ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 12:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ,ΣΤΑ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΜΕ ΤΗ ΛΑΜΨΗ ΤΟΥ ΗΓΕΤΗ, ΤΗ ΓΟΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΑΠΛΟΥ.ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΓΑΛΗΝΗΣ,ΤΗ ΔΡΟΣΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΙΝΟΥ, ΤΟ ΜΠΛΕ ΤΩΝ ΚΥΜΑΤΩΝ. ΚΙ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ.ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΠΑΝΙΑ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΚΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΝΩ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 19:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....

Κι εγώ. Καλησπέρα!

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 14:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια υπέροχη βραδιά,με έναν δαυϊδ ,να λέει στα ελληνικά ευχαριστώ...με κομμάτια που τράνταζαν το είναι....καθισμένοι αργότερα να συζητάμε για όλα όσα βιώσαμε με μια παρέα που γνώρισα...

γιώργο,φαίδωνα,νίκο και τους υπόλοιπους της όμορφης παρέας ,σας ευχαριστώ για όλα:)

σκέφτομαι πόσο όμορφα πέρασα και ας πήγα μόνος.....

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 18/06/2005 14:48:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 20:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και πάλι με πολύ φως μέσα στην σκέψη,
και ελπίδα γιά ένα πιό όμορφο αύριο.
΄Ενα διαφορετικό Κυριακάτικο πρωινό.ΧΡΥΣΑΦΕΝΙΟ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2005, 00:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι μια κυριακή ,να σκεφτώ,να μου φέρει μονάχα εκείνη που λαχταρώ....την ηρεμία....

με απέραντο σεβασμο και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2005, 20:20:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα διαφωνήσω. Είναι γλυκύτατη η γεύση της ηρεμίας.Σε βοηθάει να βλέπεις πιο καθαρά, να δέχεσαι, να μάχεσαι από την αρχή, να απορρίπτεις...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 11:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευτυχώς που στον έρωτα υπάρχουν
και τα προσχήματα,
για να κρύβουν τις αληθινές προθέσεις...


in circles we spin....


G.aladriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
farfalla
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2005, 02:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους farfalla  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Polla filia kai agkalies se 2 agaphmena proswpa pou exasa apo mikrh kai pou agapousa polu...pote den eixa fantastei oti 8a eftane o kairos na tous to pw kai apo mail...E nai loipon...Hgiagia mou kai o pappous mou...Sas agapw polu...kai panta 8a sas 8umamai...Epishs se ena polu kalo mou filo pou xa8hke nwris...Ton Mano...Paidia panta na lete se kapoion oti ton agapate,giati den kserete an ton ksanadeite...Den einai kako...isa isa...einai polu omorfo...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 21:57:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Οτι αξίζει το σκέφτεσαι,
ότι ανθίζει το γεύεσαι,
ότι πονά το συνθλίβεις
ότι μεθά το ζαλίζεις,

ότι ξεχνά το ματώνεις,
όραμα θλίψης σκοτώνεις,
ότι γεννά το λατρεύεις
ότι σκορπά το μαζεύεις,

κι ύστερα μένεις στη νύχτα σου,
πίνεις ξανά σαν κρασί τη συνήθεια σου,
κι όσοι ξεχνούν ονειρεύονται
μέσα στο ψέμα ριγούν και μαγεύονται.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2005, 01:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://furandfang.org/community/
library/dogstar.shtmlΟ ΣΕΊΡΙΟΣ είναι το μεγαλύτερο και λαμπρότερο αστέρι στους ουρανούς. Είναι 8,6 ελαφριά έτη από τη γη.

Ο ΣΕΊΡΙΟΣ είναι πάνω από 20 φορές φωτεινότερος από τον ήλιό μας και δύο φορές τόσο ογκώδες.

Ο ΣΕΊΡΙΟΣ εμφανίζεται μπλε-άσπρο στο χρώμα.

Είναι το φωτεινότερο αστέρι στον ουρανό μας μετά από τον ήλιο, και μπορεί εύκολα να φανεί στους χειμωνιάτικους μήνες στο βόρειο ημισφαίριο.

σκέφτομαι τον πλανήτη μου ,με νοσταλγία....

ότι άφησα....πόσα ελάχιστα μέσα μου έμειναν...

σαν όνειρα που τα σκεπάζει φώς και χάνονται....

με την πρώτη αχτίδα...

θλίψης...

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 08:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....

Εγώ να δεις...

Deva

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 09:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dark obsession in the name of love
This addiction that we're both part of
Leads us deeper into mystery
Keeps us craving endlessly

I don't advise
And I don't criticise
I just know what I like
With my own eyes.


O PIXELDREAM ΑΝΑΨΕ ΤΟ ΦΩΣ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 20:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κράτησε κι εσύ, το φως σου αναμμένο. Ας μην σβήσει.Δεν μπορείς να φθάσεις στο ξημέρωμα παρά μόνο από το μονοπάτι της νύχτας.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 21:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΤΟΝ ΔΥΣΤΡΟΠΟ -ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ-ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ,εμβαθύνοντας περισσότερο στην ψυχή του, αγαπώντας τις σκοτεινές λαμπερές πτυχές του.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 01:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκεφτομαι το αδιεξοδο
στο οποίο κατάφερα να με
βάλω..
και άντε τώρα να με βγάλω
για να γίνω και πάλι
ένα παιδί..
μοναχικό ίσως, αλλά χαρούμενο..

μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 02:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

σε ευχαριστώ Deva_Parinito ,που με σκέφτεσαι...αλήθεια σε ποιόν/ποιά πήγαινε...?

κσι εγώ εσάς σκέφτομαι ....αλήθεια ποιός είναι ο δύστροπος χαραχτήρας ,στον οποίο απευθύνεσαι αφροδίτη μας,να του το πούμε...?

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 09/07/2005 03:04:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 07:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα ήταν πολλά,εαν και εφόσον κάναμε ή δίναμε διευκρινιστικά στοιχεία σε πολλά που γράφουμε....

γιατί πολλοί/πολλές δεν γνωρίζουν το τι έχουμε περάσει ή περνάμε στην ζωή μας,οπότε πολλά απο αυτά που γράφουμε,ενώ μπορεί να έχουν στην σκέψη/μυαλό μας συγκεκριμένο αποδέκτη,να φαίνεται στα γραπτά κάποιος άλλος/άλλη.....

σας ευχαριστώ για την κατανόηση ,πάνω στο διευκρινιστικού χαραχτήρα μηνυματός μου.

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 20:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Ηταν όλο το βασίλειο της ψυχής δικό μου.
*Κι ήταν ένα δώρο υπερβολικά μικρό.
Η αγάπη είναι τόσο τόσο τόσο θαυμαστή.
Τόσο θεία, απαιτεί την ψυχή μου τη ζωή μου το είναι μου...*

*Η αγάπη είναι ο δορυφόρος της ακούραστης ψυχής, ο κύκλος της οποίας ξεπερνάει τα όρια του σύμπαντος περιορίζεται στα όρια του δρόμου της αλλά φθάνει στα υπέρτατα άκρα.*

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 20:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....

...ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΝΑ Σ΄ΕΧΩ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 21:39:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Οτι θέλουμε μπορούμε να το αποκτήσουμε. Κι ας μην κτίσουμε γερά τύχη. Ας είναι λεύτερος ο άλλος να γυρίσει...
ΑΧ!!! Αγάπη!!!
Πρέπει εσύ κι εγώ να συνωμοτήσουμε με τη μοίρα γιά να συλλάβουμε αυτό το θλιβερό οικοδόμημα των πραγμάτων. Είθε να μην καταρρεύσουμε σε κομμάτια κι ύστερα να ξαναπλαστούμε πιό κοντά στην επιθυμία της καρδιάς.

Σε σκέφτομαι...
Κι ανέχομαι...
Στιγμές μοναξιάς.
Σε γεύομαι
Και σέρνομαι
σε νύχτες φωτιάς.
Σε σκέφτομαι
και δέχομαι
θανάτου σιωπή
Δεν δίνομαι
αφήνομαι
του τέλους κραυγή.
-----------------

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 09:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκέφτομαιπλέον ότιαξίζειπολύ!!!!!!

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 03:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

in circles we spin....

«Συμφωνώ! Συμφωνώ!»

«GodSaveTheQueen»
©M_Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 21:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΙΟΥΛΗ 2005...
Στη στροφή,

Στο βλέμμα μου θάλασσες,
σπασμένα κατάρτια
σαν πόθο με κάλεσες
μα βρήκες κομμάτια.

Στο φόβο μου όραμα
στις λέξεις σημάδια
θαμπό είναι τ΄όραμα.
τα χέρια μου, άδεια...

Στα χείλη μιά όαση
φωνή διψασμένη
νεκρή σε μιά ΑΠΟΔΡΑΣΗ
που ήταν στημένη...

Πληγές στο ανάσασμα
βροχές στους καημούς μου
σ΄αχόρταγο πάθιασμα
φυτρώνει ο νους μου.

Γιατί γίνεσαι βροχή μες την αλμύρα μου;
Κάτι αιώνες θαρρώ ΓΝΩΡΙΖΑ τη μοίρα μου
εγώ είμαι ο βοριάς
μιά ανταύγεια συννεφιάς
ένα σπίρτο που το έσβησε ο νοτιάς.

Εσύ είσαι κεραυνός
σαν το θάνατο σκληρός
στο μυαλό σου γενικός κατατρεγμός...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 10:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βάλε ν΄ακούσω το τραγούδι που αγάπησα εκείνο της Μελίνας...

Σκέψεις φευγαλέες
λέξεις μου ωραίες,
είστε ότι έχω,
λόγια, χρώματα, αγάπες, και λυγμοί, χίλια γιατί,
στάχτες σώματα της ύπαρξης σεισμοί, αλήθεια μη,
πονάς δεν αντέχω...
Νύχτες ξεφτισμένες,
πράξεις ταυτισμένες.

Πάλι βρεθήκαμε
στου δρόμου τη στροφή
με ένα φιλί
και μιά συγνώμη απέραντη,
πόσο τη θέλεις!
Πάλι σταθήκαμε
στο ίδιο το σκαλί
τι με κινεί
να σε αγαπάω έτσι αθέατη.
και να μην ξέρεις...

Βάλε ν΄ακούσω το τραγούδι που αγάπησα, εκείνο της Μελίνας...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 10:17:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταφερα επιτελους να σκεφτομαι μονο εμενα,περασε καιρος.Χαθηκα στο διαστημα αλλα οι κεραιες μου με ξαναγυρισαν πισω.Τι ωραια που ειναι
ΣΠΙΤΙ μου,ειπε η μικρη δροσοσταλιδα στο παιδι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 10:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι πάμε μαζί δεν έχει σήμερα βροχή, να κάνουμε τις [δουλειές της μέρας] -θα βοηθήσω όσο μπορώ- να σπάσουμε την καθημερινότητα σαν ακριβό γυαλί. Να γίνει κομμάτια. Να βρούμε πολυθρόνα κοντά στη θάλασσα και να χει ο καφές γεύση από ζωή. Δυό τρία κουλουράκια σε κόκκινη χαρτοπετσέτα, ένα φιλί πρωινό, θόρυβοι της πόλης που θυμίζουνε μπαλάντες, και μιά σελίδα βιβλίου ύπαρξης που μόλις ανοίγει.
΄Η ήδη γυρίσαμε κάποια φύλλα; Και πάμε μαζί να κάνουμε τις δουλειές της μέρας... Αγαπάω τη ρουτίνα που ζεις, δεν κουράζομαι, και στα όνειρα που πιά δεν κάνεις, απόψε αύριο μεθαύριο θα βάλω, θα βάζω φωτιά. ΄Οχι σαν το πυροτέχνημα που γνωρίζεις καλά που σκάει στον άνεμο και σιωπά πεθαίνοντας, καμμία σχέση, μην μπερδεύεσαι η δική μου η φωτιά εδώ και αιώνες παραμένει αναμμένη. ΜΗΝ σε φοβίσουν τα χρώματά της, το βασικό παραμένει το κόκκινο.
Πάμε...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 21:34:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Αλλοι ποθούν την αγάπη τη μία,
κι άλλοι πενθούν προσκυνούν αμαρτία,
Μυριάδες ονόματα
σ΄ένα καρνέ φθαρμένο
ψυχές που΄ναι πτώματα
σε χρόνο άρρωστο θλιμμένο.

Δεν ξέρουν τι θέλουν
τι ψάχνουν τι νιώθουν
δηλώνουν μαζί σου και ειν΄απαθείς
σε λένε ψυχή τους, προτού προδοθείς
Δεν ξέρουν γι΄αγάπες
ριχμένοι στις στάχτες,

τσακίζει η φωνή τους στο δάκρυ στιγμής.

Ειν΄τώρα μαζί σου
μετά αλληνής

ειν΄τώρα στο νου σου
στο φως τ΄ουρανού σου

σε νέφη ζωής.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 22:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΝΕΧΙΖΩ

Ακόμη εδώ τα περασμένα αναπολώ...
σα νιφάδες χιονιού τα όνειρα που σκόρπισες....
ψεύτικα τα λόγια σου που με σκέπασαν και περιθώρεια δεν έδωσαν..
μέσα στο κρύο και την μοναξιά με άφησαν...

Μέσα στον χειμώνα των λέξεών σου....
την ψυχή μου άφησες να πλανιέται...
ούτε έναν σπόρο αγάπης δεν άφησες...
την πλάτη γύρισες και ούτε λεπτό δεν έμεινες...

...συνεχίζω να ζώ στην πλάνη....


copyright ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.ΚΟΡ/Ος

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 20/07/2005 22:15:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sentna
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 02:23:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sentna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕ ΣΕ ΘΕΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!
ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 19:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζωή χωρίς αγάπη, χρονιά χωρίς καλοκαίρι.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1054688
Maintained by Digital Alchemy