ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 αστρολογικές αναλύσεις
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2006, 20:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή valmarien

Είμαι η karma !

Υπάρχει ένας μύθος σχετικά με τις εκλείψεις (ότι θα μας συμβεί κακό, θα έχουμε αποτυχίες κ.λ.π.). Όλα αυτά τα πρεσβεύει η μοιρολατρική, παλιά Αστρολογία που έχει πια ξεπεραστεί. Επειδή στη διάρκεια των εκλείψεων εκλύονται έντονες ενέργειες, χρειάζεται, γενικά, να είμαστε προσεκτικοί, να ελέγχουμε τους ενθουσιασμούς μας και να κινούμαστε συνετά. Από αυτά που γράφεις, λοιπόν, τίποτα δεν ισχύει.

Από τη μελέτη του ωροσκοπίου σου προκύπτει, ότι πράγματι αυτό το διάστημα μπορεί να νιώθεις μπερδεμένη (ο πλάνος και ασαφής πλανήτης Ποσειδώνας κάνει δυσαρμονική όψη, μοιρικά ακριβή, με την Αφροδίτη σου). Η όψη αυτή ίσως σε ωθήσει να εξιδανικεύσεις ένα άτομο ή μία κατάσταση, να κάνεις μία λάθος επιλογή ή να το παίξεις «αδελφή του ελέους» σε έναν απογοητευμένο άντρα. Από την άλλη, όμως, ο τυχερός και ευεργετικός πλανήτης Δίας κάνει όψη αντίθεσης με την Αφροδίτη σου και είναι πιθανό να φέρει στο δρόμο σου έναν άνθρωπο καλοπροαίρετο, ευχάριστο, με σοβαρές προθέσεις... Από εκεί και πέρα είναι στο χέρι σου να επιλέξεις αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα. Προσωπικά... θα πρότεινα τον καλοπροαίρετο !



Φιλικά, η www.greekastrology.gr


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valmarien
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2006, 10:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valmarien  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση karma!

Καλή σου μέρα,
Val.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

motion
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2006, 11:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους motion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μία ερώτηση!!!
Τί είναι η Σελήνη στον Σκορπιό;;;;
Ευχαριστώ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
vlas
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 15:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vlas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα
ειμαι η Τζενη με ημερομ γεννησεως 22.5.75 κ ωρα 1.30 (το ξημερωμα)
Θα ηθελα να μου πειτε να απο τον χαρτη μου φαινεται μια δυσκολια στο να παιρνω αποφασεις κ γενικα ποια νομιζεται οτι ειναι τα αδυνατα σημεια μου που θα επρεπε να προσεχω κ να βελτιωσω.Εχω βρει σε ξενα site τον χαρτη μου αλλα λογο της γλωσσας εχω καποιο προβλημα να τα ερμηνευσω.Αν ηθελα κατι αναλυτικοτερο θα μπορουσατε να μου πειτε που να απευθυνθω ;
ΕυχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
motion
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 11:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους motion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μία ερώτηση!!!
Τί είναι η Σελήνη στον Σκορπιό;;;;
Ευχαριστώ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
motion
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 11:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους motion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά με τις απορίες θα μείνουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΗΛΙΑΚΤΙΔΑ
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 14:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΗΛΙΑΚΤΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά καπησπέρα είναι η πρώτη φορά που επικοινωνώ ηλεκτρονικά και είμαι κάπως θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει μια μικρή αναλυσούλα και για μένα ημερ.19-8-74 Ευχαπιστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να γίνω και εγώ καλοδεχούμενηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μ** Γ**
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 15:05:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μ** Γ**  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι κι εγώ; Καλοδεχούμενη;
10-10-77
Τι ημερομηνία.
Στις 10 το πρωί ημέρα Τετάρτη. Τέκνο του Ερμή λόγω μέρας.

ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
Ο πολιτισμός σε μεταβατική φάση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

charmed44
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 11:04:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους charmed44  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!Angi σ ευχαριστώ πολυ..αλλά μήπως θα μπορούσες να μου πεις τι περιπου σημαίνουν;Θα σου είμαι ευγνώμων..!
Ωροσκοπο στο Ζυγο
Ηλιο στο Ζυγο
Σεληνη στους Ιχθεις
Ερμη στο Ζυγο
Αφροδιτη στην Παρθενο
Αρη στην Παρθενο
Δια στον Υδροχοο
Κρονο στο Σκορπιο
Ουρανο στον Τοξοτη
Ποσειδωνα στον Αιγοκερω
Πλουτωνα στον ΣκορπιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
motion
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 12:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους motion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!Angi σ ευχαριστώ πολυ..αλλά μήπως θα μπορούσες να μου πεις τι περιπου σημαίνουν;Θα σου είμαι ευγνώμων..!
Ωροσκοπο στο Ζυγο
Ηλιο στο Ζυγο
Σεληνη στους Ιχθεις
Ερμη στο Ζυγο
Αφροδιτη στην Παρθενο
Αρη στην Παρθενο
Δια στον Υδροχοο
Κρονο στο Σκορπιο
Ουρανο στον Τοξοτη
Ποσειδωνα στον Αιγοκερω
Πλουτωνα στον Σκορπιο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
motion
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 12:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους motion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΘΑ ΛΥΘΟΥΝ ΣΤΟ www.myhoroscope.gr ή και στο http://astro.forumup.com.Μόνο αν γίνετε μέλοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 18:03:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή motion

Δίνουμε απαντήσεις και εδώ... όταν ο χρόνος μας, το επιτρέπει !!!!



Φιλικά, η www.greekastrology.gr


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΛΙΑΚΤΙΔΑ
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 18:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΗΛΙΑΚΤΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξεχασα να σας πω οτι η ωρα γεννησης μου ειναι περιπου 2και 30 το μεσημέρι-ηλιακτίδα 19-8-74 ευχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
motion
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 09:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους motion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη karma απλα επειδή βλέπω πως δεν υπάρχει χρόνος για να απαντηθούν θεώρησα σωστό να τους παραπέμψω αλλού.
Φιλικά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 00:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
motion
Συγνώμη karma απλα επειδή βλέπω πως δεν υπάρχει χρόνος για να απαντηθούν θεώρησα σωστό να τους παραπέμψω αλλού.

Αγαπητή motion

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Σ’ ευχαριστούμε, πάντως, για την αναφορά σου !



Φιλικά, η www.greekastrology.gr


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μελίνα
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2006, 02:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μελίνα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φίλοι,

Θέλω να ρωτήσω κάτι.Είμαι Παρθένος με ωροσκόπο Ιχθύ, τι σημαίνει που βρίσκονται αντίθετα στον άξονα? Λέτε να τρελαθώ απ τις πολλές αντιθέσεις?
Κι άλλη μια ερωτησούλα. Λένε πως ταιράζω με Ταύρο, όμως με κάποιον που τα είχα ήταν απαίσια, ειδικά στο ερωτικό. Με Παρθένο ήταν βαριεστιμάρα, με Λέων ένιωσα προδοσία στο τέλος και με Ιχθύ πολύ αρμονία αλλά όχι πάθος.
Τι μου προτείνετε? Ιχθύ, Λέων, Παρθένο ή Ταύρο? (Είχα σχέσεις με τέτοιους).HEEEEEEELP!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebeca
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2006, 02:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebeca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους καλώςηλθα.Είμαι ταύρος,έχω γεννηθεί 28 απρίλη το 85και ώρα 8.30 το πρωί.Ενδιαφέρομαι πολύ και θα ήθελα να ασχοληθώ με την αστρολογία,θα μπορούσε ίσως κάποιος να με βοηθήσει στα βασικά(τον ωροσκόπο μου,σελήνη,αφροδιτη κτλ)???
Ισως τελικά η αστρολογία να είναι ένας δρόμος προς την αυτογνωσία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2006, 11:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Rebeca έχεις Ωροσκόπο Δίδυμοι. Η Σελήνη σου βρίσκεται στο ζώδιο του Λέοντα και η Αφροδίτη σου στον Κριό.

Αν θέλεις να ασχοληθείς σοβαρά με την αστρολογία θα πρέπει να το ψάξεις από μόνη σου.

Θα σου πρότεινα, πάντως, ένα σοβαρό site:

www.greekastrology.gr Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

~Fallen Angel~
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2006, 18:12:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ~Fallen Angel~  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟΝ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 5-11-88 3 ΠΑΡΑ 10 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΕΙΜΑΙ ΣΚΟΡΠΙΟΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Set me free....your heavens a lie....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2006, 19:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟΝ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 5-11-88 3 ΠΑΡΑ 10 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΕΙΜΑΙ ΣΚΟΡΠΙΟΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Ο Ωροσκόπος σου είναι οι Ιχθείς και η Σελήνη σου (το δεύτερο σημαντικό ζώδιο που μας επηρεάζει μετά τον Ήλιο μας) βρίσκεται στην Παρθένο.



Φιλικά, η www.greekastrology.gr


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

~Fallen Angel~
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2006, 09:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ~Fallen Angel~  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ KARMA!

Set me free....your heavens a lie....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Venia
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2006, 18:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Venia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
--------------------------------------------------------------------------------
Γειά σας!Είμαι καινούριο μέλος και προσπαθώ να μάθω όσα περισσότερα μπορώ για θέματα αστρολογίας,παραψυχολογίας κ.α. στο όμορφο αυτό site.Εδώ και πολύ καιρό προσπα8ώ να ερμηνεύσω τον αστρολογικό μου χάρτη.Καλά, μην φανταστείτε σπουδαία πράγματα...απλά αρχίζω να καταλαβαίνω μικρά πραγματάκια για τους πλανήτες και τους οίκους.Παρακαλώ όποιον ασχολείται με αστολογικούς χάρτες, αν θα μπορούσε να με βοηθήσει.Με ενδιαφέρει περισσότερο να μάθω μελλοντικές καταστάσεις που φαίνονται στο χάρτη μου (π.χ. επαγγελματικά).Και μια άλλη απορία!Κάπου διάβασα ότι υπάρχει τρόπος να υπολογίσουμε την ηλικία γάμου από τον χάρτη...υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος μήπως?????? Α!Γεννήθηκα στις 27/11/1980 , 20.15 στις Βρυξέλλες (αν χρειαστεί)!Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

vtΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2006, 11:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδια,
δεν μου κανετε κι εμενα μια αναλυσουλα γιατι νομιζω οτι θα σαλταρω αυτες τις μερες!!!!!
Περυσι τετοιο καιρο, δεν το ειχα βιωσει τοσο εντονα, γ...ω τον Ουρανο μου!!!
Για ποσο καιρο θα με επηρρεαζει αυτη η διελευση του Αρη;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Apollon13
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 19:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Apollon13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακολουθώ το forum σας πολλά χρόνια τώρα και αν εξαιρέσουμε κάποιες περιπτώσεις που κάποια άτομα, κάποια θέματα τα ''χαλάγανε'' (αλλά και αυτό μέσα στο πρόγραμμα και στα πλαίσια ενός διαλόγου είναι) έχετε κάνει παρά πολύ καλή δουλειά. Στο θέμα μας τώρα. Μια φίλη μου μου έφτιαξε κάτι με ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή, το γενέθλιο χάρτη μου. Εγώ δεν ξέρω να διαβάσω τίποτα όμως. Υπάρχει κάποιος που έχει τις γνώσεις να μου πεί κάποια πράγματα, τι καταλαβαίνει από αυτό το χάρτη;; Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Ο χάρτης φαίνεται εδώ: (γεννημένος 13/02/1980 09:30)

http://apooly.100webspace.net/astromap/astromap.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ratataplan
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 09:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και χαρά και από μένα
Αν υπάρχει καλοσύνη και φυσικά χρόνος θα ήθελα να μου πεις και σε εμένα δυο πράγματα για μένα σε σχέση με τα επαγγελματικά. Γεννήθηκα στις 3/3/71 περίπου 12,30 τα μεσάνυχτα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρο


Να μη λες με πολλά λόγια λίγα πράγματα, αλλά με λίγα λόγια πολλά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aggelikoula
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2009, 20:35:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aggelikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθα και εγώ!! Αχ παιδιά και εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα, μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω τους πλανήτες μου και τι σημαίνουν αν είναι εύκολο pleaze, είμαι υδροχόος 11/2/1984 γεννήθηκα 16:15 και έχω ωροσκόπο λέων αυτά ξέρω.

Edited by - aggelikoula on 05/03/2009 21:02:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy