ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 θα ήθελα την βοήθεια σας για βιβλία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2014, 19:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιταλέ, η κριτική μου ήταν στοχευμένα απολύτως εύστοχη. Όπως θα παρατήρησες το ύφος μου κατά τη διάρκεια της τόσο φιλικής μας συζήτησης κατάφερε να πάρει διάφορες μορφές. Όχι μόνο χρησιμοποίησα εγγλέζικη υποκριτική διπλωματία με έντονη ειρωνεία η οποία όμως δεν έγινε αντιληπτή αφου κατηγορήθηκα ότι αρέσκομαι να αφήνω φιλοεγγλέζικες πορδές (άκουσον, άκουσον!), αλλά εξέπεμψα κι ένα εξωδιαστατικό τηλεπαθητικό μήνυμα ανείπωτης φρίκης από τα πέρατα του Διαστήματος για να ανοίξω μια χωροχρονική πύλη ειδικής φύσεως. Η εγγλέζικη επιστολή μου σκοπό είχε να χρησιμοποιήσει παρόμοιες διπλωματικές τεχνικές με εκείνες του συνομιλητή μου για να καταδείξει την δαιμόνια φύση του τελευταίου (βλ. Ιταλός, κατά βάθος Κθούλου), ενώ το ιερόσυλο τηλεπαθητικό μήνυμά μου ανέμειξε μικρότερες δόσεις ειρωνείας με έντονες δόσεις χαβαλέ για να δημιουργήσει την πολυπόθητη Πύλη διαφυγής από την παράνοια του παρόντος θέματος.

Με λίγα λόγια σου προσέφερα ένα σχέδιο απόδρασης. Δέξου το και μην κριτικάρεις πεισματικά την κριτική μου. Το ότι κάνω χαβαλέ δεν σημαίνει ότι ακυρώνω τις θέσεις μου οι οποίες ήταν μεν στοχευμένες, ήταν όμως και εύστοχες! Μάλλον μπερδεύεσαι με αυτό που σου είπα από την αρχή: ότι δηλαδή η απάντησή σου έγινε απλώς για να γίνει!

Τα υπόλοιπα που λες για υπογραφές κλπ δεν τα καταλαβαίνω. Πίνεις τίποτα;

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2014, 20:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ μήπως είσαι ένας μικρός Γκουρτζίεφ;
Τον Γκουρτζίεφ τώρα γιατί τον βάζεις στο στόμα σου;
Εκτός αν εννοείς κάποιο λογαριασμό με τέτοιο όνομα
αυτό πράγματι θα είχε ενδιαφέρον.. κουτσομπολίστικα τουλάχιστον

Edited by - Πύρινος on 17/10/2014 20:21:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2014, 23:59:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μικρέ Κθούλου, καπνίζεις κανένα καλό ιταλικό χαρμάνι;

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 00:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τον Γκουρτζίεφ τώρα γιατί τον βάζεις στο στόμα σου;
Εκτός αν εννοείς κάποιο λογαριασμό με τέτοιο όνομα
αυτό πράγματι θα είχε ενδιαφέρον.. κουτσομπολίστικα τουλάχιστον

Εντάξει κατάντησε αηδία η φάση. Εχεις κάτι με το στόμα μου Πύρινε; Να το συζητήσουμε αν είναι ΚΑΙ αυτό το πρόβλημα. Εδώ είμαι να τα λύσω όλα. Προφανώς είχα λόγο που το ανέφερα, και προφανώς απογοητεύτηκα πολύ από την απάντηση.

Τριπτόλεμε βαρέθηκα 3 σελίδες να λέμε τα ίδια, δηλαδή τίποτα, και να βλογάς τα γένια σου. Νομίζω όλοι κατάλαβαν τι παίζει, ακόμα και αργόστροφοι να ταν θα το χουν πιάσει το νόημα πλέον. Καλή η κλανιά της εισόδου και θορυβώδης, αλλά ξεμύρισε.

Εγώ δεν συμμετέχω πλέον στο πανηγυράκι. Συνέχισε μόνος σου, η μάλλον έχεις και παρέα. Πάντως την επόμενη φορά που θα ρθει κάποιος και θα ρωτήσει για βιβλία σολωμονικής, θα είμαι εκεί να του προτείνω να διαβάσει κάτι άλλο καλύτερα. Ξανά. Και ξανά.

Καλή συνέχεια...θα τα πούμε σε ίσως πιο ενδιαφέροντα θέματα...

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 00:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιταλέ, θες να κλείσουμε το μεταξύ μας θέμα συμφιλιωμένοι; Ως Αζαθώθ άλλωστε το γάντι που μου ξαναπέταξες το έκαψα.

Πάντως χαίρομαι που απέκτησες καινούργια υπογραφή εξαιτίας μου.

Λυπάμαι όμως που δεν θα δούμε τη βιογραφία σου μεταφρασμένη στ' αγγλικά...

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 01:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τριπτόλεμε η συμπεριφορά μου είναι πάντα ανάλογη με το περιεχόμενο των γραπτών που αντιμετωπίζω, και έτσι θα συνεχίσει να είναι. Προσωπικά δεν έχω τίποτα μαζί σου. Μπορεί να είσαι ο καλύτερος άνθρωπος, μπορεί και ο χειρότερος. Για μένα έχει σημασία αυτό.

Το ψευδώνυμο μικρός Κθούλου έχει προιστορία, που δεν χρειάζεται να αναφερθεί στο Esoterica, όπως και το Γκουρτζίεφ.

Ελπίζω και συ να έχεις να προσφέρεις κάτι ανεξαρτήτως θεματολογίας. Νομίζω έχω πει πάνω από μια φορά ότι το πιστεύω αυτό εκ πρώτης εντύπωσης, και δεν είμαι ο μόνος νομίζω.

Είμαι πάντα φιλικά διακειμενος μαζί σου όπως προς όλους. Αρα ελπίζω να έχουμε δυνατές και ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΕΣ συζητήσεις.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

Edited by - Italos on 18/10/2014 01:23:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 01:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό βράδυ, και να θυμάσαι, το Δεύτερο Θεμέλιο υπάρχει...

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 02:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
#@#^%$#$#$%$!!!!@!!!!!!!!!!~!

Αλήτη, ήξερες όλες μου τις αντιδράσεις... διπλωματικές και μη

Το ξερα!!!!

Μακάρι να υπάρχει μικρέ Γκουρτζίεφ το 2ο θεμέλιο, μακάρι να υπάρχει...
ανεξαρτήτως του πιθανού από τα 3 σεναρίου...

Καλό μας βράδυ, αν και εγώ έχω πολυυυ ακόμα...

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

Edited by - Italos on 18/10/2014 02:13:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 02:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η θεωρία του χάους και των παράξενων ελκυστών σε όλο της το μεγαλείο στο φόρουμ του esoterica. Κάνει ενας περαστικός μια βαρετή ερώτηση για "βιβλία Σολομωνικής" ακολουθεί μια τυπική αψιμαχία και στο τέλος εμφανίζονται τα γνωστά μοτίβα που παρατηρώ σχεδόν σε κάθε συζήτηση, ανεξαρτήτως θεματολογίας αλλά και συμμετεχόντων!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 02:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic

Άχρωμος. Απελπιστικά άχρωμος. Μη σου πω, χίλιες φορές Βούλτεψη!

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 02:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic επειδή βλέπω την απάντηση σου ότι είναι μόλις 2 λεπτά μετά τη δική μου, μάλλον δεν πρόλαβες να δεις ότι ο νόμος του Μέρφυ μερικές φορές, εκει που πας να απογοητευτείς, έχει αναπάντεχα αποτελέσματα .

Αντε και μου χε πάει όλο το βράδυ σκ@τ@...

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 02:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 12:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Heretic

Άχρωμος. Απελπιστικά άχρωμος. Μη σου πω, χίλιες φορές Βούλτεψη!


Κοίνοτυπος εννοείς αγαπητέ dsm. Απλά σχολιάζω την πραγματικότητα εδώ, δεν αρθογραφώ. Οταν θα κάνω το δεύτερο θα το καταλάβετε

Edited by - Heretic on 18/10/2014 12:03:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 13:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τριπτόλεμος, εσύ γιατί βάζεις τον Γκουρτζίεφ στο όνομά σου; Όνειδος!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 16:18:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιταλέ!

Λύσε μας ένα αίνιγμα σε παρακαλώ:

Είναι μεταμεσονύκτιοι δημοσιογράφοι του φόρουμ. Είναι υπερβολικά άγευστοι, υπερβολικά άοσμοι, και όχι ιδιαίτερα έξυπνοι. Μα το κυριότερο απ' όλα, με βρίσκουν εντελώς αχώνευτο!

Ποιοί είναι;

Αποκλείεται να μην το βρεις, ακόμα κι εσύ που είσαι σφίγγα στην κατανάλωση πληροφοριών!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑ

Edited by - Τριπτόλεμος on 18/10/2014 16:31:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 16:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Τριπτόλεμος

Το "άχρωμος" του DSM μάλλον προοριζόταν για εμένα. Σε αυτό το πνεύμα απάντησα!

Και να προσθέσω κάτι (μην το δείτε επιφανειακά):


Edited by - Heretic on 18/10/2014 16:53:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 17:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic, για όποιον κι αν προοριζόταν, κι εγώ στο ίδιο πνεύμα απαντώ. Συνήθως, βλέπεις, οι άνθρωποι αποφεύγουν να μου μιλήσουν απευθείας!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 18:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γενικα συμβαινει αυτο ή κρινεις απο αυτα που ειδες εδω ως τωρα???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 21:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και τα αινίγματα είναι in fashion θα ήθελα και γω να ξεκινήσω με ένα: Για ποιον θερμό συνομιλητή μάθαμε τα περισσότερα "κουτσομπολίστικα" προσωπικά, αν ήμεθα [i] προσεκτικοί [i/] παρατηρητές, όχι τόσο στις απαντήσεις του, παρά στις αντιδράσεις του, παρόλο που είπε τα λιγότερα;

Heretic θα κινδυνολογήσω να πω ότι το είπε.. γενικά.

Πάντως Τριπτόλεμε, που ρθες να σπείρεις τη διχόνοια και να θερίσεις θύελλες (αστειεύομαι διπλωματικά ) , θα πρέπει να αναγνωρίσεις ότι παρόλο της ηχηρής εισόδου σου με Μ-16, ο ένας μεν κατέβασε το όπλο, ο άλλος δε τήρησε στάση αναμονής, καθώς και γω όταν μετ'απογοήτευσης θεώρησα ότι είσαι... διάττοντας κομήτης φόρεσα την καλή μου μάσκα κρατώντας το μαχαίρι πίσω από την πλάτη (αλά Μηλιώκας).

Κανείς μας δεν είναι χαζός εδώ μέσα, είμαι απόλυτα σίγουρος γι'αυτό. Σίγουρα είμαστε πολύ διαφορετικοί, κάποιοι είναι πιο προσεκτικοί, άλλοι (οπως εγώ) απόλυτα εκνευριστικοί,
αλλά ας αναλωθούμε σε διαμάχες απόψεων που τόσο έχει ανάγκη νομίζω αυτό το site, ειδικά αυτή την εποχή, που η φαντασία και οι απόψεις εκλείπουν σε τρομαχτικό βαθμό, αλλα τα τρολλαρίσματα κάνουν πάρτυ. Είμαι ας πούμε, υπέρ του δημιουργικού ξύλου, και εκεί ξέρεις πως αφήνω τις διπλωματικές μεθόδους μου και γω στην άκρη...

Σκέφτομαι για πρώτη φορά να ανοίξω θέμα στο Εσωτέρικα, όσον αφορά τον όφι (συμβολικά) και το κατά πόσο η "γνώση", το πέρασμα από τον ένα και μοναδικό αργό δρόμο στην εποχή της συνειδητής επιλογής που παρεκλίνει της πηγής, τελικά μας ωφέλησε ως ανθρωπότητα, καθώς και τις ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ του θέματος του ποιοι και τι τελικά είμαστε, αλλά δεν ξέρω αν σε περίπτωση μη ενδιαφέροντος θα εχω το χρόνο να υποστηρίξω μόνος το θέμα, καθώς και αν είμαι ψυχολογικά ετοιμος να φάω κράξιμο... το οποίο νομίζω θα γουστάρω...

Για να δούμε...

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 21:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σκέφτομαι για πρώτη φορά να ανοίξω θέμα στο Εσωτέρικα, όσον αφορά τον όφι (συμβολικά) και το κατά πόσο η "γνώση", το πέρασμα από τον ένα και μοναδικό αργό δρόμο στην εποχή της συνειδητής επιλογής που παρεκλίνει της πηγής, τελικά μας ωφέλησε ως ανθρωπότητα, καθώς και τις ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ του θέματος του ποιοι και τι τελικά είμαστε, αλλά δεν ξέρω αν σε περίπτωση μη ενδιαφέροντος θα εχω το χρόνο να υποστηρίξω μόνος το θέμα, καθώς και αν είμαι ψυχολογικά ετοιμος να φάω κράξιμο... το οποίο νομίζω θα γουστάρω...
Τα καλά ερωτήματα είναι αυτά που γίνονται απο μηδενική βάσηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2014, 22:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ Πύρινε... γι'αυτό άλλωστε δεν θέλω να δούμε το θέμα από συγκεκριμένη οπτική, παρά σαν θέμα πιθανοτήτων και υποθέσεων πάσης φύσεως, αν και όσο αυτό είναι δυνατό μέσα από το γαλουχημένο μυαλό μας.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 03:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic, εξαρτάται πως το κατάλαβες διότι τελικά μάλλον κι αυτό αίνιγμα ήταν για σένα. Μου επιτρέπεις να σου δώσω και μια ακόμα πληροφορία που μάλλον επίσης δεν κατάλαβες, επειδή σε βλέπω ότι ψάχνεσαι; Το πρώτο αίνιγμα αφορούσε παραπάνω από έναν δημοσιογράφους (ενίοτε γνωστοί και ως "αρθ[ρ]ογράφοι"). Λύσ'το.

Ιταλέ γιατί τώρα; Τόσο καιρό δεν μπορούσες να ανοίξεις παρόμοιο θέμα; Είδες κανένα σημάδι εξ ουρανού που σε ώθησε να πάρεις την απόφαση; Μήπως σου μίλησε ο Θεός με τον οποίο έχεις ανοιχτή γραμμή επικοινωνίας σε κάποιο αναπάντεχο όνειρο; Συνέβη κάτι ξαφνικό που σου έφερε έμπνευση, ας πούμε; Γνωρίζεις βέβαια πως αν ανοίξεις τέτοιο θέμα θα γίνει κυριολεκτικά χαμός και θα πρέπει να ξανα υποστείς την κακεντρεχή, κομπλεξική, άχρωμη και με ύφος κριτική μου, εις το τετράγωνο μάλιστα. Πού ξέρεις, ίσως με αυτόν τον τρόπο να σπάσω την κοινοτυπία αφού τελικά όλοι απ' ότι φαίνεται θέλανε να μην κλείσουμε συμφιλιωμένοι, δημοσιογράφοι και μη (πράγματι, πόσο κοινότυπη είναι η ανθρώπινη φύση;).

Έσο έτοιμος λοιπόν, αν είμαι ακόμη εδώ γύρω και δεν εμφανιστεί μέχρι τότε το βαρύ πυροβολικό να με επαναφέρει στην τάξη και να με διαγράψει από το φόρουμ, επειδή όχι μόνο τόλμησα να σου ασκήσω κριτική, εγώ ο άτακτος νέος, αλλά τελικά ποτέ δεν δέχθηκα να την πάρω πίσω, και μάλιστα με τέτοιο απαράδεκτο ύφος! Μα ποιός νομίζω ότι είμαι τέλος πάντων;

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 04:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τριπτόλεμος
Μα ποιός νομίζω ότι είμαι τέλος πάντων;

Προφανώς και είναι καλό, να κάνει κανείς ό,τι μπορεί. Ακόμη καλύτερο είναι, να μπορεί ό,τι κάνει.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 04:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάνεις καλά που συμβουλεύεις τον εαυτό σου. Πάρε και μια ακόμα συμβουλή: Μα το καλύτερο απ'όλα είναι να μην προσπαθεί κανείς να ακούγεται έξυπνος, γιατί θα φαίνεται ότι προσπαθεί (υπερβολικά).

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 04:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τριπτόλεμε.

Αν προσπαθούσα να συμβουλέψω οποιονδήποτε, θα ήμουν ηλίθιος. Αν συμβούλευα τον εαυτό μου, θα ήμουν διχασμένος ηλίθιος.

Τις σκέψεις μου εκφράζω, αν θες, σε μια στοχαστική διάθεση. Στα αλήθεια θες να με συμβουλέψεις?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 04:46:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM. Όχι μόνο συμβουλεύεις τον εαυτό σου, αλλά τελικά τον βρίζεις κιόλας (εις διπλούν). Με στοχαστική πάντα διάθεση, βεβαιώς βεβαίως.

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 04:53:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τριπτόλεμος
Με στοχαστική πάντα διάθεση, βεβαιώς βεβαίως.

Τριπτόλεμε, είσαι βαρετός. Εντελώς. Κι απρόσεκτος. Παίξε με τον Heretic. Σου ταιριάζει καλύτερα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 04:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ορθογραφική παρατήρηση, και μάλιστα αναφορικά με τόνο; Και τόση ώρα για να την εντοπίσεις; Πες μου κάτι, η πρώτη σου στοχαστική σκέψη ήταν δική σου εφεύρεση ή κάποιο υπερβολικά κακομεταφρασμένο απόφθεγμα; Όταν κάνεις κάτι σημαίνει ότι μπορείς να το κάνεις. Όταν προσπαθείς να το κάνεις τότε είναι αμφίβολο. Ελπίζω να κατάλαβες την απροσεξία σου, αλλά αμφιβάλλω.

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 05:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αδυνατώ να πιστέψω αυτό που μόλις έγινε.

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 05:41:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.....Τελικά όχι μόνο βρίζεις τον εαυτό σου αλλά ούτε καν μπορείς να τον συμβουλέψεις σωστά. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά καταφεύγεις και σε απελπισμένες τονικές παρατηρήσεις για να μπορέσεις να αποδράσεις; Και τελικά καταθέτεις τα όπλα τόσο απλά, και τόσο γρήγορα; DSM, το θέμα δεν είναι απλώς ότι έχασες πάρα πολλούς πόντους εξαρχής, αλλά.... αυτό πραγματικά δεν το περίμενα από σένα!!!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy