ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 28 Φλεβάρη με 25 Μάρτη του 2016:Οι 27 μέρες του Τρίτου Παγκοσμίου Πολέμου!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2016, 15:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 08:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει και άλλος ένας λόγος που το παγκόσμιο πατιρντι θα αρχίσει σε 18 μερες: ο εμφύλιος στην Συρία,ήδη συμπληρώνει 5 ολόκληρα χρόνια,και το σύστημα έχει "μπουκωσει". Δεν πάει άλλο με την Συρία,πολλά τα χρόνια,πολλές και οι υπομονες που εξάντληθηκαν! Ώρα για ειρήνη,ώρα για σταματημα του πολέμου εκεί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2016, 18:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχει και άλλος ένας λόγος που το παγκόσμιο πατιρντι θα αρχίσει σε 18 μερες: ο εμφύλιος στην Συρία,ήδη συμπληρώνει 5 ολόκληρα χρόνια,και το σύστημα έχει "μπουκωσει". Δεν πάει άλλο με την Συρία,πολλά τα χρόνια,πολλές και οι υπομονες που εξάντληθηκαν! Ώρα για ειρήνη,ώρα για σταματημα του πολέμου εκεί!

Μην ανησυχείς Γιαλαντζή.
Αυτό δεν είναι λόγος.

Το "σύστημα" δεν καταλαβαίνει από τέτοιες 'καθυστερήσεις'. Ψιλά γράμματα.
Υπήρχαν πόλεμοι που τελείωσαν πριν καν αρχίσουν,
και πόλεμοι που αρχίσανε και ...δεν τελειώνανε.

Και άλλοι που κρατάνε 2,3, 5, 10, 40 χρόνια.
Δεν λέει τίποτα αυτό.
Εξαρτάται από τους παίχτες, φανερούς και κρυφούς
από την περιοχή, τα γεωστρατηγικά συμφέροντα, τις ισορροπίες δυνάμεων, μερικώς και από τις συγκυρίες ή καταλυτικά γεγονότα κατά τα άλλα άσχετα με τον πόλεμο αυτό καθαυτό, κλπ,κλπ.

Δεν είναι έτσι απλά, άντε πήγε μέχρι το 90+
να το σφυρίξουμε να το λήξουμε....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2016, 18:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν υποψιαστώ, πως υπάρχουν Γκιρτζίκηδες και στην διεθνή σκακιέρα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2016, 09:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγόρα, μα θα έχεις δει ότι έχουν ξεκινήσει ΉΔΗ οι ειρηνευτικές συνομιλίες για την Συρία,πράγμα που σημαίνει ότι οι εμπλεκόμενοι προσπαθούν να τον τελειώσουν τον πόλεμο.Αλλά
αυτός,θα τελειώσει με την κορύφωση του,και τα γεγονότα του Ευφράτη που περιγράφει η Αποκάλυψη...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2016, 21:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πυθαγόρα, μα θα έχεις δει ότι έχουν ξεκινήσει ΉΔΗ οι ειρηνευτικές συνομιλίες για την Συρία,πράγμα που σημαίνει ότι οι εμπλεκόμενοι προσπαθούν να τον τελειώσουν τον πόλεμο.Αλλά
αυτός,θα τελειώσει με την κορύφωση του,και τα γεγονότα του Ευφράτη που περιγράφει η Αποκάλυψη...

Βάλε και το Χιλιάρμενο τώρα που γυρίζει.
Το ξέχασες αυτό? Κατεβαίνει το ΝΑΤΟ ρε λέμε στις παραλίες και στα νησιά.

Αντε, εγώ θα στα λέω?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2016, 21:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωρε μάνα μου. Πάω να ετοιμάσω τσουβάλια με άμμο για πόρτες και παράθυρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2016, 22:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και τώρα τι θα γενουμε χωρίς βάρβαρους. Οι άνθρωποι αυτοί ήσαν μια κάποια λυσις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 08:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα έτσι κι αλλιώς,εγώ ποτέ δεν είχα αμφιβολία ότι τα γεγονότα είναι ΤΩΡΑ, άλλοι αμφεβαλαν....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 10:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχω κάνει κανένα λάθος στους υπολογισμούς μου,από το 2011 που δίνω ημερομηνίες ανελλιπώς,όλες σωστές είναι και το ζουμι το έχουν πιάσει!Η λκριση στην Ελλάδα (σε οικονομικό) και η κριση στην Συρία (σε πολεμικό) επίπεδο,και τα δύο αυτά τρεξανε παράλληλα για την έλευση Εκείνου!Τώρα,αν καποιοι γίνονται τόσο σχολαστικοί που λένε "έπεσε έξω στο 2011,με 2015" και βλέπουν το δέντρο αλλά χάνουν το δάσος,δεν επηρεάζει σε τίποτα την αλήθεια μου:ο Μεγάλος Παίκτης,είναι ΈΤΟΙΜΟΣ να παρουσιαστεί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 14:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
“Τρίτος παγκόσμιος πόλεμος αν δεν τα βρούμε στη Συρία”- Δήλωση σοκ από τον Μεντβέντεφ

Ο Ρώσος πρωθυπουργός Ντιμίτρι Μεντβέντεφ απηύθυνε πρόσκληση-πρόκληση στους Αμερικανούς και Άραβες «φίλους», να σκεφτούν πολύ καλά και να αποφασίσουν αν θέλουν έναν μόνιμο πόλεμο στη Μέση Ανατολή, τονίζοντας ότι πρέπει να δοθεί λύση στο θέμα της Συρίας, «για να μην ξεσπάσει ένας νέος παγκόσμιος πόλεμος»!

«Οι Αμερικανοί και Άραβες φίλοι μας πρέπει να σκεφτούν καλά: θέλουν ένα μόνιμο πόλεμο;», τόνισε στην γερμανική εφημερίδα Handlesblatt και συμπλήρωσε πως «θα είναι αδύνατο να κερδίσει κάποιος έναν τέτοιο πόλεμο στον αραβικό κόσμο, όπου όλοι πολεμούν εναντίον όλων».

«Όλες οι πλευρές πρέπει να αναγκαστούν να κάτσουν στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων’.

http://www.bankwars.gr/%CF%84%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CF%80%CF%8C%CE%BB%CE%B5%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CE%BD-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%84%CE%B1-%CE%B2%CF%81/

Nαι,καμαρι μου,ναι,σε 15 μερες θα τον αρχισεις,σε 42 μερες θα τον τελειωσεις,και θα εχεις και δωρακι τον Μεσσια!Ναι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 18:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Χριστιανέ Ορθόδοξε, εγώ στη θέση σου δεν θα ήμουν τόσο χαρούμενος στο ενδεχόμενο ενός τρίτου Παγκοσμίου Πολέμου...
Κατανοώ τον διακαή σου πόθο για την εμφάνιση του Αντίχριστου, του Μεσσία, την έλευση της Δευτέρας Παρουσίας ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο αλλά το να διαβάζω κάποιον να εύχεται με περισσή ανυπομονησία να έρθει ένας πόλεμος - με όλα τα παρεπόμενα κόστη ενός πολέμου - μου φαίνεται άκρως προκλητικό.
Αν είναι δυνατόν δηλαδή, άνθρωπέ μου...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 19:38:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Χριστιανέ Ορθόδοξε, εγώ στη θέση σου δεν θα ήμουν τόσο χαρούμενος στο ενδεχόμενο ενός τρίτου Παγκοσμίου Πολέμου...
Κατανοώ τον διακαή σου πόθο για την εμφάνιση του Αντίχριστου, του Μεσσία, την έλευση της Δευτέρας Παρουσίας ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο αλλά το να διαβάζω κάποιον να εύχεται με περισσή ανυπομονησία να έρθει ένας πόλεμος - με όλα τα παρεπόμενα κόστη ενός πολέμου - μου φαίνεται άκρως προκλητικό.
Αν είναι δυνατόν δηλαδή, άνθρωπέ μου...

Dying Incubus,αν δεν ήταν απαραίτητη προϋπόθεση για να έρθει ο παράδεισος να πρέπει να περάσεις μεσ
α από την κολαση,δεν θα περίμενα την κολαση,καταλαβαίνεις;Αλλά είναι,έτσι το αποφάσισε ο Θεός,ο δρόμος για τον παράδεισο,είναι στρωμενος με πόλεμο και Αντιχριστο....

In anticipation of my resurrection...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 23:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός ορθόδοξος κατά αρχάς για να υπάρξει δεύτερα παρουσια πρέπει να είμαστε σίγουροι ότι υπήρχε πρώτη. Αλλά το προσπερνάμε αυτό.
Ο αντίχριστος δεν θα έρθει, αλλά είναι εδώ από δημιουργίας κόσμου.
Αδικία, ανέχεια, απελπισία, ανισότητα, αθλιότητα κτλ, οποία λέξη θες πάρε και βάλε μπροστά το Α.

Τώρα άμα εσύ πιστεύεις πως ο Χριστός θα επιτρέψει έναν πόλεμο για να έρθει ένας αντίχριστος και να γίνουν τα γραμμένα της αποκάλυψης, τότε πρέπει να προσέχεις γιατί μπορεί αντί να σου δώσει το χέρι ο Χριστός να σου κλείσει το μάτι ο αντίχριστος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 09:02:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χριστιανός ορθόδοξος κατά αρχάς για να υπάρξει δεύτερα παρουσια πρέπει να είμαστε σίγουροι ότι υπήρχε πρώτη. Αλλά το προσπερνάμε αυτό.
Ο αντίχριστος δεν θα έρθει, αλλά είναι εδώ από δημιουργίας κόσμου.
Αδικία, ανέχεια, απελπισία, ανισότητα, αθλιότητα κτλ, οποία λέξη θες πάρε και βάλε μπροστά το Α.

Τώρα άμα εσύ πιστεύεις πως ο Χριστός θα επιτρέψει έναν πόλεμο για να έρθει ένας αντίχριστος και να γίνουν τα γραμμένα της αποκάλυψης, τότε πρέπει να προσέχεις γιατί μπορεί αντί να σου δώσει το χέρι ο Χριστός να σου κλείσει το μάτι ο αντίχριστος.



ΗXΩ,γιατί,νομίζεις ότι ο Θεός θα μας ρωτήσει για το αν κάνει πόλεμο και Αντί; Ή ότι εγώ το φέρνω πριν την ώρα του;Δεν μπορείτε να διακρίνετε ότι Έφτασε η Ώρα τους;Συρία και Ελλαδα,δεν σας έχουν πείσει ακόμα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 12:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ. Ο δες την αλλιώς την ερώτηση σου.
Ρώτησαν πότε οι άνθρωποι τον χριστο για κάποιο πόλεμο που ξεκίνησαν?
Αλλά την ερώτηση που πρέπει να σταθείς την προσπερασες.

Ας πούμε ότι έχεις σε όλα δίκιο, μα σε όλα.
Τι σε κάνει να πιστεύεις πως θα είσαι με τους εκλεκτούς του χριστου?
Γιατί δεν αναρωτιέσαι αν θα είσαι με τους εκλεκτούς του αντιχριστου?

Όσο για τους πολέμους.....
Ο Θεός μόνο καλά δίνει, για τα κακά ψάξτε αλλού.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 13:36:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χ. Ο δες την αλλιώς την ερώτηση σου.
Ρώτησαν πότε οι άνθρωποι τον χριστο για κάποιο πόλεμο που ξεκίνησαν?
Αλλά την ερώτηση που πρέπει να σταθείς την προσπερασες.

Ας πούμε ότι έχεις σε όλα δίκιο, μα σε όλα.
Τι σε κάνει να πιστεύεις πως θα είσαι με τους εκλεκτούς του χριστου?
Γιατί δεν αναρωτιέσαι αν θα είσαι με τους εκλεκτούς του αντιχριστου?

Όσο για τους πολέμους.....
Ο Θεός μόνο καλά δίνει, για τα κακά ψάξτε αλλού.




HXΩ,οχι,σαφως και δεν ρωτησαν τον Χριστο για καθε πολεμο που ξεκινησαν μεχρι σημερα,αλλα δυστυχως δεν μπορειτε να δειτε οτι ΕΙΔΙΚΑ ο πολεμος στην Συρια,ξεκινησε για να εξελιχθει σε εκπληρωση των γεγονοτων της Αποκάλυψης,και οχι ΤΥΧΑΙΑ,διαλεξαν δηλαδη να πουνε,''τι εχουμε να κανουμε σημερα,δεν ξεκιναμε εναν πολεμο στον ευφρατη ποταμο να ξεβαρεθουμε;''.Δεν εγινε σε καμια περιπτωση ετσι.
Οσον αφορα το δευτερο ερωτημα σου αν ειμαι στους εκλεκτους του Χριστου,θα σου πω μονο οτι παντα στην ζωη μου ημουν ''πιστος στρατιωτης'' του Ιησου,παντα πιστευα σε Αυτον,και παντα ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ακολουθω τις εντολες Του.Εστω και αν με εχει τιμωρησει με βαριες τιμωριες μεχρι σημερα,τον Θεο δεν μπορεις να τον παλεψεις,δεν μπορεις να τον νικησεις,καθε μαχη μαζι Του,ειναι 100-0 χαμενη πριν καν αρχισει!Σιγουρα λοιπον,με τους 2 προφητες θα ταχθω τον Μαρτη,που και αυτωνων περιμενουμε την ελευση τους,γιατι παντα ο θεος θα νικαει και ποτέ ο αντιθετος Του,Αντίχριστος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 14:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τραύμα είναι διαμπερές και δημιουργεί τυφώνες και τρικυμίες στο κρανίο.

Εντελώς πυροβολημένο το χριστιανόπουλο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 15:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το τραύμα είναι διαμπερές και δημιουργεί τυφώνες και τρικυμίες στο κρανίο.

Εντελώς πυροβολημένο το χριστιανόπουλο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


ΝΙΚΟΜΑΧΕ,
αν εχεις πιστη στον Χριστο,ολα εξηγουνται!Αν δεν εχεις,δεν μπορεις να εξηγησεις ΤΙΠΟΤΑ!Χαθηκε η πιστη στην Ελλαδα,γι'αυτο και κανεις δεν συνδεει τα γεγονοτα στην χωρα μας με τον Αντι,και τα γεγονοτα της Συριας,με τον Αντι!Φταιει αυτο το ''καταραμενο'' ''ουδεις γνωριζει''!Αυτη η ''καραμελα'' των συγχρονων ιερεων!Δηλαδη,θα εχουν μπει σπιτι μας,θα μας εχουν βιασει,θα μας εχουν ληστεψει,και θα λεμε ακομα:''ΟΥΔΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ''!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 16:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ. Ο ακόμα και μέσα από την γλώσσα του ευαγγελίου να σου μιλήσω εσύ θα επιμένεις στα δικά σου.

2016 μ. χ. Και ακούς τέτοια. Ούτε οι γιαγιάδες με τα καρεκλακια στις γειτονιές δεν τα πιστεύουν πια.

Βαλε με το μυαλό σου, δύο αντιπάλους, τον χριστο και τον αντιχριστο, και τα πιονια οι άνθρωποι. Στο τέλος κάνουν την διαλογή στα πιόνια.
Τώρα άμα εσύ θες να είσαι ένα πιόνι καλός έχει. Αλλά στο ξαναλέω για να μιλάμε για δευτερα παρουσια πρέπει να είμαστε σίγουροι ότι υπήρχε πρώτη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 16:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χ. Ο ακόμα και μέσα από την γλώσσα του ευαγγελίου να σου μιλήσω εσύ θα επιμένεις στα δικά σου.

2016 μ. χ. Και ακούς τέτοια. Ούτε οι γιαγιάδες με τα καρεκλακια στις γειτονιές δεν τα πιστεύουν πια.

Βαλε με το μυαλό σου, δύο αντιπάλους, τον χριστο και τον αντιχριστο, και τα πιονια οι άνθρωποι. Στο τέλος κάνουν την διαλογή στα πιόνια.
Τώρα άμα εσύ θες να είσαι ένα πιόνι καλός έχει. Αλλά στο ξαναλέω για να μιλάμε για δευτερα παρουσια πρέπει να είμαστε σίγουροι ότι υπήρχε πρώτη.



ΗΧΩ,
δεν τα λενε οι γιαγιαδες στην γειτονια,ειναι ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ της Εκκλησιας ολα αυτα που λεω!Ποτέ δεν ανεφερα ΤΙΠΟΤΑ δικο μου,δεν ανεφερα οτι ειμαι διδασκαλος κανενος,εγω μεταφερω την παρακατηθηκη των Αγιων και των Πατερων της Εκκλησιας!Αν τωρα αυτα,(οπως λες),το 2016 μ.Χ (τρομαρα μας,φτασαμε αισιως εκει...) ειναι ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΑ σου λεω απλως οτι η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ,δεν ''ξεπερνιεται'' δισεκατομμυρια χρονια και αν περασουν!

Δεν θα σχολιασω οτι αμφισβητεις την ΠΡΩΤΗ ελευση του Χριστου.Θα σου πω μονο,να προσεχεις για την σωτηρια της ψυχης σου!Βρες καποιο πνευματικο,και θα σε βαλει στο νοημα της ΠΡΩΤΗΣ ελευσης!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 19:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος:
Θα σου πω μονο,να προσεχεις για την σωτηρια της ψυχης σου!
Βρες καποιο πνευματικο....

Εσύ ΧΟ τα έχεις πει αυτά που πιστεύεις στον πνευματικό σου;
για τον "Λατρεμένο" "Εκείνον" "Μεγάλος" "Παίχτης" και άλλα προσωνύμια που του έχεις δώσει κατά καιρούς,
γράφοντας πάντα το πρώτο γραμμα με κεφάλαιο βεβαίως!
(μην αναφέρω τη συμμετοχή στο φαγοπότι, γιατι εκεί πας για αφορισμό)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 20:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα τι ρωτάς κι εσύ τώρα; Ο πνευματικός του ο Μάξιμος, του τα πασάρει όλα αυτά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 20:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Βαρβαρής δεν είναι Ιερέας (παπάς)...
Παπατζής είναι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 11:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος:
Θα σου πω μονο,να προσεχεις για την σωτηρια της ψυχης σου!
Βρες καποιο πνευματικο....

Εσύ ΧΟ τα έχεις πει αυτά που πιστεύεις στον πνευματικό σου;
για τον "Λατρεμένο" "Εκείνον" "Μεγάλος" "Παίχτης" και άλλα προσωνύμια που του έχεις δώσει κατά καιρούς,
γράφοντας πάντα το πρώτο γραμμα με κεφάλαιο βεβαίως!
(μην αναφέρω τη συμμετοχή στο φαγοπότι, γιατι εκεί πας για αφορισμό)



ειμαι στο ψαξιμο για πνευματικό,εδώ στην Αθήνα,αλλά το θέμα εχει μείνει στασιμο δυστυχως,όχι από υπαιτιότητα δικη μου,αλλά για την μη εύρεση του καταλληλου προσώπου.δεν εχω βρει ακόμα τον πνευματικό εκείνο,αντάξιο του πνευματικού που είχα στο Άγιο Όρος,και που έχω χάσει τα ιχνη του,και δεν ξέρω αν υπάρχει παρόμοιος με αυτόν σε όλη την Ελλάδα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 15:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός ορθόδοξος, αν είναι αλήθεια ότι όλα αυτά που λες τα πιστεύεις τότε το θέμα σου είναι πολύ σοβαρό.
Ούτε πνευματικός, ούτε ψυχίατρος, ούτε εργασία σε σώζει.
Το μόνο που μπορεί να σε ξεκολλήσει είναι μια γυναίκα.

Δεν κοιτάς να βρεις καμιά μαγκιορα μπας και ηρεμήσεις?Αλλιώς πες απλά, ότι βρήκες ένα παιχνίδι, όχι τίποτα άλλο, να ξέρουμε και εμείς πως να σου απαντάμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 15:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
ειμαι στο ψαξιμο για πνευματικό,εδώ στην Αθήνα,αλλά το θέμα εχει μείνει στασιμο δυστυχως,όχι από υπαιτιότητα δικη μου,αλλά για την μη εύρεση του καταλληλου προσώπου.δεν εχω βρει ακόμα τον πνευματικό εκείνο,αντάξιο του πνευματικού που είχα στο Άγιο Όρος,και που έχω χάσει τα ιχνη του,και δεν ξέρω αν υπάρχει παρόμοιος με αυτόν σε όλη την Ελλάδα!


δύσκολη η κατάσταση...πολύ δύσκολη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 16:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ το άτομο έχει σίγουρο τον πόλεμο, τις ημέρες, τον αντιχριστο τον χριστό και του λείπει ο πνευματικός.
Δεν σκέφτομαι τον Χ. Ο αυτούς που θα τον διαβάζουν σκέφτομαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2016, 09:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εδώ το άτομο έχει σίγουρο τον πόλεμο, τις ημέρες, τον αντιχριστο τον χριστό και του λείπει ο πνευματικός.
Δεν σκέφτομαι τον Χ. Ο αυτούς που θα τον διαβάζουν σκέφτομαι.



12 μερουλες είναι αυτές,δεν θα περάσουν,θα περάσουν!Μετά να δούμε ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2016, 16:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε να περάσουν να ησυχάσουμε!!!
Μανία κι αυτή με τους πολέμους, τους λιμούς και τους καταποντισμούς!




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy