ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ολογραφικό σύμπαν.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 16:04:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕΡΑΠΙΣ

quote:
Και απο εδω και μπρος , για οσο θα γραφω εδω , εσυ κι ο άλλος μαλάκας στα θεματα μου δεν θα συμμετάσχετε γιατι θα τρωτε τα μπινελικια της ζωης σας ηλίθιοι που πλασσαρετε την ηλιθιότητα σας για εξυπναδα

Να υποθέσω δηλαδής, πως κι αυτό προέκυψε κατόπιν συνεννόησης με τον Δάσκαλο των σαμανικών σου εξορμήσεων?

Δεν σου λέω φιλικά, γιατί διακρίνω μιαν κάποια έντασις.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 16:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πανπαμιτσα ήμουν απόλυτα σίγουρος και πέραν πάσης αμφιβολίας, ότι δεν υπήρχε περίπτωση, να καταλάβεις τι σε ρώτησα.

Τα υπόλοιπα που λες είναι μόνο για τον panosfromstupedland5.


οποιοι από τους νέους συνδίκτυους, ενδιαφέρονται να μάθουν πως γίνονται οι συζητήσεις, οι διαφωνίες και οι συμπλεύσεις, σε ιδέες και επιχειρήματα, ας κάνουν τον κόπο:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11554

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian5
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 16:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panosfromlydian5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πανπαμιτσα ήμουν απόλυτα σίγουρος και πέραν πάσης αμφιβολίας, ότι δεν υπήρχε περίπτωση, να καταλάβεις τι σε ρώτησα.

Τα υπόλοιπα που λες είναι μόνο για τον panosfromstupedland5.



Ωραιος.Εχεις κανει σπουδες στο εξωτερικο
και το χαζος το γραφεις stuped.

Δικη σου παραθεση

''ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.''

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 16:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πανπαμιτσα ήμουν απόλυτα σίγουρος και πέραν πάσης αμφιβολίας, ότι δεν υπήρχε περίπτωση, να καταλάβεις τι σε ρώτησα....
Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες την απάντηση.


ΥΓ
panosfromlydian μη νομίζεις ότι ο καθένας που παινεύεται για τις σπουδές του έχει όντως σπουδάσει. Μπορεί κι αυτές να ήταν virtual όπως και ο άδειος τσαμπουκάς που πουλάει ο κακομοίρης.

Έπειτα είναι ζωντανό δείγμα ότι οι σπουδές δεν κάνουν τον άνθρωπο (αν υπήρξαν)

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian5
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 16:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panosfromlydian5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 16:40:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεις δικιο Λυδιε.
Εσυ αναζητας επιλεκτικη επιβεβαιωση. Απο ολο το γυναικειο φυλο .
Για να καλυψεις τα αμετρητα συμπλεγματα σου, ή αλλιως τα mommy issues σου που θα ελεγαν και οι αγγλοφωνοι φιλοι μας.

Κακομοιρη. Πεντε λογαριασμοι για να αποδειξεις οτι δεν εισαι αυτο που γνωριζεις οτι εισαι και δεν αλλαζει.

Σεβασμος στην ανθρωπινη ματαιοδοξια και ηλιθιοτητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian5
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 16:43:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panosfromlydian5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εχεις δικιο Λυδιε.
Εσυ αναζητας επιλεκτικη επιβεβαιωση. Απο ολο το γυναικειο φυλο .
Για να καλυψεις τα αμετρητα συμπλεγματα σου, ή αλλιως τα mommy issues σου που θα ελεγαν και οι αγγλοφωνοι φιλοι μας.

Κακομοιρη. Πεντε λογαριασμοι για να αποδειξεις οτι δεν εισαι αυτο που γνωριζεις οτι εισαι και δεν αλλαζει.

Σεβασμος στην ανθρωπινη ματαιοδοξια και ηλιθιοτητα.



Oι κουτσουλιες σου εδω δεν περνανε.
Μολις κοψεις το θεατρακι σου και εσυ ,ισως να ασχοληθω σοβαρα μαζι σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 17:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...
Oι κουτσουλιες σου εδω δεν περνανε.
Μολις κοψεις το θεατρακι σου και εσυ ,ισως να ασχοληθω σοβαρα μαζι σου.

Άφησέ την δεν έχει ρόλο άλλο από το να είναι το δεκανίκι του κακομοίρη - που είναι παρατρεχάμενος αξιοσέβαστων και δεν συμμαζεύεται. Δεν είναι εδώ αυτοί για κουβέντες. Άλλος εκτονώνεται - τα έχουμε πει - άλλος φουσκώνει απο αυταρέσκεια που τον προσκυνάνε - άσε... χαλάνε τα θέματα και τις κουβέντες...

Το Ολογραφικό σύμπαν είναι μια αξιόλογη πρόταση - που δεν μπορεί να εκληφθεί ως βέβαιο αλλά σίγουρα είναι χρήσιμη υπόθεση προς διερεύνηση.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 17:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες, πρέπει κάποια στιγμή αυτή η φαγωμάρα στο εσωτέρικα να σταματήσει. Κάνουμε σαν τα κοκόρια. Δεν θα κερδίσουμε κανένα βραβείο εδώ μέσα, γιατί το παίζουμε βόρειοι και νότιοι;

Οι έχοντες γνώσεις τις καταθέτουν, οι έχοντες άποψη την προτείνουν.
Μετά διαφωνούμε λεκτικά και τελειώνει το παραμύθι.

Δηλαδή όταν εγώ τσακωνόμουν με τον Macedon και με έλεγε βλάκα για το μεταναστευτικό έπρεπε να πάρω το καρυοφύλι;

Φτάνει ρε παιδιά είμαστε κάθε καρυδιάς καρύδι εδώ μέσα, δεν θα τα συμφωνήσουμε όλα, και θα τσακωθούμε και θα συμφωνήσουμε.

Φτάνει η φαγωμάρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΕΡΑΠΙΣ
Οικειοθελώς Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
468 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 18:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΕΡΑΠΙΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H panpam εχει δίκιο.
Εγώ ο βλακας φταίω που τσακωνομουν μαζί της , ενω καποιοι άλλοι ειναι τα γνωστα attentionwhores ,δεν χρειάζεται να το μεταφρασω στα ελληνικά.
Δεν εχουν γραψεί ποτέ τίποτα παρά μονο ειρωνέυονται οι ανόητοι και μας προβάλλουν τις μουφα δήθεν γνωσεις τους και τα πτυχια τους ενω αμφιβάλλω και αν εχουν βγάλει και το δημοτικό.
Εχουν μάλιστα και χειροκροτητες που τους κανουν υποκλίσεις και τα σαλια τους κοντεύουν να μας πνίξουν .
Εγω αφου ζητήσω ενα μεγάλο συγγνωμη απο την panpam σταματαω να γραφω για καποιο διάστημα και θα αποφασίσω στο μελλον αν θα ξαναμπω εδωμεσα.
Μπορουν τωρα τα γνωστά δυο attentionwhores , (που κατα πάσα πιθανοτητα ειναι ενα με δυο λογαριασμους , για να υμνει τον εαυτό του δυο φορες , γιατι φανταζομαι μια ειναι πολυ λίγη για το μέγεθος της μαλακίας του) , να προβάλλουν τα πτυχία και την ανύπαρκτη εξυπναδα τους και να κοροιδεύουν τους ανυποπτους που δεν εχουν παρει χαμπαρι το μεγεθος της μαλακίας και της ανοησίας τους.

.



Ο λατρεύων τους θεούς λατρεύει τον θεόν
Κάθε υπόσταση προθεσιακά φέρεται μεθεκτικά πρός την ανώτερή της ώστε να καταστεί εντελέστερη


Edited by - ΣΕΡΑΠΙΣ on 22/07/2014 18:06:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 18:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

και το χαζος το γραφεις stuped.

Ναι, έτσι δεν έχει κάρτα.

quote:

Δεν εχουν γραψεί ποτέ τίποτα παρά μονο ειρωνέυονται οι ανόητοι και μας προβάλλουν τις μουφα δήθεν γνωσεις τους και τα πτυχια τους ενω αμφιβάλλω και αν εχουν βγάλει και το δημοτικό.

Σε διαβεβαιώ, πως έχω τελειώσει το δημοτικό.να είσαι σίγουρος και πέραν πάσης αμφιβολίας.


quote:

Δεν εχουν γραψεί ποτέ τίποτα παρά μονο ειρωνέυονται οι ανόητοι

Δεν χρειάζεται Σεραπις.Μας αρκεί η μόρφωση που λαμβάνουμε, από την πανπαμίτσα, εσένα, τον πανοςφρομτρεχαγυρευε.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 20:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Panpam

quote:
Άφησέ την δεν έχει ρόλο άλλο από το να είναι το δεκανίκι του κακομοίρη - που είναι παρατρεχάμενος αξιοσέβαστων και δεν συμμαζεύεται. Δεν είναι εδώ αυτοί για κουβέντες. Άλλος εκτονώνεται - τα έχουμε πει - άλλος φουσκώνει απο αυταρέσκεια που τον προσκυνάνε - άσε... χαλάνε τα θέματα και τις κουβέντες...

Το Ολογραφικό σύμπαν είναι μια αξιόλογη πρόταση - που δεν μπορεί να εκληφθεί ως βέβαιο αλλά σίγουρα είναι χρήσιμη υπόθεση προς διερεύνηση.


Εμένα πανπαμ ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση;

Ο Σέραπις φτιάχνει ένα θέμα με τον τίτλο "Μπαφομετ- Το σύμβολο του φωτός", και στα από πάνω κατ'ευθείαν κοτσάρει και ένα άλλο θέμα με τίτλο "Ολογραφικό σύμπαν"

Εννοείται ότι εσύ είσαι και Χριστιανή. Από τα δυο θέματα αυτά, αποφάσισες να σχολιάσεις το Ολογραφικό σύμπαν, ενώ το άλλο το πήρες χαλαρά, και με εξαίρεση εμένα που έκανα την παρατήρηση για το ψευδές του τίτλου και ομολογώ δεν το τράβηξα από τη στγμή που ο Σέραπις το διευκρίνισε ότι αναφέρεται συμβολικά, τα μόνα άτομα που σχολίασαν αρνητικά το αλάθητο του πάπα Λεβί, ήταν ένας άθεος και ένας απροσδιόριστης ταυτότητας θρησκευτικών πεποιθήσεων. O Νικόμαχος και ο DSM.

Και καλά ο Σέραπις αυτά πιστεύει γούστο του και καπέλο του. Το παράδοξο είναι ότι ενώ τις πεποιθήσεις σου επί της ουσίας τις στήριξαν οι άνωθεν δυο, χωρίς κιόλας να τις υποστηρίζουν, λόγω της μεταξύ σας διαμάχης εσύ πήρες το μέρος του Σέραπις αντί να πάρεις το δικό σου. Δηλαδή ότι να ναι.
Παρεπιπτόντως, να ξαναμαναπώ ότι το 16άχρονο που θα μπει εδώ και θα διαβάσει τον τίτλο Μπαφομετ, το σύμβολο του φωτός και μετά για την
αυθεντία του Λεβί, μην σου κάνει εντύπωση αν αντί για το Χριστό της αγάπης προτιμήσει να διαβάσει τον πιο τρέντυ "διδάσκαλο" Λεβί, που είναι και της μοδός.

Και για να διευκρινίσω ξανά τις θέσεις μου, προσωπικά αντιμετωπίζω με το ίδιο όλα τα μέλη, `και στον Νικόμαχο έχω πει ότι το να κράζει είτε θεωρεί ότι έχει δίκαιο ή όχι, μόνο κακό κάνει στις συζητήσεις. Και ο ΠάνοςφρομΛύδιαν με είπε τικιτάκα, και όχι μόνο δεν παρεξηγήθηκα, αλλά έριξα το γέλιο της μαιμούς, γιατί δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε, όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε.

Εδώ όμως δεν σου μιλάω για μπινελίκια. Απλά μου έκανε εντύπωση η στάση που κράτησες στο συγκεκριμένο θέμα, καθώς και τα κίνητρα σου, που δεν ταυτίζονταν με αυτά που υποστηρίζεις γενικότερα.

Αμα τέλος πάντων είναι να παίζουμε μπαλίτσα εδώ μέσα σε ομαδες αντί να συζητάμε να πάω να βάλω τα αθλητικά μου.

Δεκτή η κάθε παρατήρηση σου για το άτομο μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian5
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 20:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panosfromlydian5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν σε ειπα τικιτακα...
Παρεξηγηση..
Απλως οταν εισαι στο δευτερο μηνα αποχης απο αυνανισμο,σου ερχεται ενα συναισθημα
ευφοριας και αυθορμητου γελιου ,και εβαλα την αντιστοιχη εικονα του γκανταλφ να γελαει,που νομιζω ταιριαζει πιο πολυ σε σενα σα χαρακτηρα στο φορουμ...

Οσον αφορα το μπαφομετ,πραγματικα την εικονα την ειδα μετα απο συνειδητο ονειρο,μεσα απο το μετωπο μου...
Το συνειδητο ονειρο δεν ηταν απο τα ομορφα...
Δεν μπορει να ειναι συμβολο του φωτος ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΕΡΑΠΙΣ
Οικειοθελώς Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
468 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2014, 23:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΕΡΑΠΙΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ιταλέ αντι να κατηγορείς την panpam κοίτα τη δική σου τη καμπόυρα , εσύ ενας χριστιανός συντάχθηκες με "έναν άθεο και έναν απροσδιόριστης ταυτότητας θρησκευτικών πεποιθήσεων" όπως εσυ ο ίδιος είπες .
Κι ασε τις μαλακίες περί ίσων αποστάσεων γιατι δεν πείθεις κανεναν
Με μεγάλη προθυμια εγινες το σκυλακι των άλλων δυο για να πολεμησεις εμενα .
Αλλα ξερεις κατι
Εμενα ουτε εσυ είσαι ικανός να με πολεμησεις , παρα το ψευτικο και γλοιώδες δηθεν ευγενικό υφάκι σου , ουτε τα δυο αλλα βλακομουτρα .
Φόρεσε λοιπον την αθλητικη σου φανελιτσα σαν καλο σκυλακι ξαναλεω κι ασε τις μπουρδες γιατι κανεναν δεν πειθεις

.


Ο λατρεύων τους θεούς λατρεύει τον θεόν
Κάθε υπόσταση προθεσιακά φέρεται μεθεκτικά πρός την ανώτερή της ώστε να καταστεί εντελέστερη


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΕΡΑΠΙΣ
Οικειοθελώς Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
468 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 00:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΕΡΑΠΙΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι επειδη το θέμα πλέον εχει βρωμήσει απο όλα τα σκατα που αμόλυσαν τα διαφορα τρολ του φορουμ , μπορεί αν θέλει ο συντονισμός να το μεταφερει στο "μουσείο" .

.

Ο λατρεύων τους θεούς λατρεύει τον θεόν
Κάθε υπόσταση προθεσιακά φέρεται μεθεκτικά πρός την ανώτερή της ώστε να καταστεί εντελέστερη


Edited by - ΣΕΡΑΠΙΣ on 23/07/2014 00:08:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 00:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ιταλος
τα μόνα άτομα που σχολίασαν αρνητικά το αλάθητο του πάπα Λεβί, ήταν ένας άθεος και ένας απροσδιόριστης ταυτότητας θρησκευτικών πεποιθήσεων. O Νικόμαχος και ο DSM.

Ιταλέ
Τώρα που το επισήμανε ο Ρωμαίος, θα ήθελα να προσδιορίσεις, ποιός είναι ο άθεος και ποιός ο...απροσδιόριστος.

Υποψιάζομαι την απάντηση και έχω πεθάνει στο γέλιο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 00:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κι επειδη το θέμα πλέον εχει βρωμήσει απο όλα τα σκατα που αμόλυσαν τα διαφορα τρολ του φορουμ , μπορεί αν θέλει ο συντονισμός να το μεταφερει στο "μουσείο" .


Βλακόμουτρο Α - Σέραπις 1-0.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΕΡΑΠΙΣ
Οικειοθελώς Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
468 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 00:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΕΡΑΠΙΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ιταλος
τα μόνα άτομα που σχολίασαν αρνητικά το αλάθητο του πάπα Λεβί, ήταν ένας άθεος και ένας απροσδιόριστης ταυτότητας θρησκευτικών πεποιθήσεων. O Νικόμαχος και ο DSM.

Ιταλέ
Τώρα που το επισήμανε ο Ρωμαίος, θα ήθελα να προσδιορίσεις, ποιός είναι ο άθεος και ποιός ο...απροσδιόριστος.

Υποψιάζομαι την απάντηση και έχω πεθάνει στο γέλιο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Φυσικά εχεις πεθάνει στο γέλιο αφου πρόκειται για σενα και τον δευτερο λογαριασμό σου , για να υμνεις τον εαυτο σου
Πρόσεξε ομως γιατι δεν εισαι ο πρωτος ηλιθιος που γνωρίζω που νομιζει οτι ειναι ο τιτανας της γνωσης , ο μεγιστος υπερανθρωπος που εχει το δικαιωμα να χλευαζει και να βριζει τους αλλους απο τον ψηλο του θρονο
Θα γκρεμοτσακιστεις απο κει πανω κακομοιρη και θα βουτήξεις στα σκατα σου θελεις δε θελέις
Και τοτε οχι δυο , ουτε πεντακοσιοι λογαριασμοι δε σε φτανουν για να αυτογλειφεσαι.

.

Ο λατρεύων τους θεούς λατρεύει τον θεόν
Κάθε υπόσταση προθεσιακά φέρεται μεθεκτικά πρός την ανώτερή της ώστε να καταστεί εντελέστερη


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 00:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Ιταλέ αντι να κατηγορείς την panpam κοίτα τη δική σου τη καμπόυρα ,

Δεν κατηγόρησα την ΠανΠαμ, έκανα μια διαπίστωση. Την Πανπαμ συγκεκριμένα την έχω υπερασπιστεί στο παρελθόν, και δεν έχω μιλησει υποτιμητικά για το άτομο της επουδενί, όπως και για κανέναν νομίζω. Παρέθεσε μου ένα οποιοδηποτε υποτιμητικό σχόλιο για οποιονδήποτε και θα ζητήσω αμέσως συγνώμη. Αλλιώς καλά θα κάνεις να ανακαλέσεις.
Αν σχολιάζω κάτι είναι απόψεις και περιμένω φυσικά να κάνουν το ίδιο και με μένα.

quote:
εσύ ενας χριστιανός συντάχθηκες με "έναν άθεο και έναν απροσδιόριστης ταυτότητας θρησκευτικών πεποιθήσεων" όπως εσυ ο ίδιος είπες .

Δεν κρίνω κανέναν με βάση τις πεποιθήσεις του, αλλά με τις πράξεις του. Εδώ στο εσωτέρικα, επειδή δεν υπάρχει αυτό το κριτήριο με αυτά που λέει. Και όταν εκφέρω άποψη δεν εκπροσωπώ κανέναν, παρά μόνο τον εαυτό μου. Το ρήμα συντάσσομαι δεν ταιριάζει στην περίπτωση μου συγνώμη αν στο χαλάω. Το να σέβομαι έναν άθεο και έναν άθεο και κάποιον που δεν γνωρίζω τις πεποιθήσεις του δεν με κάνει άθεο. Και όπως σου είπα παραπάνω σέβομαι το ίδιο όλους, ακόμα και αυτούς με τους οποίους διαφωνώ. Αν εσύ δεν δύνασαι να το κάνεις αυτό είναι κάτι που πρέπει να το διερευνήσεις, όσον αφορά τουλάχιστον την ελευθερία της βούλησης.


quote:
Με μεγάλη προθυμια εγινες το σκυλακι των άλλων δυο για να πολεμησεις εμενα .

Δεν νομίζω να έχω εκπροσωπήσει ποτέ κάποιον άλλον όταν μιλάω, και ούτε να γαβγίζω. Στην προσωπική μου ζωή το πιο κοντινό σε σκύλο που έχω γίνει είναι λύκος, αλλά δεν νομίζω να χρη συζήτησης αυτό στο εσωτέρικα.
ΚΑι όχι απλά δεν σε πολεμάω, αλλά υπερασπίζομαι και το δικαίωμα σου να με κράζεις αυτή τη στιγμή επειδή δεν ανέχεσαι την αντίθετη άποψη.
ΜΕ την ελπίδα κάποια στιγμή να σεβαστείς αυτούς που διαφωνούν μαζί σου.
Παρεπιπτόντως αυτή σου η φράση μου θύμισε πολύ κιλλουμινάτι, χωρίς να θέλω να πάει το μυαλό σου στο κακό.

quote:
Αλλα ξερεις κατι
Εμενα ουτε εσυ είσαι ικανός να με πολεμησεις

Δεν έχω την πρόθεση άλλωστε, για συζήτηση είμαι εδώ πέρα και στην καλύτερη που έχει καιρό να γίνει έρευνα..


quote:
παρα το ψευτικο και γλοιώδες δηθεν ευγενικό υφάκι σου

Δεν έχω υπάρξει ψεύτης ουδεπόποτε στη ζωή μου. Δεν έχω λόγο να πω άλλωστε ψέμματα σε κάποιον που δεν γνωρίζω, δεν έχει βραβείο εδώ.

Αν με θεωρείς γλοιώδη δεν μπορώ να σε βοηθήσω, είναι δικαίωμα σου και το σέβομαι. Θα μπορούσες βέβαια και να μου υποδείξεις πότε έγλυψα ποιον.

Ευγενικός νομίζω είμαι, τώρα αν το θεωρείς δήθεν... πάλι ευγενικός θα παραμείνω. Με το μόνο άτομο που δεν υπήρξα ευγενικός εδώ μέσα ήταν με έναν σατανιστή, αλλά τι να κάνουμε όρια βλέπεις είναι και αυτά.

quote:
ουτε τα δυο αλλα βλακομουτρα .

Εδώ νομίζω δεν έχω κάτι να σχολιάσω.


quote:
Φόρεσε λοιπον την αθλητικη σου φανελιτσα

Μπα δεν προτίθεμαι, αρνούμαι να ομαδοποιηθώ, προτιμώ να εκπροσωπώ τον εαυτό μου σε ευχαριστώ.


quote:
σαν καλο σκυλακι ξαναλεω

Στην χειρότερη λύκος είπαμε, σκυλάκι δεν έχει φίλε.

quote:
κι ασε τις μπουρδες γιατι κανεναν δεν πειθεις

Από τη στιγμή που οι μπούρδες είναι η άποψη μου δεν παίζει να την αφήσω.
Επιπλέον, δεν έχω σκοπό να πείσω κανέναν. Δεν θα πιάσω γκόμενα εδώ μέσα. Θα λέω την άποψη μου είτε είναι μαλακίες είτε όχι, και θα παίρνω την ανάλογη απάντηση.


quote:

Ο λατρεύων τους θεούς λατρεύει τον θεόν

Ο λατρεύον τους θεούς είναι ειδωλολάτρης, γιατί λατρεύει κάτι κατώτερο από την αιτία της ύπαρξης, ότι και να σημαίνει για τον καθένα μας αυτό.


quote:

Κάθε υπόσταση προθεσιακά φέρεται μεθεκτικά πρός την ανώτερή της ώστε να καταστεί εντελέστερη

Κάθε υπόσταση προθεσιακά καλό θα ήταν να φέρεται με βάση την εσωτερική της συνείδηση, ότι κάνει δηλαδή το σύνολο της Ζωής με εξαίρεση τον άνθρωπο, ώστε να υπάρξει επιτέλους ισορροπία στον μπουρδελόκοσμο που ζούμε, σεβόμενοι πάντα την διαφορετικότητα και ποικιλομορφία, ακόμα και ανάμεσα σε εμάς τους ανθρώπους.

Για μένα Σέραπις δεν άλλαξε κάτι. Θα σέβομαι αυτά που γράφεις, θα κρατάω τα για μένα ωφέλιμα και θα αντιτίθεμαι σε αυτά που θεωρώ λάθος. Εχεις τον ίδιο σεβασμό όσο και οι υπόλοιποι συνδίκτυοι.
Αν δεν αντέχεις την διαφορετική άποψη και μπαίνεις σε στρατόπεδα, εγώ να με συμπαθάς θα συνεχίσω να φοράω τα πολιτικά μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 01:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ιταλέ
Τώρα που το επισήμανε ο Ρωμαίος, θα ήθελα να προσδιορίσεις, ποιός είναι ο άθεος και ποιός ο...απροσδιόριστος.

Υποψιάζομαι την απάντηση και έχω πεθάνει στο γέλιο.


Μμμ, επειδή νομίζω μαλακία θα πώ, μήπως να σφυρίξω αδιάφορα; Εντάξει κραξε με και συ εσένα είπα άθεο, αλλά αυτό το άτιμο το pc... μου δίνει ελλειπή στοιχεία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 01:06:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και παρεπιπτόντως Σέραπις, είναι αυτό το ψυλομύτικο ύφος του εγώ-τα-ξερω-όλα-και-δεν-επιδέχομαι-αμφισβήτησης που μου την έδωσε περισσότερο στον Λεβί, πέρα από αυτά που έλεγε και μου ξίνισαν. Δεν προάγει τον σεβασμό στον απέναντι αυτό το ύφος. Καμία σχέση με τον Χριστό, όπως τον εκλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 01:14:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιταλε

Σίγουρα είμαι άθεος και αρνητής πασών των θρησκειών, σεχτών, κ.λ.π.Γνωρίζεις τις θέσεις μου εδώ και πολύ καιρό.
Το γέλιο είναι με το άλλο...βλακόμουτρο, εκείνο το 'απροσδιόριστο", έχει το ζουμί.

Ο 'άλλος" μου εαυτός, όπως σωστά έπιασε το νόημα ο Ρωμαίος, ο διπλός μου λογαριασμός δηλαδή, είναι δυνατόν να είναι απροσδιόριστος?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 01:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μόνο που έχω καταγράψει στον σκληρό μου είναι ότι ο DSM θεωρεί ότι όλοι εν τέλει στο κόσμος θα λογοδοτήσουμε. Εγώ αυτό το κόσμος το λέω Θεός, αλλά το όνομα δεν νομίζω ότι είναι εδώ σημαντικό. Το πως το εκλαμβάνει όμως ο DSM δεν θα ήταν σωστό να το μεταφράσω εγώ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 01:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σέραπι, what's your ****ing problem; γιατί βρίζεις συνέχεια;


Ιταλέ, η ευγένειά σου είναι πλέον σπάνιο δείγμα στο φόρουμ...έχουμε καταντήσει να βλέπουμε έναν ευγενικό και να τον θεωρούμε παράταιρο στις συζητήσεις...Πες μου όμως κάτι, τον Λεβί γιατί δεν τον πας; Μπορεί να είχε υ΄φος αυθεντίας όμως τόσο ποιητικά λόγια σοφίας σπανίζουν! εκτός από γνώστη θεολογίας, μεταφυσικής κτλ. τον θεωρώ και σπουδαίο λογοτέχνηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 01:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σεραπις
Φυσικά εχεις πεθάνει στο γέλιο αφου πρόκειται για σενα και τον δευτερο λογαριασμό σου , για να υμνεις τον εαυτο σου
Πρόσεξε ομως γιατι δεν εισαι ο πρωτος ηλιθιος που γνωρίζω που νομιζει οτι ειναι ο τιτανας της γνωσης , ο μεγιστος υπερανθρωπος που εχει το δικαιωμα να χλευαζει και να βριζει τους αλλους απο τον ψηλο του θρονο
Θα γκρεμοτσακιστεις απο κει πανω κακομοιρη και θα βουτήξεις στα σκατα σου θελεις δε θελέις
Και τοτε οχι δυο , ουτε πεντακοσιοι λογαριασμοι δε σε φτανουν για να αυτογλειφεσαι.

Αντί να γκρεμοτσακιστώ εγώ και να κάνω καρούμπαλο, δεν ανεβαίνεις εσύ καλύτερα, εδώ στα ψηλά?
Αισθάνομαι μοναξιά, ξέρεις.

Οσο γιά το ποιός βρίζει από τους δυό μας, scripta manent!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 01:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Italos

Κι αφού απάντησα ως Νικόμαχος, ας απαντήσω και ως DSM. Αυτό το

quote:
απροσδιόριστης ταυτότητας θρησκευτικών πεποιθήσεων

είναι σχεδόν τίτλος τιμής όσον αφορά στη συμμετοχή μου στο esoterica. Σημαίνει πως δεν μοιάζει να καθορίζονται τα γραπτά μου από τις όποιες θρησκευτικές μου πεποιθήσεις. Οι οποίες προφανώς και δεν είναι απροσδιόριστες, αλλά αφορούν στην εντελώς προσωπική μου σχέση με το επέκεινα.

Θα σου πω μόνο, οτι η πρώην σύζυγός μου, ακόμα και μετά από 7 χρόνια σχέσης και 10 χρόνια γάμου, δεν ήξερε σε τι πιστεύω πραγματικά. Μπέσα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 01:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Θεός, λέγει ο Levi, έδωσε στον άνδρα την ελευθερία και για χάρη της ο άνδρας «έδωσε αυτή τη ζωή που του είχε δώσει ο Θεός». Όμως τώρα πρέπει να «πληρώσει την ελευθερία του με επτά χιλιάδες έτη μαχών και επίπο­νων εργασιών», όπως ο Ιακώβ που παντρεύτηκε τη Ραχήλ έπρεπε να την αγοράσει και πάλι με εφτά χρόνια δου­λείας. «Είναι ο συμβολικός φοίνικας που καταναλώνεται και αναγεννάται άφ' εαυτού».

Ο Ε. Levi υπόσχεται στους οπαδούς του να γίνουν οι «πρωτότοκοι μιας νέας φυλής». Σ' αυτή τη διαδικασία ο άνδρας είναι η αγάπη και η γυναίκα η «νοημοσύνη της αγάπης». Η αγάπη και η νοημοσύνη βρίσκονται σε ανεκδήλωτη μορφή μέσα στην ουσία του Θεού». Από την ένωση των δύο αυτών στην εκδηλωμένη μορφή «το ον πηγάζει κατά κύματα από τα κύματα της ευτυχίας του».

Αυτό το ον χαρακτηρίζεται από τον Ε. Levi ως «ακα­τάπαυστη δημιουργία της οποίας η μορφή, ανεξάντλητη μέσα στα πλούτη της, διηγείται τα άφατα θαύματα». Η «νοημοσύνη» αποτελεί είδος καθρέφτη, λέγει ο μάγος Levi και μέσα σ' αυτόν «κοιτάζεται» η αγάπη και «ανα­λαμβάνονται» διαδοχικά οι μορφές όλων των όντων ανά ζεύγη. Αυτά τα ζεύγη είναι «εικόνες της αγάπης» και «α­ναπαράγονται» όταν «αγαπώνται και εναγκαλίζονται».


Ο τύπος έχει διαμπερές τραύμα ή όχι?
Τι διαφορά υπάρχει σε αυτά τα λόγια, από οποιαδήποτε άλλη θρησκεία?
Καμία, απλώς είναι ένας καλύτερος τρόπος προσυλητισμού.
Προσυλητισμού σε τι?

Εδώ, ας αναρωτηθεί ο καθένας μόνος του.Γιατί ένας Γάλλος "αιρετικός" μοναχός, διάλεξε εβραϊκό όνομα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 01:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM

Ο μόνος που ξέρει σίγουρα και πέραν πάσης αμφιβολίας, είναι ο...άλλος σου εαυτός.
Σωστά?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΕΡΑΠΙΣ
Οικειοθελώς Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
468 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 01:42:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΕΡΑΠΙΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς το παρόν το περιβάλλον εδω ειναι εντελως ακατάλληλο για αυτά που εχω σκοπό να πω
Μονο σκοταδισμό και υπερφίαλους ανθρωπους βλέπω που νομιζουν οτι γνωριζουν καποια πραγματα ενω στην πραγματικοτητα δεν γνωριζουν ουτε να γραφουν το ονομα τους
Το χειροτερο δε , δεν ειναι οτι δεν γνωριζουν αλλα παριστανουν και τους εξυπνους επειδη καταφεραν να αποκτησουν καποιες επιστημονικες γνωσεις που δεν σημαινουν απολύτως τιποτα και το που το μονο που καταφερνουν ειναι να τους κανουν να πιστευουν οτι καταλαβαν κατι
Κι αυτο το κατι που καταλαβαν ειναι στην ουσια ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ
Κορδομενοι παραφουσκωμενοι καραγκιοζηδες που δεν γνωριζουν καν που βρισκονται , ποιοι ειναι και τι κανουν.
Οτι και να γραψω , με την μειωμενη αντιληψη σας και το σκοταδισμο σας δεν προκειται ποτε να το καταλαβετε
Αν δω στο μελλον οτι υπάρχουν στο φορουμ καποια ατομα που εχουν καποια ελπιδα να καταλαβουν καποια πραγματα , μπορει και να ξαναγραψω.
ΣΑς ΑΦΉΝΩ ΣΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΣΑΣ


.

Ο λατρεύων τους θεούς λατρεύει τον θεόν
Κάθε υπόσταση προθεσιακά φέρεται μεθεκτικά πρός την ανώτερή της ώστε να καταστεί εντελέστερη


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2014, 01:44:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε

Όλοι γνωρίζουν, οτι αν ήμουν κάποιος άλλος, θα ήμουν ο Αμεινίας. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο αν και κατά πόσο ο Αμεινίας ταυτίζεται με εσένα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy