ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Γιατί ήρθαμε στην Γη?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 15:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έτσι όπως το θέτεις στις ιεραρχίες δεν θα διαφωνήσω με τα γραφόμενά σου, διότι όντως κάπως έτσι είναι και σε διάφορες

άλλες θρησκείες, υπάρχουν διαβαθμήσεις.

Πάντως προσωπικά όλα αυτά που γράφεις περί αρμονικής συνύπαρξης, δεν ξέρω, μου φαίνονται ουτοπικά. Η πνευματική μας εξέλιξη

δυστυχώς κινείται με απελπιστικά αργούς ρυθμούς.


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος ΒασιλεύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2008, 20:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
seirios12a:
Έτσι όπως το θέτεις στις ιεραρχίες δεν θα διαφωνήσω με τα γραφόμενά σου, διότι όντως κάπως έτσι είναι και σε διάφορες

άλλες θρησκείες, υπάρχουν διαβαθμήσεις.

Πάντως προσωπικά όλα αυτά που γράφεις περί αρμονικής συνύπαρξης, δεν ξέρω, μου φαίνονται ουτοπικά. Η πνευματική μας εξέλιξη

δυστυχώς κινείται με απελπιστικά αργούς ρυθμούς.



-Eγώ πιστεύω ότι στην επουράνια ζωή! υπάρχουν πολλά επίπεδα ανάλογα με το ποιόν του καθενός! ίσως δισεκατομύρια! όσοι και οι άνθρωποι!
-Τώρα για τις ιεραρχήσεις δεν είμαι σίγουρος αλλά με την ανθρώπινη λογική θα πω! πως είναι λογικό!
quote:
seirios12a:
Επίσης δεδομένου ότι η γη έχει καταντήσει σαν κολαστήριο, αυτή θα είναι η "κόλαση" για

κάποιους....να μείνουν για πάντα εδώ,δηλαδή θα μείνουν στάσιμοι και δεν θα μπορέσουν να εξελιχθούν στην συμπαντική
ιεραρχεία.



-Mάλλον εννοείς να γενιόντε και να ξαναγενιώντε! .....Δε νομίζω να είχαν πρόβλημα ο Βαρδινογιάννης ο Μπους ή ο Μητσοτάκης για παράδειγμα!

Ο ψεύτης κι ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2008, 12:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
europaios2

quote:
-Mάλλον εννοείς να γενιόντε και να ξαναγενιώντε! .....Δε νομίζω να είχαν πρόβλημα ο Βαρδινογιάννης ο Μπους ή ο Μητσοτάκης για παράδειγμα!


Όπως το θέτεις μάλλον όχι, δεν θα είχανε πρόβλημα. Αλλά κοίτα τι γίνεται όμως. Λογικά ούτε ο Βερόπουλος θα είχε πρόβλημα

έτσι δεν είναι? Με τόσα μαγαζιά και τόσα κέρδη σίγουρα θα ήθελε να ξανάρθει σαν ιδιοκτήτης σούπερ-μάρκετ. Επειδή η αδερφή μου όμως

γνώριζε προσωπικά τον μακαρίτη, ξέρω πως η ζωή του επιφύλαξε καίρια χτυπήματα σε προσωπικό επίπεδο.

Πρώτον, έχασε την κόρη του σε τροχαίο ατύχημα σε νεαρή σχετικά ηλικία. Μετά από κάποια χρόνια, έχασε και την γυναίκα του από όγκο

στον εγκέφαλο, τον οποίο οι γιατροί τον αποδώσανε σε στεναχώρια. Με αυτά τα νέα δεδομένα λοιπόν, μάλλον δεν θα ήθελε να ξαναγεννηθεί.

Αυτό που θέλω να πω είναι πως επειδή δεν ξέρουμε τα προσωπικά βιώματα του καθενός, δεν γνωρίζουμε και τι ζόρια και στεναχώριες

έχει περάσει. Μπορεί να έβγαλε λεφτά, όμως στην προσωπική του ζωή τα πράγματα δεν ήτανε ρόδινα. Μπορεί αυτό να συμβαίνει και σε

άλλους που θεωρούμε προνομιούχους, αλλά απλά δεν τα ξέρουμε, χωρίς αυτό βέβαια να είναι κανόνας.

Και αν δεχθούμε σαν πραγματικότητα το γεγονός του παραδείσου και είναι όντως όπως περιγράφεται, σίγουρα δεν συγκρίνεται με την

επίγεια ζωή και μπροστά του φαντάζει κόλαση. Με αυτήν την έννοια το έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα. Διότι όπως και νάχει είναι

κοινοί θνητοί κι αυτοί και υποφέρουν όπως όλοι μας από πόνους, αρρώστειες, στεναχώριες κλπ., πράγματα που στην επουράνια ζωή δεν

υφίσταντο και άν το συναίσθημα μοιάζει με αυτό ενός αστρικού ταξιδιού (αυτή η αίσθηση γαλήνης, ηρεμίας και νιρβάνας όπου δεν σε

ενδιαφέρει τίποτα και δεν αισθάνεσαι τα γήινα), τότε όλα τα αγαθά του κόσμου να κατέχουν δεν συγκρίνεται με τίποτε μπροστά σε

αυτό το μεγαλείο.


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος Βασιλεύει

Edited by - seirios12a on 13/04/2008 12:28:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2008, 15:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κύριοι και κυρίες, νομίζω ότι το θέμα που είναι "γιατί ήρθαμε στη γη", χρειάζεται απόψεις σχετικά με την εμφάνιση του ανθρώπου (κυρίως) και για τον ρόλο του στη δημιουργία, για όποιον πιστεύει ότι υπάρχει τέτοιος ρόλος.

Το ποιός μας δημιούργησε, περνάει σε δεύτερη μοίρα, όχι επειδή δεν είναι σχετική με τους σκοπούς του η δημιουργία μας, αλλά επειδή θα οδηγηθούμε σ' ένα διάλογο περί θρησκειών, ο οποίος είναι σε εξέλιξη σε όλα τα υπόλοιπα, σχεδόν, θέματα.

Νομίζω ότι εδώ, είναι μια ευκαιρία να πει ο καθένας τη γνώμη του σε σχέση με το ρόλο που πρέπει να έχει ο άνθρωπος, καθώς και τα άλλα είδη, στην εξέλιξη και στην συνέχειά του.

Πιθανόν να υπάρχουν επίπεδα συνειδητότητας, τα οποία χρησιμοποιούν οι νόες για να φτάσουν κάπου, πιθανόν να υπάρχουν διαστάσεις οι οποίες χρησιμεύουν ως μεσοστάδια σε κάποια πορεία του κάθε νου, προς την τελείωσή του.

Πιθανόν... πολλά.

Η ανταλλαγή απόψεων επί τούτου, θα βοηθήσει όλους να διευρύνουν ή να αναρωτηθούν για τα δικά τους πιστεύω και ίσως τοποθετήσει κομμάτια στο παζλ του καθενός.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2008, 23:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Όπως και νάχει το να ερχόμασταν και να ξαναερχόμασταν πάλι στη γη! δεν ισχύει και από λόγους μαθηματικούς! Για παράδειγμα......ο πλυθησμός της γης! είναι περίπου 4,5 δις. πριν 1.000 χρόνια δε νομίζω να ξεπερνούσαν τα 500 εκατομύρια. Άρα αν ξαναγενιόντουσαν οι ίδιοι και οι ίδιοι........μέχρι να μπούνε στον παράδεισο θα έπρεπε σταδιακά ο αριθμός να μειωνόταν και όχι να αυξανόταν. Τώρα θα μου πεις ότι απλά προστίθοντε και νέοι. Δε μου αρέσει ως απάντηση!
-Και κυρίως από αυτό που είχα πει ότι σε καμία περίπτωση δε νιώθουμε την προηγούμενη ζωή μας! Οπότε σε καμία περίπτωση δε νιώθουμε τιμωρημένοι! εφόσον στην προηγούμενη ζωή μας είμασταν για παράδειγμα φονιάδες! Άρα.............τζάμπα θα καίει η λάμπα!
-Αυτά με τις προηγούμενες ζωές που κάνουν κάποιοι υπνωτιστές! από την τηλεόραση όπως τα παρακολουθώ σε διάφοερες εκπομπές όπως του Χαρδαβέλα! ποτέ μου δε μου άφησαν την παραμικρή αμφιβολία ότι επρόκειτο για απάτη! κάτι δηλαδή σαν τον Κόπερφιλντ (δε θυμάμαι πως τον λένε).
-Δεν έχω βέβαια ποτέ βρεθεί ζωντανά σε τέτοιο σώου! ούτε έχω ακούσει από δικό μου άνθρωπο κάτι τέτοιο ώστε να το γνωρίζω από πρώτο χέρι όπως λένε.
-Το θέμα είναι φίλε seirios12a! ότι οι άνθρωποι προσποιούντε ότι πιστεύουν! Για σκέψου ο Βουδισμός μιλάει για αγάπη, ο Χριστιανισμός το ίδιο, ο Μουσουλμανισμός φαντάζομαι το ίδιο, οι αιρέσεις το ίδιο, ο Ινδουισμός το ίδιο. Και όμως 2 Παγκόσμιοι, εκατοντάδες εμφύλιοι, πείνα και δυστυχία, Βαλκανικοί, πραξικοπήξματα......μόνο αγάπη δεν υπάρχει.
-Ποτέ δεν επικράτησε μια θρησκεία με την κυριολεξία του όρου! Πάρε για παράδειγμα εμάς στην Ελλάδα! πιστεύουμε ότι η Ορθοδοξία είναι η <<γνήσια θρησκεία>>........και πριν 60 χρόνια είχαμε εμφύλιο.
-Για αυτό πιστεύω ότι αυτό που λένε ότι <<η θρησκεία είναι το όπιο του λαού>> είναι παραμύθι εκπορευόμενο από τους πρωταγωνιστές του κακού στη γη και των απανταχου ηθελημένων ή αθέλητων γραναζιών.
-Οι οποίοι το μόνο που θέλουν είναι μέσα από μια γενίκευση <<την εξαφάνιση της πίστης σε ιερά και όσια>> ώστε να εμφανίσουν ποιο <<ΑΘΟΡΥΒΑ>> τα τερατουργήματά τους.


Ο ψεύτης κι ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2008, 20:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Seirios 12 , το τι γίνεται με τον άνθρωπο,
είναι επιμένω κάτι εν εξελίξει…
Γι ‘αυτο και δεν μπορούμε τώρα, γνωστικά και
εμπειρικά, να το κατανοήσουμε…
Υπάρχουν τάξεις ασωμάτων, τα γνωστά αγγελικά τάγματα,
με διαφορετικά επίπεδα αντίληψης της ουσίας
και του νοήματοςτ ου τι είναι Θεός και άνθρωπος…
Μην ξεχνάμε ότι ο Χριστός δήλωνε ο Υιός του Ανθρώπου.
Πράγμα που υποδηλώνει ότι ο άνθρωπος είναι ο θεός
που ο Χριστός μίλησε, άρα έχει πολύ διαφορετικό δρόμο
από τον δρόμο του απλού νθρώπου…
Μιλάμε για ένα θέμα που είναι ατελές, πως μπορούμε να το προσδιορίσουμε;
Δεν έχουμε ακόμη τον τελικό προορισμό του ανθρώπου,
οπότε δεν μπορούμε να προσδιορίσουμε και τι ρόλο
βαράμε στη γή…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2008, 23:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2 Όπως και νάχει το να ερχόμασταν και να ξαναερχόμασταν πάλι στη γη! δεν ισχύει και από λόγους μαθηματικούς! Για παράδειγμα......ο πλυθησμός της γης! είναι περίπου 4,5 δις. πριν 1.000 χρόνια δε νομίζω να ξεπερνούσαν τα 500 εκατομύρια. Άρα αν ξαναγενιόντουσαν οι ίδιοι και οι ίδιοι........μέχρι να μπούνε στον παράδεισο θα έπρεπε σταδιακά ο αριθμός να μειωνόταν και όχι να αυξανόταν. Τώρα θα μου πεις ότι απλά προστίθοντε και νέοι. Δε μου αρέσει ως απάντηση!

Φίλε ευρωπαίε ερμηνείες και απόψεις (θεωρίες) υπάρχουν αρκετές αν το ψάξεις καλύτερα, τώρα όπως πολύ σωστά αναφέρεις, εξαρτάται από εμάς ποιες από αυτές μας εκφράζει ή ποια βρίσκεται ποιο κοντά στο πεδίο αντιλήψεις μας…

quote:
europaios2-Ποτέ δεν επικράτησε μια θρησκεία με την κυριολεξία του όρου! …..-Για αυτό πιστεύω ότι αυτό που λένε ότι <<η θρησκεία είναι το όπιο του λαού>> είναι παραμύθι εκπορευόμενο από τους πρωταγωνιστές του κακού στη γη και των απανταχου ηθελημένων ή αθέλητων γραναζιών.

Έλα ευρωπαίε μην τα ρίχνουμε όλα στο… κακό, ο άνθρωπος πάντα είχε την αλαζονεία τον εγωισμό, το να κάνει δικό του κάθε τι που θα τον κάνει να νοιώσει πνευματικά ανώτερος (αλήθεια), κάθε τι που ενώ τον αγγίζει πραγματικά μέσα του, δεν μπορεί να το πλησίαση καθόλου στην πραγματική του ουσία .

Βλέπεις κάθε θρησκεία, κάθε εσωτερικό και φιλοσοφικό ρεύμα, χαρακτηρίζεται από μια μοναδικότητα της αλήθειας και όχι από μια…. συλλογική προσπάθεια κατανοήσεις της αλήθειας, που θα βοηθήσει τον άνθρωπο να φτάσει σε αυτό που έβλεπε πάντα ως «ουτοπία».

Και όταν αναφέρθηκα στην αρχή του μηνύματος μου σε αυτό που έγραψες, περί κακού, έχεις σκεφτεί ότι το φως δημιουργεί πάντα και την ανάλογη … σκιά .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2008, 00:14:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
elo:
Έλα ευρωπαίε μην τα ρίχνουμε όλα στο… κακό, ο άνθρωπος πάντα είχε την αλαζονεία τον εγωισμό, το να κάνει δικό του κάθε τι που θα τον κάνει να νοιώσει πνευματικά ανώτερος (αλήθεια), κάθε τι που ενώ τον αγγίζει πραγματικά μέσα του, δεν μπορεί να το πλησίαση καθόλου στην πραγματική του ουσία .

Βλέπεις κάθε θρησκεία, κάθε εσωτερικό και φιλοσοφικό ρεύμα, χαρακτηρίζεται από μια μοναδικότητα της αλήθειας και όχι από μια…. συλλογική προσπάθεια κατανοήσεις της αλήθειας, που θα βοηθήσει τον άνθρωπο να φτάσει σε αυτό που έβλεπε πάντα ως «ουτοπία».



-Μα αυτό φίλε μου έχω γράψει, ότι είναι η πηγή του κακού και των δεινών της ανθρωπότητας! ....ο άκρατος εγωισμός!
-Το ότι <<κάθε θρησκεία, κάθε εσωτερικό και φιλοσοφικό ρεύμα, χαρακτηρίζεται από μια μοναδικότητα της αλήθειας και όχι από μια…. συλλογική προσπάθεια κατανοήσεις της αλήθειας, >> είναι φυσικό! δεν είναι παράξενο! Από κει και έπειτα! σε καμία περίπτωση αυτό δεν είναι εμπόδιο, ούτε δικαιολογία για να μην πλησιάσουμε την αλήθεια από όποια κατεύθηνση και αν την προσεγγίσουμε! το μόνο που χρειάζεται είναι καλοπροαίρετη προσπάθεια και διαύγεια σκέψης. Η θρησκεία δεν είναι εμπόδιο για το στόχο! είναι το μέσον.
-Το θέμα είναι να φτάσεις στο τέλος, με τι θα ταξιδέψεις δεν έχει και μεγάλη σημασία! αρκεί να το ξέρεις και να θέλεις (να τερματίσεις)........
ηθεια

quote:
elo:Και όταν αναφέρθηκα στην αρχή του μηνύματος μου σε αυτό που έγραψες, περί κακού, έχεις σκεφτεί ότι το φως δημιουργεί πάντα και την ανάλογη … σκιά .

-Σωστά η ισοροπία που λέγαμε! μέρα-νύχτα, φως-σκια, καλό-κακό

Ο ψεύτης κι ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2008, 00:45:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2-Το ότι <<κάθε θρησκεία, κάθε εσωτερικό και φιλοσοφικό ρεύμα, χαρακτηρίζεται από μια μοναδικότητα της αλήθειας και όχι από μια…. συλλογική προσπάθεια κατανοήσεις της αλήθειας, >> είναι φυσικό! δεν είναι παράξενο! Από κει και έπειτα! σε καμία περίπτωση αυτό δεν είναι εμπόδιο, ούτε δικαιολογία για να μην πλησιάσουμε την αλήθεια από όποια κατεύθηνση και αν την προσεγγίσουμε! το μόνο που χρειάζεται είναι καλοπροαίρετη προσπάθεια και διαύγεια σκέψης.

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου ευρωπαίε, αλλά δυστυχώς αυτή η .. καλοπροαίρετη προσπάθεια και διαύγεια σκέψης… υπάρχει μόνο στα λόγια..

Δείξε μου κάπου να γίνεται αυτό που λες μέσα στο Μύθο και θρησκεία , μια προσπάθεια στο να προσπαθήσουμε να βρούμε κοινά στοιχεία στους διαφορετικούς δρόμους που έχουμε διαλέξει, δρόμους που έχουν όμως ίδιον σκοπό..

Δυστυχώς το μόνο που γίνεται είναι μια συνεχόμενη και βαρετή τυφλή προσπάθεια, το να αποδείξουμε ότι εμείς (εγώ) γνωρίζουμε την μια και μοναδική αλήθεια….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2008, 01:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Mη το λες κατά καιρούς έχει γίνει αυτή η προσπάθεια.
-Δε γίνεται όμως και χάριν αποδείξεως της διαύγειας της σκέψης να προβούμε και σε μη διαυγή συμβιβασμό! (μπορεί να ακούγεται εγωιστικό , αλλά δεν είναι! Σκέψου για παράδειγμα το σκοπιανό και κάποιον άσχετο με την περιοχή! να λέει..........έλα μωρέ ας ρίξουν νερό στο κρασί τους και οι μεν και οι δε! -
γιατί? τα ίδια δίκια έχουμε? προς χάριν του τρίτου να αλλάξουμε την ιστορία μας η οποία είναι και η αληθινή?)
Εξάλλου μέσα από αντιθέσεις και διαφορετικούς δρόμους στο μύθος και θρησκεία πολλές φορές κερδισμένοι μπορούν να βγούν <<κάποιοι τρίτοι>> οπότε όπως και να χει όλο και κάποιο φως υπάρχει στο τούνελ.


Ο ψεύτης κι ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2008, 22:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Elo, μην είσαι τόσο απαισιόδοξος, απ' ότι
σε έχω "κόψει" μάλλον για αισιόδοξο σε νομίζω...
Αρα πιστεύω΄οτι καταλαβαίνες ότι αυτο που γίνεται,
λέγεται άσκηση και με την άσκηση, πάντα κάτι καλό
βγαίνει στο τέλος...
Βλέπω σε μένα, εσένα και στους άλλους, ακόμη και αντιθέτων προσπαθειών και θέσεων ότι σιγά- σιγά, υπάρχει μια
πιο φιλική στάση και κατανόηση...
Σε λίγο θα έχουμε γίνει ...φίλοι ακόμη κι ας μην
το θέλουμε...
Στο κάτω κάτω όταν επικοινωνείς με κάποιον, υπάρχει
κάποιος δεσμός,αυτό ο άνθρωπος δεν το παραγνωρίζει...

Επί της ουσίας, τώρα,ο σκοπός που ήρθαμε στη γη,
έχεισίγουρα άμεση σχέση με την πορεία μας ώς άνθρωποι
και φυσικά,όχι με την έννοια του αυτοσκοπού, αλλά
σαν μεσο στάδιο , αφού όλοι αναγνωρίζουμε την ανωριμότητα
που μας διέπει, ακόμη κι ας μην το παραδεχόμαστε...
Άρα είναι ένα μεσοστάδο, με το ανάλογο περιβάλλον.
Το θέμα είναι ότι υπάρχει και κάτι που θά έρθει μετά...
Αυτο πρέπει να μπορέσουμε να το φανταστούμε. τότε
θα ξεπεράσουμε το τώρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2008, 10:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα trexagireve .

Εξαρτάται φίλε μου από το «οπτικό πεδίο» που το βλέπει ο καθένας…

Είμαι αισιόδοξος γιατί αν και δεν συμφωνώ πολλές φορές με την τροπή που παίρνει ένα θέμα ανάμεσα στα μέλη, εντούτοις πρέπει να αναγνωρίσω, πως τις περισσότερες φορές αυτές οι έντονες κόντρες, έχουν να μου προσφέρουν αρκετά μέσα μου… (ένας ωραίος καθρέπτης) .

Βέβαια πρέπει να δούμε και την άλλη πλευρά, τα άτομα που δεν μπαίνουν σε αυτήν την διαδικασία, δηλ, αυτούς που δεν ψάχνουν πίσω από κάθε έντονη αντιπαράθεση και απλά το μόνο που κάνουν είναι το να ..γυρίζουν σελίδα….
βλέπεις τα θέματα δεν διαβάζονται μόνο από εμάς που είμαστε μέλη, αλλά και από άλλους που θέλουν απλά να γνωρίσουν και να πάρουν κάτι από έναν διάλογο, γι΄αυτο πρέπει και να υπάρχει και μια ισορροπία …

Από την άλλη ποιος ξέρει φίλε μου trexagireve, ίσως και αυτό το «παιχνίδι» που συμβαίνει εδώ, να έχει τον σκοπό του στην εξέλιξη μας ως άνθρωποι .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2008, 21:35:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου elo, μπορώ να πω ότι η πορεία του ανθρώπου
είναι επίπονη… Ωστόσο σίγουρα μπορέις να διακρίνεις
ότι υπάρχει παράλληλη εξέλιξη…
Κάποιοι τη βρίσκουν έτσι, κάποιοι αλλοιώς…
Aυτο σου έλεγα ότι ότι μοιάζει έτσι όπως το βλέπεις
με την πολλαπλότητα του τώρα, σε κάποια φάση,
όλο μαζί μπορεί να δείξει αλλοιώς…
Οι καιροί είναι αρκούντως περίεργοι και δεν ξέρεις
ποτέ τι γινεται και που πάει…(Αυτό όσον αφορά το
τι γίνεται εδώ μέσα..)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GALEX
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
133 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 00:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GALEX  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και ετεροχρονισμένα, Elo (από τις 5/4/08 το έγραψες) όμως μου άρεσε και συμφωνώ:
quote:

Ωραία όλα αυτά που λέτε φίλοι μου, αλλά γιατί περιγράφεται «κάτι» που φαίνεται να έχει ανάγκες ;

Και όπως είναι γνωστό, όταν υπάρχουν ανάγκες, υπάρχει πάντα το ανθρώπινο στοιχείο…

Μην παρεξηγήσετε το ερώτημα μου, αλλά όλοι γνωρίζεται πως οι ανάγκες φανερώνουν (ανθρώπινες αδυναμίες ) και οι αδυναμίες οδηγούν σε ανθρώπινα λάθη (εμπειρίες) .

Όταν μιλάμε για αυτές τις ανθρώπινες ιδιότητες και τις αποδίδουμε σε αυτό που έχουμε ονομάσει θεό, δεν καταργούμε την παντοδυναμία του;


Δεν έχει αλλάξει τίποτα φίλε μου. Από εδώ και πάνω από 5000 χρόνια δεν έχει αλλάξει τίποτα. Ο άνθρωπος ασχολείται με τις ίδιες αρλούμπες, πλάθει στην φαντασία του ανύπαρκτους θεούς - στους οποίους μάλιστα δίνει ακριβώς τις δικές του αδυναμίες, πάθη, εγωσιμούς. Ξέρεις ποιό είναι το ευτράπελο? Ότι δεν έπλασε ο θεός τον άνθρωπο κατ' εικόνα και καθ' ομοίωση, αλλά ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ έπλασε τον θεό κατ' εικόνα και καθ' ομοίωση ΔΙΚΗ ΤΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2008, 00:31:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
GALEX- Ξέρεις ποιό είναι το ευτράπελο? Ότι δεν έπλασε ο θεός τον άνθρωπο κατ' εικόνα και καθ' ομοίωση, αλλά ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ έπλασε τον θεό κατ' εικόνα και καθ' ομοίωση ΔΙΚΗ ΤΟΥ.

Χα, Χα….GALEX πολύ αιρετικός μου ακούγεσαι και εσύ…

Πάντως αυτό που αναφέρεις είναι απόλυτα φυσιολογικό, ο άνθρωπος πάντα έδινε ανθρωπομορφικές υποστάσεις και ερμηνείες στο κάθε τι υπερφυσικό (πχ Θεός), μέσα από τις περιορισμένες ανθρώπινες αντιλήψεις του ή και για να το θέσω αλλιώς για όσους δεν τους κάθετε καλά αυτό….ο θεός για να γίνει αισθητός από τον άνθρωπο πρέπει να κατεβεί σε κατώτερα ανθρώπινα πεδία και να γίνει και ο «ίδιος», κατ' εικόνα και καθ' ομοίωση του ανθρώπου .

Ένα παρόμοιο θέμα με αυτό έγραψες είναι και αυτό …Τι δημιουργήθηκε πρώτα ο Θεός ή η ανάγκη για τον Θεό;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2008, 23:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Elo, ρηχά είναι ρε μπήτε σε άπταιστα γερμανικά...
Καλά σοβαρά πιστεύεις ότι το επίπεδο μας είναι για να το
κρατήσουμε να το έχουμε; δηλαδή εδώ που είμαστε πιστεύεις
ότι πρέπει νά' ρθει ο Θεός να δει το χάλι μας;
Εγώ φίλε μου ,προσωπικά, νοιώθω ότι είμαστε σαν να μαλ...και
να μας πιάνει κανείς να κάνουμε κατι χαζό καί τότε δεν θέλεις
να σε δεί έτσι, παρακαλάς να μην σε δει...
Βέβαια, αν το δεις μαζοχιστικά, είναι μια κατάληξη, αλλά
σίγουρα οχι ότι καλύτερο θα μπορούσαμε να κάνουμε...
Όπότε τι νά'ρθει να κάνει ο Θεός; Να μας δει και να τον
πάρει από κάτω;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βοανεργές 5
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2008, 05:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βοανεργές 5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2008, 15:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μου, ο Θεος δημιούργησε τη διαστροφη και ολα τασ συναφη(ή τοθλαχιστον ήξερε οτι υπαρχουνε και το πώς ειναι)αυτος αλλωστε εχει φτιαξει τα συναισθηματά μας(εγκεφαλος).Λες να του φαινετε παραξενο το οτι μα***στε?

quote:
“-Δηλαδή για να πειστούν <<κάποιοι άγγελοι!>> ταλαιπωρείται σε τέτοιο βαθμό η ανθρωπότητα σήμερα? Δε νομίζω η ταλαιπωρία αυτή σίγουρα είναι για άλλους λόγους! και όχι μέρος ενός πειράματος.”

"-Διαφωνώ. Εάν είχαμε κάνει ένα τόσο σοβαρό παράπτομα όπως το να <<πάρουμε εμείς τα ηνία>> τότε θα μιλάγαμε για απόπειρα πραξικοπήματος κάτι την οποία την έχει χρεωθεί ο Σατανάς. Και σίγουρα ο Θεός πιστεύω ότι θα ήταν πολύ ποιο αυστηρός μαζί μας! Κάτι άλλο κάναμε.......ποιος ξέρει! ..........μπορεί όντως να είμαστε μια μορφή έκπτωτων αγγέλων!"

Μα φιλε μου οι αγγελοι γιατι νομιζεις οτι εκαναν μαθημα? Για να γινουν και αυτοι στο μελλον σωστοι δημιουργοι!
Ο Θεος φυσικ'α κ δεν θελει τον καθε... να αρχισει να φτιαχνει κοσμους κοκ.
ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ
Μπορει ο ανθρωπος να ειναι "πειραματοζωο" αλλα θα φτασει στη θεωση 2ωρες πρωτιτερα.Και οι αγγελοι νομιζεις οτι καθονται? Μας προσταευουν εκει που ειναι και μας καθοδηγουν και προσευχονται για μας.Κανουν ο,τι μπορουνε.
Μηπως να ισχυει και αυτο που λενε οτι ο ανθρωπος ειναι ανωτερος απ τους αγγελους?

quote:
"-Η μετενσάρκωση σε καμία περίπτωση δε νομίζω ότι ισχύει! είμαι τελείως κάθετος"
Συμφωνω και επαυξανω!

quote:
"Είναι ο μόνος που σκοτώνει το ίδιο του το είδος χωρίς προφανή λόγο (π.χ. για να τραφεί), ενώ τα ζώα το κάνουν μόνο και μόνο για λόγους
τροφής κι επιβίωσης, ενώ ο άνθρωπος για το χρήμα και για την δύναμη
της εξουσίας."

Αυτο μας ξεχωριζει απ τα ζωα φιλτατε! Τα ζωα ειναι χαζα και ευτυχισμενα και ο ανθρωπος ελευθερος και δυστυχισμενος.
Η δυστυχεια ισως να ειναι τελικα αυτο που μας διαχωριζει απ τα ζωα.Αυτα εχουν ερωτα και ποθο για ζωη και εμεις χαπακονομαστε.Το τιμημα τις πνευματικης μας ελευθεριας:Οτι δεν την χρησιμοποιουμε σωστα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NOYS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


57 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2008, 19:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσωσ η φύση το θέλησε πριν απο πολλά πολλά χρόνια που γίνόταν να δημιουργηέί ζωή να δημιουργηθει και αυτό που κατέληξε να γίνει άνθρωπος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2008, 23:22:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί
όλοι νομίζουν ότι βρισκόμαστε στο σαλόνι του
σπιτιού και δεν καταλαβαίνουν ότι είμαστεστο γυμναστήριο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2008, 00:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστοοοος.Ισως γιατι εκεινοι ολο λουφαρουνε κ δε μπορουν να το θεωρησουν γυμναστηριο ετσιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 14:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde:
Φιλε μου, ο Θεος δημιούργησε τη διαστροφη και ολα τασ συναφη(ή τοθλαχιστον ήξερε οτι υπαρχουνε και το πώς ειναι)αυτος αλλωστε εχει φτιαξει τα συναισθηματά μας(εγκεφαλος).Λες να του φαινετε παραξενο το οτι μα***στε?

Δε νομίζω να του φαίνεται παράξενο! ας δούμε όμως τους σύγχρονους άνθωπους μιας άλλης εποχής!!!!!!








Διαδήλωση λέει κατά των αυτοκινήτων.....................
Πάντως αν κράταγαν από μια μπανάνα στο χέρι...........

"Μηνύστε με, μηνύστε με σε δίκες ξεφτιλίστε με"

Edited by - europaios2 on 01/07/2008 15:00:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 19:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
LOLΕΟΣ

Αυτα ειναι... αμα θελετε κανουμε και εμεις μια τετοια διαδηλωση με πανο: "ορθοξοι εσωτεριστες Ελλαδος" θα διαμαρτηρωμαστε για την κακομεταχηρηση των Χριστιανων, των άθεων και των τσιουαουα, στη χωρα μας.

Χαιρομαι που παιρνει παλι μια επoικοδομιτικη ροπη το θεμα...

Ρε συ, για πες μου παρακαλω, πώς γινεται να βαζεις φωτογραφιες απ τον υπολογιστη στα μηνυματα χωρις ετσι να ειναι απαραιτητω να βαλεις links?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 09:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε συ, για πες μου παρακαλω, πώς γινεται να βαζεις φωτογραφιες απ τον υπολογιστη στα μηνυματα χωρις ετσι να ειναι απαραιτητω να βαλεις links?

Αγαπητέ Dr Jekyll Mr Hyde, μπορείς να διαβάσεις το μήνυμα που έχω στείλει εδώ (κλίκαρε για να μπεις κατευθείαν).

Νομίζω ότι μπορεί να σε βοηθήσει.

Θα μπορούσες πάλι να κάνεις και κάποιες δοκιμές σε εκείνο το θέμα ώστε να δεις και στην πράξη πως ανεβαίνουν οι φωτογραφίες σε ένα θέμα.

Καλή επιτυχία!




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 13:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυριολεκτικά ανατρίχιασα με τα εξαμβλώματα που
είχα την υπόχρέωση να δώ, θέλω δεν θέλω,΄οπως και
όσοι άτυχοι πεσανε πάνω τους στην Θεσ/νίκη... Καλά
ρε σεις το βίτσιο του καθενός, είναι αρκετή μια δικαιολογία,
για να το βγάζει στη φόρα; Δηλαδή μπορώ κι εγώ βρίσκοντας μια
αφορμή να ντυθ΄..ινδιάνος και να γυρνάω ικανοποιημένος,
άσχετα από το άν είναι απλά πόθος μου η επιδεξιομανία;
Τελικά, κάποια στιγμή πρέπει να υπάρχουν και όρια καλαισθησίας
δεν μπορεί ο πάσα εις να μοστράρει τσάμπα τα κιλά του μπρός
στα μάτια του κάθε γαστροπαθούς... του φέρνει το στομάχι στην λαδόκολα και λέγεται και δημοκρατική διαδήλωση... σακουλάκια
για εμετό να έχουν μαζί τους ...
Άρε Ελλάδα καραγκιόζη!!! Έ Καραγκιόζη!!! Δηλαδή αυτοί με τον κόλο
απέξω διαμαρτύρωνταν; γιατί εμένα μου έμοιαζε για επιδεξιομανία...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 14:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve:
«Άρε Ελλάδα καραγκιόζη!!! Έ Καραγκιόζη!!! Δηλαδή αυτοί με τον κόλο
απέξω διαμαρτύρωνταν;»

Βλέπεις φίλτατε η Δημοκρατία, γνήσιο τέκνο των Ελλήνων, αναγνωρίζει το δικαίωμα ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ να διαμαρτυρηθεί όπως αυτός γνωρίζει και αντιλαμβάνεται.

Εάν ήμασταν για παράδειγμα στο θεοσεβούμενο και χριστιανικό βυζάντιο, τότε οι κόλοι και άλλα γαργαλιστικά και πιπεράτα θα ελάμβαναν χώρα πίσω απο πορφυρούς χιτώνες, και το προσωπείο θα έμενε αλώβητο.

Εάν αυτοί οι τύποι βρισκόνταν στο Βυζάντιο, ή κάπου στους «Αγίους Τόπους» επί εκείνων των εποχών, τότε είτε κρέμασμα είτε κανένα τσεκούρι τους περίμενε.

Είδες τώρα γιατί ποτέ δεν επιθύμησε ο χριστιανισμός την δημοκρατία των ελλήνων αλλά το μητρικό σύστημα θεοκρατίας?

Αντιλαμβάνεσαι τις διαφορές?

Ελπίζω....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stelaras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 14:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά,γιατί ντε και καλά να είναι Ο δημιουργός?
Γιατί να μην είναι Η δημιουργός?

trexa και europaie,δεν μου κάνει καμία εντύπωση που δεν σας άρεσε η διαμαρτυρία αυτή.Εγώ την βρήκα συμπαθή,όχι επειδή ήταν γυμνή,αλλά επειδή ενόχλησε κάτι τύπους σαν εσάς,όπως και την αστυνομία η οποία συνέλαβε τον μοναδικό τελείως γυμνό ποδηλάτη.Πολύ γούσταρα που σας την έσπασε και δεν σας άρεσε,την επόμενη φορά θα κατέβω και γω,θα ζωγραφίσω και τα nickname σας στο κώλο μου.

And I was round when jesus christ
Had his moment of doubt and pain
Made damn sure that pilate
Washed his hands and sealed his fate

Edited by - Stelaras on 02/07/2008 15:07:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 01:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Schwabe:
Βλέπεις φίλτατε η Δημοκρατία, γνήσιο τέκνο των Ελλήνων, αναγνωρίζει το δικαίωμα ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ να διαμαρτυρηθεί όπως αυτός γνωρίζει και αντιλαμβάνεται.

Εάν ήμασταν για παράδειγμα στο θεοσεβούμενο και χριστιανικό βυζάντιο, τότε οι κόλοι και άλλα γαργαλιστικά και πιπεράτα θα ελάμβαναν χώρα πίσω απο πορφυρούς χιτώνες, και το προσωπείο θα έμενε αλώβητο.

Εάν αυτοί οι τύποι βρισκόνταν στο Βυζάντιο, ή κάπου στους «Αγίους Τόπους» επί εκείνων των εποχών, τότε είτε κρέμασμα είτε κανένα τσεκούρι τους περίμενε.

Είδες τώρα γιατί ποτέ δεν επιθύμησε ο χριστιανισμός την δημοκρατία των ελλήνων αλλά το μητρικό σύστημα θεοκρατίας?

Αντιλαμβάνεσαι τις διαφορές?



Tι έχεις Γιάννη τι είχα πάντα.......... δεν έχεις παρά την επόμενη φορά να συμμετάσχεις κα εσύ! να κρατάς όμως και μια μπανάνα για να δώσεις το στίγμα!
quote:
Stelaras:
trexa και europaie,δεν μου κάνει καμία εντύπωση που δεν σας άρεσε η διαμαρτυρία αυτή.Εγώ την βρήκα συμπαθή,όχι επειδή ήταν γυμνή,αλλά επειδή ενόχλησε κάτι τύπους σαν εσάς,όπως και την αστυνομία η οποία συνέλαβε τον μοναδικό τελείως γυμνό ποδηλάτη.Πολύ γούσταρα που σας την έσπασε και δεν σας άρεσε,την επόμενη φορά θα κατέβω και γω,θα ζωγραφίσω και τα nickname σας στο κώλο μου.

Eίσαι τυχερός γιατί μπορείς να πραγματοποιήσεις την επιθυμία σου........... ενώ εγώ θα ήθελα πολύ να είμαι εκεί ως μπάτσος! και να στο κάνω το κολαράκι ποιο μαύρο και από την άβυσσο.......είναι όμως μια επιθυμία που δυστυχώς δε μπορώ να την πραγματοποιήσω......
τυχερέ.........έ τυχερέ ......

"Μηνύστε με, μηνύστε με σε δίκες ξεφτιλίστε με"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 12:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Αγαπητοί μου φίλοι Σβάμπε και Στελάρα....., επιτέλους
φανερώθηκες Σβάμπε: Υπέρ των οργίων και του γυμνισμού
φίλε μου; δηλαδή αυτό είναι για σένα δημοκρατία, για να
αφήσω το αστείο, αγαπητέ μου Σβάμπε; το πλαδαρό και
αντιαισθητικό σώμα του καθενός το τρώω στη μάπα, ως ένδειξη δημοκρατίας; Ρε φίλε ξέρεις πόσοι θα ήθελαν να κάνουν το ίδιο
για άλλους λόγους που όμως τους τσουβαλιάζουν; Ας πούμε τους συνταξιούχους, αλλά και άλλους που έχουν πιο δίκαια αιτήματα...
Φίλε μου παίζετε το παιχνίδι των χειρότερων εχθρών του ανθρώπου
του και μάλλον δεν το έχεις καταλάβει...
Φίλε 'Στελάρα, έχω συνηθίσει να ασχολούνται μαζί μου παλιότερα,
αλλά μπορώ να πω ότι έχω ξεμάθει... Καλά ρε μικρέ, οι ενέργειες σου
μόνο τόσο επιπόλαιες μπορούν να είναι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 12:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Dr Jekyll Mr Hyde,έχεις βρει λύση στο πρόβλημα με τις εικόνες? Αν όχι ενημέρωσε.

"Μηνύστε με, μηνύστε με σε δίκες ξεφτιλίστε με"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy