ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ο συσσωρευτής οργόνης του Βίλχελμ Ράϊχ.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 23:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιθέρας όπως το έλεγαν οι πρόγονοί μας, πράνα όπως το λένε οι ινδουϊστές και οργόνη όπως το ονομάτισε ο Βίλχελμ Ράιχ, είναι το ίδιο πράγμα. Είναι αυτή η συμπαντική ενέργεια που υπάρχει παντού γύρω μας και είναι η πραγματική κινητήριος δύναμη κάθε έμβιου όντος.
Με τον Ράϊχ ειδικά δεν έχω ασχοληθεί και πάρα πολύ. Παλαιότερα στην εφηβική μου ηλικία, όπως και πάρα πολύ άλλοι νέοι της γενιάς μου, είχα διαβάσει κάποια βιβλία του όπως το "Άκου ανθρωπάκο" και "Η δολοφονία του Χριστού". Δεν νομίζω ότι τότε είχα καταλάβει και πάρα πολλά πράγματα. Στους προλόγους των βιβλίων αυτών, διάβασα ένα βιογραφικό του Ράϊχ, στο οποίο αναφερόταν η έρευνά του σχετικά με την οργόνη και τους ειδικούς συσσωρευτές, όπως επίσης και τα ειδικά πυροβόλα οργόνης με τα οποία βομβάρδιζε τα σύννεφα κακής ενέργειας.
Τότε όλα αυτά μου είχαν φανεί πολύ γραφικά και ακατανόητα. Έκανα μεγάλη διαδρομή απο τότε και τον Ράϊχ τον είχα σχεδόν ξεχάσει, όπως είχα ξεχάσει το πως το αμερικανικό κράτος και οι φαρμακοβιομηχανίες τον εξόντωσαν μέσω του κρατικού οργανισμού τροφίμων, ο όποίος έχει και την ευθύνη της "προστασίας" των πολιτών απο επικίνδυνα σκευάσματα.
Τότε δεν είχα δώσει σημασία σε αυτό το γεγονός, το οποίο όμως ξαναθυμήθηκα πρόσφατα εξαιτίας κάποιων πληροφοριών που έμαθα.
Κάποιος φίλος στον οποίο έχω εμπιστοσύνη για τα λεγόμενά του, μου ανέφερε την περίπτωση ενός γνωστού του ο οποίος πάσχει απο καρκίνο των πνευμόνων και ο οποίος έχει εξαπλωθεί και στο συκώτι του. Οι γιατροί του είχαν πει ότι του έμενε πολύ λίγος χρόνος ζωής και του είπαν να προετοιμαστεί για αυτά που θέλει να κάνει στο διάστημα που του μένει. Ο άνθρωπος αυτός πάνω στην απελπισία του έψαχνε διάφορους τρόπους να δοκιμάσει για να επιμηκύνει την ζωή του.
Κάποιος τον έφερε σε επαφή με ανθρώπους που ασχολούνται με τις Ραϊχικές μεθόδους θεραπείας και οι οποίοι κινούνται κάτω απο μεγάλη μυστικότητα γιατί τους κυνηγούν ανελέητα. Του είπαν λοιπόν ότι μπορούν να του δώσουν τα σχέδια για την κατασκευή ενός συσσωρευτή, στον οποίο θα μπαίνει μέσα και θα κάθεται κάποιες ώρες κάθε ημέρα και θα δει θεαματικά αποτελέσματα. Το κόστος δεν ξεπερασε τα 650 ευρώ. Βέβαια όταν κάποιος πεθαίνει, όσα και να του πούνε θα τα δώσει γιατί δεν έχουν σημασία πια τα λεφτά, αν έχει έστω και την παραμικρή ελπίδα να κάνει κάτι. Αυτό βέβαια μπορεί εύκολα να το εκμεταλευτεί κάποιος επιτήδειος, αλλά εκείνη την στιγμή δεν δίνεις σημασία.
Πήγαν λοιπόν τον άνθρωπο σε αυτόν που κατασκευάζει τον συσσωρευτή και τον έφτιαξε και τον πήρε στο σπίτι του.
Όπως μου είπε ο φίλος μου που τον βλέπει πολύ συχνά, απο την στιγμή που ξεκίνησε την χρήση του συσσωρευτή, έχει βελτιωθεί θεαματικά. Νιώθει δυνατός, σταμάτησε την χημειοθεραπεία και μάλιστα σε εργαστηριακό επίπεδο είδαν ότι σταμάτησε η εξάπλωση των καρκινικών κυττάρων με σημάδια υποχώρησης.
Καταλαβαίνετε λοιπόν γιατί κυνηγήθηκε τόσο πολύ ο Ράϊχ και γιατί οι άνθρωποι που ασχολούνται με αυτές τις έρευνες κρατούν μυστικότητα και ενεργούν προσεκτικά. Φαντάζεστε τι θα γίνει αν ξαφνικά ο καθένας μπορεί να αυτοθεραπεύεται, χρησιμποποιώντας ελάχιστα χρήματα και κάνοντας θεραπεία μέσα στο σπίτι του; Δισεκατομμύρια ευρώ ή δολλάρια θα χαθούν απο τα καρτέλ των φαρμακοβιομηχανιών και απο το κύκλωμα των μεγαλογιατρών και των νοσοκομείων.
Πόσο ακόμα ο κόσμος θα στερείται απλούς και φυσικούς τρόπους θεραπείας για χάρη των μεγάλων συμφερόντων; Θα μπορέσει να σπάσει άραγε κάποτε η συνομωσία της σιωπής;
Θα ήθελα αν υπάρχουν και άλλοι φίλοι που να γνωρίζουν και άλλα πράγματα για αυτού του είδους τις έρευνες και τις θεραπείες να καταθέσουν τις γνώσεις τους...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 03:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.


ωραιο θεμα φιλτατε!


εγω εχω ασχοληθει με τον οργονοσυσσωρευτη και την οργονη και σε πληροφορω οτι δουλευει!

δεν τον θεωρω πανακεια για τελειωμενες περιπτωσεις, αν και εχω ακουσει για καποιες εντελως απροσμενες ιασεις.


παρεπιπτοντως οργονοσυσσωρευτη φτιαχνει ο καθενας μονος του - δεν προκειται για κατι πολυπλοκο αλλα για εναλλασομενες στρωσεις οργανικου υλικου και μεταλλου.


φιλοι λειτουργουν εναν εδω και δεκαετιες στην βορειο Ελλαδα και τα αποτελεσματα σε συγγενεις και γνωστους ειναι σημαντικα.

θα επρεπε δε να μας προβληματισει η κοινη αντιμετωπιση του επιστημονικου κατεστημενου στον Τεσλα και στον Ραϊχ...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 04:15:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κάποιος τον έφερε σε επαφή με ανθρώπους που ασχολούνται με τις Ραϊχικές μεθόδους θεραπείας και οι οποίοι κινούνται κάτω απο μεγάλη μυστικότητα γιατί τους κυνηγούν ανελέητα. Του είπαν λοιπόν ότι μπορούν να του δώσουν τα σχέδια για την κατασκευή ενός συσσωρευτή, στον οποίο θα μπαίνει μέσα και θα κάθεται κάποιες ώρες κάθε ημέρα και θα δει θεαματικά αποτελέσματα. Το κόστος δεν ξεπερασε τα 650 ευρώ.

650 ευρω...????? τον κλέψανε...

ούτε η χρήση τού "συσσωρευτή" είναι τόσο απλή (σύμφωνα με τις αποψεις του Ραιχ) όσο το να κάθεσαι μέσα μερικές ώρες (άκου ώρες...!!!!!)

βλέπεις λοιπόν που κάνουνε καλά και τους κυνηγάνε? εκμεταλλευονται απελπισμενους

(δεν συζηταω για την αποτελεσματικοτητα η οχι της "οργονοθεραπείας" η οποία πρέπει να κριθει αλλού και απο αλλους - αλλα δεν ειναι το κατεστημενο που την κυνηγα)

Δεν κανω προσωπικη αιχμη αλλα σκεφτηκες οτι το ποστ μπορει να λειτουργήσει σαν κραχτης και να ριξει απελπισμενους στα νυχια κομπογιαννιτιδων απατεωνων???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 05:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θα επρεπε δε να μας προβληματισει η κοινη αντιμετωπιση του επιστημονικου κατεστημενου στον Τεσλα και στον Ραϊχ...

εμενα με εχει αρκετα...

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 06:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι αρρωστειες θεραπευει η συσκευη αυτη?
Μια αλλη απορια.. αυτος ο Ραιχ εχει σχεση με τους ναζι και το 3ο Ραιχ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 06:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι αρρωστειες θεραπευει η συσκευη αυτη?

Ολες εκτος απο την εγκυμοσυνη
quote:
Μια αλλη απορια.. αυτος ο Ραιχ εχει σχεση με τους ναζι και το 3ο Ραιχ?

ου μην αλλα και με το 4ο

Edited by - wolfowitz on 05/10/2005 06:40:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 06:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμην.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 08:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχουν περάσει χρόνια από τότε που διάβασα για τον Βίλχελμ Ράϊχ και την οργόνη...
Αυτό που θυμάμαι είναι οτι θεραπεύτηκαν όντως κάποιοι άνθρωποι που έπασχαν από την επάρατη νόσο κι οτι ο ίδιος πέθανε υπό αδιευκρίνιστες και περίεργες συνθήκες.
Αν θυμάμαι καλά (αλλιώς διορθώστε με) κλείστηκε σε ψυχιατρείο κι ο θάνατος του αποδόθηκε σε αυτοκτονία...
Αυτοκτονία ή "αυτοκτονία"?
Νομίζω οτι είναι προφανείς οι αιτίες για την "αυτοκτονία" αν είχε ανακαλύψει κάτι τόσο σπουδαίο...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 12:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ούτε η χρήση τού "συσσωρευτή" είναι τόσο απλή (σύμφωνα με τις αποψεις του Ραιχ) όσο το να κάθεσαι μέσα μερικές ώρες (άκου ώρες...!!!!!)


η αληθεια ειναι οτι ο οργονοσυσσωρευτης δινει ενεργεια (την βλεπεις ως γαλαζιες λαμψεις μεσα στον σκοτεινο συσσωρευτη), αλλα πρεπει να σου λειπει.

η διαρκεια παραμονης εξαρταται απο την ελλειψη ενεργειας, και διαφερει απο ατομο σε ατομο.

η παραταση της εκθεσης στην οργονη φερνει δυσφορια και αν επιμεινει καποιος ασχετος, φερνει τα αντιθετα αποτελεσματα.


υγιες ατομο δεν μπορει να παραμεινει μεσα πανω απο 5-10 λεπτα...


ωστοσο ενδιαφερουσες ειναι και αλλες εφαρμογες του ελεγχου της οργονης, οπως ο επηρεασμος του καιρου...

quote:

βλέπεις λοιπόν που κάνουνε καλά και τους κυνηγάνε? εκμεταλλευονται απελπισμενους



παντα θα υπαρχουν απατεωνες που θα εκμεταλευονται τον ανθρωπινο πονο και καλα κανουν και τους κυνηγανε!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 21:03:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά πρέπει να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα προς αποφυγήν παρεξηγήσεων. Δεν παίζω τον ρόλο του κράχτη κανενός κατ΄αρχήν. Ποτέ δεν το έκανα στην ζωή μου και δεν σκοπεύω να το κάνω τώρα. Αν ήθελα να κάνω λεφτά με τέτοιους τρόπους θα το είχα κάνει ήδη.
Ας πάμε λοιπόν παρακάτω. Κάποιος είπε για εκμετέλλευση του ανθρώπου αυτού. Θα πρέπει να διευκρινίσω ότι το σχέδιο για τον συσσωρευτή το έδωσαν στον άνθρωπο δωρεάν και του είπαν ότι δεν είναι δύσκολο να το κάνει μόνος του. Όμως του είπαν ότι αν δεν μπορεί υπάρχει κάποιος που το φτιάχνει και παίρνει κάποια χρήματα για τα υλικά και τον κόπο του... (λογικό δεν είναι; ) Ο φίλος μου δεν μου είπε ότι είναι ακριβώς αυτό το ποσό αλλά γύρω τόσο που άνέφερα... πέντε πάνω πέντε κάτω δεν ξέρω ακριβώς πόσο είναι...
Όσο για το πόσο πρέπει να μένει κάποιος στον συσσωρευτή αυτό μπορεί να είναι απο λίγα λεπτά μέχρι 45 περίπου.. όχι ώρες.. όντως ήταν λάθος...
Ο Ράιχ κυνηγήθηκε όντως ανελέητα και να είστε σίγουροι ότι η αυτοκτονία του μόνο αυτοκτονία δεν ήταν... όσοι δεν τον γνωρίζετε θα έκανε καλό να διαβάσετε λίγο κάποια απο τα βιβλία του... μόνο καλό θα σας κάνουν...
Φιλικά... και θα επανέλθω...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gogoras
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 21:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ειναι τοσο εκπληκτικα τα αποτελεσματα του μηχανηματος αυτου,γιατι δεν μας λετε τι χρειαζεται για την κατασκευη του,εστω και κατα προσεγγιση;

Εκτος αν ολα αυτα ειναι απλως μια φημη!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 21:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε δεν ξέρω αν θα ήταν σοφό ακόμα και να μου έδιναν τα σχέδια να τα περάσω απο εδω μέσα... Πιστεύω ότι όποιος έχει πραγματικά ανάγκη αυτό το πράγμα θα βρει τρόπο αν το ζητήσει να του δοθεί. Η περιέργεια και μόνο δεν είναι ότι καλύτερο.
Όσο για κάποιον στον οποίο ξέχασα να απαντήσω πριν και που είπε αν ο Ράιχ είχε σχέση με τους ναζί.. όχι μόνο δεν έχει σχέση αλλά στις εξεγέρσεις που έγιναν στα αμερικάνικα πανεπιστήμια στην δεκαετία του 60 οι φοιτητές πετροβολούσαν τους μπάτσους με τα βιβλία του Ράϊχ μπας και ξυπνήσουν.. αλλά πού....
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

Edited by - Απέριττος on 05/10/2005 21:51:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 21:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απεριττε, δεν εμπεριειχε προσωπικη αιχμη το σχολιο μου, το ειπα. Απλως πρεπει να ειμαστε παρα πολυ προσεκτικοι με τους απελπισμενους - οπως και συ ειπες.

Ο Ραιχ ειχε βεβαια σχεση με τους Γερμανους του Γ' Ραιχ...!!! Κυνηγηθηκε απο αυτους...!!!

Επισης δεν αυτοκτονησε αλλα πεθανε στη φυλακη (αυτος που αυτοκτονησε ηταν ενας συνεργατης του)

Στην φυλακη κλειστηκε γιατι παραβιασε δικαστικη εντολη και δεν πληρωσε (ηθελημενα) την εγγυηση.

Και δεν κλειστηκε σε ψυχιατρειο.

Edited by - wolfowitz on 05/10/2005 21:55:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 21:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν ειναι τοσο εκπληκτικα τα αποτελεσματα του μηχανηματος αυτου,γιατι δεν μας λετε τι χρειαζεται για την κατασκευη του,εστω και κατα προσεγγιση;

Εκτος αν ολα αυτα ειναι απλως μια φημη!!



Διαβασε τα βιβλια του ρε γκογκορα... Κυκλοφορουν ολα...

Η εφευρεση του Γκουντεμπεργκ δεν ειναι φημηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 22:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε απο ότι κατάλαβα είσαι πολύ καλά ενημερωμένος με το θέμα. Εγω όπως είπα απο την αρχή δεν ξέρω και πολλά πράγματα και όσα διάβασα κατά το παρελθόν είναι συγκεχυμένα στο μυαλό μου. Αφορμή για να βάλω το θέμα στάθηκε η περίπτωση του ανθρώπου που άκουσα απο πρώτο χέρι γιατί τον άνθρωπο που τον πήγε εκεί τον γνωρίζω προσωπικά. Με μεγάλη μου χαρά θα διαβάσω οποιαδήποτε πληροφορία μας δώσεις περισσότερη για τον Ράιχ και το έργο του... να είσαι καλά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 23:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ριξτε μια ματια και εδω:

Βίλχελμ Ράιχ
http://oniroforum.freegr.net/viewtopic.php?t=29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 03:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.


αν δεν βρειτε πληροφοριες για την κατασκευη, εδω ειμαι - η γνωση πρεπει να μοιραζεται!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 11:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για πες μας ρε
jonniebegood,
μπας και φτιάξουμε κι εμείς κανέναν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 14:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



7. ΣΥΣΣΩΡΕΥΤΗΣ ΟΡΓΟΝΗΣ

Όταν ο Wilhelm Reich, M.D., (1897-1957) μετακόμισε απ' την Ευρώπη στην Σκανδιναβία και στην Αμερική, άφησε πίσω του μια σειρά από εξαγριωμένους ειδικούς σε κάθε πεδίο που εξερεύνησε, στην ψυχιατρική, την πολιτική, τη σεξολογία, τη βιολογία, τη μικροσκοπία και την έρευνα για τον καρκίνο.
Η δουλειά του οδήγησε σε μια ενοποιητική ανακάλυψη, μία δίχως μάζα,
παλλόμενη ζωτική ενέργεια, την οποία ονόμασε οργόνη, επειδή την ανακάλυψε σε ζωντανούς οργανισμούς πριν ανακαλύψει ότι διαποτίζει επίσης την γήινη ατμόσφαιρα.


Η ζωή του Reich τελείωσε στη φυλακή μετά από μια παρατεταμένη σύγκρουση με την Επιτροπή Τροφής και Φαρμάκων (FDA) των Η.Π.Α. Τα βιβλία και οι σημειώσεις του κάηκαν από ομοσπονδιακούς υπαλλήλους, επειδή η FDA είχε ξεσηκώσει ένα ζήτημα εναντίον της χρήσης για θεραπεία του συσσωρευτή οργόνης του. Ο συσσωρευτής είναι ένα κουτί φτιαγμένο από στρώματα οργανικών και ανόργανων υλικών· πειράματα με αυτόν παρουσιάζουν ανώμαλα αποτελέσματα. Μια ασυνήθιστη αύξηση της θερμοκρασίας μέσα στον συσσωρευτή, υποδεικνύει περιορισμούς στον δεύτερο νόμο της θερμοδυναμικής. Άσχετα αν η συγκεντρωμένη οργόνη μπορεί να δώσει λύση σε προβλήματα υγείας, ο συσσωρευτής προκαλεί ανοικτά την κατεστημένη επιστήμη.

www.esoterica.gr


http://www.orgonomy.gr/ (ελληνικη ιστοσελιδα αλλα υπο ανανεωση)

Η Αυγή της Συνείδησης : η άποψη του Ράιχ

Σύμφωνα με τον Ράιχ, το Σύμπαν είναι ένας απέραντος ωκεανός κοσμικής οργονοενέργειας. Δεν υπάρχει κενό διάστημα η ενέργεια διαπερνά τα πάντα. Είναι παντού. Είναι πραγματική. Όπως κι οι άλλες μορφές ενέργειας είναι μη υλική, αλλά παρ' όλ' αυτά πραγματική. (Ο ηλεκτρομαγνητισμός είναι δευτερογενής μορφή της πρωταρχικής οργονοενέργειας, ένα παράγωγο). Στην πρωτογενή της κατάσταση, η οργονοενέργεια είναι απαλλαγμένη από μάζα και υπάρχει με τη μορφή αυτών που ο Ράιχ ονόμασε “στροβιλιστικά κύματα”. Η μετάβαση απ' τη μη ύλη στην ύλη γίνεται όταν αυτά τα στροβιλιστικά κύματα υπερτεθούν και πιαστούν το ένα πάνω στο άλλο. Η σπειροειδής διαδρομή που διαγράφουν στο χώρο γίνεται μια κλειστή τροχιά. Σχηματίζεται μια μεμβράνη κι εκεί μέσα τώρα, εγκλωβίζεται ένα μικρό κομμάτι πρωταρχικής ενέργειας. Η περιορισμένη πια ενέργεια έχει δύο κύριες ιδιότητες, κίνηση και μεταβολισμό. Αυτό που δίνει τη γέννηση στη συνείδηση, την αντίληψη και την αίσθηση στο ζωντανό, είναι η κινούμενη ενέργεια εγκλωβισμένη σε μια μεμβράνη. Επομένως, η συνείδηση είναι η υποκειμενική επίγνωση ενός αντικειμενικού ενεργειακού φαινομένου, δηλαδή του παλμικού χορού ενός μικρού κομματιού περιορισμένης κοσμικής ενέργειας. Με λiγα λόγια, η επίγνωση είναι λειτουργικά ταυτόσημη με την ενέργεια που κινείται μέσα σε μια μεμβράνη.

Η συνείδηση υπάρχει πολύ πριν υπάρξουν αισθητήρια όργανα ή σχηματιστεί ο εγκέφαλος. Είναι πρωτοπλασματική επίγνωση, η οποία επενδύει ακόμα και τις πιο πρωταρχικές μορφές ζωής, όπως η αμοιβάδα. Καθώς η ζωή εξελίσσεται σε ακόμα πιο πολύπλοκες μορφές, όπως τα δικά μας σωματικά όργανα, κι αυτά επίσης έχουν τη δική τους συνείδηση. Ο Ράιχ είναι πολύ σαφής σ' αυτό: “Κάθε πλασματική ύλη αντιλαμβάνεται είτε έχει αισθητηριακά νεύρα είτε όχι. Η αμοιβάδα δεν έχει αισθητηριακά ή κινητικά νεύρα, κι όμως αντιλαμβάνεται”. Επίσης παρατηρεί, “Τα μεμονωμένα όργανα, είναι ζωντανά όντα με δική τους δραστηριότητα, με δικές τους αισθήσεις και λειτουργίες” (4).

Ένα πολύ καλό παράδειγμα πρωτοπλασματικής επίγνωσης είδα τυχαία σ' ένα φιλμ στην τηλεόραση που έδειχνε τα πειράματα του Κληβ Μπάξτερ με λακτοβάκιλλους, τους οργανισμούς που υπάρχουν στο γιαούρτι.

Ο Μπάξτερ έχει γίνει γνωστός από τα πειράματα του την επίγνωση των φυτών, όπως καταγράφεται απ' ένα πολυγράφο ή ανιχνευτή ψεύδους. Χρησιμοποιώντας μια παρόμοια καταγραφική διάταξη, μετέφερε σ' ένα άλλο δοχείο ένα μικρό δείγμα λακτοβάκιλλων, από μια συνηθισμένη καλλιέργεια γιαούρτης που είχε στο εργαστήριο. Στη συνέχεια απομόνωσε τη θυγατρική αποικία σ' ένα άλλο δωμάτιο και έδωσε στη μητρική αποικία μια ποσότητα γάλακτος, κάτι που αποτελεί πραγματική γιορτή για τους λακτοβάκιλλους. Στο μεταξύ, η απομονωμένη θυγατρική αποικία έδινε πολύ συνηθισμένα σήματα ζωής στον πολυγράφο. Ακριβώς τη στιγμή που το γάλα έφτασε στη μητρική αποικία, ο πολυγράφος στη θυγατρική αποικία τρελάθηκε και έδειχνε τρομακτικές αποκλίσεις από τη βασική γραμμή. Φαινόταν να έχει "πιάσει" τη διεγερμένη αντίδραση της μητρικής αποικίας, όντας σημαντικά μακρύτερα απ' αυτήν.

Επομένως, η πρώτη ιδιότητα της κοσμικής οργονοενέργειας – η κίνηση - παράγει, όταν υπάρξουν οι κατάλληλες συνθήκες, τη συνείδηση στο ζωντανό οργανισμό.

Η δεύτερη ιδιότητα, ο μεταβολισμός, έχει μεγάλης έκτασης λειτουργικές συνέπειες, τόσο στο ζωντανό χώρο όσο και στο μη ζωντανό (19). Στη μεταβολική λειτουργία, η οργονοενέργεια δείχνει μια ορισμένη νομοτέλεια. Ο Ράιχ μιλάει για θάνατο και γέννηση οργονικών μονάδων. Λέει πώς σχηματίζονται οργονικές μονάδες με συγκέντρωση και ότι πεθαίνουν με διύλιση στον οργονοενεργειακό ωκεανό. Δυστυχώς, δεν υπάρχουν πολλές λεπτομέρειες γύρω απ' αυτό στη διαθέσιμη βιβλιογραφία. Παρουσιάζεται σαν μια έννοια ανακύκλωσης, στην οποία δεν χάνεται ποτέ οργονοενέργεια : είτε σχηματίζεται, είτε διαλύεται μέσα στην κοσμική ενεργειακή θάλασσα.

Όταν η οργονοενέργεια περνάει απ' την κατάσταση της μη-ύλης στην ύλη, η ιδιότητα του μεταβολισμού, όπως και της κινητικότητας, διατηρείται και μεταβάλλεται σε μια νέα σειρά συνθηκών. Ας το εξετάσουμε με βάση τον άνθρωπο και την ατμόσφαιρά του.

Όλες οι ζωντανές υπάρξεις, μαζί κι ο άνθρωπος, αποτελούνται από τέσσερα βασικά δομικά συστατικά υδρογόνο, οξυγόνο, άνθρακα και άζωτο. Το ίδιο ισχύει και για την ατμόσφαιρα του πλανήτη μας. Υπάρχουν δυο βασικοί φορείς της οργονοενέργειας, το νερό και το οξυγόνο, που δημιουργεί η ίδια η οργονοενέργεια. Η οργόνη μπαίνει μέσα στο σύστημά μας με διάφορους τρόπους : Εισπνέουμε οξυγόνo, που είναι φορέας της οργόνης παίρνουμε με την τροφή νερό και υγρά, που είναι επίσης φορείς, επίσης απορροφούμε οργόνη με άμεση ακτινοβολία από το ατμοσφαιρικό οργονοενεργειακό περίβλημα.

Τι συμβαίνει στην οργονοενέργεια μέσα στο σώμα; Περνάει μέσα από μια μεταβολική διεργασία ανάλογη μ' αυτή που συμβαίνει στην ατμόσφαιρα (αν και όχι ταυτόσημη, μια και είμαστε ζωντανά συστήματα). Μ' άλλα λόγια, η οργόνη μεταβολίζεται σ' ένα απόβλητο που ονομάζεται ΝΤΟΡ. Το όνομα προέρχεται απ' τα αρχικά των αγγλικών λέξεων για τη θανατηφόρο οργονική ακτινοβολία (Deadly Orgone Radiation DOR = ΝΤΟΡ, ΣτΜ), επειδή αντιπροσωπεύει μια τοξική μορφή οργονοενέργειας, την ακινητοποιημένη, νεκρή, στατική ενεργειακή μορφή. Είναι ένας μεταβολίτης, ένα προϊόν διάσπασης της ΟΡ (οργονοενέργειας). Έτσι, σαν μια φυσική μεταβολική διεργασία, η ΟΡ μετασχηματίζεται σ' ένα τελικό προϊόν, τη ΝΤΟΡ.

Σ' ένα σώμα με ικανότητα για πλήρη παλμό, η ΝΤΟΡ αποβάλλεται φυσιολογικά με διάφορους τρόπους. Για παράδειγμα, εκφορτίζεται με τα κόπρανα, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως τα κόπρανα αποτελούν τη ΝΤΟΡ, γιατί η ΝΤΟΡ, όπως η ΟΡ, εξακολουθεί να είναι μη-υλική. Είναι ενέργεια, όχι ύλη (παρ' όλο που μπορεί, όπως η ΟΡ, να έχει ορατές εκδηλώσεις). Επίσης η ΝΤΟΡ φεύγει και με το διοξείδιο του άνθρακα, στην εκπνοή, όπως και με τον ιδρώτα και τις αέριες εκκρίσεις του σώματος.

Αν ο πλασματικός παλμός είναι ελαττωματικός, το σώμα δεν μπορεί ν' αποβάλλει εντελώς τη ΝΤΟΡ. Μένει έτσι στο σύστημα και γίνεται βάση τόσο για τις σωματικές όσο και τις συγκινησιακές αρρώστιες. Στη συνέχεια, ακολουθεί αυτό που ο Ράιχ ονόμασε “αντίδραση αποκλεισμού”. Η ΝΤΟΡ γίνεται αισθητή σαν ξένο σώμα, ένας ξένος εισβολέας, όπως πράγματι είναι, και το σύστημα προσπαθεί να απομονώσει αυτή τη μουχλιασμένη ΟΡ αντιδρά και ερεθίζεται ενάντια στη ΝΤΟΡ, την κυνηγά και προσπαθεί να την εγκολπώσει ή να την αποκόψει απ' το υπόλοιπο σύστημα. Γίνεται κάτι ανάλογο με τη δραστηριότητα των λευκών αιμοσφαιρίων, τα οποία περιβάλλουν και καταβροχθίζουν τα βακτήρια.

Ένας ασθενής μπορεί να υποκύψει στη μάχη αυτή μεταξύ ΝΤΟΡ και ΟΡ με ένα από τους εξής δυο τρόπους : Η οργονοενέργεια τρελαίνεται στην προσπάθειά της να πολεμήσει την τοξική ΝΤΟΡ και, στην πορεία, ο ασθενής μπορεί να πάρει φωτιά (π.χ., υψηλός πυρετός). 'Η, οι άμυνες του σώματος δεν μπορούν να παρατάξουν αρκετή ΟΡ, και η τοξική ΝΤΟΡ κερδίζει και σκοτώνει το σώμα (π.χ., μαζική σηψαιμία). Τόσο ο υπεραποκλεισμός όσο και ο ανεπαρκής αποκλεισμός μπορούν να είναι μοιραίοι.

Στην ατμόσφαιρα, μπορεί να διαδραματιστεί μια παρόμοια μάχη. Όταν ένα σύννεφο ΝΤΟΡ εμφανίζεται στον ουρανό, γρήγορα το περιβάλλει μια φωταύγεια, που είναι η ατμοσφαιρική ΟΡ η οποία αντιδρά στο σύννεφο. H ΟΡ διεγείρεται και ερεθίζεται από τη ΝΤΟΡ και προσπαθεί να την περιβάλει και να την εγκολπώσει. Η μάχη μπορεί να πάει και προς τις δυο μεριές. Μερικές φορές το σύννεφο διαλύεται, μερικές φορές κερδίζει η ΝΤΟΡ, πράγμα που εξαρτάται απ' την ποιότητα του ατμοσφαιρικού παλμού.

Έτσι, τόσο ο άνθρωπος, όσο και ο πλανήτης του, είναι πεδία μάχης στην πύλη μεταξύ ΟΡ και ΝΤΟΡ. Η ειρωνεία είναι πως αυτό που θα έπρεπε να είναι ένας ακίνδυνος φυσικός μεταβολίτης, ένα παραπροϊόν, μπορεί να γίνει μια θανατηφόρα τοξίνη, όταν ο παλμός καταθέσει τα όπλα. Αν η ΝΤΟΡ παραμείνει για πολύ καιρό, μπορεί ν' αλλάξει και από μια μη-υλική ενέργεια, να γίνει μια υλική ουσία που ο Ράιχ ονόμασε “μέλανορ”, και παραδείγματά της είναι η σήψη, η μούχλα. η γάγγραινα, οι βάκιλοι Τ κτλ.

Σχετικά με την ίδια τη λειτουργία της θωράκισης, ο Ράιχ πίστευε πως η χαρακτηρολογική θωράκιση, είναι αποκλεισμένη ενέργεια ΝΤΟΡ. Είναι ένα δυναμικό μπλοκάρισμα, μια λίμναση της ενέργειας που χαρακτηρίζεται από χρόνιο σπασμό στο μυϊκό σύστημα και περιορισμένη κυκλοφορία της ΟΡ. Η διαδικασία είναι ένας φαύλος κύκλος. Όσο αυξάνει η λίμναση (ΝΤΟΡ), τόσο λιγότερη πλασματική κινητικότητα υπάρχει. Με την απώλεια όμως της τελευταίας, η σωματική λίμναση της ΝΤΟΡ γίνεται όλο και πιο δύσκολη. Αυτό οδηγεί σε περισσότερη λίμναση, περισσότερο αποκλεισμό (ΟΡ εναντίον ΝΤΟΡ), και παραπέρα απώλεια του παλμού. Υπάρχει μια βαθμιαία και σταθερή αποδιοργάνωση του βιοσυστήματος. Η ενοποιημένη λειτουργικότητα χάνεται και το ενεργειακό σύστημα κομματιάζεται σε χαμηλότερα επίπεδα οργάνωσης.

πηγη:

http://www.orgonomy.gr/mistikismos.htm



"Warning - misuse of the Orgone Accumulator may lead to symptoms of orgone overdose. Leave the vicinity of the accumulator and call the 'Doctor' immediately!"

That would be the controversial Doctor Wilhelm Reich, father of orgone energy (also known as chi or life-energy) and the science of orgonomy. Wilhelm Reich developed a metal-lined device named the Orgone Accumulator, believing that the box trapped orgone energy that he could harness in groundbreaking approaches towards psychiatry, medicine, the social sciences, biology and weather research.
Wilhelm Reich's discovery of orgone began with his research of a physical bio-energy basis for Sigmund Freud's theories of neurosis in humans. Wilhelm Reich believed that traumatic experiences blocked the natural flow of life-energy in the body, leading to physical and mental disease. Wilhelm Reich concluded that the libidinal-energy that Freud discussed was the primordial-energy of life itself, connected to more than just sexuality. Orgone was everywhere and Reich measured this energy-in-motion over the surface of the earth. He even determined that its motion affected weather formation.
In 1940, Wilhelm Reich constructed the first device to accumulate orgone energy: a six-sided box constructed of alternating layers of organic materials (to attract the energy) and metallic materials (to radiate the energy toward the center of the box). Patients would sit inside the accumulator and absorb orgone energy through their skin and lungs. The accumulator had a healthy effect on blood and body tissue by improving the flow of life-energy and by releasing energy-blocks.


.


ενημερωτικη ιστοσελιδα:

http://www.orgone.org/

εδω πουλανε ετοιμο εξοπλισμο:

http://www.orgonelab.org/cgi-bin/shop.pl/page=naturalenergy.htm


εδω εχει οδηγιες για τα παντα:

http://www.orgone.org/requipment/oracs/orgonacc00.htm

τα σχεδια του Ραϊχ:

http://www.orgone.org/articles/ax2001-grnfld-aa.htm

.


και μην ξεχναμε οτι ο ογονοσυσσωρευτης χρειαζεται οργονη για να λειτουργησει, που σημαινει οτι αποδιδει οταν βρισκεται μακρυα απο πολεις, καλωδια ρευματος, κτλ.


τα βουνα ειναι οι προτιμοτερες τοποθεσιες.

ναστε καλα!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 18:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ JBG...
τι θα μπορούσα να πω περισσότερο... μάλλον τίποτε. Να σε ευχαριστήσω λοιπόν ειλικρινά και θερμά για την συμμετοχή σου στο θέμα. Μου έδωσες και μένα πάρα πολλές πληροφορίες. Το μόνο που θέλω να πω είναι η πίκρα που νοιώθω στην σκέψη ότι υπάρχουν τόσα θαυμαστά και εντελώς δωρεάν πράγματα που θα μπορούσαν να λύσουν τόσα προβλήματα, απο ενεργειακά μέχρι προβλήματα υγείας και όμως το βρωμερό και ελεεινό κατεστημένο μας τα στερεί...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cosmos2001
Μέλος 2ης Βαθμίδας


188 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 08:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cosmos2001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από που προκύπτει ότι το "κατεστημένο" εξακολουθεί να καταπιέζει την έρευνα πάνω στην οργόνη; Από όσο κατάλαβα από τα μηνύματά σας, όλα είναι διαθέσιμα: βιβλία, οδηγίες, κλπ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 13:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα ντε...
Και τι σημαίνει "κατεστημένο" ?
Ποιοι είναι αυτοί που θα χάσουν τον ύπνο τους αν εγώ αρχίσω κι ασχολούμαι με την οργόνη ?
Πολύ x-files έχει πέσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
-529-
Νέο Μέλος


44 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 06:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -529-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Το μόνο που θέλω να πω είναι η πίκρα που νοιώθω στην σκέψη ότι υπάρχουν τόσα θαυμαστά και εντελώς δωρεάν πράγματα που θα μπορούσαν να λύσουν τόσα προβλήματα, απο ενεργειακά μέχρι προβλήματα υγείας και όμως το βρωμερό και ελεεινό κατεστημένο μας τα στερεί...


-ΕΧΩΜΙΑΑΠΟΨΗΓΙΑΤΟΝΚΟΣΜΟΠΟΥΘΑΑΛΛΑΞΕΙΑΜΕΣΩΣΜΟΛΙΣΜΑΘΩΤΗΝΑΛΗΘΕΙΑ-529-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 13:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπαρχει και το "φιλοραϊχικο κατεστημενο" που εχει αλλαξει τα φωτα στις αποψεις του Ραιχ.

π.χ. Η DOR δεν ειναι το αντιθετο της οργονης, ουτε αποτελεσμα του "μεταβολισμου της οργονης"

δεν ελεγε αυτο ο ιδιος ο ΡαιχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 13:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επισης: η "οργονη" δεν ειναι δωρεαν ουτε θα λυσει δια μαγειας το ενεργειακο προβλημα του πλανητη ουτε θα προσφερει ετσι απλα την υγεια και τη αθανασια στο ανθρωπινο γενος.

Αυτα δεν τα ισχυριστηκε ο Ραιχ αλλα διαφοροι φανατικοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 11:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ JOHNIE ΕΙΠΕΣ "τα βουνα ειναι οι προτιμοτερες τοποθεσιες." :
ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΔΡΑΚΟΣΠΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΟΡΓΟΝΟΣΥΣΣΩΡΕΥΤΕΣ?
ΣΥΝΕΙΡΜΟ ΚΑΝΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 11:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
......JONNIE..... :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 14:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΕ JOHNIE ΕΙΠΕΣ "τα βουνα ειναι οι προτιμοτερες τοποθεσιες." :
ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΔΡΑΚΟΣΠΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΟΡΓΟΝΟΣΥΣΣΩΡΕΥΤΕΣ?
ΣΥΝΕΙΡΜΟ ΚΑΝΩ

θα μπορουσαν αν εσωτερικα υπηρχε επενδυση απο διαδοχικα στρωματα μεταλλου και οργανικου υλικου (μαλλι, ξυλο, κτλ).


η εξωτερικη πλευρα των οργονοσυσσωρευτων ειναι απο οργανικο υλικο, η επομενη εσωτερικη απο μεταλλο, η επομενη απο οργανικο υλικο και ουτω καθεξεις μεχρι την τελευταια εσωτερικη πλευρα που ειναι απο μεταλλο.

τα οργανικα υλικα κατα τον Ραϊχ αποροφουν την οργονη και την μεταδιδουν στο μεταλλο το οποιο την απωθει προς την επομενη οργανικη στιβαδα, μεχρι που καταληγει να εκπεμφθει μεσα στον συσσωρευτη.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 21:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι...
σχετικά με το θέμα των σχεδίων του συσσωρευτή έχω να πω τα εξής. Μόλις εχθές είδα τα σχέδια. Δεν είναι κάτι περίπλοκο, αλλά δεν είναι εύκολο κάποιος να το κάνει μόνος του γιατί πρέπει να έχει και κατάλληλο εξοπλισμό και γνώσεις τεχνικές. Υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες που πρέπει να προσέξει ούτως ώστε το σύστημα να είναι λειτουργικό. Ο φίλος μου μου είπε ότι αν κάποιος έχει την δυνατότητα να το φτιάξει μόνος του τότε το κόστος πέφτει κάπου στα 300 με 350 ευρώ για τα υλικά... Σκεφτείτε ότι άυτό το πράγμα είναι περίπου σαν μια μικρή δίφυλλη ντουλάπα σε μέγεθος και τα τοιχώματα είναι περίπου 10 εκατοστά πάχος με διάταξη των υλικών όπως την ανέφερε ο φίλος JBG.
Πάντως σίγουρα δεν είναι πανάκεια. Αυτό που κάνει το σύστημα είναι να συσσωρεύει και να εξισορροπεί την ενέργεια μέσα στον οργανισμό μας ούτως ώστε να δημιουργούνται συνθήκες αυτοίασης του οργανισμού. Σαν μια ενίσχυση του ανοσοποιητικού κατά κάποιο τρόπο...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 23:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ όλους τους αγαπητούς φίλους, παλιούς και νέους,

Μετά από κάποιους μήνες απουσίας μου δηλώνω πάλι το παρόν μου,
τουλάχιστον σαν παρατηρητής.
Θα δώσω για άλλη μία φορά τα συγχαρητήριά μου στον αγαπητό μου
φίλο Απέριττο για τα πάντοτε ωραία θέματά του.Επίσης τις ευχαριστίες
μου στον ομοίως αγαπητό μου φίλο JBG,που με τις απαντήσεις του με
έκανε να ξεσκαλίσω κάποια θέματα από το παρελθόν.
Η οργόνη σαν μορφή ενέργειας δεν είναι πλήρως και απόλυτα ορισμένη.
Πλην όμως ο "συσσωρευτής οργόνης" αν μη τι άλλο αποτελεί ένα πυκνω-
τή πολύ μεγάλης χωρητικότητας.Φθάνει σχεδόν σε επίπεδα Farands.Δεν
γνωρίζω κατά πόσο θα μπορούσε να λειτουργήσει μία τέτοια διάταξη σύμ-
φωνα με τα αναμενόμενα.Εκείνο όμως που είναι σίγουρο είναι ότι μπορεί
άνετα να λειτουργήσει "σαν αποθήκη ηλεκτρικής ενέργειας".
Όταν θα βρω όλες μου τις σημειώσεις περί του θέματος...θα επιστρέψω!
Εύχομαι σε όλους εποικοδομητικές συζητήσεις και καλό χειμώνα.

Φιλικότατα
Πέτρος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 00:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χαιρετώ όλους τους αγαπητούς φίλους, παλιούς και νέους,

Φιλικότατα
Πέτρος



καλως τον φιλο Πετρο!

το θεμα σηκωνει και κανα πειραματακι στην πορεια αν το θελησεις - οι φορητοι φτιαχνονται με ελαχιστο κοστος.

νασαι καλα!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy