ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Είναι οι εβραίοι εχθροί της ανθρωπότητας?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 21:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
υπάρχουν και οι... εξωγήινοι,

Τί θες να πείς βρε Thoth;

ΟΙ ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΛΝΟΙ ;;;;

Μά, ...δεν μπορεί... δεν θα διάβασες κάλα τον David Icke!
Δεν πειράζει, ισως να στα εξηγήσει καλύτερα ο steelspring

K.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 21:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γνωρίζεις πως οριοθετείται η ανθρώπινη βλακεία αγαπητέ;

Με εσένα φίλε steelspring, μαθαίνω συνεχως!!

Κ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 22:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου ...
Οι Εβραίοι είναι ενας μυστήριος λαός.

Κατ αρχήν ενώ γνωρίζουμε τόσα πολλά για την καταγωγή του και την ύπαρξή του απο κτίσεως του κόσμου.

Το ιδιο ακριβώς συμβαίνει και με τους Ελληνες γνωρίζουμε τόσα πολλά για την καταγωγή τους καθώς και την ύπαρξη του πρώτου Ελληνα, τον Ελληνα υιο του Δευκαλίωνα.

Εχουμε πολλά κοινά σημεία σε οτι αφορά την καταγωγή μας η οποία χάνεται αόριστα στα βάθη της προιστορίας.
Το μεγαλύτερο ομως κοινό σημείο που έχουμε με τους Εβραίους είναι ο Θεός..
Ο Γιαχβέ ο Θεός του Ισραήλ σε σύγκριση με το Δία την τότε εποχή δεν μπορούσε να συγκριθεί. Ο Δίας ήταν ευρύτατα διαδεδομένος σε σχέση με τον Γιαχβέ και αλλους θεούς. Ακόμα και στην Αιγυπτο.

Οι Εβραίοι δικαιολογημένα κατέχουν το ρεκόρ αντιπάθειας και μίσους παγκοσμίως για τους εξής λόγους.

1. Δεν έχουν πατρίδα.
Αγνωστης καταγωγής. Δεν είναι Σουμέριοι , δεν είναι Σημίτες , δεν είναι Χαλδαίοι , δεν είναι Ασσύριοι.. Γενικά δεν είναι Αραβες.
Κύρια καταγωγή τους ο Αβραάμ , νομάς προερχόμενος απο τα περίχωρα της πόλης Ούρκ, δηλαδή Σουμέριος ή Ασσύριος.....
Καμμία ομοιότητα της φυλής των Εβραίων ομως οι οποίοι διευρινίζω .. δεν είναι Σουμέριοι δεν είναι Αραβες.

2. Δημιούργησαν ενα κράτος με εντολή του Θεού. Με θρησκευτικοπολιτικό αρχηγό τον Μωυσή καταλαμβάνουν την πιο ιστορική πόλη της περιοχής την Ιεριχώ και δεν διστάζουν να μπλέξουν το όνομα του Θεού σαν υποκινητή τους. Απο τότε είναι ξένοι στο ιδιο τους το κράτος.
Μία μη Αραβικής φυλή ανάμεσα στους Αραβες.

3.Εσταύρωσαν το Μεσσία τους. Οταν ανακάλυψαν οτι δεν εξυπηρετούσε τα συμφέροντά τους.

4. Κατάφεραν να περάσουν την Παλαιά Διαθήκη ως ιστορικοθρησκευτικό ντοκουμέντο προσβάλλοντας το όνομα του Δημιουργού ο οποίος απεγνωσμένα τους βοηθούσε οπως λέγουν να αποκτήσουν πατρίδα και πίστη.

5. Η πολιτικοστρατηγική τους βασίζεται πάνω στο Μωσαικό νόμο εδώ και χιλιάδες χρόνια τώρα οπου ασκούν βία στη βία απορρίπτοντας τη φιλοσοφία του Ιησού.

6. Η Σωβινιστική τους νοοτροπία σε σχέση με την κουλτούρα της τους οδηγησε σε ολα τα μεγάλα κράτη του κόσμου δημιουργώντας ισχυρότατα λόμπυ. Τα λόμπυ αυτά ανέκαθεν κινούσαν και κινούν τα νήματα ισχυρών κρατών επηρεάζοντας, εκβιάζοντας πολιτικοοικονομικούς παράγοντες.

7. Τα υψίπεδα του Γκολάν, η λωρίδα της Γάζας, καθώς και η Δυτική όχθη του Ιορδάνη , καθώς και οι τελευταίες εξελίξεις στο Μεσανατολικό εχουν επηρεάσει τις σχέσεις τους με τους Αραβες και σε σχέση με το βεβαρημένο ιστορικό τους.


8. Η Σιωνιστική τους νοοτροπία που ιδρύθηκε κατά την Περσική αιχμαλωσία έφτασε στο σημείο να επηρεάσει τον ιδιο τον Ξέρξη
καθώς η υπενθύμιση του υπηρέτη του Ξέρξη ``μην ξεχνάς βασιλιά μου τους Ελληνες`` ΄... νομίζω οτι είναι γνωστά ολα αυτά.....μην τα αναφέρω.

Το ωραίο σε αυτή την υπόθεση είναι οτι ο Παλαιστινιακός λαός πληρώνει τη νύφη. Σε αλλες περίπτώσεις οι ΝΑΤΟικές δυνάμεις επενέβησαν πολεμικά ωστε να αποδώσουν δικαιοσύνη. Εκεί κάνουν την πάπια.

Το να ψάχνεις αφορμή να βρείς κάτι συμπαθητικό σε αυτό το λαό είναι βελόνα στα άχυρα.


Να σας διεκρινήσω οτι δεν είναι Εβραιόφοβος αλλά ούτε και Εβραιόφιλος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 23:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ Thoth .
Kαλά τα λές για τους Έλληνες .Ευρηματικοί στο έπακρο.
Ξέχασες να πείς όμως ότι δεν είμαστε και μα...ες.

Δεν ξέρω Steelspring αλλά μάλλον εσύ δεν ζεις στην Ελλάδα. Εγώ συναντώ κάθε ημέρα πολλούς τέτοιους μ... ες.

Ή...

είμαι βλάκας και δεν μπορώ να κρίνω, ή...

αυτοί που συναντώ δεν είναι Έλληνες, ή...

είμαι Εβραιοκινούμενος και κάνω ανθελληνική Προπαγάνδα.

Τώρα που το σκέφτομαι, για το καλό μου και το καλό των υπολοίπων, θα έπρεπε να δεχτώ την πρώτη εκδοχή. Είναι και η πιο βολική για όλους μας.

ΤΗΟΤΗ ο... βλάκας

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 00:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Kynikos.
To να διδαχτείς κάτι απο τη δικιά μου βλακεία θα ήταν ιδιαίτερη χαρά για μένα . Έκανα και κάτι εδώ μέσα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 01:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Thoth
Καταρχήν συγχαρητήρια για τις άκρως ενδιαφέρουσες πληροφορίες για τους πρωτοχριστιανικούς Γνωστικούς.

Μήν νομίσεις ότι εγώ βλέπω λιγότερους Μ...ες καθημερινά.
Αλλά μη μου πείς ότι υπάρχει και καμμιά χώρα που παρουσιάζει καλύτερη εικόνα σ`αυτο το "ευαίσθητο" θέμα.
Ένα παλληκάρι σε παρέπεμψε σε μένα για να σε πληροφορήσω για εξωγήινους.
Πές του πως δεν είμαι αρμόδιος για θέματα εξωγαλαξιακής πολιτικής.

Thoth , άμα είναι να μιλάς απαξιωτικά για τον εαυτό σου προς χάριν
πυροσβεστικής αναγκαιότητας ,τι να πω. για μένα είναι γροθιά στο στομάχι.
Σταματάω εδώ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελεύθερος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


537 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 01:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ελεύθερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΛΕΥΘΕΡΕ, ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΣΚΛΑΒΩΜΕΝΟΣ ΣΕ ΚΟΜΠΛΕΞ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙΣ, ΞΑΝΘΙΕΣ ΒΑΜΜΕΝΕΣ ΚΙ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΝΟΗΤΕΣ ΑΓΡΑΜΜΑΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝΟΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΕΦΕΣΑΙ.
ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟ.

Είδες Αφροδίτη μου όταν είσαι θυμωμένη; Νεύρο. Νεύρο χρειάζεται. Και νάσου την αξιοπρέπεια. Σαν αστραπή.

Ελεύθερος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 01:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρόλα αυτά , επειδή με πνίγουν τα γέλια και είναι ανάγκη να γελάμε πότε-πότε, θα το πώ:

Ρέ φίλε με το login name παύλα (-)
Είπαμε να μη βάζουμε πραγματικά ονόματα για προστασία ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων.
Εσύ όμως το παράκανες ρε μεγάλε.
Τι προστατεύεις δηλαδη με την παύλα; Το ψευδώνυμο που δεν έβαλες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 02:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελεύθερε πρόσεχε!

Κατα την Ελληνικήν Παράδοσην, η ελλειψη σεβασμού για την Αφροδίτη οδηγεί σε.... Τρωικούς Πολέμους.
(Ή τελικα ηταν το χατήρι της Αφροδίτης πού τ'άρχισε όλα, δεν θυμάμαι ακριβώς)
Πάντως.....τζιιζζ!

Φίλε "_"

Πως να σε λεμε δηλαδή, "Υπογεγραμμένη";;
Να΄σαι καλά. Βρήκα και κατι να συμφωνώ με το steelspring

K.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 07:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είδες Αφροδίτη μου όταν είσαι θυμωμένη; Νεύρο. Νεύρο χρειάζεται. Και νάσου την αξιοπρέπεια. Σαν αστραπή.
Ελεύθερος


ΚΙ ΟΙ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΕ, ΚΙ ΟΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ.
ΤΟ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΕΝΝΟΗΘΕΙ ΠΩΣ ΟΙ ΞΑΝΘΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΤΟΠΟ.
ΔΕ ΣΕ ΕΘΙΞΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ?

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 13:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρόλα αυτά , επειδή με πνίγουν τα γέλια και είναι ανάγκη να γελάμε πότε-πότε, θα το πώ:
Ρέ φίλε με το login name παύλα (-)
Είπαμε να μη βάζουμε πραγματικά ονόματα για προστασία ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων.
Εσύ όμως το παράκανες ρε μεγάλε.
Τι προστατεύεις δηλαδη με την παύλα; Το ψευδώνυμο που δεν έβαλες;

ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΙΟΥΜΟΡ, ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ. Ο ΠΝΕΥΜΑΤΩΔΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΑΝΙΑΡΑ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελεύθερος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


537 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 16:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ελεύθερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ατυχία είναι ότι βρέθηκες να είσαι στ αλήθεια ξανθιά. Μη σταναχωριέσαι γι αυτά που είπα. Αστείο ήτανε. Σ αγαπάω
Πριν πολλά χρόνια μια τέτοια μου 'φαγε το καημάκι. Με είχε πληρώσει προκαταβολικά για τα αστεία που θα έκανα μετά για τις ξανθιές. Καλή της ώρα όπου νάναι

Ελεύθερος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 17:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι φαλλοκρατικο, απανθρωπο, σαδιστικο και ρατσιστικο να λεγεται και να γραφεται οτι οι ξανθες ειναι οι πιο ανοητες.
Αλλωστε εχει αποδειχθει οτι υπαρχει και πιο ανοητη...
Μια ...αλλη ξανθια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 17:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ατυχία είναι ότι βρέθηκες να είσαι στ αλήθεια ξανθιά. Μη σταναχωριέσαι γι αυτά που είπα. Αστείο ήτανε. Σ αγαπάω
Πριν πολλά χρόνια μια τέτοια μου 'φαγε το καημάκι. Με είχε πληρώσει προκαταβολικά για τα αστεία που θα έκανα μετά για τις ξανθιές. Καλή της ώρα όπου νάναι
Ελεύθερος


-----------------
να που είσαι μεγαλόκαρδος, η ζωή προχωράει μακάρι ποτέ να μην σε στεναχωρήσει κανείς και καμμία.
υπάρχουν και χειρότερα. ορίστε ατυχία. να μην μπορώ να γράψω κεφαλαία στο κομπιούτερ, κάτι έχει χαλάσει και γράφει μόνο έτσι.
χαιρετώ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελεύθερος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


537 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 21:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ελεύθερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μη εισενέγκεις ημάς εις πειρασμόν Πασχάλη

Ελεύθερος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 22:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και μη εισενέγκεις ημάς εις πειρασμόν Πασχάλη

Ελεύθερος




ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΕΞΑΙΣΙΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΓΙΑ ΦΑΛΛΟΚΡΑΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 18:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω πεί κι άλλες φορές ότι ιδεολογικός μπαμπούλας της αδίστακτης εβραϊκής «πολιτικής» είναι το λεγόμενο... «Ολοκαύτωμα».

Οι Εβραίοι και οι διάφοροι ισχυροί των ημερών μας, αδυνατούν να αντικρούσουν την πληθώρα των επιχειρημάτων εναντίον της μυθιστορίας των «6 εκατομμυρίων», γι αυτό καταφεύγουν στην καταδίωξη, στη φίμωση και στη βία ακόμη, για να φιμώσουν τους «επικίνδυνους» ιστορικούς του αναθεωρητισμού (Germar Rudolf, Ernst Zündel, Robert Faurisson, Jean Plantin, Wolfgang Fröhlich, Manfred Roehder, Udo Walendy, Günter Deckert κ.α. ). Οι Εβραίοι φυσικά ξέρουν τί κάνουν... Διατηρούν το μύθο τους , ενώ παράλληλα κουκουλώνουν εγκλήματα που κόστισαν και κοστίζουν θύματα πολλαπλασίως περισσότερα του υποτιθεμένου «ολοκαυτώματος»....

Και τα λέω αυτά διότι οι πολιτικές συνέπειες της μυθοπλασίας του «ολοκαυτώματος» είναι τεραστίων διαστάσεων. Το τρομοκρατικό κράτος του Ισραήλ ( που είναι και η κύρια πηγή της ανωμαλίας στην Μ.Ανατολή) , χωρίς αυτό τον μύθο, δεν θα υφίστατο καν !

Παράλληλα, 60 χρόνια μετά τον Β’ Π.Π. και την νίκη του... «καλού»(!), η Ευρώπη βρίσκεται μπροστά σε έναν όλεθρο. Η ακάθεκτη εισβολή αλλοφύλων μαζών απειλεί σταθερά να εκτοπίσει τον ευρωπαϊκό πληθυσμό. Και τα κρατούντα καθεστώτα - δέσμια του Παγκοσμίου Αφέντη – κάνουν ό, τι μπορούν για να εκμηδενίσουν και την παραμικρή αντίσταση των Ευρωπαίων σ’ αυτή την πτώση.

Το ερώτημα είναι, γιατί οι ευρωπαϊκοί λαοί ανέχονται να καθίστανται μειονότητες στην χώρα τους την ίδια; Γιατί δεν επαναστατούν; Διότι τους έχουν κατακλύσει καί παραλύσει με συμπλέγματα ενοχής. Διότι ο Εθνικισμός λένε πως είναι το απόλυτο κακό... που οδηγεί προς το Άουσβιτς...!!! Με τέτοια μας ναρκώνουν από το 1945 διαρκώς – ΜΜΕ και πολιτικοί. Και η... «λογική» τους καταλήγει.... Ήταν οι ναζί εθνικιστές ; Τότε εμείς πρέπει να είμαστε διεθνιστές. Αντετίθεντο οι ναζί στην επιμειξία των Φυλών; Τότε εμείς πρέπει να επιδοθούμε στην ανάμειξίν τους!!! Ο Εθνικισμός λοιπόν – όχι υπό την υπό των ΜΜΕ προβαλλόμενη έννοια της αποστροφής έναντι των άλλων λαών, αλλά υπό την έννοια της διατήρησης της εθνοφυλετικής ταυτότητος – αποτελεί τον φόβο του Σιωνιστικού Συστηματος της Παγκόσμιας Παρακμής.

Η Αλήθεια είναι ο πιο θανάσιμος εχθρός του Συστήματος. Πρέπει λοιπόν, όλοι οι ευρωπαίοι πατριώτες να συμπαραταχθούν – πέρα από τις διενέξεις του παρελθόντος - για την διατήρησι της ίδιας μας ταυτότητος. O Εχθρός είναι ο ίδιος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 19:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ότι ιδεολογικός μπαμπούλας της αδίστακτης εβραϊκής πολιτικής, κλπ, κλπ.

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ, δεν σε κατάλαβα, το πρόβλημά σου είναι με ΟΛΟΥΣ τους εβραίους, ή μόνο με τους λεγόμενους "Σιωνιστές" ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fokaias
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
170 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 20:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fokaias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
quote:
Τότε εμείς πρέπει να επιδοθούμε στην ανάμειξίν τους!!! Ο Εθνικισμός λοιπόν – όχι υπό την υπό των ΜΜΕ προβαλλόμενη έννοια της αποστροφής έναντι των άλλων λαών, αλλά υπό την έννοια της διατήρησης της εθνοφυλετικής ταυτότητος – αποτελεί τον φόβο του Σιωνιστικού Συστηματος της Παγκόσμιας Παρακμής.

Μία από τις ιδιαιτερότητες του σιωνισμού ως εθνικισμού δεν είναι η έννοια της διατήρησης της εθνοφυλετικής ταυτότητος?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 23:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρμενίων βρίσκω τις απόψεις σου πολύ ενδιαφέρουσες.Μια και μένεις στη Γερμανία ίσως ξέρεις εσύ να μου απαντήσεις για την καταγωγή των Γκέμπελς και Έςς. Επίσης για το αν αληθεύει ότι Εβραίοι ξεπάστρευαν ομόφυλούς τους. Επίσης αν μερικά από τα μεγαλύτερα "ονόματα" του ναζισμού , ειδικά στον τομέα της αεροναυπηγικής , έχουν εργαστεί για τυπάκους στυλ Ντίσνευ(Our Friend The Atom , παιδική σειρά ντοκιμαντέρ για όσους ενδιαφέρονται), όπως επίσης για τη γνωστή και μη εξειρετέα ΝΑΣΑ. Επίσης , μήπως θυμάσαι το όνομα του γιατρού που διέφυγε στη Βραζιλία κι έκανε πειράματα σε παιδάκια και που τόσο πετυχημένα ενσάρκωσε στη μεγάλη οθόνη ο Gregory Peck στην ταινία "Τα Παιδιά από τη Βραζιλία" ?
Πάντως δε νομίζεις ότι ο Αδόλφος και το κίνημά του , κάπου έχασαν τη μπάλα ?
Όλες μου οι ερωτήσεις είναι καλοπροαίρετες , για να μην παρεξηγιόμαστε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 01:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μία από τις ιδιαιτερότητες του σιωνισμού ως εθνικισμού δεν είναι η έννοια της διατήρησης της εθνοφυλετικής ταυτότητος?

Δεν επιχειρώ να απαντήσω σε ερώτηση που απευθύνεται σε κάποιον άλλον, αλλά μπορώ να σχολιάζω ελεύθερα κάθε τι απο αυτά που λέγονται.

Δεν νομίζω ότι η διατήρηση της εθνοφυλετικής ταυτότητας είναι σιωνιστική πατέντα , αλλά αρχή κάθε έθνους εδώ χιλιετίες.
Αλλά να μήν πέσουμε και θύματα γενίκευσης.
Το γεγονός πχ ότι οι Ναζί πίνανε μπύρα,θα κάνει εμάς να το ρίξουμε στις λεμονάδες;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 01:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το ερώτημα είναι, γιατί οι ευρωπαϊκοί λαοί ανέχονται να καθίστανται μειονότητες στην χώρα τους την ίδια; Γιατί δεν επαναστατούν; Διότι τους έχουν κατακλύσει καί παραλύσει με συμπλέγματα ενοχής. Διότι ο Εθνικισμός λένε πως είναι το απόλυτο κακό... που οδηγεί προς το Άουσβιτς...!!!

Απόλυτα κατανοητό αυτό Παρμενίων.
Όσοι προσέξαμε λίγο είδαμε πεντακάθαρα το μέγεθος της παράλυσης της συνείδησης και της ύπουλης ιδεολογικής δικτατορίας.
Όποιος τολμά να μιλήσει για τη χώρα του βαφτίζεται Εθνικιστής.
Όποιος πεί κάτι αντίθετο για το Σιωνισμό , βαφτίζεται αντισημίτης.
Νέα ταμπού για τον 21ο αιώνα .Η λέξη "Φυλή", Η λέξη "Έθνος".
Οι λέξεις "Άτομο" και "Ιστορία" αν και ψιλοανθίστανται , έχουν ήδη μπεί στον προθάλαμο ταμπουποίησης.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 19:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι Ελληνες θα μπορουσαν να υπαρξουν αραγε χωρις τους Εβραιους?
και το αντιστροφο...
μου φαινεται οτι ανοικουν στο ιδιο πραγμα με διαφορετικη πολικοτητα...
θεε μου τι θα ηταν οι ανθρωποι χωρις τις συγκρισεις?
συγκρινομαι αρα υπαρχω......


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 00:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οι Ελληνες θα μπορουσαν να υπαρξουν αραγε χωρις τους Εβραιους?
και το αντιστροφο...

Οι Έλληνες θα μπορούσαν σίγουρα .Το έκαναν πολές χιλιάδες χρόνια.
Για τους άλλους δεν ξέρω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 00:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μου φαινεται οτι ανοικουν στο ιδιο πραγμα με διαφορετικη πολικοτητα...

Σου φαίνεται μεν αλλά..........

quote:

θεε μου τι θα ηταν οι ανθρωποι χωρις τις συγκρισεις?
συγκρινομαι αρα υπαρχω......

Οι Έλληνες σοφοί της αρχαιότητας άραγε σύγκριναν τους εαυτούς τους με τους συγχρονους Εβραίους ομολόγους τους;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 00:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου φιλε...
δεν νομιζω οτι θα μπορουσε να υπαρχει ο ενας χωρις τον αλλο...
ας παρουμε π.χ οτι

ελληνες=φως
εβραιοι=σκοτος
αρα
φως=σκοτος
πως μπορει να υπαρξει το ενα χωρις το αλλο...?
και αντιστροφα...
οι μεν Ελληνες δημιουργησαν την επιστημη και οι δε Εβραιοι την πιστη
αυτα τα δυο πανε πακετο...
το θεμα ειναι οτι ειμαστε ολοι δημιουργηματα του Ενος και κανενα κομματι δεν μπορει να λειψει απο τον χαρτη...
αυτα ελπιζω να εγινα κατανοητος...


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 01:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν οι Έλληνες εκποσωπούν το φώς τότε συμφωνόύμε απολύτως.
Για το αντίστροφο όμως μάλλον δεν θα συμφωνούσα ποτέ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 19:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φαίνεται ότι κάποιοι κάνουν ότι δεν κατάλαβαν... Βέβαια ο φίλος steelspring αμέσως έπιασε το νόημα αυτών που είπα.
Έκανα αναφορά στο «ολοκαύτωμα», διότι αποτελεί εν τέλει μια Νέα Θρησκεία που έχει ως σκοπό την δαιμονοποίηση των Γερμανών και εν γένει των Ευρωπαϊκών Λαών, αλλά και την δαιμονοποίηση κάθε εκφράσεως πατριωτισμού.

Γνωρίζουμε φυσικά ότι οι Εβραίοι είναι οι μεγάλοι Δάσκαλοι του Ψεύδους. Έτσι μπορούμε να κατανοήσουμε πώς η αληθινή γενοκτονία δεκάδων εκατομμυρίων Σλάβων από τους Εβραιοκομμουνιστές έχει απαλειφθεί από τη συλλογική μνήμη του κόσμου και έχει αντικατασταθεί από μια φανταστική γενοκτονία «εξ εκατομμυρίων» Ιουδαίων!!! Οι δράστες , μ’ άλλα λόγια, έχουν μεταφέρει τα εγκλήματά τους στα θύματά τους ενώ συγχρόνως φορούν τον μανδύα της αθωότητος !! Ο Εβραϊσμός, έχει λογοκρίνει την ιστορία και την έρευνα, παγκοσμίως ! Απαγορεύει κάθε συζήτηση για το... «ολοκαύτωμα». Εκατοντάδες αναθεωρητές Ιστορικοί έχουν φυλακιστεί και διωχθεί. Αν φυσικά το «ολοκαύτωμα» ήταν παραγματικό, δεν θα ήταν απαραίτητο να καταπιέζεται ο Δημόσιος Διάλογος επί του αντικείμένου. Και μόνο η ανάκγη να στραγγαλίσουν την ελευθερία του λόγου και της έρευνας προκειμένου να συντηρήσουν τον μύθο τους, αποδεικνύει πως είναι ένα τεράστιο ψέμμα.

Το «Ολοκαύτωμα» τελικώς, είναι το προϊόν μιας ανώμαλης εβραϊκής ομαδικής ψυχολογίας που αποτελεί το ξίφος και την ασπίδα του Ισραήλ και που δαιμονοποιεί κάθε πατριωτική φωνή στην Ευρώπη, ωστε να μην υπάρξει ποτέ κάπιοια ευκαιρία ανατάσεως! Στο όνομα του «Ολοκαυτώματος» καταδικάζεται κάθε Εθνική έκφραση και έξαρση. Κάτι ανάλογο με την κατάπτυστη εκείνη δίκη – παρωδία της Νυρεμβέργης που «δίνει» το «δικαίωμα» σήμερα (με βάση των «αρχών της Νυρεμβέργης») να πραγματοποιούνται οι διάφορες ... «ανθρωπιστικές επεμβάσεις» ( βλέπε Σιωνιστές των ΗΠΑ) στη Γιουγκοσλαβία , στο Ιρακ, στο Αφγανιστάν κλπ... και να στέλνονται σε... «ειδικά διεθνή δικαστήρια» ηγέτες κρατών που δεν συμμορφόνονται στις προσταγές του Μεγάλου Αφέντη ! Ο οποίος όπως φαίνεται θα ταλαιπωρεί κι άλλο την Ανθρωπότητα....

Θέλω όμως να πιστεύω ότι η Ευρώπη ΔΕΝ θα επιτρέψει την αυτοκαταστροφή της!

Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 24/01/2004 19:45:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 21:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
quote:
Φαίνεται ότι κάποιοι κάνουν ότι δεν κατάλαβαν...
Βέβαια ο φίλος steelspring αμέσως έπιασε το νόημα αυτών που είπα.
και
quote:
Γνωρίζουμε φυσικά ότι οι Εβραίοι είναι οι μεγάλοι Δάσκαλοι του Ψεύδους.
Ενταξει, τωρα κατάλαβα πλήρως

Κ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 23:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι φίλε kynikos , φυσικά και κατάλαβες...

Η αναισχυντία των Εβραίων στο να λένε ψέμματα, είναι κάτι το απίστευτο ! Τα ψέμματά τους όμως προσβάλλουν τη νοημοσύνη μας. Θέλουν να μας επιβάλουν να πιστεύουμε, ότι στα αποτεφρωτήρια του Άουσβιτς ένα πτώμα καιγόταν δέκα φορές ταχύτερα απ’ ό,τι σ’ ένα σημερινό, ελεγχόμενο με ηλεκτρονικό υπολογιστή, κρεματόριο. Θέλουν να μας επιβάλουν να πιστεύουμε ότι ο καθένας από τους εβραίους κρατουμένους στρατοπέδων συγκεντρώσεως, των οποίων τά απομνημονεύματα γεμίζουν ολόκληρες βιβλιοθήκες , προωριζόταν μέν για εξόντωση αλλά... από ένα... θαύμα διέφυγε τον θάνατο!!! Ας αξιοποιήσουμε την ευφυΐα μας κάποτε!
Δεν θα πρέπει να ανεχθούμε άλλο την κατάσταση αυτή ! Ως πότε θα είμαστε απλοί παρατηρητές όταν καθημερινώς διασύρεται ένας Ευρωπαϊκός λαός, όταν καθημερινώς διασύρεται η ίδια η Ευρώπη από τους Ιουδαίους! Ως πότε θα διασύρεται ο Πατριωτισμός μας στο όνομα των «αρχών της Νυρεμβέργης», όταν μας λένε ότι η εθνική μας υπερηφάνεια οδηγεί στο... Άουσβιτς !

Να γιατί συντηρούν με κάθε μέσο το μύθο τους. Να γιατί πολλαπλασιάζονται τα μουσεία «μνήμης»... Η κατάρευση του μύθου των Εβραίων θα είχε ως αποτέλεσμα την εξάλειψη του συμπλέγματος ενοχής πού εδώ και περισσότερο από μισό αιώνα σφυρηλατείται συστηματικώς στην ψυχή των Ευρωπαίων... Δέν είναι ζήτημα μόνο της Ιστορικής αλήθειας, αλλά και ζήτημα του δικαιώματος του ζήν των Ευρωπαϊκών Λαών! Αν η αλήθεια περί «ολοκαυτώματος» ερχόταν στο φώς, τότε θα τελείωνε το εγκληματικό κράτος του Ισραήλ και καμμία ιουδαϊκή κλίκα δεν θα είχε πλέον την δυνατότητα καθορισμού της αμερικανικής εξωτερικής πολιτικής.

Το «ολοκαύτωμα» είναι ένας ιδεολογικός μπαμπούλας που ύψωσαν οι Εβραίοι για να μας φορτώσουν με επίπλαστες «ενοχές». Κι όσο περνά ο χρόνος, τόσο και μεταμφυτέβεται αυτός ο μύθος στο ασυνείδητο...

Ένας κόσμος όμως από ψέμματα και ανώμαλες ιδεοληψίες είναι καταδικασμένος να καταρεύσει... Όπως κατέρευσε και ο εβραιομπολσεβικισμός, αφού κατέστρεψε τα πάντα στο πέρασμά του. Όπως θα καταρεύσει και η αστική δημοκρατία του Εσελον και του Μεγάλου Αδελφού... Η Ευρώπη, ως η τελευταία ελπίδα της Ανθρωπότητος, θα νικήσει !


Es lebe Europa!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1560059
Maintained by Digital Alchemy