ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 16:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω κάποια άλλη άποψη για αντίλογο [

Μπορούμε να χαϊδεύουμε τις χορδές της ψυχής του, αν τώρα θέλουμε να μας αρέσουν και οι ήχοι… τουλάχιστον βάλαμε μεράκι στην προσπάθεια.
.



Εγώ πάντως συμφωνώ και δεν βλέπω γιατί να υπάρχει πάντα αντίλογος.

φιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 11:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νιώθουμε είμαστε, ότι νιώθει και είναι ο καθένας αντανακλάται μέσω του ψυχικού του ρευστού στο περιβάλλον...
Κύματα σε νηνεμία του νότου,
νοσταλγία δυσεξήγητα όνειρα.
Πολύβουες πολιτείες,
αλύπητος χρόνος,
φωτεινό αύριο
μιάς ποικιλόμορφης άνοιξης ψυχών.
Ζωή...
Γυρνώ σελίδα.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 12:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν σε σκεφτομαι,γιατι η εικονα σου ειναι συνεχως εμπρος μου και αυτην την εικονα καμια θαλασσα και καμια αποσταση δεν μπορει να την αλαξει.
Δεν σε σκεφτομαι,γιατι εισαι η πηγη της σκεψεως μου και μαζι σου ζω ονειρεμενα την ευτυχια,της σχετικοτητας και του απολυτου..
Δεν μου λειπεις γιατι εισαι παντου,αντανακλαση της σκεψεως μου..
που μαζι σου φτιαχνω το ζεστο προζυμι της ψυχης,πολυτιμο και σπανιο κοραλλι της ζωης μου,γελιο μου και φλογα σ ευχαριστω που υπαρχεις γιατι μεσα απο την δικη σου ματια υπαρχω και εγω..

Δεν σε νοσταλγω,γιατι το γελιο σου μου ανοιγει κοσμους ξεχασμενους μου νομιζα πως ειχα χασει..για παντα.

Και οταν της μοναχικες λευκες νυχτες μου,προσευχομουν για σενα ηταν οι προσευχες μου,γι αυτο το πολυτιμο δακρυ που κυλαει απο τα ματια σου και αγγιζει της πιο λεπτες χορδες της ψυχης μου..
κι αν υπαρχει η παραδεισος,τωρα ξερω πως αυτη ειναι μονο η αγκαλια σου,τιποτε λιγοτερο τιποτε περισσοτερο.


Ωρα σου καλη αγριμι μου,οτι κι αν κανεις..σ αγαπω!!!



"ΤΕΤΕΛΕΣΘΑΙ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 13:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

*Σε σκέπτομαι,
κι ας είμαι δίπλα σου κι ας σε αγγίζω,
κι ας πίνω το κρασί της μυρωδιάς σου
τη γεύση οραμάτων από τα χείλη..
Στοχάζομαι δίχως άχνα, στον καθάριο στίχο της σκέψης σου...
Τραγουδώ...

*Ναυαγείς...


Ναυαγείς στη φωτιά της συγνώμης σου
μες σε φθόγους που καιν την οργή σου,
μ΄αγαπούσε η τρέλλα κι η τόλμη σου
δεν με είχες μα ήμουν δική σου!!!
*
Ναυαγώ σε πληγές αδυσώπητες
που χαράξαν οι άλλοι εντός μου...
Και μου δίνεις αυτά που δεν όφειλες,
εραστής: ΄Η απλά ο εαυτός μου;
Εραστής: ΄Η απλά ο εαυτός μου...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trovadouros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 16:02:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trovadouros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα μέσα, μου είπες... κούρνιασε στην σκέψη μου, και κλείσε τις πόρτες.

... Και έγινα ταξιδιώτης στο μυαλό σου, στα μυστικά σου μονοπάτια. Με άφησες να χαζεύω την συνθεση της ψυχής σου, τα χρώματα του κόσμου σου. Φτιάξε λαβυρινθους να πλανηθώ μέσα σου, είπα, αλλά οδηγησέ με να σε βρώ. Μα τώρα γλυκιά μου στην απουσία σου, κανένα σημάδι, καμία φωτεινή επιγραφή, καμία έξοδος κινδύνου. Ολες οι πόρτες ερμητικά κλειστές και εγώ τρομαγμένος γυρίζω στα δρομάκια που μαζί στολίσαμε στις γωνιές που μαζί ξαποστάσαμε και κλάψαμε... Μια φυλακή που με τόση χάρη έφτιαξες, μα στην απουσία σου είναι όλα τόσο μοναχικά και τόσο νασταλγικά ζεστά.

Φτιάχνοντας με υπομονή το κλειδί της ελευθερίας, ξαπλώνω στον ήχο της μελωδίας σου, σε αυτό το γέλιο σου... στον ψίθυρο απο τα υπέροχα χείλη σου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2006, 09:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να ήξερα τι θέλεις να σκεφτώ...
Για την ώρα κάνω τέστ αντοχής και υπομονής μια και τα χρωστάω στο σύμπαν...
Κάνει κρύο και οι φήμες διαδίδουν... πρόσεχε...να σκέφτεσαι ζεστά...
Σε σκέφτομαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Logiki k evaisthisia
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2006, 12:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logiki k evaisthisia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε σκέφτομαι!
Είμαι εδώ,κοντά σου!Δίπλα σου!
Ξέρω οτι πονάς και πονάω μαζί σου!
Κλαίει η ψυχή σου και τα δάκρυα της τρέχουν κ απ'τα δικά μου μάτια!
Μην χάνεσαι σε μαύρες σκέψεις!Δεν σου αξίζει κάτι τέτοιο!
Γύρνα πίσω στην ευτυχία!
Σε σκέφτομαι και σ'αγαπάω βρε χαζουλικο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2006, 13:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Οι σκέψεις...
Οι σκέψεις αγάπης μυρίζουν γιασεμί,
ή μάλλον κι αγιόκλημα μαζί, από κείνο το καλοφροντισμένο.
Θυμάμαι...
Ξετυλίγω το κουβάρι από τις θύμησες.
Αγαπώ ότι αγαπάς.
Φέγγω όταν λάμπεις.
΄Αστρο και φεγγάρι μαζί.
Ο κόσμος σου ένα φιλί στις μνήμες.
Τα λάθη σου προσκύνημα στη σιωπή.
Σ΄αγαπώ, όταν χάνεσαι στα χνάρια του δειλινού
κι όταν γελάς
σαν τα παιδιά
που κρατάνε ολάκερο θαρρείς τον κόσμο
κρυμμένα πίσω
από το χάδι
της μάνας.
Πλασμένα από το φιλί του ονείρου.
Μίλα μου...
Αλλά και η σιωπή μας δεν λέει τα πάντα;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 08:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκέφτομαι οτι έξω είναι υπέροχα, είναι όλα χιονισμένα και προκλητικά.
Προσέχετε όταν ωδηγείτε και όταν περπατάτε...γλυστράει...και πιθανώς να κάνουμε πατινάζ.

Φιλενάδα μην μου κρυώσεις... στην ανάγκη κάνε τον φοίβο κασκόλ [ του χρειάζεται του αλήτη...] νιαρρρρρρρρρρρρρρρ.

Για σένα δεν λέω τίποτα απλώς νιώθω και μεταδίδω....

Καλημέρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 12:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκέφτομαι οτι έξω είναι υπέροχα, είναι όλα χιονισμένα και προκλητικά.
Προσέχετε όταν ωδηγείτε και όταν περπατάτε...γλυστράει...και πιθανώς να κάνουμε πατινάζ.

Φιλενάδα μην μου κρυώσεις... στην ανάγκη κάνε τον φοίβο κασκόλ [ του χρειάζεται του αλήτη...] νιαρρρρρρρρρρρρρρρ.

Για σένα δεν λέω τίποτα απλώς νιώθω και μεταδίδω....

Καλημέρα.



Aγαπημένο φιλαράκι, προσέχω και εύχομαι να έχουμε τα μάτια μας όλοι δεκατέσσερα. Ο Φοίβος έχει εκτροχιαστεί εντελώς. Με σημάδεψε στο αριστερό πόδι στον μηρό. ΄Εκοψε σχεδόν κομμάτι. Πολύ πεινασμένο το ζωάκι μου. Κι ας τρώει το τέρας τα καλύτερα και γευστικότερα. Η πολλή αγάπη βλάπτει. Το τσέκαρα πιά. Ιώδια οινοπνεύματα με έκανε καινούργια. Κι όλα αυτά γιατί μετακόμισα άλλαξα σπίτι συνήθειες και δεν έχω χρόνο να τον χαιδολογάω. ΄Ολη μέρα αγκαλιές φιλιά στη γούνα του, τσαλίμια και γουργουρητά θα νιαουρίσω στο τέλος...΄Ετσι είναι όποιος στερείται το χάδι της θεάς Αφροδιτούλας δαγκώνει αγρίως...
Καλημέρα. Σας σκέπτομαι όλους, κι ευχαριστώ τον δράκοντά μου που με βοήθησε να αλλάξω την εικόνα. Φέρνω περισσότερο οπτικά στην ταλαίπωρη που παλεύει με δράκοντες... Και στα κυβικά.
Προσοχή στους δρόμους, σήμερα δουλεύω ως τις 11 και πάλι. Σε όσους εργάζονται ως αργά αφιερώνω το γλυκύτερο χαμόγελό μου.
Καλή η νέα εικόνα...
Ευχαριστώ...

NST Σ΄ΑΓΑΠΩ. ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΗΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΝΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΑΚΟΜΑ...
ΑΚΑΤΕΡΓΑΣΤΟ...
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
ΚΑΙ ΛΑΜΠΕΡΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΤΕΧΕΙΣ.ΝΙΑΡ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 24/01/2006 12:47:11

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 24/01/2006 12:51:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 19:17:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σκέφτομαι οτι έξω είναι υπέροχα, είναι όλα χιονισμένα και προκλητικά.
Προσέχετε όταν ωδηγείτε και όταν περπατάτε...γλυστράει...και πιθανώς να κάνουμε πατινάζ.

Ναί.ναί.. γλυστράει.. σήμερα έκανα μια θεαματική τούμπα..σε μία κατηφόρα..
Τελικά σαβουρώθηκα κάτω απο ενα φορτηγάκι.. ψιλοπράγματα..έσκισα το μπουφάν.. εχασα το σκούφο μου.. και απόκτησα ενα καρουμπαλάκι..
Μου πάει!!!... δεν σας λέω τίποτα.. μούρλια.. λέω να το κρατήσω μόνιμα..

Ευτυχώς ο άνθρωπος δεν μου ζήτησε να τον αποζημιώσω.. του στράβωσα τον προφυλακτήρα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 01:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzzaro
ΤΟΝ ΣΚΟΥΦΟ ΜΗΠΩΣ ΣΤΟΝ ΑΡΠΑΞΕ Ο ΤΥΠΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ;
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΠΩΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΟ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΣΚΟΥΦΟΣ.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 02:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Sugar never tasted so good
Sugar never tasted so good
Sugar never tasted good to me
Yeah

Until her eyes crossed over
Until her mind crossed over
Until her soul fell next to me

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 10:37:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Σκέφτομαι οτι έξω είναι υπέροχα, είναι όλα χιονισμένα και προκλητικά.
Προσέχετε όταν ωδηγείτε και όταν περπατάτε...γλυστράει...και πιθανώς να κάνουμε πατινάζ.

Ναί.ναί.. γλυστράει.. σήμερα έκανα μια θεαματική τούμπα..σε μία κατηφόρα..
Τελικά σαβουρώθηκα κάτω απο ενα φορτηγάκι.. ψιλοπράγματα..έσκισα το μπουφάν.. εχασα το σκούφο μου.. και απόκτησα ενα καρουμπαλάκι..
Μου πάει!!!... δεν σας λέω τίποτα.. μούρλια.. λέω να το κρατήσω μόνιμα..

Ευτυχώς ο άνθρωπος δεν μου ζήτησε να τον αποζημιώσω.. του στράβωσα τον προφυλακτήρα..


ΕΝΑ ΣΕ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΟΜΑΡΑ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΒΡΕΙ ΠΟΤΕ.
ΠΡΟΣΕΧΕ...
ΜΗ ΜΑΣ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΕΡΕΨΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΑΜΠΕΡΕΣ ΣΟΥ ΕΙΚΟΝΕΣ.
ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ. ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΣΟΥ
ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΗ ΛΕΒΕΝΤΙΑ ΣΟΥ.
ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ
ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 10:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Sugar never tasted so good
Sugar never tasted so good
Sugar never tasted good to me
Yeah

Until her eyes crossed over
Until her mind crossed over
Until her soul fell next to me



ΠΕΡΙΠΛΑΝΩΜΕΝΗ
ΠΥΡΑΚΤΩΝΕΤΑΙ
Η ΜΟΡΦΗ ΜΟΥ.
ΣΥΝΑΝΤΑΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΣΟΥ.
ΚΑΛΟΙ ΟΙΩΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΜΥΘΟΥΣ ΣΟΥ.
ΜΥΡΙΑΔΕΣ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟΙ
ΚΑΣΤΡΩΡ, ΣΕΙΡΙΟΣ,
ΑΛΔΕΒΑΡΑΝ,
ΚΥΚΝΟΣ
ΜΠΕΤΕΛΓΚΕΖ
ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
ΦΙΛΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ.

ΣΕΙΡΙΟΣ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 12:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

... Σαν χελιδόνι που την άνοιξη
προσμένει για ένα κομμάτι
απ' τον δικό του ουρανό
να δει να νοιώσει
να πετάξει και να γαληνεύει ...


...mat...

Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 14:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο λίγο κρασί
και δυό λόγια ειρήνης
σ΄αυτήν την μοναχική κουπαστή του ονείρου.
Μ΄αγάπησε ο χιονιάς
δεν τον αρνιέμαι
στη μέθη των καιρών
αφήνομαι.
Βρέχομαι
γιορτάζω τούτο το απομεσήμερο
το χάδι
και την τύψη της ζωής...
Αλλάζω,
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
στενάζω
τραγουδώ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 16:52:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκέφτομαι οτι ίσως ήθελες να παίξεις με το χιόνι και δεν έγινε...
Δεν θα σου πω για την μαγεία του, θα παγώσω τις σκέψεις σου για να το νιώσεις...
Αργότερα, μετά την λήθη, όλα θα είναι μπροστά σου...
Τόσες σκέψεις που δεν ξέρεις, ας είναι ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 17:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγώ αφου έκανα τσουλίθρα όλη την ράμπα, σκέφτηκα να πω οτι γλυστράει. Ευτυχώς ήταν σκοτεινά και δεν με θαύμασαν πολλοί θεατές...
Προσέχετε όλοι...
Αφροδιτούλα μου πολύ ορμητικός ο γάτος? Σκέψου τι θα γίνει αν σκεφτεί να σε διεκδικήσει...Pixel το νου σου, αυτά είναι μικρά μαλλιαρά και ύπουλα.

Με πολλή αγάπη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 17:52:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΟΝ ΣΚΟΥΦΟ ΜΗΠΩΣ ΣΤΟΝ ΑΡΠΑΞΕ Ο ΤΥΠΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ;
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΠΩΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΟ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΣΚΟΥΦΟΣ

pixeldream

Τον βρήκα.. το αγαπημένο μου σκουφάκι...μου τον είχαν βάλει στην τσέπη..

Edited by - allzzaro on 25/01/2006 18:10:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 18:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΗ ΜΑΣ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΕΡΕΨΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΑΜΠΕΡΕΣ ΣΟΥ ΕΙΚΟΝΕΣ.
ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ. ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΣΟΥ
ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΗ ΛΕΒΕΝΤΙΑ ΣΟΥ.
ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ

Απο μικρό παιδί είμαι είμαι δραστήριος. Ετσι λοιπόν μου συμβαίνουν αρκετά.. ευτράπελα.. Σε οτι αφορά τα πεσίματα.. πέφτω.. δεξιοτεχνικά.. σαν κασκαντέρ..
Ετσι λοιπόν .. στην προσπάθεια μου να προλάβω το τραίνο.. βγαίνω στο δρόμο και ανοίγω το βήμα μου.. και αντικρύζω ενα φροτηγάκι να ανεβαίνει την ανηφόρα.. Γλιστράω και σκάω με την πλάτη αλλά με τη φόρα που είχα.. που να φρενάρω..
Ευτυχώς που βρέθηκε το φορτηγάκι..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2006, 14:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΤΥΧΩΣ. ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ...
ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΘΟΥΜΕ.
ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΑΩ ΤΟΥΜΠΑ.
ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑ.
ΑΣΤΕΙΟ ΘΕΑΜΑ.
ΕΤΡΕΞΑΝ ΚΑΙ ΔΥΟ ΤΥΠΟΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.
ΣΤΑΘΗΚΑ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΤΟ ΒΑΔΙΣΜΑ -ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΥ ΛΕΓΕΙΝ- ΜΕ ΨΗΛΑ ΤΟ ΞΑΝΘΟ ΜΟΥ ΚΕΦΑΛΙ...
ΜΟΥ ΦΥΓΕ Ο ΣΚΟΥΦΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΑΝΤΙΑ.
ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΟΣΕΦΕΡΑΝ ΟΙ ΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟΙ ΚΥΡΙΟΙ.
ΤΟΥΜΠΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ ΟΜΩΣ.
ΕΙΧΕ ΣΤΥΛ. ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ.
ΚΑΚΟ ΜΑΤΙ ΜΕ ΕΙΔΕ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2006, 17:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑ.

αα.. βρήκες κάτι και κρατήθηκες..
Εγώ οχι μόνο δεν βρήκα κάποια χειρολαβή..δεν βρήκα κάτι για να φρενάρω..

Να μην ντέπεσαι.. οταν πέφτεις να πέφτεις με αξιοπρέπεια..

quote:
ΜΟΥ ΦΥΓΕ Ο ΣΚΟΥΦΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΑΝΤΙΑ.

Και σένα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 11:35:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σηκώθηκα όμως με χάρη...Και χαρακτηριστικό στυλ...Με βοήθησαν άλλωστε.
Ο σκούφος πήρε την κατηφόρα, και το κατασκοπικό γυαλί -τι το ήθελα- πήγε περίπατο. Με έπιασαν τα γέλια.
Σήμερα είμαι καλύτερα. Ωστόσο βαδίζω σαν να κρατάω εννιά τελάρα με φρέσκα αυγά...
Υπομονή...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2006, 20:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χεχε.. αυτά με τις τούμπες...

Βρε παιδιά.. εγώ για αλλο λόγο μπήκα στο τόπικ.. για εμένα εχουν περάσει αυτές οι εποχές..που σκεπτόμουν και με σκεπτόντουσαν...
αχ.. γέρασα...
Το Μάνο ψάχνω..και μπήκα στο τόπικ του μπας και βρώ που γράφει..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 11:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά είναι ο Μάνος. Επί του παρόντος λόγω φόρτου εργασίας, σας στέλνει φιλιά. Θα εισέλθει εδώ λίαν συντόμως. Είναι μία χαρά. Πνίγεται εργασιακά. Θα χαλαρώσει.
Φιλιά σε όλους από τον ΜΑΝΟ ΜΑΣ.


Ε, όχι και γέρασες...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 29/01/2006 11:22:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 12:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υψώνω το ιστίο μου
στραγγίζω από την στερνή σταγόνα το αίμα.
Αφουγκράζομαι την ανάσα σου.
Το ξέρεις. Σκαλισμένοι από κόκκαλο καιροί.
Που πας μόνη;

Λυσσαλέος οπαδός της αλήθειας.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ.
ΩΡΑΙΟΣ ΝΕΟΣ ΥΓΙΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 18:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλά είναι ο Μάνος. Επί του παρόντος λόγω φόρτου εργασίας, σας στέλνει φιλιά. Θα εισέλθει εδώ λίαν συντόμως. Είναι μία χαρά. Πνίγεται εργασιακά. Θα χαλαρώσει.
Φιλιά σε όλους από τον ΜΑΝΟ ΜΑΣ.

Xαιρετίσματα στο γειτονάκι μου..

Γειά κοίτα.. που μου αρέσει εδώ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 21:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάλειμμα. Για μια ημέρα δεν θα σκέφτομαι τίποτα...
Σε φιλώ γλυκά και άντε καληνύχτα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 11:24:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ δύσκολο λαμπερή φιλενάδα να μην σκεφτόμαστε τίποτα.
΄Ολο και κάτι θα μας βασανίζει ή θα μας ενθουσιάζει. Χρυσή τομή παρακαλώ.
Το μόνο πρέπον.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy