ελλάδα.Καυτός ήλιος,φοίνικες,Ασία!!
Φίλε sparverius,θα χαρώ ιδιαίτερα αν τελικά επιλεγώ για λαμπαδηδρομος.Στις 24 Ιουλίου,εδώ στο Αρχαίο Δίον.

Edited by - Ελευθερία on 01/03/2004 15:17:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sparverius
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 16:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sparverius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελευθερία σου το εύχομαι ολόψυχα! Ελίζω κι εγώ να επιλεγώ ως λαμπαδηδρόμος, κάπου στο κέντρο της Αθήνας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 00:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και όλες....

Βρε παιδιά.... Έχετε σκεφτεί ότι ζείτε σε μια εποχή που οι μελλοντικοί κάτοικοι της Ελλάδας, θα μας ζηλεύουν;; Όχι ότι δεν θα μας βρίζουν για τα χρέη που θα τους φορτώσουμε και για το ανακάτεμα της κοινωνίας, αλλά θα τους φαίνεται κάπως....

1. Ζήσαμε κάτι που δεν ξανάγινε. Την μεγαλύτερη οικονομική, νομισματική ενοποίηση.
2. Ζήσαμε την αλλαγή ενός αιώνα και μιας χιλιετίας. Σε 1.000 χρόνια θα το ξαναζήσουν αυτό. Τελικά δεν ήταν κάτι το φοβερό, αλλά άντε να τους πείσεις.....
3. Είδαμε ένα από τα μεγαλύτερα τρομοκρατικά χτυπήματα της ιστορίας, live στην οθόνη μας. (Δίδυμοι Πύργοι)
4. Είδαμε τον 1ο κλωνοποιημένο οργανισμό. (Μπεε.......)
5. Θα δούμε Ολυμπιακούς Αγώνες στην Ελλάδα. Αυτό ούτε σε 1.000 ξανά.......


Είναι να μην μας πιάσει η μουρμούρα μας. Αφού πλεον δεν μπορούμε να το γλιτώσουμε, τουλάχιστον ας το δεχτούμε, ας κάνουμε ό,τι μπορούμε για να πάει καλύτερα (θα μπούμε και στο μάτι μερικών!!!!) και στο κάτω-κάτω θα αφήσει χρέη, αλλά και οφέλη (τουλάχιστον στον συγκοινωνιακό και αθλητικό τομέα της Αθήνας, αλλά και στον τουρισμό όλης της Ελλάδας).

Σχετικά με αυτά που είπε η Ελευθερία:

1. Ρωτούσαν στην τηλεόραση, κάτι Γερμανούς για Ελλάδα και 'λέγαν: ΝΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ...... ΗΛΙΟΣ, ΑΜΜΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ!!!!!
2. Σχετικά με την λαμπαδιδρομία, ήταν να δηλώσω αλλά τσαντίστηκα γιατί έλεγε πίσω η αίτηση, με μικρά γράμματα:Θα σας στείλουμε όπου έχουμε έλλειψη, θα πληρώσετε εσείς να πάτε, να φάτε και να κοιμηθήτε. Όχι ευχαριστώ......

Μακάρι να σε επιλέξουν, για το μέρος που θες!!!!

ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!

-------------
ΤΟΛΜΗΣΤΕ!!!! ΣΕ ΟΛΑ!!!

-Αν χάσετε θα έχετε πάρει ένα ωραίο μάθημα.
-Αν νικήσετε θα έχετε την χαρά την νίκης (ίσως της πρωτοπορίας).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 01:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η προ-τελέτεια καταστροφολογία δεν είναι Ελληνικό φαινόμενο

(όχι! δε θα είμαστε εμείς οι μοναδικοί εκλεκτοί, που επιλεχτήκαμε γιά την καταστροφή...)

τα τελευταία 30 -να πω- χρόνια πριν από κάθε μεγάλο event τύπου Ολυμπιακών αγώνων, διεθνών εκθέσεων, κλπ. έβγαιναν διάφορες καταστροφολογίες στον αέρα, που προφήτευαν ότι η όλη διοργάνωση θα καταλήξει ένα φιάσκο!
ακόμη στην Ισπανία το 1992 -με τους Ολυμπιακούς και την ΕΧΡΟ- είχαν βγεί δημοσιέυματα με "αποδείξεις" γιά το τι θα γινότανε... μιά μεγα-καταστροφή.
ωστόσο τελικά όλα πήγαν καλά.
το τι προγραμματίστηκε και το τι τελικά έγινε είναι μιά άλλη ιστορία, γιατί τελικά και εμείς από το αποτέλεσμα θα κρίνουμε, και όχι από τις αρχικές προσδοκίες!

προσωπικά δεν πιστεύω ότι οι Ολυμπιακοί Αγώνες κινδυνεύουν από κάποιο παράξενο κληματολογικό φαινόμενο.
πιό πιθανό μου φαίνεται ότι θα καταρρεύσουν τα έργα κατά τη διάρκεια -έτσι πρόχειρα που τα κάνανε!

όπως και να έχει όμως, εκείνη την εποχή θα φροντίσω να βρίσκομαι κάπου μακριά, μακριά, πολύ μακριά από τους Ολυμπιακούς Αγώνες, ίσως σε κάποια απομακρυσμένη παραλία...


Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 04:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο μόνος λογικός λόγος να υπάρξει αποτυχία είναι η θλιβερή και άθλια προετοιμασία, που έχει γίνει μέχρι στιγμής από τα ανίκανα ανθρωπάκια που έχουν την ευθύνη.

Τους ξέρετε.. αυτά τα φθηνά ανθρωπάκια, οι δήθεν σοσιαλιστες! Τι γελοίοι που είναι, αν είναι δυνατόν λίγους μήνες πριν τον Αύγουστο να είμαστε σε αυτή την κατάσταση. Αίσχος!

Για άλλους λόγους μην ψάχνετε, δεν υπάρχουν παρά μόνο στην φαντασία των ξιπασμένων και ξεφωνημένων "προφητών".

Καλή μας επιτυχία!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sparverius
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 10:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sparverius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ώπα, flame χωρίς λόγο...

Φίλε/η, τα πράγματα δεν είναι ακριβώς όπως τα παρουσιάζεις. Αντιπαρέρχομαι τις δηλώσεις σου που έχουν πολιτική χροιά και σου δηλώνω κατηγορηματικά ότι τα μόνα "προβλήματα" που υπάρχουν αυτή τη στιγμή είναι η στέγη Καλατράβα στο ΟΑΚΑ (που θα είναι έτοιμη αλλά αρκετά οριακά), η στέγη στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ (που τελικά ξεπεράστηκε ως πρόβλημα) και η ανάπλαση της Μαραθώνιας διαδρομής. Επομένως ούτε λόγος για θλιβερή και άθλια προετοιμασία. Αυτά προς γνώση και ενημέρωση.

Sorry για το άσχετο post αλλά είναι καλό να διορθώνονται λανθασμένες εντυπώσεις.

Φιλικά,
sparverius

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 15:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βρε παιδιά.... Έχετε σκεφτεί ότι ζείτε σε μια εποχή που οι μελλοντικοί κάτοικοι της Ελλάδας, θα μας ζηλεύουν;; Όχι ότι δεν θα μας βρίζουν για τα χρέη που θα τους φορτώσουμε και για το ανακάτεμα της κοινωνίας, αλλά θα τους φαίνεται κάπως....

1. Ζήσαμε κάτι που δεν ξανάγινε. Την μεγαλύτερη οικονομική, νομισματική ενοποίηση.
2. Ζήσαμε την αλλαγή ενός αιώνα και μιας χιλιετίας. Σε 1.000 χρόνια θα το ξαναζήσουν αυτό. Τελικά δεν ήταν κάτι το φοβερό, αλλά άντε να τους πείσεις.....
3. Είδαμε ένα από τα μεγαλύτερα τρομοκρατικά χτυπήματα της ιστορίας, live στην οθόνη μας. (Δίδυμοι Πύργοι)
4. Είδαμε τον 1ο κλωνοποιημένο οργανισμό. (Μπεε.......)
5. Θα δούμε Ολυμπιακούς Αγώνες στην Ελλάδα. Αυτό ούτε σε 1.000 ξανά.......


Μπράβο! Συμφωνώ! Έτσι ντε! Λιγάκι αισιοδοξία (λιγάκι) δεν βλάπτει!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 22:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ sparverius,

Θα ήταν χρήσιμο μερικές φορές να μη μας τυφλώνει το πάθος υπέρ αυτών που είχαν αναλάβει πριν 7 τουλάχιστον έτη μία υποχρέωση σημαντική και έχουμε φτάσει μία ανάσα πριν τους αγώνες και όλοι έχουμε εικόνα από το τι συμβαίνει στην Αθήνα και σε ποια κατάσταση είναι τα έργα που και εσύ ανέφερες.

Και λυπάμαι πραγματικά αν εσύ δεν βλέπεις ότι κάποια έργα δεν έγιναν, κάποια άλλα αλλοιώθηκαν και περιορίστηκαν ενώ κάποια άλλα είναι αμφίβολο αν θα γίνουν και πως θα γίνουν.

Από την άλλη πλευρά για κάποιες σημαντικές υποδομές (ρεύμα, νερό) ο Θεός να μας φυλάει μη συμβεί κανένα δήθεν ακραίο γεγονός και κάνουμε μπάνιο με νερό "Λουτράκι", όπως τώρα τελευταία με αυτή την θεομηνία της μίας ημέρας χιονόπτωσης!

Και αν αυτή η έλλειψη οργάνωσης, προγραμματισμού και ευαισθησίας δεν είναι αθλιότητα, τότε τι είναι?

Όσο για την κατηγορηματική σου δήλωση, πραγματικά μας καθησύχασες.

Μα καλά τι νομίζεις, ότι τρώμε χόρτο, για χαζούς μας περνάς, δεν βλέπουμε τι γίνεται στην Αθήνα, που παρουσιάζει εικόνα σεληνιακού τοπίου. Κανένα δέντρο θα μπει τελικά?

Αυτός είναι ο πραγματικός κίνδυνος για τον οποίο όλοι μιλούν προφητικά, αυτοί οι άχρηστοι δήθεν σοσιαλιστές, κατ' ουσία υπονομευτές της ίδιας τους της χώρας, την οποία ποτέ δεν αγάπησαν!

Τον εαυτό τους αγάπησαν μόνο και την εξουσία.

Sorry κι εγώ για την πολιτική δήλωση, που δεν είχα και διάθεση να κάνω, αλλά όταν ακούω τέτοια πράγματα, οφείλω να απαντώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 23:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
( «άσχετη» με το θέμα και η δική μου παρέμβαση ….. αλλά …..)

Μάλλον δεν έχουν καταλάβει κάποιοι τι σημαίνουν Ολυμπιακοί αγώνες (σήμερα) , και το κόστος που απαιτείται για την προετοιμασία και την διεξαγωγή τους ….

Κι αντί όλοι μας να στηρίζουμε τον αγώνα με το χρόνο που έχει βάλει η μικρή
(και φτωχή χώρα μας)
Βρίσκουν έδαφος για πολιτική εκμετάλλευση ….

Μην μπλέκετε σε όλα την πολιτική καλοί μου ΕΛΛΗΝΕΣ !!!

Αν και κατ’ αρχήν αντίθετος με τη διεξαγωγή των αγώνων (από άποψη κόστους και μόνο)
Από την στιγμή όμως που αναλάβαμε την ευθύνη διεξαγωγής τους ,
ΟΦΕΙΛΑ ως ΕΛΛΗΝ να στηρίξω την προσπάθεια …………
(Και ο νοών νοητό )

« Κι όμως ... γυρίζει. »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 00:24:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλώ πολύ, μην ακούω τέτοιες δρακρύβρεχτες και ανιστόρητες απόψεις περί μικρής και φτωχής Ελλάδας. Μία χώρα είναι πραγματικά μικρή, όταν έχει μικρούς διανοητές και δημιουργούς.

Καθώς και πραγματικά μεγάλη είναι μια χώρα όταν έχει μεγάλους ποιητές (με την αρχαιοελληνική έννοια του όρού). Και η Ελλάδα είναι η μεγαλύτερη χώρα και η μεγαλύτερη ιδέα.

Για να είμαστε όμως και πιο "ρεαλιστές" η Ελλάδα σήμερα από άποψη ισχύος είναι μία μεσαία χώρα, ούτε μικρή, ούτε πολύ μεγάλη.

Από την άλλη πλευρά τι θα πει "..μην μπλέκουμε την πολιτική σε όλα" και "..αντί να στηρίζουμε..". Στηρίζουμε και παραστηρίζουμε και κριτική κάνουμε.

Και την προσπάθεια στηρίζουμε και επειδή ίσως θεωρηθεί πράγματι ότι κατά κάποιο τρόπο υπονομεύω την προσπάθεια, αν και δεν ήταν τέτοιος ο σκοπός μου, σταματώ εδώ!

Θα τα ξαναπούμε μετά το πέρας ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sparverius
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 00:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sparverius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι υπήρξα ξεκάθαρος σχετικά με το τι λέω. Προφανώς σε συμφέρει να θεωρείς οποιαδήποτε άποψη υπέρ των Αγώνων κομματικά ή ήθελες επίτηδες να εκτραχύνεις το θέμα, γιαυτό και έκανες και το προηγούμενο post. Αυτό αποδεικνύεται από την παντελή έλλειψη γεγονότων, από τις γενικολογίες τύπου "Έλλειψη οργάνωσης, προγραμματισμού και ευαισθησίας" και από τα ευχολόγια τύπου "Ο Θεός να μας φυλάει"; Όλα στο ίδιο τσουβάλι και όποιον πάρει ο Χάρος.

Το αν καθησύχασα εσένα συγκεκριμένα, ποσώς με ενδιαφέρει. Αυτά που σου λέω δεν απέχουν καθόλου από την πραγματικότητα. Προέρχονται από ιδία συνεργασία με την ΟΕΟΑ και από συζητήσεις με καθηγητές πανεπιστημίου με τους οποίους έχω την τιμή να συνεργάζομαι πολύ κοντά και οι οποίοι με τη σειρά τους συνεργάζονται σε υψηλό επίπεδο με την ΟΕΟΑ, και μάλιστα στο νευραλγικό τομέα της οργάνωσης των αθλημάτων (venue operations). Όπως καταλαβαίνεις, δυστυχώς για σένα δεν έχουν σχέση με κομματικές κορώνες. Αν θέλεις τα πιστεύεις, αν όχι με γεια σου με χαρά σου. I couldn't care less.

Θα μπορούσα να σου αναφέρω σημαντικές τεχνολογικές πρωτιές αυτών των Αγώνων, εκτενή συγκριτική ανάλυση με άλλες διοργανώσεις Ολυμπιακών Αγώνων κ.ά., αλλά δεν πιστεύω ότι έχει νόημα. Έτσι κι αλλιώς η αρνητική γνώμη σου είναι παγιωμένη και δεν αλλάζει. Και βέβαια ο σκοπός σου δεν ήταν να κρίνεις την ετοιμότητά μας για τους Αγώνες αλλά πετάξεις το "δόλωμα" και να αρχίσεις να αποδίδεις ταυτότητες πετώντας παραταξιακές κορώνες σε οποιονδήποτε σου απαντούσε.

andreas aigio, να είσαι καλά.

sparverius

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 01:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σεβαστή η άποψη σου athakandr
δεν δέχομαι παντός τον χαρακτηρισμό

«δακρύβρεχτες και ανιστόρητες απόψεις»

και το σταματώ εδώ .


« Κι όμως ... γυρίζει. »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orionboy
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 02:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orionboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

... τα μόνα "προβλήματα" που υπάρχουν αυτή τη στιγμή είναι η στέγη Καλατράβα στο ΟΑΚΑ (που θα είναι έτοιμη αλλά αρκετά οριακά), ...


Εχω την τύχη-ατυχία να μένω καμια διακοσαριά μέτρα μακριά από το εργοτάξιο του στεγάστρου του κεντρικού σταδίου. Παρατηρώντας το έργο έχω να πώ ότι από τον Δεκέμβριο και μετά η εξέλιξη του έργου είναι τόσο αργή που προσπαθώ να ανακαλύψω τις προσθήκες που έγιναν (αν έγιναν) και δεν μπορώ. Αν κάποια τμήματα του έργου κατασκευάζονται αλλού δεν το ξέρω. Μέχρι τον Δεκέμβριο από βδομάδα σε βδομάδα έβλεπα και κάτι νέο. Τώρα τίποτα.

Αναρωτιέμαι λοιπόν με ποιον νόμο της φυσικής, με ποιά λογιστική πράξη ή με ποια προσευχή μπορεί αυτό το πράγμα που βλέπω μπροστά μου να είναι έτοιμο εγκαίρως. Και όταν λέω εγκαίρως θεωρώ αυτονόητο ότι ΔΕΝ μιλάμε για την παραμονή της τελετής έναρξης. Αν είναι να εννοούν αυτό τότε καλύτερα να αρχισουν να το ξηλώνουν από τώρα μήπως και προλάβουν. ΕΑΝ η τελετή έναρξης είναι μέτρια ή κακή (που θα είναι αν το στέγαστρο με τις υποδομές που φέρει δεν είναι 1 μήνα πριν έτοιμο) τότε η ξεφτίλα δεν ξεπλένεται ακόμα και με άψογη διοργάνωση του αγωνιστικού μέρους. ΟΛΑ τα λεφτά είναι η τελετή. Το peak της παγκόσμιας τηλεθέασης είναι τότε.

Για τα άλλα έργα δεν έχω προσωπική άποψη. Τρώγωντας όμως εδω και 2 χρόνια τόνους λάσπης από τα εργοτάξια αυτά του ΟΑΚΑ δικαιούμαι να έχω αμφιβολίες και για το Στάδιο αλλά και για την συνολική αισθητική των γύρω χώρων που υποτίθεται ότι θα έχουν δέντρα, πισίνες, φώτα κλπκλπ. Ανταυτού προβλέπω πλαστικό γκαζόν και προκατ πεζοδρομίσεις.

Αυτα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 02:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σεβαστή η άποψη σου athakandr
δεν δέχομαι παντός τον χαρακτηρισμό

«δακρύβρεχτες και ανιστόρητες απόψεις»

και το σταματώ εδώ .


Sorry.. δεν ήταν προσωπικό. Ούτε είχα κακή πρόθεση. Απλώς στην άποψη για την μικρή και φτωχή Ελλάδα --λιγάκι με παραπάνω πάθος είναι η αλήθεια - άσκησα κριτική.

Ευχαριστώ andreas aigio για την μετριοπάθεια που σε διακρίνει και την απάντηση σου, που επίσης είναι απολύτως σεβαστή και δεκτή.

Φιλικά, athakandr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 02:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και βέβαια ο σκοπός σου δεν ήταν να κρίνεις την ετοιμότητά μας για τους Αγώνες αλλά πετάξεις το "δόλωμα" και να αρχίσεις να αποδίδεις ταυτότητες πετώντας παραταξιακές κορώνες σε οποιονδήποτε σου απαντούσε.


Αγαπητέ sparverius,

δεν θα δώσω συνέχεια. Δεν πρόκειται πάντως για κάτι προσωπικό μαζί σου, όπως καταλαβαίνεις. Ούτε ταυτότητες έδωσα, ούτε με συνθήματα μίλησα. Αλλά τέλος πάντων.

Ας μην συνεχίσουμε μιας και είναι αλήθεια πως όλοι ενδιαφερόμαστε για την επιτυχία. Μακάρι και ελπίζω πως έτσι θα είναι τελικά.

Απλώς μία παρατήρηση, αν μου επιτρέπεις, επειδή έχω κι εγώ σχέση με τον χώρο των Πανεπιστημίων, όχι ως φοιτητής πια, δεν αποτελούν όλοι φωτεινά παραδείγματα, ούτε της επιστήμης, ούτε της κοινωνικής ευθύνης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 09:06:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχω την τύχη-ατυχία να μένω καμια διακοσαριά μέτρα μακριά από το εργοτάξιο του στεγάστρου του κεντρικού σταδίου. Παρατηρώντας το έργο έχω να πώ ότι από τον Δεκέμβριο και μετά η εξέλιξη του έργου είναι τόσο αργή που προσπαθώ να ανακαλύψω τις προσθήκες που έγιναν (αν έγιναν) και δεν μπορώ. Αν κάποια τμήματα του έργου κατασκευάζονται αλλού δεν το ξέρω. Μέχρι τον Δεκέμβριο από βδομάδα σε βδομάδα έβλεπα και κάτι νέο. Τώρα τίποτα.

Δεν θυμάσαι φίλε μου τις αποκαλύψεις που είχαν γίνει, πριν κανα 2 χρόνια νομίζω, ότι ολόκληρα συνεργεία που εργάζονταν για την κατασκευή κάποιου σταθμού για το μετρό, μεταφέρονταν καθημερινά σε άλλες τοποθεσίες για την αποπεράτωση εξοχικών κάποιων βουλευτών? Τι να πούμε παραπάνω??

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 09:27:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους!
Ειναι σιγουρο οτι τα Ολυμπιακα εργα πολυ δυσκολα θα ειναι ετοιμα στην ωρα τους και το μονο σιγουρο ειναι οτι θα γινουμε ρεζηλι διεθνος!!!
Και να τα ετοιμασουν,θα ειναι πολυ επικινδυνα να μην γκρεμιστουν!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy