ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ημερολόγιο Οδοστρώματος
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 15:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
quote:
ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΡΗΧΟ ΤΥΠΟ.

Σε μένα απευθήνεσαι ? Εμένα εννοείς λέγοντας "ρηχό τύπο" ? Με ξέρεις φίλε ?

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 18:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
Τρίτη, 4 του Οκτώβρη 2005, Μεσολόγγι.

Λένε πως το κακό είναι μύθος & πρέπει να απομυθοποιείται. Το κακό. Τα κακά ? Μαμ, κακά και νάνι. Καλού κακού, έχετέ το και αυτό υπ’ όψιν σας.

Πολύ με απασχόλησε αυτός ο τύπος που έστησε ένα τεράστιο κτιριακό συγκρότημα (αλά Μακεδονία Παλλάς) κοντά στο Ολυμπιακό στάδιο του Μονάχου, με αποκλειστικό σκοπό να φτιάξει έναν ιντερνάσιοναλ οίκο ανοχής κατά την διάρκεια των αγώνων του Μουντιάλ 2006. Είπαν, πως ο κάθε σεξοχαρμάνης, θα μπορεί έναντι 75 ευρώ, να ικανοποιεί τις ορμονίσιες αναταραχές του, με οποιαδήποτε από τις 120 μουλτιλιγκουαφόν κοπέλες που θα εργάζονται εκεί, για όσο χρόνο θέλει, μέχρι δηλ. να στεγνώσει από το πολύ στύψιμο. Επίσης λέγεται πως στην λίστα των «καλυτέρων» εργαζομένων κοριτσιών, έρχονται πρώτες παρακαλώ οι Ελληνίδες! Είπατε τίποτα

Ένα πράγμα χαρακτηρίζει τις Ελληνίδες και λέγεται : «Υστερία». Δεν το βρίσκω διόλου κακό αν σκεφτούμε πως τούτο το χαρακτηριστικό, υπήρξε ίσως τροχοπέδη για να δοξαστούν στο παρελθόν. Καλού κακού όμως, έχετέ το και αυτό υπ’ όψιν σας. Στο μέλλον.

"Κακοί ντυθήκανε καλοί & 'πιάσαν εξουσίες,
κι υπερωρία πέσανε στις αγιοαμαρτίες.

Λύκοι ντυθήκανε αρνιά, κάνουν πως μπεμπενίζουν,
κι όσοι τους είδαν για ψητά, στον Άδη αρμενίζουν."Μ. Ρασούλης

Έγινε, τα λέμε...

Edited by - Deva_Parinito on 04/10/2005 18:44:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 18:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Kαλησπέρα,

μια που κάναμε την αρχή θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αγαπητέ deva,

γιατί σε απασχολούν τόσο πολύ οι σεξουαλικές επιδόσεις/ασχολίες των υπολοίπων? πολλές φορές δίνεις την εντύπωση πως ακριβώς αυτό που κατηγορείς βρίσκεται στο μυαλό σου όλη την ώρα...

με την ίδια λογική που λένε ότι όσοι βρίζουν τους ομοφυλόφυλους κατά βάθος έχουν μία λανθάνουσα ομοφυλοφιλική τάση...

μήπως ένας καλός τρόπος να αντιμετωπίζουμε τέτοιες νοοτροπίες (τις όποιες θεωρούμε λανθασμένες) είναι να μην τις αναπαράγουμε?


G.

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 18:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
Αγαπητή galadriel

quote:
Μόνο, πλιζ, επείδη το ημερολογιάκι μου είναι ολίγον τι, πριβέ, μην με παρεξηγείσετε αν δεν σας απαντώ...

29/5/2005


Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 18:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Κανένα πρόβλημα αγαπητέ....

αν και κάποιος κακοπροαίρετος θα θεωρούσε απλά ότι δεν απαντάς όπου δεν σου αρέσει....


εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω αυτό μια κι έχω εκτιμήσει την ευθύτητα με την οποία απαντάς συνήθως...


G.


in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 08:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ναι.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mr
Μέλος 1ης Βαθμίδας


92 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 12:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mr
Πέμπτη, 6 του Οκτώβρη, 2005, Στην ρογμή του χρόνου...

Τοκ τοκ!

- Ποιος είναι ?

- Ο Μανώλης Ρασούλης

- Είσαι πράγματι ο Μανώλης Ρασούλης?

- Ναι και αυτήν την φορά την πάτησες φίλε!


Tο παρόν μήνυμα που αποστέλλεται στο φόρουμ σας, συντάσσεται κάτω από το θαυματουργό τελετουργικό της ίδιας της ζωής. Δεν αποτελλεί γραφική αποτύπωση των πεπραγμένων μου σε στυλ "Θαυμάστε με λοιπόν κι εσείς!", μα έρχεται ακριβώς στο αμόλυντο timing της αποδόμησης του χωροχρονικού στάτους κβο που συνάμα σηματοδοτεί την δημιουργία & δόμηση μιας νέας, εκπληκτικής, θαυμάσιας και συνειδητής πραγματικότητας.

Η παρουσία των προσωπικοτήτων που αναφέρθησαν ποστάροντας ως Deva Parinito & παρουσιάστηκαν εδώ, με τον μοναδικό τρόπο της εμπλεκόμενης ταυτοπλαστοπροσωπείας, υπηρέτησαν πιστά την ζώσα εναλλαγή όλων των σουρεαλιστικών καταστάσεων & της απροσδιοριστίας της ίδιας της ζωής και σκοπό είχαν, να μπορέσει ο αναγνώστης σας να γνωρίσει τον τσιταρισμένο βηματισμό που συνοδεύει την ανθρωπότητα πάνω στο τεντωμένο χορτόσκοινο που χωρίζει την αλήθεια από την αληθοφάνεια.

Τούτο το ποστ, αποτελλεί απάντηση σε όλους όσους σοδομούν την αλήθεια, εν ονόματι της δημοκρατίας & της ελευθερίας. Σε ολόκληρη την ως τώρα ζωή μου, βάδισα μέσα στο χαράκωμα μιας εμπόλεμης ζώνης & ενός αιωρούμενου δικτατορικού καθεστώτος χωρίς ποτέ να παραπονεθώ γι' αυτό. Κρατώ στα χέρια μου το ρεβόλβερ του Λόγου, έχοντας απόλυτη εμπιστοσύνη στην βαθύτερη ζωοδόχο υπαρξιακή φύση των ανθρώπων και διατηρώντας αναλλοίωτες όλες εκείνες τις αρχεγονικές καταβολές που συντάσσουν την αέναη κίνηση των πάντων.

Έχοντας λοιπόν όλα τούτα στο νου μου, ορθώς γράφω σε τούτο το ημερολόγιο. Γνωρίζοντας την σιωπηλή κραυγή ενός πρόωρου μνημοσύνου, θέλω για ακόμη μια φορά, όπως και στην ιστοσελίδα μου, να δηλώσω σε όλους σας πως καταδικάζω την βία de facto & a priori, οπουδήποτε εμφανίζεται αυτή και οποιαδήποτε μορφή κι αν παίρνει.

Ότι ήταν να σας πω, σας το είπα.
Κι ότι ήτανε να βρω, το βρήκα.

Χαιρετώ,
Μανώλης Ρασούλης Deva Parinito

Εδώ, στην ρογμή του χρόνου,
κρύβομαι για να γλυτώσω
απ' το μαχαίρι του Ηρώδη.
Μισολιωμένος στην Χιροσίμα σου,
κάτι προγόνων ξύδι και χολή,
σ' αυτή την άδεια πόλη.

Εδώ, στην γιορτή του πόνου,
θάβομαι για να μεστώσω,
μες στου Διογένη το πιθάρι.
Στον όγδοο μήνα της ειν' η ελπίδα μου,
σχεδόν το βρέφος γύρω περπατά,
καθώς εσύ κουρνιάζεις.

Εδώ, στην ρογμή του χρόνου,
ντύνομαι να μην κρυώνω,
του Λιάνοφ το μιδίαμα.
Σανδάλια του Χριστού φορώ στα πόδια μου
πραίτορες βράχοι πάνω μου σωρό,
μα εγώ θ' αναστηθώ...



Edited by - mr on 06/10/2005 14:51:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 15:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Αλήθεια... άραγε no news is good news?


quote:
Τούτο το ποστ, αποτελλεί απάντηση σε όλους όσους σοδομούν την αλήθεια, εν ονόματι της δημοκρατίας & της ελευθερίας. Σε ολόκληρη την ως τώρα ζωή μου, βάδισα μέσα στο χαράκωμα μιας εμπόλεμης ζώνης & ενός αιωρούμενου δικτατορικού καθεστώτος χωρίς ποτέ να παραπονεθώ γι' αυτό. Κρατώ στα χέρια μου το ρεβόλβερ του Λόγου, έχοντας απόλυτη εμπιστοσύνη στην βαθύτερη ζωοδόχο υπαρξιακή φύση των ανθρώπων και διατηρώντας αναλλοίωτες όλες εκείνες τις αρχεγονικές καταβολές που συντάσσουν την αέναη κίνηση των πάντων.



κι άραγε αυτό φτάνει για να κρατάει κανείς ρεβόλβερ? πραγματικό ή του Λόγου? για να ταυτοπλαστοπροσωπεί?

πως μπορεί να κρίνει κανείς σαν δικτατορικές τις μεθόδους των άλλων όταν ο ίδιος θεωρεί θεμιτό να τις ακολουθεί?

και η ζωοδόχος πηγή? δεν στερεύει? δεν βρίσκει άλλες εκβολές όταν της καθορίζονται όρια?

quote:
να δηλώσω σε όλους σας πως καταδικάζω την βία de facto & a priori, οπουδήποτε εμφανίζεται αυτή και οποιαδήποτε μορφή κι αν παίρνει.

αυτό άραγε ισχύει τώρα (τύπου στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα) ή ίσχυε και πριν....?

δεν είναι μια μορφή βίας η κρίση των αποτυπωμένων σκέψεων άλλων?
δεν είναι μια μορφή βίας η εικονική "εκτέλεση" όσων ανήκουν στο άλλο "στρατόπεδο"?
δεν είναι μια μορφή βίας η απαγόρευση εισόδου στο "ημερολογιάκι" μας (ευσχήμως βεβαίως βεβαίως) όσων δεν πάνε πάσο με την άποψη μας?
τι είναι τότε?

γιατί αν δεχθούμε ότι απλά ήταν μία τεχνική για να καταδειχθεί η βία τότε το πείραμα ήταν αποτυχημένο...

το πείραμα οφείλουμε πρώτα να το εφαρμόζουμε στους εαυτούς μας... και μετά μόνο εάν οι άλλοι συμφωνούν μπορούν κάνουν τα "ποντίκια"...
γιατί μιλάμε με ανθρώπινες υπάρξεις, με δικαιώματα και υποχρεώσεις, με συνείδηση και ψυχή...

όχι με απλούς εικονικούς χαρακτήρες ... πίσω απ' το κάθε "deva" για παράδειγμα υπάρχει ένας άνθρωπος...

η δικτατορία και η βία μπορούν να είναι εξίσου υπαρκτές και στην εικονική πραγματικότητα.... αυτή την πραγματικότητα που είναι το κατεξοχήν πεδίο του Λόγου...

πριν σηκώσουμε το ρεβόλβερ λοιπόν... και το στρέψουμε εναντίον των άλλων ή του εαυτού μας ίσως πρέπει να σκεφτούμε σοβαρά να το κάνουμε Γλάστρα...

make Peace not War...


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 17:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Μερικοί άνθρωποι, μοιάζουν τόσο πολύ με τον χρόνο, θαρρείς και είναι ο ίδιος ο χρόνος, η άφθαρτη, απίστευτη, ανυπέρβλητη και άφθαστη σοφία αυτού...

Ο χρόνος θα τα εξηγήσει όλα. Μα όλα.
Είναι μεγάλος ομιλητής και δεν θέλει να του κάνεις ερωτήσεις γιά να μιλήσει.
Ευρυπίδης -484-406 προ χριστού-

Ο χρόνος γνωρίζει πως οι αδύναμοι άνθρωποι ζουν σύμφωνα με τη θέληση του κόσμου, ενώ οι δυνατοί σύμφωνα με τη δική τους θέληση.
Κι ίσως ο χρόνος αν ήταν ποιητής να έγραφε τούτα:

Κι εγώ πονούσα
μαζί σας με τη δική σας οδύνη
ήμουν δακρυσμένος
τις νύχτες όταν εσείς κλαίγατε
λαχάνιαζα
όταν ανηφορούσατε κατάκοποι
το ηλιόγερμα
πέθαινα με το δικό σας θάνατο
ήμασταν συνοδοιπόροι
κι εσείς ας μη με γνωρίζατε
κι ούτε που θα με μάθετε ποτέ.

Μερικοί άνθρωποι μοιάζουν με τον χρόνο. Είναι απλοί, αυθεντικοί, αριστουργηματικοί, μεστοί, διαυγείς, ανεπανάληπτοι, μεγαλόπρεποι, παρήγοροι, καθημερινοί, ανεξάρτητοι, αυτόνομοι και ολοκληρωμένοι.
Εχουν σκαρφαλώσει όπως θα έλεγε κι ο Χουάν Ραμόν Χιμένεθ, γιά πάντα στο κατάρτι του καικιού της ωραιότητας. Καλόβολοι, εύστροφοι, συγκλονιστικοί, στοχαστές, ήρεμοι, ιδεαλιστές, λιτοί, σκληροί μα υπερβατικοί.


Ευχαριστώ το ημερολόγιο του χρόνου.

Ευχαριστώ το ημερολόγιο του χρόνου
με τις καθαρές σελίδες...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 00:18:27  Εμφάνιση Προφίλ
το μήνυμα αυτό έχει μεταφερθεί στον ειδικό χώρο:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1rst_Thief
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 14:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1rst_Thief
Πέμπτη, 20 του Οκτώβρη 2005, Αθήνα

Και να! που όλα αρχίζουν να παίρνουν τον δρόμο τους.

Δεν το κάνω από στιλ ούτε από γκρίνια που αναφέρομαι επίμονα σε περιστατικά που δείχνουν ανάγλυφα αλλά και σημειολογικά τις συσχετίσεις και την τριβή μεταξύ της δικής μου προσπάθειας με την Λερναία Ύδρα του νεοελληνικής μπαρούφας.

Αν κάποιος εξακολουθεί να απορεί για το ξεδιάντροπο να εμφανίζομαι σε διάφορα μέρη, απροκάλυπτα και αιφνιδίως, θα πρέπει να αναζητήσει την λύση του μυστηρίου στην σωτήρια και αχανή χαράδρα του "ενδιάμεσου" που συνοδεύει το νου μου από τότε που βαδίζω στον πλανήτη.

Η επίσκεψή μου στην Αθήνα, έρχεται να πιστοποιήσει το παραπάνω, τονίζοντας καθαρά και ξάστερα, πως καμία διάθεση δεν έχω να παραστήσω τον πρωτεργάτη ενός αντιστασιακού κινήματος και αυτό θα αποδειχθεί εντός ολίγων ημερών. Συνεπώς, ας λείψουν οι άκραιες τοποθετήσεις όσων ανθρώπων με συνάντησαν του τύπου "O Deva εξυπηρετεί σκοτεινούς σκοπούς", "Ο Deva είναι τρελός και παίρνει ψυχοφάρμακα", "Ο Deva συλλέγει ενέργεια από τις καρδιές των ανθρώπων" και διάφορα τέτοια κωμικά.

Κυκλοφορεί επίσης μια φήμη περί μηνύσεως που πρόκειται να ακολουθήσει μεταξύ της Λερναίας Ύδρας και εμού, με την κατηγορία πως εγώ χρησιμοποιώ το όνομα του Μανώλη για να επιτύχω τους υποχθόνιους και τρομερούς σκοπούς μου. Ας έχουν υπ' όψην τους οι μηνυτές μου, πως από τέτοια είμαι συνηθισμένος και ας αναρωτηθοούν σε ποιον θα απευθύνεται η μύνηση. Αν καταθέσουν μήνυση σε ένα nickname, το πιο πιθανό είναι να θεωρηθούν αυτοί παλαβοί και η μύνησή τους να καταλήξει σαν εκείνο το ακαταλαβίστικο ασπρόμαυρο χαρτί που κρατάει ο Ραϊχ στο ψυχιατρείο του Κισινάου. Εν τούτις πολύ θα ήθελα να δω ένα τέτοιο χαρτί για να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.

Δικαιώνεται σαφώς η επιμονή μου να μην αποκαλύπτω το πραγματικό μου όνομα από την στιγμή της εγγραφής μου στο φόρουμ του esoterica, δικαιώνεται αναμφιβόλως και η τακτική μου να αποκρούω κάθε χαρακτηρισμό, κάθε κίνηση ταμπελοποίησης της προσωπικότητάς μου, κάθε εμβόλιμη κριτική έναντι του προσώπου μου. Γι' αυτό, θα παραμείνω ως έχω, "ένας κανένας" δηλ. που λέει και το τραγουδάκι, παρ' ότι όσοι με συνάντησαν διακαώς επιθυμούσαν να με εντάξουν στην παστεριωμένη χάβρα της νοητικής τους ονοματολογίας.

Σκοπεύω να επισκεφτώ τους συμπαθής μου Ακροπολιστές, με τους οποίους δεν έχω τίποτε να χωρίσω, διαχωρίσω και να αποχωρίσω. Σκοπεύω επίσης να επισκεφτώ και το εργαστήρι της Λερναίας Ύδρας, και να δωρίσω στην εξαίρετη pyramid, μια τούρτα σοκολατίνα με ότι τελευταίο ψυχονευροκαταθλιπτικό χαπάκι κυκλοφορεί από την ελίτ της φαρμακοβιομηχανίας, έχοντας στο πλευρό μου, ποιον άλλον ?, αυτόν που με κατηγορούν πως χρησιμοποιώ το όνομά του. Αλί, αλί και τρισαλί για όσους διαπιστώσουν την αυθεντικότητα των λόγων μου και την γνήσια πρωτογενή λίμπιντο του ανθρώπου που δέχτηκε να με συνοδεύσει.

Για τον Deva Parinito, ισχύει το πρώτο, όπως λέει και ο Admin, μόνο που πια φίλε μου, δεν είναι στο χέρι μου, αλλά τώρα είναι στο δικό σου. Είναι πολύ παρηγοριτικός ο λόγος σου, είναι πολύ συγκλητικός και ο λόγος του thoth, μα όχι. Μια ζωή ακούμε τέτοιες ρητορικές αντιολισθητικές εκφάνσεις της πολιτικής του "όλοι μαζί, όχι πόλεμος" και τέτοια, μια ζώη παρακολουθούμε μπαλκονάτες αεροφιλολογίες του "είμαστε μια ομάδα". Καλά είναι αυτά, δεν λέω, μα τίποτε δεν αλλάζει.

Δεν είμαι στην Αθήνα μήτε για να κάνω πόλεμο, μήτε να σας αιφνιδιάσω, μήτε τίποτε. Είμαι γιατί πιστεύω στον εσωτερισμό, αν μπορείς δηλ. να αποκαλέσεις έτσι έναν δρόμο που δεν παρουσιάζεται ως λύση, αλλά είναι από μόνος του λύση. Σεις είσασταν αυτοί που πρώτοι προσπαθήσατε να ονομάσετε εμένα. Σεις είσασταν αυτοί που θελήσατε να με κωδικοποιήσετε ως ταμπέλα, σεις είσασταν αυτοί που επιθυμήσατε να με εντάξετε στην εκλογικευτική σας στάμπα ως κάποιον που δεν μπορείτε να καταλάβετε. Σας φάνηκε περίεργος ακόμη και ο τρόπος γραφής μου, είπατε "μπα, δεν είναι αυτός που τα γράφει αυτά". Γιατί όμως ?

Ας όψεται η φανφάρα του Ι.Q σας. Δεν είναι κακό βρε αδελφέ κάποιος να είναι εξυπνότερος από εσάς. Δεν είναι κακό ψωνάρες μου κάποιος να εμπνέεται από εσάς. Δεν είναι κακό ντάρλιγκς κάποιος να ακροβατεί, θέλοντας ακριβώς να σας δείξει που τελειώνει το ψευδές και που αρχίζει το αληθές, που τελειώνει το μίσος και που αρχίζει η αγάπη, που τελειώνει το κακό και που αρχίζει το καλό. Και τι κάνατε ? Είπατε "όχι, δεν τον θέλουμε αυτόν, αυτός μιλάει"

Μηνυτές μου,

Οτι αγαπά πεδεύει. Καλώς η κακώς αυτό λέει ο λαός. Έχετέ το υπ' όψην σας, όταν συντάξετε την μηνυτήριο αναφορά στο nickname Deva Parinito, στο μέλος Deva Parinito, στον άνθρωπο που κρύβεται πίσω από αυτά τα pixels...


Τα δέοντα,
Deva Parinito

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ, ΛΟΓΩ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ, ΑΣΥΜΒΑΤΩΝ ΜΕ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ
amalia


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 18:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Μπα μπα μπα...καλώς τον, τι κάνετε φίλτατε.

Χαίρομαι που με προσφωνείτε έτσι, θα σας περιμένω of course.
Μόνο εάν έχετε την καλωσύνη μην μου φέρετε σοκολατίνα, προτιμώ ένα cheese cake από την ΑΛΕΑ, εάν δεν σας κάνει κόπο.
Και μιά ακόμα παράκληση, στείλτε μου ένα μήνυμα όταν θα φτάσετε να έρθω να παραλάβω το δώρο μου, έχω και εγώ κάτι για σας. Ξέρετε εκεί που θέλετε να έρθετε δεν έχουμε χρόνο να ασχολούμαστε με τέτοια, οπότε οι αβροφροσύνες θα προτιμούσα να πραγματοποιηθούν την προηγουμένη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 13:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ

Τα γλυκά ευπρόσδεκτα, τι να γευτείς όμως Πυραμίδα από τις σελίδες ενός ημερολογίου; Μνήμες; Μπορεί...
Ειρήνη,
Ελευθερία
Αγάπη
Αιωνιότητα.

Τα ημερολόγια έχουν σελίδες που αναζητούν λέξεις...
Φράσεις...
Νοήματα...
Φωνές...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 15:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Ακολουθεί ποστ από Deva Parinito


Δευτέρα, 24 του Οκτώβρη 2005, Πάτρα

Καλησπέρα σαϊνια μου.

Και ενώ οι υποβρύχιες θαυματουργές και μαγικές δονήσεις των πυλώνων της ζεύξης Ρίου-Αντιρίου συνεχίζουν να δονούν τα συρματόσχοινα της αναξιότητάς μου, οι βράκες των αιθερικών πλασμάτων έρχονται να μου υπενθυμίσουν πως "όσα φέρνει η ώρα, δεν τα φέρνει ο χρόνος."

Η μεταστροφή μου & η αποστροφή μου, που συνέβει εντός των ημερών, διόλου δεν πρέπει να παρερμηνευτεί από όσους ανήκουν στο μετασεισμικό τεκτονικό στάτους κβο του απορέοντος ερωτισμού, μιας και χθες δέχτηκα ισχυρά σπελς μουσικολογικής και φιλολογικής χροιάς.


Ο Μέγας Αγνοούμενος, αγνοείται ακόμη
με σπελς και λικέρ φουντούκι κάθεται και κλαίει.
Λες να μας φτιάξει χυλοπίτες με μαντζούνια,
ή με την στολή των ξωτικών του να μας ντύσει?

Deva Parinito

the truth is OUTthere

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 16:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Tι γίνεται εδώ ρε παιδιά..ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 00:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Οι δονήσεις φταίνε αγαπητέ Allzaro, δεν είναι τίποτα.
Θα περάσει.............
Είναι και μαγικές οι άτιμες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 08:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Πάντα τέτοια nst φιλαράκι. Πάντα τέτοια...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 08:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Πάντα τέτοια nst φιλαράκι. Πάντα τέτοια...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 14:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Λυπάμαι και θέλω να κλείσω εγώ *** *** *** *** *** *** ***, λυπάμαι γιά ένα άτομο που αποδείχθηκε τελικά ο μεγαλύτερος αλήτης, και φυσικά εκμεταλλευτής σε όλα τα επίπεδα. Μιλώ γιά *** *** *** που δυστυχώς κανείς δεν ξέρει ούτε το πραγματικό του όνομα ούτε φυσικά το τι έχει πράξει ούτε το ποιόν του.
Λυπάμαι που άνθρωποι αθώοι μπλέκουν με τα σκατά και τη λάσπη.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ, ΛΟΓΩ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΕΠΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ
amalia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 15:42:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Αφροδίτη το σύμπαν δίνει τις λύσεις που χρειάζονται στον καθένα.
Αν οι αθώοι ανακατευτούν με τα προαναφερθέντα, πέρνουν ένα ωραίο μάθημα και δεν ανακατεύονται ξανά.

Ανακατεύονται μεταξύ τους.

Οδόστρωμα είναι και όλα τα παρασύρει κυρίως στην χώρα μας που μόλις βρέξει όλα διαλύονται.

ΑυτάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 16:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi
quote:

Λυπάμαι και θέλω να κλείσω εγώ αυτό το ημερολόγιο της φρίκης και όχι του οδοστρώματος, λυπάμαι γιά ένα άτομο που αποδείχθηκε τελικά ο μεγαλύτερος αλήτης, και φυσικά εκμεταλλευτής σε όλα τα επίπεδα. Μιλώ γιά τον DEVA PARINITO που δυστυχώς κανείς δεν ξέρει ούτε το πραγματικό του όνομα ούτε φυσικά το τι έχει πράξει ούτε το ποιόν του.
Λυπάμαι που άνθρωποι αθώοι μπλέκουν με τα σκατά και τη λάσπη.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].



Αφροδιτούλα μου θα συμφωνήσω απόλυτα με την nst, άστα να γλυστρίσουν πάνω σου και να χαθούν στο... οδόστρωμα
Να προσέχεις

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 16:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΤΟΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΑΝΤΕΣ. ΦΙΛΙΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

praying__fairy
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greenland
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 18:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους praying__fairy
Ακολουθεί ποστ από Deva Parinito

Τετάρτη, 26 του Οκτώβρη 2005, Λόριεν...

Καλησπέρα κορμάρες μου & βοήθειά μου...

Έχω βάσιμες και ισχυρές ενδείξεις πως αν ο μακαρίτης ο Πάνου, διάβαζε τώρα τούτο το ημερολόγιο, θα μου έσφιγγε το χέρι.

Καταδέχομαι, αποδέχομαι & παραδέχομαι το σφάλμα μου σχετικά με την θεωρητική ακροβατολογία των καταχωρήσεών μου που αφορούσαν το σημείο G. Ναι, είναι αλήθεια. Υπάρχει, αλλά δεν είναι όπως το φαντάστηκα. Οι λεπτογραφικές περιγραφές των αντιφρονούντων, ομολογώ πως επηρρέασαν βαθύτατα την συλλογιστική μου. Εντάξει, ό,τι πέρασε, περνάει.

Πληρώνω ολημερίς κι ολονυχτίς την παρελθοντολογική επιμονή όσων εξέλαβαν την άρνηση ως απόρριψη. Προσωπικά, δεν έχω τίποτε να πω γι' αυτούς. Δεν είχα ποτέ, ούτε θα έχω κάποτε. Ας συνεχίσουν τον δρόμο τους, ας συνεχίσω κι εγώ τον δικό μου. Ας κάνουν ό,τι νομίζουν, και ας κάνω ό,τι νομίζω. Έχω δηλώσει πως δεν είμαι ηθικός. Έχω πει πως είμαι ο χειρότερος από όλους σας εδω μέσα. Έχω εκφράσει την πεποίθησή μου πως είμαι όπως οι βδέλλες που κάθονται και ορέγονται μόνο το κακό το αίμα. Έχω υποστηρίξει την θέση μου, πως κάθομαι στα πιο κακοτράχυλα μέρη, σαν τις μύγες. Είναι όλα τούτα γνωστά. Ας πρόσεχαν λοιπόν περισσότερο αυτοί που έβρισκαν κάποτε ενδιαφέρον στα λόγια μου και τώρα δεν το βρίσκουν. Ας είχαν τον νου τους. Διόλου δεν νοιάζομαι γι' αυτούς.

Μιας και ο φαντασιοπληκτισμός καλά κρατεί, βλέπετε πως τώρα πλέον τίποτε δεν μπορεί να με σταματήσει. Ναι, είναι αλήθεια. "Προσέχετε αυτό το άτομο, μπορεί να σας απελευθερώσει από την φορουμική αληθοφάνεια της βίρτουαλ αγαπησιάρικης δυναμικής σας". Όχι, δεν είναι αλήθεια. Δεν μπορεί να είναι αλήθεια. Χα! Ρολάροντας δεξιόστροφα ή αριστερόστροφα ψωνάρες μου, δεν επιτυγχάνεται το πεντακάθαρο του ιλίγγου μιας σπινθιρίζουσας ζωής που μας καλεί, προσκαλεί, προκαλεί & παρακαλεί να την νιώσουμε.


Τα δέοντα,
Deva Parinito

Υ. Γ "Νταν! Μέσα θα πέσω / όσο κι αν πονέσω"

Edited by - praying__fairy on 26/10/2005 19:02:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 20:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Mπήκα στα προσωπικά e mail μου χαλαρά και βρήκα 39 μηνύματα ατόμων που με προτρέπουν να μείνω.
Ευχαριστώ.Απόρησα ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 09:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Πάντα χαίρομαι όταν συμβαίνει κάτι και σώζονται ψυχές από την ψευδαίσθηση.
Ας λέμε ευχαριστώ κάθε μέρα.

Όλα πάνε καλά, την καλημέρα μου σε όλους από μιά ηλιόλουστη Αθήνα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 16:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Ρε παιδιά.. συγχωρήστε τη μα$#$%^^%σύνη μου.. αλλά εχω μια απορία...


Ειδαμε τον deva να γράφει με τους κωδικούς της Αφροδίτης...
Ωραία..
Ολοι διαβάσαμε επίσης και το post της Αφροδίτης
Ωραία..

Λέει η Αφοδίτη οτι ο deva εχει τους κωδικούς της.. και γράφει με αυτούς.. και αυτό είναι κάτι που το διαπιστώνουμε...
Εγώ προσωπικά .. δεν καταλαβαίνω πότε γράφει ο deva και πότε γράφει η Αφροδίτη.. εχω... χάσει το μπούσουλα...

Η απορία μου ομως είναι η εξής...
Αφού η Αφροδίτη εχει τους κωδικούς της ακόμα... (και τους έχει ακόμα γιατί έγραψε με αυτούς) γιατί ομως δεν μπήκε εδώ και τόσο καιρό... στο προφίλ της και να αλλάξει το password ωστε να μην μπορεί να μπεί ο deva

εεεππ.. τώρα μου ήρθε και αυτό.. γιατί ο deva δεν αλλαξε και αυτός το password για να μην μπορέσει να μπεί η Αφροδίτη .. και να πεί .. αυτά που είπε...
ΚΑΙ γιατί η Αφροδίτη δεν μερίμνησε τουλάχιστον να αλλάξει και το password των email της...


Edited by - allzzaro on 27/10/2005 19:30:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 17:46:43  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα φιλαράκια εκλεκτά,

Ακολουθεί μηνυματάκι από την Αφροδίτη.
-Σύνηθες φαινόμενο τελευταία-. Ας μου επιτραπεί.
Αμαλία με συγχωρείς. Σέβομαι την απενεργοποίηση και θα επανέλθω δριμύτατη μετά από μία εβδομάδα, αλλά χρωστάω δυό τρία λογάκια τρυφερά σε 159 άτομα. Ναι τόσα μου έγραψαν, -απίστευτο-, και 14 πλάσματα φίλοι φίλες ψυχής που τηλεφώνησαν γιά να με νοιαστούν. Θα μου πεις σε καιρούς προδοσίας υπάρχουν και φίλοι; Σαφώς και εκτός φόρουμ το ζω, αλλά εντός. Απόρησα και συγκινήθηκα. ΄Οταν σε προδίδουν οι δικοί σου παύεις να εμπιστεύεσαι, αλλά να υπάρχουν άνθρωποι ακόμα...
Εγώ έλαβα από τον ΠΥΘΑΓΟΡΑ -ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΟΙ ΣΚΟΡΠΙΟΙ- τον κωδικό του τον ευχαριστώ, θα τον χρησιμοποιήσω τώρα και την επόμενη εβδομάδα θα εισέλθω κανονικά.
Ευχαριστώ τα 11 άτομα που μου έδωσαν τους κωδικούς τους χρησιμοποιώ μόνο του φίλου ΠΥΘΑΓΟΡΑ, και ιδιαίτερα ευχαριστώ τον PIXELDREAM τον πιστό αγαπημένο μου φίλο που είχε προσφέρει τον δικό του κωδικό.

Πάρνηθα.
Δεν ήμουν μόνη μέσα σε εκατοντάδες δέντρα, έβλεπα
τον άξονα του ουρανού
να διαθλάται έτοιμος να πυρπολήσει
τους παραμυθένιους πρίγκηπες του σύμπαντος κόσμου.

΄Ησουν μαζί μου φίλε της ψυχής, σ΄ένα τόπο πύρινων πνευμάτων λουσμένο στο πορφυρό που ΄σταζε το μπλε της θάλασσας αυτή η θάλασσα της ψυχής, στο βάθος αυτού του χρώματος που τα φωνήεντα του έμοιαζαν με κραυγές.
Σ΄ευχαριστώ που με προστατεύεις ακόμα. Μετά τόσα λάθη.

Ευχαριστώ τους πάντες.ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΥΠΟΜΟΝΗ, ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ,ΤΟ ΛΙΛΙΘΑΚΙ ΜΟΥ, Τον ΔΗΜΗΤΡΗ με την ευγένειά του, την NADA ΜΕ ΤΗ ΓΛΑΦΥΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ, ΤΗΝ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΑΤΗ ΟΤΑΝ ΠΡΕΠΕΙ,
ΤΗΝ MILKO ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ, ΤΗΝ ΟΣΤΡΙΑ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΤΟΝ DIDORIUM ΤΟΝ AMPERE ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΜΕ ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΣΤΕ
ΤΟΝ STADYO ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ MATMAT ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ, ΤΗΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ ΤΗΝ ΝΕΜΕΣΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΑΚΡΥΖΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΤΗΝ NST ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ, ΤΟΝ ΑDMIN ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ, ΤΟΝ JONNY ΟΥΡΣΙ, ΤΗΝ ΑΤΜΑ
ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕ ΤΗΝ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΕΣΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ, το θετικότερο άτομο του κόσμου, άτμα φορώ το δαχτυλίδι προστατεύομαι, ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΗΣ ευχαριστώ, ΤΗΝ ΚΑΡΜΑ ΤΟΝ ΑΣΤΡΟΨΥΧΗ ΤΟΝ ΡΙΖΙΤΗ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΝ ΛΕΒΕΝΤΗ, ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ PIXELDREAM. OΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΙΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ... Φυσικά ο χιλιολατρεμένος ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ. ΑΔΕΛΦΟΣ. Και άπειρους άλλους.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΗΝ GALANDRIEL ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΛΛΑΞΕ ΑΠΟ ΟΔΥΝΗΡΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ...
ΚΑΠΟΤΕ ΦΙΛΗ ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΘΩΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ -ΘΥΜΑΣΑΙ- ΣΤΙΣ ΕΚΛΕΚΤΕΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΕΣ ΜΑΣ. ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:
Το περιστέρι ή ο αητός;
΄Οντως είμαι. ΄Η ήμουν...
Ανέβηκε απ΄την κρύπτη του
στον ουρανό
ο θεός των πτηνών αστέρι πλασμένο
απ΄την πνοή του ήλιου.
Αυτός ο θεός φτερωτό άλογο
του θέρους
καλπάζει έξω από τις πόλεις.
Με την όραση των αέναων και τις
φτερούγες πινέλα θεόρατα ζωγραφίζει τους μάντεις
στ΄ακρογιάλια εκστασιαζόμενοι να στρέφουν τους βολβούς
των ματιών στο σύθαμπο και να χαράξουν ξανά τους χρησμούς της μέρας.
Ευχαριστώ καλή μου αλλά το περιστέρι είναι αητός... Πλέον.
Να είσαι καλά. ΄Οπως είμαι κι εγώ, μ΄ένα πιστό αληθινό χέρι προστασίας και φροντίδας πλάι μου. ΄Ενα αντρίκιο χέρι...
Τέλος στον σύντροφό μου, που με αγαπά κατά τα φαινόμενα και με νοιάζεται, τον πρώην σύντροφο φυσικά d., αφιερώνω ένα ωραιότατο ποιήμα περί φόβου, μιάς και χθες αργά το βράδυ μου έστειλε ένα μήνημα να μην φοβάμαι.

ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ. Ο.Κ.
Μα δε φοβάμαι πιά.
Φόβος...
Τη μέρα εκείνη
θα σμίξουν σε ένα σώμα
κι η θεική κρίση γιά να αντιταχθεί
στη δύναμή τους
θα τραβήξει απ΄τ΄άπειρο
το λίθο που αιώνες
σφράγιζε
την ελευθερία
ζώντων και νεκρών
Εκείνο το σύμβολο της αθανασίας
που πρόλαβαν κι έκρυψαν οι φόβοι
την επομένη κιόλας μέρα
αυτής που χάραξε
ως ημέρα του Ανθρώπου.
Του αληθινού.
Του ενός.

Μιά χάρη από όλους. Κάθε βραδάκι μέχρι να επανέλθω ένα μικρό τρυφερό στίχο. MAT MAT ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΤΕΙΣ. Αρχηγός είσαι επί του παρόντος. ΑΦΗΣΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΤΙΧΟ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΣΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΑΠΟΓΕΙΩΝΟΜΑΙ. ΤΟ ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΦΙΕΡΩΣΩ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΟΥ ΣΤΑΘΗΚΑΝ.
Γιά δες πόσο σε αγαπούν οι άνθρωποι... Γιά δες.
Τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στον ήρωα PIXELDREAM. ΄Ενας αληθινός φίλος που μήνες τώρα μου δείχνει τον σωστό δρόμο.
Δεν υπάρχουν μόνο τα μυρμήγκια. ΄Ετσι μου τόνιζε κάθε που ήμουν στις μαύρες μου. Υπάρχουν και οι δράκοι. Δυνατοί εκρηκτικοί επιθετικοί. Προσπάθησε να με κάνει δράκο. Δεν νομίζω πως τα κατάφερε. Θέλει χρόνο κι άλλο και απίστευτο θάρρος. Παραμένω αητός. Το περιστέρι χάθηκε... Πετάω που και που, πληγώνω τα φτερά και ξαναγεννιέμαι. Δείχνοντάς μου τον κόσμο από ψηλά μου απέδειξε πως η ζωή είναι φως. Μόνο φως. Πως η πομπή προχωράει οι φλόγες γύρω από τα πρόσωπα πλέκουν άλλους μύθους πίστης και όχι προδοσίας μίσους διπροσωπίας και ψεμάτων. Το φως κρύβει μιά γιά πάντα τους πλαστούς πόθους.Τα κεριά αναδύονται βρίσκουν μιά θέση στην αφή κουρνιάζουν στα κηροπήγια των χεριών. PIXELDREAM ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΟΧΗ ΣΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ...

Η γραμμή της ζωής συνεχίζει PIXELDREAM.
Να μακραίνει και να κατακλύζει μ΄ερωτηματικά το επίπεδο του ουρανού. Μυσταγωγία.
Εαρινού σονέτου. Σε νυχτωδίες μαγικές.
Δρασκελίζω τους εύπλαστους κίονες που υποβαστάζουν το σύμπαν.
ΖΩ...

Πυθαγόρα είσαι άψογος.Τις ευχαριστίες μου. Ευχαριστώ γιά τον κωδικό.
Υπερευχαριστώ τα παιδιά που μου έδωσαν τους κωδικούς γιά να εισέλθω.
Αρκεί του Πυθαγόρα. Τον νοιώθω φίλο αληθινό. Θυμάσαι την τούμπα που έφαγες; Μας κατατρόμαξες φιλαράκι. Αμαλία συγνώμη, σε εκτιμώ πολύ, αφήνω ένα στίχο μόνο και σε μία εβδομάδα θα επανέλθω.


Αυτά από την Αφροδίτη.
Τέλος ευχαριστώ τον Πέτρο, και τον φίλο Μάνο. Τον μεγάλο ποιητή...
΄Οσους ξέχασα τους έχω εντός μου...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 17:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Κυριακή, 30 Οκτωβρίου 2005, Εα

Με την σύμφωνη γνώμη του στοιχειακού αρχαγγέλου για το κόπυραϊτ έχω να δηλώσω το εξής...

είμαι σε οίστρο... η φτώχια της άτονης πλέον δημοτικής γλώσσας δεν μου επιτρέπει να το διευκρινήσω περισσότερο αλλά κι αυτός ένας καθρέφτης είναι τελικά... θα καθρεφτιστούν δεόντως οι προθέσεις...

επί του θέματος τώρα...(οι ερωτήσεις είναι ρητορικές)

ρωτάς λοιπόν αγαπητέ ποιον? γιατί αυτόν δεν τον ξέρω, δεν τον γνωρίζω αλλά φαίνεται πως είμαστε πολλοί...

κρίνεις εξ'ιδίων τα αλλότρια? διπλές προθέσεις, όπως και διπλές αρνήσεις, δίνουν μία κατάφαση.... αυτήν του πεπρωμένου....

όποιος βιάζεται σκοντάφτει? που? στον κακοτράχαλο δρόμο των βιαστικών συμπερασμάτων, στην ημιμάθεια (χειρότερη της άγνοιας), κι ακόμα σε μάτια φυσικά και μη που θέλουν επειγόντως καθάρισμα...

ερώτημα έτερον μαθηματικής διαταραχής : αν ο δρόμος για την κόλαση είναι στρωμένος καλές προθέσεις, οι κακές που οδηγούν? (λύνεται με την μέθοδο των τριών... ή και τον νόμο των Τριών αν προτιμάτε)

ερώτημα μεταφυσικού -ισμού : το Κάρμα είναι μονόδρομος? επιτρέπεται η στάθμευση? κι αν ναι μέχρι τι ώρα?

την αγάπη μου

Galadriel

bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 17:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream

Από Αφροδίτη.
Ευχαριστώ Pixeldream μου γιά τον κωδικό,

Αν το μοναδικό εργαλείο που έχεις είναι ένα σφυρί,
μην καταλήξεις να αντιμετωπίζεις τα πάντα σαν να ήταν καρφιά.
Ε, δεν πάμε να γκρεμίσουμε αυτούς που μας γκρέμισαν
πάμε να τους δείξουμε πως δεν πέσαμε...
-΄Ακουσαν, τι όμορφο, οι ποιητές των καιρών
τις μυστικές ροές των στιγμών.
Προμηθεικοί στίχοι αντήχησαν εντός σαν μυστικόπαθο ανάκρουσμα απόκοσμης συμφωνίας εαρινής άραγε;
Ο στοχασμός πάντα απλός απέριττος διαρθρώνει ξανά
τους εσωτερικούς κραδασμούς τις ανατάσεις
και τις πτώσεις -κατακόρυφες θαρρώ-
σκορπώντας ανεπανάληπτες μουσικές φράσεις.
Αόρατοι και ορατοί κόσμοι.
Χαμόγελα αινιγματικά.
Νέα αρχή,
Νυχτομαγεμένα λικνίσματα.
Μάθε να λυγίζεις.
Γιά δες εμένα.
Είναι προτιμότερο από το να τσακίζεσαι...
Και γλέντα το.
Η ζωή είναι ένα φαγοπότι.
Και πολλοί πεθαίνουν από την ψυχική πείνα.
Μην αγαπάς τα ψιθυρίσματα
κάνε κριτική στους παρόντες...
Και προχώρα. Φύγαμε.
΄Οπου θες...
Γιατί να λέμε βίαια τα νερά ενός ποταμού.
Κι όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;

..

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3rdThief
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 17:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3rdThief
Κυριακή, 30 του Οκτώβρη 2005, Πειραιάς.

Έχω βάσιμες και ισχυρές ενδείξεις πως το ημερολογιάκι μου έχει χάσει κάπου τον δρόμο του. Τι να πεις ? Έτσι και υπήρχαν διόδια σε κάθε καταχώρηση που γίνεται από τα διάφορα μέλη, το οδόστρωμα αφ' ενός θα ήταν σε καλύτερη κατάσταση, αφ' ετέρου ο κάθε οδοιπόρος θα έπρεπε να ελαττώσει κομματάκι και την ταχύτητά του για να σταματήσει στο e-pass.

Ομολογώ πως συνέβησαν πολλά τον τελευταίο καιρό, παρ' ότι η φυσιολογία του χρονικού ειρμού & συρμού, δεν προδιέθετε εκτροχιασμούς. Δεν βαριέσαι ? Όλα για τους ανθρώπους είναι και είμαι απόλυτα έτοιμος, σαν από πάντα, να αναλάβω όσες ευθύνες μου αναλογούν και όσα ο χρόνος θα μου φορτώσει.

Αν επιχειρήσω τώρα να αναλωθώ, αναλύοντας την σημασιολογική δυναμική του "εν δυνάμει" timing, μάλλον θα καταλήξω γραφικός. Εν' τούτις, ήρθε η ώρα πλέον, να παραθέσω το δικό μου σχόλιο, για 'κείνο που σας έλεγα την 12 Σεπτεμβρίου από την Θεσσαλονίκη.

quote:
Γουστάρω πολύ εκείνη την διαφήμιση της πορτοκαλάδας. Ξέρετε, εκείνη με τον τύπο που λέει : «Μπαμ-Μπάτσα!»


Ο καθείς πλέον μπορεί ευλόγως να διαπιστώσει, πως το "Μπαμ-Μπάτσα" του τύπου της πορτοκαλάδας, διόλου δεν διαφέρει από το "Τοκ τοκ" του Τανούκι. Και τούτο γιατί, το εκπληκτικό ουσιώδες αποτύπωμα που αφήνει ο ήχος, τόσο ενός ξεγυρισμένου σκαμπιλιού όσο και του χτυπήματος μιας πόρτας, είναι εξίσου ίδιο και στις δύο περιπτώσεις. Τι "μπαμ" δηλ. τι "τοκ" ? Το ίδιο λέμε. Αν αυτό το τελευταίο συνδιαστεί με το αναπάντεχο του στιγμιαίου θαύματος, τα πράγματα γίνονται ακόμη πιο κατανοητά, ακόμη και για τους μπούφους μαθητές του Ιησού.

καρδιά λεφτά δεν θέλει, για να πει το σ' αγαπώ" ψωνάρες μου, είτε το θέλετε, είτε όχι. Θέλει "Μπαμ-μπάτσα" & "τοκ τοκ" δηλ.

Άλλο μια ζωή μ' αντάρα / κι άλλο σπελ σε μουλαντάρα*

Έγινε, τα λέμε...

Deva Parinito

*Συνήθως αποφεύγω να χρησιμοποιώ ινδοπρεπείς λέξεις που δεν αντιλαμβάνεται η μπουρτζοβλαχιά. Εν' τούτις, χθες το βράδυ, μια καλή φίλη φρόντισε να μου την μάθει κι αυτή. Ας είναι καλά. Τι να πω ? Την ευχαριστώ...

Edited by - 3rdThief on 30/10/2005 18:04:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy