ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Τι είναι ο αριθμός 666
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
bozikis
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 11:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bozikis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους
Εύχομαι "ΣΥΝ ΘΕΩ" να είστε όλοι καλά.
Αγαπητέ ΛΕΥΚΕ ΑΕΤΕ λυπάμαι ειλικρινά για την επίθεση.
Κατ' αρχήν δεν απευθύνθηκα στα γραφόμενά σου. Έκανα μια μόνο παρατήρηση στην επιστολή που έχεις παραθέσει στο site.
Σου επιστρέφω λοιπόν το χαρακτηρισμό "Σατανιστής και Παιδοκτόνος", λέγοντάς σου ότι έχω προσφέρει υπηρεσία σ' αυτό τον κόσμο μεγαλώνοντας δύο λεβέντες 18 και 16 ετών, και ευχαριστώ το Θεό που με ευλόγησε να φέρω στο κόσμο αυτές τις δύο ψυχές.
Και αφού θέλεις τη γνώμη μου άκουσέ την: Οι επιστολές που παραθέτεις είναι αναμφίβολης προέλευσης, προφανώς τις γράφεις μόνος σου, ίσως κάτω από την επήρεια ουσιών και πιθανότατα χωρίς συνείδηση.
Δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου και δεν πρόκειται να σου απαντήσω σε καμία ύβρη. Και θα το κάνω αυτό θεωρώντας ότι είσαι ακριβώς αυτό που πιστεύεις εσύ για όλους τους υπόλοιπους: χαμηλού πνευματικού επιπέδου άτομο, πιθανότατα δε ΒΑΡΒΑΡΟΣ (ΜΗ ΕΛΛΗΝ).
Τέλος νιώθω την ανάγκη να ευχαριστήσω το φίλο thoth όχι μόνο για την υπεραπιστική του γραμμή, αλλά και γιατί έχει καταλάβει ακριβώς τι συμβαίνει με το Λευκό Αετό

ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Edited by - bozikis on 11/09/2002 11:53:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 11:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα κι από μένα φίλοι και φίλες.
Αγαπητέ thoth, έχεις δίκιο. Το λευκό πτηνό ίσως δεν θέλει να καταλάβει πως για να μπορέσει να μα ς μεταδώσει αυτά που ο ίδιος θεωρεί σαν ΑΛΗΘΕΙΑ, πρέπει να μιλά με ΣΑΦΗΝΕΙΑ, με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ κι όχι με αφορεισμούς και απειλές. Όλοι μας σε αυτό το σάιτ την αλήθεια και τη γνώση ψάχνουμε, αλλά ΠΑΝΤΑ με σεβασμό στον άλλο. Τον ίδιο σεβασμό μπορεί να κερδίσει και ο φίλτατος Λευκός Αετός, αρκεί να δείξει κι αυτός το ίδιο.
Φαίνεται όμως πως δεν θέλει ή δεν μπορεί να το κάνει.Ίσως μετά να μην φταίνε τα υπόλοιπα μέλη του σάιτ, αν αντιμετωπίζουν χλευαστικά τοπ Λευκό Αετό, για τα σαφέστατα
και τάριστα τεκμηριωμένα κείμενά του.

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 12:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ τα μέλη "bozikis" και "Αχέροντα" για την εκτίμηση που έδειξαν στην προσπάθειά μου να δείξω στον "Αευκό Αετό" ότι "δεν ξέρει που βρίσκεται" και ότι δεν μπορεί να μας βομβαρδίζει με σατανιστικούς και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς.

Όπως έχω πει και κάποιες άλλες, ευτυχώς ελάχιστες φορές,μου κοστίζει να μιλώ έτσι σε μέλη αυτών των ομάδων συζητήσεων. Ίσως γιατί δεν πέρασε πολύς καιρός από τότε που σε αυτό το forum ήμαστε δύο-τρεις άνθρωποι που "ονειρεύοντουσαν" όλους τους άλλους που ήρθαν μετά. Κάθε μέρα που περνάει, κάθε νέο μήνυμα, και ειδικά κάθε νέο μέλος που μας εμπιστεύεται και εγγράφεται στο forum, μου δίνει την ίδια ιακονοποίηση όπως και πριν έναν χρόνο που ξεκίνησε το forum.

Το ίδιο άσχημα αισθάνομαι όταν πρέπει να επικρίνω ή και να διαγράψω ένα μέλος. Για αυτό παίρνω κουράγιο όταν καταλαβαίνω ότι κάποιοι με καταλαβαίνουν.

Τώρα μία τελευταία συμβουλή για τον "Λευκό Αετό", στείλε τις απόψεις σου, άκουσε τις κριτικές και τα σχόλια και σεβάσου την διαφορετικότητα, χωρίς υπαινιγμούς και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς (περί Σιωνιστικών συνομωσιών και σατανιστικών επισκιάσεων) προς τους διαφωνούντες προς εσένα. Αυτοί είναι οι κανονισμοί και σκέψου τους πολύ καλά, πριν συνεχίσεις να συζητάς.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 18:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα σας.
Με τη σειρά μου θα συμβουλέψω και εγώ εσένα φίλε thoth να σεβαστείς την διαφορετικότητα του Κωνσταντίνου και να μη προβαίνεις σε απειλές διαγραφής με το ΓΕΛΟΙΟ ΕΠΙΧΕΊΡΗΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΏΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΩΝ εκ μέρους του Κωνσταντίνου.Ο άνθρωπος ένα παράδειγμα έφερε (και σας προκαλώ να το ξαναδιαβάσετε γιά του ΛΟΓΟΥ ΤΟ ΑΛΗΘΕΣ).Δεν χαρακτήρισε κανέναν ούτε σατανιστή ούτε παιδοκτόνο.
Γιά το θέμα του σιωνισμού αν εσύ έχεις βγάλει τα συμπεράσματα σου ο Κωνσταντίνος δε μπορεί να εκφράσει αντίθετη άποψη;
Σε καμμία περίπτωση δεν σημαίνει οτι ασπάζομαι τα γραφόμενα του Κωνσταντίνου όπως έχω δείξει άλλωστε στις συζητήσεις μας αλλά θα υπερασπισθώ το δικαίωμα του να γράφει τις πεποιθήσεις του με τον τρόπο που εκείνος νομίζει.Αρκεί να μην υβρίζει.ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ.Σίγουρα υπάρχει μία ενδιαφέρουσα κόντρα και καλό είναι να αποφεύγονται οι χαρακτηρισμοί και από τις δύο πλευρές.ΜΗΝ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΠΤΗΝΑ που στην θέση τους εγώ θα είχα αντιδράσει χειρότερα.
Το τοπίο θα ξεκαθαρίσει πιστεύω αρκεί να είμαστε ΝΗΦΑΛΙΟΙ.
Παλαιότερα μόλις είχα πρωτομπεί στο site είχα δει τα διαγραμμένα μηνύματα του serpentpan τα οποία μου είχαν «ξινίσει» ιδιαίτερα και αμαύρωναν την κατά τα υπόλοιπα άριστη εκτίμηση μου γιά την δουλειά σας.Ευτυχώς καταλάβατε το λάθος σας.
Θεωρώ οτι και τώρα βρίσκεστε ένα βήμα πριν το λάθος.
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 19:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xαιρετώ όλα τα μέλη και ιδιαίτερα τον Nagual.

Λοιπόν Nagual, νομίζω ότι είσαι από τους ελάχιστους που δεν κατάλαβαν το πνεύμα της αντίδρασής μου απέναντι στα λεγόμενα του "Λευκού Αετού" και της "Λευκής Κουκουβάγιας".

Είμαι ο πρώτος που τους καλοσώρισε, είμαι ο πρώτος που μεσολάβησε για να μπει "σκαναρισμένη" εικόνα των "εξ άνωθεν αποκαλύψεών" τους και είμαι ο πρώτος που τους είπε ευγενικά να ετοιμάσουν κάποια άρθρα με ολοκληρωμένες τις απόψεις τους, το ποιοι είναι και το τι πρεσβεύουν και τους πρότεινα μάλιστα να μπουν και ως υλικό στις κατηγορίες των άρθρων μας.

Αν παρατηρήσεις προσεκτικά θα δεις ότι ούτε ειρωνεύτηκα ποτέ τις διδασκαλίες τους, ούτε τους απείλησα ότι θα σβήσω τα μηνύματά τους. Ειδικά το παράδειγμα που ανέφερες με τον serpentpan ήταν ατυχές. Τα μηνύματα του serpentpan τα έσβησε ο... ίδιος ο serpentpan και όχι εμείς οι διαχειριστές του site. Αντιθέτως εμείς τα επαναφέραμε γιατί πολλοί όπως κι εσύ λες θα "ξινίζονταν" με το γεγονός να συζητούν διάφορα μέλη με έναν "αόρατο" συζητητή. Για να προστατέψουμε αυτούς που έκαναν τον διάλογο αλλά και τους μετέπειτα επισκέπτες του forum τολμήσαμε κι επαναφέραμε τα διαγραμμένα μηνύματα που έσβησε το ίδιο το μέλος serpentpan. Υπάρχει μάλιστα και ειδική αναφορά σε αυτό το γεγονός από τον ADMIN. Αυτά για την αποκατάσταση της αλήθειας.

Και ξαναγυρνώ στο θέμα μας. Αυτό το forum είναι forum εσωτερισμού κι αναζήτησης. Για αυτό ξεκίνησε και αυτό είναι το επίκεντρό του. Αν κάποιος ή κάποιοι θεωρούν τους εσωτεριστές μη-χριστιανούς και σατανιστές δεν είναι κατεκριτέοι, απλά είναι αντίθετοι με το πνεύμα αυτού του forum. Αυτό που είναι προσβλητικό για εμένα και πιστεύω για πολλούς είναι ότι ότι ενώ μπαίνουμε ως μέλη στο forum για να ανταλλάξουμε γνώμες, αντιλήψεις, να συμφωνήσουμε ή να διαφωνήσουμε πάνω στα θέματα της εσωτερικής αναζήτησης, τα δύο μέλη αυτά, κινούνται σε τελείως αντίθετο πνεύμα και χρησιμοποιούν (ειδικότερα ο Λευκός Αετός) περιγραφές και χαρακτηρισμούς υπαινικτικά. Δεν είπε ο Λ.Α. κανέναν ειδικά σατανιστή ή διαβρωμένο από τον σιωνισμό αλλά όταν τους ρωτάει κάποιος κάποια πράγματα και αυτός αναφέρεται στο πως ξεκινά κάποιος με αυτές τις ερωτήσεις και καταντάει σατανιστής και παιδοκτόνος, ε, όχι αυτά είναι γελοίες υπερβολές, και υπανικτικές προσβολές. Δεν είναι ότι είναι ενάντια στον σιωνισμό (ενάντια είμαι κι εγώ)είναι ότι αφήνει το υπονοούμενο ότι οι απόψεις του άλλου συζητητή είναι αποτέλεσμα σιωνιστικής επίδρασης.

Αυτό δεν είναι ένα forum για προσηλυτισμό καμίας άποψης και καμίας θρησκείας, κι ακόμη ένα forum όπου κάποιος θα κάνει κήρυγμα. Δεν είναι κακό το να το κάνει, απλά το κάνει σε λάθος τόπο και οφείλω να σεβαστώ όλους αυτούς που ήρθαν σε αυτό το forum μέσα στα πλαίσια ενός πολύ γενικού αλλά συγκεκριμένου θεματικού περιεχομένου. Ας κάνει ένα δικό του forum με ξεκάθαρη ιδεολογική, φιλοσοφική, θρησκευτική τοποθέτηση και ας καλέσει όλους να συμμετέχουν. Είναι πιο τίμιο, καθαρό και ειλικρινές.

Η συμβουλή που του έδωσα του Λ.Α. και της Λ.Κ. είναι απλή, τίμια, και στα πλαίσια της φιλοσοφίας και ύπαρξης αυτού του forum. Η δική μου άποψη ως προς τα γραφόμενά τους δεν μετράει, δεν χλευάζω τις διαφορετικές απόψεις, αλλά αυτές είναι ξένες ως προς την φιλοσοφία αυτής της "κοινότητας" κι αυτό φαίνεται σε τόσο μεγάλο βαθμό που ήδη δημιουργεί πρόβλημα, κι εγώ είμαι Διαχειριστής και Συντονιστής και δεν έχω την πολυτέλεια της ιδιωτικότητας του απλού μέλους. Οφείλω να εντοπίζω τα πιθανά προβλήματα και να προσπαθώ να τα επιλύσω.

Αν φαίνεται ότι κατευθυνόμουν απλά από τις προσωπικές μου απόψεις, ζητώ συγνώμη που δεν ήμουν ξεκάθαρος, αλλά δεν είναι έτσι.

Δεν έχω σκοπό να σε πείσω nagual ότι έχω δίκιο. Έχεις το δικαίωμα να έχεις τις προσωπικές σου απόψεις και εγώ έχω δικαίωμα να προστατέψω το ύφος και το πνεύμα αυτού του forum.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 20:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"Κύριε Δικαστή, δεν φταίω εγώ που την βίασα την κοπέλα, ούτε αυτή που μου κουνιόταν. Ο Σιωνισμός φταίει, κύριε Δικαστή, ο Σιωνισμός φταίει"
Ανέκδοτο (Μαύρης απόχρωσης) εμπνευσμένο από τα λεγόμενα του "Λευκού Αετού".

«κύριε κατηγορούμενε το ελεύθερο και αυτεξούσιο φταίει που το έδωσες στο Σιωνισμό, κύριε κατηγορούμενε.»

«Ανέκδοτο, εμπνευσμένο από το ανέκδοτο του Thoth διαχειριστή»

Κύριε Thoth διαχειριστή θέλω να σε ερωτήσω δύο θέματα.
1) Από την πρώτη ημέρα που έγραψα το μήνυμα «τι είναι ο αριθμός 666» μέχρι σήμερα, εάν υπάρχει έστω και ένας που έκανε μία ερώτηση ή εάν έγραψε κάποιος στο τι είναι ο Σατανάς, τι είναι ο Αντίχριστος και τι είναι το 666. Πάντως εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο, το μόνο που βλέπω είναι να ερωτούν για τον Θεό. Πάντα τους ξεκαθάριζα ότι θεούς έχει πολλούς αλλά ένα Ορθόδοξο Τριαδικό Θεό. Και για τον σατανά τίποτε δεν ερωτούν ή να γράψουν την γνώμη τους που είναι και το θέμα. Φαίνεται ότι δεν θέλουν να τα φανερώσουν στον κόσμο ή τα αγνοούν.
2) Εάν δεν θέλετε να γράφω στο forum το δικό σας έχετε το κάθε δικαίωμα, αλλά απλώς ζητήστε το και αποχωρώ από το forum. Είναι ανεπίτρεπτο να μεταφέρουν μηνύματα από εκεί που είναι η ενεργοποίηση και η απάντηση και να το ξαναγράφουν πιο κάτω και να φαίνεται ξεκάρφωτο με δίχως την πραγματική ενεργοποίηση που είχε πιο πάνω. Με αυτό τον τρόπον δείχνουν ασέβεια και χλευασμό.


Ευχαριστώ Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 20:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λέει ο Λ.Α.

quote:
Από την πρώτη ημέρα που έγραψα το μήνυμα «τι είναι ο αριθμός 666» μέχρι σήμερα, εάν υπάρχει έστω και ένας που έκανε μία ερώτηση ή εάν έγραψε κάποιος στο τι είναι ο Σατανάς, τι είναι ο Αντίχριστος και τι είναι το 666. Πάντως εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο, το μόνο που βλέπω είναι να ερωτούν για τον Θεό. Πάντα τους ξεκαθάριζα ότι θεούς έχει πολλούς αλλά ένα Ορθόδοξο Τριαδικό Θεό. Και για τον σατανά τίποτε δεν ερωτούν ή να γράψουν την γνώμη τους που είναι και το θέμα. Φαίνεται ότι δεν θέλουν να τα φανερώσουν στον κόσμο ή τα αγνοούν.

Νομίζω φίλε Λ.Α. ότι μιλάω τόση ώρα στον... αέρα. Τι θέλεις να πεις δηλαδή; Ότι περίπου 600 μέλη αυτού του forum, αν και δεν γνωρίζουν για τον Σατανά παραδόξως δεν σε ρωτούν ή γνωρίζουν για τον Σατανά αλλά σκόπιμα αποκρύβουν αυτά που ξέρουν;

Δηλαδή μίλα ξεκάθαρα. Γιατί δεν σε καταλαβαίνουμε; Φταίει ο Σατανάς που μας έχει "σκλαβώσει"; Και αυτοί που δεν ξέρουν για τον Σατανά, γιατί δεν ρωτάνε ενώ αυτό είναι το θέμα όπως λες του topic αυτού;

Τι υπονοείς; Αυτή είναι η ξεκάθαρη ερώτησή μου.

Γιατί γενικεύεις συνέχεια ως προς τους χαρακτηρισμούς σου προς τους άλλους;

Δεν μιλάς ξεκάθαρα, αφήνεις συνεχώς υπονούμενα για τα κίνητρα των άλλων. Αυτή είναι η άποψή μου και σου την λέω.

Αν θέλεις να συνεχίσεις να γράφεις στο Forum είσαι ελεύθερος να το κάνεις, όπως σου είπα πολλές φορές. Αυτό που αγωνίζομαι να καταλάβεις είναι ότι από την συμμετοχή και τις απαντήσεις κερδίζεις ελάχιστα και χάνεις πολλά. Το μήκος κύματος των τοποθετήσεών σου και οι απαντήσεις σου δείχνουν ότι είσαι "αλλού" και μπερδεύεις σχεδόν όλους. Μόνον ίσως ο nagual έχει καταφέρει (και μπράβο του) να μπορέσει να κάνει κάποια λογική συζήτηση μαζί σου. Δεν είμαι εγώ το πρόβλημα σου, ούτε ο Σατανάς όπως αφήνεις να εννοηθεί, ούτε ο Σιωνισμός.

Μου φαίνεται ότι είσαι σαν αυτόν που ταξιδεύει στην Εθνική και ακούει στο ραδιόφωνό του ότι "κάποιος επικίνδυνος οδηγεί αντίθετα στο ρεύμα" και γελάει λέγοντας ότι όλοι εκτός από αυτόν οδηγούν αντίθετα.

Αν νομίζεις ότι μπορείς να συνεννοηθείς και να ακουστείς και να γίνεις κατανοητός μέσα σε αυτό το forum, θαυμάζω την περίεργη επιμονή σου. Συνέχισε αν το θέλεις, αλλά αναρωτήσου ξανά μήπως είσαι σε λάθος τόπο για αυτό όλοι πάνε κόντρα στο ρεύμα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 20:43:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φίλε thoth σας ευχαριστώ πάρα πολύ και ζητώ συγνώμη για την ενόχληση που προκάλεσα στο δικό σας forum και θέλετε να το παίζετε μονότερμα. Απλώς αποχωρώ από το δικό σας forum και όπως διαγραφούν όλα τα μηνύματα μου διότι είναι πνευματική ιδιοκτισία δική μου.
Σας ευχαριστώ και ζητώ συγνώμη για την ενόχληση.
Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 20:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το έκανα και σε άλλο topic θα το κάνω και σε αυτό για να επιβραβεύσω το μέλος Nagual για την διαλλακτικότητα που δείχνει για τα λεγόμενα των "Λευκών" μελών!!!
Όπως βλέπεις όμως η ίδια ιστορία συνεχίζεται!!!Να ξεκινήσω από το τελευταίο μήνυμα που έστειλε ο Κωσταντίνος,για το εάν έχουμε απορίες για την προέλευση του αριθμού 666??Αφού μας εξήγεισες έτσι δεν είναι??
Για τί άλλο να έχω απορία??Για την προέλευση του χειρογράφου??Άσε καλύτερα να μην το σχολιάσω,είτε την γνησιότητα του είτε την αξία των γραφόμενών του!!!!Ιδίως αυτό το 6+6+6=18=1+8=9 μου θυμίζει όταν παλιά φτερνιζόμασταν ρωτάγαμε τον φίλο μας να μας πεί ένα 3ψήφιο αριθμό τον προσθέταμε και λέγαμε ότι ιδού ποιός μας σκέφτεται!!!Όσο για τις "ενορατικές" σου ικανότητες δεν χρειαζόταν να μπείς στον κόπο για τους φίλους σου και να τους βοηθήσεις στο χρηματιστήριο της Κύπρου,θα τους το έλεγα κι εγώ(όπως και πολλοί άλλοι)χωρίς να κατέχω τέτοιες δυνατότητες,ότι θα γίνει πλιάτσικο!!!!Εν ολίγοις δεν είναι αρκετό το παράδειγμα που μας ανάφερες για την ικανότητα σου αυτή,διάλεξε άλλο!!
Οντότητα έχουν αυτοί οι ενσαρκωμένοι προφήτες ή είσαι εσύ κι εσύ??
Σε ρώτησε και άλλο μέλος γιατί το 9 είναι ο αριθμός του Χριστού και η απάντηση που έδωσες,πίστεψε με,δεν είναι επαρκής,ξαναπροσπάθησε!!
Εάν φαίνομαι αυταρχίκός και απόλυτος ζητώ συγγνώμη από τα μέλη,αλλά βαρέθηκα αυτήν την "Λευκή" αδιάλλακτη στάση που κρατούν στα λεγόμενα τους τα "Λευκά" μέλη της παρέας!!Εάν θέλουν να κατηχήσουν,να αφορίσουν προτείνω να μείνουν στον χώρο που "ενεργοποιούνται"!!
Και πάλι ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από τα λοιπά μέλη

Ο Υάκινθος επιβλέπει από ΠΙΟ ψηλά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΙΣΙΦΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 21:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΙΣΙΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΑΡΧΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΣ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΘΑΡΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ.ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΡΑΤΙΕΜΕ

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΛΑΚΙΤΣΑ ΛΕΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΟΡΜΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΝΑ ΤΟΥ ΛΕΥΚΟΥ ΠΤΗΝΟΥ.

Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλά.
ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ BIG BROTHER ΝΙΩΘΩ
Ο ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ IS WATCHING YOU

DREAMWALKER


Edited by - ΣΙΣΙΦΟΣ on 11/09/2002 21:40:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 22:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ φίλε Σίσιφε,δεν είναι το καλύτερο μου,αλλά καλό είναι να κρατείται μια τάξη.Θα μπορούσα και εγώ να πώ ότι είμαι παιδί του Δία,θα με πίστευε κανείς(ούτε κι εγώ ο ίδιος!)?????Πόσο μάλλον εάν έλεγα διάφορα χωρίς να παρουσιάζω τίποτε το συγκεκριμένο και αποδεκτό!!!
Και πάλι συγγνώμη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 05:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε thoth αντιλαμβάνομαι την ευθύνη και την αγάπη που έχεις γι³αυτό το forum .
Δεν επιτέθηκα εναντίον σου αλλά ήθελα να σε προλάβω από κάποιο λάθος.(Κατά την ταπεινή μου γνώμη ήταν σίγουρα λάθος).Tο οποίο θα γινόταν «εν βρασμώ ψυχής» γι‘αυτό και γράφω να είμαστε νηφάλιοι και όλα θα ξεκαθαρίσουν.
Σε εκτιμώ βαθύτατα μέσα από τα γραφόμενα σου και το ήθος που αναβλύζουν.Αλλωστε μέσα μου σε έχω χαρακτηρίσει σαν «ΗΡΕΜΗ ΔΥΝΑΜΗ» και δεν ήθελα να δω να χαλάνε αυτές οι εντυπώσεις μου.
Οταν πρωτοήρθα στα forums αν θυμάσαι πρωτοέγραψα στο τόπικ «ο χριστιανισμός φταίει γιά όλα;) με σκοπό να κατευνάσω τα πνεύματα και να αρχίσει κάποιος εποικοδομητικός διάλογος.Το οποίο και επιτεύχθηκε.
Το ίδιο προσπάθησα να κάνω και εδώ.
Και εμένα μου έχει επιτεθεί ο ΛΑ και μάλιστα περισσότερο απ‘τον οποιονδήποτε.Αλλά δεν το πήρα προσωπικά.Δεν θιχτηκε ο εγωισμος μου να πω «ξέρεις ποιός είμαι εγώ ρε;».(απευθύνομαι σε όλους)
Θεωρώ την διαλλακτικότητα απαραίτητη προύπόθεση γιά να συμβιώσουμε αρμονικά τόσοι διαφορετικοί άνθρωποι σ‘αυτόν τον πλανήτη(αλήθεια φίλε Υάκινθε έχεις πρόβλημα με την διαλακτικότητα;δεν κατάλαβα καλά).
Θεωρώ τον ήθος και την αρετή απαραίτητα εφόδια στον δρόμο του εσωτερισμού και θεωρώ τα λευκα πτηνά μία καλή πρόκληση στο να εξασκήσουμε όλοι μας κάποιες αρετές(υπομονή,αγάπη κλπ)
Να μη δίνουμε τόση βάση στο τι κάνει ο άλλος αλλά στο τι κάνουμε εμείς.
Κάποτε πρέπει να αρχίσουμε όλοι να αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας.
Τα λευκα πτηνά τα ειρωνευτήκαμε όλοι(και εγώ).Καλό είναι να ελέγχουμε το θυμικό μας και να μην αφηνόμαστε στα κατώτερα συναισθήματα (θυμό,αγανάκτηση).Ακόμα και δίκιο να έχουμε.(Εξάλλου όλοι δικιο νομίζουν πως έχουν απ‘τη μεριά τους).
Γι‘αυτό θα παρακαλέσω τους αγανακτισμένους πολίτες να το ξανασκεφτούνε.
Θα μου πείτε ποιός είσαι εσύ ρε που μας κάνεις κήρυγμα και θα έχετε δίκιο.Χειρότερος από όλους σας είμαι,απλά λέω την γνώμη μου και όπου νομίζω οτι μπορώ να συνεισφέρω το κάνω, προσπαθώντας να δαμάσω την κατώτερη φύση μου.Πολλές φορές δεν το καταφέρνω τις οποίες φορές θα ήθελα να μου το επισημαίνετε όπως το κάνω και εγώ τώρα.
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 10:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ όλους για τα σχόλια και τον διάλογο, άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνώ με τον καθέναν.

Ειδικά το μέλος Nagual που προσπαθεί να κρατήσει τον διάλογο σε ένα υψηλό επίπεδο και το καταφέρνει.

Ο nagual έχει δίκιο. Πρέπει να σεβόμαστε την διαφορετικότητα. Μερικές φορές, πολύ σπάνια βέβαια, ένα ασχημόπαπο είναι απλά ένας μικρούλης Κύκνος.

Θεωρώ ότι η κριτική που έκανε, για εμένα και για όλους τους άλλους, είναι πραγματικά καλόπιστη και ευγενική.

Ξαναλέω όμως ότι τις πιο πολλές φορές οι τοποθετήσεις μου διαποτίζονται από το "πνεύμα" του Διαχειριστή και μάλιστα συνιδρυτή αυτού του forum.

Έχω συμμετάσζει αρκετά χρόνια σε πολλά forums της Ελλάδας και του εξωτερικού. Είδα αξιόλογα πράγματα και είδα και σκουπίδια και θα προσπαθώ συνέχεια, να είναι αυτό το forum όπως και όλο το site, forum εσωτερικής αναζήτησης, μεταφυσικής, διαλόγου πάνω στα σημαντικά ζητήματα της ψυχής, της ζωής και του θανάτου, του πόνου και της εξάλειψης του πόνου, της εναλλακτικής επιστήμης κ.α.

Δεν θέλω να αισθανθώ υπεύθυνος για το γεγονός ότι αφήνω στην τύχη τους, τους διαλόγους που είναι έξω από το ύφος αυτού του forum και έτσι νέα καλά μέλη που μπήκαν χθες ή σήμερα, να πέσουν σε έναν τέτοιο διάλογο και να διαγραφούν αμέσως με αισθήματα αποστροφής γιατί θα νομίζουν ότι σε αυτό το forum απλώς γίνεται χαβαλές και "κλωτσοπατινάδα". Αυτό έχει την μεγαλύτερη προτεραιότητα στις παρεμβάσεις μου ως Διαχειριστής.

Για το θέμα των Λ.Α. και Λ.Κ. ευθύνη για αυτόν το διάλογο έχουν όλοι μας και δεν ρίχνω ευθύνες για το "στράβωμα" μόνο σε αυτούς αλλά και σε πολλά άλλα μέλη αλλά και σε εμένα. Αλλά αυτός που φέρνει κάτι νέο και προσπαθεί να μεταφέρει μηνήματα και απόψεις έχει την μεγαλύτερη ευθύνη γιατί είναι αυτός που έχει το βάρος των απόψεων του και έχει την ευθύνη να συνδιαλεχθεί, να εξηγήσει, να πείσει, και σε τελική ανάλυση πρέπει να ξέρει που είναι και με ποιους μιλάει.

Σίγουρα η ειρωνία που εισπράττουν από τους άλλους είναι κατεκριτέα αλλά δεν είναι τα υπόλοιπα μέλη που ξεκινήσαν να δώσουν απόψεις και να πείσουν, και για αυτό κατά την άποψη μου έχουν μικρότερη ευθύνη στον συγκεκριμένο διάλογο.

Τώρα απευθυνόμενος στον Λ.Α. του ξαναλέω ότι δεν είναι ανεπιθύμητος ως πρόσωπο αλλά μάλλον παραμένει "ξένος" ο οποίος ενώ θέλει να επικοινωνήσει και να πείσει, περιμένει, και μερικές φορές έμμεσα απαιτεί, όλοι οι άλλοι να μάθουν την "γλώσσα" του για να τον καταλάβουν. Κι αυτό είναι πρόβλημα και για αυτόν αλλά και για πολλούς περισσότερους.

Τα μηνύματά σου Λ.Α. δεν είναι πνευματική σου ιδιοκτησία. Από την στιγμή που τα αποστέλλεις και που αυτά γίνονται αφορμή για διάλογο παύουν να είναι προσωπικά. Τα μοιράζεις οικειοθελώς με την κοινότητα. Αν κάποιος εκδώσει ένα βιβλίο και το μοιράσει μπορεί να υποστηρίξει ότι αυτά που γράφονται είναι πνευματική του ιδιοκτησία μπορεί να αλλάξει απόψεις ή όχι, μπορεί να συμφωνεί ή όχι με αυτόν που το αγόρασε αλλά δεν έχει το δικαίωμα να του απαιτήσει να πάρει πίσω όλα τα βιβλία που έχουν δοθεί, γιατί δεν συμφωνεί με τις απόψεις του.

Τα μηνύματα σου θα μείνουν όπως και να έχει, έτσι κι αλλιώς κρατάμε αρχείο.

Αν θέλεις μπορείς να διαγραφείς, να μην υπάρχουν τα προσωπικά σου στοιχεία, αλλά δεν μπορούν να διαγραφούν τα μηνύματα.

Ξαναλέω όμως, δεν είναι απαραίτητο να γίνει έτσι. Καλή φώτιση..

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 16:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να μιλήσω και εγώ .
φίλε nagual ,θέλω να σου πω μερικά πράγματα όχι για να απολογηθώ αλλά για να σου δώσω να καταλάβεις με ποιο τρόπο σκέπτομαι .
Καταρχήν αναγνωρίζω ότι από όλα τα ειρωνικά σχόλια που δέχτηκε ο ΛΑ το δικό μου ήταν το πιο σκληρό .Γιατί όμως θέλησα να φανώ ο ποιο αγενής από όλους σ' αυτό το forum ; Γιατί πιστεύω ότι η υπομονή η διαλλακτικότητα ,ειναι απαραίτητα για να γίνει μια εποικοδομητική κουβέντα αλλά όμως έχουν όρια . φαίνετε ότι τα δικά μου όρια ξεπεράσθηκαν πιο γρήγορα από τα δικά σου .Προσπάθησα και εγώ όπως και όλοι οι άλλοι να καταλάβω τι ήθελε να πει ο ΛΑ . Ο ίδιος όμως δεν προσπάθησε καθόλου να εξηγήσει .δεν ήταν φαίνετε μέσα στις προθέσεις του . Το μόνο που ήθελε να μας πει γεμάτος έπαρση ειναι ότι μιλάει με το θεό άρα εχει στα χέρια του την απόλυτη αλήθεια .
είμαι έτοιμος ,φίλε nagual να ανοίξω την καρδιά μου σε όλους ,όποιος όμως μπει με βρόμικα ποδιά θα πάρει την απάντηση που του αξίζει .Η ευγένεια η κατανόηση η διαλλακτικότητα και η ανοχή δεν μπορεί να είναι θύματα της αδιαλλαξίας της έπαρσης και της αλαζονείας


.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 18:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με το μέλος saman.Δεν έχω πρόβλημα με την διαλλακτικότητα nagual,αλλά είναι όμως περιορισμένης χρονικής διάρκειας ιδίως όταν κατά την διάρκεια της,δεν παρατηρούνται σημάδια βελτίωσης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 18:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε saman,ΤΟ ΞΕΡΩ οτι είσαι έτοιμος να ανοίξεις την καρδιά σου και καλά θα κάνεις να είσαι αυστηρός με τον οποιονδήποτε θελήσει να το εκμεταλευτεί.Αλλά νομίζω οτι κάνεις ένα λάθος.


Η ευγένεια,η διαλακτικότητα,η κατανόηση δεν μπορεί ΠΟΤΕ να είναι θύματα αντίστοιχων αρνητικών ενεργειών.
Φαινομενικά μπορεί.Αλλά στην ουσία η δύναμη τους είναι ασύγκριτα μεγαλύτερη.
Τρανταχτό παράδειγμα ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ο οποίος έπεσε φαινομενικά θύμα όλων αυτών των αρνητικών ενεργειών που αναφέρεις αλλά στην ουσία ΉΤΑΝ Ο ΘΥΤΗΣ.
Ας μη αφήνουμε τις αρνητικές ενέργειες των άλλων να μετατοπίζουν το κέντρο μας το οποίο πρέπει να είναι η ΑΓΑΠΗ.
Πολύ δύσκολο βέβαια να κρατηθούν οι ισοροπίες αλλά αυτός είναι ο δρόμος του ΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ τον οποίο πρέπει να περπατήσουμε.
Επίσης να σημειώσω την μεγάλη σημασία που έδινε ο ΔΟΝ ΧΟΥΑΝ ΣΤΗΝ ΎΠΑΡΞΗ ΤΩΝ «ΜΙΚΡΏΝ ΤΥΡΑΝΩΝ».
Ας μη ξεχνάμε(απευθύνομαι σε όλους) οτι ο δρόμος του εσωτερισμού δεν περιλαμβάνει μόνο γνώσεις οι οποίες στο κάτω-κάτω είναι μέσα μας και όχι στα βιβλία που διαβάζουμε.Και πιστεύω οτι το κλειδί που ανοίγει αυτή τη πόρτα είναι η ΑΡΕΤΗ._

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 20:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο χρόνος εκτός από καλό γιατρό αποτελεί,κατ'εμέ, και τον μεγαλύτερο των διδασκάλων.Τα χρόνια που παιρνούν,που σ'αυτά συκγεντρώνονται οι εμπειρίες,οι αγωνίες,φαντάζουν σαν άλλοι τόμοι που στοιβάζονται στην βιβλιοθήκη της Ψυχής του καθενός.Η ΑΡΕΤΗ για εμένα nagual αποτελεί το "ξεσκονόπανο" της βιβλιοθήκης αυτής!!!!
Το να προβάλεις όμως τα προσωπικά σου βιώματα-εμπειρίες ως γνώση για πράγματα,καταστάσεις,πρόσωπα που δεν είχαν-έχουν ή θα έχουν κάποια σχέση με εσένα και μάλιστα ως αδιαφιλονίκητα στοιχεία,προκαλεί σίγουρα θυμό και η αγάπη τότε πάει περίπατο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 20:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μέλη και επισκέπτες του esoterika.gr καλησπέρα σας.

Θέλω να κάνω ένα μεγάλο βήμα αγάπης και σεβασμού προς όλα τα μέλη του esoterika.gr. Εγώ προσωπικά ο Κωνσταντίνος «Λευκός Αετός» δίνω το χέρι συμφιλίωσης προς όλα τα μέλη, στο ότι ελέχθη – ελέχθη και περασμένα ξεχασμένα και να κάνουμε μία νέα αρχή και κάτι ακόμα ΔΕΝ ΚΡΑΤΩ ΚΑΚΙΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ γιατί ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ και πάντα προσπαθώ να κάνω φίλους και να έχουν την δική τους γνώμη και άποψη για ανταλλαγή γνώσεως.
Από νεαρή ηλικία έθεσα ένα ρητό μέσα μου, να ακούω οποιοδήποτε ή μωρό είναι ή ενήλικας ή γέρος, κάποια λέξη ή φράση που θα πει θα μου κάνει για σύνδεση της γνώσης μου.

Εάν θέλετε μπορούμε να ανταλλάξουμε τις γνώσεις μας με αγάπη και σεβασμό.

Εάν ΔΕΝ θέλετε να συνεχίσουμε πάλι δέχομαι την απάντηση σας με σεβασμό και ΑΓΑΠΗ.


Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Binational
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 20:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Binational  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επίσης να σημειώσω την μεγάλη σημασία που έδινε ο ΔΟΝ ΧΟΥΑΝ ΣΤΗΝ ΎΠΑΡΞΗ ΤΩΝ «ΜΙΚΡΏΝ ΤΥΡΑΝΩΝ».



Nagual … με άφησες άφωνη … και βαθιά συγκινημένη …

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!

ΕΥΓΕ!!!!!

Μακάρι … και είναι ευχή προς ΟΛΟΥΣ μας … να μπορέσουμε να ακολουθήσουμε το παράδειγμα σου και να κάνουμε ΠΡΑΞΗ τις θεωρητικές μας γνώσεις!!!


Πίστευε και μη, … ερεύνα !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2002, 20:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.
Αγαπητέ Λευκέ Αετέ, το χέρι συμφιλίωσης που μας δίνεις, πιστεύω πως όλοι θα το δεχτούν ευχαρίστως. Κι εγώ προσωπικά έχω χλευάσει τα μηνύματά σου όπως και της Λευκής Κουκοβάγιας. Θα σε παρακαλούσα όμως να σκεφτείς λιγάκι γιατί το έκανα αυτό, όπως και γιατί έχεις αυτή την αντιμετώπιση από διάφορα μέλη αυτού του σάιτ. ΟΛΟΙ μας αναζητούμε τη γνώση, την αλήθεια φίλε μου. Αναρωτιόμαστε, αμφιβάλουμε, ψάχνουμε, υπερασπιζόμαστε τα πιστεύω μας και είμαστε έτοιμοι να ακούσουμε και κ'ατι διαφορετικό από αυτό που είναι η δική μας άποψη. Για να μπορέσουμε όμως φίλε μου να συζητήσουμε, πρέπει ΟΛΟΙ μας να εόμαστε διατεθειμένοι να κάνουμε διάλογο κι όχι μονόλογο. Με συγχωρείς αλλά νομίζω πως αυτά που θέλεις να μας πεις (δεν έχω καταλάβει ακόμη ποιά είναι) , θα πρέπει να τα στηρίζεις με ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.Αυτό σου ζητάμε όλοι μας. Δτο χέρι σου είναι να κάνουμε ένα γόνιμο διάλογο και τότε θα διαπιστώσεις πως όλοι μας θα κερδίσουμε.
Φίλε Νάγκουαλ κανείς δεν ειρωνεύτηκε από κακία τα δ'υο λευκά πτηνά. Απλά είδα να μην παραθέτονται επιχειρήματα, να γίνεται μονόλογος και μέσα από την ειρωνεία προσπάθησα να δώσω να καταλάβουν ότι θα έπρεπε να μας αντιμετωπίζουν σαν άτομα με κρίση και σκέψη κι όχι να μιλάνε αφοριστικά όταν δεν συμφωνούμε μαζί τους. Αν ο φίλος Αετός και η Λ. κουκουβάγια ΘΕΛΟΥΝ πραγματικά διάλογο, να είσαι σίγουρος πως θα τον έχουν
.

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 01:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ όλα τα μέλη.

Αφού φαίνεται ότι πολλά μέλη δέχονται να ξαναδούν την σχέση τους με τους Λ.Α. και Λ.Κ. μέσα από ένα πρίσμα μεγαλύτερης διαλλακτικότητας και αφού ο Λ.Α. δέχεται ότι κανείς δεν θέλει να του κάνει κακό με τις... "ενεργοποιήσεις του" , ποιος είμαι εγώ που θα διαφωνήσω.

"Σαν θέλει η νύφη κι ο γαμπρός τύφλα να έχει και ο THOTH (ΘΩΘ)"
(παρατρίχα να... ομοιοκαταληκτίσω. Αν ήμουν τσιβδός θα έβγαινε η άτιμη η ομοιοκαταληξία).

Λοιπόν, προτείνω από τα μέλη που διαβάζουν τα σχόλια του Λ.Α. και της Λ.Κ. να μην απαντούν και να μην σχολιάζουν χλευαστικά (καλά και λίγο χιούμορ, δεν βλάπτει). Αν βλέπουν ότι τα μηνύματα είναι τελείως... φευγάτα, ας δώσουν forum στην οργή και όχι οργή στο forum.

Από τον Λ.Α. περιμένω να... κλείσει λίγο τις φτερούγες του και να κάνει μια επίσκεψη στον κόσμο μας. Ας έχει υπομονή και ας προσπαθεί να απαντήσει χωρίς να "σείει" τον μπαμπούλα του Σατανά πάνω από τα κεφάλια μας. Ειδικά οι περιγραφές τελετών με αίματα και παιδοκτονίες μου ανέβασαν το αίμα στο κεφάλι (ούτε μεζεδάκι για βρικόλακες να είχα γίνει).

Όποιος δεν σε καταλαβαίνει (δηλαδή πάνω από καμιά δεκαριά εκατομμύρια Ελληνόφωνους ) δεν είναι χαζός ούτε σατανόπληκτος, απλά δεν σε καταλαβαίνει. Δέξου το σαν φυσικό και μην απαντάς αν νομίζεις ότι θα κάνεις την κατάσταση χειρότερη.

Τι να πω, ο Θεός να βάλει το χέρι του, (αν κι αυτός μάλλον θα διστάσει να το βάλει γιατί θα φοβάται να μην του το... δαγκώσουμε)

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 01:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε nagual
η υπομονή θα διαιώνιζε την κατάσταση
η σύγκρουση έφερε αποτέλεσμα (ελπίζω δηλαδή)


.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 02:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Υάκινθε ο μεγαλύτερος των διδασκάλων ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ γιά τον εαυτό σου.Δεν μπορεί να σε διδάξει κανένας άλλος αν εσύ δεν είσαι έτοιμος.Εσύ ο ίδιος θα δώσεις την μάχη.Εσύ θα κληθείς να σηκώσεις τον σταυρό σου.Ο χρόνος απλά κυλάει.Το μοναδικό του δώρο είναι η ΛΗΣΜΟΝΙΑ.Καλή η παρομοίωση γιά το ξεσκονόπανο.Αλλά που θα το βρεις;Στο super market;H θα το δανειστεις από κανέναν άλλο;Σε πληροφορώ οτι κανένας δεν δανείζει το ξεσκονόπανο του.Κι αν στο δανείσει κανένας θα είναι τόσο χαλασμένο από τη χρήση που θα σου είναι άχρηστο.
Βρισκόμαστε σ‘ένα site εσωτερισμού και λάβε υπ‘οψιν σου οτι σ‘αυτό τον χώρο το προσωπικό βίωμα είναι υψίστης σημασίας.
Εχεις διαβάσει καθόλου CASTANEDA;Aναφέρει μέσα πράγματα και θαύματα.θέλεις να σου δώσω αδιάψευστα στοιχεία οτι είναι αληθινά;
Μήπως έχεις υπ‘οψιν σου ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΝΤΖΙΑΝ;
θέλεις αδιάψευστα στοιχεία οτι υπάρχει;
Στην μετα-θάνατο ζωή πιστεύεις;Εχεις αδιάψευστα στοιχεία;
Στον θεο πιστεύεις;Και πάει λέγοντας...
Γι‘αυτό στρώσου κάτω και μελέτα και σταματά να γαυγίζεις στην σκιά σου.
Τα λευκά πτηνά έχουν κάνει πολύ σοβαρά λάθη και ελπίζω να συνετιστούν.
Μπορώ να σου βρω 1000000 λόγους γιά να θυμώσεις.Θα περάσεις την υπόλοιπη ζωή σου θυμωμένος;Τον εαυτό σου θα χαλάσεις και τους ανθρώπους που σε περιβάλουν.
ΦΙΛΙΚΑ (ΜΗ ΘΥΜΩΝΕΙΣ)
Φίλη BINATIONAL αυτά που λες έχουν ειρωνεια;
Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω.Διάλεξα συνειδητά τον δύσκολο δρόμο υπεράσπισης των λευκων πτηνών διαφωνώντας μάλιστα με τα γραφόμενα τους και ιδιαίτερα με τον τρόπο παράθεσης τους.Και όπως καταλαβαίνεις δεν ξέρω από που θα μου έρθουν....τα βέλη.
Αν είναι ειλικρινά ευχαριστώ...αλλά δεν χρειάζονται τα μπράβο.
Αλήθεια γιατί επέλεξες τον CASTANEDA να βάλεις quote;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 03:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ τους φίλους μου... ΟΛΟΥΣ τους φίλους μου...

Παρακολουθώ απο τη γωνιά του σπιτιού μου την εξέλιξη των ΔΙΑΛΟΓΩΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, χωρίς να προσπαθώ να μιλήσω, αλλά ΜΟΝΟ να ακούσω.
Και ξαφνικά, το τιτίβισμα στα αφτιά μου ΧΑΘΗΚΕ... και μια βροντή, ένας κεραυνός εν αιθρία, τάραξε προς στιγμήν την ηρεμία και μετά... μετά μια βροχή, απαλή στην αρχή, καταιγήδα στη συνέχεια και μετά... πάλι απαλή σιγανή βροχούλα.....

Είμαι βέβαιος, ότι σε λίγο θα σταματήσει η βροχή να πέφτει, έστω και απαλά, και θα εμφανιστεί το ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ με τα ΕΠΤΑ του χρώματα που είναι όμως ΕΝΑ και τα πουλιά θα ξεκινίσουν και πάλι το τιτίβισμά τους.
Μπορεί να ΜΗΝ καταλαβένω τι λένε, αλλά μου αρέσει που ΜΠΟΡΟΥΝ και το λένε...
Προσπαθώ να καταλάβω τι λένε, τους το λέω ότι θέλω να ΜΑΘΩ τι λένε, αλλά φαίνετε ότι ΚΑΙ εκείνα δεν μπορούν να με καταλάβουν στο τι ζητάω απο αυτά!!!

Και ερωτώ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ;;;
ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΘΟΣ;;;

Η μάνα φύση, έτσι ΠΑΝΤΑ λειτουργούσε, τώρα θα αλλάξει;;;

Για να μην σας κουράζω με τη φλυαρία μου, αφού προσπάθησα ΚΑΙ εγώ όπως και ο Ερμής ο Τρισμέγιστος να τους ζητήσω τις απόψεις τους και για μεγάλη μου λύπη (και το εννοώ αυτό) δεν μας απάντησαν... κάθησα στη γωνίτσα μου και απλά, παρακολουθώ τα διαΔΡΑΜΑτιζόμενα... πάντα προσπαθώντας να ΚΑΤΑΛΑΒΩ τι μου τιτιβίζουν τα πουλάκια


Ας αφήσουμε λοιπόν τους φίλους μας απο τη μεγαλόνησο να μας πούν ΟΣΑ μπορούμε να ακούσουμε... και ας προσαθήσουμε εμείς να ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ τι ακούμε...

Πάντως φίλε Αητέ, κάνεις λάθος να λές ότι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν έχει αναπτύξει το θέμα του 666. Στο παρελθόν κάναμε μια ανάπτυξη και θεωρώ ότι καλό θα ήταν να ΣΥΝΕΧΙΖΕΣ απο εκεί που είχε "σταματήσει" η κουβέντα. Με αυτό τον τρόπο, θα μπορούσαν ΟΛΟΙ να έχουν και άλλες γνώμες υπόψιν τους γύρο απο αυτό το θέμα...
Λές ότι όλοι εδώ ρωτάνε για τον Θεό (!!!), τι το κακό βρίσκεις;;; Μα αν ο Θεός είναι το ένα "άκρο" ο Σατανάς (τον οποίον μάλλον αποδέχεσαι σαν οντότητα), δεν θα είναι το "άλλο";;;

Να ξέρεις φίλε μου Αητέ, ότι είμαστε έτοιμοι να μιλήσουμε για τις ΓΝΩΣΕΙΣ μας επάνω όχι μόνο σε αυτό το θέμα, αλλά και όπου αλλού μπορούμε να το πράξουμε. Αυτό όμως ΔΕΝ σημαίνει ΤΙΠΟΤΑ, αν αυτά που εκφράζουμε, με κάποιον τρόπο ΔΕΝ "αποδεικνύονται" και ο τρόπος αυτός θα πρέπει να είναι ΚΟΙΝΟΣ και ΑΠΟΔΕΚΤΟΣ απο όλους όσους ΣΥΖΗΤΑΜΕ, σωστά φίλε μου;;;;

Έλαβα το θάρος να μιλήσω ΤΩΡΑ, μιάς και απ' ότι είδα, ξαναμοιράστηκε η τράπουλα. Αν δεν είχε γίνει αυτό, ακόμα θα καθόμουν στη γωνιά του σπιτιού μου και θα άκουγα τις βροντές και τους κεραυνούς, χωρίς να μπορώ να ακούω τα τιτιβίσματα των πουλιών....

Πάντα φίλος και εραστής της Σοφίας,

Κέλσος

Υ.Γ Πάντως θα ήθελα να δώσω δημόσια τα συγχαρητήριά μου στο μέλος μας Μποζίκη για τον άθλο του να μεγαλώσει ΔΥΟ παιδιά...
Είμαι σίγουρος ότι με τέτοιο πατέρα, σίγουρα θα επιτύχουν στη ζωή τους....
Δεν φτάνουν ΜΟΝΟ τα υλικά εφόδια για να πορευτείς στη ζωή, αλλά και η πνευματική καθοδήγηση απο του γονείς και σήμερα αυτό το τελευταίο είναι ΣΠΑΝΙΟ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 03:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
......γειά σου ρε thoth.
Eξαιρετικές οι συμβουλές.
Φίλε saman ας έχουμε αποτέλεσμα κι ας έχει βοηθήσει και ο δίσκος της Φαιστού με τα κωδικοποιημένα ένσημα
Δε φταίω εγώ, ο ΕΡΜΗΣ Ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ αφήνει να κάνουμε χιούμορ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 04:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα
Nagual μου φαίνεται πως δεν πρόκειται να θυμώσω ποτέ μαζί σου,γιατί πολύ απλά όλες οι παρατηρήσεις σου μου αρέσουν,μου κάνουν καλό.Όχι δεν έχω διαβάσει CASTANEDA,δεν έχω καθόλου υπόψιν μου το Μυστικό Βιβλίο του ΝΤΖΙΑΝ και ούτε έχω ασχοληθεί με την έννοια του εσωτερισμού!Είπα ότι για εμένα ο χρόνος είναι διδάσκαλος διότι όσο κυλάει,τόσο περισσότερα γίνονται τα προσωπικά μου βιώματα,τόσο περισσότερο εμπλουτίζεται ο "σκληρός" μου με στοιχεία!!Την ΑΡΕΤΗ την χαρακτηρίζει ο καθένας ξεχωριστά και με την σειρά της και αυτή χαρακτηρίζει το κάθε άτομο.Το "ξεσκονόπανο" το κληρονομής και είναι στην διακριτική σου ευχέρεια το πως θα το χρησιμοποιήσης.Τα πλαίσια και τα όρια στα οποία μπορείς να κινηθείς είναι γνωστά,απλά είτε επιλέγεις να το κάνεις εύκολο για τον εαυτό σου και τους άλλους,είτε βαδίζεις κατά τον ήρωα του Τζων Γουέιν μοναχός-απόμακρος καβαλάρης να χάνεσαι στην δύση του ηλίου και κανένας να μην σε θυμάται!Προσωπικά μου αρέσει να προσφέρω,να βλέπω να χαρίζω χαμόγελα,να κάνω το καλό( και προσδοκούμενο) για το σύνολο καθώς και για τον εαυτό μου!
Ελπίζω όλα αυτά να μην σημαίνουν ότι γαυγίζω στην σκιά μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Binational
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 10:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Binational  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα κυρίες και κύριοι … ΕΥΓΕ … μου μυρίζει καπνός πίπας, στην προκειμένη περίπτωση, της ειρήνης … και λατρεύω αυτή την μυρουδιά …

quote:

Φίλη BINATIONAL αυτά που λες έχουν ειρωνεια;
Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω.Διάλεξα συνειδητά τον δύσκολο δρόμο υπεράσπισης των λευκων πτηνών διαφωνώντας μάλιστα με τα γραφόμενα τους και ιδιαίτερα με τον τρόπο παράθεσης τους.Και όπως καταλαβαίνεις δεν ξέρω από που θα μου έρθουν....τα βέλη.
Αν είναι ειλικρινά ευχαριστώ...αλλά δεν χρειάζονται τα μπράβο.
Αλήθεια γιατί επέλεξες τον CASTANEDA να βάλεις quote;

Φίλτατε nagual σε διαβεβαιώ πως δεν έχουν απόλυτος καμία ειρωνεία τα γραφόμενα μου. Το μήνυμα σου ήταν για μένα μια από αυτές τις συμπαντικές σύμπτωσης που μελετήστε ο Jung. Εάν διαβάσεις ένα παλιότερο θέμα που είχα ανοίξει (http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=322), πιστεύω ότι θα καταλάβεις τον ενθουσιασμό μου.

Παντός θέλω και πάλι να σ’ ευχαριστήσω για τα λόγια σου. Μ’ επαναφέρανε στην ταξη!!!

Πίστευε και μη, … ερεύνα !

Edited by - Binational on 13/09/2002 10:21:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΙΣΙΦΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 11:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΙΣΙΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ
ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΜΕΛΟΥΣ Binational ΑΣ ΑΝΑΨΟΥΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΙΝ ΠΙΠΑ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΓΟΝΙΜΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕ ΒΑΣΕΙ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑΣ ΜΑΣ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.
ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΙΝΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΑ ΛΕΥΚΑ ΠΤΗΝΑ ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ

DREAMWALKER
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 12:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι ικανοποιημένος που τελικά οι περισσότεροι πήραμε την ευθύνη μας, κάναμε την "κάθαρσή" μας και συνεχίζουμε επιβεβαιωμένα την συζήτηση (με λίγο χιούμορ, βέβαια , για να αποφορτίζονται οι εντάσεις)

Εγώ ως δείγμα καλής θέλησης από την πλευρά μου, προς τον "ΛΕΥΚΟ ΑΕΤΟ" και την "ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ", σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω όχι μόνο το όνομά μου "THOTH" αλλά και την ζωομορφική μου... "ενεργοποίηση". Έτσι το σκέφτηκα να υπογράφω ως "ΛΕΥΚΗ ΙΒΙΣ" διότι αυτή είναι η "ενεργοποίησή" μου όπως μπορείτε να δείτε στήν εικόνα που υπάρχει στο τέλος κάθε μηνύματός μου.

Ψάχνοντας περισσότερο όμως για την Ίβιδα το ... ψιλομετάνιωσα διότι με θλίψη διαπίστωσα ότι στην κοινή ελληνική η Ίβις ονομάζεται χαλκόκοτα (Plegadis falcinellus), είδος, βέβαια, ιδιαίτερα απειλούμενο, σπάνιο και φυσικά προστατευόμενο (γεγονός που απαλύνει λίγο την "ντροπή" μου για την ονομασία αυτήν). Οι Ίβιδες ανήκουν σε μία καθαρά Αφρικάνικη οικογένεια πουλιών (Θρησκειορνιθίδαι) και η χαλκόκοτα είναι ο μόνος εκπρόσωπός της στην Ευρώπη... Δεν ξέρω, από την μία "Θρησκειό-" αλλά από την άλλη.. "ορνιθίδα", μάλλον θα βρω άλλον τρόπο να δείξω την καλή μου θέληση.

Για ένα όνομα ζούμε ρε, παιδιά, σε αυτόν τον κόσμο

Λοιπόν, ξέσπασα, και υπόσχομαι να ξαναεπιστρέψω στην σοβαρότητα που απαιτεί ο ρόλος του Διαχειριστή.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 13:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, αγόρια και κορίτσια γεια σας.

Σας ευχαριστώ που δεχτήκατε τις απολογίες μου για την παρεξήγηση που δημιουργήθηκε και όπως είπε και ο thoth,
«Από τον Λ.Α. περιμένω να... κλείσει λίγο τις φτερούγες του και να κάνει μια επίσκεψη στον κόσμο μας. »

θα κλείσω λίγο τις φτερούγες μου, αλλά όχι πολύ γιατί μετά θα πέσω κάτω.

Τώρα που κάναμε μια αρχή και ξεκινάμε μια νέα ενεργοποίηση, θα παρακαλούσα θερμά να ξανακάνετε τις ερωτήσεις σας. Για να μην ψάχνω που έχει ερώτηση και να μου διαφύγη καμιά ερώτηση.

Και την πίπα ειρήνης ανάψαμε, τα τύμπανα ηχήσαμε και φωτιά ανάψαμε να στείλουμε μηνύματα με δακτύλιους καπνούς για να το μάθουν σε κάθε γωνιά του esoterika.gr. Δίνω πρόσκληση σε όλα τα μέλη εάν έλθετε στην Κύπρο, επικοινωνήστε μαζί μου να γνωριστούμε από κοντά, να πιούμε τα καφεδάκια μας και να ανάψουμε και την πίπα μας.

Δεν θέλω να κάνω διάκριση για τα άλλα μέλη, θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φίλο Nagual.

Με αγάπη Κωνσταντινος.


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy