ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Τι ευχή θα γράφατε στον έναστρο ουρανό,αν μπορούσατε;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 13:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπερδεμένη...
εγώ αυτό έχω ανακαλύψει..
και το ότι πονάω είναι δικό μου λάθος..οι άλλοι δεν φταίνε!!
Θέλω να πω ένα αντίο, αλλά δεν μπορώ!..για πολλούς λόγους..και ο κυριότερος δεν είμαι τόσο δυνατή γι αυτό το αντίο..
Μία φίλη μου είπε να απομακρύνομαι από τους ανθρώπους που μου κάνουν κακό και ένα φιλαράκι επίδης είπε πως έχω τη δύναμη να το κάνω..
Δεν θέλω όμως να πω αντίο..ίσως απομακρυνθώ λίγο..αλλά όταν με χρειάζεται αυτό το άτομο πάντα θα είμαι εκεί!
Πολύ μπερδεμένη..
και το κακό είναι πως δεν απομακρύνεται αυτή η σκέψη από το μυαλό μου..

Ααα και κάτι ακόμα Αφροδίτη..όταν τυχαίνει να δακρύσω(και πάντα το παθαίνω κυρίως από μοναξιά) με παρηγορεί κάτι που είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο του Λέο Μπουσκάλια..έλεγε πως κάθε φορά που κλαίμε πρέπει να σκεφτόμαστε πως καθαρίζουν τα μάτια μας!!

Σήμερα θα έγραφα στον ουρανό μία ερώτηση..
"Γιατί δεν με παίρνουν οι άγγελοι απόψε?"
Νεραιδένια


Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 17:52:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να μεγαλουργησω ως γυναικα και ως τραπεζικος.


A mari usque ad mareΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 22:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

να μεγαλουργησω ως γυναικα και ως τραπεζικος.


A mari usque ad mare


Τι ωραία εικόνα. Τι λαμπερή σκέψη!!! Στο εύχομαι!!!

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 22:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θέλω να πω ένα αντίο, αλλά δεν μπορώ!..για πολλούς λόγους..και ο κυριότερος δεν είμαι τόσο δυνατή γι αυτό το αντίο..
Μία φίλη μου είπε να απομακρύνομαι από τους ανθρώπους που μου κάνουν κακό και ένα φιλαράκι επίδης είπε πως έχω τη δύναμη να το κάνω..
Δεν θέλω όμως να πω αντίο..ίσως απομακρυνθώ λίγο..αλλά όταν με χρειάζεται αυτό το άτομο πάντα θα είμαι εκεί!
Πολύ μπερδεμένη..
και το κακό είναι πως δεν απομακρύνεται αυτή η σκέψη από το μυαλό μου..
Ααα και κάτι ακόμα Αφροδίτη..όταν τυχαίνει να δακρύσω(και πάντα το παθαίνω κυρίως από μοναξιά) με παρηγορεί κάτι που είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο του Λέο Μπουσκάλια..έλεγε πως κάθε φορά που κλαίμε πρέπει να σκεφτόμαστε πως καθαρίζουν τα μάτια μας!!

Σήμερα θα έγραφα στον ουρανό μία ερώτηση..
"Γιατί δεν με παίρνουν οι άγγελοι απόψε?"
Νεραιδένια


Πολλές φορές το αντίο δεν βγαίνει από τα χείλη. Λιμνάζει πονάει θολώνει το νου, μαζεύει κοχύλια από την έρημο της ψυχής του άλλου. Χτίζει παλεύει επιμένει. Μοιάζει με την ελπίδα που χαράζει πρώτη και πεθαίνει τελευταία. Κι είναι όμορφη τούτη η ανατολή.
΄Οταν λατρέψεις -εγώ ότι λατρεύω το λατρεύω με κάθε μου κύτταρο-, κάποιον δύσκολα χάνεται από τον νου είναι εκεί παρών, να λυτρώνει να ματώνει να προσπερνά να έρχεται σαν κυματάκι και να χάνεται.
Πριν λίγο καιρό είχα πονέσει πολύ γιά ένα αντίο. Σαν να πέρασε αιώνας. Ποτέ ένα αντίο δεν λέγεται όταν δεν πρέπει να λεχθεί. Ο Θεός ξέρει αν θα χωρίσουν ή αν θα ενωθούν γιά πάντα δυό άνθρωποι. Οι Θεοί, οι συνθήκες ο άτιμος ο χρόνος. Οι χαρακτήρες. Οι αντοχές τα πάθη...
Κάποτε έλεγα, η επιμονή κι η υπομονή αποτελούν κλειδιά γιά όλες τις κλειδαριές. Η αγάπη πίστευα πως γκρεμίζει και χτίζει κάστρα από την αρχή. Μα είναι έτσι; Αν κάποιος φύγει και δεν θέλει να γυρίσει ίσως αυτός χάνει. Γιά σκέψου...΄Ισως εσύ να είσαι κερδισμένη. Κάθε εμπόδιο γιά καλό λέγανε οι σοφοί παλαιότερα. Μπορεί να είναι έτσι. Αγαπώ σημαίνει αφοσιώνομαι. ΄Οχι πληγώνω ούτε ματώνω ούτε συνθλίβω ούτε παίζω σε 40 ταμπλώ, άντε δύο...Οι καζανόβες πεθάνανε...΄Οποιος αγαπάει δεν ψάχνεται. Μένει. Στηρίζει παίρνει δίνει γελά ζει σχεδιάζει κάνει όνειρα. Αράζει. ΄Ολοι ένα λιμάνι ψάχνουν αγάπη μου. Δεν μπορεί να τριγυρνά κανείς από αγκαλιά σε αγκαλιά και από στόμα σε στόμα. Μη πω σε στρώμα...΄Οπου τα όνειρα στερεύουν πεθαίνουν και οι στόχοι. Γιατί κάθε ανθρώπινο όνειρο γίνεται μικρός στόχος. Και μετά μεγάλη πραγματοποίηση.
Κάποιος κάπου κάποτε μου σκότωσε το όνειρο. Με μπαλτά, με πριόνι βρήκε αυτός τον τρόπο. Το έθαψα. Το έκλαψα. Ποιός ξέρει αν μπορώ να το αναστήσω; Αν έστω αυτός μπορεί τόσο αργά. Γιατί είναι αργά.

Λες γιά το δάκρυ. Πρόσφατα έκλαψα και καθάρισαν τα μάτια μου. Είναι φωτεινότερα τώρα μου το είπε κάποιος σήμερα. Και τον πίστεψα. Τα είδα άλλωστε στον καθρέφτη του αυτοκινήτου...

΄Οσο γιά τους αγγέλους, δεν θα σε πάρουν χαρά μου. Υπάρχουν πολλά θαύματα στη γη να ζήσεις ακόμα κι εσύ και εγώ κι εκείνη εκεί που δακρύζει επειδή οι ανθρώπινες καρδιές μάθανε να παίζουν να αποχωρούν να δειλιάζουν και να καταπίνουν τις ενοχές τους σαν καλομασημένο φαγητό.
Σ΄αγαπώ Σεμινάκι.
Κι επειδή δεν μπορώ τις μετριότητες σε τίποτα -αν και οφείλω να πω πως τρομάζουν πολύ κόσμο οι εντάσεις- και εσένα γλυκούλα σε αγαπώ πολύ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 22:33:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

*Η αχαριστία χαρακτηρίζει γενικά τον άνθρωπο.
Χρειάζεται μεγάλη καλλιέργεια της ψυχής γιά να την αποβάλλει.
Αυτό θα έγραφα.

*Και πως οι απλοί ή αγαθοί άνθρωποι με την σωστή έννοια της λέξης είναι συχνά και μεγαλόψυχοι.
Κι αυτό θα το έγραφα.

*Κι ακόμα πως όταν ο άνθρωπος μπορέσει να γνωρίσει τα μύχια της ψυχής του το σώμα της ανθρωπότητας θα πάψει να νοσεί από την έλλειψη αγάπης.
Κι αυτό θα το έγραφα και ας με [γράφανε] Αδιαφορώ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 10:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ Αφροδίτη μου και εσύ Σεμίνα, να ξέρετε πόσο τυχερές είστε που μπορείτε και αγαπάτε και ας πονάει αυτό. Ξέρετε πόσους ανθρώπους γνωρίζω που δεν μπορούν να αγαπήσουν? Και σίγουρα θα ξέρετε και εσείς κάποιους, αν δείτε γύρω σας, θα δείτε ότι αρκετοί αυτοί, δυστυχώς. Και δεν μιλάω μόνο για την αγάπη σε στενά όρια (αν και δεν πιστεύω ότι υπάρχουν όρια στην αγάπη ), αλλά γενικότερα, υπάρχουν τόσο όμορφα αισθήματα μέσα σας που ανθίζουν και ομορφαίνουν τη ζωή σας και των γύρω σας

Ευχαριστώ πολύ για τις ηλιαχτίδες που μου στέλνετε στην γκρίζα μέρα που ξημέρωσε σήμερα

Φιλικά
NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 10:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μπερδεμένη...
εγώ αυτό έχω ανακαλύψει..
και το ότι πονάω είναι δικό μου λάθος..οι άλλοι δεν φταίνε!!
Θέλω να πω ένα αντίο, αλλά δεν μπορώ!..για πολλούς λόγους..και ο κυριότερος δεν είμαι τόσο δυνατή γι αυτό το αντίο..
Μία φίλη μου είπε να απομακρύνομαι από τους ανθρώπους που μου κάνουν κακό και ένα φιλαράκι επίδης είπε πως έχω τη δύναμη να το κάνω..
Δεν θέλω όμως να πω αντίο..ίσως απομακρυνθώ λίγο..αλλά όταν με χρειάζεται αυτό το άτομο πάντα θα είμαι εκεί!
Πολύ μπερδεμένη..
και το κακό είναι πως δεν απομακρύνεται αυτή η σκέψη από το μυαλό μου..

Ααα και κάτι ακόμα Αφροδίτη..όταν τυχαίνει να δακρύσω(και πάντα το παθαίνω κυρίως από μοναξιά) με παρηγορεί κάτι που είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο του Λέο Μπουσκάλια..έλεγε πως κάθε φορά που κλαίμε πρέπει να σκεφτόμαστε πως καθαρίζουν τα μάτια μας!!

Σήμερα θα έγραφα στον ουρανό μία ερώτηση..
"Γιατί δεν με παίρνουν οι άγγελοι απόψε?"
Νεραιδένια


Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!


Το ότι δεν μπορείς να πεις "αντίο" σημαίνει ότι δεν είσαι ακόμα έτοιμη γι' αυτό. Έτσι νομίζω Σεμίνα, άστο να κυλήσει... και μην σε στεναχωρεί

Καλή σου μέρα
NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 14:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αχ Αφροδίτη μου και εσύ Σεμίνα, να ξέρετε πόσο τυχερές είστε που μπορείτε και αγαπάτε και ας πονάει αυτό. Ξέρετε πόσους ανθρώπους γνωρίζω που δεν μπορούν να αγαπήσουν? Και σίγουρα θα ξέρετε και εσείς κάποιους, αν δείτε γύρω σας, θα δείτε ότι αρκετοί αυτοί, δυστυχώς. Και δεν μιλάω μόνο για την αγάπη σε στενά όρια (αν και δεν πιστεύω ότι υπάρχουν όρια στην αγάπη ), αλλά γενικότερα, υπάρχουν τόσο όμορφα αισθήματα μέσα σας που ανθίζουν και ομορφαίνουν τη ζωή σας και των γύρω σας
Ευχαριστώ πολύ για τις ηλιαχτίδες που μου στέλνετε στην γκρίζα μέρα που ξημέρωσε σήμερα
Nemesi

NEMESI μακάρι να σου φέρνουν οι άνθρωποι και η ίδια η φύση λιαχτίδες και μέρες χαρούμενες, νύχτες απόβραδα και μεσημέρια που να μην στερούνται φωτός.
Είναι δύναμη καλή μου να αγαπάς. Τεράστια. Χωρίς εγωισμούς. Αυτοί που δεν αγαπούν καλά κάνουν φυσικά κι αφήνονται μόνο σε επιδερμικά παιχνίδια και αυτό το λένε φυσικά αγάπη, προσπερνούν, μου θυμίζουν πως η ζωή τους είναι ένα βιβλίο που το ξεφυλλίζουν και στέκονται στην πρώτη σελίδα, τι να αισθανθείς όταν σκορπίζεις το [σ΄αγαπώ] δεξιά κι αριστερά μαζί και τις ηδονές σου, κι όλο ψάχνεις τη μεγάλη λατρεία που θα σου ξημερώσει, σε ένα στρώμα κι ένα νέο κορμί. Συγκινήσεις κι εμπειρίες κι απορίες: Μηδέν.
Ωστόσο παραμένω ανέγγιχτη από όλα αυτά.
΄Εχω πίστη στην πίστη, εμπιστοσύνη στην εμπιστοσύνη.
Πολύ βαθιά μέσα μου όπως έλεγε ο Μέρλιν ή λέει τάχα; [Δεν υπάρχει παρά εμπιστοσύνη]. Το είναι κι η αγάπη αποτελούν αναπόσπαστα κομμάτια μου, αλλά η εμπιστοσύνη με διευκολύνει να ανασαίνω χωρίς κόπο να δέχομαι το πνεύμα της γης σαν δικό μου.
Αγαπώ την ικανότητά μου μαγική ή μη, να είμαι παρούσα. Είμαι στη στιγμή αγγίζω την πηγή της ζωής. Αλλά γουστάρω και στο αύριο να ρίξω κάτι από το σπέρμα της αισιοδοξίας του ενθουσιασμού και της ενεργητικότητας.
Στον ουρανό της λογικής ή της ευαισθησίας του σύμπαντος θα έγραφα τούτο *Στην βαθύτατη σιωπή επιστρέφω στον απώτερο στόχο μου το καθαρό εγώ...

*΄Οταν λέτε τη λέξη αγάπη μπορεί να συλλαμβάνετε την αίσθηση η ουσία της όμως είναι αδύνατον να περιγραφεί.

*Η πιό αμιγής αγάπη βρίσκεται εκεί που κανείς δεν την περιμένει. Στην ελευθερία.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 21:17:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσο εύκολα λησμονούν οι άνθρωποι,
και στις κρίσεις τους γίνονται απάνθρωποι
προσπερνώντας ιδανικές καταστάσεις,
λαχταρώντας, μοναδικές απολαύσεις,
δεξιά κι αριστερά.
Μ΄ανοιγμένα τα φτερά.
Πόσο όμορφα αγαπούν οι ελεύθεροι
από τύψεις και ψέματα ξέγνοιαστοι
ξενυχτώντας μες τις σιωπές και τις φράσεις,
και πετώντας σε φωτεινές αποστάσεις,
γαλαξία η φωτιά
σ΄άλλο κόσμο με πετά.

Τι να γράψω,
ένα γειά...
Χίλια ΓΕΙΑ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 11:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ευχή μου για σήμερα θα ήθελα να είναι... ΦΩΣ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑ από αυτό που ξέρουν και σου δίνουν οι άνθρωποι που ξέρουν ν' αγαπούν και να πονάνε, που ζουν την κάθε στιγμή της ζωής τους σαν να είναι η τελευταία

Καλημέρα
NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 11:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήρθε χθες και ούτε ένα βλέμμα..
Τι να φοβάται άραγε? Τα μάτια μου..
Δεν το πιστεύω που έφτασε αυτή η κατάσταση..
Ούτε μιλάμε, ούτε γελάμε όπως παλιότερα..
Σε λίγες μέρες θα μας χωρίζουν πόλεις..
Ίσως και σκέψεις!
Εντέλει τον αγάπησα?
Παραδόθηκα σε τούτο τον απαγορευμένο …..
Θα ήθελα να τον πιάσω, να του μιλήσω
Να δω τι κάνει.. αλλά οι όρκοι μου δεν μου το
Επιτρέπουν..

Σήμερα θα έγραφα στον έναστρο ουρανό(αν και είναι ακόμη πρωί.. χιχιχι),
Να τον προσέχουν οι άγγελοι, αυτόν και όλους τους υπόλοιπους πάνω στη γη!

Υ.Γ.Εγώ πιστεύω πως ο δικός μου άγγελος ήρθε.. απλά δεν με πήρε!Μου έπιασε απαλά το χέρι…μονάχα αυτό έκανε!

Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 12:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Μπερδεμένη...
εγώ αυτό έχω ανακαλύψει..
και το ότι πονάω είναι δικό μου λάθος..οι άλλοι δεν φταίνε!!
Θέλω να πω ένα αντίο, αλλά δεν μπορώ!..για πολλούς λόγους..και ο κυριότερος δεν είμαι τόσο δυνατή γι αυτό το αντίο..
Μία φίλη μου είπε να απομακρύνομαι από τους ανθρώπους που μου κάνουν κακό και ένα φιλαράκι επίδης είπε πως έχω τη δύναμη να το κάνω..
Δεν θέλω όμως να πω αντίο..ίσως απομακρυνθώ λίγο..αλλά όταν με χρειάζεται αυτό το άτομο πάντα θα είμαι εκεί!
Πολύ μπερδεμένη..
και το κακό είναι πως δεν απομακρύνεται αυτή η σκέψη από το μυαλό μου..

Ααα και κάτι ακόμα Αφροδίτη..όταν τυχαίνει να δακρύσω(και πάντα το παθαίνω κυρίως από μοναξιά) με παρηγορεί κάτι που είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο του Λέο Μπουσκάλια..έλεγε πως κάθε φορά που κλαίμε πρέπει να σκεφτόμαστε πως καθαρίζουν τα μάτια μας!!

Σήμερα θα έγραφα στον ουρανό μία ερώτηση..
"Γιατί δεν με παίρνουν οι άγγελοι απόψε?"
Νεραιδένια


Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!


Το ότι δεν μπορείς να πεις "αντίο" σημαίνει ότι δεν είσαι ακόμα έτοιμη γι' αυτό. Έτσι νομίζω Σεμίνα, άστο να κυλήσει... και μην σε στεναχωρεί

Καλή σου μέρα
Nemesi


Έχεις δίκιο..γενικά όμως πιστεύω πως ποτέ δεν θα βρω τη δύναμη να πω αντίο σε κάποιον άνθρωπο..προτιμώ να με αφήσει,παρά να τον αφήσω..πονάει αυτό(το να μενεις απραγος και να καταλαβαίνεις πως ο άλλος ποτέ δεν σε αγάπησε..έστω και λίγο) αλλά δεν θέλω να κάνω μία τόσο σκληρή κίνηση.. Μία φορά την έκανα και τότε έπρεπε..αλλά και πάλι δεν κατάφερα να μείνω μακριά και τα πράγματα χειροτέρευσαν..
Να έχεις μία όμορφη μέρα!
Σεμίνα


Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 13:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλη μου Σεμίνα, γράφεις "....(το να μενεις απραγος και να καταλαβαίνεις πως ο άλλος ποτέ δεν σε αγάπησε..έστω και λίγο) ...."
Εγώ δεν πιστεύω πως ο άλλος ποτέ δεν σε αγάπησε. Ίσως να μην σε αγάπησε με τον τρόπο που θέλεις εσύ, ίσως να φοβήθηκε την αγάπη έτσι όπως τη νιώθεις εσύ, ίσως να μην στο έδειξε, ίσως..., ίσως..., ίσως... μπορώ να σου γράψω άπειρα ίσως, αλλά τίποτα δεν θα είναι αυτό που έχει αυτός στο μυαλό του και την καρδιά του. Πάντως κοριτσάκι μου να ξέρεις ότι σίγουρα έχει νιώσει πράγματα για σένα. Γι' αυτό μην σε πονάει αυτό, άστο να περάσει από μέσα σου και να φύγει και να μην μουτζουρώσει την ψυχούλα σου

Να έχεις μια πολύ πολύ όμορφη μέρα
NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 16:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ήρθε χθες και ούτε ένα βλέμμα..
Τι να φοβάται άραγε? Τα μάτια μου..
Δεν το πιστεύω που έφτασε αυτή η κατάσταση..
Ούτε μιλάμε, ούτε γελάμε όπως παλιότερα..
Σε λίγες μέρες θα μας χωρίζουν πόλεις..
Ίσως και σκέψεις!
Εντέλει τον αγάπησα?
Παραδόθηκα σε τούτο τον απαγορευμένο …..
Θα ήθελα να τον πιάσω, να του μιλήσω
Να δω τι κάνει.. αλλά οι όρκοι μου δεν μου το
Επιτρέπουν..

Σήμερα θα έγραφα στον έναστρο ουρανό(αν και είναι ακόμη πρωί.. χιχιχι),
Να τον προσέχουν οι άγγελοι, αυτόν και όλους τους υπόλοιπους πάνω στη γη!

Υ.Γ.Εγώ πιστεύω πως ο δικός μου άγγελος ήρθε.. απλά δεν με πήρε!Μου έπιασε απαλά το χέρι…μονάχα αυτό έκανε!

Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!


Πόσο όμορφο Σεμίνα, πόσο ανθρώπινο...
Εκεί είναι μάτια μου δίπλα σου, ακόμα κι αν σας χωρίζουν πόλεις σύνορα νύχτες μέρες στιγμές ή αιώνες. Εκεί είναι.
Δεν πεθαίνει η αγάπη καρδιά μου, όταν είναι αληθινή. Μέχρι να την κάνω στα θυμαράκια, θα το φωνάζω κάποιος λογικός θα με ακούσει.
Εκεί είναι ότι φαντάζει και ανασαίνει ως αληθινό, δεν χάνεται.
Απομονώνεται ψάχνεται και επιστρέφει.
Αν όχι ήταν λίγη η αγάπη, δακρυσμένη η ειλικρίνειά της, σπασμένα τα όνειρά της από την αρχή.
Σεμίνα. Κάνε όνειρα. Κάποιος μου στέρησε κάποτε αυτό το δικαίωμα.
Αλλά συνέχισα να κάνω. ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΚΡΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.
Δεν είμαστε μεγαλόκαρδοι όλοι. Ούτε σέρνουμε τις ίδιες ευαισθησίες.
Χαμογέλα.
Οι αποστάσεις δεν υπάρχουν. Εμείς τις δημιουργούμε.
Κάποτε μου είπαν πως η απόρριψη ή η φυγή δεν είναι πάντα αυτό που φαίνεται.
Πολλοί φοβούνται τα έντονα συναισθήματα.
Προτιμούν την χλιαρότητα μιάς θαμπής καθημερινότητας γεννιούνται και πεθαίνουν εκεί.
Κάποιος μου έμαθε να είμαι συγκεκριμένη.
Οι μεγάλες αγάπες δεν πεθαίνουν αγάπη μου.
Εμείς πεθαίνουμε. Περνώντας σε άλλες διαστάσεις. Κι αυτές μαζί.
Σαν κάτι γήινα δώρα που λαχταράνε αιώνιους έναστρους ουρανούς, σαν κι αυτόν που συχνά γράφουμε εδώ, εμείς τις φωτεινές ευχές μας.
Χθες κύτταξα ψηλά, είδα λίγα άστρα, βαριά σύννεφα, κουρασμένες ελπίδες.
Αγάπησα και τους εχθρούς μου χθες βραδάκι.
Εκεί στη βεράντα που κουρνιάζω και ξαπλωμένη κυττώ ψηλά, γνωρίζοντας εμένα τους φόβους τα πάθη τα γέλια τις χαρές τα όνειρα.
Φαινομενικά ήμουν μόνη. Αλλά δίπλα μου είχα όλους αυτούς αυτές που καθημερινά ομορφαίνουν τη ζωή με το κελαρυστό γέλιο τις ατάκες τις γκάφες τα κοινά οράματα τις φάρσες και τις μικρές στιγμές που μοιραζόμαστε.
Αληθινό είναι αυτό που είναι κοντά σου.
Που φεύγει.
Αλλά επιστρέφει.
Αληθινό είναι το χέρι που κρατάς,
το στόμα που φιλάς
το βλέμμα που ατενίζεις.
Αληθινό είναι το χάδι που στολίζει την αφή σου.
Πέτα το ψέμα.
Ταξίδεψε στο φως.
΄Οποιος αγαπάει δεν χάνεται.
Αν χαθεί, καλή του ώρα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 21:31:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέλος

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 08:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΚΑΙ ΕΚΚΙΝΗΣΗ...

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 09:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για άλλη μια φορά ξαναλέμε ότι η αγάπη είναι το πρώτο κινούν.
Από αυτή και την ανάγκη έγινε όλος ο κόσμος.
Εύχομαι για σήμερα το βράδυ να βρεθούμε όλοι με ένα τεράστιο ευτυχισμένο χαμόγελο.

Το γράφω πρωί μήπως και καταφέρει να ‘’ δράσει’’ ωσπου να έρθει το σκοτάδι
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 10:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για άλλη μια φορά ξαναλέμε ότι η αγάπη είναι το πρώτο κινούν.
Από αυτή και την ανάγκη έγινε όλος ο κόσμος.
Εύχομαι για σήμερα το βράδυ να βρεθούμε όλοι με ένα τεράστιο ευτυχισμένο χαμόγελο.

Το γράφω πρωί μήπως και καταφέρει να ‘’ δράσει’’ ωσπου να έρθει το σκοτάδι


Ναι εκεί καταλήγουμε πάντα, στην αγάπη
Και η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία και εγώ εύχομαι το ίδιο nst μου αλλά δεν θέλω το... σκοτάδι (δεν εννοώ τη νύχτα)

Καλημέρα σε όλους και πάντα φωτεινή
NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2005, 00:49:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα φίλη μου Σεμίνα, γράφεις "....(το να μενεις απραγος και να καταλαβαίνεις πως ο άλλος ποτέ δεν σε αγάπησε..έστω και λίγο) ...."
Εγώ δεν πιστεύω πως ο άλλος ποτέ δεν σε αγάπησε. Ίσως να μην σε αγάπησε με τον τρόπο που θέλεις εσύ, ίσως να φοβήθηκε την αγάπη έτσι όπως τη νιώθεις εσύ, ίσως να μην στο έδειξε, ίσως..., ίσως..., ίσως... μπορώ να σου γράψω άπειρα ίσως, αλλά τίποτα δεν θα είναι αυτό που έχει αυτός στο μυαλό του και την καρδιά του. Πάντως κοριτσάκι μου να ξέρεις ότι σίγουρα έχει νιώσει πράγματα για σένα. Γι' αυτό μην σε πονάει αυτό, άστο να περάσει από μέσα σου και να φύγει και να μην μουτζουρώσει την ψυχούλα σου

Να έχεις μια πολύ πολύ όμορφη μέρα
Nemesi


Σήμερα θα έγραφα..
Γιούπι!!Έχω λάβει ακόμα μία φιλικότατη απάντηση

Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου..για τις σκέψεις..για τον τρόπο που συμπάσχεις..και γι αυτα τα υπέροχα χαμόγελα που μου έφτιαξαν τη διάθεση..

Να έχεις ένα πολύ πολύ όμορφο βράδυ..
Με αγάπη,
Σεμίνα


Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2005, 19:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Ολα αλλάζουν.
Βαθύτατο σκότος και άπλετο φως,
Τέλεια Αγάπη Απόλυτο Μίσος
Βασική Αρχή Απέραντο Τέλος
Χρυσή Ελπίδα Σληρός πόνος.
΄Ολα αλλάζουν.
Ο χαρακτήρας μας ωστόσο αποτελεί την μοίρα μας.
Με αντιλαμβάνεστε;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 21:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ρίμα πάλι συμφωνεί με την ορθοφροσύνη,
όχι δεν ήταν άκαρπος ο στιχουργικός αγώνας
μίλησε γιά αγάπη θέλγητρα αυτής,
αναμετρώ ροπές.
Ουρανέ. ΄Ερχομαι.
Τα φτερά δεν αγνοούν την κλίση τους.
Στην κορυφή της τέχνης ή της ζωής πετώ;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 20:09:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Εφυγα...

Δεν ξέρω αν είναι όμορφα τα φτερά μου
μα να με πιάσεις δεν μπορείς
υψώνω τα πανάρχαια οχυρά μου
όνειρά μου
θαύματά μου
ίσως γιά τ΄αύριο να απορείς.
Πέταξα...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 02:19:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λεχ
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 12:05:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λεχ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα έγραφα:
Σ'ευχαριστώ για όλα. Και πιο πολύ που μπορώ να κοιτάζω
ψηλά στον ουρανό ταστέρια τη νύχτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 18:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τίποτα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 20:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

___***___***
[Ο ουρανός και η κόλαση είναι οι κόσμοι της προσωπικής συνείδησης του καθενός, κι αυτό που επιβιώνει
στον άλλο κόσμο
είναι αυτοί
οι ίδιοι κόσμοι που εμείς οι ίδιοι
δημιουργήσαμε μέσα μας,
εδώ σε αυτή την πυκνή - πυκνότατη γη,
όπου οι νόμοι του αιτίου και
του αποτελέσματος αποτελούν
μιά συμπαγή πραγματικότητα.]

Απλό.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 11:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο σκοπός της ζωής δεν εκπληρώνεται μονάχα με το ανέβασμα στα μεγαλύτερα ύψη αλλά επίσης και με την κατάδυση βαθιά μέσα στα πιό βαθιά βάθη όπου ο εαυτός χάνεται αλλά βρίσκεται πάλι ως αποτέλεσμα της διεύρυνσης της σφαίρας της συνειδητότητάς του.
Είναι ακριβώς όπως ο σπόρος που βρίσκει την εκπλήρωση του σκοπού του,όταν ανυψώνεται ως φυτό και αναπτύσσεται σε πλήρη άνθιση κάτω από τις ακτίνες του ηλίου αφού είχε πρώτα βυθιστεί βαθιά μέσα στο χώμα.


Σε ένα τραγούδι της φωτιάς απόψε θα σε βρω
θα χτίσω ένα όνειρο να μπεις να κατοικήσεις,
κι ας κατακτήσεις τη σιωπή
θα είμαι εκεί
Σε ένα τραγούδι μοναξιάς στα χείλη σου νερό
στη δίψα σου το χάιδεμα αυτό που θα ποθήσεις
θ΄αναζητήσεις, με ορμή,
θα είμαι εκεί...
΄Ημουν εκεί...

Σε ένα τραγούδι της φωτιάς
θα βάλω εγώ τα λόγια
ξεχνώντας τα ρολόγια
τις ώρες που μου κλαις
θα γίνω όπως θες.

Μιά μητέρα να ακουμπάς
εκείνα που πονέσαν
κι ίσως σου καταστρέψαν
αυτά που τώρα καις.

Θα γίνω όπως θες

κουβέντα σ΄όσα λες
μπαλάντα της σαγήνης
το σκέπασμα μιάς κλίνης
στις μπόρες τις πολλές.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 23:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Του Ιούδα το πανάρχαιο το στόμα.
-Καλό χασαποσέρβικο-

Το παιχνίδι της ζωής φέρνει σαπίλα
κι ας κουρνιάζει στων δακρύων την αλμύρα.

Ποιός μπορεί την αμαρτία να ξεχάσει
τι κι αν έχει δυνατότερη την κράση.

Το παιχνίδι της ζωής μιλά γιά ήττες
γιά ζητιάνους της ψυχής και γιά αλήτες.

Ζούμε στους καιρούς τους θράσους
που μπερδεύουμε τους άσσους
με σωρό μηδενικά.
Μιά ζαλάδα η πλεκτάνη
ποιός τον άλλον θα ξεκάνει
αλλά ναν΄τελειωτικά.

Το παιχνίδι της ζωής το έχω άχτι,
άλλος βγαίνει νικητής και άλλος στάχτη.

Των παιχνίδι των παθών το έχω ζήσει
στης φυγής τη μαχαιριά είναι η λύση.

Το παιχνίδι των ψεμάτων κρύβει χρώμα
του Ιούδα το πανάρχαιο το στόμα.

Λοιπόν, έτοιμο το έχω. Τουρκομπαρόκ μη μου βγει μόνο.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 00:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Εφυγα...
Μ΄ένα του χειμώνα μόνο, κύμα.
΄Ενιωσα
την αλήθεια θέρμης ντύμα.
΄Εφυγα...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 22:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απουσία...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy