ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Την Κατάρα μου ν' έχεις!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 21:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θηλυκά (είπαμε για να σε κάνω να τσιρίζεις), Galadriel


quote:
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΞΕΝΕΡΩΤΕ CYBERΑΠΟΤΕΤΟΙΕ,ΖΗΛΕΥΕΙΣ?


ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΜΗΝ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΗΝ ΣΕΞΟΒΟΜΒΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΒΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΥΠΟΚΥΨΕΙ....
ΟΜΩΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΔΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ ΣΟΥ ΔΑΙΜΟΝΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΣΟΥΖΕΙ

quote:
Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ (Π.Χ. CYBERΑΠΟΤΕΤΟΙΟΣ) ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΚΔΗΛΗ.ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΝ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ.

ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙΣ ΤΠΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΣΕΒΑΣΜΟ....

quote:
ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΡΣΕΝΙΚΑ, Ο ΝΕΟΨ

ΡΕ ΑΪ ΦΤΗΣΤΑ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΣΟΥ

quote:
Αγαπητέ , πως το είπε ο "αρχάριος" cyberαποτέτοιε... χε χε... δε σου λέω , δε σου λέω...! έτσι για να σε κρατάω σε αγωνία!



Ε ΚΑΛΑ ΓΙΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΨΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΑΧΠΙΝΙΑ ΣΟΥ ΒΡΕ....

quote:
Θηλυκά (είπαμε για να σε κάνω να τσιρίζεις), Galadriel


ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ (Ε ΔΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΨΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΥΡ-ΣΕΞΟΒΟΜΑ ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΘΑ ΣΤΗΝ ΦΑΩ ΡΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ)

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

[img]http://www.dlarc.org/n3sig/fireinthesky2.JPG" width="480" height="360">

ΕΓΙΝAN ΕΠΕΜΒΑΣEIΣ ΛΟΓΩ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 21:58:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ώπα! Τι έγινε εδώ? Είπα να πάω για ένα fredo με λίγη συνωμοσία και απλωθήκατε σαν το σπίτι σας???

…Και ποιος έψαλε την πανίσχυρη και επικίνδυνη επίκληση που αρχίζει από «Συ» και τελειώνει σε «τες»???

quote:

Ε ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ
GAREDRIEL ΣΤΙΒΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΜΗΠΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ ΤΗΝ ΘΗΛΥΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ!!!!(Ε ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΑΠΟ ΑΠΛΗ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΚΑΚΗ ΥΠΟΝΕΙΑ....)

Τα είπαμε, τα ξαναείπαμε, θα τα ξαναπούμε… σαν σπασμένο γραμμόφωνο γίναμε… αφού καλό μου παιδί δεν παίρνεις απάντηση γιατί δεν σταματάς?… εκτός κι αν παραδειγματίζεσαι από την υπομονή και την επιμονή του verrater…

Τώρα κατάλαβα γιατί κάποιοι αντιμετωπίζουν με τέτοια απάθεια και ασέβεια την ελληνική γλώσσα και ορθογραφία… το τηλεφωνικό quote φταίει…

Μια παράκληση… όταν καρφώνετε και ξεκαρφώνετε κάντε και ένα στοκαρισματάκι. Οι τοίχοι γέμισαν με μαύρες τρύπες και φοβάμαι ότι θα καταπιούν το οικοδόμημα…

The She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 22:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ ΑΡΑΞΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΣΟΥ ΔΑΙΜΟΝΑΣ????
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΔΥΟ ΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΑΡΧΙΣΕΙ ΜΕ ΛΑΜΔΑ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΑΜΑ ΚΑΠΑ ΜΗΠΩΣ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...????
ΚΑΙ ΠΟΥ'ΣΑΙ ΑΜΑΛΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΩΞΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΑΒΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΕΞΑΡΣΗΣ ΤΗΣ ΕΓΓΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ....

quote:

ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΜΗΝ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΗΝ ΣΕΞΟΒΟΜΒΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΒΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΥΠΟΚΥΨΕΙ....
ΟΜΩΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΔΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ ΣΟΥ ΔΑΙΜΟΝΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΣΟΥΖΕΙ

quote:

ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙΣ ΤΠΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΣΕΒΑΣΜΟ....

quote:

ΡΕ ΑΪ ΦΤΗΣΤΑ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΣΟΥ

quote:

Κατά τη διάρκεια συμμετοχής σας στις Ομάδες Συζήτησης(Forums) του ESOTERICA.gr συμφωνείτε οικειοθελώς στο ότι δεν θα αποστείλετε πληροφορίες που να είναι αγενείς, υποτιμητικές, μισαλλόδοξες, προσβλητικές για άλλα πρόσωπα ή ιδεολογίες, απειλητικές, παραβιάζουσες την ιδιωτικότητα των άλλων, χυδαίες ή παράνομες

Δεν ξέρω αν αυτό αγγίζει τα όρια του προσβλητικού για την αγαπητή Αμαλία ή όχι, αλλά εμένα με προσβάλει. Μιας και είμαι η δημιουργός του θέματος θα παρακαλούσα να αποκατασταθεί η τάξη…

Αλλά να μην μείνουμε στα λόγια ε???

Δεν γίνεται ένα παλαιό μέλος όπως ο Cybermaster να προσβάλει παλαιότερα και νεότερα μέλη, με ασεβείς προσωπικές αναφορές, που έχουν μοναδικό σκοπό να προκαλέσουν την αναστάτωση των μελών που παίρνουν μέρος στη συζήτηση και την διακοπή αυτής.

Ας είμαστε ακριβοδίκαιοι αγαπητή Αμαλία, μπορεί ένα παλαιό μέλος να διαγράφεται δις για λιγότερα και ένα άλλο να παρενοχλεί 2 μέλη και να το αφήνεις ανενόχλητο?

Μήπως τελικά υπάρχουν προσωπικές συμπάθειες και αντιπάθειες?

Θα σας παρακαλούσα το συντονιστικό σας έργο να γίνει μακριά από τις σελίδες του θέματος αυτού και η ενημέρωση μου επί των παρακλήσεων μου μέσω e-mail, για να διαφυλαχτεί η ακεραιότητα του θέματος και μην διακοπεί η συζήτηση σε βάρος των μελών.

ΥΓ: Σε περίπτωση που συνεχιστεί αυτή η κατάσταση και το θέμα εκτροχιαστεί, καταστραφεί και έχει την τύχη κάποιου παλαιότερου «γλυκού» θέματος, αγαπητή Αμαλία, σε καταστώ υπεύθυνη…

Ευχαριστώ.


Τhe She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 22:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΞΕΝΕΡΩΤΕ CYBERΑΠΟΤΕΤΟΙΕ,ΖΗΛΕΥΕΙΣ?

Φίλτατε 5y20609 αυτή η συμπεριφορά είναι προκλητική και αγενής.

Σε παρακαλώ να αλλάξεις τους τρόπους σου ή να αποχωρήσεις από το θέμα.

Αν θέλεις να ξεκινήσεις καυγά με το μέλος Cybermaster, υπάρχει στην ενότητα «Μεταξύ Τύρου και Αχλαδιού» καταλληλότερο θέμα με τον τίτλο Fight Club…

Αν η συμπεριφορά σου παραμείνει ίδια και συνεχίσεις να προκαλείς θα ζητήσω την παρέμβαση του Admin.

Ευχαριστώ.


The She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Verrater
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cuba
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 00:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Verrater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΘΑ ΣΤΗΝ ΦΑΩ ΡΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ
προσεχε μην σου κατσει βαρια


ξερεις απο βεσπα?
οταν πηρα την νεα μου μηχανη
πηγα απο τους 40 ιππους και τα 150 κιλα
στους σχεδον 50 και 100 κιλα
που σημαινει οτι αν δεν προσεξεις θα κερασεις τους φιλους σου ελληνικο καφε πικρο κατα προτιμηση και παξιμαδακι στην μπουτικ πτωματων

πηγα που λες στο μαγαζι
ανεβηκα στο νεο μου αποκτημα
και εφυγα ολο καμαρι

στο πρωτο χιλιομετρο που διενυσα νομιζα οτι την εμαθα και οτι την κουμανταρω μια χαρα
δεν αντεξα και ανοιξα το γκαζι
οχι αποτομα (αστρωτη μηχανη οδηγουσα)αλλα το ανοιξα αρκετα


αποτελεσμα?

σουζα με 3η και ταυτοχρονα μπατιλικι

μου εφυγαν τα σφραγισματα απο την ροπη

δεν ηξερα νομιζα οτι ειχα να κανω με το παλιο μου οχημα

δεν το πιστευα οτι βρεθηκα στην μια ροδα χωρις λογο και μαλιστα με τριτη

οταν βρεθηκα στους 2 τροχους παλι καταλαβα μερικα πραγματα

ηθελα να παρω κατι τοσο πολυ αλλα δεν σκεφτηκα αν μπορω να το χειριστω χωρις να κανω ζημια σε εμενα και σε εκεινη

οτι ακομα ηταν πολυ δυνατο για μενα λογω ελειψης εμπειριας

οτι δεν εδειξα σεβασμο και πηγα να φαω τα μουτρα μου

οτι ειχα την ψευδαισθηση οτι εχω τον ελεγχο ενω δεν ειχα τιποτα

δεν υπηρχε συνεργασια λογω απειριας και ετσι βρεθηκα αντιμετωπος με προβλημα γιατι η οδηγηση ειναι μια συνεργασια και αν δεν γνωριζεις το αντικειμενο δεν ξερεις πως να χειριστεις καποιες καταστασεις

δεν σταματησα ποτε να σεβομαι μερικα πραγματα και ας εχω πια μια σχετικη εμπειρια

για παραδειγμα δεν θα προσπαθησω να σηκωσω τον μπροστινο τροχο με 1η ταχυτητα ειναι αυτοκτονια

(και με 2α το σκεφτομαι αρκετα)

τωρα πια οταν γλυστραει στο χωμα με τους καταλληλους χειρισμους σε κραταει και σου προσφερει την αισθηση της ασφαλειας αλλα ωσπου να φτασω σε αυτο το σταδιο περασε καιρος.

και για να το πω με λιγα λογια

αραξε στα κυβικα σου.

η καταρα της ημερας

στους απροσεκτους οδηγους αυτοκινητων

που να γινουν τα παιδια σου μοτοσυκλετιστες και οι οδηγοι αυτοκινητων να οδηγουν οπως εσυ

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΝΥΧΤΑ ΤΟΝ ENDORAMA ΣΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΟΠΟΥ ΞΕΠΡΟΒΑΛΕ Η ΜΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ENDORAMA ΣΤΟΥΣ ΘΡΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΣΑΝ END ORAMA ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 03:42:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mantis, η αρχική σου τοποθέτηση στο παρόν θέμα, το οποίο δημιούργησες, είναι η παρακάτω:
quote:

Την Κατάρα μου ν' έχεις!

Τα λέει όλα ο τίτλος�

Αφορμή του θέματος είναι, το κλίμα που επικρατεί τον τελευταίο καιρό, σε σχέση με διάφορα περιστατικά που συμβαίνουν στην ζωή μερικών μελών�

Δανειζόμενη στοιχεία από το θέμα «ΝΟΥΣ ΤΟΥ ΕΣΩ», του αγαπητού Verrater-Endorama και κάνοντας μερικά quote φράσεων άλλων μελών, ξεκινώ ένα θέμα, αντίστοιχο του Fight Club, που όμως ταιριάζει περισσότερο στη δική μου ιδιοσυγκρασία.
----------------
Με την σειρά μου προτείνω να αφήσετε τα προσωπικά e-mail. Όπως με δίδαξε η ως τώρα πορεία μου στον κόσμο, μόνο τα ευαίσθητα και οξυδερκή άτομα μπορούν να εκτιμήσουν τις παραινέσεις που γίνονται εν κρυπτό, ειδικά όταν αυτές είναι καλόβουλες και ελπιδοφόρες� οι υπόλοιποι πετούν την σκούφια τους για καυγάδες και ξεκατινίασματα. Με το δικαίωμα της επιλογής που έχουμε μπορούμε να διαλέξουμε τον καλύτερο τρόπο έκφρασης για εμάς�

Επειδή, η γλώσσα κόκαλα δεν έχει, αλλά κόκαλα τσακίζει, σας καλώ να συνεχίσετε εδώ τα «τσακίσματα» και να μην τα περιφέρεται από topic σε topic � «αλλάζοντας τους τα φώτα» και το θέμα�
----------------
Ακριβώς! Για να μην βάζουμε σε κόπο και σε έξοδα τις εσώτερες «αρχές», ας μην σακατεύουμε τα θέματα. Αν είναι να κλειδωθεί κάτι, ας είναι μόνο ένα το λουκέτο�


Και στο πρόσφατο μήνυμά σου, μου ζητάς να παρέμβω στο θέμα αυτό, διότι σε προσβάλλει, έχει διαταραχτεί η τάξη του, και επίσης ζητάς να διαφυλαχτεί η ακεραιότητα του θέματος.
Επίσης, εστιάζεσαι σε κάποιες φράσεις του CYBERMASTER, οι οποίες στο βαθμό που μπορούν να θεωρηθούν ως ακατάλληλες για τον παρόν χώρο, έχουν ήδη υποστεί επέμβαση.

Θα ήθελα ωστόσο να σε ρωτήσω:
Γιατί καθιστάς ειδικά εμένα ως υπεύθυνη της διατήρησης της τάξης του θέματος που άνοιξες;

Επίσης, δεν κατάλαβα το πως μπορεί να εκτροχιαστεί ένα θέμα από μικρής έντασης διαπληκτισμούς, όταν το ίδιο το θέμα - όπως δήλωσες στην αρχή του - είχε σαν σκοπό να λειτουργήσει ως "fight club"

Tέλος, θα κάνω μία σύσταση στον CYBERMASTER, να κρατήσει χαμηλούς τους τόνους.
Δεν είναι ανάγκη CYBERMASTER να τα παίρνεις όλα τόσο στα σοβαρά και να αντιδράς στα "πειράγματα" με τόσο θυμό!


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Verrater
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cuba
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 16:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Verrater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί καθιστάς ειδικά εμένα ως υπεύθυνη της διατήρησης της τάξης του θέματος που άνοιξες;
καλα σου λεει καλη μου Μαντις ειναι δυνατον να ασχολειται με τα μελη? δειξε λιγο σεβασμο και αφεσου στην υποκρισια

quote:
Επίσης, δεν κατάλαβα το πως μπορεί να εκτροχιαστεί ένα θέμα από μικρής έντασης διαπληκτισμούς, όταν το ίδιο το θέμα - όπως δήλωσες στην αρχή του - είχε σαν σκοπό να λειτουργήσει ως "fight club"

υποθετω οτι φταιει μια μικρη λεξουλα την οποια μαλλον δεν της εδωσες την σημασια που της αρμοζει

quote:
αντίστοιχο του Fight Club, που όμως ταιριάζει περισσότερο στη δική μου ιδιοσυγκρασία.
ισως η δημιουργος του θεματος να μπορεσει να σε διαφωτισει καλυτερα για να μπορεσεις να κρινεις καλυτερα ετσι ωστε την επομενη φορα να κρινεις αφου μπεις σε ενα θεμα και διαβασεις τα post και οχι συμφωνα με την γνωμη που εχεις για καποιον απο πριν γιατι εδω που τα λεμε την ειπες ασχημα στην ιδιοσυγκρασια της δημιουργου του θεματος.

quote:
Tέλος, θα κάνω μία σύσταση στον CYBERMASTER, να κρατήσει χαμηλούς τους τόνους.
Δεν είναι ανάγκη CYBERMASTER να τα παίρνεις όλα τόσο στα σοβαρά και να αντιδράς στα "πειράγματα" με τόσο θυμό!
πω πω πω ντροπη cybermaster καλα εκανες αμαλια και τον εβαλες στην θεση του μπραβο αλλα μηπως ξεχασες καποιον?

ειδα πολλες λεξουλες που σηκωνουν κοκκινη γραμμη και κοκκινο πανι αλλα δεν ειδα καμια ενεργεια για αυτες

γιατι μαμα?

ειναι αυτο που ελεγα?
δυο μετρα
και δυο σταθμα?
να το βαλω σαν ερωτημα στον νου του εσω που εδω που τα λεμε δεν με τιμησατε με την παρουσια σας

δεν πειραζει καλυτερα γιατι σε λιγο θα κανω λιστα με ερωτησεις

και μαλλον καταλαβα τι κρυβει ο νους του εσω(τεριστη) ΤΙΠΟΤΑ


quote:
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
υπαρχει και μας βλεπει σαν λουκουμακια ή τολμω να πω σαν σοκολατακια
και εκεινη την ωρα της κρισης θα ειμαστε γυμνοι χωρις μασκες
το ηξερες αυτο?

αντε σε λιγο ερχονται και οι αποκριες τυχεροι.

ξερω ξερω να ετοιμαζομαι να κατσω να σκεφτω το νεο μου nickname

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΝΥΧΤΑ ΤΟΝ ENDORAMA ΣΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΟΠΟΥ ΞΕΠΡΟΒΑΛΕ Η ΜΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ENDORAMA ΣΤΟΥΣ ΘΡΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΣΑΝ END ORAMA ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 16:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΩΤΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΤΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ
ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΕΓΡΑΨΑ ΔΝ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΕΣ (ΟΧΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ) ΟΜΩΣ ΜΑΝΤΙΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ....
ΟΜΩΣ ΔΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΩ ΚΑΙ ΜΑΝΤΙΣ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΟΥ (ΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΝ ΧΑΙΡΟΥΝ ΤΗΣ ΑΚΤΙΜΗΣΕΩΣ ΜΟΥ ΔΝ ΘΑ ΑΝΕΧΟΜΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΝΕΤΑ ΛΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΔΛΔ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ!!!)
ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΒΕΒΛΗΜΕΝΟΣ???

quote:
Μήπως τελικά υπάρχουν προσωπικές συμπάθειες και αντιπάθειες?



ΑΥΤΟ ΔΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ....
ΔΛΔ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΚΟΛΛΗΤΙΛΙΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΣΥ ΜΑΝΤΙΣ????
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟΣΟ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.....

ΤΕΛΟΣ ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΑΚΟΜΑ.....
ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΚΟΒΩ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ ΕΣΥ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 18:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλέ μου verrater,

δεν τα βλέπεις όλα από κει που τα κοιτάς....

όχι μόνο είναι δυνατόν να ασχολούνται με τα μέλη, αλλά και να κρίνουν πέρα από τα όρια της αρμοδιότητας που προσφέρει μια θέση....

ποιοι είναι οι "καλοί" και ποιοι οι "κακοί" ας πούμε...

ποιοι είναι οι "έξυπνοι" και άξιοι προσοχής (μπορεί να ταράζουν το copy paste, αλλά άμα πληρώνει κανείς όλα συγχωρούνται) και ποιοι οι "ανάξιοι" εισόδου στο τμήμα ψυχαγωγίας και χαλάρωσης....

ποιοι μπορούν να χρησιμοποιούν λεξιλόγιο χωματερής και ποιοι "αποπλύματα" σοφιστείας για λεξιλόγιο...

ποιοι μπορούν και επιτρέπεται να κρύβονται πίσω από μάσκες (ακόμα και αν είναι αντιδεοντολογικό για τη θέση τους) και ποιοι διώκονται γιατί δεν φοράνε μία....


όμως οι μάσκες αρχίζουν και ξεφλουδίζουν... δεν ήταν χρυσές, αλλά φτηνή μπογιά που στέγνωσε και φεύγει...


ναι, να βρίσκεις σιγά σιγά καινούριο nick αλλά μη με ταλαιπωρήσεις πάλι με τίποτα δύσκολο να εντοπίσω τους στίχους... και θα βρω κι εγώ ένα για ώρα ανάγκης...

Ξωτικά, Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 20:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατη Αμαλία,

Είναι προφανές ότι δεν ασχολήθηκες με την προσεκτική ανάγνωση του προλόγου μου, όπως και των επόμενων δημοσιεύσεων των άλλων μελών ή των δικών μου.

Δεν υπήρξε πουθενά ονομαστική αναφορά σε κάποιο πρόσωπο και σε καμία περίπτωση δεν έγινε επίθεση σε κάποιο μέλος… αν βέβαια υπάρχει κάποιος, που αναγνωρίζει προσωπικές υποτιμητικές αναφορές και αισθάνεται προσβεβλημένος, μπορεί να το δηλώσει.

Προσβάλλομαι όταν βλέπω μέλη να εξυβρίζονται, είτε είναι παλιά, είτε είναι νεότερα, εσύ δεν νιώθεις το ίδιο? Αν ένας συντονιστής δεν επεμβαίνει σε τέτοια θέματα, τότε έχει χάσει την αίσθηση του σκοπού του και ο σκοπός ενός συντονιστή είναι η προστασία των μελών. Αν προστατεύονται τα μέλη, τότε ο χώρος που βρίσκονται ανθεί, γιατί τα μέλη κάνουν το Esoterica και όχι το αντίστροφο.

Σου κάνει εντύπωση που ζητώ από ένα συντονιστή να παρέμβει ώστε να διατηρηθεί η ομαλότητα του θέματος και να διαφυλαχτεί η προσωπικότητα των μελών που παίρνουν μέρος στην συζήτηση?

Εμένα μου κάνει εντύπωση που χρειάστηκε να το ζητήσω… και δεν είμαι η μόνη:

quote:
Ως εκ τούτου, έχετε ήδη μία κίτρινη κάρτα από μένα και για το ότι ξεφεύγετε από το θέμα έτσι όπως θέλουμε να το συζητήσουμε εδώ, αλλά και γιατί ο τόνος σας και τα γραφόμενα σας είναι προσβλητικού χαρακτήρα. Επίσης θα παρακαλούσα και τους κατ' ουσίαν ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ του φόρουμ, να μας πουν την άποψη τους για την παρουσία σας εδώ.

Επίσης μου κάνει εντύπωση, ότι χαρακτηρίστηκα «καλοθελητής» από κάποιο άλλο μέλος της συντονιστικής ομάδας, ενώ το μόνο που έκανα ήταν να καταδείξω ένα θέμα που επιδεχόταν βελτίωση ή κλείδωμα, αφού ήταν ενάντια στους κανονισμούς εγγραφής του Esoterica. Ακόμη μεγαλύτερη εντύπωση μου κάνει ότι το θέμα αυτό ανήκει σε έναν συντονιστή.

Οι φράσεις του μέλους Cybermaster τροποποιήθηκαν αφού έγινε η δική μου παράκληση και όχι πριν. Θα έπρεπε να γνωρίζεις, φίλτατη Αμαλία, στους δεκατρείς μήνες που βρίσκομαι στο Esoterica, ότι παρακολουθώ τα θέματα μου και τα προσέχω σαν να είναι παιδιά μου, ακόμη κι αν δεν γράφω σε αυτά. Με βαραίνει η αίσθηση της ευθύνης που φέρω σαν δημιουργός ενός θέματος και προσπαθώ να προστατέψω αυτό και τα μέλη που με τιμούν με την συμμετοχή τους.

quote:
Θα ήθελα ωστόσο να σε ρωτήσω:
Γιατί καθιστάς ειδικά εμένα ως υπεύθυνη της διατήρησης της τάξης του θέματος που άνοιξες;

Φίλτατη Αμαλία, νομίζω ότι φέρεις τον τίτλο συντονιστή. Είναι ιδιότητα ή είναι μόνο τίτλος?

Από την στιγμή που έκανες ήδη μια παρέμβαση, το πιο λογικό είναι να αναφερθώ σε εσένα ώστε να έχω μια απάντηση… γιατί κάποιο άλλο μέλος ζήτησε την παρέμβαση των συντονιστών και ακόμη δεν έλαβε απάντηση:

quote:
Ως εκ τούτου, έχετε ήδη μία κίτρινη κάρτα από μένα και για το ότι ξεφεύγετε από το θέμα έτσι όπως θέλουμε να το συζητήσουμε εδώ, αλλά και γιατί ο τόνος σας και τα γραφόμενα σας είναι προσβλητικού χαρακτήρα. Επίσης θα παρακαλούσα και τους κατ' ουσίαν ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ του φόρουμ, να μας πουν την άποψη τους για την παρουσία σας εδώ.

quote:
Επίσης, δεν κατάλαβα το πως μπορεί να εκτροχιαστεί ένα θέμα από μικρής έντασης διαπληκτισμούς, όταν το ίδιο το θέμα - όπως δήλωσες στην αρχή του - είχε σαν σκοπό να λειτουργήσει ως "fight club"

«…που όμως ταιριάζει περισσότερο στη δική μου ιδιοσυγκρασία.» Ήταν η συνέχεια της πρότασης, που προφανώς δεν διάβασες προσεκτικά.

Στο διάστημα που βρίσκομαι στο Esoterica, συμπεριφέρθηκα προσβλητικά σε κάποιο μέλος? Φέρθηκα υποτιμητικά ή με αγένεια σε κάποιο μέλος? Διέκοψα την ροή κάποιου θέματος για να με σκοπό να πράξω κάτι από τα παραπάνω?

Οι ερωτήσεις δεν είναι ρητορικές, αν κάποιος θεωρεί ότι του συμπεριφέρθηκα απρεπώς τον παρακαλώ να το κάνει γνωστό… επιχειρηματολογώντας βεβαίως.

Αν δεν έχεις καταλάβει, φίλτατη Αμαλία, την ιδιοσυγκρασία μου και τα χαρακτηριστικά που καθορίζουν την διαδυκτιακή μου ύπαρξη, τότε λυπάμαι αλλά φέρεις τίτλο και όχι ιδιότητα, γιατί δεν είμαι ένα μέλος που γράφτηκε εχτές, ούτε πριν ένα μήνα.

quote:
Επειδή, η γλώσσα κόκαλα δεν έχει, αλλά κόκαλα τσακίζει, σας καλώ να συνεχίσετε εδώ τα «τσακίσματα» και να μην τα περιφέρεται από topic σε topic � «αλλάζοντας τους τα φώτα» και το θέμα�

Ακριβώς! Για να μην βάζουμε σε κόπο και σε έξοδα τις εσώτερες «αρχές», ας μην σακατεύουμε τα θέματα. Αν είναι να κλειδωθεί κάτι, ας είναι μόνο ένα το λουκέτο�


Όπως προείπα και όπως έχω δηλώσει και σε άλλα θέματα μου, οι διαπληκτισμοί δεν ωφελούν σε κάτι παρά μόνο, στη αύξηση της αναγνωσιμότητας με σκοπό το κουτσομπολιό και οδηγούν στην καταστροφή την συζήτηση.

Στα παραπάνω λόγια μου, που γράφτηκαν με χιουμοριστή διάθεση, είναι έκδηλη η πρόθεση μου, να προστατευτούν οι συζητήσεις που γίνονται ανάμεσα στα μέλη και να μείνουν ποιοτικές και ενδιαφέρουσες.
Εσύ που είσαι συντονιστής δεν θέλεις το ίδιο?

Σαν μέλος, το θεωρώ χρέος μου να διαφυλάξω τις συζητήσεις των άλλων μελών όπως και τις δικές μου, σαν συντονίστρια δεν νιώθεις το ίδιο?

Με ειλικρινή διάθεση, δημιούργησα ένα θέμα που θα λειτουργήσει ώστε να επιλυθούν οι όποιες προσωπικές διαφορές που μπορεί να υπάρχουν ανάμεσα στα μέλη, με κόσμιο τρόπο, όπως έγινε άλλωστε ορατό από τις πρώτες δημοσιεύσεις που έκαναν οι συμμετέχοντες… βλέπεις σε κάποιο σημείο να γίνεται επίθεση?

Επίθεση έγινε, όταν γράφτηκαν προκλητικά σχόλια από ένα νεότερο μέλος, που παρεμπιπτόντως δεν έκανε την εμφάνιση του σε κανένα άλλο θέμα (ύποπτο αυτό…) και πήρε προσβλητικές απαντήσεις από ένα παλαιότερο μέλος που δεν είχε λόγο να του απαντήσει τουλάχιστον στην αρχή.

Νομίζω ότι πήρες όλες τις απαντήσεις που ζητούσες και ότι έλυσα όλες σου τις απορίες, φίλτατη Αμαλία. Αν υπάρχει κάτι που δεν απάντησα, παρακαλώ να το γνωστοποιήσεις μέσω e-mail, όπως άλλωστε είχα ζητήσει από την αρχή. Σε διαφορετική περίπτωση θα θεωρήσω ότι παρενοχλείς την συζήτηση.

Ευχαριστώ και πάλι για την παρέμβαση σου.


The She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 20:50:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΡΩΤΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΤΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ
ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΕΓΡΑΨΑ ΔΝ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΕΣ (ΟΧΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ) ΟΜΩΣ ΜΑΝΤΙΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ....
ΟΜΩΣ ΔΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΩ ΚΑΙ ΜΑΝΤΙΣ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΟΥ

Φίλτατε Cybermaster, σε έχω ευχαριστήσει στο παρελθόν για την εκτίμηση που δείχνεις στο πρόσωπο μου και το κάνω ξανά...

Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι ότι τα όποια σχόλια έκανα, ήταν καλοπροαίρετα και αποσκοπούσαν στην βελτίωση σου, όμως θα πρέπει να προστατεύσω την συζήτηση και τα μέλη που παίρνουν μέρος σε αυτή.

Νομίζω ότι συμφωνείς μαζί μου μιας και έχεις νιώσει πως είναι να καταστρέφεται ένα θέμα που έχεις δημιουργήσει.

Αν πάλι θεωρείς ότι λανθασμένα έπραξα, τότε είναι προφανές ότι δεν υπάρχει σημείο επαφής ανάμεσα μας…

quote:

ΑΥΤΟ ΔΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ....
ΔΛΔ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΚΟΛΛΗΤΙΛΙΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΣΥ ΜΑΝΤΙΣ????
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟΣΟ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.....

Για ποιο λόγο ένιωσες προσβεβλημένος Cybermaster?

Έκανα κάποια αναφορά στο όνομα σου?

Διάβασε ξανά, σε παρακαλώ, την δημοσίευση μου και αυτή τη φορά με νηφάλιο μυαλό.

Μην αρπάζεσαι χωρίς λόγο… εκτός κι αν έχεις λόγο…


The She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 23:21:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΝΤΙΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΣΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΤΑΝ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΠΤ!!!
ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΟ...

ΟΜΩΣ

quote:

Για ποιο λόγο ένιωσες προσβεβλημένος Cybermaster?

Έκανα κάποια αναφορά στο όνομα σου?

Διάβασε ξανά, σε παρακαλώ, την δημοσίευση μου και αυτή τη φορά με νηφάλιο μυαλό.

Μην αρπάζεσαι χωρίς λόγο… εκτός κι αν έχεις λόγο…



quote:
Δεν γίνεται ένα παλαιό μέλος όπως ο Cybermaster να προσβάλει παλαιότερα και νεότερα μέλη, με ασεβείς προσωπικές αναφορές, που έχουν μοναδικό σκοπό να προκαλέσουν την αναστάτωση των μελών που παίρνουν μέρος στη συζήτηση και την διακοπή αυτής.

Ας είμαστε ακριβοδίκαιοι αγαπητή Αμαλία, μπορεί ένα παλαιό μέλος να διαγράφεται δις για λιγότερα και ένα άλλο να παρενοχλεί 2 μέλη και να το αφήνεις ανενόχλητο?

Μήπως τελικά υπάρχουν προσωπικές συμπάθειες και αντιπάθειες?



ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΑΝΤΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΛΕΣ ΑΣΧΕΤΟ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΩΡΙΖΩ.....


ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΚΡΥΝΩ ΕΝΑΝ ΤΟΝΟ ΕΠΙΘΕΤΗΚΟΤΗΤΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΒΡΕ ΜΑΝΤΙΣ???
ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ????

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 01:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε Cybermaster, ξέρεις ότι η άποψη σου, και μόνο αυτή, με ενδιαφέρει, και όπως είπες συμφωνούμε. Καταλαβαίνεις λοιπόν γιατί κρατάω τέτοια στάση μέσα στο θέμα αυτό.

Αφού ξέρεις να ξεχωρίζεις το υποκείμενο, τότε θα πρέπει να ξέρεις να ξεχωρίζεις και την διάκριση. Δεν έχω κάτι εναντίον σου και δεν σε κατηγορώ για κάτι… όπως είπες σε κάποιο άλλο θέμα μπορεί να είσαι μικρός, αλλά δεν είσαι αθώος. Αυτό θα έπρεπε να το ξανασκεφτείς… όπως θα έπρεπε να ξανασκεφτείς τους λόγους που σε οδηγούν όταν γράφεις.

Αν νομίζεις ότι σε αδίκησα και ότι έσφαλα τότε να σου ζητήσω συγνώμη, αλλά πες μου αλήθεια, ποιος θα ζητήσει συγνώμη σε μέλη που φώναξαν δίκαια και διαγράφτηκαν άδικα?

Τώρα αν ρωτήσεις για ποια μέλη μιλώ… θα πω ότι ναι, δεν είσαι αθώος, μα αφελής…

Από την άλλη η οποιαδήποτε σχέση μου με την Αμαλία είναι κάτι προσωπικό και αφορά την ίδια και εμένα, μόνο.

Αν η Αμαλία διακρίνει κάποια επιθετικότητα από μέρους μου και δεν ξέρει τους λόγους που μπορεί να έχω, ας με ρωτήσει η ίδια προσωπικά και όχι δημόσια και μέσω τρίτου…

Έχω ηλεκτρονική διεύθυνση, αν δεν την γνωρίζει είναι: the_she_mantis@yahoo.gr

Και αν θεωρείς ότι έχουμε κάτι άλλο να συζητήσουμε, μπορείς να κάνεις χρήση της διεύθυνσης μου και όχι κατάχρηση της συζήτησης.


The She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 01:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γιατί δηλαδή εμένα μου πάει το χώμα θέλεις να πεις? δεν ξέρουν οι "φωνές" ότι όσο λάσπη-χώμα ρίχνεις στον άλλο τόσο χώμα αδειάζεις κάτω απ' τα πόδια σου?

Πολυαγαπημένη μου,

Οι φωνές το ξέρουν, αλλά κάνουν τον κινέζο που σκάβει τούνελ με κουταλάκι του γλυκού… βέβαια κάποια στιγμή θα χτυπήσουν πέτρα και θα στραβώσει το κουταλάκι…

quote:
άντε βρε! σοβαρά? !!! αυτό δεν το ξέρα!!!!
για πές κι αλλα, για πες κι άλλα....

Αααα… σε παρακαλώ! Λάθος άνθρωπο έπιασες, εγώ δεν γνωρίζω κουτσομπολιά! Ότι ξέρω είναι επειδή δεν είναι όλες οι δάφνες ληγμένες… τα κουτσομπολιά εκδίδονται σε ανώτερα επίπεδα και εγώ κάθομαι στο ισόγειο…

quote:

μην κολλήσω τίποτα μόνο φοβάμαι!

Θα σου κάνω αντιλυσσικό εμβόλιο… και μετά θα σου αγοράσω και ένα λουράκι για να σε βγάζω βόλτα... είσαι καλυμμένη?


Τhe She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 02:28:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δεν πηγαινεις αλλα μπαινεις
δεν μας τα λες καλα μαντις και θα σε καταραστω.

Βρε αργόσχολο πλάσμα… Νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις κριτική πάνω στα λεγόμενα μου?
O ακατονόμαστος δις διαγραμμένος? Άντε βάλε κανένα τόνο και καμία τελεία και μετά έλα να μου ρίξεις κατάρα…

quote:

με μπερδεψατε
για ποιον λετε ρε παιδια?
ποιος ειναι πισω απο την μασκα?

Άντρες κουτσομπόλιδες!!! Τς… τς… τς… όλα θέλεις να τα μαθαίνεις ε?
Δεν είσαι πολύ μικρός για τέτοια?
Άδεια έχεις πάρει από τους γονείς σου για να λαμβάνεις τέτοια δεδομένα?
Την Δευτέρα με τον κηδεμόνα σου!!!!

quote:
οι κραυγες που βγαζουν οι συμπαθεστατοι συγγενεις μας ειναι απατη
προσπαθουν να μας πεισουν οτι λενε κατι αλλα στην ουσια ειναι απλα ουρλιαχτα χωρις νοημα
με λιγη εκπαιδευση ομως γινονται σαινια στο πληκτρολογιο

Σαν κάτι να μου θυμίζει αυτό… μππαααα… μάλλον λάθος εκτίμηση έκανα…

quote:

και ηρθε η ωρα της καταρας
"που να γινει η μασκα σου ορατη απο ολους και οσο και να προσπαθεις να την βγαλεις να μην μπορεις"

Επιτέλους!!! Nα και μια κατάρα που δεν χρειάστηκε μαστίγιο, βρίσιμο και άλλα βίτσια για να την ακούσουμε…

The She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 02:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι λές λατρεμένη μου?

quote:
Οι φωνές το ξέρουν, αλλά κάνουν τον κινέζο που σκάβει τούνελ με κουταλάκι του γλυκού… βέβαια κάποια στιγμή θα χτυπήσουν πέτρα και θα στραβώσει το κουταλάκι

με το κουταλάκι? με το κουταλάκι? ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ? αμ άδικο έχει ο άλλος που επιμένει στην εξυπνάδα των πραγμάτων και την δημιουργικότητα? αυτά βλέπει.... (δηλαδή τον εαυτό του στο καθρέφτη).... ε, τώρα άμα στραβώσει ... το πολύ πολύ να το φάει κι ο γάιδαρος

quote:
τα κουτσομπολιά εκδίδονται σε ανώτερα επίπεδα και εγώ κάθομαι στο ισόγειο…

μα καλά! δεν έχεις ακούσει γι'αυτή την συσκευή που λέγεται τηλέφωνο? τι νομίζεις? ότι οι άλλοι ανεβοκατεβαίνουν με τις σκάλες?
ρίχνουν εκεί ένα τηλεφωνάκι στο πίσω κάθισμα και το έχουν να βρίσκεται...!

quote:
Θα σου κάνω αντιλυσσικό εμβόλιο… και μετά θα σου αγοράσω και ένα λουράκι για να σε βγάζω βόλτα... είσαι καλυμμένη?

αντιλυσσικό να μου κάνεις γιατί παραπονιούνται και άλλοι και μην τρέχουμε στα δικαστήρια άμα δαγκώσω κανέναν... αλλά λουράκι όχι! άσε που θα το σπάσω κιόλας.... κι αμα φύγω αμολυτή άντε να με ξαναμαζέψεις πίσω.... πνίχτη θέλω!να τον έχουμε και πρόχειρο για κανέναν άλλο...

και μία κατάρα δώρο που την εμπνεύστηκα από κάτι που είπε ένας φίλος μου (μην πάρεις τώρα ανάποδες chris pleaseeeeee):

μπα που να κλείσει το τσίρκο της γειτονιάς σας και να βρεθείτε χωρίς δουλειά!


Ξωτικά (σ'αρέσει το καινούριο μου?), Galadriel


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 03:42:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mantis, προφανώς δεν προ-μάντεψες ότι... θα κινδύνευες να πιαστείς στα δίχτυα.

Πραγματικά, εύχομαι σε μία καλύτερη εφαρμογή της μαντικής. Με πρόβλεψη μέσω διάνοιας, με την εικονοποιητική και μορφοπλαστική Δύναμη της δημιουργικής Φαντασίας και προπαντώς με καρδιά!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 09:18:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mantis, προφανώς δεν προ-μάντεψες ότι... θα κινδύνευες να πιαστείς στα δίχτυα.

Πραγματικά, εύχομαι σε μία καλύτερη εφαρμογή της μαντικής. Με πρόβλεψη μέσω διάνοιας, με την εικονοποιητική και μορφοπλαστική Δύναμη της δημιουργικής Φαντασίας και προπαντώς με καρδιά!



Χίλια! φτου και βγαίνω!

Ξωτικά, Galadriel


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 12:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O (ad)μήνας έχει 9!!!


I 'm Big in Japan!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 16:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλτατε Cybermaster, ξέρεις ότι η άποψη σου, και μόνο αυτή, με ενδιαφέρει, και όπως είπες συμφωνούμε. Καταλαβαίνεις λοιπόν γιατί κρατάω τέτοια στάση μέσα στο θέμα αυτό.


ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΛΑ ΔΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....

quote:
Αφού ξέρεις να ξεχωρίζεις το υποκείμενο, τότε θα πρέπει να ξέρεις να ξεχωρίζεις και την διάκριση. Δεν έχω κάτι εναντίον σου και δεν σε κατηγορώ για κάτι…

ΤΟΤΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΦΟΥ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΝ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ....

quote:
όπως είπες σε κάποιο άλλο θέμα μπορεί να είσαι μικρός, αλλά δεν είσαι αθώος. Αυτό θα έπρεπε να το ξανασκεφτείς…

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ Η ΟΧΙ....

quote:
όπως θα έπρεπε να ξανασκεφτείς τους λόγους που σε οδηγούν όταν γράφεις.


ΔΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ....

quote:
Αν νομίζεις ότι σε αδίκησα και ότι έσφαλα τότε να σου ζητήσω συγνώμη, αλλά πες μου αλήθεια, ποιος θα ζητήσει συγνώμη σε μέλη που φώναξαν δίκαια και διαγράφτηκαν άδικα?


ΕΛΑ ΤΩΡΑ ΜΑΝΤΙΣ ΘΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ???

quote:

Και αν θεωρείς ότι έχουμε κάτι άλλο να συζητήσουμε, μπορείς να κάνεις χρήση της διεύθυνσης μου και όχι κατάχρηση της συζήτησης.


ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΒΟΜΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟ ΜΑΙL ΔΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΣΩ ΤΟ ΤΟΠΙΚ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 17:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ικουκουμα
κουκουμα
ουκουμα
υκουμα
κουμα
ουμα
υμα
μα
α

απο εναν σαβατογεννημενο την ωρα την ηλιακη.


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 19:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε Admin,

Δεν γνώριζα πως η προσπάθεια ενός μέλους να προστατεύσει μια συζήτηση και τα μέλη που παίρνουν μέρος σε αυτή είναι επιλήψιμη πράξη...

Δεν γνώριζα ότι το να κάνει κάποιο μέλος ερωτήσεις είναι κατακριτέα και απεχθής ενέργεια...

Και ασφαλώς, δεν γνώριζα ότι έχει ανοίξει η «κυνηγητική περίοδος» των μελών...

Προσωπικά, δεν έχω καμία σχέση με το… άθλημα ή με την εφαρμογή της μαντικής, άρα θεωρώ το σχόλιο σας άσχετο με την διαδυκτιακή μου ταυτότητα, αν βρείτε τον χρόνο, ανοίξτε ένα λεξικό της αγγλικής γλώσσας, ίσως να βρείτε κάποιο πιο επιτυχημένο σχόλιο.

Όπως είναι φανερό, η δημοσίευση σας είναι παντελώς άσχετη με την συζήτηση, η οποία για άλλη μια φορά διακόπτεται σε βάρος των μελών. Αν έχετε κάποιο θέμα που θέλετε να συζητήσουμε, προβείτε σας παρακαλώ στην δημιουργία του και ευχαρίστως θα λάβω μέρος σε αυτό. Επίσης, έχω δημοσιεύσει την ηλεκτρονική μου διεύθυνση, οπότε μπορούμε να συνεχίσουμε σε προσωπικό επίπεδο.

Τέλος, αν δεν έχετε να προσθέσετε κάτι εποικοδομητικό στο θέμα «Τι κατάρα μου να ‘χεις», όπως μια κατάρα ή έστω ένα αφορισμό, μην κάνετε κατάχρηση του αξιώματος σας καταπατώντας τον χώρο και ενοχλώντας τα συμμετέχοντα μέλη.


ΥΓ1:

quote:
Επίσης η αντιμετώπισή μας είναι πλέον σαφώς πιο ώριμη και με δημιουργική, καλοπροαίρετη, σκοπιμότητα(όπως ήδη έχει συμβεί εδώ). Τουλάχιστον από τα μέλη που αισθάνονται και είναι πραγματικά Μέλη... Και ευτυχώς αυτοί οι Άνθρωποι είναι πολλοί!

Εσείς τι είδος μέλους είστε? Πραγματικό ή μη?


ΥΓ2: Φίλτατε Admin, θα σας πρότεινα να διατηρήσετε την ψυχραιμία σας, την ηρεμία σας και την αυτοκυριαρχία σας. Αν σας είναι δύσκολο, μπορείτε να πάρετε συμβουλές από πραγματικούς εσωτεριστές:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4506&whichpage=2&ARCHIVE=

The She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 04:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mantis:
"ΥΓ2: Φίλτατε Admin, θα σας πρότεινα να διατηρήσετε την ψυχραιμία σας, την ηρεμία σας και την αυτοκυριαρχία σας. Αν σας είναι δύσκολο, μπορείτε να πάρετε συμβουλές από πραγματικούς εσωτεριστές:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4506&whichpage=2&ARCHIVE="

Mantis, ευχαριστώ πολύ! Θα διαβάσω ξανά αυτήν την καλή Συζήτηση που μου προτείνεις.

"Δεν γνώριζα ότι το να κάνει κάποιο μέλος ερωτήσεις είναι κατακριτέα και απεχθής ενέργεια..."

Πραγματικά κι εγώ δεν το γνώριζα αυτό... δεν το έχω ακούσει κάπου... και προφανώς - ως συνεπαγωγή του προηγούμενου - δεν το έχω πει κιόλας... Ίσα-ίσα, έχω προτείνει - κι έχουμε προτείνει συνολικά εμείς οι λίγοι άνθρωποι που έχουμε ασχοληθεί με την λειτουργία αυτού του Τόπου - ουκ ολίγες φορές την αλληλοβοήθεια και την αλληλοσυμπλήρωση μεταξύ των Μελών των Forums, προφανώς μέσω ερωτήσεων και απαντήσεων ή εκκλήσεων και προσφορών. Οπότε καλώς και δεν γνωρίζεις κάτι τέτοιο... δεν ισχύει ούτως ή άλλως!

"... θεωρώ το σχόλιο σας άσχετο με την διαδυκτιακή μου ταυτότητα, αν βρείτε τον χρόνο, ανοίξτε ένα λεξικό της αγγλικής γλώσσας, ίσως να βρείτε κάποιο πιο επιτυχημένο σχόλιο."

Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να σου προτείνω να ρίξεις μία ματιά στην παρακάτω σχετική με το Όνομα Μέλους σου διαδικτυακή σελίδα ενός πολύ καλού αγγλικού λεξικού ετυμολογίας, του "The Online Etymology Dictionary". Παραθέτω ούτως ή άλλως, για την αποφυγή περιττού κόπου, το κείμενο που αφορά το εν λόγω λήμμα:

"mantis
1658, "type of insect that holds its forelegs in a praying position" (esp. the praying mantis, Mantis religiosa), from Gk. mantis, lit. "prophet," from mainesthai "be inspired," related to menos "passion, spirit" (see mania). The insect so called for its way of holding the forelimbs as if in prayer. Also used in Gk. for some sort of insect."
( http://www.etymonline.com/index.php?l=m&p=4 )

Εάν έχω κάνει κάποιο λάθος, που είναι βέβαια πάντα μία πιθανότητα, και το Όνομα Μέλους "Mantis" δεν προέρχεται από ελληνική ρίζα - η οποία και με ώθησε να σου δώσω την ευχή του προηγούμενου μηνύματός μου σχετικά με στοιχεία που πιστεύω πως τουλάχιστον εν δυνάμει διαθέτεις - ζητώ συγνώμη και με πραγματικό ενδιαφέρον θα ήθελα να μάθω την πραγματική του προέλευση.

Και για να τελειώνουμε εδώ με τις "παραπομπές"... θα ήθελα να είχα μαζί σου ένα πιο άμεσο και "πηγαίο" διάλογο! Χρησιμοποιώντας λοιπόν την πάντα "αισθαντική" γλώσσα μας: "για να έχουμε το καλό ρώτημα", εσύ φίλη μου Mantis, από πότε και με ποια ακριβώς αφορμή άρχισες να καταφέρεσαι τόσο επιθετικά και υποτιμητικά απέναντι στους ανθρώπους της ομάδας των Συντονιστών των Forums;;

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 09:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απ' τα βραχάκια είπαμε Ιωάννηηηηηηηηηη!



Ξωτικά, Galadriel


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 14:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Admin,

Τα λόγια είναι περιττά...

http://www.metafysiko.gr/forum/viewtopic.php?t=1457&highlight=

Αισθαντικά... The She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 15:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Τα λόγια είναι περιττά..."

Έχεις απόλυτο δίκιο Mantis!

Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία που παραθέτεις καθώς και για την αντίστοιχη προβολή που κάνεις στον αγαπημένο - και σε σένα προφανώς - Διαδικτυακό μας Τόπο!

Καλή Συνέχεια σου εύχομαι!

(διόρθωσα και το Link του μηνύματός σου γιατί υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την εισαγωγή του όπως φαίνεται. Τώρα λειτουργεί πιο σωστά.)

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 16:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εσύ φίλη μου Mantis, από πότε και με ποια ακριβώς αφορμή άρχισες να καταφέρεσαι τόσο επιθετικά και υποτιμητικά απέναντι στους ανθρώπους της ομάδας των Συντονιστών των Forums;;

Ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας. Όλα αυτα ξεκίνησαν όταν αποφασίσατε να χρησιμοποιήσετε τον Ενδόραμα ως εξιλαστήριο θύμα. Προσωπικά δε συμφωνώ με τον τροπο αντίδρασης των παιδιων αλλά ούτε και με την ενέργεια σας που κάθε άλλο παρα ακεραιότητα δειχνει. Δεν έγινε καμμία προσπάθεια δημοκρατικής συζήτησης, παρα μόνο καποιες νύξεις εκ των υστέρων οι οποίες εμοιαζαν περισσότερο με υπεκφυγές παρά με ειλικρινή διαθεση για διάλογο κι επίλυση του προβλήματος.

Λοιπόν ας γίνει μια σοβαρή συζήτηση με ηρεμία κι ειλικρίνια
Ας αναγνωρισει ο καθεις τα λάθη του κι ας προσπαθήσει να τα διορθώσει
κι ας ξεκαθαρίσει τη θέση του



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Verrater
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cuba
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 16:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Verrater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mantis, προφανώς δεν προ-μάντεψες ότι... θα κινδύνευες να πιαστείς στα δίχτυα.

χμ! ποιος τα πεταει δυχτια?

δεν ειναι ρητορικη η ερωτηση ομως
για να μην ξημερωσουμε θα απαντησω εγω

τα πετανε πολλοι εδω μεσα για να πετυχουν τον σκοπο τους που δεν ειναι αλλος απο την προστασια του ΕΓΩ τους

πετανε δυχτια για να παγιδεψουν αποψεις που δεν τους αρεσουν και για να τις μεταφερουν σε αλλους οπως θελουν αυτοι

και μην ξεχναμε και τις παγιδες που πετατε που και που για να φερετε την κουβεντα εκει που θελετε
στην διαγραφη και το λουκετο με επικηδειο καθαρες αερολογιες.

quote:
Πραγματικά, εύχομαι σε μία καλύτερη εφαρμογή της μαντικής.
ξερεις τι εννοει καλη μας μαντις?

αν οχι θα σου πω εγω που δεν ειχα μαντεψει και αναρωτιομουν τι επαθε ο κωδικος μου

σημαινει οτι ειναι καιρος να κοψεις τα πολλα πολλα και να συνεχισεις οπως εκεινον τον καιρο που δεν ρωταγες τιποτα

γιατι θα πανε χαμενα ολα αυτα τα ποστ που εγραψες
γιατι οπως και να το κανουμε

διαφορετικα φαινονται οι απαντησεις απο μελος που εχει 1000 ποστ και αλλιως απο καποιον με μολις 10 ποστ.

quote:
Πραγματικά κι εγώ δεν το γνώριζα αυτό... δεν το έχω ακούσει κάπου... και προφανώς - ως συνεπαγωγή του προηγούμενου - δεν το έχω πει κιόλας... Ίσα-ίσα, έχω προτείνει - κι έχουμε προτείνει συνολικά εμείς οι λίγοι άνθρωποι που έχουμε ασχοληθεί με την λειτουργία αυτού του Τόπου - ουκ ολίγες φορές την αλληλοβοήθεια και την αλληλοσυμπλήρωση μεταξύ των Μελών των Forums, προφανώς μέσω ερωτήσεων και απαντήσεων ή εκκλήσεων και προσφορών. Οπότε καλώς και δεν γνωρίζεις κάτι τέτοιο... δεν ισχύει ούτως ή άλλως!
κουραστικα λιγο ομως εβγαλα ακρη και συμπερασμα

χαρη στις τελευταιες λεξεις γιατι το υπολοιπο κειμενο ηταν μια κλασσικη αερολογια που σκοπο ειχε να μας πει...............ΤΙΠΟΤΑ
ειναι ο κλασσικος τροπος εκφρασης των πολιτικων που μιλανε χωρις να λενε τιποτα

ξυλινη γλωσσα δεν ονομαζεται αυτο το φαινομενο?

και συνεχιζω

δεν ισχυει κατι τετοιο?
ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ????

φυσικα και δεν ισχυει γιατι ο καθενας μπορει να ρωταει οτι θελει ακομα και προσωπικα θεματα γιατι πολυ απλα στην περιπτωση που η ερωτηση εχει σαν στοχο καποιον υψηλοβαθμο δεν θα λαβει καμμια απαντηση

ετσι δεν ειναι ADMIN?
δεν πιστευω να ξεχασες εκεινη την περιοδο πριν με διαγραψεις οπου ειχα λειωσει σε σελιδες επι σελιδων να ρωταω το ιδιο πραγμα συνεχεια και να μην παιρνω καμια απαντηση γιατι πολυ απλα εκανα ενα μικρο λαθος

ΡΩΤΑΓΑ ΕΣΕΝΑ
ειναι δυνατον να εχει καποιος τοσο θρασος?

και οχι οτι ρωταγα κατι τοσο σημαντικο
ειχα καποιες μικρες αποριες

τελικα ηρθε και ο θιασος στο χωριο μας και μας εδωσε παρασταση και απαντησεις που..........ναι!!! ειχαν το ιδιο υφος με την πιο πανω απαντηση σου
ειχε φυσηξει δυνατος αερας τοτε

λογικο ειναι με τοση αερολογια
μα καλα ποιος εισαι ο αιολος?

τελικα ηρθε ο thoth αν θυμαμαι καλα και μου εδωσε της απλες απαντησεις που ηθελα

και αν θυμασαι καλα της δεχτηκα χωρις αντιδραση

αυτο θα κανουμε και τωρα?
θα ρωταμε εσενα
εσυ δεν θα λες τιποτα
και θα βαζεις αλλους να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα?

να εισαι σωστος ωστε να μην φοβασαι της ερωτησεις
και θα στο ξαναπω για να καταλαβεις

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΗΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

ειδες πως οι απλες κουβεντες ειναι πιο κατανοητες και δεν εχουν σκοπο να μπερδεψουν?

επισης

η μαντις εκανε πολυ λιγες ερωτησεις
και τι ελαβε?

ενα ποστ σε μεταμφιεσμενο σε μακρυναρι το οποιο ηταν 28 σελιδες απο το λεξικο του αγγλου μπαμπινιωτη
λες να μην ηξερε τι σημαινει το nickname της?
καλη φαση το ζωντανο online systran εισαι?
το δικο μου τι σημαινει? δεν ξερω θα μου πεις? και αφου εισαι τοσο καλος θα μου πεις και γιατι το εβαλα?

quote:
εσύ φίλη μου Mantis, από πότε και με ποια ακριβώς αφορμή άρχισες να καταφέρεσαι τόσο επιθετικά και υποτιμητικά απέναντι στους ανθρώπους της ομάδας των Συντονιστών των Forums;;

δεν ρωτησες εμενα ομως υποθετω οτι αυτο ξεκινησε την μερα που καταλαβε τι ειναι η ομαδα σου και εσυ μαζι


επιθετικοι
υποτιμητικοι
χλευαστες της αμαθειας
τροφοδοτες μαργαριταριων των χοιροστασιων
εγωιστες
στρατοπεδαρχες
δειλοι
ραφτες
ψευτικοι

ξεχνατε κατι ομως
κατι πολυ σημαντικο

που το εχω πει πολλες φορες
και θα το λεω συνεχεια γιατι ΔΕΝ θελετε να το καταλαβετε

το forum ειναι τα μελη
οχι εσεις

καταλαβες ή να κανω και κακα?

δεν εχετε το αλαθητο οσο και ας θελετε να πιστεψουμε το αντιθετο

αληθεια ποτε ηταν η τελευταια φορα που παραδεχτηκατε το λαθος σας?
υπηρξε τετοια στιγμη?
αν δεχτουμε οτι εγινε κατι τετοιο

δηλαδη να ειπατε "ναι εχεις δικιο και εγω αδικο"

σιγουρα θα εννουσατε

"θα σου δειξω εγω αργοτερα θα στραβοπατησεις και θα ειμαι εκει"

εγω στραβοπατησα και εντελως τυχαια εισασταν εκει
δεν ειχα προειδοποιηση
δεν ειχα δευτερη ευκαιρια
δεν ειχα δυο μερες τεχνικη ποινη (θυμασαι ε?)
δεν ειχα ουτε την γνωση τις διαγραφης μου
δεν ειχα τιποτα απο ολα αυτα

αλλα ξαναηρθα και σας συμπεριφερομαι οπως σας ταιριαζει γιατι πισω απο τα ψευτικα και πλαστικα σας λογια κρυβεται η νοοτροπια του γηπεδου
ειναι ενα απο τα ταλεντα μου να μπορω να μιλαω οπως ο ανθρωπος που ειναι απεναντι μου

που να μεγαλωσει πιο πολυ ο εγωισμος σας και να σας πλακωσει
καλη καταρα ε?
ποσοι εχουν εγωισμο για ταφοπλακα?
ολοι με μαρμαρο και γρανιτη τις φτιαχνουν
αντε παλι πρωτοτυποι και εξυπνοτεροι θα βγειτε στο τελος

ENDORAMA

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΝΥΧΤΑ ΤΟΝ ENDORAMA ΣΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΟΠΟΥ ΞΕΠΡΟΒΑΛΕ Η ΜΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ENDORAMA ΣΤΟΥΣ ΘΡΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΣΑΝ END ORAMA ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 16:54:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όλα αυτα ξεκίνησαν όταν αποφασίσατε να χρησιμοποιήσετε τον Ενδόραμα ως εξιλαστήριο θύμα.

1900, αυτό που αναφέρεις παραπάνω, είναι έξω από τη νοοτροπία μας.
Δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ποτέ ανθρώπους και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω, από τι θα έπρεπε να εξιλεωθούμε.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 17:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ας αναγνωρισει ο καθεις τα λάθη του κι ας προσπαθήσει να τα διορθώσει
κι ας ξεκαθαρίσει τη θέση του

έτσι!

και να θυμήσω ότι πριν αρχίσω να παριστάνω την jessica rabbit είχα πει κάτι τέτοιο :

quote:
είναι πολύ σπουδαίο κάποιες φορές να μπορεί κανείς να παραδέχεται τα λάθη του , να ζητάει συγνώμη και να προσπαθεί να τα διορθώσει....
δεν το λέω αυτό ως αλάνθαστη, αλλά ως άνθρωπος που όταν έχει κάνει σοβαρά λάθη είχε τα "κότσια" να το παραδεχτεί και να τα διορθώσει...
νομίζω πως εδώ έχετε διαπράξει ένα τέτοιο λάθος....
πρώτη εγώ θα σας βγάλω το καπέλο, και είμαι σίγουρη και όλοι οι υπόλοιποι αν το διαπιστώσετε και μόνοι σας...

αλλά πριν από μένα άλλοι είχαν δώσει "άλλο αέρα" στις συζητήσεις τις οποίες προσπαθούσαμε να κρατήσουμε κόσμιες, με αρκούδες και φωτογραφίες προπονητών να παίζουν τάβλι.... για να μην πω για τον einstein που θα τρίξαν τα κόκκαλα του...

όπως καταλαβαίνεις αγαπητέ 1900, δεν απευθύνω σε σένα αυτό το μήνυμα αλλά σ'αυτούς που θα μπορούσαν να έχουν δώσει ικανοποιητικές απαντήσεις...

και που κανείς μας δεν θα είχε φέρει αντίρρηση αν όντως ήταν ικανοποιητικές....

δεν έχω καμμία απολύτως λόξα να τα βάζω με τους οποιουσδήποτε συντονιστές , τα βάζω όμως με τον οποιονδήποτε κάνει κατάχρηση της θέσης του για τον οποιονδήποτε λόγο... που εδώ είναι και λιγάκι "θολός"...

και βγάζω το καπέλο στους συντονιστές του "αδελφού" φόρουμ που ποτέ μα ποτέ δεν έκαναν χατήρια ή διωγμούς για χάρη των προσωπικών τους συμπαθειών και αντιπαθειών...

και αυτό θα το δείτε όσοι επισκεφθείτε την ανάλογη σελίδα...

Ξωτικά, Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy