ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 θα ήθελα την βοήθεια σας για βιβλία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 07:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O DSM κι εγώ, καταθέσαμε τα όπλα προσωρινά.

Ευρισκόμαστε σε αναμονή εφεύρεσης του φαρμάκου κατά της ηλιθιότητας.

Ως γνωστόν, η ηλιθιότης είναι ακόμη ανίατος και ώς εκ τούτου κυρίαρχος του κόσμος.

Πάσα αντίσταση εναντίον της, είναι καταδικασμένη, λόγω της αυξητικής τάσης της τυραννίας των μεγάλων αριθμών της ένδειας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 11:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως ακριβώς το είχα πει σε κάποιον φίλο εδω. Η φόλα θα έρθει να προστεθεί νομοτελειακά στο τέλος της συζήτησης, με τέτοια συνέπεια που αν τελικά δεν έρθει (να την πετάξει ο DSM ή ο Νικόδημος) πρέπει να εκτελέσει το θλιβερό καθήκον κάποιος άλλος. Τελικώς μπορεί και ο οποιοσδήποτε να προσπαθήσει να αυτοτραυματιστεί γράφοντας "μα τι μλκιες γράφω παραπάνω;". Θα προβλέψω οτι τελικά θα έλξει την απάντηση "είδες που το κατάλαβες;" ή "δεν είσαι τοσο ηλίθιος όσο φαίνεσαι". Εχει πλάκα το θέμα πάντως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 15:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε, αφού το γαμάς το θέμα, τουλάχιστον ας το καραγαμήσουμε! Έτσι να το αφήσουμε;

Νικοδημάκο, όταν εφευρεθεί το φάρμακο κατά της μαλακίας φρόντισε να είσαι εκεί σε παρακαλώ να κάνεις καμμία επιτόπια ενεσούλα. Άιντε μπράβο λεβέντη μου, ίσως σε θεραπεύσει από τις απέλπιδες προσπάθειες να βοηθάς τα φιλαράκια σου με βουλωμένα κανόνια του Enterprise. Κι αν τύχει και τα ξεβουλώσεις, γύρνα τα προς το μουτράκι σου, παιδί μου, και πάτα το κουμπάκι!

Αιρετικέ... προτού προστεθεί η νομοτελειακή φόλα στο τέλος της συζήτησης, εσύ μπορείς να μας κάνεις μια χάρη;

Πάρε από το χεράκι τον DSM, πηγαίντε στη γωνία........ και ρώτα τον να δει αν έρχομαι!!!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 15:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ομορφα.
Πολύ όμορφα λέμε!!!

Μόνο που εγώ, δεν προσωποποίησα την ηλιθιότις.Την άφησα να...πλανάται ως αφηρημένη έννοια.

Και ο κάφρος έπεσε στο trap.Φυσική κατάληξη του κάφρου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 15:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ που είσαι φυσικότατη προσωποποίηση του μαλάκα, παίζει κανέναν ρόλο αυτό, αγοράκι μου; Αν θέλεις να λες κάτι τουλάχιστον να έχεις αξιοπρέπεια παιδάκι μου, μην τον βάζεις μέσα και μετά σφυρίζεις κλέφτικα!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 17:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά ρε πστ μου, πεντε αράδες παραπάνω έγραφα για την φόλα, έπρεπε εσυ βρε Τριπτόλεμος να πας και να την φάς με την μία;;;!!!

Edited by - Heretic on 19/10/2014 17:10:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 17:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιρετικέ! Έχασες κι εσύ την αξιοπρέπειά σου (αν την είχες ποτέ), ή θα κάνεις πως δεν πρόσεξες ακόμα την φόλα με το όνομά σου; Ιδού το θλιβερό καθήκον της επιλογής σου.

quote:
DSM
Παίξε με τον Heretic. Σου ταιριάζει καλύτερα.

Πες μου, τι είναι καλύτερο; Η βίαιη ειλικρίνειά μου ή το να σε πουλάνε οι άλλοι όταν θέλουν να σώσουν το τομάρι τους;

Και ιδού το δίλημμα: παραδέχεσαι ότι σε πείραξε, ή σφυρίζεις κι εσύ κλέφτικα και συνεχίζεις να φιλάς κατουρημένες ποδιές;

Σκέψου το, αφού σε ενδιαφέρει η αυτοβελτίωση τόσο πολύ!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 18:17:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά επειδή πλαγίως θίχτηκε το άτομο μου, γράφω αυτό το μήνυμα.
Για όλα όσα κατηγορούμαι εμμέσως πλην σαφώς στο μήνυμα του Τριπτόλεμου δια μέσου του Heretic, τα γραπτά μου στο Εσωτέρικα, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μηνύματα με μέλη και η προσωπική μου ζωή μιλάνε μόνα τους.
Να τονίσουμε εδώ ότι κατάλαβα ότι ο Τριπτόλεμος ήταν προσωπικός μου φίλος μετά το μήνυμα με το 2ο θεμέλιο. Για τις απόψεις του καθενός δεν φέρω εγώ την ευθύνη.

Το μόνο που δεν μπορεί να ξεκαθαριστεί μέσω των παραπάνω, είναι το αν θα πουλούσα ποτέ οποιονδήποτε φίλο μου ή ακόμα και ΞΕΝΟ, καθώς και αυτό είναι άμεσα συνδεδεμένο με την αξιοπρέπεια.

Για να μην έχουμε καμία υπόνοια, καθώς και γιατί θεωρώ ότι έχω τις δικές μου ευθύνες που πρέπει να αναλάβω, αφού κοιτάμε τα παντελόνια μας, δηλώνω πως ΑΜΕΣΩΣ μετά από αυτή την απάντηση ουδέποτε θα ξαναπατήσω το "πόδι" μου στο εσωτέρικα, ούτε σαν αναγνώστης. Με την ειλικρίνεια που με διέπει.

Ετσι, δεν θα έχω κανένα λόγο να έχω πουλήσει οποιονδήποτε για να σώσω το τομάρι μου, αφού δεν θα έχω κανένα κέρδος από αυτή την κίνηση, καθω΄ς και θα έχω αναλάβει τις ευθύνες που αναλογούν για αυτό που συνέβη.

Ευχαριστώ το χώρο για όλα τα ενδιεφέροντα που διάβασα όλον αυτόν τον καιρό.

Καλή συνέχεια σε όλους σας.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 18:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιταλέ! Βγάλε το κερί από τ' αυτιά σου (μεταφορικώς μιλώντας) και ξαναδιάβασε προσεκτικά τι έγραψα. Δεν αναφέρθηκα σε σένα! Συντονίσου, μιλόρδε!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 19:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dear Italos, αν δεν δώσεις το παρών θα σε στείλω πακέτο στην Αγγλία για μαθήματα διπλωματίας!!! Τα 555 μηνύματα μου φαίνονται σημαδιακά, σπάσε τα νούμερα!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 19:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βασικά, αφού το παλληκαρι μας σήκωσε το κινητό του και έστειλε, καταλήξαμε στο οτι δεν με έθιγε αφού δεν αναφερόταν σε μένα. Οπότε, δυστυχώς για τους σώες τας φρένας θα ζήσω να κάνω και κωλοτουμπα και θα παραμείνω στο εσωτερικα, να λέω τα δικά μου ανούσια και φαιδρά. Να πω τέλος πριν πάω να παίξω με τον υιο μου, οτι αν και όταν δεν ειναι πράσινος από τα νεύρα σαν τον Χουλκ, ειναι ενα εξαιρετικό παιδι, Μολαυτα εγω ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ θετικά προκείμενος προς όλους τους συνομιλητές μου ανεξαρτήτως πιστεύω. Καλό βράδυ σε όλους μας!

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 19:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τριπτόλεμος, το τελικό συμπέρασμα είναι πως έχεις έρθει για trolling και για κανένα άλλο λόγο, ανεξαρτήτως της όποιας σχέσης σου με τον Italos. Aπο αυτό προκύπτει στάση εντελώς απαξιωτική προς όλο το φόρουμ και όχι με τον όποιο καταπιάνεσαι. Οσο για τα άλλα τα φαιδρά που γράφεις παραγράφονται λόγω του πρώτου που σου είπα. Δεν πατε να κάνετε chat πουθενά αλλού;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 20:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα δεν κάνω chat με τον Ιταλό, άλλοι θέλουν (και δεν θέλουν) να κάνουν chat μαζί μου. Ναι, κάνω trolling επειδή τα έβαλα με ένα τυπικό φορουμίστικο παρεάκι, ή μάλλον όχι, για κάτσε, πρώτα έκανα κριτική σε ένα άτομο, και μετά έσκασε μύτη ένα αστείο παρεάκι με αυξητική ρίψη (βουλωμένων) υβριστικών κανονιών, που ακόμα δεν μπορεί να με κάνει ζάφτι. Άρα είμαι troll! Εννοείται πως παραγράφεις αυτά που είπα, αφου θες να σφυρίζεις κλέφτικα. Οι άλλοι όμως παραγράφουν αυτά που λένε για σένα; Ιδού το ερώτημα. Τον Ιταλό δεν τον αφορά πλέον το θέμα και θα τον συμβούλευα να μην ασχοληθεί άλλο για να έχει την ησυχία του. Αντερστάντ;

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 20:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλά ρε πστ μου, πεντε αράδες παραπάνω έγραφα για την φόλα, έπρεπε εσυ βρε Τριπτόλεμος να πας και να την φάς με την μία;;;!!!

Edited by - Heretic on 19/10/2014 17:10:54


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 21:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε Τριπτολεμος αφου δεν με νοιαζει εμενα τι λεει ο dsm (και ο καθε dsm), εσενα γιατι σε νοιαζει; Επειδη κανεις trolling, γι αυτο :D
Επι τη ευκαιρια, ο dsm ειχε δικιο στο συγκεκριμενο θεμα! Ανεξαρτητως της γενικης απαξιωτικης συμπεριφορας που εχει στα γραπτα του -αυτο δεν αφορα την παρουσα συζητηση- ειπε κατι πολυ ευστοχο. Να υποθεσω οτι και το geokal12 ειναι κανα δικο σου ψευδωνυμο ή το τραβαω πολυ; :D

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 21:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλα λοιπόν κατουρημένες ποδιές, όπως αρμόζει στο χαρακτήρα σου, και καθώς το κάνεις αυτό φόρα κι ένα χαμόγελο παραγραφής, μπας και πιστέψεις ότι δεν τρέχει τίποτα!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 23:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αδυνατώ να πιστέψω αυτό που μόλις έγινε.

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑ


Τι έγινε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2014, 23:05:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σκέφτομαι για πρώτη φορά να ανοίξω θέμα στο Εσωτέρικα, όσον αφορά τον όφι (συμβολικά) και το κατά πόσο η "γνώση", το πέρασμα από τον ένα και μοναδικό αργό δρόμο στην εποχή της συνειδητής επιλογής που παρεκλίνει της πηγής, τελικά μας ωφέλησε ως ανθρωπότητα
Ιταλέ, δε καταλαβαίνω τι θες να πεις σε αυτό το κομμάτι, αν θες κάνε ένα rephraseΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 00:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε Τριπτολεμος αφου δεν με νοιαζει εμενα τι λεει ο dsm (και ο καθε dsm), εσενα γιατι σε νοιαζει; Επειδη κανεις trolling, γι αυτο :D

1) Απο τα μέχρι στιγμής γραπτά του (με αυτόν τον λογαριασμό, δε ξερω αν είχε άλλους), δεν προκύπτει για εμένα οτι κάνει τρόλινκ (εκτός αν λέγεται τρόλινκ το να διαφωνείς.. οπότε όσοι συμμετέχουν κατα παράδοση στο Μύθος & Θρησκεία θα έπρεπε να διαγραφούν, καθώς εκεί μόνο διαφωνίες βρίσκεις, μπροστά στις οποίες μάλιστα οι σημερινές μοιάζουν με βούτυρο στο ψωμί).
2) Για κανένα λόγο δε πρέπει να χρησιμοποιείται τακτική δημιουργίας αγέλης και αργότερα εξόντωσης, όποιου δε ταιριάζει στην αγέλη. Για δύο λόγους: α) Προκαλεί κακό στο φόρουμ και αποτρέπει τόσο νέες εγραφές, όσο και τη συνέχεια ήδη υπάρχοντων, καθιστώντας το φόρουμ "private". β) Οι αγέλες είναι γεμάτες απο πρόβατα που νομίζουν οτι έγιναν λύκοι, και όταν απομακρύνονται απο την αγέλη είναι τόσο πρόβατα όσο ήταν και πριν. γ) Συχνά αυτά τα πρόβατα που πέρασαν τους εαυτούς τους για λύκους, γίνονται τα ίδια θήραμα της αγέλης

Τα παραπάνω φίλε Heretic, βέβαια, αποτελούν γενικές παρατηρήσεις (που δεν αφορούν μόνο το παρόν θέμα) γιατί ορισμένα πράγματα πρέπει να "ακούγονται" κάπου.
Ο Τριπτόλεμος κατά τη γνώμη μου δε θα έπρεπε να ακολουθήσει τόσο επιθετική τακτική. Δεν είχε λόγο.
Ούτε ο Ιταλός να το πάρει τόσο στα σοβαρά.
Το πρόβλημα είναι οτι παίρνουμε πολύ στα σοβαρά τον εαυτό μας.
Οπότε ένας γράφει μια γραμμή, και ο άλλους του δίνει απάντηση 100.
Ο μεγάλος κατεργάρης (που έλεγε και ο ΈΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ) μας ξεγέλεσε πάλι..
Τροφή για σκέψη..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 00:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλα λοιπόν κατουρημένες ποδιές, όπως αρμόζει στο χαρακτήρα σου, και καθώς το κάνεις αυτό φόρα κι ένα χαμόγελο παραγραφής, μπας και πιστέψεις ότι δεν τρέχει τίποτα!


Πύρινος, αλλο το να διαφωνείς και άλλο να βάζεις φυτίλια για καυγάδες. Τεσπα... το νήμα αυτό (όπως και πολλά άλλα) ανήκει σε αυτό που περιέγραψα με την εικόνα που ανέβασα.

Edited by - Heretic on 20/10/2014 00:19:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 00:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινε! Ορίστε το συμπέρασμα: το να προτρέπεις κάποιον ηλίθιο να φάει φόλα είναι πιο ευγενικό (πιο σικάτο, ας πούμε) από το να παρατηρείς ότι φιλάει κατουρημένες ποδιές!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 09:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε ρε "Τριπτόλεμος" τελικά, δεν μας εξήγησες; Μπάς και έφαγες καμμιά φόλα πρόσφατα και σε έτσουξε, σαν και τη θεϊκή που σέρβιραν στον Σεράπις, και επέστρεψες "διαβασμένος" για την συνέχεια; Αφού φαίνεται τι προσπαθείς να κάνεις, άστο ρε παλικάρι μου, άιντε να παίξεις πουθενά αλλού. Άμα ήταν να προσβάλλομαι από μια αράδα unicode που αφήνει κάποιος ψευδώνυμος σε μια σελίδα θα είχα καταλήξει σε ίδρυμα, όπως κάποιοι πρόσφατα banαρισμένοι. Άντε βρες τα με την πάρτη σου, τι ακριβώς χρειάζεσαι εδώ μέσα, τι ήρθες να "ξεριζώσεις" όπως ανέφερες, κι άσε με εμένα. Δεν έχεις το θάρρος να βγεις με το κανονικό σου nick και να τα χώσεις, χρειάζεσαι το κουστουμάκι του spiderman για αυτό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 12:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε ρε Heretic, βλέπω πως σιγά σιγά αλλάζει το ύφος σου εκπληκτικά! Μήπως είσαι κάποιος άλλος;

Διότι εγώ τελικά όχι μόνο είμαι όλα αυτά που μου έσουρε το παρεάκι σου, αλλά απ' ότι φαίνεται είμαι και πρώην μέλος που επέστρεψε από τον τάφο για εκδίκηση. Αλλά όχι μόνο αυτό. Είμαι και ο geokal12 όπως υπέθεσες παραπάνω, μεταμφιεσμένος σε ανίδεο που και καλά ρωτάει για βιβλία! Μα εσύ είσαι πραγματικά πολύ έξυπνος άνθρωπος! Να σου δώσω και μια ακὀμη πληροφορία, επειδή θαυμάζω την διεισδυτικότητά σου;

Εγώ σκότωσα τον Κέννεντυ!

Φάε τώρα τις χλαπάτσες φόλες που σου πετάνε οι φίλοι σου, αλλά μην φοβάσαι ρε φιλαράκι, θα επιβιώσεις. Κακό σκυλί ψόφο δεν έχει!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 13:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρεις Τριπτόλεμος, η μούφα (με την αφηρημένη έννοια) όσο κι αν ντυθεί, όσο κι αν φτιασιδωθεί, πάλι μούφα παραμένει. Αν δεν την καταλάβεις αμέσως, μετά απο λίγο σε διευκολύνει και εκδηλώνεται μόνη της. Οπως λέει και το ρητό: θέλει η πτνα να κρυφτεί... κτλ κτλ κτλ

Edited by - Heretic on 20/10/2014 14:03:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 16:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρεις Heretic, είσαι πολύ έξυπνος άνθρωπος. Αυτό φαίνεται επειδή έχεις καταφέρει να ανακαλύψεις πολλά πράγματα μέχρι τώρα: είμαι και ο geokal12, αλλά και η ζωντανή προσωποποίηση ενός απροσδιόριστου αριθμού προηγούμενων "banαρισμένων" μελών. Αλλά δεν είμαι μόνο αυτό. Στην πραγματικότητα είμαι και ο διαχειριστής της ιστοσελίδας! Μπήκα μέσα ως "ψευδώνυμος" για να τρολλάρω και να σου κάνω πλάκα! Αυτό πως δεν το κατάλαβες ακόμα ρε θηρίο;

Και για να συνεχίσουμε την πολύ όμορφη παράδοση που πρώτος ξεκίνησε ο κυβερνήτης του Enterprise, μαθαίνω και τα εξής: όχι μόνο είμαι ένας ηλίθιος κάφρος που τρώει φόλες, αλλά τελικά είμαι και φτιασιδωμένη "πτνα" (με την αφηρημένη, ευγενική και καθόλου τρολλαρισμένη έννοια, πάντα)!

Να μην επιστρέψω όμως τη φιλοφρόνηση κι εγώ;

Εσύ είσαι αφτιασίδωτη "πτνα" που γλείφει τους νταβατζήδες που τη φτύνουν!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 16:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο ρυθμό που συνεχίζεις να πατάς εναν φανταστικό κάλο, ο οποίο βλέπεις πως δεν λειτουργεί μαζί μου, θα σου συνιστούσα να βρείς κάτι καλύτερο γιατί μου προκαλείς χασμουρητά τελικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 16:20:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πατάω κάλους, επιστρέφω φιλοφρονήσεις. Έχεις κάτι πιο έξυπνο να μου πεις; Αν είναι να κάνεις κάτι, κάν'το τουλάχιστον με στυλ.

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 16:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι αγαπητέ, τα έξυπνα τα αφήνω για εσένα. Μην σου κλέβω και τις ατάκες. Νομίζω πάντως οτι έπαιξες μαζί μου αρκετά (όπως είπε και ο υποτιθέμενος νταβατζής), εγω αποχωρώ απο την παιδική χαρά και μπορείς να βγείς στην αναζήτηση για κάποιον άλλο με ελεύθερο χρόνο. Αυτά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τριπτόλεμος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 17:00:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λογικό είναι που αποχωρείς, αφού βέβαια πρώτα φρόντισες να με στολίσεις -μεταξύ άλλων- κι εσύ, αγαπητέ, με αρκετές γλυκανάλατες φιλοφρονήσεις, όπως κάθε σωστός αιρετικός εσωτεριστής που ενδιαφέρεται για αυτοβελτίωση πρέπει να κάνει άλλωστε!

ΕΝ ΒΥΘΩ ΓΑΡ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2014, 17:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας παρακολουθώ με ενδιαφέρον, λόγο του Λάβκραφτ πριν πολύ καιρό έψαχνα κάτι σχετικά με την μόρα και την μαύρη σκιά, αυτό που βρήκα και ήταν ενδιαφέρον ήταν τα μυθιστορήματα του συγκεκριμένου συγγραφέα και μάλιστα πρόσεξα ότι παρουσιάζει και έναν από τους πρωταγωνιστές του με λεπτή μαύρη σιλουέτα, ο δε πρωταγωνιστείς εισβάλει στα όνειρα και αυτός, προσπαθώντας να ανοίξει την πύλη.

Μετά τιμής η χοντρή κυρία


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy