ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Τι σας ενοχλεί περισσότερο σε έναν άνθρωπο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 14:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νομίζω οτι θα ήταν βαρετό αν είμασταν όλοι τέλειοι...

Με ενοχλεί επίσης το να μου μιλάει κάποιος και να μη μπορώ να αναπνεύσω απο την βρομερή αναπνοή του...

ακόμα αυτοί που βάζουν αποσμητικό πάνω απο τον ιδρώτα(μπλιάκ!)...κάνε ένα μπάνιο ρε φίλε!

"Χύνομαι μέσα στα αφιλόξενα όνειρά της...

Σαν να γεννήθηκα χθές ένιωσα στο πρώτο άγγιγμα της..."
Nossoforos


Χμμμμ. Αγαπητέ Νοσοφόρε με βάση την παραπάνω δήλωση κρίνω ότι είσαι Αιγόκερος ή Παρθένος.

Εμένα περισσότερο απ'όλα μ'ενοχλεί η ΒΛΑΚΕΙΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 16:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτο με ενόχλησε. Γιατί είναι το πιόν μας φίλε μου? Ξέρεις, η μεγαλύτερη παραδοχή της κατάστασης είναι ακριβώς αυτή. Αν λέμε και ξαναλέμε εμείς οι ίδιοι ότι δεν είμαστε ικανοί για τίποτα, ότι δεν έχουμε καμία σχέση με τους προγόνους μας, ότι δεν είμαστε Έλληνες είμαστε ελληνάρες του 2006 κλπ, αυτό είναι ο μεγαλύτερος ωχαδερφισμός(δεν είναι χαρακτηρισμός προς εσένα, είναι το πιόν μας-μία σύγχρονη τάση που κάποιοι καλλιεργούν πολύ όμορφα). Διστυχώς έτσι δεν πάμε μπροστά...

Καλά όλα αυτά τα θεωριτικά - συμφωνώ μαζί σου και προσαυξάνω. Το θέμα είναι πραγματικά τεράστιο. Ομολογώ πως την ώρα που έγραφα αυτή την εικόνα είχα στο μυαλό μου. Αν και δεν αναφερόμουν αποκλειστικά σε εσένα - απλά διαβάζοντας το συγκεκριμένο τόπικ - που άνοιξε ο ρουμάνος - διέκρινα μια μικρή σκια ρατσισμου - ίσως και να κατάλαβα λάθος. Δεν είμαι εδώ για να κρίνω κανένα / απλά είπα την αποψή μου. Αν ενόχλησε καλώς - αν δεν ενόχλησε πάλι καλώς.

quote:

Αυτό είναι το πρόβλημα φίλε μου. Η συγκεκριμένη αντίληψη που έχεις για το πιον των σημερινών Ελλήνων δεν σου επέτρεψε να εξετάσεις και να αντιμετωπίσεις ρεαλιστικά την κατάσταση, αλλά με προκατάληψη.

Δεν έχω καμιά συγκεκριμένη αντίληψη για τίποτα. 'Ουτε και προκαταλήψεις. Αν ξαναδιαβάσεις το τόπικ θα καταλάβεις τι εννοώ. Ωστόσο - αντιμετωπίζω τα πάντα ρεαλιστικά γιατί με κουράζει η πολλή η φαντασία.

Φιλικά

Better to save the mystery than surrender to the secret..
Gentleman's Apocalypse
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 16:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΜΕΓΑΛΗ ΑΡΕΤΗ. ΜΕΓΑΛΗ...

ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 09:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η γελοιότητα.

Και η ζήλεια, η αρρωστημένη εννοείται.
ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ.


Ο ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ ΑΝΤΙΔΟΤΟ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ.
ΝΤΑΦΥ ΜΩΡΗΝ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 17:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα έλεγα, το να μην μπορεί να αγαπά κάποιος...
Ούτε και τον ίδιο του τον εαυτό. Η πραγματική αγάπη είναι να είσαι μεγαλόψυχος να μην ζηλεύεις. Να μην κάνεις ασχήμιες, να μην είσαι συμφεροντολόγος, να μην χαίρεσαι γιά την αδικία, αντίθετα να χαίρεσαι μαζί με τους άλλους γιά την αλήθεια, και να έχεις μεγάλη θαυμαστή υπομονή.

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ. ΕΝΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 12:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι με ενοχλεί;;;
Χμ....να μου ζητάνε να αλλάξω αυτό που είμαι επειδή έτσι θα τους πηγαίνει καλύτερα η μέρα..
...να μην με αναγνωρίζουν...να μην μου δείχνουν πως είμαι έστω και στο λιγο σημαντική για αυτους..
να μην με σέβονται...
προς το παρον δεν μου έρχεται κάτι άλλο..

MIA MONAXIKH PALOMA ΠΟΥ ΠΕΤΑ ΣΕ ΚΑΤΑΓΑΛΑΝΟΥΣ ΟΥΡΑΝΟΥΣ..

Edited by - semina on 08/12/2005 12:09:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 19:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι σας ενοχλεί περισσότερο σε έναν άνθρωπο;

Σε έναν άνθρωπο, ΤΙΠΟΤΕ.
Σε έναν "άνθρωπο", ΟΛΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 09:07:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν μου την σπάνε

1) Τα μίνι
2) Τα χαμηλοκάβαλα τζιν με το στριγκάκι και το κολ... ρακι να φαίνεται
3) Τα κοντά μπλουζάκια με τον αφαλό απέξω
4) Το τέλειο τσιφτετέλι

όταν τα βλέπω αυτά μου έρχεται να πάω στην τύπισσα και να την γδύσω....


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 10:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GDS1 ΚΛΑΗΜΕΡΑ.....συνάδελφε...Και μένα αυτά μου τη δίνουν,και μάλλον γι` αυτό τα φοράνε.....Για να τα παίρνουμε στη κράνα....Λοιπόν γιά να σου φτιάξω τη μέρα,,,,κλείσε έσύ τον ισολογισμό,εγώ πάω γιά έλεγχο αρχικής καταβολής μετοχικού κεφ...στη Νομαρχεία ,,και ραντεβού μετά στα Εξάρχεια γιά καφέ,,,
Εχει ΟΜΟΡΦΗ μέρα σήμερα.....πρίν ξαναχαλάσει ο καιρός......
Με τρέλλα και κορδέλλα.....με τη δουλειά που βρήκαμε.....ΕΠ ΟΜΟΥ ΑΡΜ
Κατά τον απέναντι στόχο ,άρξατε ΠΥΡ.....χο....χο...
See you around......


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 11:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσε συνάδελφε ακόμα λάθος σκάνε οι αποσβέσεις του 11 στα Global βιβλία μιλάμε για περίπου 10000 πάγια.....και ξέρεις τι σημαίνει αυτό....ΠΑΝΙΚΟΣ... 22 και σήμερα...

αν ξεμπερδέψω με τον μάγκα το βράδυ θα σκάσω μύτη Stand...


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 11:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
22 είναι αρκετές μέρες....Θυμάσε που λέγαμε γιά αποικιοκρατίες.....ΕΕΕ στην Ελλάδα έχουμε ΗΛΙΟ όμως....και HArd rock cafe γιά επεγγελματικές συνασν΄τησεις και καλά....
Τη Κυριακή club 22 παίζει ο Uli Roth ex-scorpions.,4 επο΄χες Βιβάλντι...Ειναι Θεός...ο τύπος....
Ξέρεις τους οικονομικούς πρώτους μας κτυπάει η τρέλλα των ΑΡΙΘΜΩΝ..
Θυμήσου το Χορν...1,111,111,10 λεπτά///...
Κάνε μαγκανίες,καρφώματα και κουμπυριές στη λογιστική....με 2 ουζάκι σαν το Ηλιόπουλο ελεγκτή στην ΑΕ....χα΄΄΄΄΄χα
Φεύγω σφαίρα για΄ τα ΓΡΗΓΟΡΟΛΑΔΑ,επειδη΄η πόρτα τρίζει.....Τα λέμε...



Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 06:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι με ενοχλεί σε ένα άνθρωπο? Πολλά, αλλά πιο πολύ από όλα με ενοχλεί όταν ο άλλος κάνει θορύβους την ώρα που μασά το φαγητό του… Αν οι θόρυβοι είναι πολύ δυνατοί εγώ φτάνω σε μια κατάσταση υστερίας… Μήπως είμαι λίγο έως πολύ υπερβολική? Τουλάχιστον έτσι λέει η μαμά μου… Κάποιοι άλλοι με είπαν κενή ως άνθρωπο… Ίσως και να είμαι…

elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 17:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι με ενοχλεί σε ένα άνθρωπο? Πολλά, αλλά πιο πολύ από όλα με ενοχλεί όταν ο άλλος κάνει θορύβους την ώρα που μασά το φαγητό του… Αν οι θόρυβοι είναι πολύ δυνατοί εγώ φτάνω σε μια κατάσταση υστερίας… Μήπως είμαι λίγο έως πολύ υπερβολική? Τουλάχιστον έτσι λέει η μαμά μου… Κάποιοι άλλοι με είπαν κενή ως άνθρωπο… Ίσως και να είμαι…

κάπως έτσι δηλαδή?

Better to save the mystery than surrender to the secret..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 03:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κάπως έτσι δηλαδή?

Ναι κάπως έτσι… για την ακρίβεια μερικές φορές ακριβός έτσι…

elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 10:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που με ενοχλεί πραγματικά σε έναν άνθρωπο είναι να ανακαλύπτω πως έχει πολλά απο τα ελατώματά μου.
Όχι τα ελατώματα που κατάφερα να ξεπεράσω αλλά αυτά που με τυρανούν ακόμα.


Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 16:23:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΥΠΑΣΑΙ.


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 00:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΤΗ ΒΑΡΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ... ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΔΕΙΛΙΑ... ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ...

Α!ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ... judas priest ΚΑΙ GDS1 ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ!!!!!! ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!!

ΦΙΛΙΚΑ....

Η ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΑΓΝΟΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ (Κλεόβουλος)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 12:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι οι άνθρωποι που έχουν μάθει μόνο να παίρνουν.
Οι δέκτες, που αν κάποια στιγμή κάνεις το λάθος ως πομπός,
να ζητήσεις λίγη καταννόηση,
ή έστω απλά να σ'ακούσουν,
σε δαγκώνουν.
Σου αρνούνται το δικαίωμα να είσαι κάποτε αδύναμος
ή και παραπονεμένος.
Αυτοί που τους δίνεις αγάπη
και βγάζουν μόνο κακία
και χολή.
Και μόλις τους πάρει από κάτω,
τηλεφωνάκι να τους περιθάλψεις.
Αυτοί που θυμούνται να είναι φίλοι,
όταν από τους υπόλοιπους συναντούν έναν τοίχο
όμοιο με τον εαυτό τους.
Και πάνω απ'όλα με εκνευρίζω εγώ,
που δεν έχω μάθει να κάνω που και που τον τοίχο,
ή έστω τον καθρέφτη τους.
Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Patata_bloom
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 01:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Patata_bloom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hailZzzzzzzzzz!loipon...me enoxloun oi anthrwpoi pou kanoun stous allous afto pou oi idioi de tha thelan pote na pathoun...kai exoun thn psevdaisthish oti afth h ekmetallefsh legetai anwterothta kai oxi thrasos...oi fthinoi anthrwpoi..fthinoi sthn psyxh,stis aksies,sta pistevw,sthn ithikh tous...osoi pouliountai...kai swmatika kai psyxika...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 10:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έκανα τον κόπο να διαβάσω όλα τα μυνήματα που έχετε γράψει,
Εκείνο που με ενοχλεί σε έναν άνθρωπο, το χειρότερο ελάττωμα για μένα είναι η ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ.
Φιλικά... (και χρόνια πολλά σε όλους...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 11:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η υποκρισία;
Θέλει ρώτημα;
Περισσότερη ζωή στο θέατρο,
και λιγότερο θέατρο στη ζωή.
***
Και η αποφυγή.
Να μη λέει ο -άλλλος ή η άλλη- ευθέως αυτό που θέλει...
Να κρύβονται οι άνθρωποι πίσω από το μικρότερο δάχτυλό τους...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 22:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να μη λέει ο -άλλος ή η άλλη- ευθέως αυτό που θέλει.

Μάλλον αυτό που σκέπτεται θέλεις Αφροδίτη.
Μμμ! Ζητάς κάτι σπάνιο...
Αυτό θα το βρέις μόνη σου χρησιμοποιώντας τις ικανότητες σου, όλων των ειδών...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 03:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάλλον αυτό που σκέπτεται θέλεις Αφροδίτη.
Μμμ! Ζητάς κάτι σπάνιο...
Αυτό θα το βρέις μόνη σου χρησιμοποιώντας τις ικανότητες σου, όλων των ειδών...


μου άρεσε το τελευταίο που είπες...αν και πολλές φορές δεν είναι καλό να χρησιμοποιούμε όλων των ειδών ικανότητες που διαθέτουμε...το σωστότερο είναι να χρησιμοποιήσουμε ικανότητες "καθαρές"που δεν περιέχουν ούτε στο ελάχιστο την δόση της πονηριάς!
γιατί η ικανότητα που υπονοείς φίλη nst,περιέχει δόση πονηριάς και πολύ μεγάλη δόση μάλιστα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 10:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Demon_LordGR
Δεν μου αρέσει να απολογούμαι αλλά έλα πού έθιξες ένα ελλάτωμα που μου προκαλεί ναυτία και δεν γίνεται να μην εξηγήσω.

Αν είδες δεν ανέλυσα για ποιές ικανότητες μιλάω οπότε αναρωτιέμαι πως έβγαλες το συμπέρασμα οτι αναφέρθηκα σε κάτι που περιέχει πονηριά. Ουτε κατά διάνοια.

Ας επεκταθώ λοιπόν πρός αποφυγή παρεξηγήσεων κλπ...
Η ευθύτυτα είναι για μένα κάτι υπέροχο και αξιοθαύμαστο για όσους την διαθέτουν. Ομως πιστεύω οτι σπάνια συναντάμε άτομα που οι πράξεις, τα λόγια και οι σκέψεις τους συμβαδίζουν. Πολλές φορές δεν συμβαδίζουμε ούτε εμείς οι ίδιοι με τον εαυτό μας.
Τότε χρειάζεται ένας εξωτερικός κριτής για να μας το θυμίσει...

Λέγοντας ικανότητες εννοούσα την λογική της κρίσεως και την διαίσθηση μας.
Και όχι μόνο το ένα ή μόνο το άλλο. Καμία φορά τυχαίνει να ΘΕΛΟΥΜΕ να αγνοήσουμε ένα απο τα δύο για να δημιουργήσουμε μια φαντασίωση που ίσως εκείνη την στιγμή να έχουμε ανάγκη.
Αυτό δεν γίνεται πάντα συνειδητά και όταν το διαπιστώνουμε φέρνει θλίψη και απόρριψη του εαυτού μας.

Που είναι η πονηριά εδώ?

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 12:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πονηριά δεν υπάρχει. Η NST ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΟΡΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ...ΟΛΟΙ ΟΛΕΣ.
Απλά να, το να είμαστε ανοιχτομάτηδες ενίοτε οφελεί...
Δεν οφελεί; ΜΑΣ ΣΩΖΕΙ.
Ποτέ δεν ξέρεις τι κρύβει ο άλλος εντός του. Συχνά οι άνθρωποι άλλα λένε άλλα εννοούν άλλα πράττουν.
ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ Η ΜΗ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΑ...
ΑΛΛΟΙΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΣΕΣ ΠΟΤΕ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΨΑΞΕΙΣ, Η ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ. ΨΕΜΑ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΠΛΑΝΗ. ΚΑΤΙ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΑ ΠΑΝΕ ΜΑΖΙ.
ΨΕΥΤΙΚΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΨΕΥΤΙΚΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΕΣ, ΨΕΥΤΙΚΑ ΔΑΚΡΥΑ, ΨΕΥΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΨΕΥΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΨΕΥΤΙΚΑ ΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΣΥΓΧΩΡΕΜΕΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ ΣΕ ΓΝΩΣΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ.

ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΛΥ Η ΒΕΒΗΛΩΣΗ ΤΩΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΑΣ, ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΑ.

ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙ ΤΟ ΔΗΘΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΗΝ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟΝ ΛΕΒΕΝΤΗ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΗ, Η ΤΗΝ ΤΑΔΕ...
ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΛΑΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ. ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ -Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ- ΛΑΜΨΗ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ, Η ΑΡΠΑΓΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

ΑΛΛΑ,
ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗ ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ. ΤΗΝ ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΗ ΑΞΙΑ ΤΩΝ ΑΠΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ. ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΧΕΣ. ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trovadouros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 00:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trovadouros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά δεν μπορώ να πω πολλά για αυτά που με ενοχλούν ίσως γιατί σε αρκετά από αυτά βρίσκομαι υπόλογος.

Το χειρότερο για μένα είναι η ιδιαίτερη ικανότητα (προσωπικά ανεξήγητη) που έχουν ορισμένοι να διασκεδάζουν με μια παρέα για ένα πρόβλημα -μικρό ή μεγάλο- ενός κοινού γνωστού ή ακόμα χειρότερα και "φίλου". Αυτό για μένα είναι τουλάχιστον εμετικό.

Συμφωνώ βέβαια για οποιαδήποτε μορφή πάγιας ψυχικής αναπηρίας-ηλιθιότητας.

Για καταστάσεις όμως ψεύδους, υποκρισίας κ.τ.λ. πιστεύω ότι είναι ζιζάνια που ενίοτε όλοι χρειάζεται να ραντίζουν λίγο φάρμακο για να τα καταπολεμήσουν. Για την τέλεια απαλλαγή χρειάζονται μάλλον αρκετά δυνατές εμπειρίες για να μην πέφτεις σε παρόμοιες καταστάσεις.

Περισσότερη σιγουριά, για να κρίνω (διακρίνω και όχι επικρίνω)κάποιον, θα είχα εάν θα μπορούσα να δω τα κίνητρά του παρά να βλέπω στα φαινόμενα (αν και πολλές φορές, δεν λέω, παραπέμπουν στα αυτονόητα).

Βέβαια για να μπορέσεις να το κανείς αυτό χρειάζεται πολλή καλή διορατικότητα, ίσως και ένστικτο. Δεν ξέρω αν σώζει, παντός μειώνει το ρίσκο για κακοτοπιές αλλά και τις πιθανότητες για κάτι πολύ καλό και αληθινό (γενικότερά δεν πιστεύω στο αλάνθαστο).

quote:

Τι με ενοχλεί σε ένα άνθρωπο? Πολλά, αλλά πιο πολύ από όλα με ενοχλεί όταν ο άλλος κάνει θορύβους την ώρα που μασά το φαγητό του…

Παρόλα αυτά καμία φορά, αυτός ο άλλος, είναι καλύτερο να μασά παρά να μιλά... ακόμα και αν θορυβεί λίγο παραπάνω.


Φιλικά,

Trovadouros
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 11:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δύσκολο να γίνουμε άριστοι στο να διακρίνουμε τον πραγματικό χαρακτήρα και τα κίνητρα των άλλων.
Ωστόσο παρά την εξωφρενική υπομονή μου εξακολουθώ να θυμώνω με την αγένεια, το πείσμα την ξεροκεφαλιά την εκδικητικότητα την τσιγκουνιά και το θράσος.
Ακόμα...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 12:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟ "ΔΗΘΕΝ" ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΑΝΩΤΕΡΟΣ.,ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ.....

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2005, 09:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΠΑΙΔΙΑΣ,ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΤΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΛΑ.
ΠΡΟΣΟΧΗ: ΠΑΙΔΕΙΑΣ,ΟΧΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2005, 14:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενίοτε και το να κλαίγεται συνεχώς. Να πιστεύει ότι όλες οι καταστροφές του κόσμου τον έχουν χτυπήσει κατακέφαλα. Συμβαίνει και αυτό.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy