ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Παγανισμός
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Νικολακης
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 20:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νικολακης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειμαι νεω μελοσ, φιάυτο παρακαλω να συγχωρησετε τις ανορθογραφειες. Εχω 30 χρονια στην Αμερικη.
Δεν ξερω σε πια κατηγορια θα με βαλετε με τισ αποψεις μου.
Πιστευω οτι η μονη ανωτερα δυωαμη στον κοσμο ειναι το μυαλο μου η η συνειδηση μου αν προτιματε. Εγω ειμαι υπευθηνος για ολεσ τις αποφασεις μου. Δικη μου ειναι η ερμηνεια καλου και κακου. Δεν εχω να δοσω λογαριασμο σε κανενα θεο η ανθωπο, παρα μονο στον εαυτο μου.

Χαιρετω σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νικολακης
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 20:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νικολακης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνωμη σε ολους. Το επομενο μηνημα μου θα το βιαβασω προσεχτικα πριν το στειλω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 00:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικολάκη: Μπορείς πάντα να κάνεις edit στο post σου, πατώντας πάνω στο σκιτσάκι με το μολύβι αντι να γράφεις άλλο μνμ. Αν αφουγκραστείς λίγο της καρδιάς σου τους παλμούς θα αντιληφθείς οτι η καρδιά είναι δυνατότερη και σε πάει εκεί που δεν υπάρχει επιστροφή με υλική υπόσταση. Σε συμβουλεύω να διαλέξεις ενα μονοπάτι με καρδιά και θα διαπίστώσεις ίσως πως το μυαλό τόσο καιρό σε κορό'ι'δευε με τα πισωγυρίσματά του. ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ στο esoterica. Κι εγώ σχετικά καινούργιο μέλος είμαι αλλά βλέπω οτι έχω εθιστεί αρκετά υπερβολικά κι επικίνδυνα!
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 17/05/2003 00:09:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νικολακης
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 21:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νικολακης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Γρηγορη σε ευχαριστω για το μηνημα σου. Αποφασεις της καρδιας με καψανε πολες φορες, κυριως οταν ημουν νεος. Οσο μεγαλονω, βασιζομαι ολο και περισοτερω σε αποφασεις που βασιζονται στην λογικη. Κανω κατι γιατι ειναι ΣΩΣΤΟ, οχι γιατι ειναι καλο.

Φιλικοτατα

Νικος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 21:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε, το σωστό δεν υπάρχει. Είναι υποκειμενικό. Το σωστό είναι έννοια που δημιούργησε ο άνθρωπος, το Καλό είναι έννοια που δημιούργησε η Ανώτερη Διάνοια και εξαιτίας της υπάρχουμε. Διότι το Καλό δημιουργεί και το Κακό αποδημιουργεί (ας μη πώ καταστρέφει)
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 17/05/2003 21:41:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wiccan_guy
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2003, 04:26:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wiccan_guy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas ime neo melos ke 8a i8ela an i3ere ke boruse kapios na me pliroforisi gia to an iparxun kapies ellinikes organosis paganismu(wicca)stin ellada!!!efxome na ime efprosdektos stin parea sas!!!

wiccan_guy

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νικολακης
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2003, 17:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νικολακης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε, το σωστό δεν υπάρχει. Είναι υποκειμενικό. Το σωστό είναι έννοια που δημιούργησε ο άνθρωπος, το Καλό είναι έννοια που δημιούργησε η Ανώτερη Διάνοια και εξαιτίας της υπάρχουμε. Διότι το Καλό δημιουργεί και το Κακό αποδημιουργεί (ας μη πώ καταστρέφει)
~Γρηγόρης~

Φιλε Γρηγορη, συμφονω οτι σωστο ειναι δημιουργημα του ανθωπου, αλλα καλο ειναι επισης δημιουργημα του ιδιου. Το σωστο συνεπαγεται απο την συγκριση καλου και κακου ως μεταφραζεται απο καθε ατομο. Οι ισλαμιστες τρομοκρατες πρατουν κατι "σωστο" γιατι η λογικη τους ετσι το βλεπει. Δεν σημαινει οτι συμφονω μαζι τουσ.

Edited by - reptilesalonica on 17/05/2003 21:41:43


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wiccan_guy
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2003, 02:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wiccan_guy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas ke pali diavasa tis apopsis tu nikolaki ke tou reptilesanika, telika vevea den exw parei apadisi sto erotima mu alla de pirazi isws kapios na vre8i ke na me pliroforisi gia to an iparxun kapies organosis paganismu stin ellada ke idikotera stin a8ina!!!
parola afta 8a i8ela na po sto nikolaki na min agxonete gia ta la8i pu kani (ta or8ografika), an8ropina ine ola nikolaki mu mi se niazi tipota apla na 3eris oti aftoi pu de se pare3igun ine giati se dexode me ta ellatwmata su ke edw mesa na se siguros oti se dexode oloi giati oloi ine kala pedia sizitisima!!!oso gia sena repile nomizw oti ise fantastiko atomo an emenes a8ina 8a kaname apisteftes sizitisis na ste oloi kala!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2003, 05:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.jesusportal.org/magazine/20-4.htm

Ένα ενδιαφέρον link σχετικό με τον νεοπαγανισμό στην Ελλάδα. Απλός το παραθέτω, δίχως να υιοθετώ καμία άποψη του συγγραφέα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2003, 05:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ

http://www.ysee.gr/

Θα το βρεις ενδιαφέρον φίλε ‘wiccan_guy’ εάν δεν το γνωρίζεις ήδη.
(Αν και είμαι αντίθετος ως προς τα κινήματα η οργανώσεις αυτού του είδους. Απλός πάλι το παραθέτω)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νικολακης
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2003, 21:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νικολακης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
8a i8ela na po sto nikolaki na min agxonete gia ta la8i pu kani (ta or8ografika), an8ropina ine ola nikolaki mu mi se niazi tipota apla na 3eris oti aftoi pu de se pare3igun ine giati se dexode me ta ellatwmata su ke edw mesa na se siguros oti se dexode oloi giati oloi ine kala pedia sizitisima!!!oso gia sena repile nomizw oti ise fantastiko atomo an emenes a8ina 8a kaname apisteftes sizitisis na ste oloi kala!!!

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wiccan_guy
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2003, 01:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wiccan_guy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file EXEMBROTE se efxaristw gia tis plirofories itan katatopistikotates an exis ke kati allo ine dekto ke pali efxaristw

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2003, 10:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2003, 02:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Posted - 11/05/2003 : 00:55:15
--------------------------------------------------------------------------------
σε 9 μήνες θα έχουμε γεννητούργια...
9 μήνες, τι συμβολικό, αλλά μόνο συμβολικό... ουσιαστικά πολύ πιό γρήγορα! ίσως σε 45, η σε 60... ημέρες.

τα πλάσματα που θα γεννηθούν θα είναι υπέροχα!

το κρεββάτι που ξαπλώσαν οι γονείς τους στη πρώτη τους, πρώτη? συνεύρεση ήταν απέραντο και παραδείσιο...

νεράιδες ύφαιναν το δρόμο του έρωτά τους σαν μικρές, ανεπαίσθητες ίνες από ιστό αόρατης αράχνης...

αυτός την έλουζε με νερό από την μητέρα των υδάτων...
την δάγκωνε και μετά έγλυφε στοργικά τις πληγές της...

ύστερα Αυτή ήρθε και μου μίλησε,
με φίλησε και μου είπε ένα μεγάλο μυστικό...

"Σε αναγνώρισα", μου είπε, "το ξέρεις ποιός είναι ο πατέρας των παιδιών μου...""

λιλιθ -η πρωτη γυνέκα


σήμερα το απόγευμα ήρθε...
τον είδα με έκπληξη να με πλησιάζει, γιά να μου πει το ευχάριστο μαντάτο!
Χρυσόμαλλέ μου φίλε έγινες πατέρας! σε ευχαριστώ...

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 16:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΜΑΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΑΓΑΝΙΣΜΟ.

WICCA = ΠΑΓΑΝΙΣΜΟΣ


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 18:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
wicca = νέο-παγανισμός
(γιά να είμαστε πιό ακριβείς, με το συμπάθειο καλέ μου μαγισσούλη!)

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ηρακλειτος
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 19:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ηρακλειτος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H wicca ειναι μια παραδοση που περιλαμβανει τις παγανιστικες θρησκειες της Δυτικης Ευρωπης εμπλουτισμενη με αρκετα στοιχεια μαγειας(οχι τελετουργικης)και η οποια εγινε γνωστη απο τον γκαρντνερ και αργοτερα διασπαστηκε σε αρκετες παραδοσεις.μην ξεχναμε οτι παγανιστης σημαινει ανθρωπος της υπαιθρου,ο λατρης της φυσης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 00:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WICCA = ΝΕΟ-ΠΑΓΑΝΙΣΜΟΣ

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΛΙΛΙΘ?
ΑΛΛΟ ΠΑΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΕΟ...
WHY?


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 00:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
- Πως μπορουμε να γινουμε αθανατοι δασκαλε ;
- Απλα,με το να εχουμε καλη καρδια.
- Και τι σημαινει να εχουμε καλη καρδια ;
- ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 01:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν εχεις άδικο wicca,
αλλά στο έγραψα και γιατί έτσι θεωρείται...

και τα δυό σωστά είναι, αν και γω μαζί σου είμαι!

ο Παγανισμός είναι ένα, και συμφωνω και με την τελευταία φράση του Ηράκλειτου!

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 13:27:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
- Πως μπορουμε να γινουμε αθανατοι δασκαλε ;
- Απλα,με το να εχουμε καλη καρδια.
- Και τι σημαινει να εχουμε καλη καρδια ;
- ....


ΛΙΛΙΘ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΙΣΗ ΣΟΥ. ΝΕΟ...ΠΑΓΑΝΙΣΜΟΣ Η ΠΑΓ... ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. (ΑΧ ΝΑ ΕΙΜΟΥΝ ΜΕΛΟΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ...)


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wiccan_guy
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 21:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wiccan_guy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file wicca akoma psaxnese me to ena ke to allo!!!giati?pare ta pragmata ena ena, one thing at it's time pu lene!!!an 8es plirofories gia ton paganismo i neopaghanismo i ti wicca diavase kapia vivlia.vevea prepi na afierosis arketo xrono panw sto 8ema tu paganismu akoma e tis magias an 8es!ena vivlio gia arxi pu isws su ekane kalo ine tis xariklias mini "neopaganismos i anazitisi tis arxeas 8riskias" ine elliniko gia na mi se val;w katef8ian sta vathia.argotera 8a ton vris to dromo su!padws i8ela na 3era pos exis san onoma to "wicca"apo ti stigmi pu de 3eris tipota gi'afto.pos su karfo8ike ena tetio onoma?oson afora to "ax makari na imun se mia tetia organosi paganismu" mi blekese me afta idika stin ellada ine ligo berdemena ta pragmata ke gw to epsa3a ligo alla to paratisa giati isws na iparxi kindinos mesa se kapia organosi poso mallon otan de exis ke ebiria panw sto 8ema.3ekina monos su ke 8a vris afto pu su teriazi.otan diavasis afto to vivlio pes mu na su p[o ke alla!8a to vris se vivliopolia esoterismu opos o pirinos kosmos ke o aionios inioxos sti solonos!!!prosexe padws giati berdevis polla meta3i tus ke afto ine kako!!!!mikrop pedaki!aku apo ta 16 me ta mutra ston mistikismo!!!kako pedi!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 00:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ WICCAN GUY ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ.
ΕΣΥ ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ? (ΗΛΙΚΙΑ)
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ WICCA??????


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 12:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το άλσος είναι ζωντανό, πώς δεν μπορείς να το νοιώσεις; Σε αισθάνεται, σε γνωρίζει. Οι δροσιές μα και η απαλή ανοιξιάτικη θερμότητα του ήλιου, προδίδουν τις σκέψεις σου, ξεγυμνώνουν τους πόθους σου. Tα μυστηριώδη όντα και οι ιδέες του άλσους, της Γαίας ολάκερης, χαϊδεύουν το κουρασμένο σου βλέμμα, αγκαλιάζουν εσένα. Σε καλούν. Ακούς; Αισθάνεσαι;

Της άνοιξης τα πρώτα αρώματα.....οργασμός συμπαντικός



Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 18/03/2004 14:33:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 15:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
‘Ω Φύσι, παμμήττειρα θεά, πολυμήχανε μήτερ…..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 15:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

..ουρανία, πρέσβειρα, πολύκτιτε δαίμον, άνασσα….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 15:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 16:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Άνοιξη....χμ,χθες ήταν η γιορτή της Aναγέννησης του Πράσινου Aνθρώπου για τους Kέλτες... σήμερα..γιορτάζει η θεά Aφροδίτη κ ο Έρωτας//ημέρα της ερωτικής αγάπης κ του πάθους...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 17:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Jethro Tull ~ Songs From The Wood

Let me bring you songs from the wood:
to make you feel much better than you could know.
Dust you down from tip to toe.
Show you how the garden grows.
Hold you steady as you go.
Join the chorus if you can:
it'll make of you an honest man.
Let me bring you love from the field:
poppies red and roses filled with summer rain.
To heal the wound and still the pain
that threatens again and again
as you drag down every lover's lane.
Life's long celebration's here.
I'll toast you all in penny cheer.
Let me bring you all things refined:
galliards and lute songs served in chilling ale.
Greetings well met fellow, hail!
I am the wind to fill your sail.
I am the cross to take your nail:
A singer of these ageless times.
With kitchen prose and gutter rhymes.
Songs from the wood make you feel much better.


Edited by - 1900 on 18/03/2004 17:41:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 08:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπώ το λαό που προσεύχεται στο Θεό δίχως Βίβλο διότι πιστεύει ότι ο Θεός τον αγαπάει κι Αυτός.


Απλά υπέροχο.... ας το θυμόμαστε μαζί με άλλα..

Επίσης να πω στον φίλο Γρηγόρη... δεν κατάλαβα εάν αναφέρθηκες χαριτολογώντας σε αυτο σχετικά με την ονομασία των Ινδιάνων.. ως οναμασία που τους δώσαμε εμείς οι Λευκοί ή μάλλον εκείνοι που κατέβηκαν εκεί.. μέχρι εδω καμία διαφωνία, αλλά όχι γιατί οι Ινδιάνοι έμοιαζαν με γαλοπούλες..πρώτη φορά το ακούω.... εγώ άλλα ήξερα μέχρι τώρα ρε παιδιά...... κάτι για τις Ινδίες που έψαχναν μήπως? Ινδίες = Ινδιάνοι?

Ευχαριστώ ... πάντα με φιλική διάθεση..

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy