ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΑΓΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ερεστορ
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2012, 15:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μμμμ για εμενα ολα αυτα που περιγραφει η θρησκεια δεν μου φαινονται αξιοπιστα και ορθα (π.χ. η θεια κοινωνια).Πιστευω πως κρυβουν αρκετα πραγματακια.Για εμενα ξανα λεω η πρακτικη μαγεια δεν υπαρχει οτι μορφη και να εχει.

Ολοι νιωθουμε κατι υπερφυσικο να υπαρχει τελικα αλλα δεν μπορουμε να το ανακαλυψουμε.Ο καθε ανθρωπος νιωθει και κατι διαφορετικο.Καποιος αισθανετε την μαγεια,εγω την μεταθανατια ζωη και την τριτη διασταση.Αυτο δεν σημαινει ομως οτι υπαρχουν κιολας.Το μονο σιγουρο ειναι οτι κατι περιεργο κρυβεται πισω απο ολο αυτον τον χαμο του συμπαντος.

Το καμπουρα ειναι και καλα μαγικες λεξουλες χιχι.

Αυτη την γνωση ,για εμενα, καποιος την προσεγγιζει κανοντας ολα αυτα που ειπα σε προιγουμενα μυνηματα.

(Αργησα να απαντησω γιατι πηγα στο χωριο μου επειδη η γιαγια δεν ειναι και πολυ καλα...)

Ερεστορ

Οι πολεμιστες της εποχης μας δεν ειναι αυτοι με τα καλαζνικοφ αλλα αυτοι που παλευουν για την γνωση...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2012, 10:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πήρα το μήνυμα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μιχάλης Μαρ.
Νέο Μέλος

Cyprus
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2013, 21:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΓΕΙΑ,
ΚΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ ΜΟΥ!
ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΚΑΛΗ ΣΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΟΡΙΣΜΟΥΣ ,Η,Ν' ΑΠΟΣΤΗΘΙΖΩ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΕΙΜΕΝΑ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΚΑΛΩ ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΩ. ΘΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ,ΤΙ ΘΕΣ ΕΔΩ ,TΟΤΕ...

...ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΗΔΗ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΤΟΥΣ ...ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ, ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ.Η ΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΟΔΥΝΗΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ,ΟΛΑ ΑΠΟΚΤΟΥΝ ΜΙΑΝ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ,ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΟΥ..
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ,ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΙΑΥΤΟΙ ΝΑ ΣΕ ΑΝΑΚΥΡΗΞΟΥΝ ΤΡΕΛΛΟ...ΑΛΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ.
ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΣ ΩΣ ΤΡΕΛΟΣ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Η ΘΕΙΑ ΜΑΝΙΑ...ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ,ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΝΑ -Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ +ΠΟΥ ΕΣΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟΥΣ ΩΜΟΥΣ ΚΑΤΙ,ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΣΟΥ!
ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΕΤΥΠΑ ΤΩΝ ΤΑΡΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΞΕΚΙΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ.
ΜΑΓΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΛΙΓΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ (ΤΑ ΤΑΡΩ)ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ?
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ!ΟΧΙ ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ...
Ο ΤΡΕΛΟΣ ΛΟΙΠΟΝ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ'ΧΕΙ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΙΣΑΚΙ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙ...
ΑΝ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΣΩΟΣ,ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ,ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕΣ, ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ,ΤΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ,ΤΙ ΑΦΗΝΟΥΝ ΠΙΣΩ...
ΜΑΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΣΟΥ,ΝΑΑΚΟΥΣ ΤΗΝ ΑΝΑΣΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΠΟΥ ΣΕ ΓΕΝΝΗΣΕ,ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ,ΝΑ ΚΛΑΙΣ+ΝΑ ΓΕΛΑΣ,ΟΠΩΣ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ...ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΛΙΘΟΣ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ,ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ...
ΜΠΟΡΕΙ ΛΟΙΠΟΝ Η ΠΗΓΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ, ΑΛΛΑ, ΤΑ ΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΟΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ+ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΗΣ ΠΡΟΣΔΙΔΟΥΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ...
ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΗ ,ΕΙΝΑΙΜΑΥΡΗ-ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ + Ο ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΜΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΕ ΑΣΠΡΟ ΜΑΥΡΟ ΜΕ ΕΝΑ ΣΩΜΑ...
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΔΙΑΘΕΣΗ,Η ΠΡΟΘΕΣΗ ,ΔΙΝΕΙ +ΤΟ ΧΡΩΜΑ...
ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΜΑΓΕΙΕΣ +ΟΧΙ ΜΙΑ ?ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΛΗ(= 2) 2 ΦΥΛΑ,2 ΠΟΛΟΙ,ΓΙΝ +ΓΙΑΝΓΚ ...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ +ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΛΑ ΟΣΑ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑ...(?)
ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ-ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ +ΝΑ ΣΕ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ ΑΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ...
ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΓΝΩΣΕΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ,ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΖΗΣΑ ΗΡΘΑΝ +ΞΑΝΑΗΡΘΑΝ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΜΑΓΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...
+ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΓΕΝΝΙΟΤΑΝ ,ΕΡΧΟΤΑΝ ΤΥΧΑΙΑ+ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ...ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΦΟΡΜΕΣ ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑ ΣΥΝΩΜΟΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ...
+ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ,ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΛΑΓΙΑΣΕΙ "Η ΜΑΝΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ"ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑΛΗΦΘΗΚΕΣ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ +ΣΥ...ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ,ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ,ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ...
(ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ Ο ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΑΙΒΑΝΩΦ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ Ο ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΜΑΣ ΧΑΡΤΗΣ...)
ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΑ ΞΟΡΚΙΑ+ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΚΑ ΠΟΥ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ Η ΛΕΞΗ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ,ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΡΟΛΟ...
ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΕΣΤΩ +ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΚΑΡΤΩΝ ΤΑΡΩ ,ΡΟΥΝΩΝ.... ΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΥΠΟΨΙΝ ΕΙΝΑΙ" Η ΕΡΩΤΗΣΗ"
............
ΕΧΕΙΣ ΖΗΣΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΝΟΙΩΣΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΕΣΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?
ΕΧΕΙΣ ΝΟΙΩΣΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΟΛΑ ΕΣΥ?
ΟΤΙ +ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΦΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΥΤΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ...
Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ,ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΡΩΘΕΙ...
ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΞΟΡΚΙΑ,ΡΟΥΧΑ,ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΕΙΔΙΚΑ...
ΑΝ ΟΧΙ,ΤΟΤΕ ΟΣΑ +ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝΙΣΧΥΟΥΝ ΕΣΕΝΑ ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ...
ΤΟΝ ΘΕΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.....
ΦΩΣ,ΑΤΜΑ


Edited by - ΑΤΜΑ on 28/11/2002 12:05:14



Γεια σου ΑΤΜΑ. Στην αρχή νόμιζα ότι έκανες επίδειξη γνώσεων αλλά μετά είδα ότι δεν έχεις την ανάγκη να το κάνεις με τα λεγόμενά σου.Πολύ σωστά απάντησες σε τόσους πολλούς τομείς τι είναι μαγεία.Τώρα για την λευκή και μαύρη...ή το καλό και το κακό...πιστεύω πως είναι όλα μέσα μας.Το καθένα έχει τον ρόλο του αλλά με απώτερο πάντα σκοπό πάντα το καλό.Όλα είναι μέσα μας και στην κρίση μας. Μπορώ να το αναλύσω αυτό που λέω αν νομίζεις ότι το είπα πολύ απλό και χωρίς επιχειρήματα.

"Το μεγαλύτερο εμπόδιο είναι το να πιστεύεις ότι υπάρχουν εμπόδια..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy