ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Τι είναι ο αριθμός 666
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Binational
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 13:48:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Binational  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Ο Ο Ο (κύκλοι καπνού)

… τι λέγαμε λοιπόν? Ααααα … ναι … να ξανά θέσουμε τις ερωτήσεις μας …

Λευκή κουκουβάγια & Λευκέ αετέ … θα σας παρακαλούσα να μου απαντήσετε κάποιες ερωτήσεις.

Εξηγούμαι για να μην παρεξηγηθώ … ΔΕΝ ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΙ … ΑΠΛΑ ΡΩΤΩ για να καταλάβω την ευρύτερη φιλοσοφία σας.

Εάν είναι δυνατών απαντήστε μου σε απλά ελληνικά χωρίς επιστημονικιστικούς ορούς. Φαντασθείτε ότι μιλάτε σε ένα πεντάχρονο παιδί. Θα ‘θελα να κατανοήσω τις απαντήσεις σας, και με τον τρόπο που γράφετε συνήθως ... δεν μπορώ.

1. Τον «ορθόδοξο τριαδικό θεό» ποιος τον έφτιαξε?

2. Τον σατανά ποιος τον έφτιαξε?

3. Ο Αντίχριστος γιατί να είναι ο αντίθετος του Χριστού και όχι ο «αντί αυτού» όπως π.χ. ο αντιπρόεδρος?

4. Υπάρχει ελεύθερη βούληση?

5. Τι αντικειμενικές και κοινά παραδεκτές αποδείξεις έχετε πως δεν πέφτετε θύματα μιας … ας πούμε εξωγήινης διάνοιας που σας χειρίζεται για να κάνει αυτό που συμφέρει εκείνη και όχι εσάς?

Πίστευε και μη, … ερεύνα !

Edited by - Binational on 13/09/2002 13:49:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 21:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη binational.
Δεν μπορώ να σε θεωρώ σαν πεντάχρονη, διότι πρέπει να απαντήσω κάπως έτσι «τον Θεό τον έφερε ο πελαργός από την καμινάδα» και δεν μου αρέσει έτσι να γράφω.

Ερωτάς…. 1. Τον «ορθόδοξο τριαδικό θεό» ποιος τον έφτιαξε?

Τον Ορθόδοξο Τριαδικό Θεό δεν τον έφτιαξε κανένας.

Ο Ορθόδοξος Τριαδικός Θεός αναπήδησε μέσα από την πρώτη έκρηξη χημικών συμπαντικών ενεργειών.

Ερωτάς …. 2. Τον σατανά ποιος τον έφτιαξε?
Ο Ορθόδοξος τριαδικός Θεός δημιούργησε τα τάγματα αρχαγγέλων και αγγέλων.
Ο Σατανάς ήταν αρχάγγελος στην αρνητικότητα με το όνομα Άγγελος και μετά από καταχρήσεις ενεργειών έγινε η πτώση του και από αρχάγγελος με το όνομα Άγγελος έγινε με το όνομα «έκπτωτος Άγγελος» δηλαδή πτώση και όνομα Άγγελος και μετά από ενσάρκωση στη Γη ονομάστηκε Σατανάς.
Τι λειτουργία έχει ο Σατανάς στο Σύμπαν και δεν τον επάταξε Ο Ορθόδοξος Τριαδικός Θεός και ο λόγος είναι και δίνω ένα παράδειγμα.
«Έχουμε ένα μοτέρ και για να εργαστεί χρειαζόμαστε το θετικό που είναι η ενέργεια και το αρνητικό που είναι η επαφή. Εάν είναι σωστά δίχως παρεμβολές το μοτέρ λειτουργά κανονικά. Τώρα εάν το αρνητικό κάνει «αντι-στροφή» και θέλει να πάρει την θέση του θετικού τότε γίνεται το μπλοκάρισμα και δυσμενή λειτουργία και δεν λειτουργά κανονικά».
Μετά το παράδειγμα σημαίνει ότι ο Σατανάς στο Σύμπαν είναι για επαφή από την τρίτη διάσταση που ευρίσκεται.

Ερωτάς….. 3. Ο Αντίχριστος γιατί να είναι ο αντίθετος του Χριστού και όχι ο «αντί αυτού» όπως π.χ. ο αντιπρόεδρος?

Η λέξη αντί έχει την δική της σημασία και το λέγει το όνομα της «ΑΝΤΙ» αντίθετα, αντίστροφα, αντιαρματικό, αντιπυρηνικό και πολλές άλλες λέξεις που θέλουμε να δείξουμε ότι είναι αντίθετα.

4. Υπάρχει ελεύθερη βούληση?

Ο Ορθόδοξος τριαδικός Θεός σέβεται και αγαπά τους ανθρώπους και για αυτό τους έδωσε το ελεύθερο και αυτεξούσιο και να έχουν την δική τους γνώμη, την δική τους πρωτοβουλία και να αποφασίζουν από μόνοι τους τι ενεργοποίηση θέλουν να έχουν. Επίσης τους έδωσε την διαίσθηση και ορατικότητα για προστασία αλλά πρέπει να την ενεργοποιούν οι ίδιοι οι άνθρωποι.

5. Τι αντικειμενικές και κοινά παραδεκτές αποδείξεις έχετε πως δεν πέφτετε θύματα μιας … ας πούμε εξωγήινης διάνοιας που σας χειρίζεται για να κάνει αυτό που συμφέρει εκείνη και όχι εσάς?

Λόγω του ότι έχω ενεργοποιήση την διαίσθηση μου, ορατικότητα και αστρικό οφθαλμό εγώ ξέρω σε ποιο στάδιο είμαι.

Αυτές οι απαντήσεις είναι οι δικές μου γνώσεις και γνώμη, εάν έχεις διαφορετικές γνώσεις και γνώμη γράψε τις να τις συζητήσουμε.

Περιμένω με σεβασμό τις γνώσεις σου.

Μια πληροφορία η Λευκή Κουκουβάγια είναι άλλο άτομο η Ιωάννα και εγώ ο Λευκός Αετός άλλο άτομο Κωνσταντίνος.


Κωνσταντίνος

Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2002, 22:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και πάλι
Με τη σειρά μου θα πάαρω την πίπα από την binational και θα ζητήσω διευκρινήσεις:
1. Αναφέρεσαι στην πολύ γνωστή θεωρία της προέλευσης του κόσμου όπως τον ξέρουμε?
2. Το παράδειγμα που φέρεις μπορεί να γίνει πολύ αφαιρετικό γιατί αντιλαμβανόμαστε τις δυνατότητες του θετικού και του αρνητικού μέσω αγωγών.Χωρίς αυτούς απλά υπάρχουν...Να το εκλάβω ότι εμείς είμαστε οι αγωγοί?
3. Η πρόθεση αντι- δεν δηλώνει και απαραίτητα μη συμβατότητα!???
4-5. Οι "διαίσθηση","ορατικότητα" και "αστρικός οφθαλμός" να τις λάβω ώς μη ενεργές αισθήσεις που πλαισιώνουν τις άλλες πέντε όταν φτάσω σε κάποιο επίπεδο??Γιατί π.χ. στη ζωή μου μέχρι τώρα ένιωσα-διαισθάνθηκα ότι ελοχέυει κίνδυνος 2-3 φορές( μηχανόβιος ).Πότε φτάνεις σε αυτό το επίπεδο??Ενεργοποιούνται όλες μαζί??Πες ότι φτάνεις σε αυτό το επίπεδο,μετά από αυτό τί...?????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 17:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Σας χαιρετώ φίλοι μου.

Ερώτηση «1. Αναφέρεσαι στην πολύ γνωστή θεωρία της προέλευσης του κόσμου όπως τον ξέρουμε?»

Φίλε Υάκινθε για να μπορέσω να σου απαντήσω πρέπει να μου πεις την θεωρία πια είναι που εννοείς για να δώσω απάντηση.

Ερώτηση 2. Το παράδειγμα που φέρεις μπορεί να γίνει πολύ αφαιρετικό γιατί αντιλαμβανόμαστε τις δυνατότητες του θετικού και του αρνητικού μέσω αγωγών. Χωρίς αυτούς απλά υπάρχουν...Να το εκλάβω ότι εμείς είμαστε οι αγωγοί?

Το υπάρχουν είναι σχετικό. Δίχως ενέργεια είναι νεκρό και δεν υπάρχει.
Κάτι άλλο για να μπορέσω να σε βοηθήσω τι θέλω να πω.
Ο Εγκέφαλος του ανθρώπου είναι μικρογραφία του Σύμπαντος. Ο υπολογιστής είναι αντιγραφή του ανθρώπινου εγκεφάλου.
Τώρα δηλαδή έχουμε «το Σύμπαν» γεμάτο με ενέργειες και λειτουργά από μόνο του.
Ο Ανθρώπινος Εγκέφαλος παίρνει ενέργειες από το Σύμπαν και τις μεταδίνει σε διάφορα σημεία ή θετικά ή αρνητικά, αλλά είναι ζωντανός οργανισμός. «Είναι ζωντανός αγωγός».
Ο υπολογιστής είναι ύλη και ενεργοποιείται από τον ανθρώπινο εγκέφαλο. Δηλαδή είναι πομπός και δέκτης άψυχος.
Αυτή είναι η διαφορά στο ότι είμαστε αγωγοί.


Ερώτηση 3. Η πρόθεση αντί- δεν δηλώνει και απαραίτητα μη συμβατότητα!???

Η Ελληνική γλώσσα, είναι η πιο πλούσια γλώσσα στη Γη και δεν χωράει αμφιβολία. Η κάθε λέξη έχει την δική της σημασία αναλόγως σε ποια πρόταση ευρίσκεται.

Ερώτηση 4-5. Οι "διαίσθηση", "ορατικότητα" και "αστρικός οφθαλμός" να τις λάβω ως μη ενεργές αισθήσεις που πλαισιώνουν τις άλλες πέντε όταν φτάσω σε κάποιο επίπεδο?? Γιατί π.χ. στη ζωή μου μέχρι τώρα ένιωσα-διαισθάνθηκα ότι ελλοχεύει κίνδυνος 2-3 φορές( μηχανόβιος ).Πότε φτάνεις σε αυτό το επίπεδο?? Ενεργοποιούνται όλες μαζί?? Πες ότι φτάνεις σε αυτό το επίπεδο, μετά από αυτό τι...?????

Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Έχουμε ένα όχημα και την ρεζέρβα, την αφήνουμε σπίτι διότι δεν είναι ενεργή. Προχωράμε και σε ένα σημείο του δρόμου την χρειαζόμαστε αλλά την έχουμε σπίτι και κοιμάται η ρεζέρβα.
Σημαίνει ότι αφού τις έχουμε να τις ενεργοποιήσουμε με τις άλλες αισθήσεις για να είναι έτοιμες σε ώρα που θα τις χρειαστούμε.
Κάθε μέρα πρέπει να μαθαίνουμε και κάτι.


Κωνσταντίνος.


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 18:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλοι
Όταν μιλάω περί γνωστής θεωρίας,αναφέρομε σ'αυτήν του Σ.Χώκινς,για το Big-Bang.Τώρα δεν αντιλαμβάνομε πώς από αυτό ξεπήδησε ο "Ορθοξος Τριαδικός Θεός" που αναφέρεις και γιατί το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να δημιουργήση τα τάγματα αρχαγγέλων και αγγέλων???(!!!)Προτείνω επίσης να αφήσουμε τα παραβολικού τύπου παραδείγματα γιατί δεν προσφέρουν απαντήσεις!!
Αναφέρεις :
"αφού τις έχουμε να τις ενεργοποιήσουμε με τις άλλες αισθήσεις για να είναι έτοιμες σε ώρα που θα τις χρειαστούμε"
Πότε καταλαβαίνουμε ότι ενεργοποίηθηκαν,συνεχίζω να σε ρωτάω γιατί λές ότι εσύ τα έχεις καταφέρει,και επιτέλους τί είναι αυτός ο "αστρικός οφθαλμός"???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 20:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλοι μου και μέλη.

Έχουμε κάποιες μικροδιαφορές με τον Σ. Χώκινς και θα ξανααναφέρω την γνώμη μου. Στην μεγάλη έκρηξη του Σύμπαντος αναπήδησε (βγήκε) ο ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ όμως ταυτόχρονα από την έκρηξη με ελάχιστην διαφορά μικρότερες εκρήξεις σε πιο αδύνατες ενέργειες αναπήδησαν και οι υπόλοιποι χαμηλότεροι Θεοί. Π.χ. Βούδας, Μωάμεθ και άλλοι που υποβάλλουν τα σέβη τους προς τον ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ που την τότε εποχή ήταν με διαφορετικό όνομα.
Μετά έπλασε τα τάγματα Αρχαγγέλων και Αγγέλων και μετά έπλασε τους γήϊνους ανθρώπους στη ΓΗ.

Θέλεις να ξέρης εάν είναι ενεργοποιημένες η ενόραση, διόραση και ο αστρικός οφθαλμός και πως το καταλαβαίνεις. Η Διόραση και η Ενόραση σε προειδοποιούν τι θα αντιμετωπίσης στο μέλλον. Ο Αστρικός Οφθαλμός μπορείς να βλέπης ακόμα και την αύρα του κάθε ανθρώπου. Δηλαδή βλέπεις το ον να το περιβάλλουν διάφοροι χρωματισμοί και βάσει των χρωμάτων γνωρίζεις πότε είναι θυμωμένο, πότε λέει ψέματα, πότε είναι ενεργοποιημένο στα αρνητικά και ακόμα μπορείς να καταλάβης σε ποια σημεία πονεί διότι βλέπεις τρυπημένη την αύρα του.
Τώρα με ρωτάς πως θα καταφέρης να ενεργοποιήσης αυτές τις αισθήσεις. Το πρώτο πράγμα που είναι πρέπει να έχης αυτοσεβασμό και να αυτοσυγκεντρώνεσαι με μεγάλη ηρεμία ατάραχος από τον έξω κόσμο κάτι περίπου που κάνουν στο Βουδισμό. Μετά για μεγαλύτερη ενεργοποίηση πρέπει να κάνης συνεχόμενες υγιεινές διατροφές δίχως καταχρήσεις. Όταν περάσης αυτό το στάδιο θα μπορής να ανεβής πιο ψηλά από την Τρίτη Διάσταση και θα έχης επικοινωνία και μπορούν να σε καθοδηγούν για περισσότερη ανύψωση του πνεύματος.

Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 20:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κασλησπέρα Λευκέ Αετέ και σε όλους τους άλλους.
Μας γράφεις φίλε μου :"Στην μεγάλη έκρηξη του Σύμπαντος αναπήδησε (βγήκε) ο ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ ". Να με συγχωρέσεις για την άγνοιά μου, μα έχω την γνώμη πως ο Θεός δεν "βγήκε" από ΠΟΥΘΕΝΑ.Έίναι πέρα από χρόνο, ύλη, σύμπαν, κ.λ.π. και πριν από Αυτόν υπήρχε ΧΑΟΣ. Διαφώτισέ με φίλε μου για να μπορέσω να σε κατανοήσω καλύτερα.

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 21:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχουμε κάποιες μικροδιαφορές με τον Σ. Χώκινς και θα ξανααναφέρω την γνώμη μου. Στην μεγάλη έκρηξη του Σύμπαντος αναπήδησε (βγήκε) ο ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ όμως ταυτόχρονα από την έκρηξη με ελάχιστην διαφορά μικρότερες εκρήξεις σε πιο αδύνατες ενέργειες αναπήδησαν και οι υπόλοιποι χαμηλότεροι Θεοί. Π.χ. Βούδας, Μωάμεθ και άλλοι που υποβάλλουν τα σέβη τους προς τον ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ που την τότε εποχή ήταν με διαφορετικό όνομα.
Μετά έπλασε τα τάγματα Αρχαγγέλων και Αγγέλων και μετά έπλασε τους γήϊνους ανθρώπους στη ΓΗ.



Είναι δικαίωμα του καθενός να έχει διαφωνίες με κορυφαίους επιστήμονες στο είδος τους,ιδίως όταν αυτός θεωρείται ο εξυπνότερος μετά τον Αϊνστάϊν!
Για να επιστρέψω στο προκείμενο,μετά την τεράστια έκλυση ενέργειας που σήμερα,μετά από την πάροδο εκατομυρίων ετών και διαφόρων ζυμώσεων,την γνωρίζουμε με την μορφή άστρων,πλανητών,νεφελωμάτων,κομητών,κ.λ.π. "βγήκε" ο Ορθόδοξος Τριαδικός Θεός??Και αφού παρατήρησε το κάλλος τριγύρω του,το πρώτο πράγμα που ήθελε να κάνει ήταν οι αρχάγγελοι???Και πότε άλλαξε όνομα,πρίν ή μετά Βούδα και Μωάμεθ???Και γιατί να αλλάξει όνομα??Πώς λεγόταν δηλαδή???
Αυτές τις ανεπτυγμένες αισθήσεις,όταν τις αποκτήσεις μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις κατά το δοκούν ή υπάρχουν κριτήρια??Μπορείς για παράδειγμα εάν "δείς" κάποιον να νοσεί να τον ειδοποιήσης??
Ποιοί είναι αυτοί που θα με καθοδηγήσουν όταν ξεπεράσω την τρίτη διάσταση??Και μετά από εκεί τί???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2002, 20:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα.

Θα σας παρακαλούσα να μην διαστρεβλώνετε τι γράφω και να τα διαβάζετε πιο προσεκτικά, με αυτό τον τρόπο που πράττετε δεν μου δίνεται άλλο περιθώριο και θα σας αγνοώ.
Εγώ δεν έγραψα ποτέ μου ότι ο Ορθόδοξος Τριαδικός Θεός, «ότι άλλαξε το όνομα του σε Βούδα ή Μωάμεθ». ΠΡΟΣΟΧΗ, ΠΡΟΣΟΧΗ, ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ.

Φίλε Υάκινθε, εάν πάρεις δέκα επιστήμονες και συγκρίνεις τις απόψεις τους, θα σου πουν δέκα διαφορετικές απόψεις. Εγώ έχω την δική μου άποψη από την γνώση μου.

Μετά την Τρίτη διάσταση υπάρχει η τέταρτη που είναι η αύρα τους Αγίους της Ορθοδοξία. Ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του Άγιο που τον καθοδηγεί και τον προστατεύει. Ο κάθε άνθρωπος πρέπει να αγωνιστή να εξαγνιστή για να τον προσέγγιση ο προσωπικός του Άγιος.

Δεν μπορώ να δώσω περισσότερες πληροφορίες στα άδυτα του Σύμπαντος, Ούτε περισσότερα άδυτα από τον Ορθόδοξο Τριαδικό Θεό, αυτά συζητούνται μόνο προσωπικά.

Μια και έχεις αναφέρει τον Einstein, έχω να σε πληροφορήσω ότι ο Einstein έκλεψε πολλές φόρμουλες από διάφορους ΕΛΛΗΝΕΣ επιστήμονες και οικειοποιήθηκε τις ενέργειες τους, και σου γράφω ένα γρίφο του Einstein που έγραψε τον 20ον αιώνα και υποστήριξε ότι το 98% των ανθρώπων δεν μπορούν να το λύσουν.

Ο Γρίφος του Einstein
Υπάρχουν 5 σπίτια, 5 διαφορετικών ανθρώπων. Σε κάθε σπίτι ζει ένα άνθρωπος διαφορετικής εθνικότητας. Οι 5 ιδιοκτήτες πίνουν ένα συγκεκριμένο είδος ποτού, καπνίζουν μια συγκεκριμένη μάρκα τσιγάρων και έχουν ένα συγκεκριμένο κατοικίδιο.
Όλοι μεταξύ τους έχουν διαφορετικά κατοικίδια, διαφορετικές μάρκες τσιγάρων και διαφορετικά είδη ποτών.

Η ερώτηση είναι: Ποιος έχει το ψάρι.

Στοιχεία:
1. Ο Άγγλος μένει στο κόκκινο σπίτι.
2. Ο Σουηδός έχει ένα σκύλο.
3. Ο Δανό πίνει τσάϊ.
4. Το πράσινο σπίτι είναι αριστερά από το άσπρο σπίτι.
5. Ο ιδιοκτήτης του πράσινου σπιτιού πίνει καφέ.
6. Αυτός που καπνίζει PALL MALL τσιγάρα έχει πουλιά για κατοικίδια.
7. Ο ιδιοκτήτης του κίτρινου σπιτιού καπνίζει DUNHILL.
8. Αυτός που μένει στο μεσαίο σπίτι πίνει γάλα.
9. Ο Νορβηγός μένει στο 1ο σπίτι.
10. Αυτός που καπνίζει BLENDS μένει δίπλα σε αυτόν που έχει γάτες.
11. Αυτός που έχει το άλογο μένει δίπλα σε αυτό που καπνίζει DUNHILL.
12. Ο ιδιοκτήτης που καπνίζει BLUEMASTERS πίνει μπύρα.
13. Ο Γερμανός καπνίζει PRINCE.
14. Ο Νορβηγός μένει δίπλα στο μπλε σπίτι.
15. Αυτός που καπνίζει ΒLENDS έχει ένα γείτονα που πίνει νερό.

Εγώ το έλυσα σε πιο λίγο χρόνο που χρειάστηκε να το γράψη ο Einstein.


Φιλικά Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2002, 12:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ.. Ο ΧΡΟΝΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2002, 15:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι γεια σας και καλή εβδομάδα.

Φίλε beyond έγραψες ότι η τέταρτη διάσταση είναι ο χρόνος.
Σε παρακαλώ πολύ μπορείς να μου εξηγήσης τι θέλεις να πης είναι ο χρόνος;
Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2002, 21:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγόρια και κορίτσια καλησπέρα σας.


Το δεύτερο ενεργό μέλος που είναι σύμμαχος με τον Αντίχριστο, μετά από τον Σιωνισμό είναι η Μασονία.
Λίγα λόγια για την μασονία πως ενεργοποιούνται.
Πρωταρχικό στάδιο, στα μελλοντικά μέλη που θέλουν να τα εγγράψουν, τους αφήνουν να παρακολουθούν τα σεμινάριά τους όποτε θέλουν με το ελεύθερο και αυτεξούσιο και σιγά – σιγά τους ενεργοποιούν και τους εγγράφουν μέλη. Τους μαθαίνουν διάφορες χειραψίες και τους δίνουν διάφορα σήματα αναγνώρισης αναμεταξύ τους.
Μετά από αυτό τους εγγράφουν σε βαθμίδες, αναλόγως της ενεργοποίησης που μπορεί να έχει κάποιος, του δίνουν την βαθμίδα που ξεκινά από την 1ην βαθμίδα μέχρι την 33ην βαθμίδα.
Όσοι είναι της 33ης βαθμίδας έχουν το δικαίωμα να παραβρίσκονται κεκλεισμένων των θυρών σε μυσταγωγίες του Σατανά, Εωσφόρου ή Αντίχριστου, που εκεί θυσιάζουν νεαρά άτομα ονομαζόμενες «ανθρωποθυσίες».
Την ημέρα που θα ενθρονίσουν τον Αντίχριστο θα γίνει η μεγαλύτερη ανθρωποθυσία για τελειωτική ενεργοποιήση. Θα μαζέψουν 18 νεαρά άτομα αγόρια και κορίτσια και θα τα χωρίσουν σε τρεις 6 εξάδες δηλαδή 6 αγόρια 6 κορίτσια και 6 αγόρια και κορίτσια με γαλανά μάτια. Μόλις θυσιάσουν τις τρεις εξάδες 666 θα παρουσιαστή ο έκπτωτος άγγελος και θα γίνει μετεμψύχωση στο κλωνοποιημένο σώμα του Αντίχριστου για να του δώση της δυνάμεις τις τρίτης διάστασης.
Ο Αντίχριστος θα βασιλεύση στη Γη 7 επτά χρόνια, 3 χρόνια και 6 μήνες σε ευμάρεια και 3 χρόνια και 6 μήνες πλήρη καταστροφή, όπου θα γίνει η πτώση του Αντίχριστου στην τελειωτική για 1000 χίλια χρόνια γήινα, που μετά θα γίνη η Δευτέρα παρουσία.
Μία διευκρίνιση εκεί που αναφέρομαι 3 χρόνια και 6 μήνες φαίνονται ξεκάθαρα οι ανθρωποθυσίες που ενεργοποιούνται.
Ακόμα μια διευκρίνιση 3 χρόνια και 6 μήνες, έχουμε 42 μήνες δηλαδή 4+2=6.

Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 02:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...αναπήδησαν και οι υπόλοιποι χαμηλότεροι Θεοί. Π.χ. Βούδας, Μωάμεθ και άλλοι που υποβάλλουν τα σέβη τους προς τον ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ που την τότε εποχή ήταν με διαφορετικό όνομα

Κωσταντίνε δεν διαστρευλώνω τα γραφόμενα σου,μάλλον δεν διαβάζεις εσύ καλά τί γράφω εγώ!Και πάμε πάλι,σύμφωνα με αυτό που αναφέρεις λοιπόν :
-Πότε άλλαξε όνομα,πριν Μωάμεθ και Βούδα ή μετά(πιό σαφής δεν μπορώ να γίνω!)?
-Πώς λεγόταν πρίν και γιατί να αλλάξει όνομα??

Αυτά που γράφεις στο τελευταίο μήνυμα σου είναι απόσπασμα τίνος συγγράματος,γιατί-αλήθεια-για κάποιον που στηρίζει το αντίθετο,φαίνεσαι να ξέρεις πολλά περί Σιωνισμού,Μασονίας,κ.λ.π.!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 02:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε περι Σιωνισμού γνωρίζει φίλε Υάκινθε, αλλά ούτε και περί ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ (μασονία).
Μάλλον έχει διαβάσει ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΑ βιβλία που τα έχουν ώς γνωστόν ΟΛΑ σε ένα καλάθι... ΑΧΤΑΡΜΑ δηλαδή......

Εδώ ζητάμε ΣΤΟΙΧΕΙΑ....

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 07:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ..
ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΟΣ Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ
ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ.ΔΕΝ ΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΟΡΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΡΕΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.
ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΑΖΑΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΛΛΟΙΩΝΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΧΩΡΟΧΡΟΝΙΚΟ ΣΥΝΕΧΕΣ ΜΕΤΑΒΑΛΛΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΑΖΑΣ.ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΚΡΙΒΗ ΡΟΛΟΓΙΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΟΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΡΕΧΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ
ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΗΣ ΓΗΣ(ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΑΖΑΣ ΤΗΣ ΓΗΣ).
π.χ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΚΤΙΝΑ ΦΩΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΑΚΡΙΝΟ ΑΣΤΡΟ ,ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΧΩΡΟΧΡΟΝΙΚΟ ΣΥΝΕΧΕΣ ,ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΣ.
ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΜΑΖΑ (ΠΛΑΝΗΤΗ,ΗΛΙΟ Η ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΞΩΤΙΚΑ ΣΩΜΑΤΑ),"ΕΛΚΕΤΑΙ" ΠΡΟΣ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΩΝΕΤΑΙ Η ΤΡΟΧΙΑ ΤΗΣ.ΠΩΣ ΟΜΩΣ ΕΛΚΕΤΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΦΩΤΟΝΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΥΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ? ΕΙΝΑΙ ..ΑΠΛΟ ΔΕΝ ΕΛΚΕΤΑΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΑΡΥΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΑΛΛΟΙΩΝΕΙ ΤΟ ΧΩΡΟΧΡΟΝΙΚΟ ΣΥΝΕΧΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΕΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΒΑΡΥΤΙΚΟ ΠΗΓΑΔΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΦΩΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΑΥΤΗ.ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΠΛΑΚΑ,ΕΑΝ ΤΟ ΒΑΡΥΤΙΚΟ ΠΗΓΑΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΑΣ Η ΑΚΤΙΝΟΥΛΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ(ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΣΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΗΣ Γ.Θ.Σ),ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΒΑΡΥΤΙΚΟ ΠΗΓΑΔΙ ΕΙΝΑΙ
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΟΠΩΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΣΤΡΟ ΝΕΤΡΟΝΙΩΝ Η ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΤΡΥΠΑ ΤΟΤΕ Η ΑΚΤΙΝΑ ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ,ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ ΠΟΤΕ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 10:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Υάκινθε και μέλη καλημέρα σας

«Στην μεγάλη έκρηξη του Σύμπαντος αναπήδησε (βγήκε) ο ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ»

«όμως ταυτόχρονα από την έκρηξη με ελάχιστην διαφορά, μικρότερες εκρήξεις σε πιο αδύνατες ενέργειες αναπήδησαν και οι υπόλοιποι χαμηλότεροι Θεοί. Π.χ. Βούδας, Μωάμεθ και άλλοι»


«Ο Βούδας, Μωάμεθ και άλλοι που υποβάλλουν τα σέβη τους προς τον ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ»

«ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ που την τότε εποχή ήταν με διαφορετικό όνομα»

Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 11:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο την στιγμη που εγινε το BIG-BANG δεν "χρειαζεται" ο θεος.Ξερουμε
πλεον τι συνεβη απο εκει και μετα ,η υλη και η ενεργεια ακολουθησαν τον γνωστο μας πλεον δρομο,με ολους τους γνωστους φυσικους νομους ,το προβλημα μας ειναι τι υπηρχε λιγο πριν.
Και κανεις λαθος να βαζεις μια αρχη δημιουργιας και υπαρξης του Θεου.
Ο Θεος ειναι Αν-αρχος αλλιως ειναι πεπερασμενος και υποκειται στο πεπερασμενο συμπαν μας..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 13:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κέλσο γεια σου.


Θέλω να μου προτείνεις τι βιβλία είναι τα σωστά και ότι γράφουν είναι πραγματικά γιατί τα δικά μου βιβλία είναι άχρηστα για το ποτάμι όπως γράφεις πιο πάνω στη απάντηση σου.
Ευχαριστώ περιμένω τα σωστά βιβλία και συγγραφείς να μου γράψεις ποιοι είναι;

Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 14:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε beyond καλό μεσημέρι.

Θέλω να σου κάνω μία ερώτηση μόνο πριν σου απαντήσω στις ερωτήσεις σου.
Τι γνώμη δική σου έχεις για το BIG-BANG


Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 18:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα Κωσταντίνε, θα μου απαντήσεις στο τελευταίο μήνυμα μου ή αδίκως περιμένω?Πάντως προτού εμπλακείται με τον Κέλσο σχετικά με την σωστή βιβλιογραφία,καλό θα ήταν να εκανες την αρχή εσύ δίνοντας την βιβλιογραφία απ' όπου παίρνεις τις ιδέες σου πριν γράψεις εδώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 19:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Υάκινθε.

Φίλε μου δεν σε ξεχνώ, αλλά αυτή την φορά θα περιμένω να δώσουν άλλοι πρώτα τις απαντήσεις τους και μετά θα δώσω εγώ τις δικές μους. Σου υπόσχομαι ότι του πρώτου που θα δώσω απάντηση θα είναι προς τον Υάκινθο τον φίλο μου.

Κωνσταντίνος

Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 20:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε beyond καλησπέρα.

Για το θέμα του χωροχρόνου πράγματι υπάρχει και στην τέταρτη διάσταση όπως υπάρχουν και σε όλες τις διαστάσεις και στις επτά διαστάσεις, η μόνη διαφορά στην κάθε διάσταση υπάρχει ο δικό της χωροχρόνος.

Στην έβδομη διάσταση υπάρχει διάσπαση του χωροχρόνου και κινούνται με πολύ – πολύ μεγάλη ταχύτητα. Όσο κατεβαίνεις στις πιο κάτω διαστάσεις γίνετε πιο βαρετός ο χωροχρόνος.
Στην τέταρτη διάσταση είναι ο μισός χωροχρόνος σε ταχύτητα από την έβδομη διάσταση.
Στην Τρίτη διάσταση όπου υπάρχει η έξαρση των αρνητικών γίνεται ο μισός χωροχρόνος από την τέταρτη διάσταση.
Από την τέταρτη διάσταση ξεκινά η θετικότητα και αποφεύγεις από τα αρνητικά.
Πολλά πειράματα που δοκίμασαν δια μέσου του χωροχρόνου πήγαν μέχρι την Τρίτη διάσταση και δεν κατάφεραν να περάσουν στην τέταρτη διάσταση, γιατί τους έλειπε η θετικότητα για να διαπεράσουν την Τρίτη διάσταση και τους καθήλωναν τα αρνητικά και δεν τους άφησαν να περάσουν και να ανεβούν στις άλλες διαστάσεις.
Υπάρχουν και πολλά άτομα που πήγαν μέχρι την Τρίτη διάσταση από μόνοι τους με πνευματική αρνητική δύναμη.

Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 12:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κέλσο και μέλη γεια σας.

Κέλσο πάντα γράφεις με θαμαστές λέξεις και επίσης γράφεις ότι δεν καταλαβαίνεις τι σου γράφουμε και σε ερωτώ εγώ ξανά με απλές λέξεις.

Τι είναι Σιωνισμός;
Τι είναι Μασονία (Τεκτονισμός);

Θέλω να μου γράψης την δική σου γνώμη και όχι να γράψεις από τι; διαβάζεις για αυτά που θα γράψης. Θέλω να είναι τελεσίδικα για την υποστήριξη σου.

Εγώ έδωσα την θέση μου και την γνώμη μου για την Μασονία (Τεκτονισμό) και Σιωνισμό και γράφεις φίλε Κέλσο ότι δεν είναι έτσι όπως τα γράφω. Εσυ έχεις το ελεύθερο και να έχεις την δική σου γνώμη και την σέβομαι και χαίρομαι που έχεις άλλη γνώμη για να την συζητήσουμε την δική σου γνώση με την δική μου γνώμη.

Εάν όμως κάποιος κάνει επίκριση και μου λέει ότι έχω λάθος δίχως να δίνη την θέση του και την γνώμη του. Δεν τον σέβομαι γιατί είναι ένας δειλός και κρύβεται πίσω από τον υπολογιστή, γιατί δεν έχει δική του γνώμη και δεν ξέρει τι γράφει, απλώς θέλει να γράφη.


Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 13:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας, παιδιά, μυρίζω μπαρούτι ή κάνω λάθος;

Ειπε ο Λ.Α. απευθυνόμενος στον Κέλσο:

quote:
Εάν όμως κάποιος κάνει επίκριση και μου λέει ότι έχω λάθος δίχως να δίνη την θέση του και την γνώμη του. Δεν τον σέβομαι γιατί είναι ένας δειλός και κρύβεται πίσω από τον υπολογιστή, γιατί δεν έχει δική του γνώμη και δεν ξέρει τι γράφει, απλώς θέλει να γράφη.

Λ. Α. πρόσεχε με τους χαρακτηρισμούς που δίνεις. Ο Κέλσος, μίλησε με μεγάλη προσοχή και δεν σε έβρισε. Θα ήταν πρέπον να αποσύρεις αυτόν τον χαρακτηρισμό.

Δεν θα ήταν καλό να τραγουδάς το τραγούδι "Είμαι αετός, χωρίς φτερά..."

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 13:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Υάκινθε γεια σου.

Με ερώτησες
«από που παίρνεις τις ιδέες σου πριν γράψεις εδώ.»

Τις γνώσεις φίλε Υάκινθε τις παίρνω από την ίδια την προσωπική μου ζωή που κάθε ημέρα παίρνω και μία γνώση. «Η Ζωή είναι το μεγαλύτερο πανεπιστήμιο» 2ον διαβάζω διάφορα βιβλία και παίρνω την πραγματική γνώση (εάν την γράφουν διαστρεβλωμένη την αναλύω και παίρνω την γνώση που πρέπει και όχι αυτή που θέλουν να δώσουν οι συγγραφείς) 3ον και το πιο βασικό τα εναρμονίζω με τον εσωτερικό μου κόσμο, (ο εσωτερικός κόσμος αποτελείται από την διόραση, ενόραση και υποσυνείδητο που είναι αλάνθαστο) μαζί και τα τρία βγάζουν ένα αλάνθαστο συμπέρασμα για τον δικό μου εαυτό και δικό μου ελεύθερο και αυτεξούσιο.

Για μένα είναι αλάνθαστα και μπορώ να τα υποστηρίζω, δίχως να τρέχω στα βιβλία να δω τι γράφουν μέσα για να απαντήσω. Για αυτό το λόγο μου αρέσει περισσότερο να αντιμετωπίζω τε-α-τε και όχι γράφοντας που χάνετε η πραγματική ενεργοποίηση, προσπαθώ συνεχώς να κρατώ την ενεργοποίηση του κάθε θέματος όσο μπορώ, για να δίνω την γνώμη μου.

Κωνσταντίνος


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 16:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.

Σήμερα είμαι πολύ ευτυχισμένος. Μπόρεσα επιτέλους να λύσω το μυστήριο για το οποίο συζητάμε (;;;) σε αυτό το topic.

Το πρόβλημα είναι ότι κάναμε τόσο καιρό λάθος στον αριθμό του Αντίχριστου!!!.

Ποια είναι η αλήθεια; Επισκεφτείτε αυτό το link και θα καταλάβετε τι εννοώ.
ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 17:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλοοοο !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Binational
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 17:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Binational  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΠΡΩΤΟ

...

Πίστευε και μη, … ερεύνα !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 17:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

S U P E R

Οφείλω να ομολογήσω πως τα επίπεδα της ενεργοποίησης σου σ' αυτήν σου την αναζήτηση χτύπησαν "κόκκινα"!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 19:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Kαι βλέποντας το αισθητήριο του χιούμορ που διαθέτεις
θα τολμήσω να σου προτείνω,σαν οπαδός της διαλλακτικότητας και ιδιαίτερα της ΣΥΝΘΕΣΗΣ,το όνομα ΘΩΡΘ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy