ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Περί Αγάπης...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 12:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]

Υπάρχει ένα "σύνδρομο", όπου κάποιος (απο μικρή ηλικία) έχει την έμμονη ιδέα οτι όλοι τον μισούν, ενώ τον υπεραγαπούν....


Μήπως είσαι Κριός ???
Πλάκα κάνω για να ελαφρύνω την ατμόσφαιρα. Λοιπόν φίλε μου πολύ θα ήθελα να γνωρίζω την ηλικία σου, καθώς αυτές οι σκεψεις συνήθως σε κυνηγούν σε μικρή (σχετικά) ηλικία, όπου προσπαθείς πάντα να γίνεις αποδεκτός από τους άλλους. Αν αυτό ισχύει και σε σένα, να ξέρεις πως θα έρθουν "καλύτερες μέρες" όπου θα έχεις αποδέιξει τόσα πράγματα στον εαυτό σου, που δε θα σε απασχολεί καθόλου το αν σε αγαπούν ή όχι "οι άλλοι".
Καταρχήν θα πρότεινα να ξανασκεφτείς την έκφραση "με αγαπούν ή με μισούν" και να δεις μήπως μπορείς να τη μετατρέψεις σε "με αγαπούν ή όχι?". Δε γίνεται να πιστεύεις πως σε μισούν οι άνθρωποι - αυτό σημαίνει κατ' ανάγκη πως πιστεύεις ότι είσαι σημαντικός , αλλά τότε γιατί να μη σε αγαπούν??? Πέφτεις σε αντίφαση, καταλαβαίνεις?
Τέλος θα πρέπει να σκεφτείς ότι οι άλλοι ίσως να μη σε "υπεραγαπούν" όπως λες, ή και αν αυτό ισχύει να μην το εκδηλώνουν. Φαντάζομαι ότι αναφέρεσαι στο στενό σου περιβάλλον κατά κύριο λόγο. Αν σε υπεραγαπούσαν και εσύ μπορούσες να το δεις (δηλ. σου το έδειχναν), τότε δε θα είχες τέτοιες ανασφάλειες.

Θα ήθελες να μας δώσεις ένα παράδειγμα του πώς εσύ αντιλαμβάνεσαι όλα αυτά ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 12:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αναφερόμουν στον εαυτό μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 13:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ooops, sorry. Εν πάση περιπτώση, μπορείς να προτείνεις στο πρόσωπο στο οποίο αναφέρεσαι να το αναλύσει λιγάκι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 14:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πειράζει Φίλε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isida
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 02:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δυστυχώς η αληθινή αγάπη είναι σαν τα φαντάσματα για τα οποία όλοι μιλούν και λίγοι τα έχουν δει.[/b][/center]

ΣΥΜΦΩΝΩ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΙΝΗΣ ΑΓΑΠΗΣ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ, ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..

ΙΣΙΔΑ (Μαρία)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isida
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 02:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΠΩΣ Η ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΜΕ?

ΙΣΙΔΑ (Μαρία)

Edited by - Isida on 31/08/2003 03:07:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 03:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως η αληθινή αγάπη είναι μέσα μας αλλά δεν τολμάμε/θέλουμε να την ψάξουμε;


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 03:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου φίλε Νταβέλη θα ήθελα να σου πω ότι η προσωπικότητα του ατόμου που σκιαγραφείς στο προηγούμενο μήνυμά σου είναι αρκετά γνωστή . υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που νιώθουν ή ένιωθαν κάποτε όπως ο φίλος σου. Για να σε έχει προβληματίσει το πρόβλημά του σημαίνει ότι πρέπει να είναι καλός σου φίλος , και αυτό σε τιμά πάρα πολύ, γιατί δείχνεις άνθρωπος που υπολογίζει στην φιλία. Θα πρέπει λοιπόν να ξέρεις και τα προσωπικά του βιώματα και έτσι ίσως να είναι πιο εύκολο να τον κατανοήσεις. Όμως μην σε ανησυχεί που ο φίλος σου σκέπτεται με αυτόν τον τρόπο. Τα πράγματα σε ότι αφορά την αγάπη μπορούν να αλλάξουν τόσο εύκολα (ευτυχώς ή δυστυχώς)

Σκέψου ότι βρίσκεσαι εδώ και πολλά χρόνια , μπροστά σε μια μεγάλη διάφανη δεξαμενή νερού. Κάνει ζέστη και θα ήθελες πολύ να δροσιστείς. Όμως το νερό είναι άχρωμο και η δεξαμενή διάφανη. Έτσι εσύ δεν γνωρίζεις ότι η δεξαμενή είναι γεμάτη υπέροχο δροσερό νερό. Και έτσι ψάχνεις να βρεις άλλους τρόπους για να δροσιστείς, που όμως δεν σε δροσίζουν. Τα αναψυκτικά οι βεντάλιες και οι ανεμιστήρες δεν μπορούν μα προσφέρουν ούτε καν μια στοιχειώδη παρηγοριά. Στο τέλος αρχίζεις να πιστεύεις ότι ίσως να μην αξίζεις να δροσιστείς. Ίσως να είσαι από αυτούς τους ανθρώπους που είναι καταδικασμένοι να ζουν στον καύσωνα.


Μέχρι την μέρα που κάποιος(α) έρχεται και απλά ρίχνει στην δεξαμενή σου μια μικρή αλλά συμπυκνωμένη σταγόνα μπλε χρώματος.

Και ξαφνικά η άδεια δεξαμενή σου γίνεται με μιας σαν θάλασσα. Και εσύ μπορείς να βουτήξεις μέσα της και επιτέλους να δροσιστείς.


Θέλω να πιστεύω ότι όλοι μας έχουμε μπροστά μας μια τέτοια δεξαμενή. Απλά κάποιοι μας έπεισαν ότι είναι κενή ή βρόμικη. Ή ακόμα χειρότερα ότι αν βουτήξουμε θα πνιγούμε.

Εγώ λοιπόν θα έλεγα στον φίλο σου να βουτήξει και να μην φοβάται τίποτα. Το νερό είναι υπέροχο και όλοι μπορούμε να κολυμπήσουμε , αρκεί να βουτήξουμε.

Όσο για τον πνιγμό…ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΜΕ ΕΤΣΙ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 06:54:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΘΕΜΑ! ΕΚΦΡΑΣΑΤΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΤΡΟΠΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ Η ΑΓΑΠΗ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΤΙ ΣΗΜΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΑΓΑΠΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΛΕΞΕΙΣ.
ΕΤΣΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΙΧΟΥΣ ΕΝΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ ΠΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ...

"How can you see into my eyes
Like open doors"

"Call my name and save me from the dark,Bid my blood to run,Before I come undone...Save me from the nothing I've become"

"Frozen inside without your touch,
Without your love, darling
Only you are the life among the dead"

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ...ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΖΗΤΩ ΤΑΠΕΙΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΧΑΛΑΣΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ...

ΦΙΛΕ ΝΤΑΒΕΛΗ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΈΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ! ΟΣΟΙ ΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥΣ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ! ΤΟ ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙΣ ΟΤΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ! ΟΤΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΔΥΝΑΤΑ, ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΟΣΟ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΤΟΣΟ ΓΕΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΑ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΟΤΣΙΑ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ!!

ΦΙΛΙΚΑ


The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 16:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να ζητήσω συγγνώμη απο τον Καλό μου Φίλο Alati13 και τους Katze και Destiny για τον λόγο, του οτι δεν φρόντισα να δώσω κάποιες επεξηγήσεις σχετικά με το άτομο που περιέγραψα με αποτέλεσμα και οι τρείς να έχουν σχηματίσει λανθασμένη άποψη επί του θέματος. Δεν φταίτε εσείς, αλλά εγώ που δεν έγινα κατανοητός απο την αρχή.
Το άτομο που περιέγραψα, δεν ήμουν ούτε εγώ, ούτε κάποιος Φίλος μου, αλλά πρόκειται για μια μορφή που έπλασα μόνος μου μέσα στο μυαλό μου. Έφτιαξα αυτή την τραγική ιστορία ενός φανταστικού προσώπου, προσπαθώντας να φέρω τον εαυτό μου στη θέση του, για να δώ πως θα αντιδρούσα σε τέτοια περίπτωση. Δεν θέλησα φυσικά να παίξω με τον εαυτό μου. Το θεώρησα σαν εσωτερική δοκιμασία έτσι ώστε αν συμβαίνει κάτι τέτοιο και με'μένα, να είμαι ήδη ψυχολογικά προετοιμασμένος.
Ώς επί το πλείστον, τα μόνα που κυριαρχούν στην ψυχή του ανθρώπου στο θέμα της Αγάπης είναι το sex (άλλο Έρωτας και άλλο sex ) και φυσικά η υποκρισία
(σε γενικότερο επίπεδο και όχι μόνο στη σχέση μεταξύ μιάς γυναίκας και ενός άντρα ) Σκέφτηκα λοιπόν, πλάθοντας αυτή την ιστορία, μήπως κάτι παρόμοιο μπορεί να συμβαίνει και με εμένα, εσένα και τον οποιοδήποτε. Δηλαδή αν όλοι δείχνουν να σε συμπαθούν ή να σε αγαπούν ενώ στην πραγματικότητα δεν ισχύει κάτι τέτοιο ; Τι γίνεται τότε ; Η ιδέα με έχει τρομοκρατήσει και δεν ξέρω, δεν μπορώ πια να είμαι σίγουρος για τίποτα και για κανέναν. Σήμερα δυστηχώς, τα πάντα είναι ένα ψέμα. Γιατί να μην είναι και η Αγάπη ; Μήπως τα χαμόγελα και η αγκαλιά των Φίλων μας, το Φιλί του/της Αγαπημένου/νης μας, είναι όλα ψεύτικα ; Εντάξει, αν όχι όλα, τα περισσότερα. Αν έχουμε πέσει και εμείς θύματα αυτής της ψευδούς Αγάπης ; Πώς θα το μάθουμε ; Μήπως δεν πρέπει να το μάθουμε ; Μην σας φαίνονται υπερβολικά αυτά που λέω. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να συμβαίνει αυτό το πράγμα και να μην το έχουμε καταλάβει. Και φυσικά ξέρω περιπτώσεις ανθρώπων που οι γύρω τους δείχνουν να τους αγαπούν, όχι επειδή πραγματικά το νιώθουν, αλλά επειδήδεν θέλουν να τον φέρουν σε δύσκολη θέση. Και σίγουρα όλοι θα έχετε ακούσει τη φράση "Αγάπα με κι'ας είναι ψέμα". Προσωπικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη με αυτό και αυτός ήταν ο λόγος που πρόβαλλα αυτή τη σκεπτομορφή στο προηγούμενο μύνημα.

Όσο για την Αγάπη και τους άντρες, πράγματι οι άντρες είμαστε για τα πανηγύρια.
Γυναίκες, συγχωρέστε μας. Χωρίς εσάς δεν είμαστε τίποτα...

Με εκτίμηση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 17:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όσο για την Αγάπη και τους άντρες, πράγματι οι άντρες είμαστε για τα πανηγύρια.
Γυναίκες, συγχωρέστε μας. Χωρίς εσάς δεν είμαστε τίποτα...


ΦΙΛΕ ΝΤΑΒΕΛΗ,
ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ,ΣΙΓΟΥΡΑ...
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...
ΑΠΛΑ ΜΑΘΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΔΙΑΠΛΑΤΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ,ΚΑΙ ΝΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ...
ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΟΥΝ...
ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΘΑ ΛΥΠΑΤΑΙ...
ΚΑΙ ΝΑΙ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ ΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΕ;ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΜΑΣ...ΜΑΘΕΤΕ ΜΑΣ...ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΑΣ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΕΣΑΣ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 12:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι μας κουβαλάμε κάποια βιώματα τα οποία παίζουν χαρακτηριστικό ρόλο στην εν γένει συμπεριφορά μας και ιδιαίτερα όταν έχουμε να κάνουμε με συναισθηματικό κόσμο εκεί υψώνονται τα τείχη για να μας προστατεύσουν.

Η αγάπη είναι το «μέσον» που μπορεί να μας κάνει να δούμε να κατανοήσουμε και να ξεπεράσουμε ότι υπάρχει από το παρελθόν το οποίο λειτουργεί ανασταλτικά στη ζωή μας.

Όλοι έχουν ανάγκη την αγάπη και όλοι έχουν αγάπη μέσα τους, χωρίς αυτό να είναι πάντα εμφανές. Είναι κινητήριος δύναμη είναι το νόημα της ζωής και ο δρόμος του Θεού.

Δεν αμφισβητώ πως μαζί με όλα αυτά δίπλα παραμονεύει ο πόνος που μπορεί να μας χτυπήσει ανά πάσα στιγμή. Και αυτός όμως είναι γνώση, γνώση που θα μας βοηθήσει να κατανοήσουμε καλύτερα την συνέχιση της ζωής και να δούμε να εκτιμήσουμε και να απολαύσουμε την αγάπη που μας προσφέρεται.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 13:44:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Ntaveli666 (ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΝΟΩ ΑΥΤΟ)ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ

quote:
"Αγαπητοί Φίλοι", ή "Φίλοι μου" και όταν τελειώνει, είναι κάπως έτσι : "Φιλικά" ή "Με αγάπη". Και φυσικά δεν εξαιρώ τον εαυτό μου σε αυτό. Είναι όμως σωστό ; Μήπως πιά οι λέξεις έχουν χάσει το πραγματικό τους νόημα ;

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΦΙΛΕ/H".

Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΣΩ ΕΝΑΝ ΤΟΝΟ ΦΙΛΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΣΜΑΤΟΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΜΟΥ ΕΔΩ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.. (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΝΙΟΘΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ).

ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ
ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΦΙΛΙΑ.(ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ)

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΕΔΕΙΞΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ / ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΙΩΣΑ ΠΩΣ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ (ΔΥΣΤΥΧΩΣ) ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΘΑΚΟΤΗΤΑ.

ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ
Avallon

quote:
Δυστυχώς η αληθινή αγάπη είναι σαν τα φαντάσματα για τα οποία όλοι μιλούν και λίγοι τα έχουν δει...

ΜΙΑ ΘΑΥΜΑΣΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΕΝΤΟΝΟ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΒΟΛΗΣ.

ΙΣΙΔΑ

quote:
ΜΗΠΩΣ Η ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΜΕ?

Silverwolf

quote:
Μήπως η αληθινή αγάπη είναι μέσα μας αλλά δεν τολμάμε/θέλουμε να την ψάξουμε;

ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ,ΜΕΣΑ ΜΑΣ ....
ΑΛΛΑ ΤΟΛΜΑΜΕ ΝΑ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ??????
ΤΟΛΜΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ??????????

ΕΑΝ ΝΑΙ ... ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ????????

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 14:00:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας φιλοι μου,καλο μηνα και χρονια πολλα σε οσους/οσες γιορταζουν:))

αγαπη ειναι να "θαβεις" τον εγωισμο σου.

αγαπη ειναι να προσφερεις, χωρις να περιμενεις ανταλλαγματα.

αγαπη ειναι να νοιαζεσαι να μην παθει κανεις κατι εις βαρος σου.

αγαπη ειναι ολα εκεινα στα οποια εχετε πανεμορφα εκφραστει.

αγαπη ειναι να σε αντικρυζω στα ματια χωρις ενοχες η τυψεις.

αγαπη ειναι να σεβομαι τις αδυναμιες των συνανθρωπων μου.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 14:22:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ,ΜΕΣΑ ΜΑΣ ....
ΑΛΛΑ ΤΟΛΜΑΜΕ ΝΑ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ??????
ΤΟΛΜΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ??????????

ΕΑΝ ΝΑΙ ... ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ????????


Μεγαλη ερωτηση Φιλε μου Αβαταρ (και εσυ ξερεις πως το εννοω αυτο ). Ειναι πολλοι αυτοι που θεωρουν αδυναμια την εκδηλωση συναισθηματων - και κατα περιεργο τροπο των συναισθηματων της αγαπης, της προσφορας, της ψυχικης επικοινωνιας με τους αλλους, γιατι τα συναισθηματα θυμου ολοι μας τα δειχνουμε με μεγαλυτερη ανεση!
Πολλοι υποστηριζουν οτι ολα αυτα τα συναισθηματα μας κρατανε σε ενα επιπεδο Χ και δεν μας αφηνουν να προχωρησουμε παραπανω...μας κρατανε δεμενους στα γηινα!
Πολλοι απλα φοβουνται τον πονο που θα προκαλεσουν τα συναισθηματα αυτα, τον πονο στον εαυτο μας οταν δεν θα υπαρχει ανταποκριση.
Και προσοχη δεν αναφερομαι στον ερωτα...οχι μονο εκει! Πολλες ειναι οι φορες που ακομα και εγω η ιδια εχω ερθει αντιμετωπη με τον πονο αυτο οταν θεωρω η πιστευω οτι και φιλοι μου η γνωστοι μου για καποιο λογο απομακρυνονται.

Η επιβραβευση ερχετε ομως παντα στην συνεχεια, οταν εχεις πονεσει και ετσι εχεις αρχισει να αποκωδικοποιεις τις καταστασεις που βιωνεις... ασχετα με το αν οντως καποιος/α/οι εχουν απομακρυνθει, σε εχουν απορριψει, εχουν γελασει μαζι σου, παρολαυτα εχεις δει μια ακομα πτυχη του εαυτου σου...εχεις δει καποια αναγκη σου, εχεις λιγη ακομα γνωση για τον εαυτο σου. Και το μυστικο ειναι εκει ....

Ας μην αφησουμε λοιπον τις ανασφαλειες μας να βαζουν μπροστα μηχανισμους προστασιας...ας τολμησουμε να δουμε τους εαυτους μας, τις αναγκες μας, τα θελω μας. Ας αγγιξουμε την αγαπη (ειτε ειναι φιλικη, ειτε ερωτικη, ειτε μητρικη πατρικη) που εχουμε μεσα μας...Θα πονεσει σε πολλες περιπτωσεις ομως ισως εκπλαγουμε απο το ποσα πολλα θα μαθουμε για τους εαυτους μας (εγω σιγουρα εχω εκπλαγει και συνεχιζει ο εαυτος μου και με εκπλησει - οχι παντα ευχαριστα). Μην ξεχναμε οτι η αγαπη για το καθε τι, ο ερωτας μας για το καθε τι μας ειναι η κινητηριος δυναμη για να παλεψουμε για να ανεβουμε "πιο ψηλα"

Σας ευχομαι καλο μηνα


Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 10:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
οταν εχεις πονεσει και ετσι εχεις αρχισει να αποκωδικοποιεις τις καταστασεις που βιωνεις... ασχετα με το αν οντως καποιος/α/οι εχουν απομακρυνθει, σε εχουν απορριψει, εχουν γελασει μαζι σου, παρολαυτα εχεις δει μια ακομα πτυχη του εαυτου σου...εχεις δει καποια αναγκη σου, εχεις λιγη ακομα γνωση για τον εαυτο σου. Και το μυστικο ειναι εκει ....

ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΝΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ...
ΕΡΧΕΤΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ Η ΒΙΩΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΡΟΛΟ.

ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΤΕ Η ΑΠΟΡΡΙΨΗ Η ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΒΙΩΜΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΓΝΩΣΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ "ΤΟ ΓΝΩΘΕΙ Σ'ΕΑΥΤΟΝ" ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ "ΓΝΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ" ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΝΑ ΣHΜΑΝΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΛΕΩΝ ΘΑ ΚΑΘΟΡΙΣΘΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ... ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 12:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΤΕ Η ΑΠΟΡΡΙΨΗ Η ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΒΙΩΜΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΓΝΩΣΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ "ΤΟ ΓΝΩΘΕΙ Σ'ΕΑΥΤΟΝ" ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ "ΓΝΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ" ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΝΑ ΣHΜΑΝΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΛΕΩΝ ΘΑ ΚΑΘΟΡΙΣΘΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ... ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ....

ΝΑΙ, ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ,ΦΙΛΕ ΑΒΑΤΑΡ,
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΝΑ ΡΟΛΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ,ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο...ΠΟΝΟΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ.ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΡΑ ΚΑΙ Η ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟΔΟΧΗΣ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΕΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ...
ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ..
ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ...ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΕΣ...ΙΣΩΣ....


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 14:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ kapodistria Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑ ΜΟΝΟ ΩΣ ΒΙΩΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ "ΤΟ ΓΝΩΘΕΙ Σ'ΕΑΥΤΟΝ" ΚΑΙ "ΓΝΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ".

ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΞΕΠΗΔΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....

ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ....

ΑΛΙΜΟΝΟ ΕΑΝ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ...ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ...ΙΣΩΣ.... ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 18:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΙΜΟΝΟ ΕΑΝ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ...ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ...ΙΣΩΣ.... ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ.


ΒΕΒΑΙΩΣ ΟΤΑΝ ΛΕΩ "ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ" ΕΝΝΟΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ...ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ...ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΣΟΥΝ ΛΑΘΟΣ,ΤΙ ΕΦΤΑΙΞΕ,ΓΙΑΤΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΤΗΚΕΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ(ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ...),ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ..
ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΒΛΗΘΕΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΟΥ...
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ,ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΖΙ...ΨΥΧΟΦΘΟΡΑ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 09:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

ΜΕ ΤΟ ΓΝΩΘΕΙ Σ'ΕΑΥΤΟΝ ΔΥΝΑΣΑΙ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΣΟΥ.. (ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..)

ΤΟ ΓΝΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ..

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 09:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σας :)

Αν και νομιζω πως εχουμε βγει λιγο απο το θεμα - εκτος βεβαια και αν πουμε οτι τι γνωθει σεαυτον ουσιαστικα μας κανει να αγαπαμε τον εαυτο μας εχωντας δεχθει τα συν και τα μειον του και το γνωθει των αλλων μας βοηθαει να αγαπαμε τους αλλους με τα συν και τα μειον τους!

quote:
ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΒΛΗΘΕΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΟΥ...

Καποδιστρια θα συμφωνησω μαζι σου μεχρι ενα βαθμο. Τα οποια συμπερασματα και αν βγουν - σωστα η λαθος- δεν νομιζω οτι θα αλλοιωσουν την προσωπικοτητα σου. Θα αλλαξει πιθανως η συμπεριφορα σου απεναντι σε καποια ατομα, ο τροπος που βλεπεις καποιους ανθρωπους, αυτο σημαινει πως αλλαζει η προσωπικοτητα σου ?

quote:
ΤΟ ΓΝΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ..


Δεν ξερω κατα ποσο το γνωθει των αλλων μας προετοιμαζει στο να περιμενουμε καποιες κινησεις τους. Μην ξεχναμε τις τοσες πολλες περιπτωσεις οπου εχουμε βρεθει προ εκπληξεων γιατι ατομα που νομιζαμε πως ξεραμε επραξαν με τροπο που δεν περιμεναμε καθολου!

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 10:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, συμφωνώ απόλυτα με τη φίλη Kapodistria. Τις περισσότερες φορές η εκδήλωση αγάπης συνεπάγεται απόρριψη, και η απόρριψη συνεπάγεται ενίσχυση των προσωπικών μας ανασφαλειών (προσέξτε , ενίσχυση, πράγμα που σημαίνει ότι τις ανασφάλειες τις έχουμε από πριν...). Παλιότερα και επειδή είμαι ένα άτομο με μεγάλες ανασφάλειες, πίστευα πως κάθε φορά που κάτι πήγαινε λάθος έφταιγα εγώ. Τώρα που μεγάλωσα βλέπω πως δεν είναι έτσι. Η τύχη μου τα έφερε έτσι ώστε πάντα, χρόνια μετά, να μπορέσω για κάθε γεγονός που μου έχει συμβεί να δω την αλήθεια. Και η αλήθεια είναι φίλοι μου, ότι στο 90% των περιπτώσεων πληρώνεις τις ανασφάλειες των άλλων ! (προβολή, ξέρετε ) Συνεπώς δεν αξίζει τον κόπο να χαλιέσαι, παρά μόνο για την πάρτη σου. Και επειδή αυτό ακούγεται πολύ εγωιστικό, ας το ξεκαθαρίσω : αν εμπλακείς σε μια σχέση (και δεν εννοώ μόνο ερωτική) με κάποιον άνθρωπο, ο οποίος έχει "αδυναμίες" ή εσωτερικές δικές του συγκρούσεις τότε με τη ΓΝΩΣΗ πάντα πως κάνεις κάτι που μπορεί να μη σου βγει σε καλό, μπορείς να το αντιμετωπίσεις χωρίς προσωπικούς κλυδωνισμούς. Και τέλος να θυμάστε πάντα, πως οι άλλοι μας κάνουν αυτά που εμείς τους επιτρέπουμε. Αν το επιτρέπουμε συνειδητά (για τον οποιονδήποτε λόγο) τότε δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα.
Λοιπόν, τι λέτε ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 13:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΡΗΤΟ "ΓΝΩΘΕΙ Σ'ΕΑΥΤΟΝ" ΔΕΝ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ.(ΤΟ ΕΑΥΤΟΝ ΣΟΥ)

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΥΝΑΣΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ.

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ

quote:
Δεν ξερω κατα ποσο το γνωθει των αλλων μας προετοιμαζει στο να περιμενουμε καποιες κινησεις τους. Μην ξεχναμε τις τοσες πολλες περιπτωσεις οπου εχουμε βρεθει προ εκπληξεων γιατι ατομα που νομιζαμε πως ξεραμε επραξαν με τροπο που δεν περιμεναμε καθολου!

ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΑ ....
ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 13:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΡΗΤΟ "ΓΝΩΘΕΙ Σ'ΕΑΥΤΟΝ" ΔΕΝ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ.(ΤΟ ΕΑΥΤΟΝ ΣΟΥ)

Γνωριζεις και ετσι δεχεσαι και αγαπας! Ειναι μια αλυσιδα καταστασεων.

quote:
ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΑ ....

Πιστευω πως τελικα ποτε δεν μαθαινεις καποιον στο απολυτο βαθμο, ουτε καν τον εαυτο μας. Γιαυτο και οι συναθρωποι μας (και σαφως και ο εαυτος μας) μας εκπλησουν με τις πραξεις τους πολλες φορες...
Οσο για το λαθος - το δεχομαι και συμφωνω. Αλλωστε τα λαθη μας ειναι μερος της μαθησης μας, ειναι μερος της ζωης μας, αλιμονο αν ειμασταν αλαθητοι!!!

Συγνωμη για την πολυ περιεκτικη απαντηση αλλα λογο φορτου εργασιας δεν μπορω να αναλυσω παραπανω...θα επανελθω ομως!

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 14:29:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους σας.

Πιστεύω πως η αγάπη έχει σχέση με τις αισθήσεις...

Να το αναλύσω λίγο...

5 αισθήσεις.

1.όραση...αγαπάς την μορφή, την εμφάνιση, το είδωλο!
2.ακοη....αγαπάς την φωνή, την ακρόαση, την μουσική!
3.αφη.....αγαπάς το άγγιγμα, την αγκαλιά, το σώμα!
4.γευση...αγαπάς την αίσθηση που αφήνει στο στόμα σου, την γλύκα!
5.οσμή....αγαπάς το άρωμα, την μυρωδιά, τον τρόπο που περνάει μέσα από την μύτη σου και δίνει την εντολή στο μυαλό σου..."αυτό είναι το άρωμα της/του".

Φιλικά Κύβος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 14:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ...

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ....

ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΜΑΘΗΣΗ ΜΑΣ.

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
Γνωριζεις και ετσι δεχεσαι και αγαπας! Ειναι μια αλυσιδα καταστασεων.

ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ (ΤΟ ΛΑΘΟΣ Η ΤΑ ΛΑΘΗ)ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΧΕΣΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΜΑΘΗΣΗ.... (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 15:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και παλι εδω στα κλεφτα

Υπαρχει μαθηση οταν το λαθος προηγειται της αναγνωρισης.
Σιγουρα αν κανουμε εν γνωση μας λαθος σε κατι τοτε σημαινει οτι δεν υπαρχει μαθηση, θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου.
Οταν ομως εχουν γινει οι πραξεις και ανακαλυψεις και αποδεχτεις οτι εχει γινει λαθος (κατι οχι παντα ευκολο) τοτε σιγουρα υπαρχει γνωση. Η αφομιωση της γνωσης αυτης θα φανει οταν την επομενη φορα πραξουμε με τον ιδιο τροπο. Και ειμαι σχεδον βεβαιη οτι η ζωη παντα μας τεσταρει δημιουργωντας σε ανυποπτο χρονο παρομοιες καταστασεις !

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 18:26:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ (ΤΟ ΛΑΘΟΣ Η ΤΑ ΛΑΘΗ)ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΧΕΣΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΜΑΘΗΣΗ.... (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)...


φίλε μου αβαταγκρ , δεν περιμενω απο τον εαυτό μου να είναι τέλειος.Δεχομαι ότι όσο ζω θα κανω λαθη και απλως ελπίζω ότι με το καιρό να λιγοστευουν και να με "παιδεύουν" ωστε να γίνομαι καλύτερος . Οταν κανουμε ένα λαθος και μετα το αναγνωρίσουμε , αυτό τότε ( κατα τη γνωμη μου ) αυτό είναι μαθηση γιατί συνηθως εφόσον είμαστε αρκετά ώριμοι ωστε να το αποδεχόμαστε τότε σημαίνει ότι είμαστε έτοιμοι να κανουμε και το επόμενο βημα , δηλαδή να μην ξανακανουμε το ίδιο στο μελλον. αυτό ακριβως που είπε η μαρα.


quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΒΛΗΘΕΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΟΥ...

--------------------------------------------------------------------------------


Καποδιστρια θα συμφωνησω μαζι σου μεχρι ενα βαθμο. Τα οποια συμπερασματα και αν βγουν - σωστα η λαθος- δεν νομιζω οτι θα αλλοιωσουν την προσωπικοτητα σου. Θα αλλαξει πιθανως η συμπεριφορα σου απεναντι σε καποια ατομα, ο τροπος που βλεπεις καποιους ανθρωπους, αυτο σημαινει πως αλλαζει η προσωπικοτητα σου ?


κατα τη γνωμη μου έχει δίκιο η καποδιστρια. Σκεψου ότι σε μία πιθανή απογοήτευση αρχίζει ο εσωτερικός διαλογος που πολλες φορες είναι και επικριτικός . Σιγα σιγά διαφορες αυτομειωτικες ιδεες κερδίζουν έδαφος με αποτελεσμα να γίνεσαι πιο "κλειστος" και να μην έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου...
αυτό ηταν μοναχα ενα παράδειγμα

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 19:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σκεψου ότι σε μία πιθανή απογοήτευση αρχίζει ο εσωτερικός διαλογος που πολλες φορες είναι και επικριτικός . Σιγα σιγά διαφορες αυτομειωτικες ιδεες κερδίζουν έδαφος με αποτελεσμα να γίνεσαι πιο "κλειστος" και να μην έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου...
αυτό ηταν μοναχα ενα παράδειγμα

ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΦΙΛΕ Τ-SEEKER...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 19:17:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τις περισσότερες φορές η εκδήλωση αγάπης συνεπάγεται απόρριψη, και η απόρριψη συνεπάγεται ενίσχυση των προσωπικών μας ανασφαλειών (προσέξτε , ενίσχυση, πράγμα που σημαίνει ότι τις ανασφάλειες τις έχουμε από πριν...).


ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΥΜΦΩΝΩ,ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΤΖΕ....

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy