ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΧΩΡΙΖ ΜΟΝΤΑΖ 2-ΖΗΤΗΜΑ Α.Τ.Ι.Α οι ΟΛ. ΑΓΩΝΕΣ ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ακομη μια εκπομπη,ακομη τα ιδια προσωπα,ακομη μια φορα οι ιδιες ιστοριες:)2 πρωτοτυπιες,η μια αφορα την αναφορα σε μετεμψυχωσεις(ειπωθηκε πως το αναφερουν,οι ιδιοι οι εξωγηινοι τηλεπ.στους εκλεκτους τους,που απαγαγουν συχνα) και η δευτερη πιο τεκμηριωμενη και λογικη.απο το τηλ.ενος ερευνητη του Κ. Ε. Δημοκρητος,του κ.σαραγα.

δυστυχως ,ακομη μια φορα αισθητη η απουσια καποιου στελεχους απο την αεροπορια.

αν ειδατε και αυτην την εκπομπη,πως σας φανηκαν οι προσκεκλημενοι της?
ποιες ηταν οι εντυπωσεις σας?
σας επεισαν?

η αναφορες των περισσοτερων για την εμποδιση των ολυμπιακων αγωνων και το σχολιο του χαρδαβελλα?

μια ακομη εκπομπη στον βωμο της τηλεθεασης?

σας ευχαριστω φιλοι,φιλες μου εκ των πρωτερον:))))))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 22/02/2004 16:53:56

Edited by - manos on 22/02/2004 16:55:37

Edited by - manos on 22/02/2004 20:41:10

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:23:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μανο καλημερα
Για το ΛΕΥΤΕΡΗ ΣΑΡΑΓΑ θα συμφωνησω κι εγω μαζι σου οτι η τοποθετηση του ηταν πολυ ενδιαφερουσα.
Κριμα που δεν ηταν καλεσμενος στο στουντιο (γιατι αραγε) εκτος αν ηταν δικη του επιλογη;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hacker neo
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hacker neo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΝΟ,
ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ Α.Τ.Ι.Α. ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΜΟΝΤΑΡΙΣΜΕΝΕΣ ΑΛΛΑ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΚΕΣ.ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΛΑΝ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ?ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΨΕΥΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ (ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΟ ΕΞΩΓΗΙΝΟ ΟΝ) ΠΙΣΤΕΨΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΔΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΗΣΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΧΤΕΣΙΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΓΕΙΝΕ ΣΩΣΤΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ.ΕΤΣΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ Ο ΙΔΙΟ.ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ.ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Καλημέρα φίλε Μάνο κι από μένα.

quote:
μια ακομη εκπομπη στον βωμο της τηλεθεασης?

Αυτό είναι σίγουρο.
Και δεν αναφέρομαι τόσο στους προσκαλεσμένους.Είναι γνωστές οι θέσεις τους.Αλλά κάθε φορά που παρακολουθώ τέτοιες εκπομπές,νιώθω ότι ξεφεύγουν από το δρόμο τους.Ότι οι προσκαλεσμένοι δεν είναι εντελώς ελέυθεροι στην έκφρασή τους.
Περιμένω αυτό το <κάτι> ακόμα, που δεν λέγεται όμως ποτέ.
Το βίντεο ΄με τον εξωγήινο,δεν με έπεισε.
Από την αρχή κατάλαβα πως ήταν φτιαχτό.
Ο καημενούλης ο εξωγήινος που υποφέρει..
Ζωάκι μου θύμισε..σκυλάκι ανυπεράσπιστο..
Και μάλιστα ένας εξωγήινος που ταξίδευσε έτη φωτός για να έρθει,με μια τεχνολογία που ούτε μπορούμε να διανοηθούμε...
Ο σωστός διάλογος ναι, έγινε.Και είχε να κάνει με το επίπεδο των προσκεκλημένων.
Ο κ.Σαραγάς πράγματι με τη λογική και τα επιχειρήματά του,έπειθε!


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
:)))))))))))))))))

να σας ευχαριστησω για μια ακομη φορα ολους,ολες μαζι και εναν εναν/μια μια ξεχωριστα,που ειστε πλαι μου:)))))))))))))))

ναι ο διαλογος ηταν πραγματι ομορφος,ειπωθηκαν πολλα και ηταν στιγμες,(που οπως αναφεραν και οι ιδιοι ),αυτοαναιροντουσταν.

δεν θα σχολιασω τα λογια τους,λιγο ως πολυ τα ιδια σε καθε εκπομπη.θα σταθω σε μερικα σημεια.

1. γιατι δεν χρησιμοποιησαμε ως ελλαδα την νανοτεχνολογια(μικρους δορυφορους) ,για την αναπτυξη μας στο διαστημα?

2. γιατι οταν αναφερθηκαν στο ζητημα της αταλαντης ,παρενεβη ο κ.σαραγας?,γιατι δε το εκανε πιο πριν?λεπτομερεια?ετυχε?ευτυχως που παρενεβει?....πολλα ερωτηματικα πλαι στα δικα σας:)

καποιος εκπροσωπος της αεροποριας?της πυροσβεστικης?προχειροτητα της εκπομπης?η οπως αναφερατε δεν τους ζητηθηκε?η δεν ηθελαν να πανε?

οσον αφορα το βιντεακι,μια καμερα,ενας συγκεκριμενος που την χειριζεται,θα ηταν αραγες ευκολο να μην τον παρακολουθουν?αν οντως ανηκει σε μυστικη κρατικη υπηρεσια?

ενας εξωγηινος,συνηθισμενο για καποιους ,ετσι ωστε να τον θυσιασουν στον βωμο ,μιας ανειδικευτης ομαδας ιατρων ,που κανει εξασκηση πανω στους εξωγηινους?

η αυτοι που ελεγχαν τον εξωγηινο ηταν εχθροι του,η ο ανθρωπος γενικα ,προσπαθει να επιβληθει σε αλλες οντωτητες.

η γνωμη μου ,πολυ αληθινο...αρα ισως ψευτικο.


με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 12:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φιλοι μου ειδα και εγω την εκπομπη η οποια οντος ηταν απο τις λιγες που εγινε σωστος διαλογος οπως ειπε παραπανω το μελος Κατια
και αυτο ειναι προτοφανες στα χρονικα

Το video με τον εξωγηινο μαλλον ειναι παραμυθι γιατι ο περιβαλλοντας χωρος που φιλοξενει τον εξωγηινο δεν δικαιολογει τα μετρα προφυλαξης που θα επρεπε να εχουν λυφθει συμφωνα με τα λεγομενα του αφηγητη περι προστασιας του εξωγηινου απο μικροβια κτλ, οπως ειδαμε ακομα στο τελος του video μπαινουν μεσα στο αποστηρωμενο υποτηθετε δωματιο καποιοι γιατροι με μονη προφυλαξη χειρουργικες μασκες και γαντια.
Στο οτι το video ειναι μαιμου συμφωνισαν και ολοι οι παρεβρισκομενοι εκει και κομη χαρακτηρισαν αυτες τις προσπαθειεςως γελοιποιηση του ολου θεματος

Εντυπωση εμενα μου εκαναν οι αποψεις του κυριου Παπα και κυριος τα παραδειγματα που εδωσε τα οποια καταριπτουν την θεωρια της φυσικης επιλογης των ειδων του Δαρβινου

Ακομα η δηλωση που εκανε στο τελος (και συμφωνισαν και αλλοι) οτι οι Ολυμπιακοι αγωνες δεν θα γινουν, η οτι θα εχουν πολυ σοβαρα προβληματα λογο καιρικων συνθηκων, ειναι αρκετα ενυπωσιακη θα ελεγα γιατι εγινε απο εναν ανθρωπο επιστημονα καθηγητη παν/μου για γεγονος που θα λαβει χωρα στο κοντινο μελλον και που θα τον εκθεση αρκετα πιστευω στα ματια του κοσμου αν οι ολυμπιακοι γινουν κανονικα.

Παντως για μενα δεν ξερω αν ολα αυτα ειναι αληθεια η ψεματα
αλλα ξερω σιγουρα οτι μεσα σε πολλα ψεματα κρυβεις αληθειες.

Ευχαριστω



ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ. (ΠΛΑΤΩΝ)
dimsotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

korleone
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 13:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους korleone  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος korleone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα φίλοι μου .

Ομολογώ και γω ότι παρακολούθησα με μεγάλο ενδιαφέρον την χτεσινή εκπομπή.Όσον αφορά το βιντεάκι , θα συμφωνήσω με την Ελευθερία.It was too good to be truth ... Πάντως αυτό που εμένα μου έκανε εντύπωση πέρα από το ότι έγινε πολιτισμένος διάλογος με όσο το δυνατόν ορθολογικά επιχειρήματα , είναι και κάτι άλλο. Λέμε ότι εμείς σαν κοινότητα είμαστε ανοιχτά μυαλά - που σε καμιά περίπτωση δεν το αμφισβητώ αυτό- αλλά τελικά δεν είμαστε μόνο εμείς .Υπάρχει μια πληθώρα ανθρ'ωπων που δεν φοβάται πια να μιλήσει , δεν κρύβει το πρόσωπο της και πάνω απόλα δεν είναι τρελοί , ψυχοπαθείς ή μυθομανείς.
Μου άρεσε χτες που άνθρωποι εξέφρασαν εμπειρίες χωρις πια να διακατέχονται άπό τον φόβο ο γείτονάς τους να τους πει τρελούς . Άρα κάνουμε βήματα τελικά .Αρα όλες αυτές οι συζητήσεις δεν γίνονται επί ματαίω. Αυτά όσον αφορά την εκπομπή. Κατά τα άλλα , το περιεχόμενο λίγο ως πολύ ήταν γνωστό σε αρκετούς από μας φαντάζομαι .
Για το μόνο που θα ήθελα πληρόφορίες αν υπάρχουν είναι για το βουνό Τσούτσουρο στην Κρήτη μιας και αυτό τον καιρό μένω στην Κρήτη και σκέφτομαι να ψάξω λίγο το θέμα

Φιλικούς χαιρετισμούς σε όλους από το περίφανο νησί των Δροσουλιτών

korleoneΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 13:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
korleone:)))))))))
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1747&ARCHIVE=
ισως βρεις στοιχεια,για το ερωτημα σου:))))))))))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

korleone
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 13:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους korleone  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος korleone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Μάνο κοίταξα το topic και αν θυμάμαι καλά ο τίτλος του είναι αθάνατα ελληνικά βουνά ή κάτι τέτοιο .Δεν βρήκα κάτι που να αναφέρεται για το όρος τσούτσουρο. Το μόνο που βρήκα είναι πληροφορίες για μια σπηλιά στην Ιεράπετρα , για την οποία έχω ψαναακούσει . Ίσως εισάγω ένα θέμα για το συγκεκριμένοπ βουνό , μήπως μάθουμε κάτι περισσότερο . . . Μην πάω ξυπόλυτος στα αγγούρια ....
Ευχαριστώ πάντως φιλικά

korleoneΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 15:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους!!

Την ειδα και εγω την εκπομπη χτες το βραδυ με δυο φιλους μου.Το κακο με αυτες τις εκπομπες ειναι οτι χανουν πολυ χρονο στην αρχη (κυριως φταιει ο παρουσιαστης) κανοντας ερωτησεις του τυπου "υπαρχουν αραγε εξωγηινοι;" , "εφοσον υπαρχουν, γιατι δεν εμφανιζονται;" και αλλες τετοιες ερωτησεις που τις εχουμε ξανακουσει και ξαναναλυσει χιλιαδες φορες.Χτες σιγουρα εγινε ενας καλος διαλογος και σε αυτο βοηθησε το γεγονος οτι ολοι ειχαν πανω κατω τις ιδιες αποψεις και δεν υπηρχε καποιος που να μην πιστευε σε ολα αυτα, ετσι ωστε να γινοταν μπαχαλο η εκπομπη. Ο Χαρδαβελας απο οτι καταλαβα προσπαθησε να περιορισει την εκπομπη σε βασικα πραγματα και οποτε καποιος ηθελε να πει κατι λιγο πιο "ακραιο" τον διεκοπτε.
Για το βιντεο δεν εχω αποψη, μπορει να ειναι μπορει και να μην ειναι αληθινο. Δεν νομιζω ομως, πως επρεπε να σταθουμε τοσο πολυ εκει.Εμενα μου αρεσαν οι αποψεις του μηχανικου αεροσκαφων,δυστυχως δεν θυμαμαι το ονομα του.Καθως και του Σαραγα που απορω γιατι δεν ηταν εκει.
Δεν νομιζω οτι ηταν μια εκπομπη στο βωμο της τηλεθεασης.
Εντυπωσιακο ηταν το γεγονος οτι αυτα που ειπε ο Κος Παπας για τους ολυμπιακους αγωνες, δεν βρηκαν αντιθετο ουτε και τον Χαρδαβελλα.
Παντως δεν χρειαζονται εντονα καιρικα φαινομενα για να μην γινουν οι ολυμπιακοι αγωνες.Μονο την πορεια των εργων να δουμε, 5 μηνες πριν την εναρξη, μπορουμε να καταλαβουμε πολλα πραγματα.
Το σχολιο του Κ. Φουρακη για τα BLACK OYT το ακουσατε;Τι εχετε να πειτε;

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 15:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους .Δυστυχώς για άλλη μια φορά με απογοήτευσε ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος με την έλλειψη σοβαρότητας που δίνη όταν παρουσιάζει τέτοια θέματα σοβαρού περιεχομένου

141166Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 15:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EMENA 2 ME ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΑΝ (ΤΟ VIDEO TO ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΔΕΙ..)

1. ΦΥΣΙΚΑ Η ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ(ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΗΛΩΣΗ,ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΤΕΛΙΚΑ..)

2. Η ΘΕΩΡΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Η ΝΑΣΑ ΣΥΛΛΕΓΕΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟΜΕΙΝΑΡΙΑ ΕΝΟΣ ΑΡΧΕΓΟΝΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ..ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skyline
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 19:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skyline  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματι ήταν πυροτέχνημα η δήλωση ότι οι ολυμπιακοί αγώνες δεν θα γίνουν λόγω ακραίων καιρικών συνθικών και θα περιμένω πως και πως να δω αν θα γίνει. Όμως ποιοι δεν θέλουν να γίνουν και γιατί? Για το βίντεο μάλλον είναι ψεύτικο. Πάντως μου άρεσε που κάποιος είπε ότι αν έχουν οι εξωγήινοι τεχνολογία να έρθουν εδώ τότε πώς γίνεται να πέφτουν? Τα UFO είναι πολύ αναξιόπιστα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 19:32:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ?ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΒΙΝΤΕΟ?
quote:
2. Η ΘΕΩΡΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Η ΝΑΣΑ ΣΥΛΛΕΓΕΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟΜΕΙΝΑΡΙΑ ΕΝΟΣ ΑΡΧΕΓΟΝΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ..ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ..



ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΠΟΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.


quote:
Για το μόνο που θα ήθελα πληρόφορίες αν υπάρχουν είναι για το βουνό Τσούτσουρο στην Κρήτη μιας και αυτό τον καιρό μένω στην Κρήτη και σκέφτομαι να ψάξω λίγο το θέμα

ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΝΕΙΣ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΒΙΚΗ
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 19:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΒΙΚΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ!
ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΧΘΕΣ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΟ VIDEO ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΠΕΙΣΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ...
ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΜΟΝΑΧΑ ΠΩΣ ΤΙΠΟΤΑ, ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΥΧΑΙΑ ΣΤΗ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ! ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΦΥΓΕΙ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ,"ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ", ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΗΣΤΥΧΩΣ ΕΜΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΑΧΑ ΟΣΑ ΕΚΕΙΝΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ!
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ, ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ;;;
ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ;;;
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΚΔΟΧΕΣ, ΑΛΛΑ ΑΛΛΟ Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!
ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΑΝΤΩΣ... ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ!

ΦΙΛΙΚΑ ΒΙΚΗ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 19:54:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό με τους Ολυμπιακούς αγώνες το έχω ξανακούσει από το Φουράκη.Νομίζω πέρυσι σε κάποια εκπομπή.
Πάλι συγκεχυμένο,χωρίς καμμία εξήγηση.
Για να πω την αλήθεια,όταν ένα τόσο σοβαρό θέμα αφήνεται στον αέρα,το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό,είναι ότι θέλει να δημιουργήσει εντυπώσεις.Ακριβώς γιατί δεν τεκμηριώνεται.
Αυτό βέβαια φίλοι μου θα φανεί στο άμμεσο μέλλον.
Φίλε Μάνο ρώτησες για εκπρόσωπο της αεροπορίας.Σίγουρα θα εννοείς της πολεμικής.Γιατί είδαμε τον πρώην διευθυντή της Ολυμπιακής πως χειρίστηκε το θέμα...
Δεν είναι πιστεύω εύκολο να βγει κάποιος της πολεμικής αεροπορίας και να πεί απερίφραστα την άποψή του.Πόσο μάλλον να δώσει επιπλέον στοιχεία που σίγουρα υπάρχουν,έστω και αν δεν είναι σίγουρο αν είναι γήινης προέλευσης ή εξωγήινης.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 20:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2. γιατι οταν αναφερθηκαν στο ζητημα της αταλαντης ,παρενεβη ο κ.σαραγας?,γιατι δε το εκανε πιο πριν?λεπτομερεια?ετυχε?ευτυχως που παρενεβει?....πολλα ερωτηματικα πλαι στα δικα σας:)

Εσυ τι πιστευεις μανο;
Απο οτι καταλαβαινω μηπως εννοεις οτι εγινε επιτηδες απο την εκπομπη ;
για ποιο λογο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 20:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα και απο μενα σε ολους. Το ειδα και εγω και οσο αφορα το βιντεο το πιστευω και οχι.
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι που καποιος απο την εκπομπη ειπε οτι σε ιπταμενο δισκο εγραφε κατι με ελληνικα γραματα!!!
Τι καταλαβατε εσεις με αυτο?

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 20:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βικη :))))))))))))))))))))))))

το ενστικτο σου ,τι σου λεει ?

προσωπικα,σε ενα αλλο τοπικ,εχουμε αναφερθει πανω σε συγκεκριμενα σημαδια:))))))

Ελευθερία :)))))))))))))))))))

πιστευω πως θα επρεπε να ειχαν καλεσει καποιο εν αποστρατεια στελεχος ,της πολεμικης αεροποριας,οποτε ο συλλογισμος σου ειναι ορθωτατος και σε ευχαριστω που μου εδωσες την ευκαιρια να το ξεκαθαρισω :))))))))))

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR :)))))))))))))))))

εγω δεν πιστευω ,απλα απορια εξεφρασα πλαι στις δικες σας,μηπως δεν θελησαν να δωθει προεκταση στο περιστατικο ,ομως ειναι θεωριες δυστυχως και δεν μου αρεσει να επεκτεινομαι σε θεωριες.

θα ψαξω μερικα ειδησεογραφικα sites,μηπως βρω κατι σημαντικο να παραθεσω ,να μελετησουμε:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 20:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας κι από εμένα …

Όσον’αφορά στην ερώτηση γιατί δεν παρευρέθηκε κάποιος πιλότος για την επιβεβαίωση των θεάσεων , Θα συμφωνήσω με την Ελευθερία , προφανείς οι λόγοι που δεν επιτρέπουν σε έναν αξιωματικό της πολεμικής αεροπορίας να επιβεβαιώσει τέτοια περιστατικά .

Από την άλλη , παρακαλώ πολύ να μην είμαστε άδικοι με τον παρουσιαστή της εκπομπής , μην ξεχνάμε ότι τέτοια θεματολογία μόνο ο συγκεκριμένος τολμά να παρουσιάζει στη Ελληνική τηλεόραση ,
ας ενθαρρύνουμε αυτή την προσπάθεια .

Για την τηλεθέαση που αναφέρατε θα διαφωνήσω (εν μέρη) γιατί αν το ζητούμενο ήταν η τηλεθέαση , θα παρουσίαζε καμιά κουτζομπολίστικη εκπομπή κι όχι τέτοια θέματα , τα οποία πολύ καλά γνωρίζουμε όλοι μας εδώ μέσα , ότι δεν έχουν την αποδοχή που τους αξίζει στην κοινή γνώμη .

Για τους Ολυμπιακούς αγώνες τώρα , τι να πει κανείς

Περισσότερο κινδυνεύουν από την δικιά μας κινδυνολογία ,
παρά από τα καιρικά φαινόμενα ,

Ποιος ξέρει …. Θα δούμε … Κυριακή κοντή γιορτή ..

Τώρα για όλα τα αλλά , πάνω κάτω με κάλυψαν οι προλαλήσαντες …..

Ευχαριστω για το χώρο και το χρόνο


« Κι όμως … γυρίζει »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 21:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
andreas aigio :)))))))))
Από την άλλη , παρακαλώ πολύ να μην είμαστε άδικοι με τον παρουσιαστή της εκπομπής , μην ξεχνάμε ότι τέτοια θεματολογία μόνο ο συγκεκριμένος τολμά να παρουσιάζει στη Ελληνική τηλεόραση ,
ας ενθαρρύνουμε αυτή την προσπάθεια .

δεν πιστευω πως καποιος υπαρχει που θα ηθελε να αδικησει ,εναν τοσο σοβαρο δημοσιογραφο,ο οποιος ειναι στον χωρο με την αξιοπρεπεια και το κυρος που παντα τον διακατεχει.

οσο για τις αποριες μας,ειναι λογικο να περιμεναμε κατι το καλυτερο,κατι το παραπανω,τουλαχιστον απο την εκπομπη του,ετσι δεν ειναι???:))))))))))))))))))))

και δεν ειναι ο μοναδικος που παρουσιασε αυτο το θεμα :)


Για την τηλεθέαση που αναφέρατε θα διαφωνήσω (εν μέρη) γιατί αν το ζητούμενο ήταν η τηλεθέαση , θα παρουσίαζε καμιά κουτζομπολίστικη εκπομπή κι όχι τέτοια θέματα , τα οποία πολύ καλά γνωρίζουμε όλοι μας εδώ μέσα , ότι δεν έχουν την αποδοχή που τους αξίζει στην κοινή γνώμη .

θα μου επιτρεψεις ,να διαφωνησω ? :)))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 21:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
. Η ΘΕΩΡΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Η ΝΑΣΑ ΣΥΛΛΕΓΕΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟΜΕΙΝΑΡΙΑ ΕΝΟΣ ΑΡΧΕΓΟΝΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ..ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ..

Tην θεωρια αυτη την εχω ξανακουσει και σε αλλες εκπομπες.Νομιζω οτι μπορει να εχει καποια βαση.
Πριν καμια εβδομαδα ειδα στο ιταλικο καναλι RAI μια εκπομπη σχετικα με τις αποστολες στον Αρη. Οι Ιταλοι ερευνητες, επιστημονες συγγραφεις κλπ συμφωνησαν οτι στον Αρη οπως και στην Σεληνη κρυβονται πολλα.Δεν διστασαν δε να πουν οτι υπαρχουν και βασεις.Εδειξαν μια φωτογραφια οπου σε ενα σημειο στον Αρη υπαρχει κατι σαν διαδρομος που οδηγει στο εσωτερικο του πλανητη, και πανω σε αυτον υπηρχε ενα μεγαλο φωτεινο πραγμα(οχημα).Γενικα ολη η εκπομπη πανω σε αυτο το θεμα αναλωθηκε.Hταν ενδιαφερουσα αρκετα.
Ο Φουρακης σε παλιοτερες συνεντευξεις δεν αναφερθηκε σε ακραια καιρικα φαινομενα που θα οδηγησουν στην ματαιωση των Ολυμπιακων αγωνων.Ειχε πει οτι πιστευει απολυτα πως δεν θα γινουν για να καταχρεωθει η Ελλαδα και να μας εχουν του χεριου τους.Μαλιστα ειχε πει οτι ολα γινονται για το Αιγαιο.Αυτοι που δεν θελουν να γινουν οι αγωνες ειναι οι δυτικοι.Τωρα που τα ξερουν ολα αυτα και αν θα γινουν στην πραγματικοτητα, δεν εχουμε παρα να κανουμε 5 μηνες υπομονη ακομα και τοτε θα δουμε.
Αληθεια αν ματαιωθουν εμεις τοτε τι πρεπε να κανουμε;;;;Εννοω θα αρχισουμε τοτε να τους πιστευουμε λιγο περισσοτερο ολους αυτους.

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 21:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
George_13 :)))))))))))))))))))))))))

ευλογες και σωστες οι αποριες σου,οντως,αυτο θα σημαινει μερικα "πραγματα"..????

1 .η ελλαδα δεν θα εχει μεχρι τοτες εξωτερικους(Ε-εξωγηινους) συμμαχους ?????

2 .δεν ειχε ποτες της ,τετοιου ειδους συμμαχους ?????

3 .εχει αναπτυχθει μια δυναμη ,απο μερους αλλων κρατων,που θα καθιστα αδυνατη εως ακατορθωτη ,μια αντισταση απο μερους μας ?????

4 .αρα θα αυτοαναιρεθει, ο ιδιος ο φουρακης ??????

πλαι στις δικες σου αποριες,επετρεψε μου να τοποθετησω και τις δικες μου ,σε παρακαλω:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 22/02/2004 21:23:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 21:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Μάνο (με το χαμόγελο στα χείλη)

Τηλεθέαση 2:00 τα ξημερώματα κανείς δεν θα την έχει όσο κι αν το θέλει …

Mόνο τα μέλη του esoterica την παρακολουθήσαν την εκπομπή

« Κι όμως … γυρίζει »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 23:14:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
andreas aigio :)))))))))))))))))))))))))))
ισως και να εχεις δικαιο,αν θες ριξε μια ματια στα παρακατω links,που παραθετω:)

ισως δεν βλεπουμε μοναχα εμεις ,την εκπομπη...... :)

http://tv.pathfinder.gr/news/111.html

http://www.agb.gr/gr/data/current/stage2.shtm

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 22/02/2004 23:22:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 23:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΚΑΦΗ ΑΡΧΕΓΟΝΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ,ΑΥΤΟ ΕΞΗΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΦΤΟΥΝ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ..ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΜΥΣΤΙΚΟΠΑΘΕΙΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ..ΜΗΠΩΣ ΓΙΑΤΙ "ΤΡΕΧΟΥΝ" ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΛΥ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 23:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικα με την λεξη ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ πανω στο ufo πληροφοριες υπαρχουν σε ενα παλιοτερο topic

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1375


ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ. (ΠΛΑΤΩΝ)
dimsotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 23:22:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τηλεθέαση 2:00 τα ξημερώματα κανείς δεν θα την έχει όσο κι αν το θέλει …

Mόνο τα μέλη του esoterica την παρακολουθήσαν την εκπομπή



Μην είσαι τόσο σίγουρος φίλε μου!
Μόνο εγώ πήρα στο κινητό μου πολλά μηνύματα πριν την εκπομπή.Ήθελαν να με ειδοποιήσουν να τη δώ.
Άτομα που δεν ασχολούνται ιδιαίτερα.
Οι κουτσομπολίστικες εκπομπές ΄πιάνουν μια άλλη μεγάλη μερίδα ανθρώπων.πχ νοικοκυρές.
Αυτές πάλι άλλη μεγάλη μερίδα!
Δεν λέω ότι η εκπομπή έγινε με σκοπό μόνο την τηλεθέαση,αν και το συγκεκριμμένο κανάλι έδωσε στο παρελθόν τέτοια στοιχεία.
Φυσικά ούτε και ο τηλεπαρουσιαστής φταίει σε κάτι.
Δυο φορές μου τηλ.μέσα σε 3 χρόνια από γνωστή εταιρία που κάνει μετρήσεις τηλεθέασης,για να με ρωτήσουν τί θυμάμαι περισσότερο από όσα είδα χτες βράδυ.
Μια ήταν για το <κλείσε τα μάτια>
Και μια τώρα!!!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>

Edited by - Ελευθερία on 22/02/2004 23:24:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRySTa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 23:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRySTa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σε ολους
λοιπον θα ηθελα να πω για 2 πραγματα την γνώμη μου....1ον για το θεμα της τηλεθέασης ο κ. Χαρδαβέλας διάλεξε αυτο το "light" και καλα θέμα για χθες γιατι ούτος ή αλλος οτι και να ειχε δεν θα είχε τηλεθέαση λογο της ημέρας...ολος ο κόσμος ήταν έξω και διασκέδαζε.
και 2ον για το βίντεο..αν θυμάστε πριν κάποια χρόνια είχε κάνει τον γύρο του κόσμου μέσω δελτίων ειδήσεων ένα αλλο βίντεο αυτο του roswell...και την επόμενη μέρα βγήκαν και το διεψευσαν...με πρόσχημα οτι το καλώδιο του τηλεφώνου στον τοίχο ήταν σπιράλ ενω δεν είχε ανακαλυφθεί ακόμη..στο χθεσινό βίντεο λοιπόν τι είχαμε? το μόνο που μπορούσαμε να δουμε ήταν το φοτισμένο κεφάλι του "εξωγήινου" γιατί άραγε? μήπως για να μη δούμε κάτι αλλο και καταλάβουμε ότι και αυτο είναι ψεύτικο? 'ασε δε την τελευταία φράση του αφηγητη που και καλα δεν μπορεί να μιλήσει-συνεχισει απο το θέαμα του θανάτου του όντος που τον συγκλονίζει (για πια φορα την πεντηκοστή που το έχει ήδη δει?) ε μη χε.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 00:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον δεν έγινα κατανοητός
(απλά είδα το ποτήρι μισογεμάτο)

Και φυσικά χαίρομαι όταν βλέπω τέτοιες εκπομπές στην τηλεόραση …
(Αυτό ήθελα να τονίσω )
Είναι καιρός να ευαισθητοποιηθούν κι άλλοι , εκτός από εμάς …
(και φυσικά δεν εννοώ μόνο το esoterica καλή μου Ελευθερία)

Οσο για το video και της φωτογραφίες ,
κυκλοφορούν πολλά στην «αγορά»
στην πλειοψηφία τους πλαστά …..


« Κι όμως … γυρίζει »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy