ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Τι ευχή θα γράφατε στον έναστρο ουρανό,αν μπορούσατε;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 20:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό καλοκαίρι και καλή πορεία σε όλους σας.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 15:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξύπνα

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 19:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αποκαλυπτικότατο το ξύπνα...
[Ενίοτε συμβαίνει] να είναι βαθύτατος ο ύπνος] Κι επικίνδυνος. Δεν λένε συχνά ότι ο ύπνος [γενικώς] είναι μισός θάνατος;
---
Σήμερα θα έγραφα στον αγαπημένο μου - μας έναστρο ουρανό,
το εξής:
[ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΥΠΗΡΕΤΟΥΜΕ
ΕΠΕΙΔΗ ΕΛΕΥΘΕΡΑ Α Γ Α Π Α Μ Ε
ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ
ΕΑΝ ΘΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΄Η ΟΧΙ...
ΚΙ ΕΤΣΙ
ΣΤΕΚΟΜΑΣΤΕ
Ή
ΠΕΦΤΟΥΜΕ...]

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 13:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα θα έγραφα ότι φοβάμαι..
ότι φοβάμαι πολλά..

μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 19:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποτε έλεγα φοβάμαι και βρίσκονταν δυο χείλη στοργικά να λένε ένα μη φοβάσαι. Μετά έπαψαν να μιλούν με λόγια στοργής. ΄Εμαθα να παλεύω μόνη, χωρίς δάκρυα με φροντίδα στον εαυτό μου. Και ο φόβος έγινε μάχη αγώνας δικαιοσύνη προσπάθεια αντίδραση επιθετικότητα ζωή σθένος.
Πήρα τη ζωούλα στα χέρια μου. ΄Ετσι τώρα μόνο ο άνεμος που δεν ξέρει ν προδίδει και να πολεμά, μου ψιθυρίζει ένα απλό μη φοβάσαι.
Και πάω μπροστά, γιατί δεν γουστάρω να κυττώ πίσω. Πλέον.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 00:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μακάρι να φανώ δυνατή..
σαν και σένα..να πάρω και εγώ τη ζωή στα χέρια μου..
απλά φοβάμαι γιατί νιωθω ότι θα αλλάξει η ζωή μου..
Σήμερα βρίσκομαι εδώ,
στο κοντινό μέλλον θα είμαι αλλού..
και αυτό με φοβίζει λίγο..

μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 08:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ φοβάμαι κάτι φορές. Και πάντα δεν υπάρχουν χέρια στοργής γιά να είναι τα όνειρα κι οι στιγμές μας προστατευμένα-προστατευμένες.
Αγαπάς εσένα. Νοιάζεσαι εσένα. Πιστεύεις σε εσένα. Επιλέγεις σχέσεις ζωής φιλικές ή ερωτικές. ΄Οτι αξίζει παραμένει. ΄Οτι είναι σκάρτο ας πάει στην οργή. Τόσο απλό είναι.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 12:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλό..χμ..
και λίγο δύσκολο για μένα..
πως γίνεται όλοι να σου λένε αγάπα τον εαυτό σου??
και αν καταλήξεις να το κάνεις εγωιστικά??
αν πας στο άλλο άκρο??
Γιατί να μην σου πουν απλά αγάπα τον εαυτό σου τρυφερά,λιτά..
εκτός αυτού..πόσο εύκολο είναι για ένα παιδί να καταλάβει ότι δεν πρέπει να αγαπά εγωιστικά??
σκέψεις είναι που κατέληξαν σε ερωτήσεις..

μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 19:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα δεν θα πας στο άλλο άκρο.
Εγώ άστα στο ίδιο έμεινα. ΄Ολο πιεζόμουν να αγαπώ εμένα και πάντα κατέληγα να βάζω ψηλά τους άλλους. Τους αγαπάω τους ανθρώπους, γι΄αυτό δεν μου έλειψαν οι φίλοι οι αγαπημένοι άνθρωποι οι αληθινοί. Βέβαια κάνω και λάθη.
Αυτό που θα έγραφα στον έναστρο ουρανό σήμερα.
Είναι όχι άλλα λάθη στις κρίσεις μας γιά τους ανθρώπους. Προσφορά μόνον όταν πρέπει κι αξίζει ο άλλος να λάβει τα λίγα ή τα πολλά.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 21:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα αναφέρω κάτι το οποίο το λέγανε...το λένε και το λέω...:)

"σαν το μπόϊ σας θα βρείτε,μα σαν την καρδιά και την ψυχή σας...όχι"

μείνετε έτσι ,χωρίς άγχος και πίεση για οτιδήποτε,σαν μια μικρή ,όμως σημαντική χάρη προς τους εαυτούς σας....

κάτι που γράφω σε εσάς,για να ακολουθήσω....

όταν με θυμηθώ.....

όταν...

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 21:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που και που ζείστε τις τρυφερές σας φαντασιώσεις.
Και μετά αφεθείτε στην ελευθερία της ζωής.
Τραγουδείστε...
Βρε μην πτοείστε.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady Croft
Μέλος 1ης Βαθμίδας


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 01:16:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady Croft  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
free yourself!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lilith N.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 14:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lilith N.  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Lilith N.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 14:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ...ΣΧΕΔΙΑΣΕ ΤΟ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΣΥ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 20:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στον καμβά του ονείρου...
Χμμ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 05:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

free yourself!

«Αυτό. (Τι να κάνω, Λάρα μου; Αφού συμφωνώ!)»

.
©Μ_Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 23:52:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλήττω φριχτά!
Θα ήθελα να είμαι πάνω εκεί..να ζω σε ένα αστέρι..

μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κολίμπρι
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 04:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κολίμπρι  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φτάνει πια ρε Αφροδίτη.κουραστικά τα θεματά σου.
εχω την αίσθηση οτι προσπαθεις να κάνεις κατι εντυπωσιακό μα δεν τα καταφένρεις.τι να σου πω.προσπάθησε.Ισως κάποια στιγμη....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 04:30:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
A woman broke up with me and sent me pictures of her and her new boyfriend in bed together. Solution? I sent them to her dadΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 05:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κολίμπρι
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙ...ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ FORUM.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΘΕΜΑΤΑ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΟΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.
ΤΟ ΝΑ ΛΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΤΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΚΟΥΡΑΣΗ.

ΤΑ ΑΓΑΘΑ...ΘΕΛΟΥΝ ΚΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΘΟΥΝ...ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΣΟΦΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ;

ΦΙΛΙΚΑ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 05:14:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:
Στον καμβά του ονείρου...
Χμμ.

ΑΚΡΙΒΩΣ...

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 20:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Θεοί εντυπωσιάζουν μανάρια μου, εγώ ένας απλός ταπεινός άνθρωπος είμαι.
Συνήθως μου λένε πως ξεκουράζω. Ηρεμώ. Γαληνεύω. Ενίοτε και επαναστατώ. Αλλά έπαψα να θυμώνω με τους αντιρρησίες. Και τους αρνητικούς ανθρώπους. Χαμογελώ άρα υπάρχω. Συγχωρώ άρα προχωρώ. Αγαπώ άρα υπερέχω.
Φιλάκια.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 01:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.leoslyrics.com/
listlyrics.php;
jsessionid=
ACDC881E0A6A16F1E4730FA3A7E1E4C2?
hid=4QuHvgL6XuM%3D

Xandria - Black Flame

Τα αστέρια σκουραίνουν την ημέρα
Οι σκιές της νύχτας φωτίζουν τον τρόπο τους
Η φρόνηση των ανόητων είναι εύκολο να μαθευτεί
Έτσι προχωρήστε ένα βήμα και δύο σε αντάλλαγμα

Είμαι η αίσθηση σε όλα δάκρυα σας
Είμαι ο λόγος όλων των φόβων σας

Εγκωμιάζομαι για τη θλίψη μου
Εγκωμιάζομαι για τα ελαττώματά μου
Εγκωμιάζομαι για την τρέλα μου
Προκαλούν μερικοί το καυτό
και μερικοί συμπαθούν το κρύο

Να εξισώσει καλεί το ηλιοβασίλεμα για να αυξηθεί
Είμαι ψεύτης φροντίζω έτσι τις συμβουλές μου
Η ρόδα της τύχης πηγαίνει πάντα γύρω από
Οτιδήποτε ανεβαίνει πρέπει πάντα να έρθει κάτω

Incinerate my skin
And touch me far far beyond
Burn me out, my sin
And take me deeper underground
I know it's way too late
When this dance has begun
So put on the heat
And let the fire run

Take me away, my black flame

Immaculate you are
In your tender violence
And when you touch my heart
I'll always lower my defense
Don't let me wait too long
Cause I don't like to be save
We know we can't go wrong
On our way through time and space

Take me away, my black flame

http://www.musik.terrorverlag.de


με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 20:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην χάνεστε βρε σε λεπτομέρειες! Που δεν έχουν και τόσο μεγάλη αξία.
Προέχει να βλέπετε τα πράγματα σφαιρικά και να κρίνετε όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικά.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 16:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δε θα έγραφα τίποτα για να μη χαλάσω την ομορφιά και το έργο του ΘεούΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 19:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποτέ μην λες ποτέ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 22:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια διόρθωση ,μαζί με την συγνώμη μου.Οι παραπάνω στίχοι που παρέθεσα είναι απο το κομμάτι - Some Like It Cold -

οι αγγλικοί στίχοι είναι απο το τραγούδι "μαύρη φλόγα".



Αστρόπολις...τόσα μάτια που φλέγονται...όσα και τα μάτια που δεν μπορούν να δούν...απο το σκοτάδι που περιβάλλει την υπαρξή τους...
είναι η μοναξιά που καλεί...την νύχτα ,είναι η απόσταση που διασχίζει το διάστημά της...θαρρείς πως ο χρόνος είναι η ίδια η αρνησή του...να δεί πως δεν έχει όρια...και το χέρι σηκώνω για να ζωγραφίσω...με μελάνι απο δάκρυα...όχι τ'ονομά της...μα την ίδια ,την οντοτητά της...Δικτυωμένη(Σένια)...πάνω απο την ακρόπολη κοιτώ...τις φλόγες της πόλης μας , που το λευκό της φόρεμα....κόκκινο έγινε...και τα δάκρυα...έπεσαν σε άλλο χώμα...που λέγεται Γαία....

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.ΚΟΡ/Ος

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 21/07/2005 23:33:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 19:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κράτησέ με θα έγραφα.
Τίποτε άλλο...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 16:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.geocities.com/athens_5th_century/
ΟΡΦΙΚΟΙ ΥΜΝΟΙ

ΑΣΤΡΩΝ

Άστρων ουρανίων ιερόν σέλας εκπροκαλούμαι

ευιέροις φωναίσι κυκλήσκων δαίμονας αγνούς.

Αστέρες ουράνιοι, Νυκτός φίλα τέκνα μελαίνης,

εγκυκλίοις δίναισι περιθρόνια κυκλέοντες.

Ανταυγείς, πυρόεντες, αεί γενητήρες απάντων,

μοιρίδιοι, πάσης μοίρης σημάντορες όντες,

θνητών ανθρώπων θείαν διέποντες αταρπόν,

επταφαείς ζώνας εφορώμενοι, ηερόπλαγκτοι,

ουράνιοι χθόνιοί τε, πυρίδρομοι, αιέν ατειρείς,

αυγάζοντες αεί νυκτός ζοφοειδέα πέπλον,

μαρμαρυγαίς στίλβοντες, εύφρονες εννύχιοί τε.

Έλθετ’ επ’ ευιέρου τελετής πολυϊστορας άθλους

εσθλόν επ’ ευδόξοις έργοις δρόμον εκτελέοντες.


ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ

Των ουρανίων άστρων το ιερό φως επικαλούμαι

με πανίερες φωνές παρακαλώντας τις αγνές θεότητες.

Αστέρες ουράνιοι, προσφιλή τέκνα της ολόμαυρης Νύχτας,

κυκλοστρεφόμενοι με δίνες κυκλικές γύρω από θρόνους.

Φωταυγείς, διάπυροι, πάντα γεννήτορες πάντων,

μοιραίοι, κάθε μοίρας προάγγελοι που είσθε,

που καθορίζετε τη θεϊκή ατραπό θνητών ανθρώπων,

ορατοί σ’ επταφώτιστους κύκλους, αεροπλάνητες,

ουράνιοι και γήινοι, πυρόδρομοι, πάντοτε αδάμαστοι,

φωτίζοντες εσαεί τον σκοτεινό πέπλο της νύχτας,

αστράφτοντες με λάμψεις, ευφρόσυνοι και νυχτουργοί.

Προσέλθετε στους πολύπειρους μόχθους της πανίερης τελετής

περαίνοντες τον ενάρετο δρόμο για καλόφημα έργα.

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 18:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραίοι που είναι οι ορφικοί ύμνοι!
Για σήμερα αν και δεν φαίνονται τα άστρα θα παρακαλούσα τον ουρανό να με αφήσει να ταξιδέψω μέσα του μια και προβλέπεται μια δύσκολη νύχτα.
Ασε με μέσα στα όνειρα
πάρε μου τις αναζητήσεις
σαν έρθει το άστρο της αυγής
να φύγουν οι αναμνήσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy