ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 MATRIX ;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 14:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΕΝΑΝ ΗΧΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΗΧΟΓΡΑΦΙΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΗΧΟΓΡΑΦΟΥΣΕ ΤΗΝ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΞΕΝΗ ΣΤΟ ΟΛΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΙΛΑΓΕ ΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ.ΑΥΤΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ!!! ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΞΗΓΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ????? ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 17:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ, ΕΙΔΗΚΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΚΚΛΙΣΙΑ... ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 20:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Girto. Θα ήθελα να σε παρακαλέσω αν μπορείς να μου στείλεις την ανάλυση που κάνατε τους ήχους που απομονώσατε, για να ακούσουμε κι εμείς, γιατί δυστυχώς δεν έχουμε τις τεχνικές δυνατότητες που έχει ο φίλος σου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Φιλικά...
(και μια απορία προς τους υπεύθυνους του φόρουμ. Γιατί εδω και κάποια μηνύματα ο αριθμός των μηνυμάτων μου παραμένει στο 49; )
Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

Edited by - Απέριττος on 19/11/2003 20:11:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 21:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο ΑΠΕΡΙΤΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΜΕ ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΠΟΡΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΤΕΝΙΩΝ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ [ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΤΙ Ο ΣΥΝΗΡΜΟΣ /ΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΔΩΣΩ ΙΔΕΕΣ].

ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΜΑΤΡΙΧ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...

-ΤΑΙΝΙΑ "ΤΗΕ ΟΤΗΕRS",
- "MEN IN BLACK"....
- "X FILES" [ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ, ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ΤΟ ΜΙΣΩ]
- KAI ΟΠΟΙΑΝΟΥ Η ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ [Ή Η ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ] ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ........ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΗΡΜΟΥΣ ΤΟ "ΤΗΕ TRUE MAN SHOW"...

ΚΑΘΕ ΤΑΙΝΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ....

ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΛΕΤΕ....?


Edited by - osiris_myth on 19/11/2003 21:34:38

Edited by - osiris_myth on 19/11/2003 21:53:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 23:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξεχασατε και το "the dark city" του ελληνα σκηνοθετη allex proyias,η οποια προηγειτο απο ολες τις αλλες

http://www.imdb.com/title/tt0118929/

http://www.rottentomatoes.com/m/DarkCity-1082067/

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 19/11/2003 23:16:18

Edited by - manos on 19/11/2003 23:17:54

Edited by - manos on 19/11/2003 23:22:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 23:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

(και μια απορία προς τους υπεύθυνους του φόρουμ. Γιατί εδω και κάποια μηνύματα ο αριθμός των μηνυμάτων μου παραμένει στο 49; )

Καλησπέρα φίλε Απέριττε!Θα ενημερώσω τον Admin για το πρόβλημά σου.Δυστυχώς δε μπορώ να το φροντίσω η ίδια.
Και μια ερώτηση φίλε osiris_myth: Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις το πώς συνδέεται η ταινία ΤΗΕ TRUE MAN SHOW με το παρόν τόπικ?

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 10:38:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΑΣ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΥΜΠΤΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΑΣ ''ΔΙΑΒΟΛΙΚΗΣ'' ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ.ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΠΙΣΤΟΣ ΣΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ. ΤΩΡΑ ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ''ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΟΝ'' ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΛΙΓΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ''ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΟΤΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΒΡΕΙΣ''.ΘΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΠΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΘΕΜΑ ΣΥΜΠΤΩΣΕΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΙΣ ΕΡΜΗΝΕΥΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.

gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 14:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΥΜΠΤΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΑΣ ''ΔΙΑΒΟΛΙΚΗΣ'' ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ.

ΜΑ ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΦΟΒΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!

quote:
ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΠΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΘΕΜΑ ΣΥΜΠΤΩΣΕΩΝ

ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ?

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 16:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΥΜΠΤΩΣΕΩΝ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ.ΕΧΩ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΥΛΛΟΓΗ ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ-ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΟ ΚΑΙ ΑΜΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΤΥΧΕΕΣ ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ,ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΑΡΙΘΜΟ ΜΑΡΤΥΡΩΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΟΚ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΤΕΤΟΙΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ.ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΟ ΑΠΕΡΡΙΤΟ, ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΧΟ.ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΡΜΗΝΕΥΩ ΣΑΝ ΣΥΜΠΤΩΣΗ.ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΓΥΡΩ ΜΑΣ.ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΡΜΗΝΕΥΣΟΥΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΝ ΔΕ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΛΟΓΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΤΕ ΑΝΑΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΛΥΣΕΙΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΕΡΡΙΤΕ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΗΝ ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ.ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κεφτές
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 00:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κεφτές  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε απερριτε.Ενδιαφερουσα ιστορια.Καλα εκανες και την ειπες.
Ερωτηση Νο1->Ο φιλος σου κοιμαται τα βραδυα?Μετακομισε?
Νο2->Εσεισ που ακουσατε τον ηχο πως σας παιρνει ο υπνος?
Εχω 2 ντουλαπες μεσα στο δωματιο που κοιμαμαι,και λεω να τις πεταξω εξω.
Τελος αν εσυ η ο φιλος σου ασχολειστε με επικληση πνευματων καλο θα εναι να μην το κανετε γιατι χαλατε την 'ισορροπια' και ερχεστε σε καταστασεις που μπορουν να γινουν ανεξελεγχτες.

Don't worry be happy!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 17:09:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΕΦΤΕ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΕ ΤΟ ΝΙC NAME ΣΟΥ. ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΟΙ ΝΤΟΥΛΑΠΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΥΝΔΥΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ???? ΘΑ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ? ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ!

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΑΓΑΠΗΤΕ GIRTE ΓΙΑ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΜΥΣΤΗΙΩΔΟΥΣ ΑΝΤΡΑ ΕΓΩ ΕΠΕΙΜΕΝΩ!!! ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑ!!!!!!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 21:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Sansationf. Ο ήχος δεν ήταν σύμπτωση. Δεν είναι η πρώτη φορά που συνέβει κάτι τέτοιο. Τέτοια φαινόμενα συμβαίνουν συχνά, απλά υπάρχει μια περίεργη συχνότητα, η οποία δεν ξέρουμε που οφείλεται. Δηλαδή μπορεί για καιρό να μην συμβαίνει τίποτα και ξαφνικά μέσα σε μια εβδομάδα να συμβούν πάρα πολλά. Δεν υπάρχει συγκεκριμένη χρονική περίοδος κατά την οποία συμβαίνουν. Μπορεί για παράδειγμα να συμβούν μετά απο ένα μήνα ή μετά απο μία εβδομάδα ή να κάνουν να παρουσιαστούν για μήνες. Αυτό που θα έλεγα ότι έχει παρατηρηθεί είναι ότι συμβαίνουν σε περιόδους έντονης ψυχικής φόρτισης. Αυτό μας κάνει να πιστεύουμε ότι ίσως είναι φαινόμενα πόλτεργκάϊστ.
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 18:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΠΕΡΡΙΤΕ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΙΜΑΙ ΦΙΛΗ
ΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΗΧΟΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΑΠΛΗ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ. Η ΑΠΟΡΕΙΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ. ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ:
quote:
απλά υπάρχει μια περίεργη συχνότητα, η οποία δεν ξέρουμε που οφείλεται.

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ??? ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑ

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 23:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τέτοια φαινόμενα συμβαίνουν συχνά, απλά υπάρχει μια περίεργη συχνότητα, η οποία δεν ξέρουμε που οφείλεται.

Καλησπέρα σε όλους.
Φίλε Απέριττε αν γνωρίζεις (και θέλεις φυσικά) δώσε κάποιες παραπάνω πληροφορίες.

Αυτή η συχνότητα ακούγεται σε όλη τη διάρκεια του αρχείου ή σε ένα συγκεκριμένο σημείο?
Η έντασή της είναι σταθερή ή μεταβάλλεται?
Είναι αισθητή,δηλαδή μπορείς να την ακούσεις καθαρά ή ανιχνεύθηκε μετά από ηχητική επεξεργασία?

Αν δε θέλεις να παρουσιάσεις τα στοιχεία αυτά εδώ,σε παρακαλώ να επικοινωνήσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων!


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 17:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Darkangel... Θέλω να σου πω ότι το αρχείο το οποίο στέλνω σε όλους τους φίλους που επικοινωνούν είναι το αυθεντικό και είναι αυτό όπως καταγράφηκε απο το δημοσιογραφικό μαγνητοφωνάκι. Κάποιος φίλος που ανέφερε ότι έκανε μια σχετική επεξεργασία δεν μας έδωσε το αποτέλεσμα της διαδικασίας αυτής. Δεν μπορούσε, δεν ήθελε δεν έχει σημασία. Κάποιος άλλος φίλος ο οποίος μου έστειλε με μέιλ ένα αντίγραφο του ήχου μετά απο σχετική αφαίρεση του θορύβου δεν πρόσφερε κάτι ιδιαίτερο ή πιο συγκεκριμένο, αλλά παρόλα αυτά τον ευχαριστώ πολύ. Όσο για την συχνότητα που ανέφερα δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο γεγονός, αλλά γενικά με τα φαινόμενα τα οποία είναι διαφόρων μορφών και ποικίλουν. Απο μετακινήσεις αντικειμένων, κρότους, εξωσωματικές εμπειρίες, παρουσίες, φωνές, ψαλμωδίες κλπ. Δεν σου κρύβω ότι αρχικά ήμουν επιφυλακτικός με την αλήθεια των λεγομένων του φίλου, όμως όταν έτυχε να είμαι αυτήκοος μάρτυς κάποιων πραγμάτων κατάλαβα ότι λέει αλήθεια... Οι εμπειρίες των φαινομένων αυτών ακολουθούν κληρονομικά τον φίλο απο την γενιά της μητέρας. Ίσως είναι μια μορφή κληρονομικότητας η οποία έχει να κάνει με το γεγονός ότι κάποιος απο τους προγόνους απο την γενεαλογία της μητέρας ήταν μεγάλος μάγος ή μύστης. Θεωρώ αυτήν την εξήγηση την πιο πιθανή.
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neo24483
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 13:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neo24483  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Neo24483  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί μου φαίνεται ότι πάλι ξεφύγαμε από το φαγητό και ασχολούμαστε με τη γαρνιτούρα;
Θα ήθελα να σχολιάσω λίγο το συμβάν της εξαφάνισης του σκοτεινού τύπου.
Σε ένα απεισόδιο των X-Files, ασχολήθηκαν οι παραγωγοί με την ιστορία ενός τύπου που μπορούσε να εμφανίζεται κατά βούληση χωρίς να αξαφανίζεται. Η ιδέα ήταν ότι μπορούσε να "κοροϊδεύει" το ανθρώπινο μάτι, γνωρίζοντας ότι υπάρχουν γωνίες στις οποίες το ανθρώπινο μάτι "μπερδεύεται". Προσωπικά, έτσι θα το εξηγούσα. Πόσες φορές δεν σας έχει τύχει να ψάχνετε επίμονα ένα ατνικείμενο στο γραφείο σας και να μην το βρίσκετε, ενώ μόλις κοιτάξετε αλλού και ξανά στο γραφείο σας το βλέπετε μπροστά σας και απορείτε με τη "στραβομάρα" σας;

Η εξήγηση που δινόταν στην ταινία ήταν το ότι αυτός ο άνθρωπος, είχε πιαστεί αιχμάλωτος από τους Βιετκόγκ στη διάρκεια του πολέμου του Βιετνάμ. Σύμφωνα με αναφορές ανθρώπων που πολέμησαν εκεί, συνέβαιναν πολλές φορές γεγονότα σαν αυτό. Ενώ δηλαδή υπήρχε μόνο ένας Βιτκόγκ, ξαφνικά εμφανίζονταν άλλοι είκοσι. Είχαν μάθει δηλαδή το τρικ για να ξεγελάνε το μάτι ενός ανθρώπου σε μία συγκεκριμένη θέση...

Μου φαίνεται σαν μια λογική εξήγηση...

Όσο για τους ήχους, δεν θα ήθελα να ασχοληθώ τώρα.


"Και ουδέν ό,τι ουκ απώλετο..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 01:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ... ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΟΜΩΣ ΤΟΤΕ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ: ΜΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ?. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΞΗΓΗΣΗ

ΦΙΛΙΚΑ ΑΓΓΕΛΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 02:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.Η ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΦΩΝΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΓΓΕΛΟΣ.ΑΓΑΠΗΤΕ NEO24483 KAI WARFACE ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ME ANTIKEIMENO ΟΥ ΧΑΘΗΚΕ.ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΙΑ ΣΑΚΟΥΛΑ,ΠΗΓΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΠΑΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΨΑΞΑ ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΑ.ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΑΘΙΚΤΗ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΥΜΟΜΟΥΝ.ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΧΑΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟΧΡΟΝΟ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΩΝ X-FILES.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 20:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ,ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ ΠΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΑ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΕΙΚΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΥΠΑΡΞΕΩΣ ΑΛΛΩΝ ΟΝΤΩΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΠΟΚΤΟΥΜΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ 'ΑΠΟ ΠΑΝΩ'ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΡΟΣΙΤΟΣ,ΕΦΟΣΟΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 22:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το σίγουρο είναι αγαπητοί φίλοι ότι πράγματι κυκλοφορούν πολλοί παράξενοι άνθρωποι ανάμεσά μας. Θα συμφωνήσω με τον φίλο που είπε ότι ξεφύγαμε απο το αρχικό θέμα του τόπικ. Προσωπικά πιστεύω ότι υπάρχουν σίγουρα ανάμεσά μας χρονοταξιδιώτες οι οποίοι προσπαθούν να περνούν απαρατήρητοι. Επίσης άνθρωποι που γνωρίζουν τεχνικές με τις οποίες μπορούν να χάνονται απο το οπτικό πεδίο. Είχα δει και εγω εκείνο το σχετικό επεισόδιο των x-files και πράγματι ήταν πολύ μα πολύ ενδιαφέρον. Είναι τυχαίο το γεγονός ότι ο ήρωας του επεισοδίου είχε μάθει την συγκεκριμένη τεχνική στην Ασία αν θυμάμαι καλά; Έχω ακούσει πρόσφατα την περίπτωση ενός ασιάτη ο οποίος κάνει εκπληκτικά πράγματα, αλλά δεν μπορώ να επεκταθώ γιατί με δεσμεύει το ότι έδωσα τον λογο μου να μην μιλήσω γι αυτό.
Πάντα φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neo24483
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 06:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neo24483  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Neo24483  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι που η εξήγησή που προσπάθησα να δώσω έδωσε μια νέα πνοή στο topic. Aνέφερε o φίλος Μatrx ότι ίσως το αντικείμενο που έχασε να χάθηκε κάπου στο χωρόχρονο.
Θα μπορούσα να το θεωρήσω μια πιθανή εξήγηση, υπό τον όρο ότι εμφανιζόταν μέσα στο αμάξι του μια μαύρη τρύπα. Δεν θέλω να θίξω κανέναν, όμως πιστεύω θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί όταν αναφερόμαστε σε πράγματα τα οποία υπάρχουν υπό ορισμένες συνθήκες.
Τι θέλω να πω: Για να αλλάξει η συντεταγμένη του χρόνου, πρέπει να δημιουργηθεί ένα ισχυρότατο ενεργειακό πεδίο (βαρυτικό, ηλεκτρομαγνητικό κτλ), το οποίο να προκαλέσει μία αλλαγή στο σεντόνι του χωροχρόνου. Αυτό το πράγμα όμως δεν θα επηρέαζε μόνο ένα συγκεκριμένο αντικείμενο (στις ανθρώπινες διαστάσεις)... Θα επηρέαζε έναν πλανήτη ολόκληρο ή ένα ηλιακό σύστημα!!!
Καλό θα ήταν, όταν προσπαθούμε να εξηγήσουμε ένα φαινόμενο με μία συγκεκριμένη φυσική έννοια, να ελέγχουμε αν υπάρχουν οι συνθήκες και οι προϋποθέσεις για να μπορούμε να στηρίξουμε τον ισχυρισμό μας.
Αυτά τα ολίγα προς το παρόν για τη μεθοδολογία της αναζήτησης της εξήγησης των ανεξηγήτων...
Αν κάποιος μπορεί να βρει κάτι για τη συγκεκριμένη "τέχνη" ορισμένων ανθρώπων να ξεγελούν τα ανθρώπινα αισθητήρια όργανα, καλό θα ήταν να διαφωτίσει κι εμάς τους υπόλοιπους...

Με πολλή αγάπη
Νeo


"Και ουδέν ό,τι ουκ απώλετο..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ex
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 04:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ex  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΙ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ.ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΨΑΞΑ ΕΚΕΙ ΔΕΚΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2003, 14:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Απέριττε

Αν δεν σου είναι κόπος, έχεις την καλοσύνη να στείλεις και σε ‘μενα το αρχείο?

oneiric1@yahoo.com

Σ’ ευχαριστώ προκαταβολικά.


* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αναζητητης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 19:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αναζητητης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν δεν ειχα καποιες εμπειριες θα μου φενονταν πραγματικα απιστευτα οσα εχουν ειπωθει.

οταν μιλατε για μαυρες τρυπες ενοειτε κατι σαν δινη?μαυρη δινη?εχω δει 2 τετοιες γιαυτο ρωταω.βεβαια εγω της ειχα δει πανω στον τοιχο μερα μεσημερη στα εβερεστ της κηφισιας με φουλ κοσμο μεσα.

ακομα δεν μπορω να καταλαβω τη γινετε.απο τη μια υπαρχει οτι μπορω να δω και να αγγιξω,μετα (σταδιο) λιγο διαβασμα αντε και λιγο αστρικο,μετα(σταδιο) λεμε οτι υπαρχει και μαγεια,μυστες,διαταγες σε πνευματα και λοιπα,μετα(σταδιο)θεουργια η ανωτερη μαγεια(τερμα οι διαταγες),μετα(σταδιο) παραλληλες πραγματικοτητες,εξωγηινοι και πολλα λοιπα,αλλα αμα μαγος σε βαλει στο ματι βρασε ορυζα που λεει και ενας φιλος :))

αποτελεσμα?? ηττα να εισαι ανοιχτομυαλος.?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thunder
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 12:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thunder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΠΕΡΙΤΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ Κ ΜΕΝΑ ΤΟΝ ΗΧΟ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΩ.ΟΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΙΣΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thunder
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 12:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thunder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ΞΕΧΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ Ε-ΜΑΙL.

nikosbrilis@yahoo.gr

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 02:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ,ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ ΠΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΑ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΕΙΚΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΥΠΑΡΞΕΩΣ ΑΛΛΩΝ ΟΝΤΩΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΠΟΚΤΟΥΜΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ 'ΑΠΟ ΠΑΝΩ'ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΡΟΣΙΤΟΣ,ΕΦΟΣΟΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 15:11:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Απέριττε σ’ ευχαριστώ πολύ για την αποστολή του ήχου. Να ‘σαι καλά.

Προσωπικά δεν έχω ιδέα από τεχνικές για ηχητικές επεξεργασίες και τα σχετικά, μπορώ να πω όμως ότι αυτό που άκουσα, ότι και αν ήταν, με κατατρόμαξε!


* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 19:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Απέριττε
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ.. ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ..
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΓΩ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ ΠΟΡΤΑ..
ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΠΟΛΥΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗ ΘΕΩΡΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΤΡΙΧ..
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗ ΠΤΟΗΣΕ..ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΟΝΤΩΣ... ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ..
ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΣΤΟ onecode2002@yahoo.gr Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ
ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΣ ΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΕΙΧΕ Κ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ.. ΑΥΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΚΑΝ Κ ΟΙ ΗΧΟΙ Η΄ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙ.. ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΚΗΝΙΚΑ??

ΔΕΝ ΕΙΔΑ
ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ
Κ ΑΝ ΡΩΤΗΣΑ
ΔΕΝ ΕΜΑΘΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 23:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι επανέρχομαι με νέα συγκλονιστικά περιστατικά.
Περιστατικό πρώτο. Εχθές σε μια συγκέντρωση που είχαμε μια ομάδα τεσσάρων ατόμων οι οποίοι κάνουμε ασκήσεις συγκέντρωσης την ώρα που είμαστε σε φάση συντονισμού κατά την διάρκεια φωνητικής άσκησης, ακούγεται ένα δυνατό κτύπημα στην πόρτα του χώρου όπου βρισκόμασταν ίδιας έντασης και ίδιας συχνότητας ακριβώς με τον ήχο που άκουσα στο υπόγειο του ίντερνετ καφέ που αναφέρω στην αρχή του θέματος. Περιττό να σας πω ότι δεν υπήρχε κανένας απ' έξω.
Περιστατικό δεύτερο.
Σήμερα το μεσημέρι μέσα στο σπίτι μου και την στιγμή που προετοίμαζα το δημοσιογραφικό μου κασετοφωνάκι το οποίο θα έπαιρνα μαζί μου το απόγευμα για να καταγράψω μια ομιλία, ακούστηκε ένας απομακρος γυναικείος θρήνος και μάλιστα επαναλήφθηκε για αρκετά δευτερόλεπτα. Δυστυχώς δεν κατέγραψα τον ήχο γιατί νόμισα ότι προερχόταν απο το κάτω σπίτι στο οποίο διαμένουν συγγενείς και ανησύχησα οπότε βγήκα έξω για να διαπιστώσω τι συμβαίνει. Όταν κατάλαβα ότι ο ήχος ερχόταν απο "αλλού" ήταν πια αργά γιατί δεν επαναλήφθηκε.
Αγαπητοί φίλοι φαίνεται πως όταν αρχίσει κάποιος και ασχολείται με καταστάσεις όπως αυτές σιγά σιγά ευαισθητοποιείται με αποτέλεσμα όλο και πιο συχνά να αντιμετωπίζει τέτοια φαινόμενα. Νομίζω ότι αυτά δεν θα πρέπει να μας τρομάζουν, γιατί έτσι και αλλοιώς υπάρχουν απλά εμείς δεν είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι και για να τα αντιληφθούμε, αλλά και αν τα αντιληφθούμε ο φόβος μας δεν μας αφήνει να τα αποδεχτούμε και να τα ερευνήσουμε με νηφαλιότητα.
Το θέμα είναι ότι η αλήθεια βρίσκεται πέρα και πάνω απο όλα αυτά και καλό είναι να μην κολλάμε εκεί...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy