ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Είναι οι εβραίοι εχθροί της ανθρωπότητας?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zinon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
148 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 22:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zinon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω Herme με γλυτωσες απο πολυ γραψιμο.
και οποιος δεν τον διαβασε τον φιλο ας παει λιγο παραπανω να ανοιξει τα στραβα του.
και κατι ακομη φιλε επειδη εγω ειμαι αγραμματος μηπως μπορεις να μου πεις πως βρεθηκαν στην Θεσσαλονικη οι εβραιοι , απο που ηρθαν , αν τους εδιωξαν αυτοι που τους ειχαν πριν.
και τελος αν κατα την επανασταση ρουφιανεβαν τους Ελληνες ως επαναστατες στους τουρκους και μετα αυτοι οι ιδιοι μεσολαβουσαν να αφεθουν ελευθεροι ......με ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ........την περιουσια που εχουν καποιοι μεχρι σημερα .

Πριν με πειτε Φασιστα Ρατσιστη κλπ σας λεω οτι ειμαι μονο ΠΑΟΚ.

zinonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2005, 02:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nikostheater
quote:
Και ολοι αυτοι που επαιρονται ως ελληναρες,να τους θυμισω οτι τους ΕΛΛΗΝΕΣ απο την Μικρα Ασια τους συμπεριφεροντουσαν οπως τωρα τους αλβανους και αλλους μεταναστες.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ...ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΛΛΑ....ΑΣΤΕΓΟΥΣ,ΑΠΕΝΤΑΡΟΥΣ,ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΚΑΤΣΑΝ ΣΤΟ ΣΒΕΡΚΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ...ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΥΗΜΕΡΟΥΣΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ...ΜΕΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΜΠΕΛΑΣ.


Amanda

quote:
μισούν οτιδήποτε έχει σχέση με τον Ελληνισμό και ότι η κυριότερη επιδίωξη τους είναι να τον καταστρέψουν!

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΕΥΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ...ΟΙ ΣΕΡΒΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ...ΟΙ ΑΡΑΒΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ...ΠΟΛΛΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ...ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ;...ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΕΜΑΘΑΝ ΝΑ ΜΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ...ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ...ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ...ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥΛΗΣΑΝ...ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ...ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΑΓΓΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ...ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ.

ΚΑΘΕ ΚΡΑΤΟΣ/ΛΑΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑΝ ΑΠΟΔΙΟΠΟΜΠΑΙΟ ΤΡΑΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΚΑΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ/ΟΙ ΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ...ΑΥΡΙΟ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ...ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ...ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΟΧΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΟΥΚΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ...ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΕΙΣΜΟ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ....ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ;...ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ ΠΟΙΟΙ ΦΤΑΙΝΕ;

ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ....ΠΟΙΟΙ ΦΤΑΙΝΕ; ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ;...ΜΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΑΝ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ...ΟΥΤΕ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ...Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ...ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ...ΟΠΟΤΕ...ΟΠΩΣ ΣΤΡΩΘΗΚΕ ΡΙΞΤΕ ΕΝΑΝ ΥΠΝΑΚΟ.


zinon

quote:
αν κατα την επανασταση ρουφιανεβαν τους Ελληνες ως επαναστατες στους τουρκους και μετα αυτοι οι ιδιοι μεσολαβουσαν να αφεθουν ελευθεροι ......με ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ........την περιουσια που εχουν καποιοι μεχρι σημερα .

ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ/ΠΑΠΑΔΕΣ...ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ;....ΑΥΤΟΙ Ή Ο ΑΠΛΟΣ ΛΑΟΣ;...Ή ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑΝ ΑΠΛΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΟΥ ΕΠΑΣΧΑΝ ΑΠΟ ΛΟΓΟΔΙΑΡΟΙΑ;...ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΣ ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ ΚΡΥΒΟΝΤΟΥΣΑΝ ΕΒΡΑΙΟΙ;
ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΡΟΔΩΣΟΥΝ;

quote:
επειδη εγω ειμαι αγραμματος μηπως μπορεις να μου πεις πως βρεθηκαν στην Θεσσαλονικη οι εβραιοι , απο που ηρθαν , αν τους εδιωξαν αυτοι που τους ειχαν πριν.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ;...ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;...ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΜΟΡΦΩΣΗ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ/ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΛΥΘΗΣΜΩΝ...ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ...ΤΟ ΟΤΙ ΕΦΤΑΣΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ...ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΠΕΤΡΑ...ΕΛΛΗΝΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ...ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΕΒΡΑΙΟ...ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ...ΚΑΤΙ ΒΡΩΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΑΖΕΙ.

quote:
Πριν με πειτε Φασιστα Ρατσιστη κλπ σας λεω οτι ειμαι μονο ΠΑΟΚ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙΑ...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΕΜΑΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΩ ΡΑΤΣΙΣΤΗ...ΦΙΛΙΚΑ.

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zinon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
148 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2005, 15:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zinon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ;...ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μονο ως ΑΣΤΕΙΟ-Α μπορω να χαρακτηρισω αυτην την προταση.
pixeldream.....επιβεβαιώνεις πλήρως το όνομα σου
pixel = εικονοστοιχείο
dream = όνειρο
Οντως δεν πρέπει να εχεις και πολυ επαφη με την πραγματικότητα.
Ακουσον Ακουσον πως βρέθηκαν οι Ελληνες στην Μικρα Ασια.
ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ και Ημαρτον Ημαρτον

zinonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2005, 18:17:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zinon
ΟΤΑΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΡΥΦΤΟΥΝ...ΜΗΝ ΓΕΛΑΣ ΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΦΙΑΛΤΗΣ...ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑ PIXEL...ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΠΑΣΑΡΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ.

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nostos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 23:33:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nostos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειπώθηκαν τόσα πολλά πραγματα....
Κάπου χάθηκα, ωστόσο ακόμα θυμάμαι γιατι μπήκα σ'αυτό το τόπικ. Ήθελα κι εγώ να δηλώσω περίτρανα ότι

ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΧθΡΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ

και μάλιστα σε κάθε έκφανση αυτής.

Και μόνο το γεγονός ότι ακόμα και στην παλαιά διαθήκη τρώγονται μεταξύ τους νομίζω ότι κάτι λέει. Επιπλέον, ίσως είναι η μόνη φυλή η οποία ήταν σε θέση να θυσιάσει εκατομμύρια πληθυσμού προκειμένου ν'αποκτήσει κράτος με τις ευλογίες όλου του κόσμου...(για σκεφτήτε, ακόμα κι ο Χιτλερ εβραϊκής καταγωγής εικάζεται ή αποδεικνύεται ότι ήταν!)
I rest my case που λενΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fokaias
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
170 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 02:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fokaias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επιπλέον, ίσως είναι η μόνη φυλή η οποία ήταν σε θέση να θυσιάσει εκατομμύρια πληθυσμού προκειμένου ν'αποκτήσει κράτος με τις ευλογίες όλου του κόσμου...(για σκεφτήτε, ακόμα κι ο Χιτλερ εβραϊκής καταγωγής εικάζεται ή αποδεικνύεται ότι ήταν!)

nostos
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου και θα πω ότι το δόγμα τους τόσο των Εβραίων όσο και των Αμερικάνων βασίζεται στο εξής διάγγελμα

«Κατά τη κρίση των ανθρώπων το δίκαιο λογαριάζεται όταν υπάρχει ίση δύναμη για την επιβολή του, και ότι, όταν αυτό δεν συμβαίνει, οι δυνατοί κάνουν όσα τους επιτρέπει η δύναμη τους και οι αδύναμοι υποχωρούν και αποδέχονται»

Ιοαίνηθα προς Συοιλήμ Εβραϊκή Συναγωγή

Τα σχόλια περιττά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 03:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι μου πρεπει να ξεκαθαρησουμε κατι...Δεν ειναι οι Εβραιοι οι εχθροι τις ανθρωποτητας...αλλα οι Σιωνιστες Εβραιοι,το συνολο των Εβραιων το οποιο σαν σκοπο εχει την ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΑΞΙΩΝ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΒΡΑΙΚΟ ΦΙΛΕΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ...καταπατηση της ελευθεριας σας, καταπατηση των αξιων και της δημοκρατιας...Δεν φταιει ο απλος λαος, αυτοι δεν αποτελουν πηγη καταστροφης.
Τα καθαρματα σαν μερικους πολιτικους, και κατι Μασονικου τυπου οργανωσεις (ΣΙΩΝ,Στοα HONG,κτλ.), οι οποιες αποφαζιζουν για το μελλον των παιδιων μας, αλλα και το δικο μας.

ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΤΕΡΑΤΑ, ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ..αν θες να εισαι δικαιος και σωστος!
Εγω πιστυεω πως ειναι χαμενο το παιχνιδι...και πλεον και να αναγνωριζουμε τα λαθη τους σαν λαο...ξεχναμε τα οσα λαθη μας εχουν δωσει αυτοι.
Βλεπεις...

"Αν χολω παροικισεις, υποσκαζειν μαθηση."

Πλουταρχος.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
activatorfox
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 01:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους activatorfox  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το 90% των Εβραίων είναι Σιωνιστές .Τους το επιβάλει η θρησκεία τους και η παράδοσή τους.
Να προσέξουμε όμως να μήν τους θεωρήσουμε θύματα του Σιωνισμού ,(διοτι θύματα είμαστε εμείς οι μή Εβραίοι). Ας μήν τους θυματοποιούμε ξανά .
Αρκετά θυματοποιήθηκαν .Τόσο μάλιστα που η ολοκαυτοματική κουλτούρα δηλητηρίασε τη συνείδηση της ανθρωπότητας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2005, 22:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι οι εβραίοι εχθροί της ανθρωπότητας?


ΝΑΙ


HOME SWEET HOMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 03:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Διότι σας, ώ Ιουδαίοι μου, θα σας χρισημοποιήσω ως τόξον μου τεντομένον, και τους Ισραηλίτας ως φαρέτρα πλήρη βελών. Θα ενθαρρύνω εξέγερσιν των τέκνων σου, ω Σιών εναντίον των τέκνων των Ελλήνων και θα σε χειρισθώ ως μάχαιραν πολεμιστού. Ο κύριος θα επέλθη κατά των εχθρών τούτων ως ακτίς αστραπής. Θα σαλπίση κατ’αυτών την πολεμικήν του σάλπιγγα και θα βαδίση κατ’αυτών με αναστάτωσιν καταστρεπτικήν. Θα βοηθήσει τους Ιουδαίους και θα καταστρέψουν τους Έλληνες. Θα τους χώσουν με τους λίθους της σφενδόνης των και θα πίουν το αίμα των (των Ελλήνων) ως πίνουν τον οίνον. Θα γεμίσουν δοχεία απο αίμα (των Ελλήνων) όπως είναι γεμάται αι φιάλαι του θυσιαστηρίου και του θυσιαστηρίου των ολοκαυτωμάτων».


ΠΑΛΑΙΑ ΔΙΑΘΗΚΗ – « ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ» θ΄. ιγ΄ - ιε΄.
Εδάφιο απο την Π.Δ. Η θρησκεία της αγάπης....
Σας παραθέτω αυτό το εδάφιο δυστυχώς χωρίς ναχω διαβάσει όλο το τόπικ...
απλώς θέλω τα σχόλια σας...

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 00:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Οι Εβραίοι ήταν υποδουλωμένοι στους Έλληνες για περίπου δύο αιώνες.
Πώς ήθελες να μας αντιμετωπίζουν?Με αγάπη?

Μήπως και ο Κολοκοτρώνης δεν θα έπρεπε να φανατίζει τους ξεσηκωμένους Έλληνες ενάντια στους Τούρκους?

Διαβάστε λίγο Ιστορία ρε παιδιά.

Και επιτέλους σταματήστε να ασχολείστε με τους Εβραίους.Τόση ντόπα στο μυαλό σας έχουν βάλει???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 22:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαυτό που στέκομαι εγώ είναι οτι το εδάφια αυτό βρίσκεται γραμμένο στην Π.Δ που υποτίθεται οτι αποτελεί τη δομή της σημερινής μας χριστιανικής θρησκείας. Αγαπητέ φίλε kost σκέψου οτι θεωρείται θεόπνευστο κείμενο κάτι που σε καμια περίπτωση δεν δικαιολογεί αυτό που ισχυρίζεσαι... Εγώ στέκομαι στο οτι η εκκλησία το θεωρεί ακόμη θεόπνευστο κείμενο και δεν το έχει αποποιηθεί...
Οσο για το αν είμαι ντοπαρισμένος Ε Λ Ε Ο Σ...
Τί άλλο στοιχείο θες για να καταλάβεις οτι οι εβραίοι είναι αλήτες...?
Υ.Γ ατυχές το παράδειγμα Κολοκοτρώνη...

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...

Edited by - actr on 09/07/2005 22:32:21

Edited by - actr on 09/07/2005 22:33:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 16:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και επιτέλους σταματήστε να ασχολείστε με τους Εβραίους.Τόση ντόπα στο μυαλό σας έχουν βάλει???

Οταν βλεπεις οτι θελεις, εχεις παντα δικιο!

quote:
«Διότι σας, ώ Ιουδαίοι μου, θα σας χρισημοποιήσω ως τόξον μου τεντομένον, και τους Ισραηλίτας ως φαρέτρα πλήρη βελών. Θα ενθαρρύνω εξέγερσιν των τέκνων σου, ω Σιών εναντίον των τέκνων των Ελλήνων και θα σε χειρισθώ ως μάχαιραν πολεμιστού. Ο κύριος θα επέλθη κατά των εχθρών τούτων ως ακτίς αστραπής. Θα σαλπίση κατ’αυτών την πολεμικήν του σάλπιγγα και θα βαδίση κατ’αυτών με αναστάτωσιν καταστρεπτικήν. Θα βοηθήσει τους Ιουδαίους και θα καταστρέψουν τους Έλληνες. Θα τους χώσουν με τους λίθους της σφενδόνης των και θα πίουν το αίμα των (των Ελλήνων) ως πίνουν τον οίνον. Θα γεμίσουν δοχεία απο αίμα (των Ελλήνων) όπως είναι γεμάται αι φιάλαι του θυσιαστηρίου και του θυσιαστηρίου των ολοκαυτωμάτων».

Και να ειναι αληθινα αυτα, και να μην ειναι...αν συζητησεις με Εβραιους και τους ρωτησεις για πολλα πραγματα θα δεις μερικες απο τις αποψεις τους, αλλα και τη ζηλεια που τους κατατρεχει.
Παντως ο κοινος λαος ειναι κλασσικα "αβουλα" αμερικανακια, καμια πρωτοβουλια καμια φαντασια...μονο υλισμος και καταλοιπα μνυσηκακιας, αλλα και για τους κομπλεξικους...οι "Ελληνες" πλεον ειναι ισως και χειρωτεροι απο αυτους σε πολλα θεματα.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 01:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οι "Ελληνες" πλεον ειναι ισως και χειρωτεροι απο αυτους σε πολλα θεματα.


Δυστυχώς έτσι μας έχουν καταντήσει...

quote:
Και να ειναι αληθινα αυτα, και να μην ειναι...

Γι'αυτο το λόγο έγραψα που βρίσκεται το χωρίο για να μην αμφισβητείται άσκοπα η ύπαρξή του...

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 15:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αctr ο καθένας έχει το προσωπικό του κριτήριο.Από πολλούς μπορεί να θεωρείται θεόπνευστο κείμενο,για εμένα όχι.
Η ουσία είναι πως όταν γράφτηκε το βιβλίο οι Εβραίοι ηταν υπόδουλοι στους Έλληνες.

Το θέμα όμως είναι άλλο.Φίλε μου δεν μπορώ άλλο,μπούχτισα να διαβάζω παντού για τους Εβραίους,και οι Εβραίοι έκαναν αυτό,και οι Εβραίοι έκαναν εκείνο.

Δεν με ενδιαφέρουν αυτοί οι τύποι.Τους απεχθάνομαι για αρκετά πράγματα,τους παραδέχομαι σε κάποια άλλα,όμως το θέμα είναι ότι ο Έλληνας έχει μία αρρωστημένη εμμονή με τον Εβραίο.
Και το αστείο είναι πως όταν μας συμφέρει χρησιμοποιούμε τις Διαθήκες για να δείξουμε τον ανθελληνισμό τους ενώ όταν μας συμφέρει τις χρησιμοποιούμε για να αναδείξουμε τον Ελληνισμό("Ελήλυθεν η ώρα ίνα δοξαστεί....").

Όσο για το "έτσι μας έχουν καταντήσει" δεν το βλέπεις σωστά.Μπορούμε,έστω και αυτές τις μίζερες εποχές,να μεγαλουργήσουμε πνευματικά.
Είμαι βέβαιος ότι μπορούμε,το ερώτημα είναι ΘΕΛΟΥΜΕ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 20:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς και μπορούμε δε διαφωνώ... απλώς προσπαθούν με κάθε τρόπο να μας εμποδίσουν γιατί ξέρουν οτι ο ΕΛΛΗΝΑΣ μπορεί να κάνει θαύματα...
Τελοσπάντων... και να σκεφτείς οτι και σε αυτή την κατάσταση εξακολουθούμε να αποτελούμε εναν απο τους μεγαλύτερους πνευματικούς πλούτους...


Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 02:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kost
quote:
οι Εβραίοι ηταν υπόδουλοι στους Έλληνες

Μπορείς να μου πείς λίγα πράγματα γιαυτό φίλε Kost? Πότε ήταν οι Εβραίοι υπόδουλοι στους Έλληνες?

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 16:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παρών αποτελείται από μια στιγμή.
Μια στιγμή περιέχει , μια εισπνοή & μια εκπνοή.

Μια στιγμή =μια ολοκληρωμένη αίσθηση.

Δεν είχα ποτέ μια ολοκληρωμένη αίσθηση για τον κόσμο μας .
Ο λόγος οφείλεται στην πολυπλοκότητα του.

Αν σκεφτεί κανείς ότι :

Σκοπός της υπάρξεώς μας είναι η επιβίωση.

Είναι πράγματι παράξενο.
Γιατί η επιβίωσή μας , έγινε τόσο πολύπλοκη ;;;

Ποια είναι η αιτία , η μήπως είναι πολλές.

Το σίγουρο είναι , ότι δεν φταίνε οι εβραίοι μονάχα , για την υλική εξέλιξη που πήρε ο κόσμος μας.

Θα σας γράψω για την μία αλήθεια που εγώ γνωρίζω και αυτή αρχίζει κάπως έτσι :

Τα πάντα γύρω μας είναι τελειοποιημένα.
Εμείς οι ίδιοι είμαστε προγραμματισμένοι , να προσαρμοστούμε σε αυτό το περιβάλλον.

Κάθε φορά που αφουγκράζομαι την φύση, νιώθω και αισθάνομαι την τελειότητά της.
Με μαγεύει τόσο πολύ , που τις περισσότερες φορές ξεχνιέμαι και χάνομαι μέσα στα φαινόμενα της όπως :


Ηλιοβασίλεμα , πανσέληνος , κυματώδης + ήρεμη θάλασσα, μελωδίες του δάσους από πτηνά, βουνά , το φύσημα του αέρα και άλλα πολλά.

Κάθε φορά μικραίνει μέσα μου το εγώ , μπροστά σε αυτά τα μεγέθη.

Οι αρχαίοι υμών πρόγονοι , κατάφεραν κάτι μοναδικό :

Προσάρμοσαν την επιβίωσή τους στους νόμους της.
Αυτό σημαίνει ότι :

Αντιλήφθηκαν την ανωτερότητά της.
Τους νόμους της , τους έκαναν επιστήμη.
Διδάχθηκαν από την φύση.
Άφησαν την φύση, να τους δείξει τον δρόμο .
Τον ακολούθησαν και δημιούργησαν έναν πολιτισμό, που ακόμη δεν έχει ξεπεραστεί σε φήμη.

Αυτήν την γνώση την κράτησαν για τον εαυτό τους και αυτό ήτανε μια σοφή απόφαση.

Έλεγαν δε συχνά πυκνά :


Πας μη Έλλην βάρβαρος.

Μέχρι σήμερα, έτσι θα ήμασταν ακόμη .

Αλλά δεν έγινε έτσι.

Ένα αλητόπαιδο , με όνομα Αλέξανδρος , θέλησε να αλλάξει τον κόσμο όλον.
Θέλησε να δούνε όλοι, μα όλοι οι άνθρωποι το αληθινό φως .
Έτσι άρχισε την εκστρατεία του.

Όπου πήγαινε άφηνε την σφραγίδα του ελληνισμού.

Αυτοί που πολέμησαν λυσσαλέα και με μεγάλο πάθος την επιβολή του, ήσαν οι σημίτες.

Είχανε βέβαια το δίκαιο με το μέρος τους.

Ο Αλέξανδρος έκανε το μέγα σφάλμα , να εξοντώσει περίπου 600.000 χιλιάδες από αυτούς.

Ο λόγος που δεν απαλλάχθηκε από αυτήν την φυλή είναι ο ακόλουθος.

Όπως και οι σπαρτιάτες , έτσι και αυτοί πιστεύανε στην ισχύ της καθαρόαιμης φυλής.

Μπορεί να μην είχανε το θάρρος και την τόλμη τους, όμως είχανε κάτι ανάλογο.

Ήσαν και είναι ακόμη πεισματάρηδες .

Αυτό το πείσμα τους , τους οδήγησε στον σημερινό παγκόσμιο κυριαρχικό ρόλο τους.


Αν και δεν γνωρίζω ούτε έναν εβραίο , τα ισχυρίζομαι όλα αυτά επειδή :

Έτσι θα αντιδρούσα και εγώ , όπως αυτοί.

Αν θέλουμε να κερδίσουμε το χαμένο έδαφος , θα πρέπει πρώτα :


Να ιδρύσουμε ένα λειτουργικό ελληνικό κράτος.


Σε αυτό δεν μας εμποδίζουνε οι εβραίοι, αλλά ο κακός ,η αν θέλετε ο άγνωστος εαυτός μας.

Τεράστιο θέμα ο εκφυλισμός του έλληνα.


Όχι οι εβραίοι δεν είναι εχθροί της ανθρωπότητας.


Αυτό είναι μια αυθαίρετη γνώμη.

Όπως και οι σπαρτιάτες ,έτσι και αυτοί πιστεύουνε στην ισχύ της καθαρόαιμης φυλής.
Αυτοί τα καταφέρανε καλύτερα από τους σπαρτιάτες και τον υπόλοιπο κόσμο.

Κυριαρχούνε τον υλικό κόσμο μας , για τουλάχιστον 20000 χρόνια.

Αν δεν υπήρχανε βέβαια οι έλληνες , για να τους δείξουνε τον δρόμο, προς την παγκόσμια κυριαρχία, αμφιβάλλω αν το πετυχαίνανε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 01:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ, αλλά με τη μόνη διαφορά την οποία ξανατονίζω οτι αυτοί υποτίθεται οτι είναι ο εκλεκτός λαός του Χριστιανικού Θεού...

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 13:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,

Συμφωνώ με τον kost θα ήταν καλό να σταματήσουμε να ρίχνουμε τα Προβλήματα ανάπτυξης μας σε άλλους (πχ CIA,Εβραίοι κτλ) και ας γίνουμε πιο υπεύθυνοι.

Ο μόνος λόγος που δεν μεγαλουργούμε ξανά είναι γιατί δεν το θέλουμε και όχι γιατί δεν μας αφήνουνε.

Τώρα μια και το ρίξαμε στο Θρησκευτικό τι θα ήταν οι Εβράίοι χωρίς την Βίβλο είναι αλλου παππα ευαγγέλιο. Όπως και να έχει μαγκιά τους..μακάρι να το είχαμε κάνει και εμείς...

Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scar_face
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
183 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 18:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scar_face  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο μήνυμα του μέλους kost την 11/7/05 αναφέρθηκε πως

Η ουσία είναι πως όταν γράφτηκε το βιβλίο οι Εβραίοι ηταν υπόδουλοι στους Έλληνες.

Θα παρακαλούσα για βοήθεια στην χρονική περίοδο και τον τρόπο/τόπο που ήταν υπόδουλοι.
Ευχαριστώ.



The love is like a ball. Ul c
.|.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 19:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα παρακαλούσα για βοήθεια στην χρονική περίοδο και τον τρόπο/τόπο που ήταν υπόδουλοι.
Ευχαριστώ.

Πιθανότατα θα εννοεί στην Αίγυπτο, την Ελληνιστική περίοδο την εποχή των Πτολεμαίων μάλλον του Πτολεμαίου 2ου του Φιλάδελφου όπου οι Εβραίοι κατοικούσαν στην Αλεξάνδρεια και πιό συγκεκριμένα στην συνοικία ΔΕΛΤΑ της Αλεξάνδρειας δηλαδή του Δία.
Οι συνοικίες της Αλεξάνδερειας ήταν 5 απο τα αρχικά της φράσης : Αλέξανδρος Βασιλεύς Γιός Διός Έκτισεν.
Εκείνη την εποχή έγινε και η μετάφραση των εβδομήκοντα της Βίβλου απο τους Ιουδαίους της Αλεξάνδρειας που κατοικούσαν στην συνοικία Δέλτα δηλαδή στην νήσο Φάρο.

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 00:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως και να έχει μαγκιά τους..μακάρι να το είχαμε κάνει και εμείς...



Μαγκιά είναι αυτό ρε φίλε μου...?

"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.ChorchilΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 11:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς actr είναι...για εμένα μάγκας είναι το έθνος που μπορεί να διασφαλίσει τα συμφέροντα του χωρίς να ανοιξει μύτη... βάζει άλλους για αυτό...

Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 11:27:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ νομίζω οτι ισχύουν καί τα δύο :
Ούτε που το θέλουμε, έχουμε καταντήσει χοντρόπετσοι, ατομιστές και αδιάφοροι για τον Έλληνα διπλανό μας αλλά και να το θέλαμε ακόμα δέν πρόκειται να μας άφηναν.
Θα συναντούσαμε μεγάλες και σκληρές αντιδράσεις απο όσους έχουν το πάνω χέρι αυτή την στιγμή στον κόσμο και θα φτύναμε αίμα για να κατορθώσουμε κάτι το θετικό άν το κατορθώναμε. Η καθολική μας ύπνωση σάν Έλληνες τόσους αιώνες έχει δημιουργήσει μιά κατάσταση που δείχνει οτι είναι μή αναστρέψιμη. Απο κεί και πέρα η αφύπνιση και οι προσπάθειες επιβάλλονται να γίνουν έστω και με οποιοδήποτε κόστος.

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 23:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως οπιστεύω πως ποτέ οι Έλληνες δεν θα μπορούσαν να κάνουν κάτι τέτοιο. Να το παίζουν δηλαδή π@@στηδες απο τη μία αλλά απο την άλλη να θάβουν το υπόλοιπο κόσμο. Και αυτό γιατί πιστεύω πως έχουμε μια αξιοπρέπεια μια τιμιότητα και μια ανωτερότητα σα λαός. Σε καμία περίπτωση εν πάσει περιπτώσει δε μοιάζουμε με αυτούς.

Αναφερόμενος στους Εβραίους φυσικά δεν περιλαμβάνω τους απλούς πολίτες της χώρας που στο μυαλό τους κάθε άλλα έχουν εκτός απο αυτά τα πράγματα, αλλά γιαυτούς που είναι διάσπαρτοι απο εδώ και απο εκεί και γαντζώνονται απο παντού με σκοπό να κερδίσουν αλλά χωρίς προσφέρουν κανένα όφελος κατατάλλα...


"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.ChorchilΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 08:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
actr
"Εγώ πάντως οπιστεύω πως ποτέ οι Έλληνες δεν θα μπορούσαν να κάνουν κάτι τέτοιο. Να το παίζουν δηλαδή π@@στηδες απο τη μία αλλά απο την άλλη να θάβουν το υπόλοιπο κόσμο."

Η αλήθεια είναι ότι έχουμε αυτό το χαρακτηριστικό μόνο εντός της χώρας και όχι εκτός δηλαδή από την μία αλλά απο την άλλη να θάβουν το υπόλοιπο κόσμο.

Τουλάχιστον οι Εβραίοι το κάνουν σε άλλους και όχι στους ομοεθνείς τους.

Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδενιστής
Μέλος 2ης Βαθμίδας


277 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 10:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδενιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ οριζοντίως και καθέτως μαζί σου αγαπητέ GDS1.
Ο Έλληνας , ή για να είμαι ακριβέστερος ο αλλοτριωμένος σημερινός και ελαττωματικός Έλληνας που ελάχιστα έχει αλλάξει απο την εποχή της Τουρκοκρατίας και του ραγιαδισμού έχει βάλει σάν πρώτο στόχο τον διπλανό του, τον γείτονα και τον ομοεθνή του. Για τους ξένους λαούς αδιαφορεί παντελώς έχοντας σάν μοναδικό στόχο να βλάψει τον άλλο Έλληνα που συναντά στον δρόμο μπροστά του.
Για τον λόγο αυτό όλοι οι ξένοι λαθρομετανάστες και κατάδικοι έρχονται και αλωνίζουν στην χώρα μας χωρίς να γνωρίζουν την παραμικρή αντίσταση. Ζούν σε βάρος μας, και σε βάρος των παιδιών μας μόνο και μόνο γιατί ο ντόπιος Έλληνας βλέπει με καλύτερο μάτι αυτούς απο τον συμπατριώτη του στον οποίο ανήκει η γή αυτή.
Αυτό σε καμία μα σε καμία καμίας περίπτωση δέν πρόκειται να συνέβαινε εκ μέρους ιδιαίτερα των Ισραηλιτών, και με την συνεργασία μεταξύ τους έχουν φτάσει σήμερα σε αυτή την θέση χρησιμοποιώντας ακόμα και τα υπουλότερα μέσα.
Και ύστερα έχουν το θράσος μερικοί ψευτοκουλτουριάρηδες να μας μιλάνε για ρατσισμό σε βάρος των ξένων.
Βρε άντε χαθείτε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 23:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η αλήθεια είναι ότι έχουμε αυτό το χαρακτηριστικό μόνο εντός της χώρας και όχι εκτός δηλαδή από την μία αλλά απο την άλλη να θάβουν το υπόλοιπο κόσμο.


Δυστυχώς κάπως έτσι έχουμε καταντήσει...


"We used to say that Greeks fight like heroes, from now on we shall say that heroes fight like Greeks..."
W.ChorchilΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 04:26:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Διότι σας, ώ Ιουδαίοι μου, θα σας χρισημοποιήσω ως τόξον μου τεντομένον, και τους Ισραηλίτας ως φαρέτρα πλήρη βελών. Θα ενθαρρύνω εξέγερσιν των τέκνων σου, ω Σιών εναντίον των τέκνων των Ελλήνων και θα σε χειρισθώ ως μάχαιραν πολεμιστού. Ο κύριος θα επέλθη κατά των εχθρών τούτων ως ακτίς αστραπής. Θα σαλπίση κατ’αυτών την πολεμικήν του σάλπιγγα και θα βαδίση κατ’αυτών με αναστάτωσιν καταστρεπτικήν. Θα βοηθήσει τους Ιουδαίους και θα καταστρέψουν τους Έλληνες. Θα τους χώσουν με τους λίθους της σφενδόνης των και θα πίουν το αίμα των (των Ελλήνων) ως πίνουν τον οίνον. Θα γεμίσουν δοχεία απο αίμα (των Ελλήνων) όπως είναι γεμάται αι φιάλαι του θυσιαστηρίου και του θυσιαστηρίου των ολοκαυτωμάτων».
Δεν θα κάτσω να κάνω τη μετάφραση,απλως θα πω ότι η μετάφραση αυτή είναι τουλάχιστον λανθασμένη.Το γιατί μου είναι άγνωστο.Καλό θα είναι όσοι έχετε Αγία γραφή να μεταφράσετε το απόσπασμα,που τού λείπουν και παράγραφοι εδώ,μόνοι σας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1416016
Maintained by Digital Alchemy