ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΙ ΠΛΑΣΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 01:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε Sesostris
διαφωνώ με την άποψη ότι οι πολιτικοί μας είναι ανίκανοι, διότι είναι, κατά κάποιον τρόπο, απαλακτική.

Πιστεύω ότι είναι ικανότατοι, πανέξυπνοι (τουλάχιστον αυτοί που εναλλάσονται στην εξουσία) και επιτυγχάνουν στο έπακρο, το στόχο τους.

Αυτός είναι ο στόχος τους, και μέχρι εμείς να το δούμε αυτοί θα μας αξίζουν.

ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 04:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2
-ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΝΑ ΑΝΑΛΩΝΩΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΕΠΑΡΚΕΣ!

Το συγκεκριμένο θέμα έχει να κάνει με την ιστορία που διδάσκεται στα σχολεία. Δεν είναι γενική συζήτηση περί παιδείας γι'αυτό δεν θίγονται και τα υπόλοιπα θέματα της παιδείας.

quote:
europaios2
-ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ! ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ! ΔΕ ΤΟ ΘΙΞΑΤΕ ΚΑΝ!

Και το ρόλο τους και τις διαδικασίες με τις οποίες τοποθετούνται και το ρόλο των προϊσταμένων εκπαίδευσης και τις ικανότητες των Συντονιστών Εκπαίδευσης του εξωτερικού και γενικά των στελεχών της Εκπαίδευσης.

quote:
europaios2
-ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ.....ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

Θα διευκόλυνε ίσως τη συζήτηση αν μας έδινες μια ιδέα για το είδος της υπηρεσίας που ασκείς στο Υπουργείο Παιδείας. Είσαι εκπαιδευτικός; Διοικητικός; Γιατί και η Security που κάθεται στην πύλη του Υπουργείου Παιδείας σ'αυτό ανήκει αλλά έχει μαύρα μεσάνυχτα για τα θέματα της παιδείας.

quote:
europaios2
-Ε! ΝΑ! ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΣΑ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ!
-(ΔΕ ΜΑΣΑΩ!) ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕ ΤΑ ΡΩΤΑΤΕ ΑΥΤΑ? ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!
-Ε! ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΟΡΙΑ ΜΟΥ!

Για κάθε μέρα που περνάει ο σύμβουλος εκτός του γραφείου αμοίβεται επιπλέον με το ποσό των 92 ευρώ (μέχρι 10 μέρες το μήνα) συν τα έξοδα μετακίνησης. Αυτό χοντρικά μας κάνει 920 ευρώ επιπλέον καθαρά το μήνα, που σημαίνει ένας ακόμη μισθός. Κανείς σύμβουλος λοιπόν δεν θα το θεωρούσε ταλαιπωρία, πολύ δε περισσότερο κανείς σύμβουλος δεν θα έπαιρνε τηλέφωνο μια διεύθυνση ή ένα Γραφείο εκπαίδευσης να ρωτήσει πόσα σχολεία έχει. Κι αυτό γιατί οι περιφέρειες των Γραφείων Εκπαίδευσης και των Συμβούλων είναι διαφορετικές και δεν συμπίπτουν.

Θεωρώ τον παραπάνω διάλογο μάλλον ότι κινείται στη σφαίρα του φανταστικού.


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 10:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρωτού ξεσπάσει η μπόρα μεταξύ macedon και europaios2, να δώσω μια απάντηση στους γιαπετ και maraki8.

Εμείς μεγαλώσαμε με ένα συντηριτικό εκπαιδευτικό σύστημα βασισμένο στα εθνικά και χριστιανικά ιδεώδη - καλώς ή κακώς αυτό ήτανε...

Τα παιδιά μας (και μιλάω ως πατέρας παιδιού που τώρα είναι 13 μηνών), σίγουρα θα βρούνε μπροστά τους ένα διαφορετικό εκπαιδευτικό σύστημα. Θεωρώ όμως μιας πρώτης τάξης ευκαιρία να αναλάβουμε πλέον ως γονείς έαν πολύ πιο ενεργητικό ρόλο στην εκπαίδευση των παιδιών μας. Θυμάμαι τον ρόλο τον γονιών μου, να κρατάνε το βιβλίο για να τους παπαγαλίσω το μάθημα - άντε και καμμιά βοήθεια στα μαθηματικά από τον πατέρα μου.....

Τώρα τα πράγματα έχουν αλλάξει όμως. Δεν βλέπω την ώρα να μοιράζομαι ώρες με το παιδί μου (εύχομαι να έχω καί άλλα στο μέλλον) και να πλουτίζουμε τις γνώσεις μας από το internet πάνω σε ιστορικά θέματα, πάνω σε θέματα περιβάλοντος, ενδεχωμένως φιλοσοφικά, ακόμα και θρησκευτικά... Θέλω το παιδί μου να είναι ανεξάρτητο στο θέμα της εκπαίδευσης, να μαθαίνει να αναζητάει πηγές και να κάνει συγκρίσεις... Να ξέρει γεωγραφία, είναι τρομερό πόσο αγεωγράφητα είναι τα σημερινά παιδιά.... Τι πιο ωραίο να κάνεις την γεωγραφία παιχνίδι με το παιδί σου (είχα μια τόμπολα θυμάμαι με τις περιοχές της Ελλάδας - ξέρετε πόσο με βοήθησε ? )

Από την άλλη, η γνώση του 15χρονου που ακούει τον δάσκαλο να αραδιάζει παπαριές, δεν χρειάζεται να του βγει μπούμεραγκ. Θα πρέπει να μάθουνε τα παιδιά πως η γνώση αποτελεί πλέον προνόμοιο. Δυστυχώς "το σύστημα" θέλει μια κοινωνία που να μην σκέφτεται, μια κοινωνία με ανούσιες ανησυχίες. Η γνώση λοιπόν θα είναι η άμυνα των παιδιών μας προς το σύστημα. Θα είναι σαν την γνώση πολεμικών τεχνών πχ, οι περισσότεροι γνώστες των τεχνών αυτών δεν κάνουνε άσκοπη χρήση. Ένα έξυπνο παιδί θα πρέπει να καταλάβει λοιπόν πως δεν υπάρχει λόγος να ξεφτιλήσει τον καθηγητή του, άμα το παίρνει θα κάνει έναν υγειή αντίλογο, κάπου όμως θα πρέπει να σταματήσει. Άμα το βιβλίο γράφει "Α", πρέπει στο διαγώνισμα να γράψει΄"Α", όχι "Ω"... Ευχή μου είναι αυτά τα σοφά παιδιά, στο μέλλον να αναλάβουνε τις τύχες της κοινωνίας μας και τότε θα αρχίσουνε οι αλλαγές....

Μπορεί και να είναι και ουτοπικά όλα αυτά, σε αυτά ελπίζω πάντως....

Edited by - KERRY KING on 19/10/2007 11:02:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 15:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΙΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ macedon.
-ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΗΚΟΥΝ 4-6 ΝΟΜΟΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ. ΚΑΘΕ ΝΟΜΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΕΞΑΙΡΕΙΤΑΙ ΟΜΩΣ πχ. Η ΑΤΤΙΚΗ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΠΛΥΘΗΣΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ.
-ΚΑΘΕ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ!
-ΓΡΑΦΕΙΑ, ΔΙΕΥΘΗΝΣΕΙΣ, ΔΙΝΟΥΝ ΛΟΓΟ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ! ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΗΚΕΙ Ο ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΟΥΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΙΝΕΙ ΛΟΓΩ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗ!
-ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ Ο ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΟΥΣ ΑΝΗΚΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ. ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ! ΟΜΩΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΧΡΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΤΟΥΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΥΟΥΝ ΕΤΣΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΑ ΚΑΠΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΑΝ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΛΟΓΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ! ΠΑΛΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ....ΠΑΛΙΑ ΟΜΩΣ! ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΣΥΣΤΕΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ!
-ΤΩΡΑ, ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ Ο ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΟΝΟ ΝΟΜΟ Η ΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ! ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΓΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΛΟΓΟΥΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΝΟΜΟ ΤΟΥ. ΕΝΑΣ ΟΜΩΣ ΓΑΛΙΚΩΝ π.χ. ΘΑ ΠΙΑΝΕΙ 2-3 ΝΟΜΟΥΣ. ΑΥΤΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΙΜ! Ο ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ ΟΤΑΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ! ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ 10 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΛΟΓΩ ΓΙΑ ΤΑ 92 ΕΥΡΩ!
-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΗΣΑΝ ΜΗΝΕΣ ΚΡΙΣΕΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΔΙΕΥΘΗΝΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ!
-ΕΝΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ! ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ! ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ! Ο ΛΟΓΟΣ ΠΡΟΦΑΝΗΣ.
-ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΖΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ! ΣΕ ΤΙ ΑΝΑΛΟΓΙΑ? ΜΑΝΤΕΨΕ ΤΟ ΦΙΛΕ macedon!
-KAI ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΕΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ! ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ! ΕΝΑ ΚΟΥΪΖ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ ΕΣΕΝΑ! ΠΙΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΠΗΡΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ***!
-Υ.Γ. ΟΙ ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΑΔΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΜΗ Η ΑΠΟΨΗ? ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ? ΦΥΣΙΚΟΙ? ΑΣΤΟΝΟΜΟΙ? ΠΟΛΙΤΚΟΙ? ΘΡΗΣΚΙΟΛΟΓΟΙ? ΑΡΑ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ? ΜΑΛΟΝ ΑΤΥΧΗΣ ΤΟ ΠΕΡΙ ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ!
-ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΕΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ?
-ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΠΩ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΒΛΕΠΑ! ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΤΕΛΕΣΤΕΣ ΦΙΛΕ macedon!


ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!


_______________________________________
Eγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
προσβλητικής αναφοράς σε δημόσια
πρόσωπα και υποθετικών υπαινιγμών .
19/10/2007
_______________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 18:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2


quote:
europaios2

quote:
europaios2

quote:
europaios2
ΕΝΑΣ ΟΜΩΣ ΓΑΛΙΚΩΝ π.χ. ΘΑ ΠΙΑΝΕΙ 2-3 ΝΟΜΟΥΣ. ΑΥΤΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΙΜ! Ο ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ ΟΤΑΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ! ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ 10 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΛΟΓΩ ΓΙΑ ΤΑ 92 ΕΥΡΩ!

Εσύ μπορεί να μην βλέπεις το λόγο για την καταβολή της εκτός έδρας αποζημίωσης, αλλά το βλέπει ο νόμος και συγκεκριμένα ο Ν.2685/99 που στο πρώτο άρθρο ορίζει σαν έδρα της υπηρεσίας την πόλη (και όχι το νομό) που εδρεύει η υπηρεσία. Αν λοιπόν ο σύμβουλος ή ο προϊστάμενος μετακινηθεί σε διπλανή πόλη για εκτέλεση υπηρεσίας, ακόμη κι αν είναι 5 λεπτά από την πόλη του, δικαιούται ημερήσια αποζημίωση σύμφωνα με τον παραπάνω νόμο.

quote:
europaios2
KAI ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΕΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ! ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ! ΕΝΑ ΚΟΥΪΖ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ ΕΣΕΝΑ! ΠΙΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΠΗΡΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ****

Ομολογώ πως οι γνώσεις μου για το εκπαιδευτικό σύστημα της Ελλάδας δεν φτάνουν τόσο μακριά. Περιμένω να μας διαφωτίσεις με το σημαντικό αυτό στοιχείο, παραθέτοντας φυσικά και τις αποδείξεις.

quote:
europaios2
ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ! ΠΟΣΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ***!

Τώρα πραγματικά με κατατρόπωσες. Ιδέα δεν έχω. Τη Ρεγκούση την είχα καθηγήτρια στο Μεταπτυχιακό μου, αλλά, να σου πω την αμαρτία μου, ποτέ δεν τη ρώτησα για το συγκεκριμένο θέμα. Πάντως για την ενημέρωσή σου, ο Υπουργός δεν επεμβαίνει στην έγκριση ή απόρριψη του περιεχομένου ενός βιβλίου. Είναι δουλειά του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου, τα τακτικά μέλη του οποίου είναι ισόβια και δεν εξαρτώνται από πολιτικές τοποθετήσεις.

quote:
europaios2
Υ.Γ. ΟΙ ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΑΔΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΜΗ Η ΑΠΟΨΗ? ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ? ΦΥΣΙΚΟΙ? ΑΣΤΟΝΟΜΟΙ? ΠΟΛΙΤΚΟΙ? ΘΡΗΣΚΙΟΛΟΓΟΙ? ΑΡΑ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ? ΜΑΛΟΝ ΑΤΥΧΗΣ ΤΟ ΠΕΡΙ ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ!

Δεν είπα ότι δεν έχουν γνώμη και άποψη. Είπα ότι δεν έχουν γνώση. Γνώμη και άποψη μπορεί να έχει ο καθένας. Αν δεν τη στηρίζει σε γνώση, το μόνο που καταφέρνει είναι να εκτίθεται.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 19:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - europaios2 on 19/10/2007 20:18:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 20:10:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ.
-ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΒΕΒΑΙΑΟΤΗΤΑ.
-ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΙΣΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ!
-ΟΜΩΣ ΜΑΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΡΔΕΞΕΙ ΤΟ ΠΡΙΜ ΤΩΝ 92 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΑ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ!
-ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Ο ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΛΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΗΚΟΝΤΟΣ ΤΟΥ! ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙ ΤΑ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΑ 5 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΗΚΗΣΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 2-3 ΕΥΡΩ!
------ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ, ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΟΥ ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΑ! ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΡΕΓΚΟΥΣΗ! ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ!
----ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΩ ΛΟΙΠΟΝ! ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ!
- ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΕΚΑΔΕΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΣΠΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΜΕ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ!. ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΤΑ ΧΟΥΝ ΟΛΑ ΓΑΡΑΜΜΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΛΟΙ ΤΟΣΟΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ! ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 1/3 ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ!
--ΟΙ ΔΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΥΡΕΤΟΔΩΣ ΜΕ ΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΩΣ.............ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΩΝ! ΤΟ ΤΙ ΠΑΝΥΓΙΡΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΤΟ ΤΙ ΚΛΕΨΙΜΟ! ΤΟ ΤΙ ΑΛΗΤΕΙΑ! ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΑΝΕΤΑ! Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙ ΠΑΤΡΩΝΕΣ ΤΟΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΖΗΛΟ! ΕΤΣΙ ΣΤΑ ΠΛΑΣΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗ ΠΡΟΟΔΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΤΟΜΩΝ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!
-------.........ΚΑΠΙΟΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΕΚΕΙ ΤΗ ΡΕΓΚΟΥΣΗ.............ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ......ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Η ΚΥΡΙΑ ΡΕΓΚΟΥΣΗ.......... ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ!


ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 21:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σου ζήσει το μωράκι και να το καμαρώσεις χρήσιμο πολίτη φίλε KERRY KING.

quote:
Θεωρώ όμως μιας πρώτης τάξης ευκαιρία να αναλάβουμε πλέον ως γονείς έαν πολύ πιο ενεργητικό ρόλο στην εκπαίδευση των παιδιών μας. Θυμάμαι τον ρόλο τον γονιών μου, να κρατάνε το βιβλίο για να τους παπαγαλίσω το μάθημα - άντε και καμμιά βοήθεια στα μαθηματικά από τον πατέρα μου.....

Αυτό είναι σίγουρο φίλε, αλλά δε γινόταν αλλιώς. Δεν γνωρίζω για τους δικούς γονείς, συγκεκριμένα, όμως η πλειοψηφία των γονιών, τότε, ήταν στοιχειώδους μόρφωσης και αν...
Τι άλλο να έκαναν οι φουκαράδες μέσα στην αγωνία τους για καλλίτερο «αύριο» των παιδιών τους, μέσω των γραμμάτων;
Εγώ που, μάλλον, είμαι πιο παληός από εσένα, έτρωγα και ξύλο, στο σχολείο.


quote:
Δεν βλέπω την ώρα να μοιράζομαι ώρες με το παιδί μου (εύχομαι να έχω καί άλλα στο μέλλον) και να πλουτίζουμε τις γνώσεις μας από το internet πάνω σε ιστορικά θέματα, πάνω σε θέματα περιβάλοντος, ενδεχωμένως φιλοσοφικά, ακόμα και θρησκευτικά... Θέλω το παιδί μου να είναι ανεξάρτητο στο θέμα της εκπαίδευσης, να μαθαίνει να αναζητάει πηγές και να κάνει συγκρίσεις...

Σου εύχομαι όλ’ αυτά τα σωστά που σχεδιάζεις να κάνεις με το παιδάκι σου, να έχεις την υπομονή, το χρόνο και το κουράγιο να τα εφαρμόσεις.
Πίστεψέ με, επειδή το έχω περάσει το στάδιο, χρειάζεται πολύ κι απ’ τα τρία.


quote:
Μπορεί και να είναι και ουτοπικά όλα αυτά, σε αυτά ελπίζω πάντως....


Σίγουρα δεν είναι ουτοπία ούτε ακατόρθωτο, απλά θέλει μεγάλη προσπάθεια απ’ το γονιό, επειδή είναι απελπιστικά μόνος σ’ αυτό και απαιτεί προσοχή και τεχνικές εφαρμογής, ανάλογες με την ηλικία του παιδιού.

Πιστεύω πως όλοι οι σκεπτόμενοι, το θέλουν και ελπίζουν σ’ αυτό.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 21:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2
-ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ.
-ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΒΕΒΑΙΑΟΤΗΤΑ.

Εφαρμόζεται για όλους τους δημοσίους υπαλλήλους για τους οποίους εκδίδεται έγκριση μετακίνησης. Διοικητικός είσαι, διάβασε το νόμο και σταμάτα να λες ό,τι σου κατέβει.

quote:
europaios2
ΟΜΩΣ ΜΑΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΡΔΕΞΕΙ ΤΟ ΠΡΙΜ ΤΩΝ 92 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΑ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ!

Το "πριμ" όπως το ονομάζεις ονομάζεται "ημερήσια αποζημίωση για μετακίνηση εκτός έδρας" και χρειάζεται (για κάθε μετακίνηση) προηγούμενη έγκριση από την αρμόδια διεύθυνση του Υπουργείου. Τα οδοιπορικά χρειάζονται απλά μια πάγια εντολή (π.χ. τοποθέτηση από τον προϊστάμενο).

quote:
europaios2
ΚΑΠΙΟΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΕΚΕΙ ΤΗ ΡΕΓΚΟΥΣΗ

Δεν την έβαλε κανείς. Οι Πανεπιστημιακοί δεν διορίζονται από την (εκάστοτε) Κυβέρνηση.

quote:
europaios2
Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙ ΠΑΤΡΩΝΕΣ ΤΟΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΖΗΛΟ!

Οι Πανεπιστημιακοί δεν διορίζονται από την (εκάστοτε) Κυβέρνηση. Εκλέγονται από το συμβούλιο των καθηγητών στη θέση του Επίκουρου και από εκεί και πέρα κρίνονται όταν υπάρξει κενή θέση σε παραπάνω βαθμίδα.

Πάντως φίλε μου, θεωρώ πως είσαι ένα καλό παράδειγμα για τους λόγους που νοσεί η διοίκηση της Παιδείας.

1. Είσαι διοικητικός αλλά δεν γνωρίζεις ούτε τα βασικά για τη διοίκηση της εκπαίδευσης.Παρ'όλα αυτά τα ξέρεις όλα αλλά δεν ξέρεις τίποτε.

2. Είσαι του Υπουργείου Παιδείας αλλά η ορθογραφία σου βγάζει μάτια.

3. Φταίνε όλοι οι άλλοι, αλλά όχι εμείς.

4. Εκφέρεις γνώμη για πράγματα και καταστάσεις που αγνοείς παντελώς.

5. Θίγεις πρόσωπα και καταστάσεις χωρίς να έχεις καμία απόδειξη. Με άλλα λόγια συκοφαντείς ασύστολα.

Για να μη δικαιώσω και τον KERRY περί μπόρας, απλά ήθελα να κάνω αυτές τις επισημάνσεις. Η παρέμβασή μου και η προσπάθεια διαλόγου (λέμε τώρα) σταματάει εδώ.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 21:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ europaios2 θα σε παρακαλούσα να προσέχεις όταν αναφέρεσαι σε δημόσια πρόσωπα.

Να τονίσω ότι δεν μιλάμε κομματικά, μπορούμε να κρίνουμε τα κακώς κείμενα, με φιλοσοφικό τρόπο.

Συν τοις άλλοις δεν μας ενδιαφέρουν τα κοτσουμπολιά προσωπικών σχέσεων, στα δημόσια πρόσωπα αλλά κατά πόσο αξίζουν εκεί που βρίσκονται.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 22:34:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
________________________________________________
To μήνυμα αφαιρέθηκε γιατί ήταν πανομοιότυπο
του παραπάνω.
________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 00:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ macedon καλό είναι να αποφύγουμε τη δημιουργία προσωπικών αντιπαραθέσεων.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 04:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ gretel και δεν υπάρχει καμία προσωπική αντιπαράθεση. Απλά είναι εκνευριστικός ο μηδενισμός των πάντων, ειδικά όταν οι μηδενίζοντες και τα "πάντα" δε γνωρίζονται μεταξύ τους. Και ακόμη χειρότερα όταν για τη στήριξη των επιχειρημάτων σε ένα τέτοιο θέμα καταφεύγουμε σε κουτσομπολίστικες πρακτκές του χειρίστου είδους.

Και με την ευκαιρία να διορθώσω ένα λάθος που έκανα απαντώντας στο μήνυμα του europaios2 και παρασυρόμενος από το λόγο του: Ρεπούση είναι το όνομα της καθηγήτριας της Ιστορίας, όχι Ρεγκούση.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 15:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε KERRY KING, πιστεύω πως με την πάροδο των χρόνων η πρόσβαση στην γνώση θα γίνεται ολοένα κι ευκολότερη αλλά και μεγαλύτερη.
Σε αυτό μπορεί να συμβάλλει και το Internet μέσω του οποίου η μετάδοση γνώσεων μπορεί να γίνει κι εύκολα αλλά και σε ένα ικανοποιητικό βαθμό.
Φυσικά, αν κάποιος θέλει να μπαίνει στο Διαδίκτυο μόνο για να παίζει 10 ώρες rpg και τίποτα άλλο, θα κάνει κάτι τέτοιο.
Όποιος θέλει να ψάξει για πληροφορίες και γνώσεις, θα βρει.

Εάν ένα παιδί στα 15 του έχει αποκτήσει ένα μεγάλο αριθμό γνώσεων - τουλάχιστον σχετικά με τα όσα μαθαίνει στο σχολείο - θα έχει και την διάκριση να καταλάβει τι διαβάζει από το βιβλίο, αν αυτό που μαθαίνει είναι σωστό ή όχι, πόσο επιζήμιο είναι το φαινόμενο της παπαγαλίας αλλά θα έχει αποκτήσει και την ικανότητα να αναπτύσσει την κριτική του σκέψη με τρόπο συνδυαστικό και συνθετικό.
Βέβαια στα διαγωνίσματα και στις εξετάσεις θα πρέπει να γράψει αυτό που απαιτούν από αυτό να γράψει.

Όμως είναι εύκολο να αλλάξει και το ίδιο το σύστημα παιδείας στην χώρα μας?
Πόσα φροντιστήρια υπάρχουν σε κάθε γωνιά της Ελλάδας σχεδόν?
Ο μεγαλύτερος αριθμός των μαθητών του Λυκείου - ειδικά στις δύο τελευταίες τάξεις - πηγαίνει φροντιστήριο για τα μαθήματα της κατεύθυνσης που ακολουθεί καθώς και για κάποια μαθήματα της γενικής παιδείας.
Αν αλλάξει η παιδεία σε τέτοιο βαθμό που να μην είναι απαραίτητη η παραπαιδεία, θα πληγούν πάρα πολλά συμφέροντα.
Οπότε αυτή θα συνεχίσει να υφίσταται, πολλά παιδιά θα συνεχίσουν να πηγαίνουν από το σχολείο στο φροντιστήριο ξένων γλωσσών κι από εκεί στο φροντιστήριο για τα μαθήματα του σχολείου και το βράδυ θα γυρίζουν σπίτι τους για να πέσουν ξερά στο κρεβάτι.

Αλήθεια, να υπάρχουν άραγε φροντιστήρια σε πολλές άλλες χώρες ή να έχουμε τα πρωτεία και σ' αυτό



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 19:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλήθεια, να υπάρχουν άραγε φροντιστήρια σε πολλές άλλες χώρες ή να έχουμε τα πρωτεία και σ' αυτό


Ω μα και φυσικά τα έχουμε.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2007, 07:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε europaios2 , από τις απαντήσεις σου συμπεραίνω , διόρθωσέ με άν κάνω λάθος , ότι ανήκεις στην κατηγορία των πολιτών που υποστηρίζουν ότι τα παιδιά μας θα πρέπη να εξακολουθούν διδάσκονται αυτή την παραχαραγμένη ιστορία του Παπαρρηγόπουλου που διδαχτήκαμε και εμείς , η οποία ήταν κομμένη και ραμμένη στα μέτρα της άρχουσας τάξης , και γεμάτη με παραμύθια του τύπου Παλαιών πατρών Γερμανός και Αγία Λαύρα , όταν ούτε ο ίδιος δεν το αναφέρει στα απομνημονεύματά του , ή ότι το Βυζάντιο ήταν Ελλάδα ή ένα σωρό άλλες σαπουνόφουσκες με τις οποίες παραμύθιαζαν και εμάς .
Προσωπικά , όπως εχω γράψει , ευτύχισα να έχω φωτισμένους καθηγητές , οι οποίοι μας τόνιζαν εκτός μαθήματος ότι η αλήθεια βρίσκεται έξω από το σχολικό βιβλίο .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 09:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φυσικά, αν κάποιος θέλει να μπαίνει στο Διαδίκτυο μόνο για να παίζει 10 ώρες rpg και τίποτα άλλο, θα κάνει κάτι τέτοιο.
Όποιος θέλει να ψάξει για πληροφορίες και γνώσεις, θα βρει.

Πολύ σωστά!Δεν έχω παιδί αλλά έχω ανιψιά.Ίσως να είναι και στον άνθρωπο η δίψα για γνώση.Όσο και αν πιέζω την μικρή να διαβάσει κάποιο βιβλίο μυθολογίας(που είναι και σαν παραμυθάκι),όσο και να την πιέζω να κοιτάξει κάτι ενδιαφέρον στο ιντερνετ,οτιδήποτε τελοσπάντων έχει σχέση με γνώση,η μικρή τα κοιτάζει αναγκαστικά αλλά δεν αφομοιώνει τίποτα γιατί απλούστατα δεν την ενδιαφέρει.Στην ηλικία της(δευτέρα δημοτικού πηγαίνει) ήξερα ήδη το αιγυπτιακό πάνθεο απ'εξω,γιατί ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ.Κοινώς,η αμάθεια που υπάρχει,ίσως να μην είναι μόνο θέμα παιδείας,σχολείων ή γονέων,αλλά και των ίδιων των παιδιών.
Και συμφωνώ και με τον KERRY KING,γιατί αυτή η ρημαδογεωγραφία είναι τόσο δύσκολο να την μάθει κανείς;γιατί την σκοτώνουν κάθε μέρα;πρόσφατα άκουσα από 30χρονη κοπέλα,στέλεχος επιχείρησης και αριστούχο της ΑΣΣΟΕ,να λέει ότι ο Καιάδας ήταν στην..Αίγυπτο!!!
Πέρυσι,με την προβολή της ταινίας "300" άρχισαν κάποιοι να αναρωτιούνται αν η ταινία βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα ή όχι!!Κοινώς,υπάρχουν άνθρωποι ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΙ κατα τ'άλλα,που νομίζουν ότι οι περσικοί ήταν μύθος!!!

quote:
Ο μεγαλύτερος αριθμός των μαθητών του Λυκείου - ειδικά στις δύο τελευταίες τάξεις - πηγαίνει φροντιστήριο για τα μαθήματα της κατεύθυνσης που ακολουθεί καθώς και για κάποια μαθήματα της γενικής παιδείας.
Καλε εδώ υπάρχουν πλέον φροντιστήρια και για το Γυμνάσιο!!!
Και ναι,είναι θλιβερό αλλά εμείς έχουμε τα πρωτεία στην παραπαιδεία...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 13:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν να ευχαριστήσω τον φίλο γιαπετ για τις ευχές του.

Στο κομμάτι που αναφέρεις...

quote:
Αυτό είναι σίγουρο φίλε, αλλά δε γινόταν αλλιώς. Δεν γνωρίζω για τους δικούς γονείς, συγκεκριμένα, όμως η πλειοψηφία των γονιών, τότε, ήταν στοιχειώδους μόρφωσης και αν...
Τι άλλο να έκαναν οι φουκαράδες μέσα στην αγωνία τους για καλλίτερο «αύριο» των παιδιών τους, μέσω των γραμμάτων;
Εγώ που, μάλλον, είμαι πιο παληός από εσένα, έτρωγα και ξύλο, στο σχολείο.

... είχα την τύχη να έχω γονείς υψηλού μορφωτικού επιπέδου, παρ'ολ'αυτά η παπαγαλία πήγαινε σύννεφο.... Δεν θα ξεχάσω πως οι περισσότερες "επεμβάσεις" τους ήτανε για λέξεις που παράλειπα....

Πάντως ξύλο έχω φάει κι εγώ, ειδικά στην τρίτη δημοτικού είχα φάει αρκετά χαστούκια... Ήμουνα και κωλόπαιδο βέβαια, πάντως εμένα άμα επαιδευτικός σηκώσει χέρι στο παιδί μου, μάλλον θα του το σπάσω....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 14:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο θέμα φροντιστήριο τώρα....

Πάλι θα επικαλεστώ την προσωπική μου εμπειρία, όπου μπήκα σε ΤΕΙ χωρίς να έχω κάνει μία ώρα φροντιστήριο στην ζωή μου. Χάρη στο απίστευτο εκπαιδευτικό σύστημα της χώρας μας, έγραψα στα μαθήματα της δέσμης κάτω από την βάση (πλην της έκθεσης που πήρα 12) και επειδή έγραψα ειδικό μάθημα 18, διπλασιάστηκε ο συντελεστής και μπήκα.

Που θέλω να καταλήξω.... Έβλεπα και άκουγα όλους τους συμμαθητές μου να έχουνε μπλέξει στην μάστιγα των φροντιστηρίων. Άκουγα για απίστευτα ποσά που χάλαγαν οι γονείς τους κάθε χρόνο σε αυτά - κατά τ'άλλα έχουμε δωρεάν παιδεία. Με την απλή μου λογική, δεν πρόκειται να δεχτώ το παιδί μου να μπλέξει σε αυτόν τον ιστό. Πιστεύω πως απαλλάσοντας το παιδί μου από αυτό το άγχος, θα δει την γνώση από άλλο πρίσμα. Ελευθερωμένο από τον βραχνά αυτό πιστεύω να εκτιμήσει την γνώση ως εφόδιο για την ζωή του και ως άλλο ένα "οπλο" επιβίωσης στην συνεχώς κατρακυλιώμενη κοινωνία που ζούμε. Παράλληλα, απαλλαγμένη η οικογένειά μου από ένα τέτοιο οικονομικό βάρος (πόσο είναι επί την ευκαιρία ???) θα μπορούσε αυτό το ποσό να το διαθέσει κάπως διαφορετικά - είτε με απ'ευθείας σπουδές στο εξωτερικό ή σε κάποια εξιδεικευμένη σχολή (ανάλογα και με την κλίση που θα έχει πάρει το παιδί), ή έστω και σαν μια οικονομική βοήθεια για την απαρχή μιας δικής του δουλειάς....

Λέμε τώρα.....

Πάντως το μόνο που έχω να πω είναι πως κάνω μια αξιόλογη καριέρα σε ένα αντικείμενο άσχετο με τις σπουδές μου, έβγαλα 4η δέσμη και δεν έχω ιδέα τι είναι ολοκλήρωμα (το οποίο βέβαια θεωρώ ελάχιστο μπροστά στο εκπληκτικό που ανάφερε η maraki8 για τον Καιάδα) και από την παπαγαλία που έκανα, δεν μου έχει μείνει απολύτως τίποτα στην μνήμη. Μόνο από ιστορία και γεωγραφία έχω κρατήσει πληροφορίες, γιατί απλά είναι αντικείμενα τα οποία μου αρέσουν. Πάντως αν για κάτι μετανοιώνω, είναι που έχω ξεχάσει το συντακτικό.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 17:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου,
για να μπαίνουμε σιγά-σιγά στο θέμα, θα παραθέσω κάποια αποσπάσματα, από μηνύματά μου, στο θέμα «Υβρεις κατά των Ελλήνων στα εκκλησιαστικά βιβλία» στην κατηγορία «Μύθος και θρησκεία», απ’ όπου ξεκίνησε η συζήτηση του παρόντος θέματος.

Σε σχέση με την πλαστή ιστορία:


"Τώρα, γίνεται για να περιοριστεί η σκέψη;

Για να χτυπηθεί ο Ελληνισμός και ότι αντιπροσωπεύει;

Γι΄αυτά και για άλλα ακόμη;"

"Το σίγουρο είναι πως δεν υπάρχουν πολλές ιστορίες ή πολλά γεγονότα που να αφορούν σε κάθε μια ιστορική στιγμή."

Σε σχέση με την εξωσχολική γνώση:


"Νομίζω ότι ο μόνος τρόπος να καταλήξει ο καθένας σε αντικειμενικά και σωστά συμπεράσματα για τα ιστορικά γεγονότα, είναι αποτέλεσμα μιας διαδικασίας.

Να ενημερωθεί από όσο το δυνατόν, περισσότερες πηγές και να προσπαθήσει να αντιληφθεί το ύφος ή ακόμη και τις τυχόν «επιδιώξεις» του ιστορικού, ερμηνεύοντας τον τρόπο και το ύφος που περιγράφει, καθώς και τις πηγές του.

Πιστεύω ότι υπάρχει μέσα μας ο μηχανισμός που ξεχωρίζει την ήρα απ’ το σιτάρι, ο οποίος βέβαια, δεν είναι άμοιρος του ήδη διαμορφωμένου σκεπτικού μας και των αντιλήψεων μας, οι οποίες κάπως έτσι έχουν διαμορφωθεί.

Άλλωστε γι' αυτό υπάρχουν και οι εκδοχές, όπως και υποστηρικτές κάθε μιας απ' αυτές."

Σε σχέση με το ρόλο του δασκάλου:


"Νομίζω ότι ο δάσκαλος πρέπει να καθοδηγεί το κάθε παιδί με βάση την αντιληπτικότητά του, σε σχέση με την αφομοίωση της ύλης και να το διευκολύνει σε σχέση μ’ αυτήν.

Ρόλος που δεν μπορεί να καταργηθεί, κατά την άποψή μου.

Τώρα το πόσο ο δάσκαλος είναι ελεύθερος να το κάνει αυτό, είναι άλλο θέμα, διότι προσωπικά δε ξέρω ούτε τα προβλήματα του κλάδου ούτε σε τι σχοινί καλείται να ισορροπεί ο κάθε εκπαιδευτικός μέσα στην αίθουσα."


"Πάντως γνωρίζω ότι οι πραγματικοί δάσκαλοι, που σέβονται το λειτουργικό τους ρόλο, αντιμετωπίζουν διλήμματα..."


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 23:03:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
-1).ΜΑCEDON ΕΙΣΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ?
-2)ΠΕΡΙ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑΣ!.....ΜΗ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΩ.....ΤΟ ΚΑΝΑ..ΤΟ ΚΑΝΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΕΛΙΚΑ!
-3)ΛΕΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΓΚΡΙΣΗ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΡΙΝΘΟ π.χ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ? ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ? ΜΗ ΛΕΣ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΕΙΕΣ! ΚΑΙ ΕΝ ΠΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΔΕ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΜΟ...KAI OI ΠΕΤΡΕΣ ΞΕΡΟΥΝΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΩΣ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΡΜΗΝΕΥΕΤΑΙ!
-4)ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΙΣΟΠΕΔΟΣΗ! ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΙΛΑΝΕ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ Η' ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΝΕΛ ΜΕ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ ΒΕΒΑΙΑ!, ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΤΟΥΣ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΤΑΚΑ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ!....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΠΑΓΚΑΛΟΥ, ΛΑΛΙΩΤΗ .....ΜΗ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ! ΟΙ ΒΟΛΕΨΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΦΩΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΛΕΡΩΜΕΝΗ!
-ΒΛΕΠΕΙΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΚΡΗ!
-5)ΠΡΩΗΝ ΓΕΝΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΡΓΟΥ ΣΤΗΝ ΕΘΕΛ, ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΩΣ ΕΚΤΑΚΤΟΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕ! ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ!
-ΘΕΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ! ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΠΙ ΠΑΣΟΚ! ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΩΤΟΣΤΑΤΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΕΚΤΑΚΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ, ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥ, ΠΙΕΖΕ ΤΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑΤΑ! ΜΕ ΚΑΛΕΣΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ! ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ....-ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΓΕΣΙΑ ΤΗΣ ΠΑΣΠ! ΚΑΙ' ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΛΟΓΟ! (Ο ΑΛΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΧΑΛΑΣΑ ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ! ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ!)- ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ! -ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΜΕΣΩ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗΣ ΠΑΣΟΚ! ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΑΜΠΟΤΑΖ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΙΣ ΦΟΙΤΙΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙ Η ΠΑΣΠ! ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΤΗΜΑ! ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ! ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΣΠ ΗΡΘΕ ΠΡΩΤΗ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ!
-ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΨΙΦΗΖΑΝ ΜΕ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ!
-ΩΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΤΕΙ ΠΕΤΥΧΑ, ΠΑΡΟΛΟ ΤΗ ΜΟΝΑΞΙΑ ΜΟΥ,(ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΔΑΠ, ΓΙΑ ΑΣΚΗΣΗ ΠΙΕΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ, ΜΟΥ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑΚΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΑΣΚΟΥΣΑΝ ΠΙΕΣΗ ΝΑ ΚΟΥΚΟΥΛΩΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ! ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΨΗΦΗΣΗ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ ΣΥΛΟΓΟΥ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗΣ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΑΘΗΓΗΤΗ! ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ!)
ΠΕΤΥΧΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗ ΨΗΦΙΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗΣ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΑΘΗΓΗΤΗ! Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΗ ΕΓΕΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ! ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑ ΜΕ ΑΝΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΟΠΟ ΑΛΛΑ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ!
-ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΤΗΣ Ν.Δ. ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΜΕ ΣΚΟΝΑΚΙ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗ ΧΑΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕ! ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ! ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ! ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΤΗ ΚΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕ! ΞΕΡΕΙΣ MACEDON, ΠΙΑ ΗΤΑΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ?
ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΕΝΤΟΛΗ ΝΑ ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΙ!
-ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΟΤΑΝ ΑΝΕΛΑΒΑΝ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΚΟΜΑΤΟΣΚΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΞΩ ΣΚΥΛΑΚΙ ΚΑΝΕΝΟΣ! Η ΠΑΣΠ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΤΡΙΤΗ ΔΥΝΑΜΗ!
-ΜΗ ΜΑΣ ΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΜΠΗΚΕ Η ΡΕΠΟΥΣΗ, ΡΕΓΚΟΥΣΗ ΡΕΝΟΥΣΗ ΡΕ.....ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ, ΟΠΩΣ ΤΗ ΛΕΝΕ! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΣΟΥ! ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΜΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΗΓΗ ΧΡΗΜΑΤΟΣ!
-ΦΙΑΛΡΑΚΟ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΖΕΙΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ Η' ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ! Η ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΕΙΣ! Η' ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ!
--
-ΦΙΛΕ SESOSTRIS! ΔΕ ΞΕΡΩ ΜΕ ΤΙ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ!

-----ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΠΑΠΑΡΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ! ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΔΕ ΓΡΑΦΕΙ ΠΙΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΟΝ ΕΜΦΥΛΙΟ (ΡΩΣΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΚΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΜΕ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΤΟΥ ΚΚΕ ΠΟΥ ΦΟΒΟΤΑΝ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗ! ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΟΥΑ ΤΟΥΣ ΤΟΤΕ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ!

--ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΛΥΜΑ ΠΟΛΛΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ! ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΙΕΡΑΤΕΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ. Ο ΠΑΛΑΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΣΗΚΩΣΕ, ΔΕ ΣΗΚΩΣΕ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ! Ο ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ Ο Ε' ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΦΟΡΗΣΕ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΑΥΡΩΘΗΚΕ ΛΕΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!
-ΕΙΑΝΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΒΟΛΗ, ΟΤΑΝ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΟΥ ΑΥΤΟΣ ΑΡΝΗΘΗΚΕ! Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ, ΟΜΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ! ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ? ΠΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ? ΜΑΛΟΝ Ο ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΠΟΥ ΚΡΕΜΑΣΤΗΚΕ!
-ΟΜΩΣ ΚΑΠΙΟ ΤΕΙΧΟΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΚΑΠΙΟΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΚΔΟΤΙΚΟΥ ΟΙΚΟΥ!

-Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ Η ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ, ΕΙΝΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ!

ΕΑΝ Ο ΠΑΛΑΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ ΓΕΡΑΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΕ ΣΩΣΤΑ, ΤΗΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΕ Ο ΠΑΠΑΦΛΕΣΑΣ, ΤΗΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΕ Ο ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ ΣΤΗ ΣΜΥΡΝΗ ΠΟΥ ΕΝΩ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΕΙ ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΣΦΑΓΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΣΕΤΕΣ! ΔΙΑΜΕΛΙΣΤΗΚΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΚΟΜΗ ΕΛΛΗΝΕΣ! ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΟΥΣ!

--ΤΟ ΚΡΥΦΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΛΟΥΝ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ, ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΘΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΣΥ, ..ΥΠΗΡΞΕ. ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟ ΔΕΝ ΠΗΡΑΖΑΝ ΤΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΛΗΡΙΚΟΥΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΕΡΙΘΑΛΠΤΑΝ ΕΞΕΓΕΡΜΕΝΟΥΣ! ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΟΠΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥΣ! ΕΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΦΡΟΝΗΜΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΩΣ ΕΘΝΟΣ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΥΨΙΛΟ ΧΑΡΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΔΩΣΗ ΑΠΟ ΣΤΟΜΑ ΣΕ ΣΤΟΜΑ ΓΙΑ 400 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΣΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΦΕΡΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΛΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ! Η ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΗΣΑΝ ΕΜΠΟΡΟΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΑΝ ΤΑ ΠΙΑΔΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΕΥΘΕΡΗ ΕΥΡΩΠΗ.
----------
----------ΚΑΙ Η ΟΥΣΙΑ: EINAI ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΛΥΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΩΣ ΕΘΝΟΣ! ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ?
-1)ΜΠΟΡΕΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΒΑΝΙΑ, ΜΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ Η' ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ
-2) ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΙ! π.χ. EINAI ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΙΤΕΡΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ! ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΤΟ ΑΓΙΟ ΦΩΣ! ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! ΕΤΣΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΤΟ ΔΙΩΧΝΟΥΝ! ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΔΙΑΛΥΣΟΥΝ ΤΗ ΡΩΣΙΑ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΗΜΙΤΕΛΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ! ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΗ ΣΕΡΒΙΑ, ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΕΙΡΑ!
3)ΣΤΑ ΠΛΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΛΑΟΙ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΙ! ΛΟΓΙΚΟ ΕΞΑΛΟΥ! ΟΠΟΙΟΣ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΚΑΤΙ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΠΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΤΙΤΑΘΕΙ! ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΤΗ ΚΕΦΑΛΙΝ ΚΛΙΝΕΙ.........

--- ΟΠΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ Ή ΟΙ ΛΟΓΟΙ, Ο ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ! ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΧΤΗΠΗΜΑ! ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ? ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΣΗ ΛΕΕΙ Ο ΚΙΣΙΓΚΕΡ! ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ. ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ! ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ.....ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!

-ΧΤΥΠΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ! ΕΙΔΑΤΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ? ΣΤΟ FORUM! ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ, ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ! -ΣΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΣΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕΙΡΕΣ ΜΕ ΟΜΟΦΙΛΟΦΥΛΟΥΣ. Η' ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΣΕΣ ΣΕΙΡΕΣ Η' ΤΑΙΝΕΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΥΣ? Ο ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ! ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΥΝΙΘΗΣΜΕΝΟ ΕΞΑΛΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΗΡΙΑΛ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ! Ε? ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΝΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΤΥΠΟ! ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ-ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΟΠΩΣ ΛΕΩ ΕΓΩ! ΑΛΛΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ! ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΧΑΙΟ! -ΤΑ ΔΙΑΖΥΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ!, Η ΜΑΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΕ ΤΕΚΝΑ! ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ! Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΔΑΠΕΣ! ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ! ΤΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ! ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ! NA KAI TA TΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΑ ΦΕΪΜ ΣΤΟΡΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΙ, ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ! ΟΙ ΤΗΛΕΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΤΕΣ! ΤΟΥΤΕΣΤΙΝ ΔΙΑΦΘΟΡΑ! ΝΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ! ΘΕΛΕΙΣ ΤΟΝ ΕΥΚΟΛΟ ΠΛΟΥΤΙΣΜΟ? ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΙΕΦΘΑΡΘΕΙΣ!

-ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ! ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ, ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ, ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΗΣΑΝ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΡΥΦΑ ΣΧΟΛΕΙΑ!...

-ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΣΥΝΟΣΤΙΣΜΟΣ ΣΤΗ ΣΜΥΡΝΗ! ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ Η ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ! Ο ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ!.....ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΑΙΔΟΜΑΖΟΜΑ! ΣΥΣΙΤΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΦΑΝΑ ΗΤΑΝ!

-ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΙΑΝΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΣ Ο ΟΗΕ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ-

-ΧΤΥΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΑΖΙ ΟΣΟΙ ΛΕΝΕ! ΠΑΤΡΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ!

- KΑI TΡΕΧΕΙ Ο ΑΛΑΒΑΝΟΣ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΑΡΧΟΑΛΗΤΕΣ! ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ Ο ΑΛΑΒΑΝΟΣ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΑ ΤΩΝ ΚΑΤΑΤΡΕΓΜΕΝΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ! ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ Ο ΑΛΑΒΑΝΟΣ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ Η ΝΕΟΛΑΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΥ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΣΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΘΕΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΠΑΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ! ΚΑΙ.... Ο ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ! Ο ΕΝΑΣ ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΤΟΥ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΥ ΜΕ ΟΠΛΑ ΚΑΝΕΙ ΛΕΙΣΤΕΙΕΣ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΠΙΑΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΙΟ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ! ΜΑ 11 ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ! ΟΙ ΔΥΟ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΛΥΜΕΝΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ! ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕ ΒΓΗΚΑΝ ΣΤΗ ΦΟΡΑ! ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΔΙΚΗΜΑΤΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΣΥΛΛΑΒΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 30 ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΤΗΣ Ν.Δ.
- Ο *** ΕΔΕΡΝΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΑΚΑ ΤΟΥ! ΝΑ ΛΟΠΟΝ ΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΤΟΥ!

-ΚΑΙ Ο ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΑΛΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟ! Ο ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ Ο ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΕ ΝΕΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΑΝ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΟΤΙ Ο ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΤΟ ΚΟΜΜΑ ΜΕ 8-9%!

-ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΠΑΝΤΟΥ! ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ! ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ, ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ, ΣΤΟ ΙΕΡΑΤΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΣΤΗ ΠΑΙΔΕΙΑ, ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΑ ΟΣΑ ΒΓΗΚΑΝΕ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΚΕΙ! ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ Ο ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΤΙ ΩΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΟΡΙΣΕΙ ΕΚΕΙ ΣΥΓΚΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΙΑΝΟΥΣ ΤΟΥΣ! ΚΑΙ Ο ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΚΑΜΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΗΞΗ!

-ΚΑΙ ΝΑ! ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ΕΚΟΛΑΠΤΟΜΕΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΟΤΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΟΤΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΟΥ 21 ΚΑΝΑΝ ΣΕΞΟΤΟΥΡΙΣΜΟ! (EIXA ΠΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ! ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ!) ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΟΛΗ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΠΑΡΑΕΞΩ!
-ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΟΣ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟΥ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ ΠΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΕ ΤΟ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ ΩΣ ΠΙΟΝΙ ΤΩΝ ΑΓΓΛΩΝ ΚΑΙ ΩΣ ΞΕΒΡΑΚΟΤΟ ΚΛΕΦΤΗ! ΒΛΕΠΕΙΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΗΣ! ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Ο ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ!

--ΜΑCEDON ΑΠΟ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ Η ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ! ΦΤΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ! ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΤΗ ΚΑΘΕ ΡΕΠΟΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΚΡΥΦΑ ΣΑΣ ΦΑΝΕΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΕΙΝΑ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ! ΚΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΣ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΗ ΣΕΒΟΜΕΝΟΣ ΤΟ 90% ΤΩΝ ΟΡΘΟΔΟΞΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΜΗ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΟΤΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ ΗΤΑΝ ΑΝΑΠΟΦΕΚΤΗ, -
-ΜΗ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΝΑ ΠΡΟΗΓΟΥΤΑΝ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΩΣ ΝΕΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΤΑΝ ΤΟ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ! ΠΑΛΙ ΜΕ ΣΦΑΓΕΣ ΘΑ ΕΠΙΒΑΛΟΤΑΝ! ΣΦΑΓΕΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΔΩΔΕΚΑ ΘΕΟΙ! ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!

--ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΗΔΕΝΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ! ΕΣΥ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΩΣ ΜΗ! ΜΗΔΕΝΙΣΤΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΣ! ΤΟΥΤΕΣΤΙΝ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ! ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΣΟΥ! ΝΑ ΣΕ ΘΑΥΜΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΩΣ ΜΗΔΕΝΙΣΤΗΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΑΤΑΦΡΟΝΗΤΟ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!


______________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΗΣ
ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ
23/10/2007
______________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 00:02:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΦΙΛΕ SESOSTRIS!
-Ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΠΙΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟΤΕΛΟΥΤΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΜΙΣΘΩΦΟΡΟΥΣ! ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΠΟ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΥΣ!

-ΟΝΤΩΣ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΝΕΟΙ! ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ?
-ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΣ ΜΩΑΜΕΘ ΕΙΧΕ ΤΑΞΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΗΡΑΖΕ ΤΟΥΣ ΜΟΝΑΧΟΥΣ!
ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ ΘΑ ΕΤΑΖΕ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΕΙΡΑΖΕ ΤΟΥΣ ΙΕΡΕΙΣ! ΤΟΥ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟΥ!
-ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΑΝΔΡΙΣΜΟΥ! ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΛΟΙ ΤΗ ΚΟΠΑΝΗΣΑΝ ΣΤΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ! ΑΔΙΑΦΟΡΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΔΕΡΦΕΣ ΤΟΥΣ!...... ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΝΑΣ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ?

-Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΟΡΜΟΣ ΤΟΥ ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ ΕΙΣΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ! ΕΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΣΑΝ ΚΑΘΟΛΙΚΟΙ Η ΑΥΤΟΚΤΡΑΤΟΡΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΙΑΙΑ! ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Ο ΠΑΠΠΑΣ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥΣ ΖΗΤΗΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΟΥ ΩΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ! ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΛΗΠΟΥ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ! ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ ΟΙ ΣΛΑΒΟΙ!
-ΟΙ ΝΟΡΜΑΝΔΟΙ ΗΣΑΝ ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΙ! ΠΟΛΛΟΙ ΛΙΓΟΙ ΟΜΩΣ! Ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ
ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΔΙΧΟΝΟΙΑ! ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ ΕΨΕΛΝΑΝ ΤΟ Τ' ΥΠΕΡΜΑΧΩ! ΤΟΤΕ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΑΝ ΔΕ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!

-ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΑΠΟΚΥΡΙΞΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ? ΓΙΑΤΙ? ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕ ΝΑ ΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΜΩΑΘΕΜΑΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ? ΤΟΣΟ ΦΙΛΙΚΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ ΗΣΑΝ ΟΙ ΜΩΑΜΕΘΑΝΟΙ?
-ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ? ΜΗΠΩΣ, ΜΗ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΘΕΩΡΗΣΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΚΑΤΑΠΝΙΓΕΙ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ? ΜΗΠΩΣ ΕΒΛΕΠΑΝ ΠΑΛΙ ΔΑΚΤΥΛΟ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙ ΑΝΕΜΑΚΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΕΔΑΦΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΥΠΟΚΙΝΟΥΣΕ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ! ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΑ ΕΔΑΦΗ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕ ΣΤΟ ΕΡΜΑΙΟ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ?
-ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ? ΔΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ? ΔΕ ΠΟΥΛΗΣΑΝ ΧΡΥΣΑ ΙΕΡΑ ΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΜΕΝΗ ΕΛΛΑΔΑ?

-ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΦΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!

-Η ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΨΕΜΑ! ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΟΥΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΜΕΝΟΙ ΜΑΛΟΝ ΜΕ ΤΗ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ! ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΠΡΟΩΘΟΥΝ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 03:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2
ΜΑCEDON ΕΙΣΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ?

Είμαι εκπαιδευτικός με 21 χρόνια υπηρεσία.


Ερμηνεία νόμου απαγορεύεται, κι αυτό είναι πάγια αρχή της πολιτείας. Οταν υπάρχει ασάφεια, εκδίδεται ερμηνευτική εγκύκλιος. Ο δε συγκεκριμένος νόμος είναι σαφέστατος. Στα ελληνικά μεν αλλά σαφέστατος.


quote:
europaios2
ΠΡΩΗΝ ΓΕΝΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΡΓΟΥ ΣΤΗΝ ΕΘΕΛ, ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΩΣ ΕΚΤΑΚΤΟΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕ! ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ!

Τα μέλη ΔΕΠ (Διδακτικού Επιστημονικού Προσωπικού) δεν μπαίνουν με σύμβαση στο Πανεπιστήμιο και δεν υπάρχει ο θεσμός των εκτάκτων στο επιστημονικό προσωπικό. Οι καθηγητές δεν διορίζονται από το Υπουργείο. Εκλέγονται από το συμβούλιο των καθηγητών εφόσον υπάρχει κενή θέση.

Είπαμε, ο καθένας μπορεί να έχει γνώμη και άποψη αλλά αν δεν έχεις και τη γνώση μαζί, απλά εκτίθεσαι.


quote:
europaios2
-ΘΕΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ! ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΠΙ ΠΑΣΟΚ! ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΩΤΟΣΤΑΤΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΕΚΤΑΚΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ, ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥ, ΠΙΕΖΕ ΤΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑΤΑ! ΜΕ ΚΑΛΕΣΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ! ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ....-ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΓΕΣΙΑ ΤΗΣ ΠΑΣΠ! ΚΑΙ' ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΛΟΓΟ! (Ο ΑΛΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΧΑΛΑΣΑ ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ! ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ!)- ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ! -ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΜΕΣΩ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗΣ ΠΑΣΟΚ! ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΑΜΠΟΤΑΖ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΙΣ ΦΟΙΤΙΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙ Η ΠΑΣΠ! ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΤΗΜΑ! ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ! ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΣΠ ΗΡΘΕ ΠΡΩΤΗ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ!

Φοβερό!


quote:
europaios2
-ΩΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΤΕΙ

Τελικά για τα ΤΕΙ μιλούσες τόσο καιρό; Γιατί για τα πανεπιστήμια έλεγες... Οι καθηγητές των ΤΕΙ διορίζονται από το Υπουργείο, των Πανεπιστημίων όχι. Οι καθηγητές των ΤΕΙ δεν είναι απαραίτητο να έχουν διδακτορικό, των Πανεπιστημίων είναι απαραίτητο. Και πολλές άλλες διαφορές.


quote:
europaios2
-ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΟΤΑΝ ΑΝΕΛΑΒΑΝ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΚΟΜΑΤΟΣΚΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΞΩ ΣΚΥΛΑΚΙ ΚΑΝΕΝΟΣ! Η ΠΑΣΠ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΤΡΙΤΗ ΔΥΝΑΜΗ!

Αλήθεια, εσύ πώς έγινες διοικητικός σε δημόσια υπηρεσία; Εδωσες εξετάσεις, ΑΣΕΠ, κάτι απ'αυτά; Ενημερωτικά ρωτάω


quote:
europaios2
-ΜΗ ΜΑΣ ΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΜΠΗΚΕ Η ΡΕΠΟΥΣΗ, ΡΕΓΚΟΥΣΗ ΡΕΝΟΥΣΗ ΡΕ.....ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ, ΟΠΩΣ ΤΗ ΛΕΝΕ!

Η Ρεπούση δεν διδάσκει σε ΤΕΙ. Διδάσκει στο Παιδαγωγικό Τμήμα του ΑΠΘ. Αρα δεν μπήκε (όπως κανείς άλλωστε απ'αυτούς) μετά από διορισμό ή οτιδήποτε άλλο.


quote:
europaios2
ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ, ΟΠΩΣ ΤΗ ΛΕΝΕ! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΣΟΥ!

Η ορθογραφία μου είναι μια χαρά. Για το άλλο σου πρόβλημα, να συμβουλευτείς ένα γιατρό. Δοκίμασε επίσης ρύζι, κοκα κόλα και immodium. Να αποφεύγεις τα δαμάσκηνα.


quote:
europaios2
-ΦΙΑΛΡΑΚΟ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΖΕΙΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ Η' ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ! Η ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΕΙΣ! Η' ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ!

Εννοείς... ότι εσύ δεν είσαι; Τι σόι αντάρτικο κάνεις βρε φίλε μου υπηρετώντας από τη θέση του δημόσιου υπαλλήλου και αμοιβόμενος από το σύστημα; Α, προσπαθείς να το αλώσεις εκ των έσω. Πονηρό!


quote:
europaios2
Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ Η ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ, ΕΙΝΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ!

Το ίδιο και ο ΠΑΟΚ.


quote:
europaios2
ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ! ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ, ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ, ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΗΣΑΝ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΡΥΦΑ ΣΧΟΛΕΙΑ!..

Εμ... αφού αυτά λέει η ιστορία, να το αλλάξουμε; Εδώ κοτζάμ πατριάρχης έστειλε απεσταλμένους στο Μωριά και στον Καποδίστρια, λέγοντάς τους ότι κακώς ελευθερώθηκαν και να επιστρέψουν στο Σουλτάνο κι αυτός θα τους συγχωρήσει. Αγαθάγγελο το λέγανε, αν έχεις υπόψη σου.


quote:
europaios2
-ΧΤΥΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΑΖΙ ΟΣΟΙ ΛΕΝΕ! ΠΑΤΡΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ!

Δεν είναι τρία. Τέσσερα είναι: Πατρίς, θρησκεία, οικογένεια και καταλυτικό αυτοκίνητο.


quote:
europaios2
- Ο *** ΕΔΕΡΝΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΑΚΑ ΤΟΥ! ΝΑ ΛΟΠΟΝ ΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΤΟΥ!

ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ. Κάποιο λόγο θα είχε. Και γω αν έδερνα τη δικιά μου να δεις πόσο καλύτερη θα ήταν. Αυτοί οι φιλελεύθεροι μας φάγανε με τα κηρύγματά τους. Η γυναίκα του κουνιάδου μου που τρώει ξύλο τρεις φορές τη μέρα πριν το φαγητό (σαν φάρμακο) να δεις τι καλή που είναι...


quote:
europaios2
Ο ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ Ο ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΕ ΝΕΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ

Ποιός είναι πάλι αυτός ο Παπαγιάννης; Εναν Παπαδημήτρη ήξερα στη Νεάπολη. Συγγενείς;


quote:
europaios2
ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΠΑΝΤΟΥ! ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ! ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ, ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ, ΣΤΟ ΙΕΡΑΤΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΣΤΗ ΠΑΙΔΕΙΑ, ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΑ ΟΣΑ ΒΓΗΚΑΝΕ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΚΕΙ! ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ Ο ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΤΙ ΩΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΟΡΙΣΕΙ ΕΚΕΙ ΣΥΓΚΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΙΑΝΟΥΣ ΤΟΥΣ! ΚΑΙ Ο ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΚΑΜΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΗΞΗ!

Γιατί σου φαίνεται παράξενο; Τα θαύματα τα πιστεύει η θρησκεία. Μπορεί να είχανε κανένα λείψανο, κανα χέρι, πόδι, αυτί, μύτη αγίου στο Πανεπιστήμιο αυτό και τους προστάτεψε.


quote:
europaios2
ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ΕΚΟΛΑΠΤΟΜΕΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΟΤΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ...

Α... είναι οικογενειακό το πρόβλημα.


quote:
europaios2
ΜΑCEDON ΑΠΟ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ Η ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ!

Ε, καλά, μη στοιχηματίζεις κιόλας...


quote:
europaios2
ΦΤΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ!

Κι ακόμη παραπέρα σου λέω εγώ. Αλλωστε είναι φανερό, δεν είναι;


quote:
europaios2
ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΤΗ ΚΑΘΕ ΡΕΠΟΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΚΡΥΦΑ ΣΑΣ ΦΑΝΕΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΕΙΝΑ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ!

Εχεις απόλυτο δίκιο. Πού να ξέρουν οι ταλαίπωροι πανεπιστημιακοί την ιστορία... Αλλά και συ βρε παιδί μου να μην τους κάνεις ένα σεμινάριο να τους ξεστραβώσεις... Με τέτοια αντίληψη θα τους είχες κάνει σκόνη. Κρίμα... Κρίμα...


quote:
europaios2
--ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΗΔΕΝΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ!

Αλλο είπα, αλλά το είπα στα ελληνικά για να σε μπερδέψω. Και τα κατάφερα απ'ό,τι φαίνεται...


quote:
europaios2
ΕΣΥ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΩΣ ΜΗ! ΜΗΔΕΝΙΣΤΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΣ!

Φυσικά και είμαι γνωστός, σ'αυτούς που με ξέρουν. Σε όσους δεν με ξέρουν είμαι άγνωστος. Παρ'όλα αυτά, κάποιοι που δεν με ξέρουν, με θεωρούν γνωστό και μου στέλνουν γράμματα (συνήθως λογαριασμούς).


quote:
europaios2
ΤΟΥΤΕΣΤΙΝ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ! ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΣΟΥ!

Πές μου από! πού θες να!! ξεκινήσω! Από τότε που ο μπαμπάς μου!!! γνώρισε τη! μαμά μου ή αργό!τερα;? !!


quote:
europaios2
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!

Κώστα με λένε. Με μπερδεύεις με άλλον.


quote:
europaios2
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΟΥΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΜΕΝΟΙ ΜΑΛΟΝ ΜΕ ΤΗ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ! ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΠΡΟΩΘΟΥΝ!

Ετσι είναι, και γω μαζί σου. Είπαμε, επειδή είναι ιστορικοί νομίζουν ότι ξέρουν και την ιστορία; Εδώ κοτζάμ μέλος της ΠΑΣΠ των ΤΕΙ και δεν την ξέρει όλη, την ξέρει ο κάθε καθηγητάκος του Πανεπιστημίου; Ας είμαστε σοβαροί παρακαλώ.


quote:
europaios2
Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΟΡΜΟΣ ΤΟΥ ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ ΕΙΣΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ!

Σιγά μην ήταν και οι Σουηδοί.


quote:
europaios2
ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Ο ΠΑΠΠΑΣ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥΣ ΖΗΤΗΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΟΥ ΩΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ!

Επίσης ο Παππάς ο παχύς έφαγε παχιά φακή, γεγονός που πιστεύω πως επηρέασε τις σχέσεις του Παππά με το Βυζάντιο. Εσύ τι λες;


------------------
ΥΓ. Συγνώμη gretel και D_I αλλά ο πειρασμός ήταν μεγάλος και γω δεν είμαι εγκρατής στους πειρασμούς. Κρατάει από παλιά αυτό το ρημάδι το γονίδιο της ακολασίας...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 11:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ!

-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ 21 ΧΡΟΝΙΑ!
- ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗ Η' ΔΙΑΘΕΣΗ ΟΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΒΙΣΜΑ ΤΟΥΣ!
- ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥΣ, ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΙΣΜΑ ΣΤΕΛΝΟΝΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΤΑ ΒΙΣΜΑΣΤΑ! ΤΟΤΕ ΑΜΟΙΒΟΝΤΑΙ ΕΞΤΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ!
-ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΝΗΡΟΙ Η' ΜΑΛΟΝ ΟΙ ΠΙΟ ΒΙΣΜΑΤΟΥΧΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΩΝ! ΑΜΟΙΒΟΝΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥΣ! ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΞΤΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΠΑΤΑΝΕ ΠΟΤΕ! ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!
-ΟΤΑΝ ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΕ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΕ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΩΝ! Ο ΣΤΟΧΟΣ ΤΩΝ ΚΑΘΓΗΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!
-ΕΡΧΟΝΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΒΙΣΜΑΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΕ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ, ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΕ ΔΥΣΜΕΝΕΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ! ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ! Η ΑΘΗΝΑ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΔΙΣΥΠΡΟΣΙΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ 12!
-ΤΣΙΜΠΑΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΒΙΣΜΑ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΟΥ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΟΥ ΕΝΩ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ! ΕΤΣΙ ΣΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΣΕ 12 ΧΡΟΝΙΑ!
-ΑΛΛΟΙ ΠΑΛΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ Η ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ! ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΘΟΝΤΕ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΙΤΣΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ! ΑΠΟ ΔΕ ΔΟΥΛΕΙΑ! ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟΙ ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ!
-ΩΡΑΡΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ! ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΜΕ 21 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ! ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΙΣ 5-6 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!.....ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?
-ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ! ΑΣΤΟ! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! (ΣΑΦΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ!)
-ΑΡΑ MACEDON ΘΙΞΑΜΕ ΤΟ ΣΥΝΑΦΙ ΣΟΥ!

-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ Ο MACEDON! ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ?

-ΜΕ ΤΙ ΟΡΕΞΗ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΕΙΔΑΞΕΙΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 4 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΤΑ? ΠΑΤΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΠΟΣΤΟ ΣΟΥ?
-ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΗΤΑΝ Η ΡΕΠΟΥΣΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΝΕΘΕΣΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΟΥ ΑΝ ΘΗΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕΣ?

-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗ ΣΤΗΝ EΘΕΛ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ! ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΣ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΣΕ ΗΛΙΚΑ 28 ΕΤΩΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕ!

-ΕΠΕΙΔΗ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΟΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΕΙΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ! ΔΕΝ ΕΥΣΤΑΘΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ!

-ΜΕ ΤΙ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΕΚΛΕΓΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥΣ ΜΟΝΙΜΟΥΣ? ΜΕ ΑΔΙΑΒΛΗΤΑ....ΜΕ ΑΔΙΑΒΛΗΤΑ! ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΙΕΡΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΕΔΡΩΝ ΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΗΦΟ! ΤΑ ΚΟΝΔΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ ΕΠΙΣΗΣ! ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΑΣ! Ε! ΜΑCEDON! ΕΣΥ ΨΙΦΗΖΕΙΣ Η' ΕΜΕΙΝΕΣ ΑΠΕΞΩ?

-ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΜΕ ΓΡΑΠΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΜΠΗΚΑ! ΑΝ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΓΡΑΠΤΟΣ ΑΚΟΜΗ ΑΠΕΞΩ ΘΑ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΤΗ ΣΑΠΙΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ! ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ!
-ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΚΤΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥΣ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΗΣΑΝ ΟΛΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΟΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ! Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΗΤΑΝ Η ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΗ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ! ΓΙΑΤΙ ΕΞΩ Η ΑΓΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΚΛΕΙΝΟΥΝ Η΄ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΕ ΕΥΚΟΛΑ!

-Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ! ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΟΚ! ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗ Η' ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ Η' ΝΑ ΜΠΟΥΝΕ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΕΚΛΟΓΗΣ ΜΟΝΙΜΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΑΝΕ!

-ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΞΑΔΕΡΦΟ! ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ!

-ΑΠΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΣ! ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗ ΘΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ! ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΜΑΘΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!

Edited by - europaios2 on 23/10/2007 11:55:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 11:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-

Edited by - europaios2 on 23/10/2007 11:48:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 15:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2
-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ 21 ΧΡΟΝΙΑ!

Μάλιστα


quote:
europaios2
-ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΝΗΡΟΙ Η' ΜΑΛΟΝ ΟΙ ΠΙΟ ΒΙΣΜΑΤΟΥΧΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΩΝ! ΑΜΟΙΒΟΝΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥΣ! ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΞΤΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΠΑΤΑΝΕ ΠΟΤΕ! ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!

Σωστά!


quote:
europaios2
-ΟΤΑΝ ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΕ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΕ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΩΝ! Ο ΣΤΟΧΟΣ ΤΩΝ ΚΑΘΓΗΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!

Λογικό


quote:
europaios2
-ΕΡΧΟΝΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΒΙΣΜΑΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΕ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ, ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΕ ΔΥΣΜΕΝΕΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ! ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ! Η ΑΘΗΝΑ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΔΙΣΥΠΡΟΣΙΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ 12!
-ΤΣΙΜΠΑΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΒΙΣΜΑ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΟΥ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΟΥ ΕΝΩ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ! ΕΤΣΙ ΣΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΣΕ 12 ΧΡΟΝΙΑ!

Λάθος. Η απόσπαση δεν δίνει τις μονάδες του δυσπρόσιτου (παρ.8 άρθρο 16 ΠΔ 50/96 και άρθρο 14 ΠΔ100/97) παρά τις μονάδες του σχολείου που αποσπάται.


quote:
europaios2
-ΩΡΑΡΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ! ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΜΕ 21 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ! ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΙΣ 5-6 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!.....ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?

Τελείως λάθος! Το ωράριο των δασκάλων αρχίζει από τις 25 ώρες και μπορεί να μειωθεί το πολύ μέχρι τις 21 με τα χρόνια υπηρεσίας, με 30 ώρες όμως παραμονή στο σχολείο (άρθρο 14 παρ. 20 Ν.1566/85).


quote:
europaios2
-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ Ο MACEDON! ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ?

8.00-14.40 καθημερινά (εκτός Σαββάτου, Κυριακής, εορτών και αργιών)


quote:
europaios2
-ΜΕ ΤΙ ΟΡΕΞΗ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΕΙΔΑΞΕΙΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 4 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΤΑ?

4 για σένα 9 το βράδυ για μένα.


quote:
europaios2
-ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΗΤΑΝ Η ΡΕΠΟΥΣΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΝΕΘΕΣΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΟΥ ΑΝ ΘΗΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕΣ?


1. Δεν έχω ιδέα πόσο χρονών ήταν, δεν ρωτάνε σε μια κυρία τα χρόνια της.
2. Δεν μου ανάθεσε κανένα πτυχιακό όπως ΔΕΝ έγραψα. Την είχα καθηγήτριά μου στο Μεταπτυχιακό όπως έγραψα (2000)


quote:
europaios2
-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗ ΣΤΗΝ EΘΕΛ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ! ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΣ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΣΕ ΗΛΙΚΑ 28 ΕΤΩΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕ!

Οι καθηγητές στα Πανεπιστήμια δεν διορίζονται. Πες μας όμως πού έχει διοριστεί βρε παιδί μου και με τι αντικείμενο να μας φύγει η περιέργεια...


quote:
europaios2
-ΕΠΕΙΔΗ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΟΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΕΙΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ! ΔΕΝ ΕΥΣΤΑΘΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ!


Δεν είπα ότι μόνο οι μόνιμοι διδάσκουν. Είπα ότι δεν υπάρχουν συμβασιούχοι στο ΔΕΠ. Και γω, στη διάρκεια του μεταπτυχιακού μου δίδασκα στο Α και Β εξάμηνο του Παιδαγωγικού το μάθημα των Νέων Τεχνολογιών. Ούτε μέλος ΔΕΠ ήμουν ούτε συμβασιούχος.


quote:
europaios2
-ΜΕ ΤΙ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΕΚΛΕΓΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥΣ ΜΟΝΙΜΟΥΣ?

Παραπάνω δεν είπες ότι διορίζονται; Τελικά θα κατασταλάξεις σε μια άποψη;


quote:
europaios2
-ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΜΕ ΓΡΑΠΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΜΠΗΚΑ!

Εχει και το ΑΣΕΠ τις αδυναμίες του όπως βλέπω...


quote:
europaios2
-ΑΠΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΣ! ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗ ΘΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ!

Σιγά μη θιγεί το καθεστώς και οι εκπαιδευτικοί από τις ασυναρτησίες σου.

quote:
europaios2
ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΜΑΘΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!

Στη δική σου περίπτωση πάντως, καλύτερα θα είναι να ξεκινήσεις με την εκμάθηση της ελληνικής γλώσσας. Δεν είναι τόσο δύσκολη όσο φαίνεται. Μετά μπορείς να πας σε δυσκολότερα θέματα όπως η Ιστορία. Και μην τη μαθαίνεις από τα fortune cookies. Τα βιβλία κάνουν καλύτερα τη δουλειά τους.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 16:18:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΤΩΑΡΑ ΕΓΕΙΝΕΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΑΠΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ? ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕΣ?
-ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΔΕ ΞΕΡΩ ΔΕ ΛΕΩ! ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΤΟΥΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ 21 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 5-6 .ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.
-
ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΕΓΩ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΟ ΔΥΝΑΜΟΛΟΓΙΟ ΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΚΑΙ ΛΥΚΕΙΩΝ ΟΤΑΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΕΙΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ!
-ΔΥΝΑΜΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΗ ΕΧΟΝΕΤΕΣ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΣΧΟΛΕΙΟ! ..... Σ' ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ!

-ΟΤΑΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΙΤΗΣΗ! ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ! ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ Η' ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Η' ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ Η' ΣΤΟΝ ΟΕΕΚ ΤΟΤΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΟΣΠΑΤΕ! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΟ ΥΠΟΥΡΓΟΥ Η ΒΟΥΛΕΥΤΗ! ΟΠΟΤΕ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗΣ ΚΟΛΟΠΕΤΙΝΙΣΤΣΑΣ! ΠΑΛΙ ΨΕΥΔΕΣΑΙ! ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΤΗ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ!?
ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ? ΕΚΕΙ...ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ...ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!

-ΕΛΑ ΡΕ ΔΟΥΛΕΥΤΑΡΑ! 8-14.40 ΤΙ ΨΕΥΤΗΣ! ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΩΡΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ 1-5 ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΩΡΕΣ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΑΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤV.

-ΚΑΝΕΙΣ ΒΑΣΗ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ 6.30 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ *5 ΔΗΛΑΔΗ 31.5 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. Ε!!!! ΤΙ ΨΕΥΤΗΣ!!!!!!!! ΜΕ 21 ΧΡΟΝΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 12 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕ ΚΑΝΕΙΣ! ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ! ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ!

-ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΣΤΟ FORUM Η ΑΠΣΟΤΟΛΗ ΤΟΥ ΜΗΝΗΜΑΤΟΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ 03.57 ΚΑΙ ΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΟΡΕΞΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ MACEDON 4 Η ΩΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ!
-ΑΡΑ! ΠΑΣ ΠΙΣΩ 7 ΩΡΕΣ! ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΥΠΝΟΥ! 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΙΟΝ 7 ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ 3 ΤΑ ΞΗΜΕΡΟΜΑΤΑ!
-ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΚΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!

-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΙΟ ΜΟΥ! ΔΕΝ ΗΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΘΕΛ ΕΠΙ ΠΑΣΟΚ ΒΡΕΣ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΚΑΙ ΒΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΝΑΚΑΡΗ ΤΟΥ!

-ΕΧΕΙΣ 21 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ. ΤΟΥΤΕΣΤΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΤΗΝ ΕΚΑΠΙΔΕΥΤΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟ 1986! ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΗΜΗΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 14 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΟΥ! ΚΑΙ Ο ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΕΠΕΣΕΣ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗ ΡΕΠΟΥΣΗ!

-ΚΑΠΙΟ ΛΑΚΟ ΕΧΕΙ Η ΦΑΒΑ!

-ΕΣΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ! ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ!
-ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΥΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΧΗ?

-ΕΙΔΕΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΤΟ ΑΣΕΠ Ε? ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ! ΕΣΤΩ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΥΝΤΕΝΤΕΥΞΗ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΑΣ! ΝΑ....ΕΙΔΕΣ ΤΩΡΑ?....ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!! ΜΑΘΑΙΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ! ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΕΡΓΙΑ ΧΩΡΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΙΝΗΤΡΑ!

-ΑΦΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ? Η ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΕΣΥ?

-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ! ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΕΙ ΛΟΓΙΣΤΚΗΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ! ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΜΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ? ΠΟΙΑ Η ΕΝΟΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ MACEDON?

-ΠΟΥ ΝΑ ΘΙΓΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ! ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΤΣΙΠΑ! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΡΚΙΝΩΜΑ! ΚΟΡΑΚΟΣ ΚΟΡΑΚΟΥ ΜΑΤΙ ΔΕ ΒΓΑΖΕΙ!!
-ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΑΙΘΑΝΕΙ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ ΘΑ ΠΑΙΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΚΙΝΩΜΑ! Ο ΑΣΘΕΝΗΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!

Edited by - europaios2 on 23/10/2007 16:25:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 17:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε europaios2

Νομίζω ότι δεν ενδιαφέρει το παρόν θέμα, ούτε εμάς που το παρακολουθούμε, η προσωπική σου πορεία στο χώρο της δουλειάς σου, θα σε παρακαλούσα να περιοριστείς στις όποιες πληροφορίες γνωρίζεις (λόγω της θέσης σου) σε σχέση με το θέμα, για να μπορούμε να συμμετέχουμε κι εμείς.

Ομολογώ ότι, εγώ δεν διαβάζω ολόκληρα τα μηνύματά σου.

Αν θέλεις πληροφορίες που αφορούν στον φίλο macedon, μπορείς να του στείλεις προσωπικό μήνυμα και να μάθεις ότι θέλεις.

Είναι ήδη, αρκετά κουραστικό να διαβάσουμε αυτά που γράφεις, λόγω και των γραμμάτων που χρησιμοποείς (κεφαλαία), και σε παρακαλώ να μην το κάνεις χειρότερο.

ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 18:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ'αρχήν φίλε γιάπετ έχεις απόλυτο δίκιο. Ενα δυο σχόλια μόνο και τελείωσα.

quote:
europaios2
-ΕΛΑ ΡΕ ΔΟΥΛΕΥΤΑΡΑ! 8-14.40 ΤΙ ΨΕΥΤΗΣ!

Αυτό είναι το ωράριο εργασίας στα σχολεία της Νέας Υόρκης όπου είμαι αποσπασμένος. Μέχρι το Σεπτέμβριο που ήμουν στο Γραφείο του προξενείου το ωράριο ήταν 9-5.


quote:
europaios2
-ΚΑΝΕΙΣ ΒΑΣΗ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ 6.30 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ *5 ΔΗΛΑΔΗ 31.5 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. Ε!!!! ΤΙ ΨΕΥΤΗΣ!!!!!!!!

Κανονικά είναι 35 ώρες εργασία την εβδομάδα με βάση τους αμερικανικούς νόμους ενώ στη Φλόριδα το 2003 δουλεύανε μέχρι 42 ώρες την εβδομάδα.


quote:
europaios2
ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΣΤΟ FORUM Η ΑΠΣΟΤΟΛΗ ΤΟΥ ΜΗΝΗΜΑΤΟΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ 03.57 ΚΑΙ ΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΟΡΕΞΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ MACEDON 4 Η ΩΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ!
-ΑΡΑ! ΠΑΣ ΠΙΣΩ 7 ΩΡΕΣ! ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΥΠΝΟΥ!

10 η ώρα το πρωί στη Νέα Υόρκη είναι 10 η ώρα το πρωί στη Νέα Υόρκη. Είναι 5 το απόγευμα στην Ελλάδα, 7 το πρωί στο Los Angeles και 3 το απόγευμα στο Λονδίνο. Στο μέρος που ζεις και εργάζεσαι προφανώς είναι διαρκώς μεσάνυχτα.


quote:
europaios2
-ΕΧΕΙΣ 21 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ. ΤΟΥΤΕΣΤΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΤΗΝ ΕΚΑΠΙΔΕΥΤΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟ 1986! ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΗΜΗΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 14 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΟΥ!

Οπως θυμήθηκα το 2002 να κάνω το διδακτορικό μου και το 2006 να μπω στη Νομική Θεσσαλονίκης.


quote:
europaios2
-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ! ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ

Απ'αυτά που βλέπω, την ανώτερη σχολή που μάλλον τελείωσες πρέπει να είναι η παιδική χαρά του Φωκά, στην παραλιακή Θεσσαλονίκης.

Γιάπετ και πάλι συγνώμη. Τελείωσα


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 19:50:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα παρακαλέσω τόσο τον europaios2 όσο και τον macedon να περιοριστούν στα πλαίσια του σκοπού αυτού του θέματος - κάτι που προσπάθησε πολύ σωστά να επισημάνει κι ο γιαπετ.

europaios2, όπως σου είπε η gretel λίγες ημέρες νωρίτερα σε αυτό το θέμα αλλά όπως σου έχω γράψει και στο παρελθόν κι εγώ ο ίδιος, μπορούμε να κρίνουμε τα κακώς κείμενα που συμβαίνουν γύρω μας αλλά με μια φιλοσοφική διάθεση.
Μια κομματική συζήτηση όμως δεν έχει κάποια συνάφεια με την θεματολογία των Συζητήσεων, παρόλα αυτά συνεχίζεις να αναλώνεσαι σε μεγάλο βαθμό σε κομματικά θέματα και δυσκολεύομαι πολύ να αντιληφθώ το λόγο.

Επίσης, θα σε παρακαλέσω να αποφεύγεις τις υποτιμητικές αναφορές σε δημόσια πρόσωπα και σε υπανιγμούς - άμεσους ή έμμεσους - οι οποίοι μπορεί να θίξουν την υπόληψη αλλά και το πρόσωπο τους.

Ας επιστρέψουμε στο αρχικό θέμα συζήτησης λοιπόν...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy