ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Τι είναι ο αριθμός 666
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pink
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2003, 11:51:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pink  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ayτο πως το θεωρεις δεδομενο .
Σε παρακαλω εξηγησε το μου .

Από τον καιρό που «γεννήθηκε» ο πλανήτης ΓΗ, υπήρχε και θα υπάρχη, το ΚΑΛΟ και το ΚΑΚΟ.
ΤΟ ΚΑΛΟ = ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ
ΤΟ ΚΑΚΟ= ΣΑΤΑΝΑΣ.
Αυτά είναι αποδειγμένα και δεν μπορεί κανένας να διαφωνήση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Piratis
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2003, 03:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Piratis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Piratis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως τελικά όλα είναι λίγο φτιαγμένα.Μήπως η θρησκεία έχει να κάνει και με συμφέροντα ??? Μήπως έχουν δίκιο οι Active member που σε ένα στίχο ενός τραγουδιού που μιλάει ο Χριστός λέει"Τα απλά μου λόγια τα πήραν για κανόνες" ??? Μήπως είχε δίκιο ο Νικόλας ο Άσιμος που έλεγε ότι ο Χριστός έκανε τη βλακεία και σταυρώθηκε και έγινε θρησκεία??? Η θρησκεία η αληθινή θρησκεία δεν βρίσκεται σε κανένα γραπτό και σε κανέναν αριθμό. Είναι μέσα μας και μόνο. Είναι το κοινό σημείο των περισσοτέρων θρησκειών . Είναι η αγάπη. Αυτό και μόνο. Όλα τα άλλα είναι κερασάκια στη τούρτα. Ίσως μερικά να είναι νόστιμα , να μας αρέσουν, να μας συμφέρουν αλλά είναι μόνο αυτό και τιποτα παραπάνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elladara
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2003, 09:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elladara  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος elladara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδιά.
Εγώ ξέρω ότι κάτι "παίζει" γενικώς με τους αριθμούς.
Εχω την εξής απορία όμως:
Γιατί να κάτσει ο Χριστός ή ο Αντίχριστος να ασχοληθεί με αριθμούς?
Και τι έγινε λοιπόν που ο Κύριος έχει το 9 και τι θα κερδίσει ο σατανάς άν έχει το 6? Θα του την "σπάσει" του Κυρίου?
Λέω η γυναίκα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2003, 03:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προς Λευκο Αετο:
Ο θρησκευτικος φονταμεταλισμος ειναι το πιο επικινδυνο πραγμα φιλε.
Δυστυχως υπαρχουν παρα πολλοι φανατικοι στον χωρο της Ορθοδοξιας.Θελω
να μου πεις πως εξηγεις οτι πεθαινουν τοσοι ανθρωποι και υποφερουν
ακομα και μικρα παιδια που ειναι Ορθοδοξοι Χριστιανοι.Φταιει και
γιαυτο ο διαβολος;Δεχεσαι σαν Ορθοδοξος οτι η σωτηρια και η ανασταση
θα συμβει μονο στους Χριστιανους Ορθοδοξους(ετσι ισχυριζεται η
εκκλησια μας) και οτι οι υπολοιποι ακομα και αν δεν εχουν κανει κανενα
κακο θα πανε στην Κολαση.Μαλιστα αν καποιος ειναι πολυ καλος σαν
ανθρωπος αλλα δεν ειναι Ορθοδοξος Χριστιανος θα εχει την ιδια τιμωρια
με ενα π.χ δολοφονο.Δεν ειναι λιγο παραλογα ολα αυτα φιλε!
Τι ειναι αυτο που κανει καποιον να πιστευει για π.χ
στην Ορθοδοξη θρησκεια χωρις να εχει βιωσει την παρουσια
του Θεου απλως και μονο επειδη διαβασε την Βιβλο ή του ειπαν
καποιοι παπαδες πως ο αληθινος θεος ειναι αυτος της Ορθοδοξιας.
Μηπως τελικα ολα εχουν να κανουν με τον εγκεφαλο του ανθρωπου;Αναρωτιεμαι γιατι καποιος να εχει δει σε οραματα καποιο Αγιο
και εγω οταν παλια προσευχομουνα δεν εβλεπα ποτε κανενα οραμα.
Εσυ λες πως ειχες δει καποια ονειρα γιατι ολοι εμεις δεν
τα εχουμε δει;Mηπως εισαι ο εκλεκτος του Θεου;Η εχει να κανει
με τον εγκεφαλο σου;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2003, 09:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλημέρα μου στους φίλους...

Φίλε μου Βίκινγκ, σε ενημερωνω πως το μέλος Λευκός Αετός καθώς και το μέλος Λευκή Κουκουβάγια πλέον δεν βρίσκονται στους χώρους συζήτησης.

Οι απόλυτες αλλά ΚΑΙ αστήρικτες τοποθετήσεις τους, τους ανάγκασαν να διαγραφούν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ απο μέλη του Εsoterica.gr

Αγαπήτή Ελλαδάρα...
ΣΙΓΟΡΑ κάτι "παίζει" με τους αριθμούς...
Επίσεις ΣΙΓΟΥΡΟ είναι ότι ΟΥΤΕ ο Χριστός αλλά ΟΥΤΕ και ο Αντίχριστος κάθησαν να "παίξουν" μαζί τους...

Αναρωτήθηκες όμως μήπως εκείνοι οι ΜΥΗΜΕΝΟΙ που έφεραν στα "μάτια" μας τα πε΄ρι των ΑΡΙΘΜΩΝ (τόσο του ΘΗΡΙΟΥ 666 όσο και του ΙΗΣΟΥ 888) κάτι ΑΛΛΟ έκρυψαν πίσω απο αυτά;;;

Την καλημέρα μου...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νικολακης
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2003, 21:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νικολακης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρ'οτι τε θεμα ξεκινησε παραξενα, εχει αρχισει νε γινεται ενδιαφερον. Εχω ακουση πολες ερμηνειες του αριθμου του θηριου. Οι περισσοτερες ειναι αβασιστες διοτι δεν περνουν υπ'οψιν τους τις εξεληξεις του Ελληνικου αλφαβητου. Αραγε εχει ο αριθμος πραγματικη σημασια; Αραγε υπαρχει συνδεση του αριθμου με τον "αντιχρηστο";

Νικος
Together we can do itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Haris
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 01:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Haris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με βάση το μήνυμα του "Λευκού Αετού" στις 17-9-02, θα ήθελα να τον ρωτήσω σε πόσους θεούς πιστεύει. Σε έναν, σε δύο, σε τρείς, σε περισσότερους, ή σε όλους? Γιατί ο ίδιος αναφέρει πως <<δημιουργήθηκαν>> περισσότεροι από ένας :

«Στην μεγάλη έκρηξη του Σύμπαντος αναπήδησε (βγήκε) ο ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ»
«όμως ταυτόχρονα από την έκρηξη με ελάχιστην διαφορά, μικρότερες εκρήξεις σε πιο αδύνατες ενέργειες αναπήδησαν και οι υπόλοιποι χαμηλότεροι Θεοί. Π.χ. Βούδας, Μωάμεθ και άλλοι»

«Ο Βούδας, Μωάμεθ και άλλοι που υποβάλλουν τα σέβη τους προς τον ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ»
«ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ που την τότε εποχή ήταν με διαφορετικό όνομα» .

Τα σχόλια δικά σας................. .

Edited by - Haris on 07/06/2003 15:51:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 11:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητό μέλος Ηari...
Το έχω ΗΔΗ ξαναναφέρει αλλά το ΞΑΝΑΠΑΡΑΘΕΤΩ...
quote:
...σας ενημερωνω πως το μέλος Λευκός Αετός καθώς και το μέλος Λευκή Κουκουβάγια πλέον δεν βρίσκονται στους χώρους συζήτησης.

Οι απόλυτες αλλά ΚΑΙ αστήρικτες τοποθετήσεις τους, τους ανάγκασαν να διαγραφούν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ απο μέλη του Εsoterica.gr


Και μιάς και δέχθηκα και κάποιο e-mail που μου έκανε "παρατήρηση" για το τι γράφω, σας λέω πώς ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΙ το μέλος μας Haris, είναι που στη δική μου ΟΡΟΛΟΓΙΑ λέγεται ΑΣΤΗΡΙΚΤΟ...

Τι δουλεία έχει η ΘΕΟΤΗΤΑ (και μάλιστα μια Ορθόδοξη Θεότητα, πραγματικά ΟΞΥΜΟΡΟ ΣΧΗΜΑ!!!) να μπερδεύεται με ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ;;;;
Ανθρώπους όπως ο Βούδδας, ο Μωάμεθ, κλπ κλπ...

Ας ΜΗΝ δώσουμε συνέχεια σε ένα θέμα που ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ "έσβησε"...

Επί της ευκαιρίας να πώ πώς ήμουν ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ απο εκείνους που ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΝ με τα δύο αυτά μέλη, αλλά ο ΤΡΟΠΟΣ που συμεπριφέρθηκαν ΤΟΣΟ σε μένα αλλά ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ στους υπόλοιπους που τους έθεταν ερωτήσεις, ήταν τέτοιος που μονο να ΚΑΚΟΧΑΡΑΚΤΗΣΗΣΕΙΣ κάποιον μπορείς...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 14:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Κέλσο σε χαιρετώ.

Λόγο ότι δεν θέλω να γράψω στο esoterica έτσι σου γράφω αυτό το e-mail.

Θα δείξω ανωτερότητα επίσης και πάλε δεν θα απαντίσω στο esoterica για τις απαντήσεις που δίνεις στο forum.

Δεν μπορείς όμως να γράφεις ψέματα από την πραγματική αλήθεια τις όλης κατάστασης που επικρατούσε την τότε εποχή στο forum όπου μας ύβριζαν και μας χλεύαζαν, και ούτε για τον admin που προσπάθησε να κάνει τον δικαστή μονόπλευρα και δεν δέχτηκε ελεύθερη συζήτηση και έθετε όρους και χρόνο.

Φίλε Κέλσο ούτε εσύ είσαι σε θέσει να γνωρίζεις τι γνωρίζω εγώ και είναι αβάσιμα.

Είμαι άτομο αγάπης και αρετών και δεν σου κρατώ κακία και όταν έλθεις στην Κύπρο σου δίνω το τηλέφωνο μου 99677194 για να σε κεράσω και καφέ και να τα πούμε από κοντά τετ-α-τετ.

Επίσης εάν θέλεις μπορεί να έχουμε online στο msn jk_oneiro@hotmail.com.

Το πιο πάνω είναι το e-mail που έστειλα στις 22/5/2003 προσωπικά στον Κέλσο που δέν είναι παρατήρηση αλλά ταξινόμηση των προσωπικών μου ενεργείων

Ο Λευκός Αετός σας αγαπά από ψηλά www.jkoneipo.com/forum
www.apokalypsis-kypros.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vasileios
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 18:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vasileios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέσα στα βιβλία του Συγγραφέα Ελευθέριου Αργυρόπουλου βρήκα την παρακάτω λεξαριθμική ισότητα:

ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΗΡΙΟΝ = 666

Τα βυζαντινά αριθμογράμματα είναι στην πραγματικότητα η Πυθαγόρεια αριθμοσοφία.

ΧΞς = 666 = ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 23:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μέσα στα βιβλία του Συγγραφέα Ελευθέριου Αργυρόπουλου βρήκα την παρακάτω λεξαριθμική ισότητα:

ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΗΡΙΟΝ = 666

Τα βυζαντινά αριθμογράμματα είναι στην πραγματικότητα η Πυθαγόρεια αριθμοσοφία.

ΧΞς = 666 = ΣΚΟΤΕΙΝΙΑ


Φιλε ανεφερες μια λεξαριθμικη ισοτητα.Συμφωνα με τον Αργυροπουλο
η Ελληνικη Γλωσσα γνωριζει μαθηματικες σταθερες καθως και το Μελλον.
Εγω διαφωνω μαζι του διοτι σε πολλες περιπτωσεις και εχω ψαξει πανω
σε αυτο δεν βγαινουν λεξαριθμικες ισοτητες.Πιστευω οτι ειναι συμπτωση
απλως.Εσυ τι πιστευεις οτι οντως η Ελληνικη Γλωσσα προβλεπει το
Μελλον και γνωριζει μαθηματικες αρμονιες του Συμπαντος;Αμα δεις στο
Βιβλιο του θα προσεξεις οτι αλλες φορες μπροστα απο λεξεις μπαινουν
αρθρα(π.χ το,η κ.λ.π) και αλλες φορες οχι.Αρα λοιπον ειναι αυθαιρετο
συμπερασμα οτι η Ελληνικη Γλωσσα γνωριζει μαθηματικες αρμονιες του
συμπαντος και το Μελλον οπως ισχυριζεται ο Αργυροπουλος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 23:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
Μέσα στα βιβλία του Συγγραφέα Ελευθέριου Αργυρόπουλου βρήκα την παρακάτω λεξαριθμική ισότητα:

ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΗΡΙΟΝ = 666

Τα βυζαντινά αριθμογράμματα είναι στην πραγματικότητα η Πυθαγόρεια αριθμοσοφία.

ΧΞς = 666 = ΣΚΟΤΕΙΝΙΑ


Φιλε ανεφερες μια λεξαριθμικη ισοτητα.Συμφωνα με τον Αργυροπουλο
η Ελληνικη Γλωσσα γνωριζει μαθηματικες σταθερες καθως και το Μελλον.
Εγω διαφωνω μαζι του διοτι σε πολλες περιπτωσεις και εχω ψαξει πανω
σε αυτο δεν βγαινουν λεξαριθμικες ισοτητες.Πιστευω οτι ειναι συμπτωση
απλως.Εσυ τι πιστευεις οτι οντως η Ελληνικη Γλωσσα προβλεπει το
Μελλον και γνωριζει μαθηματικες αρμονιες του Συμπαντος;Αμα δεις στο
Βιβλιο του θα προσεξεις οτι αλλες φορες μπροστα απο λεξεις (που βγαινει λεξαριθμος) μπαινουν
αρθρα(π.χ το,η κ.λ.π) και αλλες φορες οχι.Αρα λοιπον ειναι αυθαιρετο
συμπερασμα οτι η Ελληνικη Γλωσσα γνωριζει μαθηματικες αρμονιες του
συμπαντος και το Μελλον οπως ισχυριζεται ο Αργυροπουλος.Επισης φιλε μου αναφερεις τον αριθμο 666,ομως αυτος ισως να μην ειναι οντως
ο αριθμος του θηριου διοτι θα εχεις ακουσει οτι εχουν αποκοπει
γραμματα απο την Ελληνικη Αλφαβητο οπως το γραμμα (7) κεραυνος που
ηταν το συμβολο του Δια.Αυτο θεωρειται απο αρκετους ως το αληθινο
εκτο γραμμα της αλφαβητου.Απο πολλους θεωρειται πως χ'ξ'ς=860 και
οχι 666.Αν διαβασεις πιο πανω την συνεντευξη του Φουρακη θα δεις
πως βγαινει αυτο.
Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι δεν μπορουμε πραγματικα
να ξερουμε αν οντως ο αριθμος του θηριου ειναι 666.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 11:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα στους φίλους...

Το θέμα ΑΡΙΘΜΟΣΟΦΙΑ, δηλαδή η ΣΟΦΙΑ που περιέχεται στους ΑΡΙΘΜΟΥΣ, είναι ένα ΜΕΓΑΛΟ και ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΘΕΜΑ...

Θεωρώ απο τις δικές μου έρευνες ΚΑΙ ΜΟΝΟ πώς:
- ΑΝ ένας ΑΡΙΘΜΟΣ εμπεριέχει ΣΟΦΙΑ...
- ΑΝ ένας ΑΡΙΘΜΟΣ έχει μια ΑΝΑΛΟΓΙΑ ως πρός τα ΓΡΑΜΜΑΤΑ...
- ΑΝ τα ΓΡΑΜΜΑΤΑ είναι η ΦΩΝΗΤΙΚΟΙ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΝΝΟΙΩΝ...
ΤΟΤΕ...
ΚΑΘΕ ΓΡΑΜΜΑ, ΚΑΘΕ ΑΛΦΑΒΗΤΟΥ θα έχει μαι ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙΑ σε σχέση με τους ΑΡΙΘΜΟΥΣ και τα ΓΡΑΜΜΑΤΑ...

Δηλαδή αυτό που ΠΙΘΑΝΑ να "προβλέπει" η Ελληνική Γλώσσα, να το εμπεριέχει ΚΑΙ κάποια ΑΛΛΗ ΓΛΩΣΣΑ...

Το ΠΩΣ υπάρχει (έαν υπάρχει) ΠΡΟΒΛΕΠΤΙΚΟΤΗΤΑ στους ΑΡΙΘΜΟΥΣ, αυτό είναι κάτι που "επαγωγικά' αποδεικνύεται!!!!
Γιατλί εφ'όσων λέμε ότι το ΣΟΦΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΟΝΤΩΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ (Πυθαγόρας)...
Και ΣΟΦΟ είναι ένα προσδιοριστικό επίθετο του ΘΕΟΥ...
Και ο ΘΕΟΣ γνωρίζει τα πράγματα σε ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΠΑΡΟΝ και ΜΕΛΛΟΝ...
ΤΟΤΕ ΝΑΙ, ο Αριθμός μπορεί ΚΑΙ να "προβλέπει"...

Το θέμα ΟΜΩΣ δεν είναι εκέι...
Είναι το ΠΩΣ ο 'Ανθρωπος μπορεί με χρήση των ΑΡΙΘΜΩΝ και των ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ να προβλέψει....

Αυτά ως "αρχή"....

Φιλικά,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Haris
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2003, 01:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Haris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σύμφωνα με τον κ.Σημαιοφόρο Θεολόγο και τον κώδικα του ελληνικού αλφαβήτου, το ΘΗΡΙΟ (666)της αποκάλυψης συμβολίζει την (ΘΗ) Θέαση της ΡΑ (ΡΙ)ροής σε χώρο(Ο). Δηλαδή , με βάση τον κώδικα του κ. Σημαιοφόρου, αυτή η θέαση της υπέρτατης ροής ΡΑ είναι η Δημιουργία του ορατού κόσμου (δηλαδή της ύλης). Το 666 είναι τα 6 πρωτόνια, τα 6 ηλεκτρόνια και τα 6 ουδετερόνια που υπάρχουν στον C12, βασικό στοιχείο της ύλης.
Μην σας τρομάζουν αριθμοί.

Edited by - Haris on 18/06/2003 23:31:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stelios
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2003, 19:41:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stelios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους. a=6,b=12....z=156.COMPUTER=666. Αποκαλυψη Ιωαννη(θα σωθουνε 144000=1+4+4=9 το ο αριθμος του Θεου μαζι με το 0 το ακεραιο η το τελειο.Ερμηνεια=οσοι ειναι κοντα στο 9 και οχι στο 6 θα σωθουνε. χξς=666 συμφωνα με το αρχαιο ελληνικο αλφαβητο οπου λοιπουν(οχι τυχαια φυσικα) το στιγμα,κοππα και σαμπι.1η Ερωτηση:Γιατι ο Ιωαννης ο Θεολογος μας λεει οτι για να βρεις τον αριθμο του θηριου πρεπει να εχεις την σοφια δηλ να ξερεις αρχαια ελληνικα;ΑΠ:Για τον ιδιο λογο που το μαντειο των Δελφων ειναι το κεντρο της γης και πανω του εχει τα δυο αντιστροφα Εψιλλον.Εγρηγοροι Ελληνες.Για τον λογο οτι ο Χριστος ειπε οταν ειδε τους δυο Ελληνες ηρθε η ωρα να δοξαστει το ονομα μου.Για τον λογο οπου Ιαπετος=666,ο πρωτος πολεμος στην ιστορια μεταξυ καλου και κακου,μεταξυ Δια και Ιαπετου οπου ο Διας τον εριξε για χιλια χρονια στα ταρταρα.Για τον ιδιο λογο που οι Σιββυλες μιλλησαν για τον ερχομο του θεου 10000πχ.Για τον ιδιο λογο που ο Ερμης ο Τρισμεγιστος μιλησε πρωτος για την τριαδικοτητα του Θεου.Για τον λογο που το μεγαλυτερο σχεδιο των Σιωνιστων ειναι το σβησιμο των τριων γραμματων ετσι ωστε να μην μπορεσουν οι Ελληνες να βρουνε τον αριθμο του θηριου και να μην δεχτουνε το χαραγμα.Για τον λογο οτι δειδαξαν τη μεγαλυτερη νικη των Εβραιων επι των Ελληνων,και μας κανουν και χαιρομαστε κιολας,τη νικη Δαβιδ εναντιον Γολιαθ οπου ο Γολιαθ ηταν Φιλισταιος δηλ Ελληνας.Για τον λογο οτι οι επιστημονες δεν μπορουν να σπασουν το Ελληνικο dna.Για το λογο οτι το Αγιον Φως αναβει μονο στον Ελληνα Πατρειαρχη και μονο στους Ελληνες Ορθοδοξους Χριστιανους.2η Ερωτηση:Γιατι 666 και οχι 76853228999999πχ;ποια η συμβολικη ερμηνεια του;ΑΠ:Που θελει να βασιλεψει ο αντιχριστος;στη γη.δηλαδη;στους ανθρωπους.δηλαδη;ΣΤΗΝ ΥΛΗ.Ποιο ειναι το πρωτο στοιχειο της υλης;Ο ΑΝΘΡΑΚΑΣ.απο τι αποτελειται ο ανθρακας;6 ΠΡΩΤΟΝΙΑ 6 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΑ 6 ΝΕΤΡΟΝΙΑ.τοσο απλο ηταν....... 3Η Ερωτηση;Γιατι μας εδωσες για παραδειγμα το computer;ΑΠ:Ποιος ειναι ο ποιο ευκολος τροπος να "φακελωσεις" και να ελενγξεις τους ανθρωπους;ο υπολογιστης. Και για να μην γελιεστε ο αντιχριστος εχει γενηθει,το ξερουμε απο το 1998,σε λιγο καιρο θα γινει 30,το ονομα του ειναι γνωστο σε λιγους,ειναι σε στρατιωτικη σχολη στην Αμερικη=Ισραηλ=Σιωνιστες και διδασκετε την τεχνη του πολεμου και των μυστικων τεχνων.Θα τον καταλαβουμε απο δυο σημεια 1: ο τιτλος του θα ειναι ΣΤΕΛΛΑΡ=666 ΚΑΙ σημαινει πεφωτισμενος 2:απο την πρωτη στιγμη υπογραφης προσχωρησης του Ισραηλ στην ΕΕ μιας και θα εκπληρωθει το τριτο σημαδι της Αποκαλυψης(και το θηριο θα κυριαρχισει πανω στους 10 βασιλεις δηλ τους μεγαλυτερους ηγετες).Τοτε θα ξεκινησουν τα 7 χρονια βασιλειας.Οι συζητησεις ξεκινανε το καλοκαιρι για την προσχωρηση. Το πρωτο σημαδι ειναι οτι οι εβραιοι θα ξαναγυρισουν στη γη των προγονων τους.Ιδρυση του κρατους του Ισραηλ.Το δευτερο σημαδι ειναι οτι οι εβραιοι θα ξαναπαρουν την πρωτευουσα τους.Η καταληψη της Ιερουσαλημ με πολεμο λιγα χρονια μετα.Το τελευταιο σημαδι ειναι το στησιμο(και οχι χτισημο διοτι κατα τον ιουδαικο νομο απαγορευετε το χτισιμο)του ναου του Σολομωντα πανω στο τεμενος των μουσουλμανων.Η μακετα ειναι ιδη ετοιμη και οι κολωνες του θα ειναι κορινθιακου τυπου,παρμενες μαντεψτε απο που.Το μεγεθος του θα ειναι τοσο μεγαλο οπου η Αγια Σοφια θα μοιαζει με καλυβουλα μπροστα του.Μην φοβαστε για την Δευτερα Παρουσια διοτι θελουμε να γινει για να ξεχωρισουν τα εριφεια απο τα προβατα,ειναι γραφτο να γινει αλλωστε. Συγχωρηστεμε για τα ορθογραφικα μου λαθη.ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΣΗ ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ.ΑΦΥΠΝΙΣΤΕΙΤΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apatris
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 08:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apatris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ τους συμμετέχοντες αυτού του διαλόγου.
Επιτρέψτε μου να κάνω αποσπασματικές αναφορές εφ`όλης της ύλης
αφου διάβασα όλο το ΤΟΡΙC
Όσον αφορά το 666 και σε αυτό που ειπώθηκε περί αποκρύψεως.
Ο Φουράκης δίνει τον Δία πίσω απο αυτό το νούμερο.

Υπάρχει μιά σύγχυση για τις έννοιες Θεός , Θρησκεία , γνώση....
Προσωπικά δέν έχω αμφιβολία για την ύπαρξη του Θεού, έχω όμως
σημαντικές αμφιβολίες για την πρόθεση των θρησκειών, που
αποτέλεσαν εργαλείο χειραγώγησης των λαών στα χέρια επιτήδιων ηγεμόνων και ιερέων .

Για την Ελληνική γλώσσα:
Ο Σωκράτης είπε σε έναν συνομηλητή του "Η γλώσσα μας αποτελεί εργαλείο θεραπείας . Μπορώ να προφέρω μερικές λέξεις μονάχα και να σε θεραπεύσω όποιο νόσημα κι`άν έχεις αρκεί να μου ανοίξεις την ψυχή σου ..."

Ο "Μύθος" , πέραν απο την εύκολη κατανόηση της ιστορίας που περιγράφει, έχει 7επίπεδα ερμηνείας που ακολουθούν κλιμακωτή διαβάθμιση ανάλογη και με τα επίπεδα μύησης.
Αναρωτιέμαι αν αυτό σχετίζεται με την κατανόηση των 7 διαστάσεων που αναφέρθηκε απο τον ΛΑ.
Επίσης αν αυτο σχετίζεται με κάποιο επίπεδο μύησης για την κατανόηση του γρίφου της αποκάλυψης.
Από δική μου αντίληψη πιστεύω ότι είναι στην ικανότητα του μέσου ανθρώπου να ερμηνεύσει όλα τα επίπεδα, με λίγη εξάσκηση ίσως, αρκεί να έχει τό κλειδί.
Έίμαι πεισμένος ότι το κλείδί βρίσκεται κάπου μέσα στην ελληνική γραμματεία.
Αυτό που χλευάστηκε αδίκως στα λόγια του ΛΑ για τον Αινστάιν αναφερόμενος στις θεωρίες που δανείστηκε απο ΕΛΛΗΝΕΣ.

Για τον Σιωνισμό:
Σιωνισμός είναι η σκληροπυρηνικότερη έκφραση της Εβραικής θρησκείας που βασίζεται στον υλισμό.
Η πλέον αισθητή έκφρασή του είναι ο καπιταλισμός απο τη μία και ο διαλεκτικός υλισμός απο την άλλη.
Δέν ξέρω σε ποιό θεό αναφέρεται ο Μπούς και προσεύχεται,αλλά είναι σίγουρα σιωνιστικό πιόνι .
Εμάς εδώ στην Ελλάδα δέν μας φαίνεται τόσο ξεκάθαρα, αλλά η αλήθεια είναι ότι στην Αμερική ο πλούτος είναι ο λόγος ύπαρξης και η αληθινή θρησκεία . Δηλαδή ο καλός άνθρωπος είναι αυτός που έχει δύναμη, και αγαθός αυτός που έχει λεφτά, όσο πιό πολλά, τόσο πιό αγαθός.Ή το γνωστό δίπτυχο Rich & Famous (το γράφω σωστά ;;;)

Είδα μερικούς συνομηλητές να μιλούν για τον Σιωνισμό σαν να είναι κάτι υπαρκτό μεν αλλά ασήμαντο .
Θά πώ ένα ιστορικό γεγονός που συνέβη λίγο πρίν απο την 21 Απριλίου του 1967.
Ο γνωστός Ισραηλινός στρατηγός Μοσέ Νταγιάν με πρόσχημα ότι επισκεπτόταν την κόρη του που όντως ήταν ηθοποιός και έκανε ταινίες με τόν Κούνδουρο , ερχόταν στην Αθήνα συχνά και συζητούσε τις λεπτομέρειες για την ανατροπή της νόμιμης κυβέρνησης της Ελλάδας
Αφού έγινε αυτο ,και η χούντα άρπαξε την εξουσία, μέσα σε 2 μήνες ξεκίνησε ο "Πόλεμος των 6 ημερών". Έπρεπε να τεθούν τα ραντάρ της Ελλάδας στην υπηρεσία του Ισραήλ και η νόμιμη κυβέρνηση της Ελλάδας
(Με τον Γ.Παπανδρέου νομίζω)αποκλειόταν να επιτρέψει κάτι τέτοιο.
Μας επηρεάζει λοιπόν ο Σιωνισμός;

Ειπώθηκε ότι ο ναός του Σολομόντα σχεδιάζεται να χτιστεί ξανά αλλά τώρα υπάρχει ένα Μουσουλμανικό τέμενος το οποίο πρέπει πρώτα να γκρεμιστεί. Είναι Αλήθεια , αλλά αν γίνει κάτι τέτοιο θα ξεσηκωθεί
για τα καλά ο Μουσουλμανικός κόσμος .
Ποιοί απο μας όμως ξέρουν ότι για να χτιστεί ο πρώτος ναός του Σολομόντα γκρεμίστηκε ο προυπάρχων ναός του Απόλλωνα ;

Συγγνώμη αν έφυγα απο το θέμα , αλλά στηρίχτηκα σε πράγματα που
ειπώθηκαν μέσα στο TOPIC.


cgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 09:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε apatris καλημέρα,
quote:
Αφού έγινε αυτο ,και η χούντα άρπαξε την εξουσία, μέσα σε 2 μήνες ξεκίνησε ο "Πόλεμος των 6 ημερών". Έπρεπε να τεθούν τα ραντάρ της Ελλάδας στην υπηρεσία του Ισραήλ και η νόμιμη κυβέρνηση της Ελλάδας
(Με τον Γ.Παπανδρέου νομίζω)αποκλειόταν να επιτρέψει κάτι τέτοιο.


Θα έλεγα ότι καλό είναι να μην μπούμε σε πολιτικές συζητήσεις γιατί: α) υπάρχει ο κίνδυνος παρεκτροπής καθώς ως Έλληνες είμαστε περισσότερο φανατικοί με την πολιτική από ότι θα έπρεπε. Ετσι όλο και κάποιος θα βρεθεί με αντίθετη άποψη και καταλαβαίνεις ότι η σπίθα δεν αργεί να "ανάψει".
β) δεν βλέπω τον συσχετισμό φίλε apatris με το θέμα του topic.

Αν μου επιτρέπεις επίσης θα ήθελα να προσθέσω και κάτι άλλο. Από που αντλείς αυτά τα στοιχεία;
Κάνω αυτή την ερώτηση γιατί συνήθως η Ιστορία όπως παρουσιάζεται από τους ιστορικούς δεν θα έλεγα ότι είναι ιδιαίτερα αντικειμενική. Ο κάθε Ιστορικός για πολλά γεγονότα έχει την δική του ερμηνεία. Ερμηνεία η οποία μπορεί να οφείλεται είτε σε λανθασμένη εκτίμηση, είτε σε συνειδητή προσπάθεια διαστρέβλωσης των γεγονότων και παράθεσης ψευδών στοιχείων.
Δεν μπορώ να καταλάβω δηλαδή, τι χρειαζόταν τα ραντάρ της Ελλάδος το Ισραήλ το 1967. Μιλάμε για 35 χρόνια πριν όπου η τεχνολογία ήταν εξαιρετικά παρωχημένη σε σύγκριση με την σημερινή εποχή, ενώ δεν ξέρω κατά πόσο η χώρα μας είχε τότε ραντάρ και εάν ναι, πόσο απηρχαιομένα ήταν. Αρα και να είχε το πιο πιθανό ήταν ότι δεν μπορούσαν να "δούν" στον χώρο του Ισραήλ και Αιγύπτου. Μία σημαντική επίσης παράμετρος ήταν ότι τότε οι Αμερικάνοι αλώνιζαν στην χώρα μας, εντελώς φανερά, οπότε εύκολα θα μπορούσαν να έχουν και τον απόλυτο έλεγχο.

Μάλλον όμως ξεφύγαμε εντελώς από το θέμα του topic, οπότε πρέπει να ζητήσω συγνώμη από τους φίλους που συμμετέχουν σε αυτό.


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apatris
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 11:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apatris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου OLD TIGER
Aναφέρθηκα ακριβώς στα ραντάρ των αμερικανικών βάσεων.
Δέν είναι ιστορία κάποιου ιστορικού ,αλλά αποτέλεσμα έρευνας γνωστου ερευνητή που εκείνο τον καιρό ήταν δμοσιογράφος .
Ήταν περιοδος που υπήρχε κρίση όσον αφορά το καθεστώς λειτουργίας των βάσεων .
Αλλά έχεις δίκιο. Φεύγουμε πολύ.
Ευχαριστώ για την παρέμβαση


cgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 12:29:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mία τελευταία παρέμβαση/παρέκλιση από το θέμα.

Φίλε apatris δεν κατάλαβα ότι μιλούσες για τα Αμερικάνικα ραντάρ των Αμερ.βάσεων. Νόμιζα ότι μιλούσες για τα αμιγώς Ελληνικά. Συγγνώμη για την παρανόηση.

Ευχαριστώ


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2003, 00:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Κύριος Ιημών Ιησούς Χριστός έχει το αριθμό 9.
Το 9 είναι το απόλυτο που γίνεται Ο πυρήνας.
Πυρήνας είναι το ολοκληρωτικό δίχως διαστροφές και αλλοιώσεις καθαρών ενεργειών του Σύμπαντος όλου.
Ο Σατανάς ενεργοποιείται στον αριθμό 6 που είναι
ακριβώς αντίθετο του 9 και αντιστρέφεται στο 6.
Ο Σατανάς παίρνει στην αντιστροφή το όνομα Αντίχριστος

Το 9 είναι ένας κύκλος και εκ δεξιών του κατέρχεται μία γραμμή.
Το 6 ακριβώς το αντίθετο,ένας κύκλος και εξ αριστερών του ανέρχεται μία γραμμή.Μπορείτε να το αποσυμβολίσετε.
quote:
χξς=666 συμφωνα με το αρχαιο ελληνικο αλφαβητο οπου λοιπουν(οχι τυχαια φυσικα) το στιγμα,κοππα και σαμπι.

Το αρχαίο ελληνικό αλφάβητο πριν λείψουν «τυχαία» τα στίγμα,κόππα και σαμπι αποτελούνταν από 27 γράμματα.27=7+2=9
Μετά την αφαίρεση απέμεινε με 24=2+4=6.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 04:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και πάλι μετά από πολύ καιρό

Αν κι έχω καιρό να μπώ στο "χωρό" βλέπω ότι ακόμα ασχολούνται κάποιοι με τα ίδια θέματα και τα ίδια "πουλιά"!!!!
Από εμπειρίας παραμερίστε τα "πουλιά" κι ασχολειθείτε με τα υπόλοιπα παιδιά του forum!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 04:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(Άλλος ένας λόγος που αγαπώ τη δουλειά μου. Υπάρχει πιο τέλειο πράγμα να δουλεύεις νύχτα και να υπάρχει inernet στα 10Mbps?!)
'
'
Ποιοί είναι τα "πουλιά" αγαπητέ φίλε με το ευωδιαστό ψευδώνυμο?

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 04:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θυμάσαι μια παλιά ελληνική ταινία που έλεγε ο Φαμφάρας "άσπρα κοράκια μαύρα κοράκια"?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 04:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω ναί! Καταπληκτικός ο Κωσταντίνου και μια ταινία που μου αρέσει πολύ.
Τι θέλεις να πείς όμως φίλε Υάκινθε?

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 16/07/2003 04:57:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 15:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ΞΑΝΑΚΑΛΩΣΟΡΙΣΩ το φίλο Υάκινθο...
Πραγματικά πάει ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ που έχω να σε δώ φίλε μου...
Ελπίζω στο να μείνεις μαζί μας...

Φίλε μου Γρηγόρη, ο Υάκινθος ΔΕΝ ΥΠΕΝΟΗΣΕ αυτό που ΙΣΩΣ εσύ να εννόησες!!!!
Ο Υάκινθος αναφέρεται στα δύο μέλη απο τη Κύπρο, τον Λευκό Αετό και τη Λευκή Κουκουβάγια...
Μέλη τα οποία απο μόνα τους διακόψαν τις "διπλωματικές σχέσεις" με τους χώρους συζήτησης...

Φίλε μου Υάκινθε, ΑΝ παρατήρησες καλά (που μάλλον ΔΕ το έπραξες και θα σε μαλώσω!) στο θέμα ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ (όπως χαρακτηριστικά ανέφερες), αλλά ασχολούμαστε με το ΘΕΜΑ του "Αριθμού του Θηρίου, που είναι αριθμός ΑΝΡΘΩΠΟΥ"...
Με το 666...

Περιμένουμε τη συμμετοχή σου φίλε μας...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 00:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου Γρηγόρη, ο Υάκινθος ΔΕΝ ΥΠΕΝΟΗΣΕ αυτό που ΙΣΩΣ εσύ να εννόησες!!!!

Φίλε Κέλσο, δεν εννόησα τίποτα, γι' αυτό ρώτησα ξανά τον Υάκινθο για επεξήγηση...
Εσυ πάντος τι πιστεύεις οτι εννόησα?...δε κινούμαι σε όλα τα θέματα παρά μόνο σε αυτά που με ενδιαφέρουν, αλλά και επειδή δεν έχω γνώμη και γνώσεις για όλα τα θέματα.
Οπότε φίλε Κέλσο, ίσως λαθεμένα υπονοείς οτι εννόησα...(ουφ! μ' όλα αυτά τα νοήματα)

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mihalis
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2003, 19:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mihalis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avete se olous tous filous,

Kavalistika, kai mesa apo tis didaskalies ton "ditikon esoterikon sholon", 666 einai o arithmos tou planiti iliou kathos kai tou kentrikou "sefiroth" (sfairas) "Tifareth" sto dentro tis zois. H sfaira auti ehei na kanei me to mystirio tis staurosis kai tis syndesis metaxy microkosmou kai macrokosmou.

Filika

Mihalis

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Asmodeus
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 15:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asmodeus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχην να χαιρετισω ολα τα παιδια του φορουμ κα8ως ειμαι ειμαι νεος εδω.Η γνωμη μου λοιπον για το θεμα του αντιχριστου ειναι η εξης.
Αντιχριστος οπως και Θεος δε υπαρχει.Ο Ιησους οπως και πολλες αλλες θεοτητες ηταν απλα σοφοι ανθρωποι με νου καθαροτερο απο οπλων σε εκεινη την ταραγμενη εποχη (οχι ομως πιο ταραγμενη απο τη δικη μας).Ο Ιησους διδαξε με μοναδικο τροπο,ειπε οσα ειχαν αναγκη να ακουσουν οι ανθρωποι τοτε,τους αγγιξε σε τετοιο βαθμο ωστε τον θεοποιησαν.Τα θαυματα που αναφερονται στα ευαγγελια(τα περισσοτερα απο τα οποια γραφτηκαν πολλα χρονια μετα την περιοδο που εζησε ο Ιησους)ειναι υπερβολες ανθρωπων που ηθελαν να πιστεψουν οτι ο ανθρωπος που με τα λογια και τις πραξεις του εδωσε νοημα στη ζωη τους ηταν ο Μεσσιας που περιμεναν.
Αν λοιπον αντιχριστος σημαινει αυτος που ειναι εναντιον του Ιησου τοτε ο αντιχριστος δεν ειναι ουτε το barcode, ουτε η υπερκαταναλωση, ουτε καποιος αριθμος (πως θα μπορουσε αλλωστε κατι αυλο και κατα ενα τροπο 'θεικο' να εκπροσωπειται απο μια ανθρωπινη ανακαλυψη οπως οι αριθμοι). Ο αντιχριστος ειμαστε ολοι εμεις που πραττουμε με τροπο εντελως αντιθετο απο αυτα που μας διδαξε ο σοφοσ Ιησους και που στην ουσια τους ειναι οδηγιες σε εναν καλυτερο κοσμο....
Αν λοιπον νοιωθουμε την αναγκη να ψαξουμε για τα μυστηρια του κοσμου και τησ υπαρξης μας καλυτερα να ακολουθησουμε το δρομο της επιστημης.Ειμαι φυσικος και ,πιστεψτε με, εχω παρα πολλα 'παραφυσικα' θεματα να σας προσφερω για οποιον ενδιαφερεται να ασχοληθει με την αναζητηση των αληθινων μυστηριων του κοσμου. Τετοια ειναι η βιοκαταλληλοτητα των φυσικων νομων, οι σταθερες της λεπτης και υπερλεπτης υφης οπως και η σταθερα του Planc οι οποιες αν ηταν ΕΛΑΧΙΣΤΑ διαφορετικες (με διαφορα της ταξης του +-0,01% της τιμης που εχουν) ο κοσμος μας και εμεις δεν θα ειχαν καμια σχεση με αυτο που ξερουμε τωρα.Αυτα για οσους αρεσκονται σε παιχνιδια αριθμων.

Αυτα για τωρα φιλοι..Περιμενω τη γνωμη σας

rerum cognoscere causas (τις αιτιες γνωρισε των πραγματων)

rerum cognoscere causas (twn pragmatwn gnwrise tis aities)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Asmodeus
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 11:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asmodeus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καποιος φιλος ανεφερε οτι ο C12 εχει 6 πρωτονια 6 νετρονια 6 ηλεκτρονια και οτι αυτο σχετιζεται με το 666...Επισης να παρατηρησω και εγω οτι η σαρανταποδαρουσα εχει 40 ποδια αλλα 40/6=6.66 αρα μπορουμε με ασφαλεια να συμπερανουμε οτι η σαρανταποδαρουσα ειναι το Θηριο της αποκαλυψης και πρεπει ολες τους να εξαλειφθουν απο το προσωπο της γης......Ημαρτον ρε παιδια λιγη σοβαροτητα πλεον!

rerum cognoscere causas (twn pragmatwn gnwrise tis aities)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Adonios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 12:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Adonios  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
40/6 = 6,66666666 ή 6,67

Αρα η σαρανταποδαρούσα την γλίτωσε... Δεν είναι Αντίχριστη

Edited by - Adonios on 12/09/2003 12:54:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy