ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Περί Αγάπης...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 22:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας φιλοι μου:))))

θα παραθεσω ενα αποσπασμα απο το βιβλιο της louise l.hay "πηγη δυναμης και σοφιας"

το αγγιγμα με τα χερια ειναι κατι πολυ φυσικο.ειναι μια παναρχαιη διαδικασια .γνωριζεις οτι οταν ποναει καπου το σωμα σου το πρωτο πραγμα που κανεις ειναι να βαλεις τα χερια σου πανω στο σημειο εκεινο για να το κανεις να αισθανθει καλυτερα.
με τον τροπο αυτο επιτρεπεις στον εαυτο σου να δωσει καποια ενεργεια σ'εκεινο το σημειο.

παρε λοιπον μια βαθια ανασα και απελευθερωσε την ενταση,το φοβο,το θυμο η τον πονο και αφησε την αγαπη να κυλησει απο την καρδια σου.
αφησε την καρδια σου να ανοιξει για να μπορεσεις να διοχετευσεις την αγαπη μεσα στο σωμα σου.

το σωμα σου ξερει ακριβως τι πρεπει να κανει με αυτη τη θεραπευτικη ενεργεια και πως να την χρησιμοποιησει.
δες λοιπον το φως της αγαπης να διαχεεται απο την καρδια σου,ενα φως τοσο πανεμορφο.

αφησε αυτην την αγαπη να κυλισει απο την καρδια στα μπρατσα και μεσα στα χερια σου.

το φως διαπερνα το ειναι σου με συμπονοια,κατανοηση και φροντιδα.
δες τον εαυτο σου ολοκληρωμενο και θεραπευμενο.
τα χερια σου ειναι πανισχυρα.αξιζεις την αγαπη.αξιζεις να ζεις με ειρηνη.αξιζεις να εισαι ασφαλης.αξιζεις να σε προσεχουν.

αυτο που θελω να προσθεσω ως μανος,ειναι να δωσουμε τα χερια ο ενας στον αλλο για να μεταφερθει το ειναι μας και η ενεργεια της αγαπης εκει οπου ειναι η θεση της..σε εμας τους ανθρωπους

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 19:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AX ΑΓΑΠΗ.....

ΠΟΝΑΩ ΑΚΟΜΑ...

ΜΙΛΑΩ ΑΚΟΜΑ...

ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ...

ΑΚΟΜΑ, ΑΚΟΜΑ, ΑΚΟΜΑ....

ΑΧ ΑΓΑΠΗ.

ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΞΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ...ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΓΕΛΑΣΑΝ...ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΜΟΥ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΑΝ...ΜΑ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ...ΓΥΡΙΣΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΗΣ...ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΜΑΚΡΙΑ...

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΙΛΙΑ...

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΩΝΗ...

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...

ΑΓΑΠΑΩ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...

ΕΚΑΝΕ ΜΑΥΡΗ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ...

ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ...

ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΩΞΩ ΜΑΚΡΙΑ...

ΕΦΤΑΙΞΑ ΚΑΙ ΕΓΩ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΑΙΤΙΑ...ΑΥΤΗ ΚΑΙ Η ΑΦΟΡΜΗ...

ΕΦΥΓΕ ΧΩΡΙΣ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΦΙΛΙ..!

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΖΗΤΑΩ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΩ...

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ!!!

ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΝΕ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ...

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ...ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΣΠΡΟ ΧΙΟΝΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ...ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΗ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ.

ΟΧΙ Ο ΚΥΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΚΛΑΨΕΙ!

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ. ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΝΕ ΚΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ? ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ...ΑΛΛΑ ΒΑΡΙΑΝΑΣΕΝΩ...ΑΧ.

ΦΙΛΟΚΑΛΛΙΑ. ΣΩΣΤΑ? ΑΧ.ΑΧ.ΑΧ. ΓΥΝΑΙΚΕΣ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ?

Ο ΚΥΒΟΣ ΕΡΡΙΦΘΕΙ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. Ο ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 22:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
" ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ,
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑ,ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ,
ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΙΧΟΥ ΤΟ ΦΕΓΓΟΣ ΛΑΧΤΑΡΩ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΩ
ΑΠ'ΤΗΝ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΝΥΧΤΑ ΤΩΝ ΜΑΤΙΩΝ Π'ΑΓΑΠΩ.

ΤΟ ΓΛΥΚΥΤΕΡΟ ΑΠ'ΟΛΑ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ ΛΑΜΠΕΙ
ΣΤΑ ΚΑΤΑΜΑΥΡΑ ΒΑΘΗ ΤΩΝ ΜΑΤΙΩΝ ΣΟΥ ΤΑ ΥΓΡΑ
ΚΙ'ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ,ΟΥΤΕ ΛΕΞΗ ΒΡΙΣΚΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ'ΜΠΕΙ
ΤΕΤΟΙΑ,ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΛΑΜΨΗ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΧΑΡΑ.

ΚΙ'ΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΟΙ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΤΥΠΑΝΕ
ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΝΑΝΑΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ Ο ΣΚΟΠΟΣ
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠ'ΟΛΑ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΘΑΝΑΙ
ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΩΠΑΙΝΕΙ ΣΤΩΝ ΜΑΤΙΩΝ ΣΟΥ ΤΟ ΦΩΣ."


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 00:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενα δακρυ μου πανω σε νουφαρο,που το παρασερνει μακρια ο ανεμος,
χανεται-απομακρυνεται απο το οπτικο μου πεδιο ,φευγει μακρια απο'μενα.
ενα δακρυ που ταξιδευει στο ρυακι της μοναξιας μου-μια αγαπη γυρευει που τωρα πια ζει μοναχα στα ονειρα μου.

δικο μου

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 01:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι το μύνημα....που στέλνει φιλιά στην νύχτα σου! Η σκέψη που σε ζεσταίνει, ο φίλος που ξέρεις οτι στην αλλη άκρη της πολης σε σκέφτεται!

Και όσο και να δείχνει δυνατή η σχέση, είτε φιλική - είτε ερωτική , αν δε με οδηγεί προς τα εμένα, δεν οδηγεί τον άλλο προς τον εαυτό του, δεν είναι πραγματική αγάπη!
Μόνο όταν βοηθήσεις τον άλλο να ανακαλύψει τις δυνάμεις του, και το αντίστροφο, θα αποκτήσει δύναμη η σχεση!

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 15:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΜΑΡΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ

quote:
Είναι το μύνημα....που στέλνει φιλιά στην νύχτα σου! Η σκέψη που σε ζεσταίνει, ο φίλος που ξέρεις οτι στην αλλη άκρη της πολης σε σκέφτεται!

Και όσο και να δείχνει δυνατή η σχέση, είτε φιλική - είτε ερωτική , αν δε με οδηγεί προς τα εμένα, δεν οδηγεί τον άλλο προς τον εαυτό του, δεν είναι πραγματική αγάπη!
Μόνο όταν βοηθήσεις τον άλλο να ανακαλύψει τις δυνάμεις του, και το αντίστροφο, θα αποκτήσει δύναμη η σχεση!


ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΜΑΡΑ ΕΒΑΛΕ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ (ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)
ΔΥΝΑΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΓΑΠΗ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 16:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύω, φίλε Avatar, πως και σ' αυτή την περίπτωση μπορούμε να την ονομάσουμε Αγάπη, αλλά νομίζω πως είναι μια αγάπη που κρύβει πολύ πόνο γι' αυτόν που την αισθάνεται...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 16:19:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου Αβαταρ ομολογώ πως μπερδεύτηκα!

Ρώτας αν υπάρχει αγάπη ακόμα και όταν δεν υπάρχει ανταπόκριση?
Θεωρώ πως ναι υπάρχει, τα αισθήματα που έχουμε για τους ανθρώπους γύρω μας (και ίσως για κάποιους πιο ιδιαίτερα) υπάρχουν ακόμα και όταν δεν είναι αμοιβαία. Σίγουρα δεν εξελίσσεται σε κάποια σχέση ( σκεφτείτε να νοιώθετε αγάπη για καποιον/α φιλη/ο και δεν ανταποκρίνεται – ούτε τηλέφωνα, ούτε μηνύματα, μηδέν ενδιαφέρον - τότε σίγουρα δεν υπάρχει ανάπτυξη της σχέσης)

Αναρωτιέμαι σε μια τέτοια περίπτωση και τα αισθήματα που αισθανόμαστε τι διάρκεια θα μπορούσανε να έχουν.

Αυτό που γράφω φίλε μου Αβαταρ είναι πως οποιοδήποτε σχέση έχουμε για να είναι δυνατή θα πρέπει να υπάρχει πρώτα από όλα σεβασμός και μέσα από αυτόν να «σπρώξουμε» τον άλλον να ανακαλύψει και άλλες πτυχές του εαυτού του, των θέλω του, να τον βοηθήσουμε να εξελιχθεί σαν άτομο και προσωπικότητα – και αν αυτό είναι αμοιβαίο τότε έχουμε μια σχέση βασισμένη σε πραγματικά συναισθήματα, δεν είναι μια σχέση εκμεταλλεύσεις η μια σχέση που απλά θα υφίσταται – αποκτά νόημα και βαρύτητα!

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 16:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
πως οποιοδήποτε σχέση έχουμε για να είναι δυνατή θα πρέπει να υπάρχει πρώτα από όλα σεβασμός

ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΑΛΛΗΛΟΣΕΒΑΣΜΟΣ.

ΟΠΩΣ ΣΩΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
Αναρωτιέμαι σε μια τέτοια περίπτωση και τα αισθήματα που αισθανόμαστε τι διάρκεια θα μπορούσανε να έχουν.


ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΛΑΧΙΣΤΗ..

ΤΟΤΕ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΦΙΛΙΑ Η ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.

Η ΦΙΛΙΑ Η ΑΓΑΠΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ 2 ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

diona8
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 19:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους diona8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπη...αγαπη ειναι η ανατολη της ζωης...οταν ολα αλλαζουν και φαινονται υπεροχα! Ειναι ενα τρελο συναισθημα, απαλαγμενο απο η λογικη που καποιες φορες μας "βαραινει"!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 14:57:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως αναφέρω και στην υπογραφή μου:

Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ... σε όλες τις μορφές της.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 15:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον γι' αυτό το λόγο
λένε τότε, ότι:

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΝΑΕΙ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 02:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα λόγια ΟΛΩΝ σας, είναι τόσο όμορφα, τόσο γλυκά, τόσο ονειρικά λές και έχουν γραφεί απο χέρια Αγγέλων. Έχετε περιγράψει με τον κάλλιστο τρόπο αυτό που ονομάζουμε Αγάπη. Απο την πλευρά μου δεν έχω τίποτα άλλο που να αξίζει να πώ και δεν νομίζω οτι χρειάζεται πλέον. Εσείς τα είπατε όλα. Σας ευχαριστώ ! Αυτά που έχετε γράψει εδώ μέσα με βοηθούν πολύ.
Να΄στε πάντα καλά !
Νταβέλης666

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 08:38:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν τ΄αφήνεις το δούλεμα, ρε ntavelis666...!!!

Ξεκινάς μ΄ένα χατζηαβάτικο: "εγώ ο καημένος που δε μ΄αγαπούν..." και τούς αφήνεις να λεν...
Μετά: "όχι εγώ, ένας φίλος μου...", στο τέλος: "ξέρετε , ψέμματα είπα, 'φαντασιωνόμουν'..."

Δε μάς λες τι παιχνίδι παίζεις;
Ξώβεργες στήνεις...;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 08:45:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σας

quote:
Δεν τ΄αφήνεις το δούλεμα, ρε ntavelis666...!!!

Ξεκινάς μ΄ένα χατζηαβάτικο: "εγώ ο καημένος που δε μ΄αγαπούν..." και τούς αφήνεις να λεν...
Μετά: "όχι εγώ, ένας φίλος μου...", στο τέλος: "ξέρετε , ψέμματα είπα, 'φαντασιωνόμουν'..."

Δε μάς λες τι παιχνίδι παίζεις;
Ξώβεργες στήνεις...;



Χωρις να θελω να παρω το μερος κανενος...απλα προβλιματιζομαι...εχει σημασια πως ξεκινησε? Το καθε τοπικ ειναι για να κρινουμε και να στησουμε στον τοιχο το ατομο που γραφει ή για να δουμε τις αποψεις που εκφραζονται? Γιατι να μην μπορουμε να δουμε το τι εχει πει ο καθενας για το θεμα της αγαπης, ασχετα αν ηταν για αυτον, για φιλο του η αν ηταν μια κατασταση απο την φαντασια του - τι σημασια εχει αλλωστε!! Σημασια εχει το νοημα της ολης κουβεντας - με τι συμφωνουμε, με τι διαφωνουμε αλλα επι της ουσιας...τοσο δυσκολο ειναι ? (ουπς αυτο θυμιζει αλλο τοπικ )


Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 11:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Δεν τ΄αφήνεις το δούλεμα, ρε ntavelis666...!!!

Ξεκινάς μ΄ένα χατζηαβάτικο: "εγώ ο καημένος που δε μ΄αγαπούν..." και τούς αφήνεις να λεν...
Μετά: "όχι εγώ, ένας φίλος μου...", στο τέλος: "ξέρετε , ψέμματα είπα, 'φαντασιωνόμουν'..."

Δε μάς λες τι παιχνίδι παίζεις;
Ξώβεργες στήνεις...;

1. OYΔΕΠΟΤΕ αναφέρθηκα στον εαυτό μου. Νομίζω οτι το ξεκαθάρισα αυτό.
2. ΟΥΔΕΠΟΤΕ είπα οτι πρόκειται για Φίλο μου, απλά ήταν μια υπόθεση που έκανε ο Alati13.
3. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν είπα οτι λέω ψέμματα, είπα απλά οτι ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΣΑΦΗΣ.
4. Τι είδους παιχνίδι μπορώ να παίζω ; Και για ποιό λόγο ; Έχω τίποτα να κερδίσω ;

Συμπέρασμα : Η ανάγνωση ενός κειμένου πρέπει να είναι πιο ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΉ γιατί οδηγεί πολύ εύκολα σε λανθασμένες εντυπώσεις.

Θα ήμουν κάτι παραπάνω απο ευτηχισμένος αν μάθαινα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τι στο καλό έχεις πάθει μαζί μου και με κυνηγάς απο τόπικ σε τόπικ για να με βρίσεις κα να με κατηγορήσεις. Τόσο πολύ σου κάθομαι στο λαιμό ;

Ζητώ συγγνώμη αν έδωσα σε όλους την εντύπωση που έδωσα στον ΚΑΚΑΟ. Με όλη μου την ειλικρίνια σας λέω οτι δεν είχα καμία πρόθεση για κάτι τέτοιο.
Αυτά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 15:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι πολύ πιθανό να διάβασα λάθος τα γραπτα του φίλου Νταβέλη και να έκανα μια λάθος υπόθεση. Θα ήταν ακόμα πιθανό να μην κατάφερε ο Νταβέλης να εκφράσει ακριβώς αυτό που ήθελε.

Όποια και από τις δυο περιπτώσεις και αν ισχύει , δεν φάνηκε να ενοχλεί κανένα.

Εκτός από εσένα. Κακάο.
Είναι γνωστή πια αυτή η στάση της εμπάθειας που έχεις απέναντι στον Νταβέλη , και που εκφράζεται περίτεχνα με μηνύματα ΕΡΙΣΤΙΚΟΤΑΤΑ , ΕΙΡΩΝΙΚΟΤΑΤΑ , ΕΩΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΑ.

Μου κάνει επίσης ιδιαίτερη εντύπωση που σε ένα τέτοιο ωραίο θέμα, έστειλες ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ και αυτό με το γνωστό περιεχόμενο.( ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ).

Θα σου πρότεινα να στείλεις ένα προσωπικό μήνυμα στον ΝΤΑΒΕΛΗ ,
ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΜΙΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ,
ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΝΑΣΙΜΟ ΑΜΑΡΤΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΕΠΕΣΕ.

ΤΕΛΟΣ μπορείτε να βρεθείτε από κοντά και να τακτοποιήσετε τις διαφορές σας με όποιο τρόπο θεωρείτε καλύτερο.

Με αυτόν τον τρόπο θα ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΕΙΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.

ΟΠΩΣ ΕΙΔΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΤΟΝΟ.
ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ - ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ - ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ.

ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΩΣ ΤΩΡΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ (ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ). ΜΑΚΑΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ.

ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ «ΠΕΡΙ ΑΓΑΠΗΣ»


Edited by - alati13 on 12/09/2003 15:43:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 17:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ...
ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ???

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 20:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Walks through the garden
Like breeze in the night
Whispers I love you
Holds you so tight

Wrapped in this treasure
With love all around
Flowers of beauty
Life will abound

Hands reach in softness
They always caress
Heart made of caring
Forever her guest

Need this compassion
Come walk with me
Find lady waiting
Reaching for me

No longer wanting
Her love will surround
Peace in love's garden
Forever be bound

All my tomorrow's
They always will be
Touched by the softness
Of love tenderly.


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2003, 00:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα ονειρα σου διασχιζω,ενα ξεφωτο βρισκω να ξαποστασω,
λαχταρω γλυκα λογια να σου πω-να σου ψυθιρισω,
πως σε καθε δειλινο πεθαινω και ζω,για μια σου λεξη μοναχα,
μια μικρουλα λεξη που περικλειει ολα της ομορφιας σου τα χρωματα.
σ'αγαπω , να μου πεις εδω στο ξεφωτο,την ωρα του δειλινου ,
να με κλεισεις στα χρωματα των ονειρων σου ως την αιωνιοτητα.
στην αγκαλια σου να με κοιμησεις-στα ονειρα σου να μ'ακουμπησεις,
την καρδια μου να νιωσεις-ενα φιλι να μου δωσεις,
να το εχω μαζι μου-μεσα στην ψυχη μου ,ως το τελος της υπαρξης μου.


ΕΜΜ. ΜΠ.

δικο μου

με απεραντο σεβασμο και αγαπη, ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2003, 19:27:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τα ονειρα σου διασχιζω,ενα ξεφωτο βρισκω να ξαποστασω,
λαχταρω γλυκα λογια να σου πω-να σου ψυθιρισω,
πως σε καθε δειλινο πεθαινω και ζω,για μια σου λεξη μοναχα,
μια μικρουλα λεξη που περικλειει ολα της ομορφιας σου τα χρωματα.
σ'αγαπω , να μου πεις εδω στο ξεφωτο,την ωρα του δειλινου ,
να με κλεισεις στα χρωματα των ονειρων σου ως την αιωνιοτητα.
στην αγκαλια σου να με κοιμησεις-στα ονειρα σου να μ'ακουμπησεις,
την καρδια μου να νιωσεις-ενα φιλι να μου δωσεις,
να το εχω μαζι μου-μεσα στην ψυχη μου ,ως το τελος της υπαρξης μου.

ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ;
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΣΟΥ...
ΜΑΝΟ ΜΑΣ,ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ...


ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΝΕΥΣΗ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2003, 21:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ...
ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ???

Γνωριζοντας την αγαπη, ουσιαστικα γνωριζεις ενα μεγαλο μερος του εαυτου σου και κατ'επεκταση τους αλλους... το να γνωρισεις την αγαπη δεν γνωριζεις την γνωση ...εχεις ομως εινα πολυ σημαντικο "οπλο" στα χερια σου, το οποιο θα σε βοηθησει στο να κατανοησεις τον δρομο σου.
Αν αγαπας κατι, καποιον, τοτε εχεις και την παροτρυνση να γνωρισεις περισσοτερα για αυτο το κατι η τον καποιον/αν και να μαθεις γιατι ειναι την συγκεκριμενη στιγμη στην ζωη σου.

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΓΩ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 10:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΓΩ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κόβω ένα λευκό χαρτί,
γράφω ενα μήνημα,
το κλείνω μέσα σένα μπουκάλι
και το ρήχνω στη Θάλασσα ...
Για σένα Πρίγκηπά μου :

Ακριβέ μου

Ό,τι ταξίδι και να κάνω

κοντά σου θέλω να βρεθώ ...

Είσαι η Ιθάκη που πάντα λαχταρώ !

Σ'ευχαριστώ

¨ΑΡΓΩ¨ γιατί δεν βιάζομαι και η Ψυχή μου λαχταρά πάντα ταξίδια...

Edited by - ΑΡΓΩ on 17/09/2003 11:08:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 13:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

για να ολοκληρωσουμε τις παραπανω ομορφες σκεψεις.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 10:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H Aγαπη σου ειναι δροσια
στα χειλι μου..
ανεμος στα πανια μου...
ηλιοβασιλεμα στα ματια μου...
σεληνη στα ονειρα μου...

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 16:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ,ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΠΟΥ ΛΑΜΠΕΙ ΤΙΣ ΑΦΕΓΓΑΡΕΣ ΝΥΧΤΕΣ ΚΑΙ ΦΩΤΙΖΕΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΣΟΥ...
ΑΚΟΜΗ ΚΙ'ΑΝ ΠΑΨΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟ ΣΤΕΡΕΩΜΑ,Η ΛΑΜΨΗ ΜΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΤΟΦΕΥΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΖΩΕΣ ΣΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ...



ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 17:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

η ψυχη που στα ουρανια ταξιδευει,

την αγαπη της γυρευει,

εστω και αν δεν την συναντησει,

εκεινο το αστρο που λαμπει,

πιο ψηλα-περα απο τ'ουρανου το ματι,

εμενα ας θυμιζει,μονη ξανα μην μεινει.

δικο μου εμμ.μποτς.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 20:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο καθένας συχνά νιώθει ότι αγαπά και δεν αγαπιέται και αυτό πονάει, γιατί η αγάπη, που σα λέξη είναι δύσκολη και βαριά, δεν κατακτιέται, δεν φτιάχνεται.

Είναι δύσκολο να κάνεις εκείνον που θέλεις,να σε αγαπήσει. Ακόμη κι αν το καταφέρεις, μπορεί κάποτε ο ένας από τους δύο να ζητήσει κάποτε κάτι διαφορετικό, ανώτερο ή κατώτερο, δεν έχει σημασία.

Σημασία έχει το γεγονός ότι τότε είναι που σε αφήνει εκείνος που αγαπάς, που νιώθεις ένα κόμπο στο λαιμό, που αναζητας για πρώτη (ή και όχι) φορά το σκληρότερο θάνατο, όχι για να τον κάνεις να γυρίσει πίσω, ούτε για να τον τιμωρήσεις, παρά μόνο για να τιμωρήσεις εκείνο που είχες μέσα σου, σαν ορμή, εκείνο τον ίδιο σου τον εαυτό που δε φοβήθηκε να αγαπήσει τόσο πολύ κάποιον που καθόρισε κάποια στιγμή ότι η τόση αγάπη και στοργή που τόσο απλόχερα του πρόσφερες πρέπει να σταματήσει.

Ποιος όμως καθορίζει τα συναισθήματα και ιδιαίτερα όταν τα νιώθεις τόσο δυνατά, τόσο ουσιαστικά, τόσο αξιόλογα;
Πόσο σε σκοτώνει όταν νιώθεις ότι κανείς δεν τα έχει ανάγκη σε μία κοινωνία που αναζητά τη φωνή εκείνου που σιωπά και δέχεται να περάσει τα δεινά που οι άλλοι του προσφέρουν;

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, ο ίδιος σου ο εαυτός είναι που υποφέρει, που νιώθει αδύναμος για να αντέξει την απόρριψη εκείνου που τον ανεβάζει στα ύψη.

Και έτσι, πιο μόνος ο ποτέ, ο μίζερος, πλήβειος εαυτός σου, ψάχνει το βλέμμα του κάπου αλλού, σε κάποιο άλλο πρόσωπο. Η άμυνά σου είναι λειψή όπως και το "είναι" σου αυτή την εποχή.

Τι άλλο να κάνεις απ' το να μιλάς στον εαυτό σου με λόγια υβριστικά, να ρίχνεις τα βάρη σ' εκείνο, σα να φταίει αυτός που έδωσες τον καλύτερό σου εαυτό σε κάποιο. εκείνος και μόνο φταίει, σαν κομμάτι ανεξάρτητο από εσένα, σα να έγινε άθελά σου το ότι αγάπησες, σα να μην έπρεπε.

Η καρδιά που αγαπά είναι παράλογη, οι χτύποι της διαφέρουν.
Μέσα της φλοισβίζει αίμα που το αισθάνεσαι πολύ πρωτόγνωρα διαφορετικό.

Τώρα πια είσαι μαζί με το χρόνο ένα, ο δεύτερος καβαλάρης στη σέλα της πραγματικότητας, στην οποία έπεσες επώδυνα και σακατεύτηκες εσωτερικά.
Ξέρεις πως ακόμα και αν κάποτε οι πληγές επιφανειακά επουλωθούν, θα υπάρχουν πάντα πιο ζωντανές από ποτέ και ακόμα, θα πρέπει να μην εκδηλωθείς ξανά τόσο εμφανώς, ακριβώς για να μην πονέσεις, τουλάχιστον όχι όσο τώρα.

Αποδεικνείεται και πάλι ότι το να αγαπάς γίνεται μέσα σου και ακόμα και αν τα δίνεις όλα, όσο υποκειμενικό και να είναι αυτό το "όλα", το κάνεις για τη δική σου τέρψη.

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 21:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλη μου Valnta,

Διαβαζωντας τα παραπανω μου ηρθε στο νου κατι που μου ειχε στειλει η μια απο τις καλυτερες μου φιλες :

"Στην αγαπη δεν υπαρχουν δεσμα. Η αγαπη μετριεται με οτι απαρνιεται κανεισ για χαρη της, εστω και με την ιδια την αγαπη"

Να απαρνηθεις την ιδια την αγαπη για χαρη της αγαπης...για σκεψου το...ποσο δυσκολο!!!!

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 22:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Valnta , εξαισιο απλα.

συμβαινει,μου εχει συμβει ,ενοιωσα απεριγραπτα με αυτα που εγραψες.

δεν εχω να πω κατι , εκτος απο ευχαριστω.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy