ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Τι ευχή θα γράφατε στον έναστρο ουρανό,αν μπορούσατε;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 23:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέν υπάρχουνπλέον ευχές που να
μπορούν να εκπληρωθούν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 23:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στων ματιών τις υγρασίες
μέτρα, τα δρομολόγια των άστρων
τις φθαρμένες υποψίες,
κάνε μύριες εικασίες,
δεν θα γυρίσω στη λήθη των Κάστρων,
τις μισώ τις προδοσίες.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 22:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΙΓΜΕΣ...


___***___

Ειρήνη...

θα πνεύσει ο ίδιος άνεμος
ο ήχος μιάς καμπάνας
το σκότος που αγρυπνεί.
Πικρός
τρελλός
παράφορος
κι ένα τραγούδι μάνας
πάλι ξανά απορεί...

Αδειάσανε τόσα παιδικά χέρια
στο ψέμα των καιρών

μας πότισε αλλόκοτη μιζέρια
παρόρμηση σιωπών...


Στιγμές.

___***___


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 19:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πως να φύγω;
Δεν θα φύγω...

Παράξενη ανεμοριπή
διαβαίνοντας με μιά σιωπή
αγγέλου προσευχή
σαν συννεφιά μοναχική
δακρύζεις τιμωρόντας.

Ασθμαίνοντας ψυχρή κραυγή
και πάλι από την αρχή

κι έπειτα αποσύρεσαι
λευκή σκιά μετεωρίζεσαι
ντύμα Θεού φοράς.
Μιά ανάσα γίνεσαι
χρυσή φωτιά
που μαγνητίζεσαι
κι εντός σου με τραβάς.

Πως να φύγω;
Δεν θα φύγω.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TzaZen
Νέο Μέλος

Myanmar (Burma)
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 20:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TzaZen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασχολουμαι με τις ασχολιες των ανθρωπων.Μου αρεσει επισης να διαβαζω βιβλια που ακομα δεν εχουν γραφτει.Μαρεσει να κλαιω και να γελαω..Μαρεσει που θα γραφω στο εσωτερικα και θα νομιζω(ετε) οτι ειμαι εσωτεριστης.Μ αρεσουν οι γυναικες,αλλα ειμαι παρθενος και θα παραμεινω.Μ αρεσουν οι πιτσες χωρις τυρι και τα απογευματα,που χανω επειδη κοιμαμαι.Ζω στην πολη με αλλα αγρια θηρια,πηγαινω συχνα στον ζωολογικο κηπο για να δω νοημοντα οντα.Κατουραω εξω απο τις τουαλετες για να παραμεινουν καθαρες.Σας εχω χ.σμ.νους ολους και γι'αυτο σας αγαπαω.Τζα!!Ζεν.Αν θες αφυπνιση βαλε ξυπνητηρι.Ολα καλα που λεει και ο σακης.
Καλη παραμονη σε μενα,να πατε στο καλο ολοι σας.Αυτη ειναι η ευχη μου.Χο!και παλι Χο!

Αν θες αφυπνιση βαλε ξυπνητηρι.
ΤΖΑ!ΖΕΝ@2005Π.Χ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 12:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Απόψε τον θέλω δικό μου γιά μιά στιγμή τον έναστρο ουρανό. Μιά στιγμή.
Γιά να γράψω όσα είπες...
Ζω γιατί με αγάπησες...
Χαμογελώ γιατί ήρθες...
20 Οκτώβρη 2005


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 06:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφού δέν μου λές πιά
για τους χαμένους κήπους
προς τί ο λωτός?

Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 20:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι δώρο!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2005, 12:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν καποτε βρεθει στα χερια σας ενα παραμυθι που λεγεται "Το παιδί και το αστέρι" μην διστάσετε να το διαβάσετε..και θα βρεθεί σύντομα κοντά σας..!
Η ευχή μου για σημερα θα ηταν γραμμένη με μεγάλα κόκκινα γράμματα..
αλλά δεν θα την γράψω εδώ..εκεί στον ουρανό..και όποιος έχει μάτια παιδιού θα την διαβάσει..
Καλό μεσημέρι..!

Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 15:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H αγάπη τόσων πραγματικών φίλων ακόμα και εκτός Ελλάδος, μπορεί να σβήσει μιά κούφια ραγισμένη αγάπη, και τις σκιές από τον χάρτη της ζωής. ΄Αρα είναι ανοιχτοί οι δρόμοι. Τόσοι δρόμοι... Κι ένας χειμωνιάτικος ήλιος που γελά παράξενα με τα κουτά δράματα, τις μάχες τις αγωνίες τις προδοσίες τα ψέματα τις εντάσεις τις υπεκφυγές τα δάκρυα τις ανησυχίες τα φράγματα και τις φοβίες των θνητών και αθανάτων... ΄Ενας ήλιος που τονίζει πόσο μικρή είναι η εδώ ζωή. Απόψε στον έναστρο ουρανό μου θα γράψω αυτό.
Τόσοι δρόμοι. Τι να φοβάσαι. Μην φοβάσαι.

Ευχαριστώ την Αμαλία
και τον PIXELDREAM -ήθελα τόσο πολύ να γράψω αυτό το απομεσήμερο...

..

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 18:50:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σημερα θα ηθελα να ευχηθω για εναν ανθρωπο που αγαπω παρα πολυ να πανε ολα καλα στη ζωη του..
Δεν ειναι οτι δεν θελω να τον χασω..απλα θελω να ειναι καλα..και με ποναει το γεγονος οτι υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα στο εκατομμυριο να μην ειναι καλα..
Μακαρι να σταματουσε να υπαρχει αυτη η πιθανοτητα..μακαρι..

Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 15:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σεμίνα, αγάπα το φως της καρδιάς του...

Δυό λόγια θα έγραφα απόψε.

Με οδήγησες στον δρόμο της άνοιξης, κι ας ήταν η ψυχή καμωμένη από νύχτα, ένα μαχαίρι στο στήθος καρφωμένο, τ΄άδραξες μη αφήνοντας πληγές κλείδωσες πέρα από τον ορίζοντα ότι πήγε να κουρσέψει το είναι μου. ΄Οταν σε λέω λυτρωτή, με κρατάς και με πίνεις σαν κρασί.
Στο νου σου κεραυνός
το όραμα άπειρο
φλεγόμενη βάτος
εγώ
απόψε
κι
απόψε.
Κάθε νύχτα.

Αύριο βραβεύομαι, και καταθέτω το βραβείο και γιά σένα.
Με τιμά η Αθήνα μου, η Αθήνα μας...
. Δεν σου χαμογελώ απλά. Τραγουδώ ότι αγάπησες.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 21:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κράτησέ με στη θέρμη της νύχτας
στη μοναξιά των στιγμών
ένα χαμόγελό σου αρκεί
να αλλάξεις τον κόσμο.
Δεν πίστευα
αλλά είδα.
Τώρα ξέρω.
Η υπομονή κι η επιμονή αγάπη μου είναι το κλειδί γιά όλες τις κλειδαριές.
Αγγίζεις την καρδιά μου.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 16:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΓΙΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ...


ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ...
ΣΟΦΟ...

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 13/11/2005 16:21:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 17:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ...

Το πολύ νερό δεν μπορεί να σβήσει την αγάπη
μήτε οι πλημμύρες
μπορούν να την πνίξουν.
ΥΜΝΟΣ ΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ...

Α.Ρ.
ΜΑΖΙ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 21:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξοδεύω το γήινο κι αθάνατο της αφοσίωσής μου
γιά εσένα,
και τους ανθρώπους.
Με ΑΛΦΑ κεφαλαίο φυσικά.
Τα σκουπίδια στη χωματερή.
΄Εχει χώρο ακόμα.

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 18:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαζί σου η ελπίδα δεν αφήνει το χέρι του χρόνου.
Ο ύπνος δεν αγγίζει το θάνατο.

Πυρήνας λευκού άνθους στην πρωινή δροσούλα
νυχτόηχο πάθος
και δίψα
τρυγούν
τον βαθύ Νοέμβρη μας...

Α.Ρ.

Σε εκατόφωνες λάμψεις
ηδονών
πάρε με στο Σύμπαν
σε ήχο σιγής
στις φυλλωσιές της νοσταλγίας του χρόνου...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 10:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ματσάκια αστέρια μου έβαλες στο πέτο.
Στροβιλισμοί φθόγγων
βοά η ψυχή μου
όχι αδέσποτη
πιά.
Ιερέ λύχνε.
Φώτιζέ με.
Κράτα με.

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 15:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΝΗΜΕΣ...
ΕΣΥ ΣΙΩΠΑΣ
ΚΙ ΕΓΩ ΚΟΙΤΑΖΩ
ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΛΑΤΡΕΜΕΝΩΝ
ΧΕΙΛΙΩΝ ΣΟΥ.
ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΓΕΛΙΟΥ,
ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ
ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ ΣΟΥ.
ΤΗ ΔΙΑΧΥΤΗ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ.
ΜΗΝ ΜΕ ΣΥΝΘΛΙΨΟΥΝ.
ΜΗ ΜΕ ΠΙΚΡΑΝΟΥΝ.
ΜΗ ΜΕ ΠΟΝΕΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΕΣΥ...

Α.Ρ.ΤΙΓΡΗΣ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 00:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΧΕΔΙΑΖΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ.
ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ.
ΑΛΗΘΙΝΟ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 04:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ευχή που θα έγραφα πραγματικά στον εναστρο ουρανό
θα πάει...και θα πάει ΚΑΙ ηλεκτρονικα μέσω δορυφόρων.

Αγάπη μου..

Άν τ'αστέρια μου τα βλέπεις και με συννεφιάς καιρό
είσαι στου ουρανού μου μέρος θέλω να'ρθεις καρτερώ

Σ'αγαπώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 16:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΣΕΙΡΑ.

ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΓΡΗΣ. ΕΤΣΙ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 18:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[b]ΣΩΣΕ ΤΟΥΣ ΣΩΣΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΗΛΕΙΑ ΤΗΝ ΚΑΚΕΝΤΡΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΛΕΓΜΑΤΑ.
ΣΩΣΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΘΕΕ.
ΤΗΝ ΑΓΝΗ ΨΥΧΗ ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΕΠΑΦΗ. ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.

ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.
Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 23:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AΓΑΠΑ ΜΕ...
Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 23:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ξυπνήσει επιτέλους αυτος ο Μαρμαρομένος Βασιλιάς...

"Χύνομαι μέσα στα αφιλόξενα όνειρά της...

Σαν να γεννήθηκα χθές ένιωσα στο πρώτο άγγιγμα της..."
NossoforosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 18:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ ξύπνησαν οι δράκοντες.
Να ξυπνήσουν οι αλήθειες μας,
και να κοιμηθούν αιώνια τα ψέματα, κι όσα μας πονάνε.
ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΜΙΝΑ.
ΖΗΣΕ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΠΕΤΑ.
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ...

Α.Ρ.
ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 01:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας ξυπνήσουμε όλοι ...ουρανέ μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 20:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΡΙΜΑ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 13:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΙΚΕΣΙΑ...
ΓΙΝΟΜΑΙ ΦΥΛΛΟ
ΠΡΟΣΚΥΝΩ ΤΟΥΣ ΣΤΗΜΟΝΕΣ
ΤΩΝ ΛΟΥΛΟΥΔΙΩΝ
ΓΟΝΥΚΛΙΣΙΑ ΗΛΙΟΤΡΟΠΙΟΥ,
ΣΤΑ ΘΡΑΥΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΚΕΡΑΥΝΩΝ ΣΟΥ...

ΝΕΡΟΣΥΡΜΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗΣ.

ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ ΤΗΣ ΑΠΕΡΑΝΤΟΣΥΝΗΣ.


ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.
ΕΝΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 17:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το μεγαλείο ως το...γελοίο, η απόσταση δεν είναι παρά ένα βήμα.

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.
ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΙ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy