ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Τι σας ενοχλεί περισσότερο σε έναν άνθρωπο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 21:23:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τωρα τι να σου πω κι εσενα!!!
Αφου σε λατρευω!
Ουπς!!! Σφαλμα μεγαλο!!!! Εγω (ξεχασα), δεν εχω αισθηματα
Με προτεινε προεδρο, ενω απειχα γιατι δεν ηθελα να δωσω συνεχεια.
Αλλα αμα ο κ...ς σου τα θελει...

Σεξ! σεξ! σεξ!


www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 21:39:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι γίνεται λοιπόν όταν επιστέφουν… και όταν τους δέχεσαι… ξέρεις η δεύτερη φορά πονά πιο πολύ, η λεηλασία δεν υπάρχει πια, ούτε και λόγια που να την περιγράφουν. Ίσως βεβήλωση, μια που αναφερόμαστε στην εκμετάλλευση της αγάπης κα μάλιστα της εν αδυναμία.
Αυτό το δήθεν χέρι, που άλλοτε σε χαϊδεύει και άλλοτε σε χαστουκίζει, άλλοτε σου δείχνει την ανατολή και άλλοτε μπαίνει μπροστά στα μάτια σου, στην κρύβει και κάνει την καρδιά σου να κλαίει

Λεηλασία, βεβήλωση, εκμετάλευση, χαστούκια...ασήκωτες λέξεις ανάρμοστες της αγάπης.
Γνωστό, για όλους και απο τις δύο πλευρές, το φαινόμενο φίλε μου αλλά με παραπέμπει σε εξάρτηση, κτήση, ανασφάλεια.
Ο χρόνος φέρνει αλλαγές, αν οι βάσεις είναι γερές το οικοδόμημα θα κρατηθεί, δεν μπορούμε να προβλέψουμε τούς σεισμούς...συμβαίνουν...
Μπορεί και να είναι απαραίτητοι...ίσως και όχι...
Αλλά παραγγελία στο συναίσθημα γίνεται?
Λέω πως όχι, θα είναι πλαστό και θα το αναγνωρίσεις...
Ακόμα όμως και το κλάμμα είναι ευτυχία γιατί νιώθεις, άλλοι δεν μπορούν και αυτή είναι η απόλυτη φυλακή.
Την δική μας καρδιά ακολουθούμε, οχι των άλλων, είτε επιστρέφουν είτε όχι...
Να πάρει ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 21:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nst
Η ειλικρινεια ειναι το κυριοτερο.
Δεν σκεπαζουμε το κεφαλια μας με αραχνουφαντα σεντονια.
Ή νομιζεις οτι τρωμε κουτοχορτο;

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 22:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αngi η απάντηση μου ήταν συγκεκριμμένη στη πρόταση που έχω βάλει σε παράθεση και περιγράφει αυτό που εγώ πιστεύω.
Δεν αντιλαμβάνομαι τι σχέση των διατροφικών συνηθειών τινών με το παραπάνω θέμα αλλά έτσι και αλλιώς << τρώμε οτι αντέχει το στομάχι μας>>.

ΦιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 22:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλησα σε σενα προσωπικα.
Δεν ασχοληθηκα με το κουοταρισμα.
Εισαι εντος του θεματος και μ΄ενδιαφερει η γνωμη σου.


www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 22:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τωρα τι να σου πω κι εσενα!!!
Αφου σε λατρευω!

Edited by - allzzaro on 29/01/2006 22:25:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 22:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εισαι εντος του θεματος και μ΄ενδιαφερει η γνωμη σου.

Και εμένα η δική σου...
Λοιπόν βαρέθηκα να είμαι ζυγός.. Τι να κάνω??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 23:14:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να αλλαξεις ζωδιο!!
Κι εγω βαρεθηκα να ειμαι ζυγος


www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 10:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΙ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΙ;

Η ΕΞΥΠΝΑΔΑ.
ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ
-ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΙΝΔΥΝΟ- ΑΥΤΟΣ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΟΣ;


Εξαρταται απο το πως αντιλαμβανεσαι την εννοια της λεξης
εξυπναδα.
Μπορεις να μας πεις ομως σε ποιο σημειο ακριβως, εφαρμοσες το ρητο σου;
Στον τοπο μου, εξυπναδα λενε και το...να μπορει να περνει στροφες το μυαλο σου... για να ανταπεξερχεσαι στα προβληματα της καθημερινοτητας και να καταφερνεις να επιζεις...και παραλληλα να δημιουργεις...


www.myhoroscope.gr


Ω!!!Εξακολουθείς να είσαι αντιπαθής. Και κυρά-γαιδουρίτσα. Σου ταιριάζει. Η κακία η αναισθησία η διπλοπροσωπία και το κενό του μυαλού. Χμμ!!!
ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ;
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 10:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

nst
Η ειλικρινεια ειναι το κυριοτερο.
Δεν σκεπαζουμε το κεφαλια μας με αραχνουφαντα σεντονια.
Ή νομιζεις οτι τρωμε κουτοχορτο;

www.myhoroscope.gr


Ανάλογα σε ποιό ζωικό βασίλειο ανήκεις.
Εκτός από κουτόχορτο πάντως μερικές τρώνε και φαφλατόχορτο.
Λίγο παραπάνω σου έχω αφιερώσει καλή μου γλυκόγλωσση ANGI έναν υπέροχο στίχο.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 10:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τι με ενοχλεί; Να μου κλειδώνουν θέματα, και άτομα που μπαίνουν στο πλάνο των ύβρεων ενώ αποδεδειγμένα είναι γελοίοι, να αναφέρουν τους άλλους ως γελοίους.

Μάλιστα...
Να υποθέσω, αγαπητή Αφροδίτη, οτι αυτά είναι λόγια αγάπης?
Να υποθέσω οτι σε αυτό σου το ξέσπασμα ξεχειλίζεις από αγάπη?
Λυπάμαι, αλλά προσωπικά μόνο ως αγάπη δε μπορώ να το εκλάβω αυτό...

In anticipation of my resurrection...


Καλέ μου δεν διέκρινα καμμία ευαισθησία δική σου όταν η κερά angi ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ γελοίους εμένα και τον pixeldream...Δεινή εσωτερίστρια. Στο μίσος απαντώ με κάτι χειρότερο από μίσος. Στην αγάπη με κάτι υψηλότερο από την λέξη αγάπη... Ο νοών νοήτω. ΄Οσο γιά τα κλειδωμένα θέματα. Συνήθεια είναι...
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Λαμπρή νέα, της τα συγχωρούμε όλα;


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 11:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλέ μου δεν διέκρινα καμμία ευαισθησία δική σου όταν η κερά angi ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ γελοίους εμένα και τον pixeldream...Δεινή εσωτερίστρια. Στο μίσος απαντώ με κάτι χειρότερο από μίσος. Στην αγάπη με κάτι υψηλότερο από την λέξη αγάπη... Ο νοών νοήτω. ΄Οσο γιά τα κλειδωμένα θέματα. Συνήθεια είναι...

Αγαπητή Αφροδίτη, υποθέτω πως ξεχνάς εύκολα για να το λές αυτό...
Γιατί, φίλη μου, εγώ θυμάμαι τον εαυτό μου όταν άνοιγε η angi κάποιο θέμα που έμμεσα ή άμεσα έθιγε κάποια άτομα επενέβαινα.
Θέματα τα οποία κλειδώνονταν από την Αμαλία....
Θυμάμαι πάλι σε διάφορα topics όπου λάμβανε χώρα η κόντρα σας να λέω να σταματήσετε.
Από κει πέρα, Αφροδίτη, όταν κι οι 2 σας δε μπορείτε να ελέγξετε τους εαυτούς σας κι επιδίδεστε συνεχώς σε αντιπαραθέσεις, τι άλλο θα μπορούσα να πώ?
Σκέψου λοιπόν μήπως αυτό που είπες είναι τουλάχιστον αναληθές.
Βλέπω οτι αφιέρωσες ένα ποίημα στην angi με υποτιμητικούς χαρακτηρισμούς σήμερα στο topic:

Ας γίνει μιά καλή αρχή...Πρόταση ψυχής...Κι αν κλειδωθεί το θέμα χαλάλι...

Εδώ δηλώνεις οτι στην αγάπη απαντάς με κάτι υψηλότερο από αγάπη κι αναλόγως πράττεις και στο μίσος.
Σκέψου όμως, φίλη μου, οτι ο άνθρωπος που αγαπάει και ξεχειλίζει από αγάπη δε νιώθει μίσος.
Και δε νιώθει μίσος επειδή η αγάπη που έχει φωλιάσει μέσα του δεν τον αφήνει να μισήσει...

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 30/01/2006 11:36:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 11:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με προτεινε προεδρο, ενω απειχα γιατι δεν ηθελα να δωσω συνεχεια.
Αλλα αμα ο κ...ς σου τα θελει...

Σεξ! σεξ! σεξ!


www.myhoroscope.gr


΄Αμα ο κ...ς σου τα θέλει
βρε Αντζού μου είσαι μέλι
μα και ξύδι ταυτοχρόνως
άλλο τίγρης κι άλλο όνος...

΄Αλλο χάδι κι άλλο πόνος.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 30/01/2006 11:39:03

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 30/01/2006 11:55:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 11:47:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Καλέ μου δεν διέκρινα καμμία ευαισθησία δική σου όταν η κερά angi ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ γελοίους εμένα και τον pixeldream...Δεινή εσωτερίστρια. Στο μίσος απαντώ με κάτι χειρότερο από μίσος. Στην αγάπη με κάτι υψηλότερο από την λέξη αγάπη... Ο νοών νοήτω. ΄Οσο γιά τα κλειδωμένα θέματα. Συνήθεια είναι...

Αγαπητή Αφροδίτη, υποθέτω πως ξεχνάς εύκολα για να το λές αυτό...
Γιατί, φίλη μου, εγώ θυμάμαι τον εαυτό μου όταν άνοιγε η angi κάποιο θέμα που έμμεσα ή άμεσα έθιγε κάποια άτομα επενέβαινα.
Θέματα τα οποία κλειδώνονταν από την Αμαλία....
Θυμάμαι πάλι σε διάφορα topics όπου λάμβανε χώρα η κόντρα σας να λέω να σταματήσετε.
Από κει πέρα, Αφροδίτη, όταν κι οι 2 σας δε μπορείτε να ελέγξετε τους εαυτούς σας κι επιδίδεστε συνεχώς σε αντιπαραθέσεις, τι άλλο θα μπορούσα να πώ?
Σκέψου λοιπόν μήπως αυτό που είπες είναι τουλάχιστον αναληθές.
Βλέπω οτι αφιέρωσες ένα ποίημα στην angi με υποτιμητικούς χαρακτηρισμούς σήμερα στο topic:

Ας γίνει μιά καλή αρχή...Πρόταση ψυχής...Κι αν κλειδωθεί το θέμα χαλάλι...

Εδώ δηλώνεις οτι στην αγάπη απαντάς με κάτι υψηλότερο από αγάπη κι αναλόγως πράττεις και στο μίσος.
Σκέψου όμως, φίλη μου, οτι ο άνθρωπος που αγαπάει και ξεχειλίζει από αγάπη δε νιώθει μίσος.
Και δε νιώθει μίσος επειδή η αγάπη που έχει φωλιάσει μέσα του δεν τον αφήνει να μισήσει...

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 30/01/2006 11:36:22


Μα αυτό της αξίζει. Ποτέ δεν έχω επιτεθεί σε άτομο εντός κι εκτός αν δεν αρχίσει πρώτο. Η κυρία μας προσβάλει εδώ και καιρό, ήμουν απενεργοποιημένη και είχε το θράσος να με βρίζει. Δεν μπορείς να αγαπάς αγαπητέ μου άτομα που σου αποδεικνύουν πως εκτός από κάκιστα είναι και ανεγκέφαλα. Δεν δίνω άφεση αμαρτιών εγώ. Με μειώνει και ανταποδίδω. Μπήκα στο συγκεκριμένο θέμα που τώρα γράφω και είδα να χρησιμοποιεί ανόητα σχόλια. Η κυρία ζηλεύει τους πάντες και τα πάντα. Ανίκανη να αγαπήσει και να αγαπηθεί. Την λυπάμαι ειλικρινά. Δεν έχει η μαντάμ με τι να ασχοληθεί; ΄Εχει παιδί αν δεν απατώμαι και μάλλον είναι ιερό να είσαι μάνα. Τι θα μάθει σε αυτό το παιδί. Πως να μπαίνει στα φόρουμς και να γράφει γιά κώ...ς;
Η καλωσύνη μου αγαπητέ μου έχει πεθάνει από τη στιγμή που διαπίστωσα ότι οι φελλοί επιπλέουν... Δίνεται με το σταγονόμετρο.
Γι αυτούς που αξίζουν σαφώς δίνω και την ψυχή μου. Αλλά ψυχή δεν δίνεις σε κακόβουλα άτομα.
Αντί να βρίζει η κυρία ας μάθει ορθογραφία. Η πρωτοπορία έχει φοβερές τιμές σε βιβλία. Θα της χρησιμεύσει.
Εγώ αν θέλω να επιτεθώ και να βρίσω θα το κάνω σωστά. Και στην Ελληνική [που είσαι λιακό] και στην Αγγλική και στην Γαλλική και στην Ισπανική και στην Ιταλική που την τελευταία τη διδάσκομαι τώρα.
Απενεργοποιείστε με αν το ποιήμα που αφιερώνω στην κακιασμένη κυρία είναι άπρεπο. Το έχει παρακάνει. Είναι μιά ενοχλητική μύγα.
ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΩΣ ΑΝΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΝΙΚΑΝΗ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΜΕ ΗΡΕΜΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ.
Η ΠΡΟΣΚΟΛΗΣΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΣΑΓΩ ΣΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ. ΟΥΤΕ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΟΣΥΝΗΣ. ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΕΡΕΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΟΜΕΑΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΓΗΡΑΣ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΖΙ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ.
ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΟ ΕΜΜΕΤΡΑ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 17:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ τρύπωσα στο τόπικ αυτό για να πάρω μια ανάσα..
Απελπισμένος γυρνώ .. κρατώντας ενα φανάρι , σαν τον Διογένη και ψάχνω.. ενα ήρεμο τόπικ. Δεν λέω στα υπόλοιπα πέφτουν σφαλιάρες.
Ελεος.. εχω αλσχαιμερ, εχω πίεση, το σάκχαρο μου είναι ανεβασμένο.. εχω πρεσβυωπία.. εχω χρέη.. χρωστάω και τις Μιχαλούς.. και βλέπω και εσάς να τσακώνεστε.. Ελεος.. δείξτε λίγο συμπαράσταση...και μην τσακώνεστε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 17:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα τι μίσος, τι μίσος...
Δεν πρόκειτε να πετύχεις και τίποτα με την λογική 'μα αυτή άρχισε'..
Η ανθρώπινη ιστορία είναι γεμάτη βία εξαιτίας αυτής της λογικής.

---
Allzzaro...

Πρέπει να μου πεις και εμένα κάποτε ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΪΚΑ smileys!!!


Δώσανε την πολύτιμη ζωή τους για 1002 λόγους.Κανένας από αυτούς όμως δεν ήταν δικός τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 18:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mysmilie.de

Εχει χιλιάδες.. μπορείς να τα κάνεις copy ενα ένα μαζί με ενα smiles για να βγάζεις άκρη.. σε ενα κείμενο doc..
Mια φορά αν το κάνεις θα εχεις ενα smiles που θα σε εκφράζει απόλυτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 19:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η κυρία μας προσβάλει εδώ και καιρό, ήμουν απενεργοποιημένη και είχε το θράσος να με βρίζει.

Η έχθρα μπορεί πολύ εύκολα να μετατραπεί σε μια πολύ μεγάλη φιλία..:0]
Και το αντίθετο φυσικά.

Για να κρίνεις ενα άτομο.. θα πρέπει να το ζυγίσεις.
Θα πρέπει ομως να το ζυγίσεις αμερόληπτα χωρίς πάθη..
Λόγω του οτι ο άνθρωπος εχει πάθη.. αλλά δεν είμαι αμερόληπτος.. δεν μπορεί να ζυγίσει.
Ετσι λοιπόν αρκείται στο να βγάζει συμπεράσματα.. επηρεασμένα μεροληπτικώς.. καθώς και απο κυβερνούμενα πάθη...

Δείτε βαθειά ο ενας τον αλλον... και θα διαπιστώσετε .. οτι δεν είναι έτσι τα πράγματα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 11:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπαμε έρριξες νερό στη φωτιά. Κι έσβησε.
Αφιερώνω ένα ποιήμα σε όλους όσους αγαπούν την ειρήνη, στη ζωή και όχι μόνο.

ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.

Λέω το δέντρο το παιδί ο ήλιος τ΄άστρα
κι όλα λάμπουν. Ανάμεσα στα δάχτυλά μου
ρέουν του κόσμου όλου τα ποτάμια. Δεν ξέρω
αν το περιστέρι που κρατώ κρυφά στην απαλάμη
είναι το μήνυμα της άνοιξης. ΄Ομως εγώ τραυματισμένος
από χίμαιρες κι ανέμους έχω ανάγκη απ΄το τραγούδι και το πέταγμά του.

Ειν΄ένα φοβισμένο κάτασπρο πουλί.

Το λέω περιστέρι και τ΄αφήνω λεύτερο
πάνω απ΄τις λόχμες που η ζωή στενάζει...

ΗΛΙΑ ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ.


Ναι φίλε καλέ, allzzaro
ηρεμία, τέρψη, σκέψη, και γαλήνη.
Είναι όμορφο όλοι όλες να κρατάμε ένα κομμάτι ουρανού εντός μας.
Ακόμα και στον έντονο θυμό.
Θα φέγγει περισσότερο, άλλωστε το βαθυγάλαζο ηρεμεί...
Μήπως έγινα υπερβολικός δράκος; Πάντα μέσα μου όμως κι εγώ όπως εσύ, ή εσείς κρύβω ένα περιστέρι. Λευκότατο παρακαλώ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trovadouros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 20:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trovadouros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ακόμα όμως και το κλάμμα είναι ευτυχία γιατί νιώθεις, άλλοι δεν μπορούν και αυτή είναι η απόλυτη φυλακή.
Την δική μας καρδιά ακολουθούμε, οχι των άλλων, είτε επιστρέφουν είτε όχι...
Να πάρει ...

Αλήθεια, όταν δεν μπορείς να νιώθεις τότε πραγματι είναι μεγάλη φτώχεια. Ενίοτε όμως μήπως είναι και ελευθερία? Ξέρεις όταν δεν υπάρχει κάτι για να καταπατηθεί, για να λεηλατηθεί, όταν το χαστούκι παύει να πονά, τότε μπορείς να συνειδητοποιήσεις οτι πια είσαι ελεύθερος. Όταν ο άλλος σου έχει κάψει όλη την γή και δεν έχεις τίποτα πια... μόνο φύλαξε λίγους σπόρους ζωής για να φυτέψεις, για να καλλιεργήσεις την καμμένη γή σου. Φύτεψε τους δικούς σου σπόρους και θα είναι δική σου η καρδιά.
Να πάρει... μήπως κάνει πάλι ευάλωτους καρπούς? και αν επιστρέψει??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 20:50:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι σας ενοχλεί περισσότερο σε έναν άνθρωπο;

Η τσιγγουνιά τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 21:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω να δεις!!!
Γιατι δεν υπολογιζουμε καθολου το χρημα ρε γ...το!!!;;;
Απο δω μπαινουν...απο κει βγαινουν...
Με την ευκαιρια μπηκα και στο σαιτ για τα smilies αλλα δεν διατειθεται πια για δωρεαν κατεβασμα!!
Δεν θα ειχα προβλημα να δωσω το αντιτιμο, αλλα δεν χρησιμοποιω πιστωτικες καρτες (ειναι αρχη μου αυτη).
Εγγυται σε αλλες εμμονες ιδεες συνομωσιολογικου περιεχομενου που εχω

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 21:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η τσιγγουνιά του

Ώπα! Αυτό είναι μπηχτή για μένα;...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 21:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eίναι τζάμπα. Σου έχω στείλει τη διεύθυνση και σε άλλο τοπικ

http://www.mysmilie.de/english/green/smilies/cheeky/


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2006, 09:06:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ; Μα να είναι γάιδαρος ο άλλος.
ΜΕΓΑΛΟΣ...
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=]


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 04/02/2006 09:08:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2006, 13:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί τί έχουν τα καημένα τα γαϊδουρια, μια χαρά είναι


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2006, 14:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι σας ενοχλεί περισσότερο σε έναν άνθρωπο;

εσύ

Άνθρωπος δίχως μνήμη, άνθρωπος δίχως μέλλονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 20:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί τί έχουν τα καημένα τα γαϊδουρια, μια χαρά είναι


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"


΄Οχι πάντα...
Γαιδούρι από γαιδούρι έχει διαφορά. Να το θέσουμε ως εξής: Ωρισμένοι γάιδαροι...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 20:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ενοχλεί επίσης το να μην ξέρουν, να μη θέλουν, ή και να μη μπορούν οι άνθρωποι να κρατήσουν κάτι που αξίζει πραγματικά. Να λειτουργούν αυτοκαταστροφικά. ΄Οπως με ενοχλεί και το να κλείνονται συνεχώς στον εαυτό τους. Να κλαίνε μόνοι μέσα στη σιωπή τους. ΄Ολοι χρειαζόμαστε βοήθεια κι αγάπη. Πίστη κι εμπιστοσύνη...
Με ενοχλεί το να μην λέμε ευθέως αυτό που πιστεύουμε. Θέατρο...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trovadouros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 02:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trovadouros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με ενοχλεί επίσης το να μην ξέρουν, να μη θέλουν, ή και να μη μπορούν οι άνθρωποι να κρατήσουν κάτι που αξίζει πραγματικά. Να λειτουργούν αυτοκαταστροφικά. ΄Οπως με ενοχλεί και το να κλείνονται συνεχώς στον εαυτό τους. Να κλαίνε μόνοι μέσα στη σιωπή τους. ΄Ολοι χρειαζόμαστε βοήθεια κι αγάπη. Πίστη κι εμπιστοσύνη...


Το κλάμα μέσα στην σιωπή μπορεί και να είναι σεβασμός μπορεί να είναι και υπεροχή. Κλείνεσαι στον εαυτό σου ζητώντας λύσεις και απαντήσεις στα προβλήματα σου. Γιατί καλείσαι εσύ μόνος να περπατάς στην ζωή, πολύ μόνος, χωρίς βοήθεια, χωρίς συμπαράσταση, χωρίς την ζεστασιά της πίστης και της εμπιστοσύνης…και δεν μπορείς να ξέρεις και δεν μπορείς να θέλεις τότε που δεν έχεις την δύναμη να κρατήσεις τότε που έρχεται η απαξίωση σε κάθε πολύτιμο.
Όταν στρέφεις τα μάτια σου προς τον ουρανό και προσπαθείς να βρεις το πιο καθαρό του κομμάτι για να το αφιερώσεις εκεί που αποφάσισες να θέσεις την αγάπη σου.

Φιλικά,

Trovadouros
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy