ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Τι ευχή θα γράφατε στον έναστρο ουρανό,αν μπορούσατε;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2005, 01:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να με βάλει να ζεισω στην φυση για 20 χρονια μαζι με τον σωκρατη,τον νιτσε,τον χριστο,τον ποε,τον χιτλερ,τον καζατζακη,την ντα'ι'ανα,την μεριλην μονροε,τον μπελα λουγκοσι,τον μεγα αλεξανδρο,την ατζελινα τζολι(!),τον τολκιν,την λενα αδαμοπουλου,τον αλιστερ κροουλι,τον μοτσαρτ,τον βαγκνερ,την βανεσα με'ι',τον μπραμ στοκερ,τον χοφμαν,την κλεοπατρα,τον λαβκραφτ,την ανν ρα'ι'σ και καμια εισοσαριά ακόμα!........


"ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ..."
Μπράμ στόκερΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2005, 17:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Οσο πιό γυμνή είναι η αγάπη, τόσο λιγότερο κρυώνει...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 00:54:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:
΄Οσο πιό γυμνή είναι η αγάπη, τόσο λιγότερο κρυώνει...


Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΗ...ΤΟ ΓΥΜΝΟ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΟΧΛΕΙ.
ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ:
Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΗ...ΟΜΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΝΤΥΝΕΙ ΣΑΝ ΛΑΤΕΡΝΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΦΤΗΝΑ.
ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ...ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ PIXEL ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΛΛΕΙ ΕΝΑ ΔΡΑΚΟ...ΚΑΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΑ...ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΣ.

ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΤΑΤΑ:
Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΗ...ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΛΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΤΟΛΙΔΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΨΥΧΗΣ...ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΦΩΤΙΖΕΙ Η ΨΥΧΗ...ΕΝΑ PIXEL ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ.
Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΗ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ...ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ.

ΠΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΑΓΑΠΗ;
ΚΑΝΕΝΑΣ...ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΚΕΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ...ΑΝΟΙΞΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΠΟΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΣΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΣΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΜΠΡΙΚΙ ΜΕ ΔΩΡΟ ΤΟ ΓΚΑΖΑΚΙ Ή ΤΟ ΓΚΑΖΑΚΙ ΜΕ ΔΩΡΟ ΤΗΝ ΦΙΑΛΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ Η ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ/ΚΑΚΗ;

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ...ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΤΑ ΜΠΡΙΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.
Ο ΤΖΟΓΟΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΟΥ ΚΕΡΔΟΥΣ.
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ...ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ;
ΝΑΙ...ΓΙΑ ΛΙΓΟ...ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΡΙΟ.
ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΗΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟΤΕ ΠΗΡΑΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ.
ΤΕΛΙΚΑ Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 00:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΠΩΣ Η ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΗ ΟΣΟ ΜΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑ;

ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΑΛΛΑ...ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΟΣΟ ΑΠΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑ.

ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΠΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ...Η ΔΙΕΞΟΔΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΑΝ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ Η ΑΓΓΕΛΙΑ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΠΟΥ ΜΠΛΕΞΑΝΕ ΜΕ ΑΛΛΑ ΜΠΟΥΤΙΑ...ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΠΛΗ ΑΓΑΠΗ.

ΜΑΥΡΕΣ ΤΡΥΠΕΣ ΣΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΑΓΑΠΗΣ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΜΕΛΑΝΙ.

ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΓΡΑΦΩ ΣΤΟΝ ΕΝΑΣΤΡΟ ΟΥΡΑΝΟ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΜΟΥ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΝΕΦΙΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΙ ΕΥΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...ΚΑΙ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΧΕΣΑΙ ΦΕΡΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΤΣΙΓΑΡΑ

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Ή ΟΧΙ;

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 12:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά είναι, αξίζει να αγαπάς όσο κι αν πληγωθείς αρκεί να νιώσεις το συναίσθημα αυτό.
Απλά είναι όλα.
Δεν είναι τόσο πεζή η ρημάδα η καθημερινότητα.
Φτάνει μια λεπτομέρεια
γιά να μετατραπεί σε γιορτή.
Απλά είναι όλα.
Εμείς τα κάνουμε δύσκολα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 14:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απλά είναι όλα.
Εμείς τα κάνουμε δύσκολα.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 10:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ...ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ;
ΝΑΙ...ΓΙΑ ΛΙΓΟ...ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΡΙΟ.
ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΗΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟΤΕ ΠΗΡΑΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ.
ΤΕΛΙΚΑ Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑ.[/b]


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε riziti, μπορεί να θέλεις κάτι άλλο αύριο, αλλά σκέψου ότι αυτό το αύριο αποτελείται κι αυτό από στιγμές όπως και το σήμερα, και ότι όλη μας η ζωή είναι στιγμές, που αν δεν τις ζούμε, τότε δεν ζούμε, γιατί οι στιγμές περνούν και χάνονται και όπως όλη μας η ζωή είναι ΜΟΝΟ στιγμές, έτσι χάνεται κι αυτή χωρίς να τη ζούμε. Άρα θέλουμε κάποιον σήμερα, μπορεί και αύριο, αλλά μπορεί και όχι. Πρέπει να ρισκάρουμε, να ζούμε το σήμερα, τη στιγμή και αυτό είναι το κέρδος μας. Όπως πολύ σωστά γράφει και η Αφροδίτη, όλα είναι απλά. Εμείς τα κάνουμε δύσκολα, με τα θέλω μας και τους εγωισμούς μας.

Καλή μέρα σε όλους
NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 10:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια τεράστια συγνώμη αγαπητέ μου Pixeldream που σου άλλαξα... όνομα και πραγματικά είναι πολύ όμορφο όνομα. Η μόνη μου δικαιολογία είναι Δευτέρα, πρωί ακόμα, και δεν έχω πιεί καφέ

Χίλια συγνώμη και πάλι
NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 13:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εναρμονίζω τον εαυτό μου σημαίνει:

*Εξισορροπώ τις τρεις μου υποστάσεις, Πνεύμα Ψυχή Σώμα σε τέτοιο σημείο ώστε να αλληλοδιαπερνώνται και να συνεργάζονται αρμονικά και αδιατάρακτα.
Δύκολο.
*΄Ισως όμως έτσι αυτή η εξισορρόπηση να έχει σαν επακόλουθο και την γαλήνη και την ευδαιμονία και τη μάθηση που είναι, - η τελευταία κυρίως - θεμέλιος λίθος εξέλιξης.
Δύσκολο;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 13:09:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα πιο όμορφα πράγματα στη ζωή μας, είναι τα... δύσκολα φαίνεται πως εμείς οι άνθρωποι δεν μαθαίνουμε αν δεν προσπαθήσουμε, χάσαμε εδώ και καιρό τις πολύτιμες πληροφορίες που είχαμε, και τώρα πρέπει να προσπαθούμε συνέχεια για να φτάσουμε στο φως.

NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 13:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nemesi
quote:
Μια τεράστια συγνώμη αγαπητέ μου Pixeldream που σου άλλαξα... όνομα

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΛΕΞΗ.

quote:
Εμείς τα κάνουμε δύσκολα, με τα θέλω μας και τους εγωισμούς μας.

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 15:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλές φορές, ακόμα και όταν το καταλαβαίνουμε, μας τυφλώνει τόσο ο εγωισμός και το θέλω μας, το δικό μας θέλω, που μας κάνει να τα κάνουμε ακόμα πιο δύσκολα και όχι μόνο για μας

NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 20:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεγάλη κουβέντα.
Βέβαια όταν αγαπάς πολύ, ο εγωισμός πάει στον διάβολο.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 00:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ ομορφιά,
κι αν δεν μου παραδόθηκες
ολόκληρη ποτέ
κάτι κατάφερα να σου υποκλέψω...

Οδυσσέας Ελύτης.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 10:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μεγάλη κουβέντα.
Βέβαια όταν αγαπάς πολύ, ο εγωισμός πάει στον διάβολο.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!


Ναι Αφροδίτη μου, έχεις δίκαιο, αλλά νομίζω ότι αυτό ισχύει μόνο για τις γυναίκες χιχιχιχιχιχιχι

NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 21:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ορθώς μιλάς. ΄Η μάλλον γράφεις. ΄Ετσι είναι. Τσεκαρισμένο πιά.
Αλλά τι να γίνει; Υπομένουμε...Θα το πιούμε κι αυτό το πικρό ποτήρι.


[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 03:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΔΙΑΒΟΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ...
quote:
Ναι Αφροδίτη μου, έχεις δίκαιο, αλλά νομίζω ότι αυτό ισχύει μόνο για τις γυναίκες

Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΥΦΛΟΣ,ΓΛΥΚΟΣ,ΙΟΥΔΑΣ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΟΣ ΘΩΜΑΣ...ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΗΛΙΚΙΑ...ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ...ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΑΝΔΡΕΣ...ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟΣ ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ...ΜΑΣ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΝΟΥΜΑΣΤΕ.

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΣ...ΣΑΝ ΚΑΜΕΝΟ PIXEL.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΟΡΑΤΟΣ ΣΑΝ ΦΩΤΕΙΝΟ ΚΑΜΕΝΟ PIXEL ΣΕ ΛΕΥΚΟ ΦΟΝΤΟ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 09:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, αγαπητέ μου Pixeldream, μπορεί να έχεις δίκαιο, αλλά πρόσεξες ότι και εσύ για να τον χαρακτηρίσεις χρησιμοποίησες λέξεις που όλες είναι γένους ... αρσενικού?
χιχιχιχιχιχι

NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 12:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ.

Κυρίως.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 15:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nemesi
quote:
αλλά πρόσεξες ότι και εσύ για να τον χαρακτηρίσεις χρησιμοποίησες λέξεις που όλες είναι γένους ... αρσενικού?

ΦΥΣΙΚΑ...ΑΦΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ PIXEL...ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ... ΘΑ ΠΛΗΓΩΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΓΩΨΥΧΕΣ...ΜΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΓΩΙΣΤΗ.

ΑΣ ΑΛΛΑΞΩ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ:
ΦΙΛΙΚΑ.
ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΕΓΩΙΣΤΟΛΕΞΙΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ;
Η ΛΟΓΙΚΗ ΘΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΟΜΩΣ...Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΩΘΗΣΕ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ;
ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΩΘΗΣΕ Η ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ;
Η ΛΟΓΙΚΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΜΑΣ;
ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΟΣ ΘΩΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΤΟ ΛΕΝΕ.
Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΙΟΥΔΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ.

ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ...ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΕΓΩ".

ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ...ΣΥΝΕΧΙΖΩ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 17:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΣ ΑΛΛΑΞΩ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ:
ΦΙΛΙΚΑ.
ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΕΓΩΙΣΤΟΛΕΞΙΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ;
Η ΛΟΓΙΚΗ ΘΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΟΜΩΣ...Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΩΘΗΣΕ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ;
ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΩΘΗΣΕ Η ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ;
Η ΛΟΓΙΚΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΜΑΣ;
ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΟΣ ΘΩΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΤΟ ΛΕΝΕ.
Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΙΟΥΔΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ.[/b]

ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ...ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΕΓΩ".

ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ...ΣΥΝΕΧΙΖΩ.

..


Ας τα πάρουμε από την αρχή
Και φυσικά με ενόχλησε που κράτησες όλο το εγωιστολεξιλόγιο για σένα Η αλήθεια είναι ότι δεν ενοχλήθηκε η λογική μου, αλλά το συναίσθημα και γι' αυτό υποστήριξα την άποψή μου, αλλά αυτό δεν είναι εγωισμός, είναι ... συζήτηση έτσι νομίζω τουλάχιστον Αλλά νομίζω ότι η λογική μας δεν επηρεάζεται από τον εγωισμό μας, αν και εξαρτάται από τι είδους εγωισμό, δηλαδή για τι είδους εγωισμό μιλάμε τώρα? Για μένα υπάρχουν πολλά είδη εγωισμού. Ναι, το να μην πιστεύουμε τους άλλους όταν μας λένε κάτι, είναι ένα είδος εγωισμού, αλλά δεν είναι πάντα ότι δεν πιστεύουμε τους άλλους όταν έχουμε διαφορετική άποψη. Απλά ίσως βλέπουμε τα πράγματα από διαφορετική οπτική γωνία

Όσο για το "Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΙΟΥΔΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ." μάλλον έχεις δίκαιο, οφείλω να ομολογήσω ότι δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι

Πάντως προσπαθείς βλέπω να μην χρησιμοποιείς τη λέξη "ΕΓΩ" αλλά και το προκλητικός για σένα τί είναι?

NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 22:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προκλητική θα γίνω κι εγώ τώρα, με τούτα που θα γράψω στο στερέωμα του ουρανού απόψε.
΄Η σαφής. Γιά να δω.

Γράψε κάτι...
Κι ας είναι μιά καληνύχτα...

Γράψε κάτι στο μουσαμά του ανέφελου ουρανού.
Γύρη στο στήμονα της ψυχής σου γίνομαι.
΄Ενας διάδρομος υποδοχής
αφή αγάπης
οι ράγες
βγαίνουν από το λήθαργό τους.
Ταξίδι.
Τα τρένα σφυρίζουν.
Εφήμερη αιωνιότητα θα μου πεις...
Πάλι έγινα ο στόχος σου.
Χίλια στιλέτα εντός μου.
Στυγνός Θεός λοιπόν.
Πόνα με.
Γαλήνια στάθμη ύδατος στο ποτήρι σου
παραμένω.
΄Ελα να ξεδιψάσεις...
Αμαχητί δεν παραδόθηκα.
Κι αν διαμέλισες κάθε κύτταρο
η αγάπη μου
εγκλώβισε τ΄άστρα
μες το σύμπαν
στα χαρίζω...
Μιά τέλεια
ευθεία
ξανά
οριοθετεί
επίγεια πέρατα.
Καληνύχτα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 02:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γράψε κάτι στο μουσαμά του ανέφελου ουρανού.

ΓΙΑΤΙ ΒΑΖΕΙΣ ΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ;
Ο ΜΟΥΣΑΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΡΙΟ.
Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΕΠΑΖΕΙ...ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ.
ΑΣ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΣΥΝΝΕΦΑ...Ο ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ.

Ο ΑΝΕΜΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΙΚΟΝΑ.


ΤΑ "ΕΓΩ" ΘΑ ΤΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΚΕΨΕΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ.


..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 11:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι πάθος βυθίζει σε πέλαγα το νου
Βραδιάζει κι αλλάζει το χρώμα τ' ουρανού
Βραδιάζει κι αλλάζει το χρώμα τ' ουρανού
Τι πάθος βυθίζει σε πέλαγα το νου

Είν' η αθωότητα μου, είναι μέσα στη σιωπή
Σ' ένα θησαυρό κρυμμένο που γυρεύω μια ζωή
Μην τη ξόδεψα στα ζάρια μην τη πήρε το κρασί
Ίσως φταίει η βροχή που κλαίει με παράπονο κι οργή - η

Χάνω την ισορροπία ο αέρας με τρυπά
Φταίνε κι οι κραυγές των γλαρών σ' ένα γκρίζο ορίζοντα
Οι αποστάσεις με λυγίζουν δεν υπάρχει επιστροφή
είν ' η αθωότητα μου μέσα στην καταστροφή

Μια και μιλάμε για ουρανούς, ένα μικρό απόσπασμα από ένα αγαπημένο μου τραγουδάκι

NemesiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 13:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Γράψε κάτι στο μουσαμά του ανέφελου ουρανού.

ΓΙΑΤΙ ΒΑΖΕΙΣ ΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ;
Ο ΜΟΥΣΑΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΡΙΟ.
Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΕΠΑΖΕΙ...ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ.
ΑΣ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΣΥΝΝΕΦΑ...Ο ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ.

Ο ΑΝΕΜΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΙΚΟΝΑ.


ΤΑ "ΕΓΩ" ΘΑ ΤΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΚΕΨΕΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ.


..


Δεν βάζω όρια στον ουρανό. Η ανθρώπινη ψυχή στην ανώτερη όψη της είναι ένα σύνολο από πνευματικές εφέσεις και ανώτερη αγάπη. Χαμόγελώ διακριτικά. Προς το παρόν απολαμβάνω της βροχής τις στάλες.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 21:36:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην κρατάς έξω από το παιχνίδι του κόσμου
τους κυματισμούς της σκιάς σου.
ΚΑΤΕΒΑ, έστω και με φτερά αιώνια
να κομματιάσεις τη σιγή μου.
Εκλεκτέ της Ζωής.
Τρεμοσβήνω αγιάζοντας την ύπαρξή σου
με νεύματα αστραπών, σαν τούτες απόψε και φως τροπαιοφόρο.
Φεύγω.
Τούτα τα αστραπόβροντα μου δείχνουν άλλο δρόμο.
Αγαπάω τον παλμό, τη βοή τ΄ανέμου τα κροταλίσματα
των θαλασσών σου.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evgenios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 23:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Είμαι εδώ πάνω. Το δικό σου αστέρι και σε περιμένω. Αν θέλεις, έλα να με βρεις."

Φιλικά
Ευγένιος

Όλοι μας έχουμε μέσα μας ένα παιδί. Ας μην το σκοτώσουμε. Είναι το χειρότερο έγκλημα που μπορούμε να κάνουμε στον εαυτό μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 20:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Πονάω αλλά δεν το βάζω κάτω..έχω την αγάπη κάποιων που με ανεβάσει κοντά σου ουρανέ μου"
Φιλικά
Σεμίνα

μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 20:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Ισως ένα οριστικό αντίο.
΄Οταν φεύγεις μην κυττάς πίσω.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 20:04:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Πονάω αλλά δεν το βάζω κάτω..έχω την αγάπη κάποιων που με ανεβάσει κοντά σου ουρανέ μου"
Φιλικά
Σεμίνα

Να μην πονάς Σεμίνα. Ποτέ γιά κάτι που δεν αξίζει. Να μην πονάς. ΄Οταν υπάρχουν άτομα κοντά σου που σου δίνουν φως πάρε το φως τούτο και άνθισε ξανά. Η ζωή είναι μπροστά σου. Κανένα άτομο δεν πρέπει να σε ματώσει. Μην το αφήσεις. Κάποτε όλοι παρασυρόμαστε. Κλείσε την πόρτα σε ότι σε πληγώνει. Τώρα. Χθες. ΄Οχι αύριο. Μην αφήνεις το χρόνο να φέρνει δάκρυα στα όμορφα ματάκια σου. Η Σεμίνα είναι μία.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy