ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Η κότα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2002, 11:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένας φίλος μου έστειλε το παρακάτω κείμενο. Το βάζω όπως είναι με ευχές για φιλοσοφική διάκριση...

Η σκηνή: Ένα κοτόπουλο διασχίζει ένα δρόμο. Ερώτηση: Γιατί το κοτόπουλο διέσχισε το δρόμο; Οι απαντήσεις μπορεί να είναι πολλές και από πολλούς. Εμείς ρωτήσαμε μερικές διάσημες προσωπικότητες και ιδού τι μας απάντησαν...


ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:

ΠΛΑΤΩΝΑΣ:
Για το καλό του. Στην άλλη πλευρά βρίσκεται η αλήθεια.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ:
Είναι στη φύση του κοτόπουλου να διασχίζει τους δρόμους.

ΓΑΛΙΛΑΙΟΣ:
Κι όμως, τον διέσχισε...

ΚΑΡΤΕΣΙΟΣ:
Για να πάει στην απέναντι πλευρά.

ΜΑΚΙΑΒΕΛΙ:
Ο Σκοπός, να περάσει το κοτόπουλο το δρόμο, αγιάζει τα Μέσα, όποια κι αν είναι αυτά.

ΚΑΡΟΛΟΣ ΜΑΡΞ:
Ηταν ιστορικά αναπόφευκτο.

ΔΑΡΒΙΝΟΣ:
Τα κοτόπουλα, στο πέρασμα των αιώνων, επιλέχτηκαν από τη φύση με τέτοιο τρόπο ώστε να είναι σήμερα γενετικώς ικανά να διασχίζουν δρόμους.

ΦΡΟΫΝΤ:
Το γεγονός ότι ασχολείστε με το εάν το κοτόπουλο διέσχισε το δρόμο
αποδεικνύει ότι διακατέχεστε από σύνδρομα ανασφάλειας και ότι η
σεξουαλικότητά σας είναι αφόρητα καταπιεσμένη.

ΜΑΡΤΙΝ ΛΟΥΘΕΡ ΚΙΝΓΚ:
Ονειρεύομαι έναν κόσμο όπου κάθε κοτόπουλο θα είναι ελεύθερο να διασχίζει το δρόμο χωρίς να δίνει λογαριασμό για την πράξη του.

ΓΙΟΥΡΙ ΓΚΑΓΚΑΡΙΝ:
Για να πάει εκεί που κανένα άλλο κοτόπουλο δεν είχε πάει πριν.

ΚΩΣΤΑΣ ΣΗΜΙΤΗΣ:
Το κοτόπουλο δεν διέσχισε όλο το δρόμο, αλλά μετά τις εκλογές η κυβέρνηση μας θα κάνει ότι είναι μπορετό για να ολοκληρωθεί η διάσχιση.

ΜΠΙΛ ΚΛΙΝΤΟΝ:
ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ στο Σύνταγμα και στις Αρχές των Ηνωμένων Πολιτειών ότι δεν είχα καμία σχέση με το κοτόπουλο αυτό.

ΜΠΙΛ ΓΚΕΪΤΣ:
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας αναγγείλουμε ότι μόλις κυκλοφόρησε το νέο "ΤΣΙΚΕΝ Office 2002", που δεν διασχίζει μόνο το δρόμο, αλλά εκκολάπτει, αρχειοθετεί, σχεδιάζει κλπ.

Πρέκας:
Αξιοσέβαστο κοτόπουλο, χαίρομαι που η ΕΛΛΗΝΙΚΗ σου παιδεία σου επιτρέπει να περνάς τον δρόμο με το ήθος και το κάλλος των αρχαίων μας προγόνων... Είναι ντροπή και διασυρμός να χαρακτηρίζετε την Επανάσταση Χούντα και το κοτόπουλο το ξέρει.

Καρατζαφέρης:
Μόνο εγώ εδώ στο ΤΗΛΕΑΣΤΥ τόλμησα να πώ και να αποκαλύψω ότι το κοτόπουλο προήλθε από ισραηλίτικο αυγό.... το έφερε η Δαμανάκη που μου φώναζε στη Βουλή: Και εγώ εβραία είμαι!, το Πιάσατε το υπονοούμενο
>εεεεεεε; Έχω έξυπνους θεατές εγώ εεεεεε;

Ζουράρις:
Ω υπερφίαλην κότα, ω πουλοκλαίουσα περιπεσούσα στις υποανθρωπιστικοαναλυτικές σου διακυμάνσεις πώς θα διασχίσεις τον σπαρμένο με οιοφαινάκες υποσχέσεις δρόμο ώ κνόδαλο;

Μικρουτσικος:
Και η κότα καθώς περνούσε το δρόμο έβλεπε τους μικρούς ήρωες της καθημερινότητας μας. Γιατί μόνο εμείς στο BigBrother παρακολουθούμε με 456 κάμερες τον τρόπο που περνάς το δρόμο. Έτσι δεν είναι; Κλαπ κλαπ , "έτσι, έτσι"

ΕΝΑΣ ΙΝΔΟΣ:
Εμείς έχουμε αγελάδια που κάνουν το ίδιο

ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΗΣ NASA:
Στείλαμε πρώτα ένα κοτόπουλο για να μελετήσουμε τις συνθήκες με σκοπό να στείλουμε έναν άνθρωπο.

Αυτό συμβαίνει όταν μιλάνε όλοι αλλά όχι το... κοτόπουλο

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2002, 12:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ,
ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΩΣ 'ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ!'
ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΙΜΕΝΟ-ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΚΟΜΗ ΚΙΑΝ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΣΤΩ,ΜΕ ΜΙΑ ΓΑΤΑ.
ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ!
ΕΥΧΕΣ ,ΑΤΜΑ

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/12/2002 03:06:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΙΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


299 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2002, 12:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
LOL

Τι σου είναι ο...άνθωπος στ' αλήθεια; !!!!!!!!!!!!!
Άραγε μοιάζουμε όλοι τόσο πολύ;

Να σαι καλά σήμερα! (και κάθε μέρα)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2002, 13:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοοο κο κκοο κο κοοοοο κο κοο κοο κο κοοοο κο κοοοοο κο κκκοοοο κο κκο κο

ΚΟΚΟ!


ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ!

Ολα τα κοτοπουλα σε ευχαριστουν φιλε ΤΗΟΤΗ για την προαγωγη τους σε σκεπτομενα οντα. Ζητουν την αμεση μυηση και συμετοχη σε σοβαρες συζητησεις

Υπογραφη!

Μια κοτα! !!!


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 15/12/2002 13:02:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2002, 19:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγη υπομονή... κοτοπουλάκι μου.

Μην πετάγεσαι έτσι.

Ακόμα δεν βγήκες από το αυγό σου και φωναζεις;

Λοιπόν αφού το θέλεις σε προάγουμε σε νοήμων συζητητή και σου δίνουμε την ευκαιρία να μιλήσεις για ένα αγαπημένο σου θέμα. Τι θα έλεγες να μας πεις κάποια πράγματα για το "Αυγό του Κόσμου"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2002, 20:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοκοκοτοθ !!! .... κικιιικκκιιικικι

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=625

ικικιοκοκοκικοκοκοοοοοινους???

κοκοιικελς!


Ελεύθερη Μετάφραση!!!


Αγαπητέ ΤΗΟΤΗ, σε ευχαριστώ και σε φιλώ!!!!...μας προλαβαν αλλοι!!

Μήπως ξέρεις τι είναι Η ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ?

Φιλια στον ΚΕΛΣΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2002, 22:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το " η κότα έκανε το αυγό, ή το αυγό την κότα" κολλάει εδώ, ή είμαι εκτός θέματος; (ταλέντο μου).

Κι αν ναι, το έκανε πριν ή αφού περάσει το δρόμο;

Σοβαρή η παραπάνω ερώτηση και απαιτεί διαλογισμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitkat
Νέο Μέλος


46 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2002, 23:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitkat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι αλλο για να παει στο ΚΟΚΚΟΡΑ !!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 11:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΤΑ.

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΣ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΦΑΜΕ.

ΒΑΖΩ ΤΟ ΨΗΣΙΜΟ ΒΑΛΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΡΑΣΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 13:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοκοκοκοκκκοοοavatarGR!!!

Δεν τρωτε καλλιτερα τιποτα αλλο λεω εγω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ddf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 13:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ddf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα πράγματα είναι απλά.
Το κοτόπουλο πέρασε το δρόμο γιατί:
- το φαΐ ήταν απέναντι
- κατάφερε να νικήσει το φόβο για το τολμηρό αυτό εγχείρημα

Έχει νόημα να το ψάχνουμε γιατί το έκανε;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serpentpan
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 13:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serpentpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Η κοτα του Thoth',θα μεινει στην ιστορια του site,σαν το αυγο του Κολομβου,η το παραδοξο του Ζηνωνα.Δοξα!
Το θεμα ειναι οτι δεν ξερουμε ορνιθικα.

serpentpanΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 14:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ έχω να δηλώσω ότι τα παραπάνω είναι ψευδή και υποθετικά, διότι η κότα ΔΕΝ διέσχισε όλο τον δρόμο!!.Στα μέσα της διαδρομής την πάτησε ένα μοτοσακό..Ηταν ξένος δάκτυλος ή παιχνίδι της μοίρας????Όσο για τις διασημότητες απλώς ήθελες να διαφημιστούν μέσω του καλύτερου Ελληνικού διαδυκτιακού χώρου ..

Thoth πολύ καλο....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitkat
Νέο Μέλος


46 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 15:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitkat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρειτε πολυ αλλα θα σας λυπησω ...
η Κοτα περασε το δρομο φυσικα
και ο λογος οπως ειπα ειναι ο ΚΟΚΟΡΑΣ που την περιμενε απεναντι
ο λογος που την περιμενε ειναι γνωστος δεν υπαρχει λογος να επεκταθω
η αποδειξη ομως οτι πραγματι συνεβει αυτο ειναι ΤΟ ΑΥΓΟ γιατι χωρις να περασει το δρομο για να παει στο κοκορα πως θα εκανε το ΑΥΓΟ ωστε να βγει μια νεα κοτα η οποια ξαναπερασε το δρομο και ξαναπηγε στο κοκορα και ....
συμπερασμα ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΚΟΡΑΣ !!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 22:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν thoth,

ΤΟ ΠΙΑΣΑΜΕ ΤΟ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ!!!

Ολα αυτά για την κότα και το πως απαντάν δήθεν οι διάφοροι διάσημοι είναι και αφορούν και εμάς!!! Συνεχίζουμε το ανέκδοτο!

Κάθε ένας από μας απαντάει με το δικό του στυλ, όπως ακριβώς και οι διάσημοι της ιστορίας μας!
Και να μην το έκανες πάντως γιαυτό, ρίξε μια ματιά στις απαντήσεις των μελών και θα καταλάβεις...

1: "Λίγη υπομονή... κοτοπουλάκι μου.

Μην πετάγεσαι έτσι. "...thoth, ο τροχονόμος.

2: "ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ,
ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΩΣ 'ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ!'"... ATMA, η ποιήτρια.

3: "Σοβαρή η παραπάνω ερώτηση και απαιτεί διαλογισμό."...amalia, η κουτσομπόλα.

4: "ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΤΑ.

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΣ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΦΑΜΕ."...AVATARGR και βέβαια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 23:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Πιάσ'τ'αυγό και κούρευτο!!!"

Λα'ι'κή παροιμία...

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Edited by - Darkangel_78 on 16/12/2002 23:04:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2002, 07:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σάντουιτς Μερίδες
ΔΡΧ EUR ΔΡΧ EUR
Κοτόπουλο Γύρος 600 1.76 1600 4.70
Κοτόπουλο Φιλέτο Γεμιστό Πανέ 600 1.76 1500 4.40
Κοτόπουλο Μπιφτέκι 550 1.61 1500 4.40
Κοτόπουλο Σουτζουκάκι 450 1.32 1300 3.82
Κοτόπουλο Σουβλάκι Πανέ 500 1.47 1400 4.11
Κοτόπουλο Σουβλάκι Μπέικον 550 1.61 1500 4.40
Κοτόπουλο Σουβλάκι Φιλέτο 500 1.47 1400 4.11
Κοτόπουλο Λουκάνικο 550 1.61 1400 4.11
Λουκάνικο 500 1.47 1200 3.52
Ολα τα σάντουιτς σερβίρονται & σε ζαπάτα & σε λαγάνα +200 +0.58
Κοτόπουλο Σούβλας (κιλό) 2050 6.02
Κοτόπουλο Σχάρας (κιλό) 2050 6.02
Κοτόπουλο Γεμιστό Μπιφτέκι 1500 4.40
Κοτόπουλο Σουβλάκι Σχάρας 1400 4.11
Κοτόπουλο Στήθος Φιλέτο Σχάρας 1500 4.40
Κοτόπουλο Στήθος Φιλέτο Πανέ 1500 4.40
Κοτόπουλο Τζουλιέν (φιλέτο από μπούτι με σως μουστάρδα) 1500 4.40
Κοτόπουλο Γκόρντον (φιλέτο με ζαμπόν και κασσέρι) 1500 4.40
Κοτόπουλο Μπουκιές (φιλετάκι πανέ) 1300 3.82
Κοτόπουλο Σπέσιαλ Φίνα Κότα (φιλέτο γεμιστό με κασσέρι & μανιτάρια) 1400 4.11


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2002, 14:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα πάρω ένα "κοτόπουλο σπέσιαλ φίνα κότα" παρακαλώ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2002, 20:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑ ΣΠΕΣΙΑΛ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟ 14

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ddf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2002, 13:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ddf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΧ!!! ΑΜΑΝ!!!
Φίλε, notis 29, μας άνοιξες την όρεξη.
Τελικά, μάλλον η κότα πέρασε το δρόμο για να καταλήξει στο πιάτο της Amalias.
Τυχερή Amalia.
Άτυχη κότα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2002, 14:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΚΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΤΟ 12 ΚΑΛΟΨΗΜΕΝΗ........

ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΓΕΛΑ...

ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2003, 22:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοτόπουλα χωρίς... πούπουλα κατάφεραν να δημιουργήσουν οι επιστήμονες του Εβραϊκού Πανεπιστημίου στο Ισραήλ. Τα κοτόπουλα δεν χρειάζονται... μάδημα, κάτι που σημαίνει εξοικονόμηση χρόνου και χρήματος για τις πτηνοτροφικές εταιρείες.

Σύμφωνα με τους Ισραηλινούς επιστήμονες, τα κοτόπουλα αυτά μεγαλώνουν πιο γρήγορα και διασχίζουν τον δρόμο, 3 φορές ποιο γρήγορα από τα κοτόπουλα με πούπουλα. «Δεν πρόκειται για γενετικά τροποποιημένα κοτόπουλα» διαβεβαιώνει ο καθηγητής Αβιγκντόρ Καχάνερ.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Edited by - notis_29 on 09/01/2003 00:46:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2003, 23:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τα κοτόπουλα δεν χρειάζονται... μάδημα, κάτι που σημαίνει εξοικονόμηση χρόνου και χρήματος για τις πτηνοτροφικές εταιρείες.

...τα κοτόπουλα αυτά μεγαλώνουν πιο γρήγορα και διασχίζουν τον δρόμο, 3 φορές ποιο γρήγορα από τα κοτόπουλα με πούπουλα


Δημιουργείται βέβαια ένα νέο πρόβλημα για τους επιστήμονες, το οποίο δεν είχαν προβλέψει. Το κυνήγι ενός απίπουλου κοτοπούλου καθιστάται εμφανώς πιο δύσκολο. Εξειδικευμένοι κατοπουλοπιάστες πρέπει να γυμνάζονται καθημερινά, ώστε να αυξήσουν την ταχύτητα τρεξίματός τους, αλλά και την αντοχή τους, σε ειδικά γυμναστήρια με διαδρόμους εξομοίωσης (virtual reality chiken killers) κοτοπουλοδρομιών.
Αυτό έθεσε στην ισραϊλινή επιστημονική επιτροπή ένα limit στις έρευνές τους, που προσπαθούνε να ξεπεράσουνε εργαζόμενοι στη γεννετική διαμόρφωση κοτοπούλων με ψυχολογία κότας: Μόλις ο chiken-hunter πλησιάζει, αυτά δεν θα τρέχουν, αλλά "θα κάνουν την κότα".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2003, 23:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!Ε...ΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΕΔΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ ΙΣΑ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ +ΣΕ ΡΟΛΟ......

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2003, 23:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μελετήθηκε κι αυτή η περίπτωση, αλλά το ρολό γλυστρούσε εύκολα από τα χέρια των chiken-hunters...

Εξτρα έξοδα για ειδικά γάντια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 14:36:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέποντας τη φωτογραφία που παρέθεσε ο φίλος Notis_29 μου ήρθε στο μυαλό μια φράση:

<<Άνθρωπος εστί ζώον δίποδον και άπτερον...>>

Δε θυμάμαι ποιός το είπε...

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 18:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι ο ίδιος που είπε πως η γη είναι επίπεδη!

Ειπε και αλλα πολλα!

Τσιμπάει ο κόσμος Άγγελε μου, Τσιμπάει!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 05:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ALTER ΣΤΙΣ 19:ΟΟ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΣΤΟ ΝΙΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟ . ΣΥΜΕΤΕΧΕΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΚΑΚΑΟΥΝΑΚΗΣ . ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ.....................
ΠΟΙΑ Η ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΝ 17Ν.
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΑΡΔΑΝΑΠΑΛΟΣ.
ΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΗ ΔΙΚΗ.
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΡΙΑ ΤΗΣ ΡΙΑΝΚΟΥΡ.
ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΟΥ ALTER .

Edited by - strangewonderer on 11/01/2003 05:42:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 19:38:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς είμαι κατηγορηματικός: το κοτόπουλο δεν πέρασε τον δρόμο απλώς κάθεται στη μέση. Πιστεύω ότι ο λόγος που το κοτόπουλο πέρασε τον μισό δρόμο είναι ότι είχε πάθει πολυομυελίτιδα καθώς και υποαλλεργικό σοκ. Αυτά σε συνάρτηση με το βεβαρυμένο ιατρικό ιστορικό του που πριέχει κρίση οσφιαλγίας, οτίτιδα, μερική τύφλωση, χολυστερίνη, υπόταση, πανυποϋφυσική καχεξια, κρετινισμό, φαιοχρωματοκύτωμα, επινεφριδικό σύνδρομο καθώς και κατάθλιψη το μετέτρεψαν σε κοτόπουλο με τάσεις αυτοκτονίας. Μη ξέροντας ότι το φανάρι στην διασταύρωση κοντά του είχε χαλάσει και έδειχνε συνέχεια κόκκινο περίμενε πως κάποιο αυτοκίνητο θα του έλυνε το πρόβλημα μια για πάντα.

Υ.Γ. δυστυχώς για το κοτόπουλο αυτό δεν έγινε και κατά πάσα πιθανότητα ακόμα περιμένει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 23:22:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακούστε και αυτό....υπάρχει μια κότα στη Σαουδική Αραβία που έχει τέσσερα πόδια...το παράδοξο είναι πως χρησιμοποιεί τα δυο όταν περπατάει και τα τέσσερα όταν τρέχει για να περασει το δρομο.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 01:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.

Και επιμένω να αναρρωτιέμαι:

που τα βρίσκεις όλα αυτά;
κάθε εικόνα και κατάλληλη για το συγκεκριμένο θέμα.

Αν μη τι άλλο, σου αξίζουν και τα ευχαριστώ, αλλά και τα συγχαρητήριά μας.


Και ένα κοτόπουλο δώρο ταχυδρομικώς από τα "εσωτερικά"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy