ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 28 Φλεβάρη με 25 Μάρτη του 2016:Οι 27 μέρες του Τρίτου Παγκοσμίου Πολέμου!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2016, 11:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Όταν θα σταματησω να γραφω,θα εκτιμησετε το τι ''διαμαντι'' ειχατε εδω στο φορουμ και ποτέ δεν το εκτιμησατε,τοτε θα καταλαβετε την ελλειψη μου απο το esoterica.....

Έλα ρε Γιώργο, αφού το ξέρεις καλά ότι παρά τα πειράγματα κατά βάθος οι περισσότεροι από μας σε αγαπάνε, και θα στεναχωρηθούμε άμα σταματήσεις να γράφης.


*


Sesostris,
δεν το νομιζω αυτο,οτι δηλαδη θα στεναχωρηθουν πολλοι αμα σταματησω να γραφω....Ενοχλω ''πολλους'' με αυτα που λεω για πολεμο και Αντι,γιατι τους καθεται στο στομαχι να χασουν τις ανεσεις αυτης εδω της ζωης και το βολεμα τους....Τους ''ξεβολευω''...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2016, 22:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Ενοχλω ''πολλους'' με αυτα που λεω για πολεμο και Αντι,γιατι τους καθεται στο στομαχι να χασουν τις ανεσεις αυτης εδω της ζωης και το βολεμα τους....Τους ''ξεβολευω''...

Δεν ξεβολεύεις κανένα Γιώργο, γιατί απλούστατα ούτε πρόκειται να συμβή τίποτα στις 28 του Φλεβάρη, ούτε αν ξεσπάσει κάποιος πόλεμος θα είσαι εσύ η αιτία, αλλά τα συμφέροντα των μεγάλων για τον έλεγχο της περιοχής.
Γι αυτό άσε στην άκρη τον κάθε βαρεμένο αυτόκλητο προφήτη και τους γεροντάδες με τις φαντασιώσεις τους, και φρόντισε να φτιάξης την ζωή σου όσο είσαι ακόμα νέος και σε παίρνει, γιατί ύστερα θα είναι πολύ αργά. Πάψε επιτέλους να είσαι θύμα!


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2016, 22:01:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Ενοχλω ''πολλους'' με αυτα που λεω για πολεμο και Αντι,γιατι τους καθεται στο στομαχι να χασουν τις ανεσεις αυτης εδω της ζωης και το βολεμα τους....Τους ''ξεβολευω''...

Δεν ξεβολεύεις κανένα Γιώργο, γιατί απλούστατα ούτε πρόκειται να συμβή τίποτα στις 28 του Φλεβάρη, ούτε αν ξεσπάσει κάποιος πόλεμος θα είσαι εσύ η αιτία, αλλά τα συμφέροντα των μεγάλων για τον έλεγχο της περιοχής.
Γι αυτό άσε στην άκρη τον κάθε βαρεμένο αυτόκλητο προφήτη και τους γεροντάδες με τις φαντασιώσεις τους, και φρόντισε να φτιάξης την ζωή σου όσο είσαι ακόμα νέος και σε παίρνει, γιατί ύστερα θα είναι πολύ αργά. Πάψε επιτέλους να είσαι θύμα!


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 00:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε Σωτήρη, πλάκα κάνεις? Ποιά ζωή του να φτιάξει? Με ποιόν τρόπο?

Αν είχες εστιατόριο και τον προσλάμβανες για σερβιτόρο, έτσι κι έπαιρνες χαμπάρι πως κάθε δεύτερη μέρα περιμένει την συντέλεια του κόσμου, θα τον κράταγες? Μπέσα απάντησέ μου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 02:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στις αρχές των 80s, υπήρχε στην Αγία Μαρίνα Φθιώτιδας η ψαροταβέρνα του Καρκαλή. Οικογενειακή επιχείρηση. Εκεί λοιπόν, σερβίριζε η Γεωργία, μια κοπέλα γεννημένη με σύνδρομο Down. Γαμώ τα παιδιά. Συμπαθής με την πρώτη ματιά. Σβέλτη και προσεκτική, αγαπησιάρα και γεμάτη ενδιαφέρον και κατανόηση.

Αν είχα να διαλέξω ανάμεσα σε έναν εμμονικό και στη Γεωργία, ποιόν να διάλεγα στην τελική?

Στο εξωτερικό ψάχνουν πράγματι για Έλληνες. Καραγκιόζηδες έχουν μπόλικους, κι αυτό είναι προφανές...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 02:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Ρε Σωτήρη, πλάκα κάνεις? Ποιά ζωή του να φτιάξει? Με ποιόν τρόπο?

Αν είχες εστιατόριο και τον προσλάμβανες για σερβιτόρο, έτσι κι έπαιρνες χαμπάρι πως κάθε δεύτερη μέρα περιμένει την συντέλεια του κόσμου, θα τον κράταγες? Μπέσα απάντησέ μου.



Μπέσα για μπέσα Μάνο. Το μόνο που με ενδιέφερε για τους ανθρώπους με τους οποίους συνεργαζόμουν ήταν το πόσο καλά έκαναν την δουλειά που τους ανέθετα, και όχι το τι λόξα κουβαλούσαν. Στο μηχανουργείο της εταιρείας που εργαζόμουν, υπήρχε ένας πολύ καλός εφαρμοστής που ήταν κάτι σαν τον Γιώργο κολλημένος με τη θρησκεία, και γινόταν αφορμή για πολλά ευτράπελα από την υπόλοιπη μαστοράτζα. Όταν λοιπόν επρόκειτο να υλοποιηθή κάποια μελέτη μου που απαιτούσε πολύ μεγάλες ακρίβειες και προσοχή, παρακαλούσα τον προϊστάμενο του μηχανουργείου να την αναθέσει σ' αυτόν, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι θα πάνε όλα καλά. Έτσι λοιπόν και με τον Γιώργο, το μόνο που θα με ενδιέφερε είναι το πόσο καλός θα ήταν στο σερβίρισμα των πελατών.

Αρκεί βέβαια να μην τους προειδοποιούσε, να φοράνε το κράνος και την αντιασφυξιογόνο μάσκα τους, πριν βγουν στις 28 του Φλεβάρη από το σπίτι.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 02:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωτήρη, θα τον έβαζες να ταΐσει τα παιδιά σου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 09:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποτε ένα ζευγάρι δεκαετία 90 ο άντρας έκανε το σταυρό του ακόμα και στο σταυρό των φαρμακείων η δε γυναίκα είχαμε βαρεθεί να την βλέπουμε κουκουλομςνη με μια μαντίλα. Και δωστου προσευχές και δωστου έρχεται ο αντίχριστος. Το κοριτσάκι τους ένα καταπιεσμενο παιδάκι.
Τώρα? Ο άντρας ξέρει από έξω όχι μόνο όλα τα μπαράκια αλλά και τα ονόματα των υπαλλήλων, η γυναίκα έχει όλη την γκάμα των στρινγκ το κοριτσάκι έχει δύο κατεστραμεβους γάμους και ένα παιδάκι που σίγουρα γεμάτο ανασφαλειες.

Είναι μια μερίδα ανθρώπων που είναι αυτοκαταστροφικοι.
Όταν ο εγκέφαλος του ανθρώπου κολλάει κάπου, απλά νοσεί. Και να ξεκολλήσει κάπου αλλού θα κολλήσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 10:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris, η πίστη μου είναι αυτή,ότι σε 4 μέρες,στις 28 Φλεβαρη, ξεκινάει ο τρίτος! Και ότι θα διακοπεί "απότομα" την 27η μέρα του από τον Μεσσία της ανθρωπότητας που θα έρθει να γιατρέψει τις πληγές της Συρίας και της Ελλάδας,αλλά και όλου του κόσμου γενικότερα. Αυτή είναι η πίστη μου και έχω μόλις 4 μέρες για να επαληθευτω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 19:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Σωτήρη, θα τον έβαζες να ταΐσει τα παιδιά σου?

Με καμία δύναμη Μάνο! Μόνο αν κατά την διάρκεια του ταΐσματος τον είχα φιμωμένο με μονωτική ταινία.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 19:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΗΧΩ
Κάποτε ένα ζευγάρι δεκαετία 90 ο άντρας έκανε το σταυρό του ακόμα και στο σταυρό των φαρμακείων

Αυτός που ανέφερα ΗΧΩ, σταύρωνε την τυρόπιτα πριν την φάει, και τον καφέ η το νερό πριν το πιει, και σε κάθε καινούργια δουλειά που ξεκίναγε, στην βάση πάνω στην οποία θα στηνόταν η μηχανή, χτύπαγε με το κοπίδι του + και Ι Χ Ν Κ. Όταν τον έβλεπα να τρώη πασατέμπο, τον ρώταγα για να τον πειράξω, ρε Νίκο τους σταυρώνεις έναν έναν τους πασατέμπους, ή ολόκληρο το σακουλάκι? Μιλάμε για μεγάλη φάση.
Ήταν όμως άριστος τεχνίτης. Κεντούσε κυριολεκτικά πάνω στο ατσάλι.

*

Edited by - Sesostris on 24/02/2016 19:37:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 21:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΗΧΩ
Κάποτε ένα ζευγάρι δεκαετία 90 ο άντρας έκανε το σταυρό του ακόμα και στο σταυρό των φαρμακείων

Αυτός που ανέφερα ΗΧΩ, σταύρωνε την τυρόπιτα πριν την φάει, και τον καφέ η το νερό πριν το πιει, και σε κάθε καινούργια δουλειά που ξεκίναγε, στην βάση πάνω στην οποία θα στηνόταν η μηχανή, χτύπαγε με το κοπίδι του + και Ι Χ Ν Κ. Όταν τον έβλεπα να τρώη πασατέμπο, τον ρώταγα για να τον πειράξω, ρε Νίκο τους σταυρώνεις έναν έναν τους πασατέμπους, ή ολόκληρο το σακουλάκι? Μιλάμε για μεγάλη φάση.
Ήταν όμως άριστος τεχνίτης. Κεντούσε κυριολεκτικά πάνω στο ατσάλι.

*

Edited by - Sesostris on 24/02/2016 19:37:52


Αυτό που περιγραφείς sesostris είναι αρρωστημένη θρησκοληψία,και καμία σχέση δεν εχει με την αληθινή ορθοδοξία!Κάτι τέτοιοι άνθρωποι με αυτά που κάνουν,απομακρύνουν και τον υπόλοιπο κοσμο από την Εκκλησία....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 21:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ποια είναι η "αληθινή ορθοδοξία" Χριστιανός Ορθόδοξος;
αυτη που πιστεύεις εσυ; που ακυρώνεις ακόμα και τα λόγια του Ιησού;
(που υποτίθεται οτι πιστεύεις)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 21:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και ποια είναι η "αληθινή ορθοδοξία" Χριστιανός Ορθόδοξος;
αυτη που πιστεύεις εσυ; που ακυρώνεις ακόμα και τα λόγια του Ιησού;
(που υποτίθεται οτι πιστεύεις)



Aitherovamon,η αληθινή ορθοδοξία δεν συναντιέται πουθενά στις μέρες μας,ούτε καν στο Άγιο Όρος που πήγα το καλοκαίρι.Λέει ο Άγιος Νείλος στο χειρόγραφο του,ότι μετα το 1900,οι άνθρωποι θα ψάχνουν αλλά δεν θα βλέπουν από κανέναν "φως επιγνωσεως"! Δεν θα υπάρχει δηλαδή φωτισμός του νοος στους ανθρώπους,παρα μόνο σκοτάδι και πάλι σκοτάδι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 21:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε άσε τους Νείλους και τους Πηνειούς
Ο Χριστός είπε στους Αποστόλους:¨
"οὐχ ὑμῶν ἐστι γνῶναι χρόνους ἢ καιροὺς οὓς ὁ πατὴρ ἔθετο ἐν τῇ ἰδίᾳ ἐξουσίᾳ"
κι έρχεσαι εσυ 2000 χρόνια μετα να του πεις
"δεν ξέρεις εσυ, θα σου πω εγω πότε θα γίνει"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 23:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρείς και σήμερα...

Edited by - Heretic on 24/02/2016 23:11:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 23:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για πες ρε Γιάννη, ποιά θα είναι η επόμενη ημερομηνία του ΧΟ?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 23:37:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris ότι να μου πεις για αυτόν τον πιστό χριστιανο το πιστεύω. Γιατί απλά το έχω ζήσει. Θα μπορούσα να γράψω τόμους για την οικογένεια που αναφέρθηκα. Γεμάτη τέτοια περιστατικά.
Χ. Ο. Δώσε σημασία σε αυτό που σου είπε ο Αιθέρας.
Άμα θες συμπλήρωμα πάρε και αυτό.
Πολύ θα σας πουν εδώ είναι ο θεός εκεί είναι ο θεός. Μην πιστέψετε κανέναν. Ο Θεός είναι μέσα σας.

Εεε τώρα τι το παλεύουμε το θέμα?
Και είναι μέσα μας, γιατί έτσι θα προσπαθησουμε να ανακαλύψουμε την ιατρική, την τέχνη, την αρχητεκτονικη, να ανοίξουμε τα μυαλά των παιδιών μας κτλ.
Μόνο και μόνο για αυτά και τόσα άλλα, άσε το θεριό στο παραμύθι.
Τράβα σε ένα πάρκο μάζεψε τα σκουπιδακι για να πάνε να παίξουν τα παιδιά και μετά κάτσε και χαζεψετα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2016, 23:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για πες ρε Γιάννη, ποιά θα είναι η επόμενη ημερομηνία του ΧΟ?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.



Το 2018.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2016, 08:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για πες ρε Γιάννη, ποιά θα είναι η επόμενη ημερομηνία του ΧΟ?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


DSM, εδώ μέσα βρίσκονται όλα...

Το είπε ο γέροντας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2016, 09:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βρε άσε τους Νείλους και τους Πηνειούς
Ο Χριστός είπε στους Αποστόλους:¨
"οὐχ ὑμῶν ἐστι γνῶναι χρόνους ἢ καιροὺς οὓς ὁ πατὴρ ἔθετο ἐν τῇ ἰδίᾳ ἐξουσίᾳ"
κι έρχεσαι εσυ 2000 χρόνια μετα να του πεις
"δεν ξέρεις εσυ, θα σου πω εγω πότε θα γίνει"



Aitherovamon,Τι λέει ο Ιησούς στους μαθητές Του;Ότι δεν είναι για σας να γνωρίζετε τους χρόνους και τους καιρούς που έθεσε στην εξουσία του ο Θεός,αυτό δεν λέει;Ε,ναι,αλλά ΠΟΙΟΣ σου είπε ότι εγώ "γνωριζω";;;; Αμα γνώριζα,θα είχα πέσει τόσες φορές έξω από το 2012;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimka
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2016, 11:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω διαβάσει το θέμα και θα ήθελα να παραθέσω την δική μου ανάλυση σχετικά με κάποιες ημερομηνίες.

Εγώ έχω βασιστεί στην αναφορά πως όταν ο Μωάμεθ ο Πορθητής εισήλθε στην Αγία Σοφία είδε ένα όραμα με τρία πεντάρια.

Πολλοί είχαν κάνει την υπόθεση πως τα τρία 5άρια είναι 555 χρόνια μετά την άλωση και για αυτό περίμεναν τον 2008 με ανυπομονησία.

Εγώ το προχώρησα κάπως αλλιώς.
Η ίδρυση της Πόλης έγινε στις 11/5/330 και η άλωση στις 29/5/1453
Σύνολο 1123 χρόνια και 18 ημέρες.

Αφαίρεσα 555 χρόνια από τα 1123 και έχουμε 568 χρόνια - αυτά τα χρόνια είναι που η Πόλη μένει σε ξένα χέρια.
Αν προσθέσουμε στο 1453 τα 568 χρόνια και 18 ημέρες τότε καταλήγουμε στην ημερομηνία 16 Ιουνίου 2021. Η ημερομηνία αυτή είναι για εμένα η τελική ημερομηνία όπου θα έχουν ξεκαθαρίσει όλα στον πλανήτη και θα έχει γίνει το παγκόσμιο reset - πιθανόν να είναι και η ημέρα εκείνη που έχουμε την Γιάλτα του 21ου αιώνα για την αναδιανομή/ανακατάταξη του κόσμου.

Χρησιμοποιώντας πάλι τα τρία 5άρια αφαιρώ από την 16η Ιουνίου 2021 5 χρόνια 5 μήνες και 5 ημέρες και καταλήγω στην 10η Ιανουαρίου 2016.
Η διάρκεια αυτή (5 ετών, 5 μηνών και 5 ημερών) είναι το διάστημα αυτό που ο πλανήτης θα αλλάξει μορφή σε γεωπολιτικό και οικονομικό επίπεδο.

Καλή συνέχεια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2016, 11:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris sos.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2016, 11:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα εκεί βασίζεται το ποίμνιο του χριστιανισμου, σε θρύλους και παράδοση.
Αρε κατά καημένη Ελλάδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2016, 12:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχω διαβάσει το θέμα και θα ήθελα να παραθέσω την δική μου ανάλυση σχετικά με κάποιες ημερομηνίες.

Εγώ έχω βασιστεί στην αναφορά πως όταν ο Μωάμεθ ο Πορθητής εισήλθε στην Αγία Σοφία είδε ένα όραμα με τρία πεντάρια.

Πολλοί είχαν κάνει την υπόθεση πως τα τρία 5άρια είναι 555 χρόνια μετά την άλωση και για αυτό περίμεναν τον 2008 με ανυπομονησία.

Εγώ το προχώρησα κάπως αλλιώς.
Η ίδρυση της Πόλης έγινε στις 11/5/330 και η άλωση στις 29/5/1453
Σύνολο 1123 χρόνια και 18 ημέρες.

Αφαίρεσα 555 χρόνια από τα 1123 και έχουμε 568 χρόνια - αυτά τα χρόνια είναι που η Πόλη μένει σε ξένα χέρια.
Αν προσθέσουμε στο 1453 τα 568 χρόνια και 18 ημέρες τότε καταλήγουμε στην ημερομηνία 16 Ιουνίου 2021. Η ημερομηνία αυτή είναι για εμένα η τελική ημερομηνία όπου θα έχουν ξεκαθαρίσει όλα στον πλανήτη και θα έχει γίνει το παγκόσμιο reset - πιθανόν να είναι και η ημέρα εκείνη που έχουμε την Γιάλτα του 21ου αιώνα για την αναδιανομή/ανακατάταξη του κόσμου.

Χρησιμοποιώντας πάλι τα τρία 5άρια αφαιρώ από την 16η Ιουνίου 2021 5 χρόνια 5 μήνες και 5 ημέρες και καταλήγω στην 10η Ιανουαρίου 2016.
Η διάρκεια αυτή (5 ετών, 5 μηνών και 5 ημερών) είναι το διάστημα αυτό που ο πλανήτης θα αλλάξει μορφή σε γεωπολιτικό και οικονομικό επίπεδο.

Καλή συνέχεια.


Το πας ομως με χοντρές αυθαιρεσίες στον υπολογισμό των χρονων.και όπως συμβαινει πάντα με τις αυθαιρεσίες,καταλήγουν λάθος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2016, 14:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το πας ομως με χοντρές αυθαιρεσίες στον υπολογισμό των χρονων.και όπως συμβαινει πάντα με τις αυθαιρεσίες,καταλήγουν λάθος...

Κοίτα ποιός μιλάει!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2016, 14:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Το πας ομως με χοντρές αυθαιρεσίες στον υπολογισμό των χρονων.και όπως συμβαινει πάντα με τις αυθαιρεσίες,καταλήγουν λάθος...

Κοίτα ποιός μιλάει!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Nικομαχε,
καμια σχεση δεν εχουν οι υπολογισμοι οι δικοι μου,με τους υπολογισμους των αλλων!Οι δικοι μου βασιζονται σε ΑΛΗΘΙΝΑ γεγονοτα,και οχι σε ΠΟΘΟΥΣ!Αλλο ο ποθος για να γινει κατι,και αλλο το τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ συμβαινει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2016, 15:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικά Χ. Ο. Οι δικοί σου υπολογισμοί είναι συλλεκτικά κομμάτια. Μετά από 500 χρόνια θα πέσει το φόρουμ σε χέρια που θα δώσουν βάση τις προβλέψης σου. Από απλό μέλος θα γίνεις ΓΈΡΟΝΤΑΣ.

Αντε βρε ποιος την χάρη σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2016, 15:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φυσικά Χ. Ο. Οι δικοί σου υπολογισμοί είναι συλλεκτικά κομμάτια. Μετά από 500 χρόνια θα πέσει το φόρουμ σε χέρια που θα δώσουν βάση τις προβλέψης σου. Από απλό μέλος θα γίνεις ΓΈΡΟΝΤΑΣ.

Αντε βρε ποιος την χάρη σου.



ΗΧΩ,μην το κοροιδευεις,γιατι την Κυριακη ξεκιναει ο μεγαλος πολεμος!Τα εκατομμυρια νεκρους που θα αφησει πισω του,δεν θα ειναι για κοροιδια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2016, 15:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από διαβατήρια, συνάλλαγμα και μπαγκάζια είσαι έτοιμος?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy