ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Παρείστικες φιλοσοφικές συζητήσεις
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 19:45:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι/φίλες

μετά από αρκετό διάστημα που είμαι μέλος του Esoterica διαπίστωσα ότι υπάρχουν δυνατά μυαλά εδώ.

Μαζί με μία ομάδα φίλων διοργανώνουμε ζωντανές, παρείστικες φιλοσοφικές συζητήσεις (ανάλογα με τη διάθεση, κάθε μήνα/τρίμηνο κ.λ.π.). Θα διοργανώσουμε άλλη μία τέτοια συζήτηση στο τέλος του καλοκαιριού.

Οσοι θέλετε μπορείτε να το δηλώσετε εδώ και να λάβετε μέρος.

Θα θέλαμε επίσης να σμίξουμε με άλλες παρέες που διοργανώνουν ανάλογες συζητήσεις.

Δε συνδεόμαστε με κανένα κομματικό/πολιτικό/ ή "σκοτεινό" σύλλογο ή σωματείο αλλά είμαστε μία άδολη, αυθεντική παρέα φίλων..

Είμαι στη διάθεση σας για κάθε απορία.

Αστροψυχή

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 22:51:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Κάτι σαν "κουβέντα να γίνεται" δηλ. ε?

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 23:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μαζί με μία ομάδα φίλων διοργανώνουμε ζωντανές, παρείστικες φιλοσοφικές συζητήσεις (ανάλογα με τη διάθεση, κάθε μήνα/τρίμηνο κ.λ.π.).

Το ίδιο κάνω κι εγώ,
και γενικώς χαίρομαι όταν βλέπω ότι υπάρχουν αρκετοί που έχουν τέτοια ενδιαφέροντα.

Όποτε ορίσετε τη συνάντηση, ενημερώστε με έγκαιρα.
Θα ήθελα να τα πούμε και από κοντά!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 01:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρκεί να υπάρχει πιοτί, έτσι Πυθαγόρα ? Εκεί να δεις φιλοσοφίες ! Πιοτί δηλ. ό,τι να 'ναι, κρασί, τσίπουρο, ρακί, σταφυλοειδής δηλ. αποστάγματα. Α! να σας πω και κάτι : Το σταφύλι είναι ο βασιλιάς των φρούτων. Αποδεδειγμένα δηλ. Μπορώ να το αιτιολογήσω κάνοντας μια ολόκληρη διάλεξη πάνω σ' αυτό.

Αν είστε στην Αθήνα, έχω σκοπό να σας επισκευτώ εντός του επόμενου μηνός. Ενημερώστε και μένα. Θα φέρω και το τζίνι. Σάββατο να 'ναι παίδες...

"Σάββατο μοιάζεις με κερί, σε μακρινό ξωκλήσι /
που αργά σημαίνει εσπερινό, σε πορφυρένια δύση..."

Έγινε, τα λέμε...


Edited by - Deva_Parinito on 30/07/2005 01:06:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 08:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Deva και Πυθαγόρα χαίρομαι για την ανταπόκριση σας. Πυθαγόρα η παρέα/ομάδα μας κυμαίνεται ανάλογα τις συγκυρίες. Εχει τύχει να κάνουμε συζητήσεις 7 άτομα και έχει τύχει και 40 (ανάλογα αν του ενός παντρεύεται η ξαδέλφη ή της άλλης έχει πυρετό το παιδί). Μπορούμε να συναντηθούμε οι πιο σταθεροί της δικής μας παρέας με τους πιο σταθερούς της δικής σας. Μπορεί επίσης να επισκεφτεί η μία παρέα το χώρο της άλλης. Εχετε σταθερό, άνετο χώρο; Mία ιδέα που έχω είναι να συναντηθεί μία μεγάλη παρέα στην Πνύκα, πριν ξεκινήσει το φθινοπωρινό νυχτερινό αγιάζει, κάτω από την Ακρόπολη και το φεγγάρι -δεν ξέρω όμως κατά πόσο οι οιμωγές των εκεί ζευγαριών θα μας επέτρεπαν να τελέσουμε το θεάρεστο έργο μας!

Σαφώς και υπάρχει πιοτί, και μάλιστα μεσογειότικο! Δίχως καλό κρασί και μεζέ δε γίνεται συζήτηση
αν και θέλει προσοχή εδώ γιατί ο πολύς και καλός μεζές οδηγεί τη βραδυά σε κραιπάλη παρά σε πνευματική ανάταση).

Όταν έρθει η στιγμή θα σας στείλω προσωπικό μήνυμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 12:47:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αστροψυχή
κι εγώ θα ήθελα να συμμετάσχω σε κάτι ά-δολο και μη κατευθυνόμενο.
Επίσης θα συμφωνήσω με τον Deva,να'ναι Σάββατο, διότι μένω στην επαρχία.
Πόσα άτομα ?
Εγώ και η γυναίκα μου.Δεν είμαστε πολλοί και διαθέτουμε πολύ καλό κρασί !!!
Θα'ναι μια καλή ευκαιρία να γνωρίσουμε άτομα όπως ο Deva,τα γραπτά του οποίου μου αρέσουν πολύ !
Λοιπόν,κανονίστε το και εδώ είμαστε κι εμείς.
Και κάπου υπαίθρια πάντα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 00:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Deva και Πυθαγόρα χαίρομαι για την ανταπόκριση σας. Πυθαγόρα η παρέα/ομάδα μας κυμαίνεται ανάλογα τις συγκυρίες. Εχει τύχει να κάνουμε συζητήσεις 7 άτομα και έχει τύχει και 40 (ανάλογα αν του ενός παντρεύεται η ξαδέλφη ή της άλλης έχει πυρετό το παιδί). Μπορούμε να συναντηθούμε οι πιο σταθεροί της δικής μας παρέας με τους πιο σταθερούς της δικής σας. Μπορεί επίσης να επισκεφτεί η μία παρέα το χώρο της άλλης. Εχετε σταθερό, άνετο χώρο;

Αστροψυχή, η χαρά είναι δική μας, όταν πρόκειται για τέτοια γεγονότα...
Όσο για τους χώρους, υπάρχουν πολλές προτάσεις: από ρετιρέ με τεράστια βεράντα και θέα Λυκαβηττό και Ακρόπολη, μέχρι τη σπηλιά του Νταβέλη αμαλάχει...
Αρκεί να υπάρχει όρεξη και καλός συντονισμός!

quote:
Αρκεί να υπάρχει πιοτί, έτσι Πυθαγόρα ? Εκεί να δεις φιλοσοφίες ! Πιοτί δηλ. ό,τι να 'ναι, κρασί, τσίπουρο, ρακί, σταφυλοειδής δηλ. αποστάγματα. Α! να σας πω και κάτι : Το σταφύλι είναι ο βασιλιάς των φρούτων. Αποδεδειγμένα δηλ. Μπορώ να το αιτιολογήσω κάνοντας μια ολόκληρη διάλεξη πάνω σ' αυτό.

O αγαπητός Deva με πρόλαβε...
Χωρίς κρασί δεν πάω πουθενά, πουθενά, εδώ θα μείνω!
Το κρασί είναι εκ των "ουκ άνευ" παιδιά!

quote:
Σαφώς και υπάρχει πιοτί, και μάλιστα μεσογειότικο! Δίχως καλό κρασί και μεζέ δε γίνεται συζήτηση

Αααα, γειά σου!

quote:
Δεν είμαστε πολλοί και διαθέτουμε πολύ καλό κρασί !!!

Αααα, γειά σου και σένα!

quote:
"Σάββατο μοιάζεις με κερί, σε μακρινό ξωκλήσι /
που αργά σημαίνει εσπερινό, σε πορφυρένια δύση..."

κι όταν ζυγώνει η Κυριακή,
και ξεψυχάς Σαββάτο,
ποτήρι μοιάζεις αδειανό,
ποτήρι μ'άσπρο πάτο...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 09:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό είναι το νόημα Πυθαγόρα !

Οι άνθρωποι πρέπει πρώτα να ανακαλύψουν ότι τους ενώνει και να πιστέψουν σ' αυτό. Από 'κει και πέρα, κάθε φιλοσοφία είναι ωφέλιμη...

"Σαν ένα τσαμπί σταφύλι /
μαζευτήκανε οι φίλοι /
που μισούν τις Κυριακές τους /
πιο πολύ απ' τις ενοχές τους /
π' αγαπούν το μαύρο χρώμα /
και αντέχουνε ακόμα.

Άντε να γίνεις ουζερί /
εσύ του κόσμου η τυχερή /
κι εγώ να σπάω τα ποτήρια /
να κάνουν όλοι χαρακίρια.

Άντε να κάνεις ριφιφί /
και στην δική μας την Αφοί /
να κλαίει το αφεντικό μας /
που δεν χωράει στο ρεπό μας..."

Τα σέβη μου,
Deva

Έγινε, τα λέμε...

Edited by - Deva_Parinito on 31/07/2005 09:45:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cascabell
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 12:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cascabell  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΕΣΩ.
ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΕΑΝ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.ΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΡΡΕΙΕΣ ΜΟΥ ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ.
ΑΝΑΜΕΝΩ!!!


cascabellΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 18:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες cascabell,

Αν είσαι μέσα, τότε δεν είσαι καινούργιος...

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 18:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Deva φοβεροί στίχοι ("...στην δική μας την Αφοί", όμως τι σημαίνει);

Cascabell καλώς ήρθες. Μείνε συντονισμένος....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 19:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Deva φοβεροί στίχοι ("...στην δική μας την Αφοί", όμως τι σημαίνει);

Αφοί Τάδε και ΣΙΑ Ο.Ε. Περί εταιρείας δηλ. η αναφορά. Κάνε ριφιφί δηλ. και στην εταιρεία την δική μας, τρύπωσε δηλ. εντός...

Οι στίχοι είναι του Γιάννη Τσατσόπουλου.

Έγινε, τα λέμε...


Edited by - Deva_Parinito on 31/07/2005 19:15:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 21:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΥΤΕ ΔΥΝΑΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΞΙΟΛΟΓΟ
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΜΑΝΤΙΝΑΔΕΣ . ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΟΤΕ, ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ .

quote:
Δε συνδεόμαστε με κανένα κομματικό/πολιτικό/ ή "σκοτεινό" σύλλογο ή σωματείο αλλά είμαστε μία άδολη, αυθεντική παρέα φίλων..


ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΑΙΜΟΒΟΡΟΥΣ ΜΥΣΤΙΚΟΥΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΟΣ.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 23:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΜΑΝΤΙΝΑΔΕΣ .

Γουστάρω μαντινάδα,
που κρύβει την Ελλάδα.
Γουστάρω και τους Κρήτες,
γιατί δεν είν' κοπρίτες.

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2005, 00:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΥΤΕ ΔΥΝΑΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΞΙΟΛΟΓΟ
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΜΑΝΤΙΝΑΔΕΣ . ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΟΤΕ, ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ .

Καλώς να έρθεις σύντεκνε,
κόπιασε στην παρέα,
αρκεί να έχεις την ψυχή,
και τσικουδιά ωραία!

Είσαι τση Κρήτης γέννημα
και λέγεσαι "ριζίτης"
φέρε και μας μια τσικουδιά
απ'τα Χανιά τση Κρήτης

Πες μας τις μαντινάδες σου,
έμπα στην κομπανία
να δεις κι εμένα πού'ρχομαι
απ'τη Μακεδονία!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2005, 03:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αρκεί να έχεις την ψυχή,
και τσικουδιά ωραία!


ΜΠΑΛΩΘΙΕΣ ΘΑ ΡΙΞΟΥΜΕ;;;;;;;;
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
..
.

..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2005, 09:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αστροψυχή μου τρυφερή,
ναι! Στην παρέα μπαίνω,
μπορεί να είμαι τυχερή,
στην Πνύκα ανεβαίνω.

Μέσα κι εγώ και το κρασί,
το φέρνω στη μασχάλη,
μαύρο ουρανού ή θαλασσί,
στου χρόνου την κραιπάλη...

Κι επειδή με το κρασί
ταιριάζει και ο στίχος
είθε ο καθείς να εμπνευστεί
να έρθει και ο ήχος.

Τραγούδια χρώματα χαρές
και λεβεντιά στα ύψη,
και του χορού οι προσμονές
ραγίζουν κάθε τύψη.

Γι΄αυτό κρατείστε μου λοιπόν
μιά θέση και θα... έρθω,
έτσι κι αλλοιώς ζω το παρόν
στα μυστικά του... γνέφω.

Μόνο μαζί με το κρασί
θα φέρω και μεζέδες,
κι αν μας βρει ξημέρωμα;
Κερνώ και τους καφέδες...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 22:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέποντας την ανταπόκριση σας και τις φανταστικές ρίμες σας ρομαντζάρισα και σκέφτηκα τα εξής:

Στις 19 του μηνός έχουμε τη μεγάλη και μαγευτική Πανσέληνο του Αυγούστου. Η Πνύκα με αυτή την Πανσέληνο πάει "Ταμάμ" (όπως λέει και ο πατέρας της Ναζλί, στο τούρκικο σήριαλ). Αρα, τι θα λέγατε να τα συνδυάσουμε, όλες εμείς οι μη προνομιούχες ψυχές που θα είμαστε στην πόλη εκείνες τις ημέρες. Και μπορούμε να την κάνουμε τη συνάντηση και Σάββατο 20 του μηνός, η Πανσέληνος σχεδόν το ίδιο μεγάλη θα είναι.

Πόσοι θα μπορέσετε να έρθετε και πόσο κόσμο μπορεί να φέρει ο καθένας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 17:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στις 19 του μηνός έχουμε τη μεγάλη και μαγευτική Πανσέληνο του Αυγούστου. Η Πνύκα με αυτή την Πανσέληνο πάει "Ταμάμ" (όπως λέει και ο πατέρας της Ναζλί, στο τούρκικο σήριαλ). Αρα, τι θα λέγατε να τα συνδυάσουμε, όλες εμείς οι μη προνομιούχες ψυχές που θα είμαστε στην πόλη εκείνες τις ημέρες. Και μπορούμε να την κάνουμε τη συνάντηση και Σάββατο 20 του μηνός, η Πανσέληνος σχεδόν το ίδιο μεγάλη θα είναι.

Πόσοι θα μπορέσετε να έρθετε και πόσο κόσμο μπορεί να φέρει ο καθένας;


Αστροψυχή, πολύ ωραία πρόταση, αλλά δεν ξέρω αν μέχρι τις 19-20 του μήνα βρίσκομαι στην Αθήνα...
Το πιθανότερο είναι να δω την πανσέληνο από το Ιερό των Καβείρων στη Σαμοθράκη, παρά από την Ακρόπολη...

Αλλά οπωσδήποτε μέσα στο Σεπτέμβρη πρέπει να κανονιστεί κάτι, έτσι?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jk74
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 14:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jk74  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια χαρα! Πολυ ευχαριστως να συμμετεχω και εγω στην παρεα σας αν το επιτρεπουν οι συνθηκες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 17:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά οπωσδήποτε μέσα στο Σεπτέμβρη πρέπει να κανονιστεί κάτι, έτσι?

ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΑΙΔΙΑ ΟΧΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟ!!!
ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΣΙΚΟΥΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΟΥΝ ΤΑ ΣΤΑΦΥΛΙΑ....


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ

Edited by - rizitis on 07/08/2005 18:00:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 22:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΑΙΔΙΑ ΟΧΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟ

Συμφωνω και εγω,καλύτερα Σεπτεμβρη, θα ήθελα να έρθω κιέγω.
Παντως και τον Αυγουστο θα προσπαθήσω.
Οταν λες Πνύκα που ακριβως εννοεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 09:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει παιδιά, το πάμε για Σεπτέμβρη. Πυθαγόρα αναμφίβολα το ιερό των καβείρων στη Σαμοθράκη είναι από τα πιο σημαντικά στον ελλαδικό χώρο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 22:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ για Σεπτέμβρη το βλέπω.
Να προλάβουμε λίγο ακόμη καλοκαίρι !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2005, 00:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κι εγώ για Σεπτέμβρη το βλέπω.
Να προλάβουμε λίγο ακόμη καλοκαίρι !

Σίγουρα!
Εδώ πολλοί ξεκινάνε τώρα τις διακοπές τους....

Στις 3-4 Σεπτέμβρη είναι νομίζω το πρώτο weekend του μήνα. Δεν μαζευόμαστε κάπου να πούμε τα "νέα" μας από τις καλοκαιρινές διακοπές?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2005, 20:45:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ. Μέσα...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lizzard_king
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2005, 08:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lizzard_king  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία κίνηση,θα ήθελα να συμμετέχω κι εγώ αν καταφέρω να είμαι στην πρωτεύουσα οτάν θα οριστεί το πότε...Αν είναι έτοιμο και το κρασί μας θα είναι ακόμη καλύτερα...

I'm the lizard king,I can do anything!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2005, 12:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά,με τόσο κρασί,μόνο κουβέντα δε θα γίνει !
Προβλέπω χορό μέχρι πρωίας...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2005, 16:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΠΟΡΙΑ....
ΜΕΣΑ ΚΙ ΕΓΩ!


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2005, 20:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μεταθέτουμε για το Σεπτέμβρη. Απόψε κάτω από την Πανσέληνο θα φιλοσοφήσουμε πιο πριβέ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 01:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΦΕΓΓΑΡΙ ΑΠΟΨΕ....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy