ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Τελικά θα μείνει κανένας για να γράφει στο φόρουμ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 21:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
χρησιμοποιησα χιουμορ - απλα αυτοχρισθηκα Βασιλευς Ιωαννης ο Κάλος ο Πρωτος, βασιλευς των κάλων.

Α, γι' αυτό γελάσαμε τόσο πολύ!

quote:
δεν εβρισα κι ας πιαστηκε ο κωλος μου καβαλα στ ασπρο μου αλογο να περιμενω τον πολεμο της 29-11-05 που με τοση λαχταρα προφητευατε.

Δεν νομίζω ότι "προφητεύσαμε" εμείς τίποτα.

quote:
εσεις βρισατε και κλειδωθηκε το τοπικ

Όχι ρε οργανωμένο ήταν για να αποσχίσω ολόκληρη την συζήτηση από τα esoterica.

quote:
αληθεια, τις χριστοπαναγιες στο δρομο τις ριχνουν εθνικοι ή χριστιανοι?

οι χριστιανοεθνικοί

quote:
παρεπιπτοντως απο τις προφητειες σας ξεφυγε μια μαϊμου - την βρηκατε?

Ναι, της μιλάω αυτή τη στιγμή.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 21:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
φιλτατε durden_alie δεν μπορεις πλεον να κρυφτεις!
σε προδωσε το σαπουνι σου - για να εχει τετοια χαλια φανταστειτε το δερμα του!
ειναι οντως ο αντιχριστος!
(αν χρειαστεις δικηγορο, εδω ειμαστε, το καλυτερο δικηγορικο γραφειο: JOHNNIE & GRETEL)

ANOIΞΑΜΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ. χεχεχε

Οταν προσπαθείς να ερμηνεύσεις την Ιστορία μέσα από τη θεωρία σου, είναι βέβαιο ότι θα κάνεις λάθος και θα οδηγηθείς στο δογματισμό


Το δευτερο ενικό δεν απευθύνεται σε κανένα μέλος, το παραπάνω είναι απλά ένα απόφθευγμα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 22:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
χρησιμοποιησα χιουμορ - απλα αυτοχρισθηκα Βασιλευς Ιωαννης ο Κάλος ο Πρωτος, βασιλευς των κάλων.

Α, γι' αυτό γελάσαμε τόσο πολύ!

WWalker



αλλοι γελασαν πολυ - μερικοι μαλιστα το εγραψαν και στο τοπικ, το ξεχνας?

αυτοι που δεν γελαγαν ηταν αυτοι που ενοχληθηκαν επειδη τους χαλαγα την σοβαροφανεια του παραμυθιου που πασαραν.


αληθεια θυμασαι τι σας ειπε ο Νικηταρας για μενα?

ο μονος χριστιανος εκει μεσα που καταλαβε οτι δεν μπηκα με κακο σκοπο.

quote:

quote:
δεν εβρισα κι ας πιαστηκε ο κωλος μου καβαλα στ ασπρο μου αλογο να περιμενω τον πολεμο της 29-11-05 που με τοση λαχταρα προφητευατε.

Δεν νομίζω ότι "προφητεύσαμε" εμείς τίποτα.


οχι φυσικα, εσεις ερμηνευατε τις γραφες και βγαζατε "σιγουρα" συμπερασματα.

και φυσικα βριζατε!


αληθεια εγινε ο πολεμος?

ελειψα για 5 λεπτα απο την πρωτη γραμμη για να ριξω ενα κατουρημα ο δολιος και προφανως τον εχασα...

quote:

quote:
εσεις βρισατε και κλειδωθηκε το τοπικ

Όχι ρε οργανωμένο ήταν για να αποσχίσω ολόκληρη την συζήτηση από τα esoterica.


αλλα εσυ παρεμεινες εδω?


μαλλον τους βαρεθηκες και τους ξαποστειλες εντεχνα.


quote:

quote:
αληθεια, τις χριστοπαναγιες στο δρομο τις ριχνουν εθνικοι ή χριστιανοι?

οι χριστιανοεθνικοί


τι ειναι αυτο, υβριδιο βλητου? Επέμβαση - Admin, 02/03/2006

quote:

quote:
παρεπιπτοντως απο τις προφητειες σας ξεφυγε μια μαϊμου - την βρηκατε?

Ναι, της μιλάω αυτή τη στιγμή.


να σου πω την αληθεια για δικο σου πετ την ειχα εξ αρχης - ο τροπος γραφης της μαϊμους απεκλειε τον 22.

(εξακολουθει να εχει τοσο σιχαμενες συνηθειες? )


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 22:16:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

VANITY FAR MY FAVORITE SIN

Νομίζουμε πως είμαστε

gretel


Νομίζουμε πως είμαστε - αυτο ειναι το ζουμι!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 23:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

φιλτατε durden_alie δεν μπορεις πλεον να κρυφτεις!


σε προδωσε το σαπουνι σου - για να εχει τετοια χαλια φανταστειτε το δερμα του!


ειναι οντως ο αντιχριστος!


(αν χρειαστεις δικηγορο, εδω ειμαστε, το καλυτερο δικηγορικο γραφειο: JOHNNIE & GRETEL)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 23:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

VANITY FAR MY FAVORITE SIN


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"


Πέστο σωστά Gretel...

VAAAAAAAANITY...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 23:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Welcome to the Boiling Point in the Road to Hell.

Aytinis tis aristeris

Η φωτογραφία είναι copy-left


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 27/02/2006 23:33:34

Edited by - gretel on 27/02/2006 23:43:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

a************
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους a************  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με το ερώτημα "Τελικά θα μείνει κανένας για να γράφει στο φόρουμ;" , πρέπει να σας ομολογήσω ότι κατα καιρούς έχω σκεφτεί και εγώ να την ... κάνω.

Δεν έχω καμία όρεξη ούτε να τσακόνωμαι και ούτε να χαλάω τη ... ζαχαρένια μου. Με Νέες και παλιές Ακρόπολες δεν τα πάω καλά, ο Εσωτερισμός είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνω, κάτι πιπίτσες που ασχολούνται με πολλές "ευαισθησίες" και αστρισκές προσβολές τις βλέπω και ξεραίνομαι στα γέλια, κάτι άλλες φλούδες με χρυσά περιτυλίγματα που διαβάζω εδώ πέρα βλέπω ότι είναι αποτέλεσμα άγνοιας, οπότε...

... οπότε, τι κάθομαι και ασχολούμαι ?

Άδικα χάνω την ώρα μου.

Εντάξει, παραδέχομαι ότι γνώρισα αρκετούς αξιόλογους ανθρώπους από δώ μέσα, αλλά πράγματι οι περισσότεροι, αν όχι και όλοι, κινούντια σε αυτό το πνέυμα που λέω πιο πάνω !

Εγώ δεν γράφω για το φόρουμ. Η θεματολογία του μου είναι ξένη. Δεν κατακρίνω την θεματολογία του. Απλά, μου είναι ξένη.

Στο ... επανακούειν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
a************
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους a************  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 23:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

a************

Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ



μου φανηκε οτι ειδα φαντασμα!


να το βαλω στο Παραξενο???

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 23:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Vrili μου σε καταλαβαίνω. Ωρες ώρες το σκέφτομαι και εγώ, αλλά ευτυχώς, η θεματολογία είναι αρκετά ευρεία, έτσι ώστε να υπάρχει πάντα κάτι που θα ενδιαφέρει τον καθένα μας.

quote:
μου φανηκε οτι ειδα φαντασμα!

Μην ανησυχείς, troll ήταν και πέρασε!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 00:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαμός γίνεται με αυτά τα trolls.
Για να έχουμε το καλό ερώτημα αγαπητοί διαχειριστές/συντονιστάδες, γιατί αφήνεται το post του τρολ με ένα κόκκινο * και δεν διαγράφετε το ίδιο το post? Έτσι θα αποφύγουμε να βλέπουμε και την επίθεση.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 01:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αλλοι γελασαν πολυ - μερικοι μαλιστα το εγραψαν και στο τοπικ, το ξεχνας?

αυτοι που δεν γελαγαν ηταν αυτοι που ενοχληθηκαν επειδη τους χαλαγα την σοβαροφανεια του παραμυθιου που πασαραν.


αληθεια θυμασαι τι σας ειπε ο Νικηταρας για μενα?

ο μονος χριστιανος εκει μεσα που καταλαβε οτι δεν μπηκα με κακο σκοπο.

οχι φυσικα, εσεις ερμηνευατε τις γραφες και βγαζατε "σιγουρα" συμπερασματα.

και φυσικα βριζατε!


αληθεια εγινε ο πολεμος?

ελειψα για 5 λεπτα απο την πρωτη γραμμη για να ριξω ενα κατουρημα ο δολιος και προφανως τον εχασα...


αλλα εσυ παρεμεινες εδω?


μαλλον τους βαρεθηκες και τους ξαποστειλες εντεχνα.

τι ειναι αυτο, υβριδιο βλητου?

να σου πω την αληθεια για δικο σου πετ την ειχα εξ αρχης - ο τροπος γραφης της μαϊμους απεκλειε τον 22.

(εξακολουθει να εχει τοσο σιχαμενες συνηθειες? )


Να υποθέσω πως όταν έγραφες την απάντησή σου - και προφανώς χαζογελούσες με τις κουταμαρίτσες που έγραφες νομίζοντας πως γράφεις τίποτα αξιόλογο - εκτελούσες ταλαντώσεις σαν κι αυτό;

Oh sorry ξέχασα, εσύ κάνεις μόνο αποσβεννύμενες. Επέμβαση - Admin, 02/03/2006

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 13:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να παρακαλέσω όσους από τους συμμετέχοντες έχουν την "έντονη" παρόρμηση να περιφέρουν σε διάφορα σημεία διαμάχες που αφορούν άλλες περιστάσεις αλλά - και κυρίως - άλλες νοοτροπίες, ας πούμε, "συζήτησης", να σκεφτούν το ενδεχόμενο να θελήσουν κάποια στιγμή να Συνεργαστούν πραγματικά, συνειδητά και ουσιαστικά με τους ευρύτερους Στόχους αυτού του Τόπου και να συμβάλλουν στην Υγιή Νοοτροπία Διαλόγου που αυτός ο Τόπος προσπαθεί να προτείνει και να προωθήσει.

Παρακαλούμε, σκεφτείτε το!

Υπάρχουν κάποιες επεμβάσεις σε προηγούμενα μηνύματα που υποδεικνύουν τις συγκεκριμένες ασύμβατες με τον γόνιμο Διάλογο πρακτικές, οι οποίες, ανάλογα και με την περίσταση και το περιεχόμενο(καταγεγραμμένο ή υποδηλούμενο) των αρχικών κειμένων των συγγραφέων θα μπορούσαν να εκληφθούν και ως "τελευταίες προειδοποιήσεις"!

-------

WWalker, απαντώντας στο μήνυμα σου της 02/03/2006, 00:43:47, θα επισημάνω απλά αυτό που ήδη θα έχεις δει και στο δικό σου(αμέσως επόμενο) μήνυμα. Εννοώ στην επέμβασή μου... Ότι κάποια πράγματα(αν όχι όλα) είναι καλό να καταγράφονται, έτσι ώστε να μας δίνεται η δυνατότητα να μάθουμε από την "ιστορία" μας και να βελτιωθούμε ή να βελτιώσουμε. Για την "ιστορία" της Κοινότητας Συζητήσεων του ESOTERICA εξάλλου αυτή είναι και η τακτική που ακολουθείται εξ'αρχής. Σχετικά με εναπομείναντα κενά μηνύματα, μηνύματα με επεμβάσεις κ.ο.κ., όπως θα μπορούσες να είχες προσέξει σε διάφορες άλλες σχετικές διευκρινήσεις, σκοπός είναι να υπάρχει η δυνατότητα καταγραφής - και θέασης - της "ιστορίας"(με την βαθύτερή της έννοια που ανέφερα παραπάνω) αλλά και να μην διαταράσσεται η ροή των Συζητήσεων, εξαιτίας κακοπροαίρετων δράσεων ή εμμονών κάποιων ανθρώπων. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πλήρως η τεχνική δυνατότητα να ικανοποιηθούν και οι 2 συνθήκες στο έπακρο. Οπότε γίνεται το τεχνικώς δυνατόν, έως ότου αυτή υπάρξει.

Δεν υπάρχει καθόλου ο στόχος να "αποφύγουμε να βλέπουμε" όπως καταλαβαίνεις. Εάν εσύ, παρολαυτά το επιθυμείς... απέφυγέ το.


----------------------------------------
Adminosaurus Tyrannicus Esotericalis
----------------------------------------
^^ Εντάξει jonniebe... ;;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 14:07:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρίλ, ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω:

Δεν "γράφεις για το φόρουμ", η θεματολογία του "σου είναι ξένη", τον Εσωτερισμό "δεν τον καταλαβαίνεις" κ.ο.κ.

Γιατί λοιπόν γράφεις τελικά;

Να υποθέσω επίσης ότι αυτό που γράφεις στο μήνυμά σου της 28/02/2006, 11:45:28:

"Εντάξει, παραδέχομαι ότι γνώρισα αρκετούς αξιόλογους ανθρώπους από δώ μέσα, αλλά πράγματι οι περισσότεροι, αν όχι και όλοι, κινούντια σε αυτό το πνέυμα που λέω πιο πάνω !" (τα bold δικά μου)

, σε τοποθετεί σε κάποιο "άλλο επίπεδο";

-------

Πριν από λίγο σκεφτόμουν ότι εσείς οι δύο(θα καταλάβετε σε ποιους αναφέρομαι σίγουρα) δημιουργείτε μία περίεργη και, κατά κάποιον τρόπο, εκπληκτική αρμονία!

"jonnie...Walker" - "το υβρίδιο που... ζαλίζει"

Τρομερό... και η απόδειξη ήταν τόσο καιρό μπροστά στα μάτια μας!!



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 15:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Αντμίν,

πραγματικά δεν θα είχα πρόβλημα να συζητώ με ανθρώπους (και όχι νίκ-νέημς) άσχετα άν είναι της δικής μου θεματολογίας ή όχι. Συχνά-πυκνά συλαμβάνω τον εαυτό μου να κάνω παρέες και με άτομα που είναι τελείως αντίθετων απόψεων από τις δικές μου.

Μάλλον αυτό οφείλεται σε δύο πολύ σημαντικούς λόγους. Υπάρχει σεβασμός για το πρόσωπο και υπάρχει σεβασμός για τον τρόπο με τον οποίο παρουσιάζονται οι απόψεις.

Τόνισα ότι η θεματολογία του Εσωτερισμού μου είναι ξένη, επειδή πράγματι μου είναι.

Άν θέλεις να εμβαθύνουμε λιγάκι αυτή την τοποθέτησή μου, προτείνω να κάνουμε αυτό που δεν κάναμε πρίν κάποιο καιρό. Άν λοιπόν έχεις λίγο χρόνο να μου αφιερώσεις, πές μου. Κάτω από άλλες συνθήκες ευχαρίστως λοιπόν να σε συναντούσα.

Ανδρέας Βρίλ


η Αρχαία Αθήνα έγινε γνωστή για την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ της. Όχι τόσο, επειδή έδινε το διακαίωμα στον κάθε μ@$#@$ να λέει τις μ#$#$#$ του, αλλά στους πολίτες που ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΥΠΟΧΡΩΜΕΝΟΙ να ακούν τις μ#@$%@#% του κάθε μ@#@#$@.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 18:42:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

-αληθεια, τις χριστοπαναγιες στο δρομο τις ριχνουν εθνικοι ή χριστιανοι?

-οι χριστιανοεθνικοί

-τι ειναι αυτο, υβριδιο βλητου? Επέμβαση - Admin, 02/03/2006


υπαρχουν χριστιανοεθνικοι και τους εθιξα?

ζηταω ειλικρινα συγνωμη, αλλά ειχα την εντυπωση οτι το "χριστιανοεθνικος" ειναι απλα μια απο τις ταμπελιτσες που μου εχουν κολλησει κατα καιρους και πως ημουν το μονο δειγμα.


quote:


----------------------------------------
Adminosaurus Tyrannicus Esotericalis
----------------------------------------
^^ Εντάξει jonniebe... ;;


ετσι σε θελω!!!

quote:

Πριν από λίγο σκεφτόμουν ότι εσείς οι δύο(θα καταλάβετε σε ποιους αναφέρομαι σίγουρα) δημιουργείτε μία περίεργη και, κατά κάποιον τρόπο, εκπληκτική αρμονία!


"jonnie...Walker" - "το υβρίδιο που... ζαλίζει"



εγραψες!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 23:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
WWalker, απαντώντας στο μήνυμα σου της 02/03/2006, 00:43:47, θα επισημάνω απλά αυτό που ήδη θα έχεις δει και στο δικό σου(αμέσως επόμενο) μήνυμα. Εννοώ στην επέμβασή μου... Ότι κάποια πράγματα(αν όχι όλα) είναι καλό να καταγράφονται, έτσι ώστε να μας δίνεται η δυνατότητα να μάθουμε από την "ιστορία" μας και να βελτιωθούμε ή να βελτιώσουμε. Για την "ιστορία" της Κοινότητας Συζητήσεων του ESOTERICA εξάλλου αυτή είναι και η τακτική που ακολουθείται εξ'αρχής. Σχετικά με εναπομείναντα κενά μηνύματα, μηνύματα με επεμβάσεις κ.ο.κ., όπως θα μπορούσες να είχες προσέξει σε διάφορες άλλες σχετικές διευκρινήσεις, σκοπός είναι να υπάρχει η δυνατότητα καταγραφής - και θέασης - της "ιστορίας"(με την βαθύτερή της έννοια που ανέφερα παραπάνω) αλλά και να μην διαταράσσεται η ροή των Συζητήσεων, εξαιτίας κακοπροαίρετων δράσεων ή εμμονών κάποιων ανθρώπων. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πλήρως η τεχνική δυνατότητα να ικανοποιηθούν και οι 2 συνθήκες στο έπακρο. Οπότε γίνεται το τεχνικώς δυνατόν, έως ότου αυτή υπάρξει.

Δεν υπάρχει καθόλου ο στόχος να "αποφύγουμε να βλέπουμε" όπως καταλαβαίνεις. Εάν εσύ, παρολαυτά το επιθυμείς... απέφυγέ το.


Διαμαρτύρομαι και ενίσταμαι κυρ διαχειριστά!
Διέγραψες το μήνυμά μου αλλά την εικονίτσα την άφησες άθικτη!
Έλεος!

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 00:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην φωτογραφια ειναι ουζο?Ισως αρεσουν τα ουζα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 01:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στην φωτογραφια ειναι ουζο?Ισως αρεσουν τα ουζα.

Αν είναι με καλό μεζέ!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 06:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλησιαζει καθαρα Δευτερα.. οι μεζεδες θα ειναι στην πρωτοκαθεδρια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 13:19:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και να μήν μείνει ….όλο και κάποιος καινούργιος θα έρχεται - αυτο όσο αφορά την απαντησή μου στο θέμα


Admin μου αρέσει η υπογραφή σου .. απο πού?

Μπορείς να μου στειλεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά

Thanks!


Γιώργος
.. ο Καραμάνος ειναι μασωνόπουλο …

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 16:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκκρεμούν κάποιες απαντήσεις, το γνωρίζω. Με συγχωρείτε αλλά λόγω μεγάλης έλλειψης χρόνου δεν μου είναι δυνατό αυτή τη στιγμή. Θα υπάρξουν όμως - "καλώς εχόντων..." - εντός 24ώρου.

--------

Γιώργο, θα σου δώσω αυτές τις πληροφορίες που μπορώ...

Όμως, εν τω μεταξύ θα ήθελα, εάν έχεις την καλοσύνη, να μας εξηγήσεις ποια η σκοπιμότητα του παρακάτω(και τι εννοείς):

".. ο Καραμάνος ειναι μασωνόπουλο … "

Αυτό γιατί δεν είναι καλό θεωρώ να παραμένουν οποιεσδήποτε άσχημες(ή ασαφείς) υπόνοιες για κάποιον ή για κάτι, ειδικά για "ευαίσθητα" ζητήματα.

Σε παρακαλώ λοιπόν...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 16:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως απ'την μανδάμ Μπλαβάτσκυ;

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 17:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WWalker, τι και ποιον ακριβώς ρωτάς;;

Παρακαλώ...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 18:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εκκρεμούν κάποιες απαντήσεις, το γνωρίζω. Με συγχωρείτε αλλά λόγω μεγάλης έλλειψης χρόνου δεν μου είναι δυνατό αυτή τη στιγμή. Θα υπάρξουν όμως - "καλώς εχόντων..." - εντός 24ώρου.

--------

Γιώργο, θα σου δώσω αυτές τις πληροφορίες που μπορώ...

Όμως, εν τω μεταξύ θα ήθελα, εάν έχεις την καλοσύνη, να μας εξηγήσεις ποια η σκοπιμότητα του παρακάτω(και τι εννοείς):

".. ο Καραμάνος ειναι μασωνόπουλο … "

Αυτό γιατί δεν είναι καλό θεωρώ να παραμένουν οποιεσδήποτε άσχημες(ή ασαφείς) υπόνοιες για κάποιον ή για κάτι, ειδικά για "ευαίσθητα" ζητήματα.

Σε παρακαλώ λοιπόν...


αμέσως αγαπητέ μου Admin

Ο Καραμάνος ειναι ο άνδρας της Κατίνας (Μάγγισα της Σμυρνης) που ήταν πρώτα παντρεμένη με έναν αλλο τυπά (δεν θυμάμε το ονομά του) που είχε καπνά αλλα της πέθανε ... και μετά τον "τύλιξε" αυτή με μαγικά και τον παντρέυτηκε... ειναι και αυτός καπνάς αλλα με πολλούς "αρσενικούς παράδες"

οπου τον έχω βάλει να ειναι μασωνόπουλο...
στο μικρό πάνθεο που έχω δημιουργήσει απο τους χαρακτήρες της σειράς “Οι μάγισσες της Σμύρμης”

Για τους δικούς μου προσωπικούς σκοπούς … (και βέβαια οτι παίζει και η αγαπημένη μου θεότητα (Ατάρτη) Ishtar


Η επιγραφή ειναι μία μορφή επικλησης του χαρακτήρα (Καραμάνου)
Στην “ζωή” που ενεργοποιείται απο την “προσοχή” - θέαση του χρήστη (συνηδητή η ασεινήδητη) - περίπου όπως λειτουργεί ένα σίγκιλ - οπου αντιπροσοπέυει στην δικιά μου περίπτωση – το μασωνόπουλο Το χρήμα- το βόλεμα – την εξουσία

Ελπίζω να σε κάλυψε η απαντησή μου , και ευχαριστώ για την προσοχή σου

Γιώργος
ο Μάγος του Λονδίνου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 05:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα πραγματικα "μασωνοπουλα" ειναι και τα πιο αστεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 11:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ κυρ διαχειριστά,
ρητορικόν το ερώτημα, αναφέρεται στην ερώτησην του Γιώργου περί του

quote:
Admin μου αρέσει η υπογραφή σου .. απο πού?

πρόκειται περί την διατύπωσην μιας υποθέσεως σχετικά με την προέλευσην της υπογραφής σου.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Laryp
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 13:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Laryp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελευταίοι του esoterica [σύμφωνα με τον τίτλο πάντοτε, αν και δεν έχω ιδέα γιατί μιλάτε..]
Τέλος πάντων αυτό που θέλω να πω είναι τι το παράξενο έχει η υπογραφή του Admin?
Ο θεός δεν υπάρχει αλλά είναι<=>τα πάντα είναι<=>τίποτε δεν υπάρχει
ως εδώ καλά
τα παρακάτω λόγια που έχει για μένα είναι καθαρόαιμος Καζαντζάκης [μιας και με αυτόν έχω κολλήσει τελευταία..]
Σαφής ή όχι αυτά είχα να πω...
Α! και φίλτατε admin θέλω κι εγώ να μάθω την προέλευση της υπογραφής σου...[και όχι την ερμηνεία της βέβαια...]

Φωνές, αλαλαγμοί, χαρές
ενθουσιασμοί, ζητωκραυγές!
Και ποιος τολμάει να τους πει
πως νίκησαν οι δύσμοιροι
τρέχοντας στον ανεμπόδιστο δρόμο της κατηφόρας...
Χρ. ΚατσιγιάννηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy